klant krijgt klachtrecht SER wil verbod op agressieve verkoop Frankrijk versnelt zijn atoomproeven DEFENSIENOTA Fusie Volkskrant- definitief Parool VERSTOPPING? Ethel Kennedy naar rouwdienst honken hoornblazer „bevrijdt" gevangenen Revolutionair rapport op bisschoppen conferentie DE LA SALLE PROTESTEN VAN EILANDEN OK super- oktaan-benzine elke liter cènten voordeliger!!! Tank dus bij: Kranten blijven zelfstandig I )ereIHa KIND VERMIST Tegen afkoeling NLM blijft op proef :gers Enkele bur, in Grieks kabinet Huisdeur Afvloeiing Begroting Landbouwschap: Basisuurloon 14 cent omhoog DAGBLAD DE STEM VAM VRIJBA© 21 JUNI 1968 RECIFE (KNP) Zware beschul digingen tegen de katholieke kerk in Zuid-Amerika heeft de Belgische pa ter J. Comblin, verbonden aan het theologisch instituut van Recife, geuit in een rapport dat in augustus aan de Zuidamerikaanse bisschop penconferentie (na het Eucharistisch congres) voorgelegd zal worden door mgr. Helder Camara van Olinda/ Recife. Het Braziliaanse blad „O- Jornal", dat zijn rapport publiceert, zegt dat de pater de kerk een kolo nialistische houding en heulen met de heersende klasse aanwrijft. De kerk preekt een godsdienst uit de middeleeuwen voor de massa's onderontwikkelden en laat de boe ren aan hun lot over, aldus Comblin. Hij onderstreept de noodzaak van een sociale revolutie voor Zuid- Amerika en analyseert de verschil lende methoden om die revolutie te bewerkstelligen. „Jammer genoeg kunnen de methoden van Ché Gue vara en Regis Debray niet in alle landen van Zuid-Amerika worden toegepast", zo vervolgt hij, „want de guerrilla-tactiek is de snelste weg om alle bestaande problemen uit de weg te ruimen. Het zou voldoende zijn als de kerk een groep mensen bewap,ent. Dat zal goedkoper ziin dan de werken van barmhartigheid", aldus Comblin. Revolutie is volgens hem weliswaar niet gewettigd, maar wel geschikt voor het bereiken van dit doel. In zijn rapport stelt Comblin dat hervormingen van politieke, sociale en economische structuren niet door het geloof, parlementaire discussie of verkiezingen bereikt kunnen wor den. De macht van de staat acht hij noodzakelijk om de privileges van de rijken af te schaffen en nieuwe struc turen in te voeren. Comblin bepleit voorts de oprichting van een speciale rechtbank, die diegenen veroordeelt die zich tegen hervormingen verzet- ten. Een dergelijke rechtbank moet de conservatieve legers neutralise ren, en pers en radio en t.v. contro leren. In Recife is intussen om uitwijzing van de Belgische pater gevraagd, om dat hij de revolutie preekt. ^WSÊÈ ZANDVOORT speuren naar de sinds eergisteroch- HariaVw^fte 2.'-".'ariSe Danen voort i i Ult Zandvoort gaat in li Landmachtmilitairen, gelegerd I™ nemen deel aan het den 7 "aar!emse brandweerlie- üggende vifvlgrsmet dreSSe" °m" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Sociaal Economische Raad vindt, dat er alle reden is een nieuwe mogelijkheid te scheppen om op te treden tegen agressieve verkoopmethoden. De argeloze burger wordt namelijk onvoldoende beschermd tegen de overrompelende werkwijze van sommige colporteurs, waardoor zij overhaast aankopen doen, die z(j later betreuren. De SER heeft echter de grootste moeite gehad een bruikbare afweermethode te ontwerpen. Hij ziet niet veel in de van verschillende kanten aangeprezen afkoelingsperiode, waarin de koper nog op zijn besluit zou kunnen terugkomen. De minister van Economische Zaken is aanbevolen, een voorziening te treffen, waar bij malafide verkopers een colportageverbod kan worden opgelegd. den als de koper (later) een getekend contract inzendt. Ook hier treft men de bonafiden; ook hier is misbruik mogelijk. Na nog enkele mogelijkheden te hebben overwogen en afgewezen, stelt de S.E.R. voor een stelsel van colportageverbod bij gebleken onge schiktheid. Als klachten zijn binnen gekomen kan de betrokken colpor teur en eventueel zijn werkgever tij delijk een verbod opgelegd om als zodanig op te treden. Deze regeling laat bonafide onder nemers ongemoeid, vereist weinig controle en heeft een. belangrijke preventieve werking, aldus de S.E.- R., voorts adviseert de raad om de bestaande wettelijke regelingen, die van belang kunnen zijn voor de be strijding van agressieve verkoopme thoden, te verbeteren en aan te pas sen. De S.E.R. heeft het begrip agres sieve verkoopmethoden in zijn ad vies toegespitst op colportage. Niet ontkend wordt, dat ook in winkels en op beurzen soms sprake is van „harde verkoop", maar hier is toch nog sprake van eigen initiatief van de koper: hij gaat uit eigen verkie zing de winkel of de beurs binnen- De S.E.R. constateert, dat agres sieve beter unfaire verkoop methoden in velerlei vorm kan wor den toegepast Meestal worden zij gekenmerkt door misleiding en over rompeling en worden zijn gebruikt door handelaren, die anoniem blij ven en geen continuïteit in de be drijfsuitoefening nastreven- Er zijn al wel mogelijkheden in de wet en anderszins om tegen deze verkoopmethoden op te'treden, maar daarvan wordt door de consument door onbekendheid en onkunde te weinig gebruik gemaakt. En als er al gebruik van wordt gemaakt, zit men nog dikwijls met problemen als bewijsvoering e.d. kortom: de hui dige afweer werkt niet en is onvol doende. De S.E-R. is vervolgens naarstig gaan zoeken naar mogelijkheden tot een beter verzet tegen agressieve verkoop. In de eerste plaats is daar bij gedacht aan het instellen van afkoelingsperiode. De overrompel de koper krijgt dan nog eens gele genheid tot bezinning over zijn koop daad en op een onberaden stap te rug te komen. De S.E.R. ziet tegen een afkoe lingsperiode als bezwaar, dat men er ook de bonafide colporteurs de grootste groep treft met maat regelen, die belemmerend werken op de bedrijfsuitvoering. Bovendien kun nen de „agressieven" toch nog knoei en met de contracten (niet vermel den van een datum of antedateren) terwijl de opzegging van het contract dan nog weer ontkend kan «worden, tenzij de koper de (onwerkbare) plicht wordt opgelegd een opzegging aangetekend te verzenden. Men legt de koper dan een plicht op, waarvan hij door gebrek aan wetskennis niet op de hoogte zal zijn en als hij erachter komt is de opzegtermijn meestal verstreken. Bo vendien werkt dit systeem niet, als er geen schriftelijk koopcontract is De SE.R. voert voorts als princi pieel bezwaar aan, dat zo'n afkoe lingsperiode een belangrijk beginsel van ons burgerlijk recht doorbreekt: gesloten overéénkomsten moeten wor den nageleefd. Wispelturige kopers, die een normale overeenkomst heb ben gesloten, kunnen van de afkoe lingsperiode misbruik maken om wil lekeurig op die overeenkomst terug te komen. Soortgelijke .bezwaren kleven vol gens de Raad aan de suggestie om een koop pas definitief te laten wor- SCHIPHOL (ANP) De KLM deelt mede, dat de beslissing over het voortbestaan van haar dochter onderneming de Nederlandse lucht vaartmaatschappij NLM nog niet is genomen, omdat de studies daarover nog niet zijn afgerond- De proefperiode van 2 jaar loopt eind augustus af. Hnagende deze be slissing gaan de gedachten thans uit naar een verlenging van de proef periode met de twee van de lucht macht gehuurde F 27-Friendship toe stellen. De KLM heeft inmiddels aan de luchtmacht voorgesteld de huur overeenkomst te verlengen. Georee'pE 'Reuter) Premier w minitf POUlos heeft gisteren lerare^. vm'.anSen door hoog- Ma= J1 cc®nomische deskundigen. in'hp/r,?6 sleatelfiguren zyn auen WaarnpmeUWe kabinet teruggekeerd, ning te Zljn dan 00k van me" in hetgbe?eilerandering (ADVERTENTIES) Naar een ouderwetse kostschool? Neen! Stuur uw jongens dan liever naar een modern open internaat! Baarle-Nassau. Brugklas Mavo-Havo Ulo A en B. Middenstandsdiploma. Machineschrijven en Muzieklessen. Bel 04257-200 of vraag prospec tus. Internaat De La Salie te Baarle-Nassau o.l.v. Broeders v. d. Christelijke Scholen. dat een KINSJASA (A.F.P.) Het blad „De Vooruitgang" in Kinsjasa meldt, voormalige hoornblazer in een kazerne in Kisangani (het vroegere verkeySta(i) te m'ddernacht alarm blies, terwijl hij zwaar „onder invloed" hem'"" 0nmiddeHijk stortten vier wachten zich op de man en probeerden N,;ti;,i11 k,aroen afhandig te maken. De dronken hoornblazer, een zekere ',,1Uaakte evenwel gebruik van zijn vuurwapen er verwondde zijn vier «nvallers dodelijk. Oesclu eX 'l°ornl,lazel' werd onmiddellijk door een krijgsraad berecht. Deze •keldp'ü C dronkenschaP niet als verzachtende omstandigheid en veroor- Iman ter dood. Ngwa werd 27 minuten na zijn in dronkenschap ge- Maar eUngen terechteesteld. Kisangani46 SC*1°'en en 'le' rumoer in de kazerne hadden de bevolking van Jlen gin" f"™ seloven. dat er een aanval van opstandelingen gaande was. Wist de i- 6 ,lraat °P cn een groep mensen trok naar de hoofdgevangenis en srheidenelrecleur te bewegen tot opening van de gevangenispoorten. Ver- ge\angenen maakten hiervan gebruik om te ontsnappen. De S.E.R. bepaalt zich derhalve tot de gevallen, waarbij de consu ment aan de huisdeur wordt bena derd of waarin hij wordt gelokt door het voorwendsel van een film voorstelling, bustocht e d. Dan moet hij onvoorbereid over de aankoop van een artikel beslissen. In die situatie komt het voor, dat hij wordt misleid doordat hem wordt voorgespiegeld dat het gaat om spe ciale, eenmalige, jrijzonder gunstige aanbiedingen of waarbij hem (nog grover misleiding) de draagwijdte van een beslissing wordt gecamou fleerd. Kenmerkend voor de agres sieve verkoopmethoden is voorts, dat de koper, nog onder de indruk van de verkoopmotieven, onmiddellijk moet beslissen. Er is dan echter nog maar weinig ruimte voor een eigen beslissing bij velen. PARIJS (Reuter) Frankrijk versnelt de voorbereidingen voor zijn eerste waterstofbomproef in de Stille Oceaan, ondanks de bin nenlandse moeilijkheden van de afgelopen weken. De bom zal de komende weken tot ontploffing worden gebracht. Zij is 50 maal sterker dan de atoombom van Hirosjima. Voor de vervaardi ging is verrijkt uranium-235 ge bruikt, afkomstig van de fabriek in Pierrelatte. Tijdens de jongste sta kingsgolf was ook daar het werk neergelegd. Op Mururoa en Fangataufa, atol eilanden in de buurt van Tahiti, wor den de Franse atoomproeven geno men. De Franse minister van buiten landse zaken, Michel Debré, heeft vorige week in een vraaggesprek voor de televisie verklaard dat er geen sprake van is dat Frankrijk zal afzien van een atoomstrijdmacht, on danks de te verwachten financiële moeilijkheden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministers Luns en Den Toom staan op het standpunt, dat Nederland ook na 1969 waarin het lidmaatschap van de NAVO opgezegd kan wor den binnen de NAVO moet blijven. Het accent moet gelegd worden op de betekenis van de organisatie als factor voor een duurzame vrede. Een werkelijke toenadering tussen oost en west is volgens de ministers niet te bereiken door een eenzijdige vermindering van de NAVO-strijd- krachten. Deze vermindering moet zowel in de NAVO als in de landen van het Warschaupact doorgevoerd worden. Volgens de ministers verschillen de opvattingen in de Oosteuropese landen nog te veel om een groot op timisme te rechtvaardigen, Boven dien wijzigt zich de algemene hou ding van Rusland ten opzichte van het westen nog steeds niet. ■De landmacht staat in de komende jaren voor een grootscheepse reorga nisatie, veroorzaakt onder meer door het vertrek van 1000 officieren en 3000 onderofficieren. Verder is er een wanverhouding tussen de exploitatie en de investeringsmogelijkheden. De exploitatiekosten bedragen al meer dan 80 procent. De cijfers wijzen uit, dat de land macht ten dele uit zijn voegen ge groeid is. .Het eerste legerkorps en de terri toriale eenheden, noodzakelijk voor het legerkorps, tellen bijna 8000 vas te personeelsleden van in totaal 43.000 militair en burgerpersoneels leden bij de landmacht. Ongeveer 35.000 personeelsleden zijn dus on dergebracht in andere eenheden ministerie, diensten, verzorgingseen heden enz. Daarin zal, ook al vanwege de sterke afvloeiing tegelijk van duizen den officieren en onderofficieren een drastische wijziging moeten komen. ,,De omvang van de organisatie moet worden teruggebracht buiten de sec tor van het eerste legerkorps", aldus de defensienota. Defensie rekent daaronder het in perken van taken, vereenvoudiging en automatisering van procedures, stroomlijning van het apparaat dus. Deze aangepaste organisatie vraagt tevens minder exploitatiekosten. Ook bij de luchtmacht moet het personeelsbestand gestroomlijnd wor den. Over enkele jaren is bij dit wa pen een teveel aan beroepsofficieren en onderofficieren aanwezig. De gro te uittocht van sommige leeftijds groepen officieren en onderofficieren gaat bij de luchtmacht rond 1980 spe len. Reeds nu treft men maatregelen om de lege plaatsen in de diverse rangen behoorlijk te kunnen opvan gen. Bij de Koninklijke Marine bestaat thans nog een tekort van ongeveer 1000 man. Men hoopt dit tekort bin nen enkele jaren aangevuld te heb ben. Uitgaande van de begroting 1968 van 3,275 miljard gulden, kan men berekenen dat de defensiebegroting in de volgende drie jaren 3,377 mil jard, 3,472 miljard en 3,568 miljard zal bedragen. Defensie kan niet meet verwachten gezien de algemene fi nanciële situatie van de rijksmidde len. In zijn defensienota deelt minister Den Toom mee, dat de defensielasten geleidelijk aan kleiner geworden zijn. In 1963 bedroegen zij nog 18,7 pro cent van de overheidsuitgaven. Thans zijn zij teruggelopen tot 14 procent. Dit percentage zal ook in de .komen de jaren dalen. Minister Den Toom en zijn staatssecretarissen moeten met de grootste voorzichtigheid financieel blijven opereren. Zeker is, dat de exploitatiekosten in de komende jaren ten gunste van de investeringen gedrukt moeten worden door besparingen en door verbetering van de doelmatigheid. Desondanks kunnen de dienstplichti gen met ingang van volgend jaar re kenen op een weddeverhoging van ongeveer tien gulden per maand. Het ministerie laat in samenwer king met het ministerie van sociale zaken ook een onderzoek instellen naar de gezondheidstoestand van jon ge Nederlanders. De laatste tijd is namelijk geconstateerd, dat het per centage afkeuringen weer begint te stijgen. Enige jaren geleden deed zich eenzelfde verschijnsel voor. Daarna kwam het percentage tot stilstand, maar bij de laatste keuringen steeg het aantal niet onaanzienlijk. Naar de oorzaken ervan kan op dit ogenblik alleen nog maar gegist worden. Een uitgebreid onderzoek zal de eventuele oorzaken wellicht kunnen aanwijzen. Verder zal een interdepartementa le commissie dienstplichtbeleid on der voorzitterschap van oud-staats secretaris Peijnenburg een onderzoek instellen naar alle facetten van de dienstplicht en de dienstplichtigen. Vraagstukken over alternatieve dienstplicht, vrijstellingen, gewetens bezwaren e.d. komen hierbij aan de orde. Een van de bommen, die deze zo mer zullen worden beproefd, is be stemd voor de raketten van het type Polaris, waarmee de Franse atoom onderzeeërs, die nu in Cherbourg worden gebouwd, zullen worden uit gerust. De op handen zijnde proeven vor men de climax van het Franse atoombewapeningsprogramma, dat tien jaar geleden in de Sahara is be gonnen. President De Gaulle is vastbeslo ten de Franse „force de frappe" te voltooien, uitgerust met interconti nentale ballistische raketten en atoomonderzeeërs. Zij is gebaseerd op de strategische politiek van „ver dediging tegen aanvallen uit alle windstreken". De atoombommen daarvoor zullen honderd maal krach tiger zijn dan de bom van Hirosjima en een reikwijdte hebben van onge veer 10.000 km. Tegen 1980 moet al les klaar zijn. In de landen van de Stille Oceaan maakt men zich steeds meer zorgen over de voorgenomen proeven. Japan en Nieuw-Zeeland hebben er al tegen geprotesteerd. De Franse eilanden zelf willen bij Parijs aandringen op binnenlands zelfbestuur binnen de Franse igemeenschap. MCLEAN (Virginia, V.S.): Mevrouw Ethel Kennedy en twee van haar kinderen. Matthew (1.) en Christopher (r.) gefotografeerd op weg naar een speciale herdenkingsdienst, welke gisteren in de kerk van St.-Lukas hier werd gehouden ter nagedachte nis aan Senator Robert Kennedy. De kerk van St.-Lukas is de parochie kerk van de Kennedy's. (ADVERTENTIE) HEERLE: Moerstraatseweg 10 LAGE ZWALUWE: Kerkstraat 6 MADE, Drimmelenseweg 20 OSSENDRECHT: Burg. Voetenstr. 39 POORTVLIET: Molenstraat 19 (Van onze correspondent) UTRECHT De directies en raden van commissarissen van de n.v. Het Parool en de n.v. De Volkskrant hebben gisteravond in een communiqué bekendgemaakt, dat de aandeelhouders van beide on dernemingen besloten hebben tot het aangaan van een fusie. Deze fusie krijgt gestalte in de nieuwe vennootschap Perscombinatie n.v. Het communiqué zegt verder: „De betrokken ondernemingen bevinden zich ieder afzonderlijk in een gezon de economische positie. Het motief om tot fusie over te gaan is de aan merkelijke verbreding van de econo mische, technische en commerciële grondslag 'die er het gevolg van zal zijn, waardoor de concurrentiepositie van de uitgegeven dagbladen in de toekomst aanzienlijk zal worden ver sterkt. Tussen de beide dagbladen be staat al sedert 1964 een nauwe tech nische samenwerking door het ge meenschappelijk gebruik van de bij De Volkskrant opgestelde rotatie drukkerij, waar De Volkskrant 's nachts en Het Parool overdag wordt gedrukt. Naast de Perscombinatie n.v. zul len de n.v. Het Parool en de n.v. De Volkskrant blijven bestaan, elk on der de huidige directie. Eerstgenoem de vennootschap blijft het avondblad Het Parool, het. Nieuw Utrechts Dag blad en hét Rotterdams Parool uit geven; laatstgenoemde n.v. blijft uit geefster van het ochtendblad De Volkskrant. „De samenwerkende groeperin gen", zo zegt het communiqué voorts, „hebben als uitgangspunt dat de eigen identiteit van de door hen uit gegeven kranten behouden blijft. Beide groepen beschouwen eikaars uitgaven van positief belang voor een goede' voorlichting in ons land. De voortgezette redactionele zelfstandig heid van de betrokken bladen is ge waarborgd doordat de verantwoorde lijkheid voor aanstelling en ontslag van de hoofdredacteuren geen aan gelegenheid wordt van de fusie-or ganen, maar blijft berusten bij de oorspronkelijke groeperingen. De organen van bestuur en toe zicht van de nieuwe vennootschap zijn op paritaire basis samengesteld. Voorzitter van de raad van commis sarissen is de heer P. J. J. Mertens, vice-voorzitter is prof. mr. P. San ders. Leden zijn de heren A. P. H. van den Boom, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, H. J. A. van den Bosch, M. H. de Groodt, prof. mr. H. J Hofstra, G. Joris, drs. J. Meijer, mr. J. C. S. Warendorf. De raad van bestuur wordt gevormd door de gezamenlijke directies van Het Parool en De Volkskrant, de he ren drs. W. van Norden en B. A. de Vries, J. H. J. Grundmeijer en drs. Th. Coppes. Voorzitter van de raad van bestuur is de heer Van Norden, vice-voorzitter de heer Grundmeijer. Plaatsvervanjgend lid van de raad van bestuur is de heer J. van Dinkel, adjunct-directeur van Het Parool. Gezien het karakter van de fusie aldiis het communiqué brengt deze uiteraard geen wijziging in de omvang en samenstelling van de re dactiestaven. Wat het overige perso neel betreft zal in de komende jaren worden toegewerkt naar het zoveel mogelijk integreren van de bedrijfs- functies. Een vermindering van het aantal arbeidsplaatsen zal zich slechts zeer geleidelijk voltrekken en in hoofdzaak door het zogenaamde natuurlijk verloop kunnen worden opgevangen, mede omdat verwacht wordt dat de fusie zal leiden tot expansie van de bedrijfsomvang. Jk op dat u vanmorgen resoluut en met blij optimisme alle slaap uit de ogen hebt gewrevenwant het is de moeite waard! Hedenochtend, 21 juni om precies 9.13 uur begint de zomer (of als u deze kolom na 9.13 aan het le zen bent: is de zomer begonnen). Beseffen wij wel wat het betekent, dat acht van de twaalf miljoen Ne derlanders niet kunnen zwemmen (zie de krant van gisteren) Het bete kent dat, als wij op een gegeven mo ment elkaar allemaal in het water duwen, er maar ongeveer vijf mil joen Nederlanders overblijven. (Een miljoen geredden). Dan zouden we ineens wel genoeg zwembaden hebben. Het volgende is een waar verhaal, opgetekend door een verslaggever van het Handelsblad (België). Een Leu venaar werd onlangs in een gehucht van de talengrens-gemeente Over» ijse uitgenodigd een voordracht te houden. De plaatselijke reeds be jaarde pastoor greep zijn kans en vroeg de Leuvenaar: „Vertel mij eens gij die van daar zijt, hoe het komt dat Vlamingen en Walen mekaar ginds zo in het haar kunnen zitten", De Leuvenaar begon aan een diep» zinnig betoog over de achtergronden van de taalstrijd, maar werd snel oh» d erbroken door de pastoor: „Ja, maar vertel mij eerst eens hoe ze ginder Vlamingen en Walen uiteen kunnen houden." De ander: „Dat is nogal een voudig, men luistert naar de taal die ze spreken, Nederlands of Frans", „Weihoe", antwoordde de pastoor geschrokken, „spreken ze dan geen Latijn meer aan de universiteit?" Toen woensdagavond midden onder het openbaar debat tussen minister Veringa van onderwijs en weten schappen en paar honderd studen ten in Utrecht een rookbom tot ont ploffing kwam, moet de minister met verschrikte ogen tegen de voorzitter van de Nederlandse Studenten Raad gezeg hebben: „Maar mijnheer BOM- hoff toch!" De Amerikaanse minister van jus» titie, Kamses Clark heeft onlangs, sprekende over de wapenverkoop in de V.S., gezegd: „Nederland heeft een zeer strenge vuurwapenwet, de laat ste drie jaar is daar geen misdaad met een vuurwapen gepleegd". in Nederland slaan ze gewoon dood met een Nietwaar, elkaar toch klomp of een Edammer kaas?! Er moet in ons land meer en meer gezwommen worden. Wij zijn per slot een water volkje. Waterlanders! „Van studenten wordt veel meer vei- zuim, luiheid en gebrek aan belang stelling getolereerd dan van welk an der individu ook". (Weekblad Time), Een 64-jarige seinwachter uit Haar lem, die woensdagavond in een club gebouw uitbundig werd gefêteerd vanwege een jubileum bij de spoor wegen, ontdekte om half één, toen hij naar hu\s wilde, dat zijn jubi leumgratificatie voor trouwe dienst ten bedrage van 800 gulden, spoorloos uit zijn colbertjasje was verdwenen. De dief bleek naderhand een mede-feestvierder te zijn ge weest. Mag ik u voor het overige pret tige en vooral zonnige zomer toe wensen! Op deze langste dag. (Met, straks als keerzijde, de kort ste nacht). MERIJN DEN HAAG (ANP) De hoofd afdeling sociale zaken van het Land bouwschap heeft de organisaties van werkgevers en werknemers in de land bouw geadviseerd ter doorbreking van de impasse waarin het overleg over de collectieve arbeidsovereen komst is geraakt, alle basisuurlo nen in de landbouw te verhogen met 14 cent en de looptijd van de ca,o. te verkorten tot 1 maart 1969. De werktijden zullen ongewijzigd blijven. De onderhandelingen waren vastgelopen op de eis van de vak bonden (die 70.000 werknemers ver tegenwoordigen) van een loonstij ging van 5 procent, de werkgevers wilden niet verder gaan dan 4 pro cent. (ADVERTENTIE) Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen inn r bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NUUKILAX

de Stem | 1968 | | pagina 7