11 Volgens voorlopige uitslagen: Marian Wijfje (2i/2 jaar) uitgeput maar MAN (28) WURGT VROUW EN ZOONTJE ilator Vier kamer leden van Boerenpartij breken met Koekoek JAMIN Computer wijst verdachte van roofoverval aan Drama aan de grens Jongen door trein gegrepen en gedood IORGSTER E HULPEN NEERDE STER SGERSSTERS) 1GERS(STERS) tl dagblad voor zeeland Prins Willem- Alexander bij admiraalzdlen in Drimmelen Wü WIJST INVALLER HIR8IE STEEVENS AAN htwake i v. Mackelenbergh, FRITS MOOI (17) VINDT KLEU1 ER IN DUINEN Brandnetels Water FOUT RUSTIG Zonnig Deviezenbeperking voor Fransen vóór 1 juli 1968 1114111 café noir 108e JAARGANG No. 25846 Voor God, Koningin m Vaderland n toekomende verzorging t9 personeelstaf nodig september a.s. ten minste maand) moeten hebben, meen onderwijs of I.N.A.S.. 782,90 per maand, tituut voor de opleiding tot jaar; met landelijk erkend denzorg. an huishoudelijke aard. ïaand. irking. arden gedurende de nachte- in de leiding bij bijzondere ies dienen bij toerbeurt ook toelage voor wisselende- en van werkkleding voor reke- nalen dienen nog met 1%% lichtingen te richten aan het louwersgaarde 1, Den Haag. ÏDIRECT DIENSTEN naken van leden voor hclub „MODERN" Lirect 1 dezelfde Drnoemd. fristen van ongeveer aan ■(■■■313 !IIIH!llllÉllllH!lll!HI!!IHI!iinillHI!IIIV(IV(['H!ll'""^ diensttreding een énd bedrijf een beiang- |d zal krijgen. unctievervulling worden tiding van U.T.S.-niveau, [gelijke werkzaamheden, ■ten. j| stellen door een uitvoe- htie, onder letters M.G. tchijnen van dit blad, te pn Gils van het bEGEPASTE PSYCHOLOGIE Iseur- igehts-erwtb .^schreda» lisprojecten, standpias'® 6 i, organisatie onderzo-K, en extern transport en m geschiktheid zal hij ief richten aan ch bureau bl850-41400 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: Dr. W. A. J. M. Harkx Hoofdredacteur: L Leijendekker RedactieraadJ M A. C. v. Dongen C. J. van Hoofegem, jt M. Mes, P. V. M. L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (7 lijnen) Postgiro 1114111 mr. dr. A. J. Vercauteren, bU* MAANDAG 24 JUNI 1968 Abonnementsprijs: 13,40 per kwar taal (excl. 50 ct. incassokosten), 4,55 per maand (incl 5 ct. incassokosten). Losse nummers 0,25. Post-abt. buiten verspreidingsgebied 19,75. Prijs van buitenlandse abon nementen op aanvrage. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0,50 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. de Zeeuwse eilanden: GOES. (Clokstraat 1. telefoon 8030 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN Potgieterstraat 3, telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893). I OVERWINNING VOOR GAULLISTEN Frits Mooi (Van onze correspondenten) ZANDVOORT/ AMSTELVEEN Uitgeput en uitgehongerd, I maar ongedeerd is Marian Wijf- I je (21/2 jaar) na vijf dagen dwalen in de duinen bij haar ouders in Zandvoort terugge- I keerd. Marian werd gistermorgen om I halt tien gevonden door Frits Mooi I (17), die met zijn vader (53) een I duinwandeling maakte bij Over- I veen. Zij brachten het kind naar de I politie in Bloemendaal en vandaar I werd het naar het marinehospitaal I m Overveen gebracht. Artsen, die (het kind onderzochten, bevonden Marian gezond. Van Overveen werd het kind I naar de Zandvoortse politie ge- I bracht, die, om geen valse hoop bij I"bders te wekken, het kind eerst 1 «et identificeren door een buurman Ivan de familie Wijfje. Toen deze I U"rman Marian positief herkend I nad, werden de ouders gewaar- schuwd. De plaais waar Marian gevonden Een overgelukkige moeder met een kleine meid, die vijf dagen door de duinen heeft gedwaald: mevrouw Wijfje met haar dochter Marian. werd ligt hemelsbreed ongeveer drie kilometer van Zandvoort. „We liepen daar in de duinen en op een gegeven moment hoorde ik gehuil. In dacht eerlijk gezegd eerst dat het een kat was, maar. nader hand hoorde ik duidelijk „mama", roepen. Toen zijn we erop af ge gaan en vonden het meisje", zo vertelde zondagmiddag de 17-jari- ge h.b.s.'er Frits Mooi in zijn ouder lijke woning in Amstelveen hoe hij en zijn vader, de heer G, J. Mooi, in de vroege zondagmorgen de klei ne Marianne in de duinen hadden gevonden. Het was negen uur toen Frits, die wat meer dan gewoonlijk rondkeek en luisterde in het duin gebied, waar hij regelmatig met zijn vader wandelingen maakt, het hulpgeroep van Marianne hoorde. Op de televisie had hij beelden van de massale speurtocht naar de kleu ter gezien en daarbij verschillende punten herkend waar hij vaak met zijn vader komt. Marianne lag temidden van brandnetels onder een meidoorn. Zij had geen schoentjes en broekje meer aan. Voorzichtig werd het meisje opgetild en gevraagd wie zij was en wat zij in de duinen deed. Geestelijk was zij helemaal helder maar ze trilde helemaal. Li chamelijk was ze verzwakt en ze had erge dorst, zo vertelde Frits. We hebben haar toen meegenomen naar de auto. Dit was nog een wan deling van een half uurtje. We wis ten toen nog niet direct wie het was, want het meisje leek ons een beetje oud voor het vermiste Zand voortse meisje. Maar naderhand vermoedde ik wel dat zij het was, aldus Frits. Marianne gaf geen antwoord op de vraag wie zij was. In de auto sprak zij over haar broertje, maak te wet losse opmerkingen en zei dat zij naar school ging. En ze had het telkens over water. Het meisje is gevonden in een vrij afgelegen stuk duingebied, op een stuk privé-terrein, waar weinig paden zijn, gelegen nabij de spoor lijn ten zuiden van de zeeweg naar Bloemendaal, aan de grens van het terrein waar laatst een duinbrand is geweest. (Van onze sportredactie) BREDA Vandaag zal de KNWU ««slissen wie de plaats van Harrie «evens in de Tourploeg mag bezet- en' be invaller moet komen uit een Sroepje van vier, want de wielerbond «egde gisteren twee profs toe aan de ®ee reeds geselecteerde reserves enk N'idam en Jan van der Horst. deTourSS d»at ue KNWU alsnog bij Jan Kbetrok: Cees Haast en 1 'raar nf'""3' Intussen is het ook de v«rvaneerIJ00.r ,Rini Waëtmans een HroX 1 komen- St.-Wil- °rds! Pner heeft last van bron chitus ser bezoeken. -- Av mai van U1UJI- 231 vandaag bondsarts Vis- «m°dekeen h„°,etbalb?nd had dit week- In Zeist ve™ÜSgrj ,zaak te reëelen- voetbal vm 1 ,=-»?, sectie betaald durige vPrD-je KNVB. Na een lang- de «wclusfes tTtngt TleIen de volSen" 4t'e divkio» tlekl5en: a) er komen dkteep£ ,Van lS clubs' b) de ere koop c) Dno ?,e.T?.e::/DHC is "iet nfdeoling spelw de hooSste Voor dit ^Pagina's")ander nieuws (zie onze (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amsterdam se politie gelooft, de twee mannen onder arrest te hebben, die vrijdag middag 200.000 gulden buit hebben gemaakt bij een roofoverval op een auto, waarmee in het stille haven gebied van de hoofdstad salarissen werden rond gebracht. De verdach ten zijn de 30-jarige bontwerker Lex B. en de 34-jarige verwarmingsmon teur Joop L. Bij de aanhouding heeft de computer, die de Amsterdamse politie sinds kort in gebruik heeft, een belangrijke rol gespeeld. De mannen ontkennen tot nu toe halsstarrig, maar ze zijn herkend, niet alleen door de chauffeur en de bijrijder, die het slachtoffer van de overval werden, maar ook door drie ooggetuigen, die hen op het Zaanhof in Amsterdam met hun buit hebben zien vluchten. Van het geld ontbreekt, ondertussen hoewel 25 recher cheurs van de groep bijzondere de licten er het hele weekeinde naar ge zocht hebben ieder spoor. Bij Joop L. vond de politie ongeveer f 4.000,maar aangezien de man onder meer souteneur is, kon dit be drag nauwelijks argwaan wekken. Lex B. had slechts voor enkele hon derden guldens contanten in huis. De politie is de vermoedelijke da ders van de brutale roofoverval zo snel op het spoor gekomen, omdat de auto, waarmee zij van de plaats van de misdaad waren weggevlucht, werd teruggevonden op het Zaanhof in de Spaarndammerbuurt van Amster dam. Daar wonen de ouders van Joop L., zoals de rechercheurs wisten, voor wie de souteneur geen onbekende was. De politie beschikte nog over een ander gegeven. Tijdens de overval had een van de rovers zijn compag non aangesproken met „Lex", aldus de verklaringen van de chauffeur en zijn bijrijder. Deze naam plus het vage signalement werden aan de computer toevertrouwd, die iedereen, voor wie de justitie belangstelling heeft, sinds kort in zijn geheugen bewaart. Er kwamen honderd namen uitrollen. Een deel viel af, omdat de mannen qua leeftijd rtiet aan de eisen voldeden. De rest werd verhoord. Daarbij bleek, dat Lex B. een goede bekende was van Joop L., reden voor de politie om aan te nemen, dat hij het ontbrekende deel van het rovers duo zou kunnen zijn. Morgen wor den beide mannen voor de officier van justitie geleid. (Van onze Parjjse correspondent) PARIJS De aanhangers van president De Gaulle schijnen vol gens de voorlopige uitslagen van de eerste verkiezingsronde, die gisteren is gehouden, meer stem men te hebben vrworven dan bij de laatste verkiezing in 196'7. Bij de verkiezingen van maart 1967 haalden de Gaullisten 37,75 procent, terwijl hun percentage gisteravond schommelde tussen de 44 en 46 pro cent. Maar bij die winst in percenta ges moet men twee dingen goed be denken. In die percentages zitten niet alleen de traditionele Gaullisten, maar ook de aanhangers van Giscard d'Estaing, die binnen de Gaullisti sche meerderheid als conservatieve democraten een eigen zelfstandige fractie vormen. In de tweede plaats moet men bedenken, dat in de Gaul listische winst begrepen zijn alle aan hangers van de vroegere O.A.S., die na de vrijlating van generaal Satan het parool hebben uitgegeven: stem men op de Gaullistische partij. De Gaullistische overwinning bete kent derhalve een duidelijke ver schuiving naar rechts. De communis ten van hun kant zijn iets achteruit gelopen. Het percentage van 1967 be droeg 22,46 terwijl het zondagavond schommelde tussen de 19 en 20,5 procent. Te oordelen naar de voorlo pige berekening van zondagavond half elf zouden zij dus ongeveer 2 procent hebben verloren. Ook de de mocratisch socialistische federatie en het katholieke centrum vertonen een neiging tot verlies. In herstemming komen onder meer: Defferres (fede ratie), Gaillard (federatie), Lecanuet (centrum), Mitterand (federatie), Maurice Fauré (federatie) Duhamel (centrum), Hernu (federatie) en Mendès'France. Tot zover de percentages. Maar men hoede zich daaruit een conclu sie te trekken voor de herstemmingen die volgende week zondag plaatsheb ben en die de doorslag geven. Men vroeg zondagavond half elf de me ning van Chabon-Delmas, de Gaullis tische voorzitter van de kamer, die zich vanzelfsprekend verblijdde over de Gaullistische winst, maar uitdruk kelijk waarschuwde tegen al te opti mistische verwachtingen voor vol gende week zondag. Ook bij de ver kiezingen van maart 1967 heeft men, aldus Chabon-Delmas, de fout ge maakt de dag te loven voor 't avond is. Er is nog in het geheel niets be slist, was zijn conclusie. Er zijn de afgelopen zondag veel Gaullisten in eerste ronde gekozen. Daarentegen maar weinig aftredende leden van de oppositie, wat zowel geldt voor de communisten als voor de socialisten. Kijkt men echter naar dezelfde uitslag van maart 1967, dan waren in dat jaar bij de eerste ronde maar 8 communisten gekozen en het werden er bij de tweede ronde 65. De democratisch socialistische federatie had in 1967 maar één direct gekozen kamerlid, maar bij de herstemmingen werden het er 115. Waaruit men ziet dat voor aanstaande zondag bij de tweede ronde nog van alles kan ge beuren. De eerste verkiezingszondag ver liep vrij rustig. Enkele gebouwen werden door bommen beschadigd. Het weer was slecht, maar er werd des ondanks druk gestemd. (Van onze verslaggevers) BRUSSEL/OOSTERHOUT In het Belgische grensplaatsje Pop- pel pleegde in de nacht van vrijdag op zaterdag de daar wonende 28-jarige Nederlander P. B. een dubbele moord. Htj wurgde zijn even jonge vrouw H. P., die acht maanden in verwachting was van het tweede kind en zijn twee-jarig zoontje René. De man en de vrouw waren beiden uit Tilburg afkomstig. Ook de hond werd door de man afgemaakt. (Van onze redactie binnenland) OLDEBROEK De 18-jarige H. Hoogers is gisteren op een onbewaak te overweg door een trein gegrepen. Hij was op slag dood. F. van Slingerland uit Oudenbosch is zaterdagavond overleden aan ver wondingen, die hij een dag eerder bij een verkeersongeluk had opgelo pen. In Heerlen overleed L. de Koster (84) aan de verwondingen van een ongeluk. Nog vijf personen, uit Hens broek, Bergen, Groot-Ammers, Laren en Eethen, bezweken aan de gevol gen van ongelukken. In een sloot bij Schagen werd een auto gevonden. Beide inzittenden bleken te zijn verdronken. De lichten van de auto brandden nog. Door een botsing met een militaire auto was in Ermelo J. Ferdinandusse (60) op slag dood. Bij een verkeersongeluk in Zwit serland is mejuffrouw Kleine (24) uit Ede om het leven gekomen. De moord moet rond middernacht gepleegd zijn. De dader, die tevoren enkele cafés had bezocht, reed op zijn bromfiets naar de rijkswacht in Pop- pel. Toen daar op zijn bellen niet vlug genoeg gereageerd werd, reed hij naar de grens. Hij vertelde een doua nier, dat brand was uitgebroken in de straat, waarin hij woonde. De dou anier liet zich door de dronken B. niets op de mouw spelden. Hij kon namelijk vanuit zijn post Poppel over zien. En van de grens af wees niets op een brand in het plaatsje. B. reed vervolgens Nederland bin nen. Hij kwam om vijf uur in de och tend Oosterhout binnen. Vanuit een telefooncel in de Heuvelstraat heeft hij toen de Oosterhoutse politie ver teld, dat hij zijn vrouw en zoontje met een judogreep had gedood. De politie heeft B. bij de telefooncel op gehaald. De man was erg overstuur. Hij liet zich gewillig meenemen. Kort nadat de Oosterhoutse politie op de hoogte was van de dubbele moord, werd de rijkswacht te Poppel gevraagd in de woning van B. een onderzoek in te stellen. De rijkswacht kon na het forceren van de deur slechts zeggen dat B. de waarheid had verteld. B. heeft tijdens het verhoor ver klaard, dat hij kwaad was geworden op zijn vrouw, omdat zij een aanmer king had gemaakt op zijn dronken schap. Hem zal vermoedelijk dood slag ten laste worden gelegd. Er is namelijk komen vast te staan, dat hij zijn vrouw en kind niet met voorbe dachte rade heeft gedood. P. B. was in Poppel weinig bekend, vooral omdat hij in Den Bosch werk te. Wel wist men te vertellen, dat hij regelmatig dronk en daarna nogal agressief reageerde. Het huis in Poppel is door het Bel gisch parket en de gerechtelijke dien sten uit Breda een onderzoek inge steld. B. zal, hoewel het delict in België is begaan, in Nederland bij de rechtbank in Breda terecht staan, omdat hij Nederlander is en in Ne derland is aangehouden. Hij wordt vandaag aan de officier van justitie voorgeleid. Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig tot van avond zonnige periodes. Oplopende temperaturen. Morgen zon op 4.21, onder 21.04, maan op 3.10, onder 21.32. (Van onze parlementaire redactie) Den Haag De viernians oppo sitie in de fractie van de Boeren partij zal morgen in de Tweede Kamer aan het begin van de zit' ting een verklaring afleggen, in houdende een motie van wan trouwen tegen partijleider en fractievoorzitter H. Koekoek. Een en ander betekent een defini tieve splitsing in de Tweede-Kamer fractie. Twee zelfstandige fracties de ene van vier man en de andere onder leiding van H. Koekoek van drie man - gaan dan de belangen van de Boerenpartij in de Tweede Kamer vertegenwoordigen. De viermans oppositie, bestaande uit de kamerleden mr. H. Kronen burg, Breda, E. J. Harmsen, wethou der van Apeldoorn, J. van den Brake, Elspeet, W. M. Hanselaar te Leersum, komt vandaag bijeen voor het opstel len van de politieke verklaring. Het is nog niet bekend, wie van die vier kamerleden deze verklaring morgen in de kamer namens de groep zal af leggen. De vier opposanten hebben zater dag ten huize van de heer Harmsen in Apeldoorn langdurig met elkaar vergaderd, nadat het hoofdbestuur van de Boerenpartij vrijdagavond hun houding afgekeurd had. De heer Van den Brake werd ais lid van de partij geschorst. Hem en zijn drie medestan ders werd verzocht hun kamerzetels ter beschikking te stellen. De vier kamerleden weigeren dit, ook al om dat zij de meerderheid van de Boe renpartij achter zich zeggen te heb ben. Prinses Beatrix, prins Claus en prins Willem-Alexander aan boord van „De Groene Draeck" tijdens het admiraalzeilen in de jacht haven van Made-Drimmelen. Het admiraalzeilen vormde een van de hoogtepunten van de officiële ope ning van Europa's grootste jacht, lvaven. (Voor uitvoerig verslag zie pagina 3). (Van onze redactie buitenland) PARIJS Franse ingezetenen, die zich naar het buitenland begeven voor een verblijf aldaar van nog geen 24 uur, mogen niet meer dan een bedrag ter waarde van 100 frank meenemen, hetzij in Frans geld hetzij in deviezen. Dit is zaterdag in de Franse staatscourant bekendgemaakt. (ADVERTENTIES bruidsreportages foto harry verschuren arendstraat 23, oosterhout, telefoon 4252 Indien U de incassokosten en het onnodig aanbieden van een kwitantie wil voorkomen, maak dan het abonnementsgeld 3de kwar taal 1968 over op onze post rekening VOOR ABONNEMENTSPRIJZEN ZIE RECHTER BOVENHOEK. Zo U tof incassogiro wenst over te gaan zenden wij U daartoe gaarne een machtiging. DAGBLAD DE STEM afd. administratie. vandaag voordeel 300 gram van 99 voor 85 Wr niet duur wel heerlijk

de Stem | 1968 | | pagina 1