ik Nederland chter Staatsdeelnemingen verkopen Y ietcongsoldaten in on over I )e^e|ya Jeugdwerkloosheid in Frankrijk groter dan regering voorspiegelt Kerk in beweging P risen MOTIE VAN K.V.P.'ER ENGELS AANGENOMEN Principiële voorkeur van Tweede Kamer: Studenten praten met minister Veringa Ky wil geen staatsgreep Delana-Genemuiden in andere handen Geen voedsel en munitie Opgeruimd staat netjes Koploper Gevaarlijk Rellen in Uruguay Subsidies Moties Rechter kritiseert financieel beleid dierenbescherming Belastingvrije voet opgetrokken Vijf Egyptenaren op Israëlisch gebied verrast Knietje geschaafd. Mama kom gauw. Jij hebt jodium. Zonder au. betadine jodium an onze kantoren contact met waardige opleiding, die g06(J gaan, een commercieel inzicht uitsteken. alaris, tantième, 6% vakantie- 1 in bepaalde gevallen studie- alzaken in ons District Noord- Telefoon (01600) 24321, toestel -1 ider water (sterk vergroot) DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 JUNI 1968 11 - iV'X'XvXvtCvvvtvi'l Ze waren nogal opgewonden, de voormannen van de PvdA, n 'd6 en de Radikalen, toen ze deze week op de beeldbuis verschenen, n. heren bleken verontrust c.q. ge werd te zijn door de verklaring van pSP-voorzitter Wiebenga, dat de „acifisten niet aan een progressieve concentratie zullen deelnemen, als ook D '66 daarvan deel uitmaakt. Als de vooruitstrevende groeperin gen in Nederland onderling gaan ruzieën, komt er niets terecht van een progressieve concentratie klaagde Tans (PvdA), Van Lookeren Campagne (D '66) en Jurgens (P.P.R.). Er is geen enkele reden voor deZe klaagzang. Door de duidelijke uitspraak van de P.S.P. wordt de kans op een reële vooruitstrevende concentratie eerder vergroot dan verkleind. De pacifisten passen daar n.l. niet in. Afgedwaald naar ex treem links zijn zij terecht gekomen in een wereldje van politieke fan tasieën, waar geen besef voor reali teit meer aanwezig is. Opgeruimd staat netjes, hadden Tans c.s. moeten zeggen. Maar dat durft de heer Tans (nog) niet. Hij is bang voor zijn eigen roerige linker vleugel. Dat is erg jammer, want deze extreem linkse club vormt evenzeer een beletsel voor de tot standkoming van een aansprekende groeperingen. Ook vanwege de duidelijkheid in de Nederlandse politiek is het van belang dat zo een samenwerking tot stand komt. Maar diezelfde duide lijkheid verplicht tot een nauwge zette, eerlijke keuze van bondge noten. Een progressief beleid is al leen te realiseren met mensen, die met beide benen op de grond staan. Op de verbondsvergadering van het N.K.V. is van diverse kanten beklemtoond, dat de vakbe weging koploper moet blijven bij de hervorming van de maatschappij. Het is goed, dat dit nog eens ge zegd is, want van het oude strijd- vuur, van werkelijke bewogenheid met het lot van onderdrukten en hongerigen f in deze wereld is bij. de werknemers de laatste tijd niet zo heel veel meer te merken, met name niet bij de oudere werkne mers. Zij lijken blijkens uitlatingen van vakbondsleiders, ingedut te zijn bij hun T.V., het opium van de- ze tijd en het bezit van een brom fiets of tweedehands auto als hoog ste ideaal te zien. Hoe denkt de leiding van de vak beweging de achterban weer wat meer in beweging te brengen? Het N.K.V. studeert op mogelijkheden om het beleid slagvaardiger te ma ken en de democratie in eigen huis te vergroten. Vooi N.K.V. voorzitter Mertens is dit laatste voornamelijk een kwestie van geld en mankracht. En, dachten wijj van de bereidheid van de top om de leden zo ruim mogelijk inspraak te geven. Het is ook in de vakbeweging gevaarlijk er zonder meer van uit te gaan, dat de medezeggenschap in eigen huis lot in de perfectie geregeld is. Het blaadje Rechts-Om, dat door enkele warhoofden wordt uitgegeven bevat deze week een (anoniem) artikel. De schrij- ver ervan verwijt de |oden dat zij zelf een hernieuwd anti-semitisme 'n de hand werken. Nu ja, niet alle joden natuurlijk, maar de „extreem- 'mkse elementen", zoals Herbert Marcuse, die uit Duitsland gevluch te volksopruier en Cohn-Bendit, ook een jood. E" nu moeten de lezers niet den- 'en dat Rechts-Om anti-semitisch Zoo zijn. Dat zullen die beroerde *6n er weer wel van maken. echts-Om begrijpt heel goed dat e joden door alle eeuwen heen unst, wetenschap, nijverheid en andel gediend hebben. Maar dat "oemt met weg dat er onder hen 0 altijd individuen waren die m'S ruik maakten van de plaats die 'ln zich „onder de zon hadden pen toegewezen! j"'c'an 'etterlijk: „Het anti-semitisme u a's een olievlek over de re verspreidde en dat op zo'n de u W''Ze door de verenig- Rut/j ,en van bet oommunisfische tol an en be' "ationaal-socialisme meri°n Jrand'n9 kon komen, moet toren °P re,l<enin9 van loodse agita- der j W,0 geschreven. Zij leg- ren het T' b'' het bruitvat; zii wa" bacil van de haat ons ov' r,0 j Verclere citaten lijken dat inVSr ^et ar|t"i-semitisme dreven als dit wordt be" Het knmf V3n smerigste soort, jodenhaat T d?lfde bron de het verkli nazis- Immers: ar de politieke tegenstan- MINSTER VERINGA (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De voorzitter van de Nederlandse Studentenraad, E. Bom- hoff, heeft de leden van de raad uit genodigd voor de openbare discussie met minister Veringa, die vanavond in Utrecht wordt gehouden. De NSR-voorzitter heeft in zijn brief een aantal stellingen genoemd, dia als basis van het gesprek kunnen die nen. Een van de stellingen is, dat naar de mening van de NSR er een over leg- en adviesorgaan aan de minister moet komen. In dit orgaan zouden alle groepen, die bij het hoger onder wijs betrokken zijn, vertegenwoor digd moeten zijn. De N.S.R. stelt verder, dat de be slissingen over de besteding van het budget voor de studentenvoorzienin gen door de studenten zelf genomen moeten worden. Een andere.stelling Zegt dat het on juist is èen samenleving democratisch te rióémen, „wanneer dè educatieve' sector in zijn verhoudingen, in zijn toegangswegen en in zijn functione ren ondemocratisch is". De N.S.R. organiseert aanstaande zaterdag in Utrecht een vergadering, waar hoogleraren, stafleden en stu denten gaan praten over een toekom stige academische raad en over het rapport-Maris. (Van een onzer verslaggevers) GENEMUIDEN De vestiging van Delana in Genemuiden gaat per 1 augustus in andere handen over in clusief de 30 man personeel, die daar werkzaam zijn. Begin deze maand heeft Delana aan 107 personeelsleden van haar bedrijf in Dedemsvaart ontslag aangezegd. De heer Last, de bedrijfsleider van de vestiging Genemuiden, is erin ge slaagd een textielbedrijf, waarvan hij de naam niet wilde noemen, bereid te vinden het bedrijf voort te zetten. MONTEVIDEO (A.F.P.) Niet tegenstaande de „bijzondere veilig heidsmaatregelen" die de regering van Uruguay donderdag j.I. heeft af gekondigd, was het maandag weer onrustig in Montevideo en omge ving. Driehonderd studenten bekogelden van achter een barricade de politie met stenen. Eer: trein naar Punta del Este werd tot. staan gebracht door een brand op de spoorbaan en ver volgens beschoten. Er werd niemand geraakt. Het nationale vakverbond heeft In middels voor dinsdag een algemene staking van 24 uur uitgeroepen. Oostduitse bisschoppen niet naar Uppsala BONN (A.F.P.) De Oostduitse autoriteiten hebben geweigerd een uitreisvisum te verstrekken aan de protestantse bisschoppen van Greifs- wald en Dresden, dr. Friedrich Krummacher en dr. Gottfried Noth. Deze wilden in juli deelnemen aan de algemene vergadering van de Wereldraad van Kerken in de Zweedse stad Uppsala. der tot een schurk en transporteert dit vermeende schurkendom van de eenling op de groep. Nog één stap verder en de ruiten worden weer ingegooid. Het neo-fascisme in eigen land we geven het toe zou alleen maar in de hand worden gewerkt door er al te veel aandacht aan te besteden. Dit neemt echter niet weg dat men vieze agitatie als deze terdege in de gaten moet houden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft zich gister middag met grote meerderheid uitgesproken voor het afstoten van staatsdeelnemingen in gezonde bedrijven ten voordele van de industrieën in de regionale gebieden. De motie-Engels (KVP) die vorige week al gesteund werd door de drie andere regeringsfracties, D'66 en Politieke Partij Radikalen, kreeg gistermiddag bij het slot van de behandeling van de nota Noorden des lands 79 stemmen. Tegen deze principieel politieke voor keur verzetten zich 44 kamerleden van de Partij van de Arbeid. PSP, CPN en de Boerenpartij. Een groot aantal fracties maakten bij hun uitspraak wel duidelijk dat de Tweede Kamer in ieder geval ge raadpleegd moet worden wanneer de regering van plan is in verband met de werkgelegenheid in de stimule ringsgebieden staatsaandelen van ge zonde bedrijven te verkopen. De Tweede Kamer sprak zich er in dit stadium daarom ook niet over uit welke aandelen de staat eventu eel zou kunnen afstoten. Dit moet telkens weer onderwerp van dis cussie kunnen blijven, aldus de ka mer. Buiten het parlement heeft het NKV zich ook al voor dit systeem uitgesproken met hetzelfde voorbe houd echter als de kamer zelf. Gistermiddag was het intussen op vallend dat het socialistische Twee de-Kamerlid oud-staatssecretaris C. Egas zich tegen de motie-Engels ver klaarde, hoewel hij eind vorige week op een politieke bijeenkomst zich voorstander had verklaard van het eventueel afstoten van staatsdeelne mingen onder bepaalde voorwaarden. Gistermiddag liet hij hiervan echter niets meer blijken. Elf van de twaalf fracties stonden eveneens achter de motie-Goud zwaard (AR) die pleitte voor een subsidie van bestaande bedrijven in de regionale gebieden, welke bedrij ven terwille van de werkgelegenheid willen uitbreiden boven een bedrag van 400.000 gulden. Vorige week had minister De Block van Economische Zaken ge zegd de motie sympathiek te vinden. De grootst mogelijke meerderheid van de Kamer volgde hem thans in deze redenering. Over de motie-En gels rond de Staatsdeelnemingen toonde de minister zich vorige week echter veêl terughoudender, hoewèl hij het principe ervan niet wilde vei - werpen. De Tweede Kamer heeft zich met haar uitspraak ten gunste van de motie een groot voorstander ver klaard voor deze eventuele verschui ving van staatsdeelnemingen, waar mee minister De Block eventueel toch rekening zal moeten houden. De Kamer wees gisteren twee so cialistische moties en twee moties van de PSP over de nota-noorden- des-lands af. Een motie van de VVD en van D'66 werd teruggenomen. De regering heeft intussen toege zegd met een vervolgnota over ae economische situatie in het noorden te komen wanneer dit noodzakelijk of nuttig blijkt. Een socialistische mo tte over speciale faciliteiten, ook voor dienstverlenende bedrijven, die zich in het noorden willen vestigen, werd aangenomen met de steun van onder meer de KVP, CHU, de VVD, D'66 en de Politieke Partij Radikalen. Staatssecretaris Grosheide (onder wijs) heeft gisteren in de Tweede Kamer verklaard dat de 40 door het rijk gesubsidieerde opleidingsscolen voor kleuterleidsters ruim in de be hoeften voorzien. Er is thans een verminderde belang stelling voor de opleiding tot kleu terleidster. In Haarlem en Hilversum bestaan nu nog klêuteropleidingen welke door de betrokken gemeenten worden gesubsidieerd. Een wijziging ln de overgangswet op het voortgezet onderwijs is nodig om de subsidiëring van deze scholen in de komende ja ren te kunnen voortzetten. De staats secretaris wilde de subsidiëring tot 1 augustus 1970 laten voortduren. Het kamerlid Vonhoff (VVD) wilde deze termijn echter verlengd zien tot 1 augustus 1971. Tegen deze verlenging met 1 jaar had de staatssecretaris geen bezwaar. 7? "I (Van onze redactie buitenland) SAIGON Gisteren hebben 121 hongerige en uitgeputte Vietcongsoldaten zich overgegeven aan Zuidvietnamese mariniers in de buitenwijken van Sai gon. Het is nog nooit in de oorlog voorgekomen dat een zo grote groep zich tegelijk overgaf. Zij leverden 80 wapens in en verklaarden niet langer in staat te zijn de strijd vol te houden zonder voldoende voedsel en munitie. Tot de overlopers zou de plaatsver vangend commandant van het elite- regiment Dorig Nai behoren en twee compagniescommandanten. Bij een gevecht in hetzelfde gebied werden 29 opstandelingen gedood of gevan gen genomen. President Nguyen van Thieu heeft gezegd, dat de recente aanvallen en beschietingen van de Zuidvietnamese steden de mensen meer eendrachtig tegen de communistische dreiging hebben gemaakt. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Hoe weinig staat men kan maken op de officiële statistie ken van de Franse regering blijkt uit een onderzoek van de nationale ge zinsbond. Volgens de regering wa ren er niet meer dan 120.000 tot 130.000 jonge werklozen. Maar ge noemde bond heeft na een enquête bekendgemaakt dat het juiste aantal werkloze jongens en meisjes 250.000 bedraagt. Verscheidenen van deze tot wanhoop gedreven jongeren zijn tijdens de barricade-gevechten de straat opge gaan en hebben in hun woede tegen de maatschappij, die hun geen enkel uitzicht biedt, alles kort en klein ge slagen. Van deze 250.000 jonge werklozen heeft maar 40 procent een beroeps- (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, heeft maandagmiddag ern stige kritiek geuit op het financiële beleid van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Dit gebeurde naar aanleiding van een proces van de vereniging tegen een soortgelijke aanklacht van het Viaardingse afdelingsbestuur, geci teerd door een journalist van de Gro te Provinciale Dagbladpers. Overi gens noemde de president van de rechtbank het gewraakte artikel grof. Op 25 juni zal de president vonnis wijzen. opleiding gekregen. De rest is nergens toe opgeleid, voor geen enkel vak. De werkhervatting dinsdagmorgen bij Renault heeft geen enkele invloed gehad op de nog altijd stakende fa brieken van Peugeot en Citroen. De moeilijkheid is daar dat de directies geen enkele vakverenigingsvrijheid willen toestaan. De houding van de vakbonden is daardoor eerder scher per dan soepeler geworden. De nieuwe minister van financiën, Couve de Murville, heeft gezegd dat hij op het ogenblik niet denkt aan devaluatie omdat daardoor alle loons verhogingen ongedaan zouden worden gemaakt. Maar hij heeft laten door schemeren dat later in dit jaar deva luatie niet uitgesloten is om speciaal de export-industrieën te helpen. Taxi's zijn er weer in Parijs, maar de chauffeurs klagen over veel min der klanten. Op de Champs Elysées stonden dinsdag taxichauffeurs die nog niet de helft van het normale aantal klanten hadden vervoerd. De federatie voor vlees en vee heeft een algemene staking vooronbepaalde duur afgekondigd en zal geen var kens meer op de markt brengen. (Van onze parlementaire redactie; DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft gisteren tot optrekking van de zogenaamde belastingvrije voet in de loon- en inkomstenbelasting besloten. Dit betekent, dat mensen die alleen van de AOW of AWW eventueel met kinderbijslag moeten leven, voor 1968 zijn vrijgesteld van de loon- en in komstenbelasting. In een rede voor radio en t.v. zet de president dat de Vietcong niet zo sterk is als vele mensen schijnen te denken en „met de rug tegen de muur staat". „Wij moeten een sterke strijd macht opbouwen om de vijand te ver slaan. Onze toekomst behoort aan ons". De nieuwe militaire gouverneur van Saigon, de 34-jarige generaal Nguyen van Minh heeft bekendge maakt, dat voor de verdediging een overkoepelend commando zal wor- den ingesteld waarin alle legeronder delen en de politie zullen worden opgenomen. De veiligheidsgordel op 10 km rond Saigon zal worden ver sterkt en desnoods worden uitge breid tot 20 km. De strijd zal meei offensief worden", aldus Minh. Over het in ae grond boren van de Amerikaanse motortorpedoboot Swift en de beschieting van de Australische „Hobart" hebben de Amerikanen schoorvoetend een andere lezing toe gegeven. Het staat vrijwel vast dat de Hobart getroffen is door een Ameri kaanse raket. In het geval van de Swift" wordt een soortgelijke gang van zaken „niet uitgesloten geacht". Deze Amerikaanse „fouten" schij nen verband te houden met de pa niek bij de radarinstallaties door het verschijnen van Noordvietnamese he likopters. Saigon claimt er twaalf te hebben neergeschoten. De Amerikanen zijn daar voorzich tiger over. Zij maakten gisteren be kend. dat zondag een F-4-Phantom door een Noordvietnamese MIG is neergehaald. In Praag heeft Noord- Vietnam machines, trekkers, vracht wagens, motoren en fietsen toegezegd gekregen. Een Noordvietnamese dele gatie is thans in Oost-Duitsland. TEL AVIV (Reuter) Bij een ge vecht met een Israëlische eenheid in de huurt van EI Guntara in het noor delijke gebied van het Suezkanaal zijn gistermorgen vroeg een Egypti sche officier en vier Egyptische sol daten gesneuveld, zo heeft een Israë lische militaire woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. De Egyptenaren waren bezig door Israel bezet gebied te dringen toen zij stootten op Israëlische troepen die bij het daarop volgend gevecht geen verliezen leden. De V.N. is van hét incident in kennis gesteld. Ook aan de bestandsgrens tussen Israël en Jordanië was het volgens de woordvoerder dinsdag tot een vuur gevecht gekomen. Jordaniërs hadden gistermiddag het vuur geopend op Israëlische stellingen ten noorden van de Oemzoez-brug in het noorde lijk deel van het Jordaandal. De Is raëliërs hadden het vuur beantwoord. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU De Russische politie heeft gisteren drie jonge Britten, de jongens Vivian Brougliton en John Careswell en het meisje Janette Hammond (v.I.n.r.) verhoord in ver band met het verspreiden van vlug schriften waarin kritiek werd geuit tegen het gevangen zetten van tegen standers van de communistische par tij en de Russische regering. Zij drongen aan op vrijlating van Russische schrijvers, intellectuelen, doopsgezinden etc. Later op de dag werden de Engel sen weer vrijgelaten. Van Intourist kregen de jongelui te horen dat zij met het eerste vliegtuig het land moeten verlaten. Tegenover de Britse consul verklaarden zij dat zij goed behandeld waren en geen klachten hadden. Dezelfde middag vertrokken zij naar Parijs. De vlug schriften zijn uitgegeven door een Britse radicaal-christelijke groepe ring. illlllllllllllllllllU: ïllllllllllli (Door Dr. A. v. d. Weijer OFM cap.) De verdedigers van het verplichte priestercelibaat in Frits van der Poel's televisiediscussie van maandagavond, stonden voor een hopeloze taak. Het leek alsof zij in het beklaagdenbankje zaten. En zij reageerden op een wijze, die men eerder van een beschuldigde dan van een getuige verwacht. Te genover het geconcentreerde vuur van Meijers, Mijnsbergen en Van der Poel Hadden zij maar heel weinig in te brengen. Althans in het ook van de Kijkers. Toch lijkt het een kwestie van eer lijkheid, niet alleen te kijken naar de manier, waarop mensen die log nooit voor de televisiecamera hebben ge staan, hun waar aan de man te bren gen, maar ook naar die oanr zelf. En dan moeten we toegeven, dat som mige van hun argumenten het beluis teren waard waren. Wat deken Joos- ten zei over de trouw aan een een maal afgelegde belofte kan mei zon der meer worden afgedaan met de opmerking, dat onherroepelijke belui- te in de huidige mensopvatting geen bestaansrecht meer hebben. En de op merking van pater Maltha, dat initia tieven die vanuit de kerk spontaan naar boven komen uiteindelijk door het wereldepiscopaat op hun authen ticiteit moeten worden getoetst, kan men niet wegwuiven met de tegenop- merking dat deze opvatting berust op een verouderd kerkbegrip. Moeten we niet toegeven, dat naar katholieke opvatting bepaalde voor waarden aan de toelating tot het ambt kunnen worden gesteld? En dat het uiteindelijk het wereldepiscopaat is. dat over de ordening van het ambt heeft te beslissen? De kerkgemeen schap heeft het goed recht de juist heid van deze beslissing aan te vech ten en voor een groot gedeelte doet zij dat op het ogenblik. Het kan zijn persoonlijk zijn wij deze overtui ging toegedaan dat in dit protest de stem van de Geest doorklinkt. Maar wie zal dat uitmaken? Ieder voor zich? Dat zou een snelle ont binding van de kerkgemeenschan be tekenen. Er moet een gezagsivstanrie zijn, die tot taak heeft, de geesten te onderscheiden. En dat is bij ons we ten het wereldepiscopaat. Mogen wij aan mr. Meijers een vraag stellen? Vindt hij het onrecht matig want dat woord is gebruikt. dat de meeste protestantse ker ken aan de vrouw de toegang tot het ambt weigeren? En als hij dat vindt, durft hij dan ook de consequentie aan, dal gemeenten, die het met zijn standpunt niet eens zijn, op eigen ge zag een vrouwelijke dominee kunnen aanstellen? Het zou interessant zijn, de reactie van de reformatorische kerken op zijn antwoord te verne men. J W De politiek kent zo zijn gevoelige kantjes. Zelfs de havenpolitiek. De zer dagen hoorde ik dat eind vorige week een dochter van de Antwerpse schepen Delwaide (havenpoliticus bij uitstek) in het huwelijk getreden is met een Rotterdammer. Zo werden in de Middeleeuwen he le koninkrijken nader tot elkaar ge bracht. „Doktoren plegen zich over het al gemeen minder gedisciplineerd te ge dragen dan de verpleegsters", heeft prof. dr. J. I. de Bruijne in het me dedelingenblad voor het personeel van het Amsterdamse Wilhelmina Gasthuis geschreven. Arts - artsen - artsenij - artsenij- dig maken. Verre van mij zij de opzet twee dracht te zaaien in een reeks Zuid westnederlandse huwelijken. Met wat ik nu ga vertellen wil ik slechts tal lozen onder u de wetenschap meege ven dat u niet de enige bent. Keel-, neus- en oorarts Ian Robin uit Londen heeft in een wetenschap pelijk rapport ruchtbaarheid gege ven aan het door hem geconstateerde feit, dat anderhalf miljoen huwelijken in Engeland in meer of mindere mate in gevaar verkeren als gevolg van het snurken van een der partners, va riërend van een zacht, doch regel matig en daardoor irriterend gesteun tot een oorverdovend lawaai. Na bestudering van 200 gevallen kwam Robin tot de ontsellende ont dekking dat er snurkers bestaan, die een geluidsvolume van 69 decibel produceren. Dit is nagenoeg gelijk aan het lawaai van een pneumati sche boor (70 tot 90 decibel). De arts komt in zijn rapport tot de conclusie dat vijftig procent van de gevallen geheel kan worden ge nezen. Voor twintig procent (d.i. 300.000 Britse echtparen) blijft de toestand echter absoluut hopeloos. Welterusten! In een ziekenhuis bij Kaapstad is het hoornvlies van een baviaan over geplant op een menselijk oog. Knappe doktoren, daar in Kaap STAD. „Ik pleit slechts voor een snellere onderkenning van de wenselijkheid van een grotere mobiliteit (Uit de jongste Mertensycliek) „De jeugd neemt het niet meer dat jongens van om de twintig jaar in een oorlog worden vermoord en ver minkt. Daarin ziet ze een vrucht van onze samenleving." (Rector Doesburg geestelijk adviseur van het NKV) Maandag is dus het hoogste punt bereikt van het Provinciehuis in Den Bosch. Persoonlijk vind ik die 97 me ter helemaal niets bijzonders. Het idee van die „dikke deur", dat vond ik het toppunt. Het gemeentebestuur van Tokio heeft drie dames in dienst genomen die tot taak hebben te voorkomen dat de vuilnisbelt van die stad te erg gaat stinken. Hoe ze dat doen? De drie dames moeten tweemaal per dag ter plaatse gaanruiken. Wordt het te erg, dan moeten ze dat de ge- meenteremiging, afdeling hygiëne, gaan vertellen. ln geuren en kleuren. MERIJN (ADVERTENTIE) J SAIGON (AFP) De Zuidvietna mese vice-president, generaal Ngoe- jen Cao Ky, heeft gisteren ontkend van plan te zijn een staatsgreep uit te voeren. Dit zou, aldus Ky, slechts de communisten in de kaart spelen. Hij gaf wel toe, dat er meningsver schillen bestaan tussen hem en presi dent Ngoejen Van Thieu. Maandag hadden zij een bespreking over deze geschillen, die vooral betrekking heb ben op het ontslag dat het staatshoofd onlangs aan een aantal generaals heeft gegeven, onder wie medestan ders van de vice-president.

de Stem | 1968 | | pagina 21