„Geen zinnig mens heeft tegenwoordig nog een spaarpot SCHIJNZWANGERE SPAARVARKENS Zorg voor oude tapijten J. Platschorre kampioen Zeeuwse schuttersbond TERHOLE-(MEIS-JES) STERKSTE PLOEG Den Hertog op eerste plaats DURAN BOKST VOOR NABESTAANDEN ELZE Diefstal bontmantels A. v. Ravels A. A. Elzerman t f t t J. SLOEKERS UIT TILBURG Onverwacht Arbeidsintensief Groenhuis V olleybaltoernooi Ronde van Turkije Verkiezingsafspraak tegen gaullisten BEZWAREN TEGEN BUNGE-CONCERN IN EUROPOORT PIKANTE REL Annie Schmidts blijspel niet in Rotterdam? GEMEENTE GARANT VOOR LENING AZ "67 De Ganze won toernooi in Sas van Gent geen spreekuur Afwezig 4' DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 26 JUNI 1968 -M ROTTERDAM/BREDA De pottenbakster en keramiste A- driek Westenenk heeft een aardi ge grap uitgehaald met de 150 jaar oude Spaarbank te Rotter dam. Voor een wedstrijd in het maken van moderne spaarpotten, die valt binnen het kader van een tentoonstelling van „Nationale Spaarpotteil Oud en Nieuw" in het Rotterdamse museum Boy mans van Beuningen, ontwierp zij een paar zogenaamde „schjjn- zwanger-spaarvarkens", waarin met de beste wil van de wereld niet te sparen valt. De Amsterdamse pottenbakster bracht de jury met haar ontwerpen in moeilijkheden. De eerlijkheid ge bood vast te stellen dat Adriek Wes tenenk het origineelst en het meest artistiek uitwerking had gegeven aan de opdracht voor vijftig Neder landse keramisten: maak een spaar pot, die vandaag aanspreekt. Ge ïnspireerd op het aloude spaarvar- kentje, dat op de tentoonstelling in Boymans van Beuningen in honder den variëteiten is terug te vinden, maakte zij kostelijke varkentjes, die een zwaar gevulde buik met zich meeslepen en die met vleugels van vleermuizen uitgerust alles wel in hun omarming zouden willen nemen (Van een onzer redacteuren) TILBURG. J. C. SLOEKERS, directeur van het Tilburgse Tex tielmuseum, is een zeer bescheiden man. Hij is enthousiast als hij spreekt over al die vormen van textiel die voor zijn museum van belang zijn. Met kennis van zaken en liefde vertelt hij daarover. Maar als men hem vraagt, waarom er nauwelijks enige ruchtbaarheid is gegeven aan het toch wel be langrijke, en voor hem eervolle, feit dat hij enige maanden ge leden is benoemd tot directeur van de Haarlemse Werkplaats tot Behoud van Antieke Textiel, kijkt hij wat verschrikt: „Ach, weet u, ik houd er niet van zo op de voor grond te treden." Dat antwoord tekent hem ten voeten uit. Want die benoeming houdt zonder meer een erkenning in van de textieldeskundigen in ons land dat de heer Sloekers zo langzamerhand in de nationale en internationale textielwereld, voor zover met musea, conservering en restauratie van textilia te maken heeft, een vakman-van-naam is geworden. Dat stond eigenlijk al vast, toen hjj een goed jaar geleden werd aangezocht lid te worden van de acht leden tellende textielcommis- sie van de Nederlandse musea. Kort en goed, via die commissie kwam hij in contact met de Haar lemse werkplaats, een in Europa uniek instituut, vlak voor de oor log opgericht om enkele Haar lemse oude wandtapijten voor to taal verval te behouden en in de loop der jaren uitgegroeid tot een internationaal befaamd atelier. „Nou, onverwacht vroeg men mij directeur van die stichting te worden. Dat was een volkomen verrassing." Het bestuur van het Tilburgse Textielmuseum en het bestuur van de Werkplaats heb ben het zo geregeld dat de heer Sloekers beide functies kan ver vullen. De kennismaking, in zijn nieuwe baan, met de 29 perso neelsleden van de Werkplaats, was voor hem een fijne openba ring. „Daar zitten vakmensen, spe cialisten op het gebied van het zeer moeilijke restauratiewerk en de conservering, die grote bewon dering verdienen. Ik heb met ieder van hen afzonderlijk ge sproken. Ik geloof dat buiten de kleine kring van ingewijden nau welijks bekend is, hoe uniek het werk is dat in die oude school in Haarlem wordt gedaan. Wat als werkvoorziening jaren geleden is begonnen, is uitgegroeid tot kunst naaldwerk van hoge orde, waar voor zeer gespecialiseerd vakman schap nodig is. Er werken daar mensen al meer dan vijftien iaar. Met hart en ziel. Dat kan ik u eerlijk verklaren." De heer Sloekers vindt de combinatie van zijn functies ge lukkig. Mijn voornaamste op dracht voor de Werkplaats is in binnen- en buitenland contacten leggen en werkbesprekingen voe ren met de staf. Welnu, de Werk plaats krijgt steeds meer bekend heid in het buitenland. Er komen restauratie-opdrachten uit Enge land en we spreken nu met Itali anen over een opdracht." Vaak komt hij door het feit dat hij directeur is van het Textiel museum in contact met buiten landse musumdirecties die hij op merkzaam kan maken op de Werkplaats. Die heeft vrij veel opdrachten. Bijvoorbeeld voor de restauratie van een flink aantal tapijten uit Zeeland die voorstellingen geven van zeeslagen uit het begin van dt tachtigjarige oorlog. Ook de gemeente Den Bosch laat in Haarlem een serie wandtapijten uit de raadzaal opknappen. Over zo'n karwei moet men niet te licht denken. Er wordt soms twee jaar aan een tapijt ge werkt, uiterst precies. Soms zit ten er meer dan 44.000 werkuren in. Om van de voorbereidingen nog maar niet te spreken. „We moeten de herkomst van zulk een tapijt vaststellen, de naam van de wever opsporen, de lichtechtheid van de wol onder zoeken, de doeken als geheel én in detail fotograferen, de geha vende fragmenten tekenen, de kartons maken, de garens verven en pas daarna kan het restaureren beginnen. Dat is kunstnaaldwerk van verfijnde precisie. Meer dan een vierkante centimeter per uur wordt er niet gedaan. Als dat alle maal klaar is, wordt zo'n weefsel nog geconserveerd, zodat het veel langer dan gewoon kan meegaan." De heer Sloekers wijst erop dat de Werkplaats ook vlaggen en vaandels restaureert, vooral van het Leger- en Wapenmuseum in Leiden. „Dat werk kan nog uitgebreid worden. Ik denk aan andere an tieke textilia, aan historische kos tuums: Ik wil in binnen- en bui tenland aan dit instituut veel meer bekendheid geven. Het ver dient dit." Wat er allemaal nog uit die combinatie van twee directeurs functies kan groeien? Wie zal het zeggen? De heer Sloekers heeft er wel gedachten over. „Neen! Daar over laat ik me liever niet uit." Hij is er te schuchter voor. Hij timmert niet gaarne aan de weg. De varkentjes zijn echter massief en de bekende spaargleuf is niet meer dan een kras van een pennc- mes- De pottenbaksier verdedigde haar ontwerp met de opmerking dat te genwoordig toch geen zinnig mens meer een spaarpot gebruikt en het derhalve weinig nut heeft serieus der gelijke gebruiksvoorwerpen te fabri ceren. Zij verklaarde dan ook onom wonden, dat zij met haar schijn baar zwangere varkentjes de spaar bank heeft willen frustreren. Al met al zat de jury dus met een beste ontwerp, dat de maakster zelf niet helemaal serieus wil ne men. Besloten werd haai een eer volle vermelding te geven en de prijzen over te laten aan gedegen vakwerk v. Henk Groenhuis uit Bre da, Trudy Drescher uit Rotterdam en Adriana Baarspul uit Landsmeer De inzendingen voor de wedstrijd vormen maar een deel van de ex positie van Nederlandse spaarpotten, die in de loop der eeuwen gemaakt zijn. De hoofdmoot is het bezit van de jubilerende spaarbank, een luis terrijke verzameling van aardewerk. Ook zijn in de expositie prachtige potten van Delfts Blauw uit de ze ventiende en achtiende eeuw opgeno men, die in bruikleen zijn afgestaan door het Rijksmuseum in Amsterdam, het museum Willet Holthuysen, het gemeentemuseum van Den Haag, het Prinsenhof in Delft en het Cinquan- tenaire in Brussel. Helaas hebben de samenstellers van de tentoonstelling niet zo best aangeduid hoe het komt, dat nu juist het varken zich als het sym bool voor sparen heeft aangediend en derhalve bijna de helft van alle oude spaarpotten ergens wel een var kenssnuit vertonen. Overigens blij ken in het verleden ook hanen tot sparen genood te hebben, alhoewel in principe in iedere kist, krat of vat met een gat wel munten ge stopt zijn. Dat de spaarbank te Rotterdam enig gevoel voor relativiteit heeft kan men concluderen uit het tentoonstel len van een geweldige reproduktie van de prent van Pieter Brueghel, waarop spaarpotten en geldkisten elk aar te lijf gaan. Onder deze prent staat ook een gedichtje, waarvan het eerste couplet nog altijd opgeld doet: Welaen ghy spaerpottert tonnen en kisten Tis al om geit en goet dit strijden en twisten. Voor wie spaarpotten spaart is de tentoonstelling, die tot 30 juni in de tuinzaal van het museum Boy mans van Beuningen te zien is, in ieder geval een niet te missen eve nement. (Van onze volleybalmedewerker) TERHOLE Een in alle opzichten geslaagd jeugdvolleybaltoernooi werd door de sportclub Terhole gehouden in twee sportzalen te Hulst en wel in de lagere school en de Clemens ULO. De organisatie was perfect, alles ver liep volgens schema. Gezien de grote sportiviteit, die zowel door de spe lers/speelsters en leiders aan de dag werd gelegd 'kon alles vlekkeloos verlopen. De sportclub Terhole is dan ook voornemens om jaarlijks een jeugdvolleybaldag te gaan organise ren. Bij de jongens aspiranten bleek al spoedig dat de strijd om de eerste plaats zou gaan tussen de vertegen woordigende teams van „De Kikkers" uit Aardenburg en „Voorwaarts" uit Axel. Aanvankelijk dacht men dat dat ook het team van Terhole 1 zou meedoen in de eindstrijd, maar een onverwachte nederlaag sloot het daarvan uit zodat het uiteindelijk met een derde plaats genoegen moest ne men. Terhole 2 eindigde als vierde terwijl Voorwaarts 2 en IJ.V.C. als vijf en zes eindigden. De beslissings wedstrijd tussen De Kikkers en Voorwaarts verliep in het voordeel van De Kikkers, die daarmee beslag legden op de eerste prijs op de twee de plaats gevolgd door het bijna even sterke Voorwaarts. Daar er twee teams niet waren op-' gekomen in de juniorenklasse bij de jongens was hier al spoedig de strijd beslist tussen Time Out en Terhole. De junioren uit Sint-Jansteen, die aardig en ook goed spel brachten, be haalden hier de eerste prijs. Bij de meisjes, waarbij de junio ren en aspiranten in één poule wa ren ingedeeld viel pas in de laatste wedstrijd de beslissing. De Kikker meisjes hadden al hun wedstrijden gewonnen toen Terhole 1 in het veld kwam tegen IJ.V.C. 1. De Terhoolse dames hadden hierbij de beste papie ren. Winnen met 20 was echter niet voldoende. Het setgemiddelde was ook van groot belang omdat bij ge lijk eindigen deze punten de beslis sing zouden geven. Terhole 1 liet dan ook geen enkele kans voorbij gaan om IJ.V.C. aan de zegekar te binden Het overklaste IJ.V.C. en stelde daar mee de eindzege en dus de eerste prijs veilig. In totaal had Terhole 1 setpunt meer behaald zodat het ver- schU wel miniem was. De uitslag (dames): 1 Terhole 1 7 punten setgemiddelde 11246; 2 De Kikkers 7 p. setgem. 11149, 3 Ter hole 2 3 p. setgem. 3896: 4 IJ.V.C. 1 2 p. setgem 53101; 5 IJ.V.C. 1 p. setgem. 43—115. ISTANBOEL (A.N.P.) De Ne derlandse ploeg, die deelneemt aan de Ronde van Turkije, blijft het goed doen. Na de overwinning van Jan van Katwijk en de ereplaatsen van Joop Zoetemelk en Fedor den Her tog op de eerste twee dagen, slaagde Den Hertog erin gisteren de derde etappe op zijn naam te schrijven. De pupil van ploegleider Herman Krott legde de 44 km lange tijdrit van Gelibou naar Egebat af in 1 uur 5 minuten en 56 seconden en dat was bijna twee minuten sneller dan de op de tweede plaats eindigende Tsjech Robert Svoboda. Fred van Lachterop werd met een achterstand van twee en een kwart minuut der de. Door zijn overwinning nam Den Hertog tevens de leiding in het al gemeen klassement. De Rus Gainan bezet met twee en een halve minuut achterstand de tweede plaats en Jan van Katwijk staat als derde geklas seerd met bijna vier minuten achter stand. De uitslag van de derde etappe luidt: 1 Den Hertog (Ned.) 1.05,56; 2 Svo boda (Tsjech) 1.07,55; 3 Van Lach terop (Ned.) 1.08,12; 4 Gainan (Rusl.) 1.08,53; 5 Marek (Tsjech) 1.09.12; 10 Van Katwijk iNed.) 1.10,03. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1 Den Hertog (Ned.) 8.05,35; 2 Gai nan (Rusl.) 8.08,02: 3 Van Katwijk (Ned.) 8.09,02; 4 Marek (Tsjech) 8.10,06; 5 Koelibin (Rusl.) 8.10,40. In het algemeen ploegenklasse- ment heeft Nederland de leiding met ruim twee minuten voorsprong op Rusland. ROME (ANP) De Europese kampioen in het middengewicht, de Italiaan Carlos Duran, zal vrijdag te Rome uitkomen in een partij over drie ronden tegen de Nigeriaan Cy clone Barth. De partij is een onder deel van een boksgala, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vrouw van de donderdag overleden West- duitse bokser Jupp Elze. Zoals be kend overleed Elze ten gevolge van hersenletsel, dat hij op 12 juni in een titelgevecht tegen Duran opliep. De wedstrijd tussen de Italiaan Fernando Atzori en de Brit Mc- Cluskey met de Europese titel in het vlieggewicht als inzet, die vrij dag wordt gehouden, zal niet dooi de Italiaanse televisie worden uit- verzonden. De reden hiervan is de dood van Elze. (Van onze redactie buitenland) PARIJS De communistische partij en de linkse federatie van Frangois Mitterrand hebben voor de tweede ronde van de verkiezingen, die a.s. zondag wordt gehouden, af gesproken dat aan de kiezers zal worden gevraagd hun stem uit te brengen op de kandidaat van een van beide partijen die afgelopen zon dag de meeste stemmen heeft ver worven. ROTTERDAM (ANP) De vesti ging van een graanoverslag- en op- slagbedrijf in Europoort door Bunge Corporation uit New York ontmoet steeds grotere bezwaren bij het Ne derlandse bedrijfsleven. De gemeenteraad, die donderdag het voorstel van b. en w. zal behan delen, heeft protesten ontvangen van een aantal belanghebbende bedrijven en organen Zij vrezen alle dat vestiging van het Bungeconcern zal leiden tot een overcapaciteit aan siloruimte, die zal doorwerken in hogere prijzen voor de graanverwerkende industrieën in ons land. Ook de Graan Elevator Maatschap pij te Rotterdam heeft plannen voor een groot overslagbedrijf in Euro poort. Twee overslagbedrijven in het Europoortgebied is te veel, zo stelt de G.E.M. HAARLEM (ANP) In de afge lopen nacht zijn uit een modemaga zijn in Haarlem 60 bontmantels ge. stolen ter waarde van 80.000, Er zijn geen sporen van braak ge vonden en daarom veronderstelt de politie dat de dieven zich hebben la ten insluiten. Enkele weken geleden zijn uit een ander modemagazijn (C. en A.) in de buurt 120 colbert-kos tuums gestolen ter waarde van 30.000,—. GEWICHTHEFFEN De Russische zwaargewicht Leonid Sjabotinsky heeft gisteren tijdens de Europese kampioenschappen gewichtheffen te Leningrad het wereldrecord tweehandig trekken, dat met 175,5 kilogram reeds in zijn bezit was, op 176 kilogram gebracht. ZWEMMEN De Amerikaan Mark Spitz heeft tijdens zwemwedstrij den in Ilayward het wereldrecord op de 400 meter vrije slag gebro ken en gebracht op 4.07,7. Het ou de record stond op naam van Greg Charlton eveneens uit Amerika die in Tokio deze afstand op 28 augustus van het vorige jaar af legde in 4.08,2. VOETBAL De spelers van Hertha BSC, dat verleden week naar de Westduitse Bundesliga promoveerde, hebben als beloning ieder een premie van 12.000 mark (bijna 11.000 gul den) ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Tussen de produ centen van Annie M. G. Schmidt's eerste blijspel „En ik dan?", dat op 1 november in het nieuwe De la Mar- theater in Amsterdam in première gaat, is onenigheid ontstaan. De heer John de Crane, lid van het produktie- tcam, heeft een open brief geschre ven aan de Rotterdamse wethouder van kunstzaken. De heer De Crane uit daarin zijn verbazing over het feit, dat de Rot terdamse schouwburg niet vrij ge maakt kan worden voor het nieuwe blijspel van Annie M. G. Schmidt. De producer heeft de brief ge schreven zonder medeweten van zijn collaga's, de heren Meerburg, Hofman en Sleeswijk. Het pikante is, dat de heer Hofman, mede-producer, direc teur is van de dienst Rotterdamse kunstgebouwen. „Die brief aan de wethouder wordt gewoon naar mij doorgestuurd", zegt hij. „En als de heer De Crane daarin schrijft, dat de Rotterdamse schouwburg van half december tot half januari vrij is, heeft hij beslist ongelijk. Ik ben druk bezig geweest, maar ik heb nog geen gaatje kunnen vinden". De heer Hof man zegt, „niet wakker te liggen van de brief. We blijven samenwer ken". (Van onze sportredactie) ALKMAAR De gemeenteraad van Alkmaar heeft in een speciale zitting na langdurige discussies de vergadering duurde bijna 3 uur met grote meerderheid zijn steun ge geven aan het voorstel garant te staan voor een door de profclub AZ '67 af te sluiten lening van ƒ250.000. Aan het besluit werd o.a. de voor waarde verbonden dat de gemeente met twee man vertegenwoordigd is in het bestuur van de te vormen stichting, terwijl transacties met spe lers de goedkeuring van de gemeen te behoeven, voorzover deze althans een bedrag van 25.000 te boven gaan. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De Provin ciale Zeeuwse schuttersbond hield haar schieting op de staande wip voor het kampioenschap van de ko ningen en keizers- Dit was het vo rig jaar behaald door J- Boonman van Concordia te 's-Heerenhoek zo dat deze vereniging voor deze schie ting zijn wip beschikbaar stelde. Er waren uit heel Zeeland twee Eu ropese kampioenen, 11 keizers en 19 koningen te zamen gekomen om dit kampioenschap te betwisten, dat over drie ronden werd verschoten. Het was de heer P. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande, die zijn eerste schot al bekroond zag met een treffer en in de tweede ronde was het de heer Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, die de vogel afschoot. Daar niemand van de overige schutters meer een treffer kon plaat sen, werd tot de kamping overge gaan. Er werd heel goed geschoten, maar het was in de 12e ronde, dat Jac. Platschorre de eer van het kampioenschap voor zich opeiste door de vogel met een fraai schot neer te halen. Hierna verzorgde Concordia een schieting op twee wippen, waarvan de uitslag van de eerste wip luidt: Hoogvogel: C. Baart van Juliana te Oudelande: le zijvogel: Jac- de Baar van Willem Teil te Ovezan de; 2e zijvogel: L. Vermuë van Spes Nostra te Ovezande; le bovenkal: J. Boonman van Concordia te 's- Heerenhoek; 2e bovenkal: P. Tim merman van Vrije Schutters te 's- Heerenhoek; le onderkal: A. van Loo van Doel naar Hoger te _Wol- praatsdijk; 2e onderkal: H. Driedijk van Soranus te Heinkenszand; le klep: P- Timmerman van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek; 3e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwaden- damme. Meeste kleine vogels: C. Baart van Juliana te Oudelande, (8 stuks) Twee extra-zijvogels, geschon ken door A. E. Raes uit Klooster- zande werden door F. Koens van Spes-Nostra, Th. Stael uit Gras,, W. N- v. Liere van Oudelani, schoten. li- Uitslag van de tweede w>», hoofdvogel: W. N. v- Liere van Va le Handboog te Oudelande; 2e w vogel: P. Steketee van Diana tey seke; le zijvogel: C. v. Weel» Juliana te Oudelande; 2e zjiJJ G. v. Geersum uit Zuiddorpe- 3f!!' vogel: H. v. Iwaarden uit i,Jf burg; 4e zijvogel: M. le kal: Nic. Goossen van ders van Victoria te Kwadmd^jj 3oosic. ter n kak Th. Stael uit Graaüwné A.D.L.M. te zande; 2e kal: P. Rentmeester r» t Kwadendamme; i uit Graauw; G i? F. Koens van Spes Nostra te (y zande; meeste kleine vogels: JnU Rijke uit Aardenburg (7 staC Er waren 75 schutters van U L enigingen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Het Goe»,, vental van De Ganze heeft hetwX polotoernooi van de Sasse zwem» eniging Bruinvis gewonnen. Hierdoe kwam de club in het bezit vat wisselbeker, die door de „Zuldstr- Sas van Gent" beschikbaar we steld. 1 De spanning bleef er in tot de la' ste wedstrijd, want toen De Ge- tegen Scheldes-troom (Breskens) j laatste wedlstrijd moest spelen, s den Bruinvis en De Ganze beiden venaan met 6 punten. Doodat"' Gauze met 55 gelijk speelde ter Scheldestroom behaalde men de ui1 eindelij ke overwinning. De eiac slag van dit waterpolotoernooi 1 De Ganze uit Goes met 7 pt, Bruinvis, Sas van Gent, 6 pt„ 3 Dar- nia, Hoeven, 4 pt., 4 Scheldestroe Breskens, 3 pt., 5 een team, geit meer-d uit reserves van de deel» mende zeventallen, omdat SZVt: Souburg niet opgekomen was) k» haalde geen enkel punt. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Auto rijschool J. Vernimmen te Kloosterzande, voor de goede lessen waardoor ik mijn rijbewijs behaalde op het eerste examen. Ineke van Leemput. Fauiuspolder, juni 1968. FAMILIEBERICHTEN uit andere bladen Overleden: J. P. van 't Veer, 51 jaar te Goes, 24 juni 1968; J. Crucq, w.v. E. Crucq-Mesu, 82 jaar, te Ar- nemuiden, 24 juni 1968; J. Verlinde, 80 jaar e.v. M. Verlinde-Zentzis te Middel burg 23 juni 1968; E. S. Jongenelen-Buijs, 79 jaar, te Middelburg 21 juni 1868; J. Sinke, 71 jaar, te Krui- ningen, 23 juni 1968. TANDARTS Hulst zatend-ag 29 juni DIERENARTS te Goes van 26 juni t.m. 12 juli Waarneming M. Gakkeer Ovezande en G. Boneschanscher K-ruiningen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwacht, voorzien van de H. Sakramenten der Zieken, in de leeftijd van 28 jaar, mijn innigge- liefde echtgenote en lieve mamma, dochter, be huwddochter, zus, behuwdzus en tante ANNA ADRIANA WILHELMINA VAN DER AA echtgenote van Adriaiius Johannes Gerardus van Kuijk St.-Oedenrode: A. J. G. van Kuijk Ellen Ulvenhout: Fam. van der Aa Ba vel: Fam. van Kuijk Sint Oedenrode, 25 juni 1968 Lijsterbesstraat 15. De plechtige uitvaart, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden vrijdag 28 juni a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Rita, Boskant, waarna de begrafenis op het r.-k. kerk hof H. Laurentius te Ulvenhout. Donderdag om 8 uur H. Mis. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het ziekenhuis te Veghel. Bezoekuren van 19.0020.00 uur. Bijeenkomst Lijsterbesstraat 15 om 9.30 uur. Gelegenheid tot kondoleren donder dag na de avondmis in de kerk en vrijdag na de begrafenis in café De Jongh te Ulvenhout. Heden overleed, zacht en kalm, tijdig voorzien van het H. Sacrament der zieken, onze irmigge- liefde vrouw, moeder, behuwdmoeder, groot moeder, zuster, schoonzuster, tante en nicht, me vrouw TRIVIA CELONIE ROSALIE DE RIDDER echtgenote van de heer Antoin Johannes Wulfïaert Geboren te Westdorpe 17 december 1888 en over leden te Sas van Gent 25 juni 1963. Sas van Gent: A. J. Wulffaert G. G. Wulffaert M. B. Notschaele-Wulffaert J. R. Notschaele, Gonny, Ingrid, Margaretha, Ulrich. Familie de Ridder Fam. Wulffaert. Sas van Gent, 25 juni 1968. Poelstraat 47. De plechtige gezongen uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op vrijdag 28 juni a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. Bijeenkomst 9.45 uur, Poelstraat 47. Gebeden voor de overledene op donderdag 27 juni a.s. om 19 uur in de parochiekerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. kleinkinderen Het heeft God behaagd tot Zich te nemen, n- een kortstondige ziekte, voorzien van de H. H. Sacramenten der zieken, in de leeftijd van jaar, onze geliefde en zorgzame moeder, be-1 huwdmoeder, groot- en overgrootmoeder en tan-1 te, mevrouw CLEMENTINA DE JONGHE weduwe van de heer Eduardu* Roegiest Wij bevelen de ziel van onze dierbare over ledene in uw gebeden aan. Heikan k J. lwegiest St.-Niklaas (B.): I. Camerier-Roegiest P. Camerier kinderen en Koewacht: Fr. Roegist M. Roegiest-Vcrstraeten Koewacht: E. de Letter-Roegiest P. de Letter Heikant: C. Roegiest Koewacht: L. de Letter-Roegiest A. de Letter kinderen en kleinkindern Familie de Jonghe Familie Roegiest Heikant, 24 juni 1968. Julianastraat 92. De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij Ued. be leefd uitnodigen, zal plaats hebben op vrijdag i juni a.s. om 10.30 uur, in de H. Teresia-paroc!» te Heikant, waarna begrafenis op het r.-k. kerk hof aldaar. Samenkomst aan het St-Liduinaziekenhuis gang Tabakstraat om 10 uur Eucharistieviering donderdag om 7.30 uur ia T' parochiekerk voor de zielerust van de over-1 ledene, Diep bedroefd, maar dankbaar om wat zij VMr ons is geweest, delen wij u mede, dat vrij 0CVB wacht overleden is, voorzien van de sacrament!® der stervenden, onze lieve moeder, behuwa- moeder en oma, mevrouw LOUISE MARIE DE KAUSEMAECK® weduwe van de heer Constant Bernard WijfM* geboren te Waterland-Oudeman op 5 fctojjjj1 1891 en overleden te Schoondijke op 25 juni Gent: Zuster M. L. Wijffels Breda: Z. M. Groenewegen-Wijffels Marijke Schoondijke: J. M. Wijffels G. J. M. Wijffels C. A. Wijffels-de Rijcke Piet, Marie-Louise Tiny, Frank Hulst: J. Uijtdewilligen G. A. M. Uijtdewilligen-Wijfels Marian en Mouly, Trees, Conny Melbourne (Australië): A. M. van Veenendaal-Wijffe'5 Th. van Veenendaal Maria, John, Annemieke, Paul-Tn Julia, Marga Fam. De Kausmaecker Fam. Wijffels Schoondijke, 25 juni 1968 Lange Herenstraat 22 De plechtige uitvaart, gevolgd door -- -n nis zal plaatshebben op vrijdag 28 jwu kerk van de H. Petrus te SchoondijK uur* 18.30 uur Rozenkransgebed donderdagavond om in de parochiekerk.

de Stem | 1968 | | pagina 4