Jan Derksen kwam teleurgesteld terug uit Rusland WIMBLEDON 1968: Begin van een nieuw tijdperk MAATHUIS FAVORIET IN SEROOSKERKE Dit weekend weer veel wielerkoersen Spanjaard Gonzales na lange solo winnaar Tom Okker won Zwemwedstrijden in Terneuzen Boete voor DOS-manager ITALIAANSE TOUR-PLOEG RONDE VAN ZWITSERLAND Zwitserse titel voor Zürich Apart Angst Jaarbeursstedenbeker Zeeuwse competitie Waspik van twee kilometer lengte (Markt, Wouw Kapelle ZUIDELIJK KNVB- ZATERDAGELFTAL TEGEN VEERSE ROYS 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 JUNI 1968 19 BOD LAVER: een klasse apart (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Jan Derksen, baancoach van de KNWU, is kwaad. Ernstig gegriefd over het „wegzuigen" van baanrenners door de weg. „Iedere renner wordt hier maar van alles toegestopt. Ze houden hun hand op en wie er het meeste in doet krijgt ze. En dat is de weg". De Amster dammer was diep teleurgesteld over de prestaties van de acïiter- volgingsploeg (bestaande uit Henk Nieuwkamp, Frans van de Ruit, Tino Tabak en Klaas Balk), die ij de wedstrijden in Tula door vier Russische ploegen geklopt. „Neem nou zo'n Balk, die moest zo nodig Olympia's Toer rijden en kan hij zijn benen niet meer rond krijgen. Als hij naar Mexico wil zal Balk onze man voor de tijdrit over een kilometer, de weg de rug toe moeten keren". Toch is Jan Derksen niet he lemaal in mineur uit Rusland te ruggekeerd. Bepaald enthousiast is hij over de prestaties van de tan dem Jan Jansen Leijn Loe- vesijn. „Die jongens zijn naar een verschrikkelijke vorm gegroeid. In Tula klopten ze in de halve finale de Westduitsers Kobusch en Stenzei en daarna in de finale de Russen Agapof en Tsernovalnïkof met zo'n grote overmacht dat ie dereen zich is gaan afvragen wie straks onze jongens moeten gaan kloppen". „Vooral Jan Jansen is me hard meegevallen. Na die dopingaffaire van vorig jaar is hij een stuk in zijn voordeel veranderd. Hij was op de tandem altijd toat huive rig en stuurde nu in gaten, waarin normaal geen fiets meer past. Op de sprint is het een andere zaak met hem. Hij kan het ene mo ment de besten van de wereld ver slaan om vijf minuten later door een nieuweling geklopt te wor den. Maar op die tandemge weldig". Een hoofdstuk apart is Fedor den Hertog. „Hij is een duidelijk voorbeeld van de noodzaak van baantraining. Een paar weken ge leden bij zijn eerste baanwedstrijd in het Olympisch stadion reed Fe dor de 4 kilometer in 5.15. In Rus land is die tijd steeds beter ge worden: 5.11 in Leningrad bij de eerste wedstrijd en tenslotte zien we dagen later 5.02,1. Toen was hij nog maar een paar tienden van seconden verwijderd van Ruslands beste man Polisjoek. We zagen het bovendien aan zijn stijl. Hij ging met sprongen vooruit. Ik ben er van overtuigd, dat hij in Mexico zeer hoge ogen zou kunnen gooien op de achtervolging, wanneer Fe dor zich geheel zou inzetten voor de baan. Maar daar heb je het al weer. Vrijdag vertrekt hij met ploegleider Krott vaar de Ronde van Turkije". Bij die gedachte schudde Derksen vertwijfeld het hoofd: „Waarom moet dat toch al lemaalwaarom, die jongen heeft toch zo'n grote kans op de baan in Mexico.'" I.ONDIiN (ANP) Wimbledon open voor professionals. Een gedach te, die slechts korte tijd geleden even irreëel was als de bezetting van de Sorbonne door studenten, staat op het punt werkelijkheid te worden. De tenniswereld is in opschudding, verkeert in een staat van halve anarchie. De jarenlang kunstmatig in stand gehouden zekerheden zoals de scheiding tussen profs en (schijn)-amateurs, zijn aan het afbrokkelen. De internationale federatie heeft de contro le prijsgegeven en in hoog tempo evolueert de tennissport van een amateuristisch genoegen naar een keiharde bezigheid. Te midden van die beroering heeft Wimbledon 1968 plaats; het 82ste kampioenschap van die naam. Be langrijker dan één van de voorgaan den, voorzien van nieuw elan en nieuwe dimensies- De „braindrain' die het proftennis tien jaar lang toe paste op titelhouders en veelbelo vende spelers, wordt met één slag ongedaan gemaakt- Wimbledon 1968 heeft zeker tien finales, die het pu bliek onthouden werden.. Het plaat singscomité voorziet een eindstrijd tussen „titelhouder" (als winaai van het Wimbledonproftoernooi '67» Rod Laver en Ken Rosewall, die el kaar in hun amateurtijd nooit hebben ontmoet. Laver was titelhouder in 1961 en '62. Rosewall was runner- up in 1954 en '56. Het plaatsings schema wemelt van de „botsingen tussen de generaties". Achtste fina les op papier: Laver-Pilic, Rosewall- Roche, Gimeno-Drysdale, Newcom- be-Ashe, Emerson-Okker, Santana- Stolle, Hoad-p" hholz en Gonzales- Ralston. Wimbledon 1968 wordt cok het eerste grote treffen tussen amateurs of wie als zodanig beschouwd wil worden en de profs. Bourne mouth en Parijs waren weliswaar ook „open", maar op beide evene menten ontbraken nogal wat namen. „De knappe acht", het deze win ter geformeerde profgroepje van Da vid Dixon, bestaande uit John New- combe, Tony Roche, Butch Buch- holz, Cliff Drysdale, Dennis Ralston, JNicki Pilie, Pierre Barthes en Ro ger Taylor, achtte het beschikbaar gestelde prijz, nbedrag te laag en bleef in Amerika, waar de gekleur de shirtjes, ie mogelijkheid tot gok ken en de Vass-puntentelling weinig aantrekkingskracht op het publeik uitoefen-den. Tussen de verschillen de evenementen vielen daar weken lange pauzen. De tweede proffor matie, die van de vroegere Ame rikaanse Daviscupaan voerder Mac- Call, kwam wel naar Europa. Maar Rosewall, Laver, Andres Gimeno, Panchc Gonzales, Fred Stolle en de na lange aarzeling eveneens toege treden Roy Emerson stuitten niet op de te verwachten tegenstand- De amateurconcurrentie liet verstek gaan. Wellicht uit angst voor een eventuele zware nederlaag. Maar dat motief heeft waarschijnlijk niet zo'n rol gespeeld, gezien de betrek kelijk hoge leeftijd van de profs en hun relatieve ongeoefendheid. „Alleen Rosewall, Laver en Gime no vormen een klasse apart- De ove rigen zijn te kloppen", zegt Okker hierover. Maar er was een ander motief. De spelers moesten te kennen geven of zij om geld of om prijzen wilden spelen. En uit Engeland kwam het bericht dat men iedereen, die om geld speelde, wilde voordra gen voor de lijst van „geautoriseer de" spelers. Deze categorie werd ingesteld tijdens de ILTF-vergade- ring van 30 maart in Parijs. (Van onze sportredactie) SEROOSKERKE Jan Maathuis, verleden week voor de tweede maal winnaar van de beker van Breda, zal zaterdag 29 juni naar Serooskerke ko nen om op het derde nationale concours-hippique daar (achter de manege »De Eendracht") te trachten definitief in het bezit van de Hoechst Vlissin- Een wisselprijs te komen. Vorig jaar legde Maathuis voor de eerste keer be sla? op deze trofee en wanneer de topruiter uit het Gelderse Geesteren er volgende week opnieuw in zou slagen als eerste te eindigen in het Ma- springconcours kan hij de prijs voorgoed mee naar huis nemen. Maathuis, die met drie paarden naar Zeeland komt (Nenuphar, C.' Fliegette en Feuerzaber) heeft een grote kans opnieuw als overwinnaar uit de strijd te komen, al zal concurrentie niet gering zijn. Evenals de overige deelnemers zal hij met 15 sprongen, over 12 hindernis sen van maximaal 1.20 meter hoog, zijn kwaliteiten moeten tonen. Nadat burgemeester A. de Kam van Veere om half twee het concours heeft geopend, zullen eerst 12 een spannen Huckney's (kleine maat) voor een concours op het wedstrijd terrein komen. Dat is dan tevens de officiële start op dit springveld (met een oppervlakte van 6400 m2), dat het afgelopen jaar speciaal voor het houden van concoursen achter de binnenmanege De Eendracht is aan gelegd. Naast concoursen van tweespannen Huckney's, tandem-Huckney's en eenspannen Huckney's (grote maat) omvat het uitgebreide programma nog een demonstratie hogeschoolrij den van de heer J. Kluytmans. Deze Belgische specialist komt volgende week voor de eerste maal naar Se rooskerke om daar op zijn paard Zsa-Zsa top-paardendressuur te to- Tot zijn voornaamste mededingers c oort °:m zijn broer Gerrit, en de terke Fries Velstra, eveneens met hne paarden aanwezig. Laatstge noemde ruiter kan het Jan Maathuis 'I Moeilijk maken. Kortgeleden wl"t L.e'?tra tijdens een wedstrijd in st-Duitsland een hindernis van Jheter, hetgeen voor dit Ma-con- Mot hindernissen van maxi- V ':f Meter veel goeds belooft, taai springconcours met een to- hm Üa? -van deelnemers heb- imwï emge smazonen van naam Amt, revun' 20als mevr- p- de I beiden" f*". ZUster mei' P' Amts U k Ult Amsterdam) en mevr. l' korteweg-Koster. men SoSeiru'ters en nmazonen ne- cours dl» aan het Ma-springcon- Punt 'van ongetwijfeld het hoogte- ma zal Paardensportprogram- Mtl n0rmen' 00k de*l a*n het Springconcours. enige 7,fZe wedstrijd staat verder de conl«.h™Se deelnemer aan dit ruiter Tnn ?P,1C|ue' de Serooskerkse 1 Tün Olsmeyer, ingeschreven. Het tweede concours-hippique in Serooskerke trok vorig jaar 2500 toe schouwers; dit keer rekent het orga niserende „Comité Zeeuws Paarden sportcentrum" op 3000 tot 4000 be langstellenden, vooral omdat er bet laatste jaar veel is gedaan aan de verbetering van de accommodatie. LONDEN (A.N.P.) Tom Okker heeft de halve finales van de open tenniskampioenschappen van Londen bereikt door de Peruviaanse prof Alex Olmedo met 61 64 te ver slaan. De wedstrijd werd wegens regen op een overdekte baan gespeeld, waarop Okker zich bijzonder goed thuis voelde. De Nederlandse kam pioen overklaste zijn 32-jarige tegen stander, die in 1959 het heren enkel spel op Wimbledon won, volkomen. Olmedo scoorde slechts twaalf pun ten. In de tweede set gaf Olmedo be ter partij. Een servicedoorbraak van Okker in de negende game besliste het duel. KOPENHAGEN (ANP) In Ko penhagen is de loting verricht voor het toernooi om de Jaarbeursste- ienbeker voor het seizoen 1968-69. DOS werd ingedeeld in groep 8 en speelt in de eerste ronde tegen de Ierse club Dundalk. Het Amsterdam se DWS maakt deel uit van groep 11 en speelt tegen het Belgische Beerschot. Ook Feijenoord werd tot het toernooi toegelaten. De Rotter dammers ontmoeten in groep 13 het Engelse Newcastle United. Dit zou de honderd tennistoeris- ten, die de wereld telt, aan een fat soenlijke status moeten helpen. Maar de ervoor in aanmerking komende spelers wilden niet, omdat een be langrijk deel van hun werkterrein: de middelgrote toernooien, voor hen verboden gebied zou worden. Dit heeft tot gevolg gehad, dat er momenteel op de gehele wereld niet één speler is, die als „geautoriseerd" wil worden betiteld. De ILTF zal zich bij de vergadering in juli in Monte Carlo opnieuw over dit vraag stuk buigen. Hangende een definitieve uitspraak verspreidden de top-amateurs zich de afgelopen maanden over de klei nere toernooien en streken daar naar oud gebruik de ondertafel- betalingen op. Wimbledon 1968 zal beslissen, waar zij in werkelijkheid staan: Santana, Okker, Ashe, Ries- sen, Pasarell de Australiche kam pioen Bowrey an de Ooteuropea- nen Metreveli, Tiriac, Nastase en Holecek- Het wordt een botsing tus sen belangen-groepen, waaraan figu ren uit het verleden een vleugje nos talgie verlenen. Het Wimbledon-co- mité vermeldt ze met trots: de oud kampioen Alex Olmedo (1959), Lew Hoad (1956 en '57) en Frank Sedg- man (1952). Ze schreven in ter mo rele ondersteuning van Groot-Brit- tannië, toen dit nog met de inter nationale federatie overhoop lag. Vele andere sterren van vroeger de den hetzelfde, maar trokken zich te rug bij het bekend worden van de inschrijving- Het waren er 313, van wie er bijna 200 naar de kwalifica tie-toernooien moesten worden ver- KEN ROSEWALL ...finale met Laver?.. (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN In het gemeen telijk zwembad van Terneuzen wor den zaterdag zwemwedstrijden ge houden voor de Zeeuwse zwemcom- petitie. Op het programma staan en kele zeer interessante nummers. Zo zullen de heren de strijd aanbinden op de 400 meter vrije slag- Machiel de Pooter en Karei Weyland van De Schelde uit Terneuzen zullen on getwijfeld hevige strijd moeten leve ren om de Luctor-zwemmers Bram Volwerk en Frans van Kruiningen van de zege af te houden. De Goeye uit Zaamslag kan hier misschien voor een verrassing zorgen. Op de 4 x 100 meter wisselslag estafette zal de herenploeg van De Schelde moeilijk te kloppen zijn. De dames treffen elkaar- op de 200 meter vrije slag en de 200 meter schoolslag. Dit betekent de eerste confrontatie op de vrije slag tussen Carita Salomê (Scheldestroom) en de veelbelovende Martha Wolff van SZV. Op de schoolslag is de strijd volkomen open. Of Frederiek Ploe- gaert van Luctor het kunststukje van vorige week zal herhalen zij won toen verrassend de 100 meter schoolslag is moeilijk te voorspel len. In ieder geval zullen de meis jes Els de Waal en Els Mos probe ren in eigen bad de baas te blijven- Misschien zorgt hier Carita Salomé voor een verrassing. Op de 100 meter rugslag meisjes onder de 14 jaar is Jackelien van Oost (Ganze) de favoriet, terwijl op dit nummer hij de jongens onder de 16 jaar Frans van Kruiningen goede winstkansen heeft. Verder staan er nog een aantal leuke jeugdnummers op het pro gramma. In de zwemcompetitie zal De Schelde beslist proberen wat dichter in de buurt van het leiden de tweetal SZV en Luctor te ko men. JAN KREKELS: favoriet in Waspik FRITS HOOGERHEIDE: (Van onze sportcorrespondent) WOUW/WASPIK/ALPHEN/KAPELLE Ook in dit weekend wordt er weer veel gekoerst. De wielersupporters kunnen voor inte ressante critiriums terecht in Waspik, Wouw, Alphen en Kapelle. De eerste drie wedstrijden worden alle op zondag afgewerkt; Kapelle heeft een avondcritirium op zaterdag. pers en Van Est. Op het parcours ■U Bergsestraat, Beeklaan, Doeldreef, Schoolstraat, Nieuwstraat en Markt) beginnen de amateurs om 15 uur aan hun 100 kilometer. René Pijnen is een van de grootste kanshebbers, nu Joop Zoetemelk en Fedor den Hertog wegens hun deelname aan de Ronde van Turkije hebben moe ten afzeggen. De sterke coureur uit Woensdrecht krijgt concurrentie van Jan Krekels (die nog gehuldigd zal worden voor zijn zege in de Ronde van Oostenrijk), Tini van Hasselt, Bram Breur, Kees Koeken, Ad Cop- pens, Ferry Buermans, Kees Frij- teTS, Roks en Matje Gerrits. Voor de zeventiende Ronde van Waspik zijn zeker tien renners te tippen, die in aanmerking komen voor de zege. De meesten kwamen in de afgelopen weken regelmatig voor in de klasseringen van klassie kers en sterk bezette criteriums. Wim Prinsen, terug én uitgerust van de Ronde van Oostenrijk, Cor Baars, Leen Poortvliet (winnaar van vele criteriums), Rink Cornelisse, Roel Snijder en Frits Hoogerheide zijn de voornaamste kanshebbers voor de overwinning- Frits Hoogerheide (dinsdag win naar in Ossendrecht) heeft reeds twee maal gewonnen in Waspik. Hij zal alles in het werk stellen om ook voor de derde keer bloemen te krij gen. Naast deze sterken zijn er bij de renners, die om drie uur voor 100 kilometer van start gaan, ook nog diverse outsiders. Tonnie Bar- ten, Jan Kemps, Ad van Overveld, Ben Kroonen en Peter van Donk uit Rosmalen hebben hun kandidatuur in andere wedstrijden reeds gesteld Gerrit van Dongen, Joossen, Fran ken, Roovers, Stultjens, Hanegraaf en Moorhoff zijn de streekrenners, die de strijd levendig kunnen hou den. Om één uur gaan de adspiran- ten op weg voor hun 20 kilometer. Van Bragt uit Lage Zwaluwe is hier de grootste favoriet. Ook bij de nieu welingen is een interessante wed strijd te verwachten- De streekren ners (Van Groezen, Ter Harmsel, Van de Pluym, Klerks, Leyten, Van Riel) hebben het op te nemen tegen Schelling, Walters en Van Katwijk. Voor de Ronde van Wouw kreeg het wielercomité een overstelpende hoeveelheid inschrijvingen te ver werken. Velen moesten teleurge steld worden, omdat het nu een maal niet mogelijk is om 145 ama teurs te laten rijden. Daarom moest het rondecomité een scherpe selee tie toepassen en starten in Wouw vele sterke renners. Om één uur gaan de nieuwelingen van start voor een afstand van 60 kilometer. Kees Priem, in Zeeland een regelmatige prijsrijder, maar in Brabant weinig opvallend, kan zijn klasse tonen tegen renners als Maas, Huyps, Van de Vijver, Sche- UTRECHT De KNVB heeft uit spraak gedaan in de affaire Van der Laan. De DOS-manager heeft een boete gekregen van f 200- Zoals bekend publiceerde Dagblad De Stem enige weken geleden enkele opzienbarende uitlatingen van de DOS-manager, die voor de straf- commissie van de KNVB aanleiding waren om Tim van der Laan in staat van beschuldiging te stellen. De DOS-manager diende hierop een verweerschrift in, hetgeen heeft geresulteerd in bovengenoemde boe te van f 200. „De gehele affaire is hiermee voor DOS afgedaan", zo deelde de voorzitter van DOS, mr. Kernkamp mee, daarmee alle ge ruchten uit de wereld helpend dat manager Van der Laan DOS zou gaan verlaten. Hij vertelde ook nog dat DOS tegen deze straf niet in ho ger beroep zal gaan- MILAAN (ANP) De Italiaanse wielerploeg, die deelneemt aan de Ronde van Frankrijk, die donderdag 27 juni in Vittel met een individuele tijdrit over 6,6 kilometer van start gaat, is als volgt samengesteld: Fran co Bitossi, Italo Zilioli, Severino An- dreoli, Ugo Colombo, Andriano Pas- suello, Flaviano Vicentini, Luciano Armani, Carlo Chiappano, Pietro Gu- erra en Silvano Schiavon. Reserves: Alberto della Torre en Franco Meal- lt Het wielercomité Kapelle houdt zaterdag het weer al bijna traditio nele avondcriterium voor amateurs. De Ronde van Kapelle, die nu om zes uur begint, dateert van 1946, toen de rappe Belg Marcel Thijsman de eerste bloemen weghaalde- Later hebben vele sterke amateurs als Piet de Vries, Gerard van Beek en Aad Kloosterman met de bloe men gereden. Op het parcours van twee kilometer worden morgen 82 renners weggeschoten, waaronder Van Amsterdam, Barten, De Vrieze, Van Dorst, Evertse, Klaeyssen, So- laro, De Wilde, Verschuure, Roks, Nuyten, Ad Kuzee en Peter Kisner. Deze laatstgenoemde behoort met Van Dorst, Evertse en Solaro tot de grootste kanshebbers. Ook Ko de Vrieze zal waarschijnlijk ook nog wel enige strijd leveren, hoewel hij zondag in Boschkapelle heeft onder vonden dat de kopman van de Cla- rijs-ploeg (Peter Kisner) niet zonder steun van zijn teamgenoten koerst- De af te leggen afstand is 80 kilo meter over de Van der Biltlaan, Stationsstraat, Biezelingsestraat en het Kerkplein- HARRÏ VAN GROEZEN zege vierde in een koers te Papen- drecht over 65 kilometer. Hij legde de afstand af in 1 uur en 34 minuten. Tweede werd Melle van der Meulen uit Aalsmeer en derde Scheeling uit 's-Graven- deel. RIK VAN LOOY en Willy Planc- kaert hebben de Belgische wie lerbond laten weten liever niet deel te nemen aan de Tour de France. De twee renners zeggen uit vorm te zijn. André Poppe en Victor Neulant zullen Van Looy en Planckaert vervangen. JAN HARINGS is in het Bel gische Stekene tweede gewor den achter de Belg Eduard Bo- dart. Dies Kosten werd derde op ruim vier minuten van de winnaar. AUGUSTE GIRARD, een Zwit serse renner, heeft zo wees een anti-doping controle uit in de zesde rit van de Ronde van Zwitserland stimulerende mid delen gebruikt. Girard is direct van de deelnemerslijst geschrapt. JULIO JIMENEZ, Antonio Gan- rarius Albizu, Aurelio Gonzales Puente, Jose Manuel Lasa, Se bastian Elorza, Gregorio San Miguel, Carlos Echevarria, An tonio Gomez del Moral, Jose Perez Frances en Vicente Lopez Carill vormen de Spaanse ploeg in de Tour de France. CEES RENTMEESTER, Leon Schrauwen en Cor Baars gaan naar het eiland Man voor inter nationale wedstrijden. Rinus Hoogerland en Wim Dubois gaan als beroepsrenners deelnemen aan een koers op Man. AB GELDERMANS, ploegleider in de Ronde van Frankrijk, krijgt de heer F. W. op 't Einde uit Westzaan mee als chauffeur van zijn wagen. De nieuwe chauffeur heeft als leider van amateurploegen in het buiten land al enige ervaring opgedaan. BRUNNEN (ANP) De Ronde van Zwitserland inspireert de deelnemen de renners dit jaar tot langdurige soli. Na de eenmans-acties van onder andere Hennes Junkermann en Ro bert Hagmann in vorige ritten, vond de Spanjaard Aurelio Gonzales, die bij de start van de etappe had ge hoord dat hij was gekozen in de Spaanse ploeg voor de Tour de Fran ce, dat nu de tijd voor hem was ge komen aan een vroege ontsnapping te beginnen. Al na 35 van de 165 te rijden kilo meter ging de Spanjaard alleen aan de haal en geleidelijk bouwde hij aan een voorsprong, die op een gegeven moment zelfs ruim tien minuten be droeg. Toen het grote peloton echter ging jagen, werd de voorsprong van de Spanjaard zienderogen kleiner. Op de eindstreep echter, die hij juichend als eerste passeerde, had de grote LAUSANNE (ANP) FC Zürich is voetbalkampioen van Zwitserland geworden, hoewel het zelf niet in het veld kwam. Aan het eind van de competitie stonden FC Zürich Grasshoppers en FC Lugano met evenveel punten bovenaan. Een hal ve beslissingscompetitie was nood zakelijk. Afgelopen zondag versloeg FC Zü rich Grasshoppers met 20 en gis teren verloor FC Lugano met 12 van Grasshoppers. Als de clubs weer gelijk zouden eindigen, telde iet doelgemiddelde van de eompeti- tieranglijst (FC Zürich 36, Grasshop pers 31, FC Lugano 23). Met alleen FC Zürich - FC Lugano nog te spe len kan FC Zürich het kampioen schap niet meer ontgaan. groep nog altijd een achterstand van bijna zes minuten. De Belgen Pintens en Houbrechts en Gonzales' landge noten Lasa en Perurena, die kort voor de finish uit het peloton waren ont snapt, gingen iets eerder dan de gro te groep over de meet. De uitslag: 1 Gonzales (Sp) 4.22.28, 2 Pintens (Belg) 4.27.06, 3 Houbrechts (Belg) zt, 4 Lasa (Sp) 4.27.35, 5 Pe rurena (Sp) zt, 6 Van Rijckeghem (Belg) 4.28.11, 7 Ottenbros (Ned) zt, 31 Post (Ned) zt, 37 Wagtmans (Ned) 4.31.04. Het algemeen klasement: 1 Pfennin- ger (Zwit) 33.12.44, 2 Van Springel (Belg) op 46 sec, 3 Otano (Sp) op 2.45, 4 Hagmann (Zwit) op 3.07, 5 Gonzales (Sp) op 7.06, 6 Houbrechts (Belg) op 8.24, 11 Poulidor (Fr) op 12.52, 20 Wagtmans (Ned) op 20.35, 28 Post (Ned) op 22.53, 35 Ottenbros (Ned) op 45.27. (Van onze sportcorrespondent) RAAMSDONK Zaterdagmiddag om half vijf wordt op het terrein van de voetbalvereniging Raams- donk ter gelegenheid van de nieu we accommodatie een wedstrijd ge speeld tussen de eerste klasser Veerse Boys en een zuidelijk KNVB- zaterdagelftal* Vorig jaar speelde een dergelijke combinatie reeds eerder tegen Veer se Boys en toen werd het een gelijk spel. I

de Stem | 1968 | | pagina 11