PROF. EYSKENS DRAAIT OM KERNPROBLEMEN HEEN OMYL EXTRA Viertal gaat nu echte politieke partij maken J kampioen ttersbond Conferentie van de universitaire vernieuwing Waterpolitie van Bangkok rukt uit. NAVO-landen: vrije toegang West-Berlijn n j Ganze won ■mooi in s van Gent t f SVggj Geen geweld? Weinig tijd Abernathy Helikopterramp eist 31 doden Vrijblijvend Oppositie Buit van overval in oude sokken Marianne Wijfje ontvoerd OPPOSANTEN BOERENPARTIJ Naam, Spreekkamer Ether r Huidverzorging Tegenoffensief van Biafra Lifters beroofd Frankrijk wil uitzonderingen op EEG-regel P. Mertens (NKV): Lidmaatschap vakbeweging lager genoteerd DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 JUNI 1968 11 Nostra, Th. Stael uit Graauw». v. Liere van Oudelande en. ge' slag van de tweede win- i Ivogel: W. N. v- Liere vanV ndboog te Oudelande; 2e wÜ' P. Steketee van Diana te Y le zijvogel: C. v. Weele vil ia te Oudelande; 2e zijvo» i Geersum uit Zuiddorpe' 3e H. volwaarden uit Aard™! 4e zi)vogel: M. Allemelrin van Victoria te Kwadendammé' ah Nic. Goossen van Klooster 2e kal: P. Rentmeester van LM. te Kwadendamme- v Th. Stael uit Graauw; 4e tji. oens van Spes Nostra te 0Vf' e; meeste kleine vogels: Jul uit Aardenburg (7 stuks)' waren 75 schutters van 19 L. ngen. (Van onze correspondent) S VAN GENT Het Goese il van De Ganze heeft het wat«. oernool van de Sasse zwemvet- ng Bruinvis gewonnen. Hierdoor n de club in het bezit van de blbeker, die door de „Zuidstraat van Gent" beschikbaar was ge. spanning bleef er in tot de laat- wedstrijd, want toen De Ganze ri Scheldestrooim (Breskens) de :ite wedfetrij'd moest spelen, sta- Bruinvis en De Ganze beiden bo- lan met 6 punten. Doordat De ze met 55 gelijk speelde tegen rldestroo-m behaalde men de uit- ïlijke overwinning. De einduit- van dit watenpolotoernooi was: Ganze uit Goes met 7 pt., 2 nvis, Sas van Gent, 6 pt„ 3 Daph- Hoeven, 4 pt., 4 Scheldestroom, kens, 3 pt., 5 een team, gefoi- ■d uit reserves van de deelne- ie zeventallen, omdat SZV uit lurg ndeit opgekomen was) be- ie geen enkel punt. aagd tot Zich te nemen, na- ekte, voorzien van de H. H. ïeken, in de leeftijd van 86 en zorgzame moeder, be en overgrootmoeder en tan- INA DE JONGHE ve van de heer rclus Roegiest :1 van onze dierbare over- en aan. ■-Roegiest kinderen en t-Vcrstraeten r-Roegiest kleinkinderen r-Roegiest sr kinderen en kleinkinderen Jonghe egiest rtdienst, waarbij wij Ued. be- 1 plaats hebben op vrijdag 2# ur, in de H. Teresia-parochie begrafenis op het r.-k. kerK- et St-Liduinaziekenhuis in- 10 uur ionderdag om 7.30 uur in de de zielerust van de over- (ar dankbaar om wat zij v®or_ n wij u mede, dat vry on voorzien van de sacramenten lieve moeder, behuwd v x udW DE KAUSEMAECKER we van de heer Bernard Wijffel® md-Oudeman op 5 f^jg6g Schoondijke op 25 juni i. Wijffels lewegen-Wijffels is iffels ls-de Rijcke Louise ligen ijtdewilligen-Wi.lfc'5 louly, Trees, Conny lustralië): eenendaal-Wijf fel' nendaal Thro. Annemiekc, Paul. T usmaecker Is 1968 k gevolgd door de Jtepfy „m 18.30 uur mderdagavond om Miljoenen mensen lijden honger en gebrek. Miljoenen mensen worden onderdrukt en uitgebuit, in sommi ge landen door „de" partij of een almachtige staat, elders door be langengroeperingen. Het verzet tegen een gevestigde orde, die onrecht in stand houdt, duurt al eeuwen. In de vrije westerse wereld heeft de strijd om meer sociale recht vaardigheid tot belangrijke resulta ten geleid. Vooral na de eerste in dustriële revolutie en de daaruit ge volgde zelfbewustwording van de massa der werknemers. In andere delen van de wereld is echter nog geen sprake van een nieuwe sociale orde. Neem bijvoorbeeld Zuid-Amerika. Daar wordt de kloof tussen arm en rijk nog iedere dag groter. Daar is de massa nog uitzichtloos ver van een menswaardig bestaan verwij derd. Geloven wij in Europa (althans in meerderheid) dat de maatschappij langs de weg der geleidelijkheid ver beterd kan worden, in Zuid-Amerika heeft de wanhoop om het voortdu ren van een ondragelijke nood bij velen het geloof in de evolutie ver loren doen gaan. Met de dag groeit het aantal van hen, die zeggen, dat alleen een gewelddadige revolutie een einde kan maken aan de be staande situatie. In de discussie over het al dan niet gerechtvaardigd zijn van een ge welddadige revolutie heeft zich nu ook paus Paulus gemengd. Zijn standpunt is: er mag geen geweld gebruikt worden om een nieuwe so ciale orde tot stand te brengen. Ge weld waarborgt geen rechtvaardig heid, aldus paus Paulus. Paus Paulus gaat de volgende maand zelf naar Zuid-Amerika. Hij woont dan het Eucharistisch Congres bij in Bogota. Verwacht mag worden, dat de paus bij die gelegenheid nader zal ingaan op de problematiek van de gewelddadige revolutie. Met een afwijzing daarvan zonder meer kan onmogelijk het laatste woord ge zegd zijn. Wie zijn toevlucht neemt tot geweld riskeert gevolgen, die niet te voor zien zijn. Het is in de wereldgeschie denis meer dan eens voorgekomen, dat voor een gewelddadige omwen teling een onverantwoord hoge prijs is betaald, een prijs in bloed en chaos. Mensen, die in het wilde weg revolutie preken, weten niet wat ze zeggen. Waar wat sommigen revolutie noemen kan voor anderen een daad van vol komen gerechtvaardigde zelfverde diging zijn. Dat kan het geval zjjn als een revolutie niets anders is dan zelfbescherming tegen het geweld, waarmee de gevestigde orde In stand wordt gehouden. Veroordeling van het geweld moet dan beginnen met de veroordeling van degenen, die het geweld uitlokten. Paus Paulus heeft dit (nog) niet gedaan. Wie geweld geen verantwoord mid del acht om een nieuwe sociale orde tot stand te brengen, zal daarvoor andere middelen moeten aangeven. Paus Paulus heeft zulke middelen, tot zijn beschikking. Zuid-Amerika is overwegend rooms-katholiek. De r.-k. kerk heeft er grote invloed. Die in vloed kan worden aangewend om in Amerika in versneld tempo een hervorming tot stand te brengen. Tot dusverre is van die invloed onvol doende gebruik gemaakt. Op enkele lofwaardige uitzonderingen na staat vooral de hogere geestelijkheid aan de kant van de huidige machtheb bers. 'n Zuid-Amerika smeult het vuur van de revolutie. Er is weinig tijd meer. Maar nog is er een kans, dat een tus senkomst van de paus de vooruit gang der mensen (Populorum Pro gressie) langs vreedzame weg be vorderen kan. Maar dan zal paus Paulus in Bogota heel duidelijke taal moeten spreken, snet name tegen degenen, die ver antwoordelijk en medeverantwoor delijk zijn voor de huidige situatie in 1 Zuid-Amerika. Zo een duidelijke uitspraak zal dan niet alleen van belang zijn voor la- 'ins-Amerika. De christenheid kan weer voorop gaan bij de hervorming er maatschappij - en zij hoort voor- °Ple gaan - als op de woorden van neer leiders daden volgen. Met domin9* Abernathy en zijn 203 rlt.9e!r°jWen 's de 9eweldloosheid in voor 4 0rn ,9e''ike burgerrechten cU tr i-e ^mer|kaanse negers achter zen '6S ^6Zei en naar men vre" ren V00r90ed verdwe- J gewe'dioosbeid verloor al terrein neg leeTn- LUthe' Kin9 'hy achtt u6ns °Pvol9er Aberna- ding van K*Ch te zwak °m de lei- deed hs) over te nemen maar doen °mdat "iémand moest (Van onze Brusselse correspondent) BRUSSEL De Belgische regering, en met name de twee mi nisters van nationale opvoeding, zal op korte termijn een „con ferentie van de universitaire vernieuwing" bijeenroepen. De com missie zal tot opdracht krijgen de regering voorstellen te doen over alle essentiële punten in verband met het opstellen van een univer sitair handvest. De commissie zal bestaan uit vertegenwoordigers van de academische, economische en sociale milieus en uit vertegenwoor digers van de studenten, het wetenschappelijk, het technisch en administratief personeel. De nieuwe eerste minister van Bel gië, prof. Eyskens, heeft dit mee gedeeld in de verklaring, waarmee hij de regering aan kamer en senaat presenteerde. Vandaag en morgen zal de kamer de regeringsverklaring en het daaraan gehechte akkoord tussen de regeringspartijen (Christe lijke Volkspartij en Socialistisch* Partij) bespreken. Verwacht word( dat donderdag de stemming kan plaatshebben, waarna vrijdag de senaat met de debatten kan beginnen. De regering-Eyskens maakt een goede kans het vertrouwen van de kamermeerderheid te krijgen, ook al zullen er in de belde regeringspar tijen tegenstemmers gevonden wor den. Zeker de vijf Franstalige Brus selse socialisten en de socialistische vertegenwoordiger van Nijvel zullen de regering hun steun onthouden. De „papieren" meerderheid van 21 ze tels, waarover de regering beschikt, zal dus bij het vertrouwensvotum zeker aanzienlijk geslonken zijn. PROF. G. EYSKENS mm REYKJAVIK (Reuter) De mi nisters van buitenlandse zaken van de NAVO-landen hebben de vastbe slotenheid van de drie westelijke mo gendheden, de vrije toegang tot West- Berlijn te handhaven, goedgekeurd en zich daarmee verenigd. Dit wordt meegedeeld in een com muniqué, dat aan het einde van de twee dagen durende jaarlijkse lente bijeenkomst van de 15 leden tellende NAVO is gepubliceerd. In een afzonderlijke verklaring wordt gezegd dat de ministers het eens zijn over de wenselijkheid, voor bereidingen te treffen tot besprekin gen met de Sovjet-Unie en andere Oosteuropese landen, die moeten lei den tot wederzijdse vermindering van de strijdkrachten. SAIGON (Reuter) Drie Ameri kaanse hefschroefvliegtuigen zijn gis teren in de buurt van Saigon neer gestort na een ontploffing in de lucht. Hierbij zijn 31 Amerikaanse militai ren om het leven gekomen. Twaalf vain de omgekomenen zijn Amerikanen en de rest Thailanders. (ADVERTENTIE) motten, muggen, vliegen? één spuitbus voor alle kamers grote bus: f3.95 hele grote bus: f5.30 De Stad der Opstanding in Washing ton, het betogerskamp waarin Aber nathy zeven weken lang vocht te gen de mislukking van wat een mas sale geweldloze actie had moeten worden, werd ontruimd. De laatste, gebrek lijdende, 85 betogers die er maandagavond nog in zaten werden door 1500 met traangasgranaten, helmen, gasmaskers en kogelvrije vesten uitgeruste politiemannen weg gejaagd. Dat tegelijkertijd in Washington de staat van alarm werd afgekondigd is onthullend voor de situatie welke nu de zomer is nog maar net begon nen - is ontstaan. Het lijkt er op dat nu de tijd gekomen is voor Black Power, voor Rap Brown, Stokeley Carmichael en andere militante re volutionairen. Wiens schuld is dat? Abernathy heeft gezegd: Wij zijn zeven weken in Washington geweest en ze heb ben ons niei doodgezwegen maar ze hebben ook niet naar ons geluis terd. Ze hebben ons gewoon niet gehoord". Het antwoord is dus dui delijk. Het geweldloze verzet tegen de ach terstelling heeft zijn wapenfeiten, successen en momenten van glorie gehad. Maar alles wat bereikt werd sinds de busboycot in Montgomery, Alabama, in 1955, is nietig en vol strekt onvoldoende wanneer men het beziet in het perspectief van wat er nog schort aan de verhouding tus sen blank en zwart in Amerika. Steeds meer negers, Portoricanen, Mexicanen en arme blanke Amerika nen zien dat en hun ongeduld groeit. Geweld lijkt ook hier haast onaf wendbaar. De mogelijke twijfelaars vinden in de regeringsverklaring weinig steun om de regering positief te beoordelen. De verklaring die eerste minister Eyskens voor de helft in het Neder lands, voor de helft in het Frans, voorlas, was nogal vrijblijvend van karakter en ging nauwelijks in op nog opengebleven concrete vragen. Twee grote problemen zullen, aldus prof. Eyskens, het regeringsbeleid bepalen: een vlugge en volledige op lossing van de geschillen tussen de taalgemeenschappen met daaraan ge koppeld de modernisering van de staat. De regering zal in dit verband het parlement een geheel van maat regelen voorstellen die gelijktijdig zullen worden getroffen. Het andere probleem is antwoord te geven op dè uitdaging van een maatschappij die snel verandert. „Wij menen dat het behoud van België", met de eendracht van de gemeen schap als grondvest, de enige kans is voor ons aller vooruitgang in een sterk Europa. Maar dit België moet tegelijkertijd meer regionaal en meer Europees zijn." Over de Benelux-samenwerking werd in de regeringsverklaring met geen woord gerept, in tegenstel ling tot de EEG. Maar zoals reeds eerder bericht, wordt in het twee- partijenakkoord de uitvoering van het economische Benelux-verdrag als een van de drie prioriteiten van het buitenlands beleid genoemd. Aan het slot van de regerings verklaring lonkte de eerste minister reeds naar de oppositiepartijen die hij nodig heeft om essentiële punten van het regeringsprogramma via een grondwetswijziging te kunnen door voeren. Hij hield de volledige kamer voor: „Het land zal ons een misluk king nooit vergeven. Het zou daar door voor onoplosbare problemen ko men te staan". (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft gisternacht ln een kolenkist op de overloop van een pand aan de Elandsgracht te Amster dam de volledige huit gevonden van de roofoverval, die vrijdag op een „salarisbusje" is gepleegd. Het geld zat verstopt in oude sok ken en lag binnen ieders bereik. Toen de twee verdachten Joop L. en Lex B., die al sinds zaterdag zijn ingesloten, op het hoofdbureau wer den geconfronteerd met de breed uit gestalde poet (f 135.000, waaronder 1500 zilveren guldens) legden ze een volledige bekentenis af. (Van onze correspondent) ZANDVOORT Is de 2 Vz jaar oude Marianne Wijfje, die zondag uit geput in de Zandvoortse duinen werd gevonden, na vijf dagen zoek te zijn geweest, toch het slachtoffer van een kidnapper? Hoewel de politie vain Zaïudivoort er niet in gelooft, wordt een onderzoek in die richting ingesteld. Reden hier voor is de mening van dr. Flieringa, huisarts van de familie Wijfje. Vol gens hem en ook volgens andere medici, die zich voor het geval in teresseren - is het ondenkbaar, dat Mairianne vijf dagen lang niet zo-u hebben gedronken. Haar lichaampje toomde niet die uitdrogingsverschijn- selen, die hiervan het gevolg zouden zijn geweest. (Van onze pari. redactie) DEN HAAG De vier tegen fractieleider Koekoek opponerende kamerleden van de Boerenpartij, die sinds gisteren officieel zelf standig in de kamer opereren, wil len van de Boerenpartij „een echte politieke partij gaan maken, die open staat voor contacten met an dere goede rechtse groeperingen". De opposanten zuilen in septem ber a.s. een ledenvergadering bij eenroepen die vooral op organi satorisch gebied orde op zaken moet gaan stellen. Deze mededeling verstrekten de vier opposanten de heren Harm- sen, Kronenburg, Harselaar en Van der Brake gisteren op een persconferentie, die een verleng stuk werd van de tragi-komedie van de tevoren afgelegde verkla ringen in de kamer zelf. Op deze persconferentie nam het kamerlid Harmsen, die tevens wet houder van Apeldoorn is, resoluut de leiding vóórdat zijn „mede stander" de heer Kronenburg daartoe de gelegenheid kreeg. Deze wierp zich toen maar op als souf fleur. Volgens de heer Koekoek bestaat er tussen de heren Harm sen en Kronenburg onderling zo veel naijver en rivaliteit, dat het niet lang zal duren of zij zullen ook op hun beurt weer uiteen vallen. Over allerlei praktische zaken van het parlementaire werk, zoals de vertegenwoordiging in de di verse commissies, spreektijdver- deling etc., zou het viertal nog nader overleg plegen met kamer voorzitter Van Thiel. Ondertussen beschouwt het viertal zich als „De Tweede-Kamerfractie van de Boe renpartij". Datzelfde doet ook de heer Koekoek, die nog trouw ge secondeerd wordt door de heren Nuyens en Verlaan. Uiteraard kan deze situatie niet zo blijven en zal uiteindelijk een der beide groe peringen een andere naam moeten kiezen. Kamervoorzitter Van Thiel waakt er uiteraard angstvallig voor zich hierin te mengen: „Ik wacht maar op nader bericht". Er bestaat wel zoiets als een reglement voor de leden der Tweede-Kamerfractie van de Boe renpartij, maar de opposanten staan daar niet langer achter. De heer Harmsen heeft als enige dit reglement trouwens nooit onder tekend. In dit reglement staat dat men zich verplicht als lid van de kamer te bedanken, zodra men als lid van de Boerenpartij bedankt of op voorstel van de voorzitter door de meerderheid van de kamer- fraebtie is geroyeerd. Omdat de opposanten zelf de meerderheid vormen kan er van royement geen sprake zijn. De opposanten hebben inmiddels wel de heer Koekoek en de zijnen in het bezit moeten laten van de officiële fractiekamer in het Tweede-Kamergebouw. De oppo santen hebben zich in een der spreekkamers genesteld. Op de persconferentie werd ge zegd dat men uit alle delen van het land adhesiebetuigingen heeft ontvangen, ook uit Noord-Holland, het bolwerk van de heer Verlaan. Ook figuren uit de „Noodraad", een vroegere afsplitsing van de Boerenpartij, zouden contact met het viertal hebben opgenomen. Op de ledenvergadering in sep tember zal men voorstellen dat hoofdbestuursleden van de Boe renpartij voortaan geen kamerlid meer mogen zijn. Ook zal men zich beraden over de uitgifte van een eigen orgaan, omdat het blad „De Vrije Boer" geheel in handen van de heer Koekoek is. Een aardig twistpunt kan ook nog de verzorging van de radio- en televisie-uitzendingen van de Boerenpartij worden. Het gaat hier om zendtijd van de partij en niet van de fractie. Vooralsnog ziet het er naar uit dat Koekoek, gesteund door het hoofdbestuur van de Boerenpartij, in het bezit van de ether zal blijven. De heren Van der Brake en Kro nenburg, die als lid van de Boe renpartij door het hoofdbestuur zijn geroyeerd, hadden daar ove rigens tot gisteren naar hun zeg gen nog geen officieel bericht van ontvangen. (ADVERTENTIE) zacht- zuiver- gezond PUROLenPU RO L-poeder ABA (A.F.P.) De bevelhebber van de Biafraanse troepen in de sec tor Ikot Ekpene heeft tegen journa listen gezegd dat de Biafraanse troe pen in deze sector, waar de federale troepen zich 8 km teruggetrokken hebben, een grote hoeveelheid wa pens en munitie hebben buitgemaakt. HOOFDDORP (ANP) Een J jarige Italiaan en twee Duitsers (23 en 17 jaar oud), die zaterdagmiddag door de Rotterdamse politie werden gearresteerd, hebben zes gevallen van beroving bekend van lifters, die zij op hun tocht door Nederland in hun in Duitsland gestolen auto mee had den genomen. Afgelopen donderdagavon d namen zij bij Serooskerke twee Belgische meisjes mee. Deze wenden vam hor loges en geld beroofd en na een po ging tot aanranding 's nachts uit de auto gezet. Bij Den Haag werd een Canadese lifter, bij Zevenbergen een liftende jongen beroofd. Inderdaad. Zó rukt de waterpolitie van Bangkok uit. Trouwens, is er zoveel verschil tussen een agent op de fiets en een agent in een kano? BRUSSEL (ANP) De Franse permanente vertegenwoordiger bij de Europese gemeenschap heeft aan de Europese commissie een memoran dum overhandigd, waarin de Franse regering mededeling doet van een aantal tijdelijke maatregelen, die zij denkt te treffen met het oog op de huidige moeilijke positie van de Franse economie. Officieel waren gisteren nog geen bijzonderheden bekend. In goed inge lichte kringen verluidde evenwel, dat de Franse regering o.a. denkt aan be. scherming vain de auto-industrie, de textielmdiusifcrie en de staalindustrie. ARNHEM (ANP) „Mede door de groeiende welvaart staat het lid maatschap van de vakbeweging min der hoog genoteerd op het lijstje van de werknemers". Dit verklaarde de voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakver bond, de heer P. Mertens, gistermid dag in Arnhem op de oprichtingsver gadering van de katholieke bond van personeel in de agrarische en de voe- dings- en genotmiddelenbedrijven (A.V.G.). Juist in een tijd dat geheel nieuwe taken zouden moeten worden aan gepakt, aldus de heer Mertens, spant een aantal factoren samen die onze financiële armslag verminderen. In de afgelopen tien jaar is het aantal georganiseerden absoluut wel geste gen, maar relatief nam het af van 35,6 procent van de onzelfstandige beroepsbevolking in 1957 tot 31,6 pro cent in 1967. (ADVERTENTIE) „God, ik verdenk u ervan een link se intellectueel te zijn". Deze tot na denken stemmende kreet staat op een muur, ergens op het complex van de Sorbonne in Parijs, waar de stu denten van de revolutie in ieder ge val deze vorm van meningsuiting hebben overgehouden. „Ik ben een marxist, ik behoor tot de Grouche-groep" staat er ook. En uitermate diepzinnig is deze regel van een student: ,Jk heb iets te zeg' gen maar ik weet niet wat". De Nederlandse Tour de France- ploeg, de ploeg die zoveel zieken in zijn renners doet, is gisteren naar Vittel vertrokken. Niet per trein, maar, naar ik uit betrouwbare bron verneem, met de „Alex van Wayen- burg". De „Henri Dunant" was niet beschikbaar. In de Tour. zullen ze streng con troleren op doping. Ik ben benieuwd hoeveel er uitvallen. Ingezonden verhaal: Een Jongetje wordt door zijn moeder naar de win kel gestuurd om nylonkousen te ko pen, maat 9Vz- Even later komt hij terug: Mama, die kousen van half negen hebben ze niet. Snapt het? Kees Fens, de literaire criticus van De Tijd, heeft in de krant van maan dag zijn naam staan op een voor hem ongebruikelijke plaats: de sportpagi na. Hij verweert zich tegen een col lega, die de autoraces, waarbij zo veel doden vallen, had aangevallen. Kees Fens mag graag naar auto races kijken. En hij doet dat eigen lijk voor één gebeurtenis: de start en de zenuwslopende minuten die daaraan voorafgaan. Hij beschrijft het zoals een literatuurkenner past, com pleet met een citaat van Nijhoff. Het moment suprème wil ik u niet ont houden: „Heel langzaam gaat de startvlag omhoog, zakt in een ruk en dan heeft het onbeschrijflijke plaats: de twin tig auto's snellen alle tegelijk weg in één explosie van geluid. Voor wie Freudiaans wil interpreteren liggen nu de beelden voor het grijpen. Het nu geproduceerde geluid kan men geen geluid meer noemen: het is het absolute lawaai dat grenst aan de absolute stilte". Nee, een goede sportverslaggever zou Kees Fens niet zijn. Sportver slaggevers beschrijven zelfs het on beschrijfelijke. Nu paus Paulus eergisteren gespro ken heeft over de revolutie, is het interessant enkele uitspraken van Zuidamerikaanse bisschoppen aan te halen. De bekende mgr. Helder Ca- mara: „Ik ben voor een diep ingrij pende verandering. Maar het is niet de taak van de kerk geweld te ge bruiken. Zij moet niet ophouden de waarheid te verkondigen, maar geen geweld". Maar ook: „Ik heb eerbied voor hen die hun oprechtheid hebben be wezen door hun leven op te offeren. De dood van Camilo Torres en die van Che Guevara verdienen evenveel respect als die van ds. Luther King. Van geweld beschuldig ik alleen hen, links of rechts, die de rechtvaardig heid geweld aan doen". En mgr. Koop, een in Brazilië wer kende Nederlander: „U hebt hier in dit welvaartslandje makkelijk praten over geweld in Brazilië. Een revolu tie zou de zaak wegvagen. Er zou bloed vloeien aan twee kanten". Ik moet nog zien, dat Jan Janssen de Tour wint. MERIJN DE BRITSE minister van staat voor het Gemenebest Lord Shepherd heeft verklaard dat „binnen een paar da gen" opnieuw besprekingen zullen worden gehouden tussen Nigeria en Biafra in Londen. DE CHRISTEN-DEMOCRATISCHE fractie in het Westduitse parlement heeft van de regering geëist, nog te wachten met de oplossing van de kwestie van de verjaring van moord en volkenmoord. In de herfst van dit jaar wordt een V.N.-resolutie ver wacht, waarin geëist wordt dat voor volkenmoord geen verjaringstermijn geldt. DOOR DE langzaam-aan-actie van het Britse spoorwegpersoneel, waar bij ruim 250.000 man zijn betrokken, zijn ook gisteren in Engeland weer veel treinen uitgevallen en forensen te laat op hun werk verschenen. DE OPPERSTE Sovjet, het Russische parlement, heeft gisteren zijn vierde zitting geopend. Besproken zullen worden de internationale situatie en het buitenlandse beleid van de So vjet-Unie. DE PARIJSE POLITIE heeft meege deeld dat bij de studentenrellen in mei en begin juni 1.368 politieman nen gewond zijn. 86 van hen liggen nog steeds in ziekenhuizen. I

de Stem | 1968 | | pagina 5