De jonge visser W33 Kabouter Prikkebaard en de stoute Koekkoek Op de grote oceaan Hoe Santje toch nog de zwemwedstrijd won Weer overleg over EEG- markt voor landbouw- produkten De grootste van West-Europa TIPS VOOR DE VAKANTIE "m- strandshop" RADERIE )RDEELTJES ^PIUHUIS DORTY LIET ZICH FOPPEN HET BROODJE Uitstel zaak-Ray tot 27 juni Wetsontwerp over oppervlaktewater is aangenomen PER BOOT LANGS DE LICHTJES INTERESSANTE FOLDER TOEREN DOOR ZEELAND SAFARI-BUS DOOR MIDDEN BRABANT 14 TAD ring 169.50 265,— I MODERNE KLEUREN lURLIJK WEER BIJ LANGE KERKSTRAAT 35 IL. 01100—5355 [>k onze IEIN (SINGELSTRAAT 11) DAGBtAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 JUNI 1968 Er woonde eens een jonge vis ser aan een stille baai. Hij was arm en kende maar één verlan gen: gauw rijk worden. Maar om rijk te worden moest hij méér vis vangen; niet met zijn kleine bootje dat alleen goed was voor de kalme baai, maar met een grote boot op de open zee. De wens meer vis te vangen dreef de visser telkens een eindje verder de baai uit. Tenslotte waagde hij zich eens zo ver, dat hij alleen maar zijn leven behield door een wonderbaarlijke gebeur tenis. Hij was met mooi weer van wal gestoken en voer de zee op. Al enkele malen had hij een goed gevuld net opgehaald, toen het weer omsloeg. De golven joegen hoog op en beukten het bootje tot het hout kraakte. De visser haalde vlug zijn net binnen, maar het was zo zwaar dat hij bijna over boord tuimelde. Geen wonder! In het net zat een zeemeermin gevangen. „Je boot is veel te klein voor de ruwe zee!", riep zij met een zangerige stem. „Mijn boot is groot genoeg!", zei de visser grimmig. Nu werden de golven zo hoog dat het bootje leek te klimmen naar de top van een berg en weer leek neer te storten in een ravijn. „Om rijk te worden heb je je leven gewaagd!", zong de zeemeermin bo ven het geraas van de golven uit. „Ik ga de zee op omdat ik daar zin in heb!", schreeuwde de visser terug. Weer klom de boot op de top van een golf, en de zeemeermin wees: „Je raakt hoe langer hoe verder uit de kust!" De visser keek om, zag dat zij gelijk had en begreep dat hij nooit meer op eigen kracht aan land kon komen. 1 Toen zei de zeemeermin: „Laat mij Vauit je net, dan zal ik je veilig aan land brengen. Maar één ding moet je me beloven: je hebt over je boot en je wens om rijk te worden niet de waarheid verteld. Voortaan zul je nooit meer een leugen uitspreken. Als je dat belooft, loods ik je naar de kust." De visser beloofde het. Het leek hem niet moeilijk want hij was een eerlijke jongen. De meermin dook over de rand van het bootje en sloeg met haar glinsterende staart op de golven Waar zij zwom, bedaarde de zee. zodat de visser het roer kon wenden en langs een smalle rustige baan door het water naar land kon koersen. Toen zij de kust genaderd waren, zei de meermin: „De eerste keer dat je een onwaarheid zegt, kom ik terug en neem ik je voor goed mee naar de bodem van de zee." Met die woorden dook zij onder water. De visser' zag een ogenblik nog het glanzen van haar staart, daarna was er niets meer van haar te zien Door dit avontuur was de visser langer op zee geweest dan gewoon lijk. Hij verzamelde zijn vis, maar bemerkte dat door de lange reis de vis niet zo vers meer was als anders Hij spoedde zich met de vangst naar de markt in de stad. „Verse vis, verse vis!", riep hij om de mensen te trekken. Maar terwijl hij dat riep klonk hem het geklots van de golven in de oren; het leek of er hout kraakte en of een zan gerige stem iets boven het geraas van de zee uitriep „Is die vis vannacht gevangen?", vroeg een koper. De visser begreep dat hij de waar heid moest spreken en antwoordde dan ook: „Nee niet vannacht." „Wanneer dan wel?", vroeg de koper. „Gisternacht," was het eerlijke antwoord. De visser kon natuurlijk geen hoge prijs voor zijn vis vragen en deze keer kwam hij dan ook met minder geld thuis dan gewoonlijk. Al gauw begreep hij dat het heel moeilijk is om rijk te worden als je zó eerlijk moet zijn. Er was eens een kabouter die Prikke baard heette. Hij was opperkok bij de koning en was vreselijk dik. Hij had ook een klein kokje. Dat heette Koek koek. Koekkoek was een slimme guit. Als Prikkebaard het eten voor de koning moest klaar maken deed Koekkoek er stiekem zout in als er suikei in moest. En als er suiker in moest dan deed hij er zout in. Op een dag moest Prikkebaard een taart bak ken voor de koning. Koekkoek moest natuurlijk meehelpen. Maar hjj had al eer plannetje. Prikkebaard zei te gen Koekkoek: haal eens even eieren en een klutser. Ja baas, zei Koek koek. En daar kwam Koekkoek met een schaaltje eieren en een klutser. Ze nu kunnen we beginnen, zei Prik kebaard En ze gingen aan de slag. Eindelijk was de taart klaar. Koek koek wil jij de creme er op spuiten, woeg Prikkebaard. Graag, baas, zei Koekkoek. I Maar Koekkoek spoot er geen creme <>P maar zeep. Toen Koekkoek klaar was zei Prikkebaard: dat zal goed smaken. Ik zal het eens proeven Nee I niet doen, riep Koekkoek. Waarom mot, vroeg Prikkebaard. Nou het is BOODSCHAPPEN MANDEN, urig vanaf 3.95. PARAPLU'S CHAPPENTASSEN, odern. Om gezellig en te winkelen, skai vanaf 6.95 ORSTSTRAAT 43 GOES W? eens een Sr0°t schip. Het Andorraan en het kwam uit ,a; Er was een grote storm. 'n,'™P.voer toch uit. „Ik zal er n,„ de winter nog zijn", zei kapitein Al" vrouw zei: „Ach man, je ffaaSt je leven'. „Ik ga" bulderde de kapitein. Er tem geen teSenhouden aan. De kapi- besrn?am afsebeid en ging weg. Zo He? er een gevaarlijke tocht. Men W?s oktober tien voor vijf. Aan a i™? me' een zware storm, meneo^ l? s'°nden een heiebuel mensen. Het schip was ai in volle us aunder scbiP komt er aan doe ?k »w.er wagen?" ..Ja dat gek" man je bent tM MaarttnonVtren ging alles nog van kanifo, I kwam de laatste dag laatste li en z'3n bemanning. Woedde een zeeWaS aan®ebroken- Er tein But w?„a zware storln. tapi- kwam Ln ,geen gevaar Maar er groot gat m het6 g?-£ Er Werd een reddino p Sesla8en- Ssspoeld ü?fb?ten werden er af Verwachts dètam? al.!emaal z0 on- d'ngsmateriaa) t geen red" Verdronk b 3 de hand had. Hij Hoordat er ei Zl]nJ>ebele bemanning kon de vrouw p in de buurt was gauw op jf 7 "f de kapitein al P de °gte worden gesteld WUbert Hack "fklaati lij Hoosendaal Maar hij vergat niet dat hij de belofte had gegeven in ruil voor zijn leven. Daarom hield hij zich aan de waarheid en begreep dat hij altijd arm zou blijven. Op een dag ontmoette hij een lief meisje. Zij was ook mooi, ijverig en netjes; de visser zei haar dat hij erg gelukkig zou zijn als zij met hem trouwen wilde. Toen hij dat zei hoorde hij geen geklots van de zee, geen gekraak van hout en geen zan gerige stem: hij sprak dan ook de waarheid. Het meisje sloeg haar armen om hem heen en zei dat zij niets liever wilde. Het jonge paar trouwde en de jonge vrouw moest natuurlijk koken. Maar hoe lief en mooi, hoe ijverig en netjes ze ook was, koken kon zij niet erg goed. Toen de visser de eerste dag de beste aan tafel ging zitten en proefde wat zijn vrouw gekookt had. vroeg zij: „Vind je het lekker?" Gelukkig had de visser juist een volle mond zodat hij niet kon antwoorden. Maar hij knikte „jat". Op hetzelfde ogen blik klonk er geraas van een kokende zee, en nog voor het gekraak van hout en een zangerige stem zou vol gen, had de visser een lege mond en riep gauw: „Nee!" Nu barsttte de jonge vrouw in tranen uit. „Ik kan niet lekker ko ken, en je zult niet meer van mij houden!" „Jawel," zei de visser, „ik houd evenveel van je." Het geluid van de wilde golven stierf weg. Er zat voor de visser niets anders op, dan zijn vrouw te vertellen van de zeemeermin. En dat hij dan ook. Het leven werd voor de jonge vrouw niet gemakkelijk. Want het is erg vervelend als je altijd de waarheid en niets dan de waarheid te horen krijgt. Maar zij was lief en dapper bovendien, dus ze bleven gelukkig. De visser en zijn vrouw kregen een kind, maar op een dag werd het kindje erg ziek. Zo ziek, dat de ouders vreesden voor ziin leven. „Denk je dat hij nog beter zal worden?", vroeg de vrouw aan haar man. Zij hoopte maar dat hij zou zeggen: Ja. ik denk dat hij beter zal worden: want dat zou haar weer hoop en moed geven. Maar de visser dacht diep in zijn hart. dat het kind al te ziek was en niet meer beter kon worden. Hij wilde dan ook antwoorden met de waarheid, maar toen hij daarbij zijn vrouw in de ogen keek en haar rade loze angst zag, antwoordde hij: „Na tuurlijk wordt hij beter." Toen hoorde de visser weer het klotsen van de golven het krakende hout en een zangerige stem Er verhief zich in de baai een reusachtige golf die tot aan de drempel van de vissershut spoelde. De golf stuwde de zeemeer min mee en van buiten klonk haar zangerige stem: „Nu heb je onwaar heid gesproken, visser, ik kom je halen!" De visser stond op, opende zijn deur en zei tegen de meermin: „Hier ben ik." Maar de jonge vrouw, die niet zo goed koken kon, hield wel veel van man en kind, en zij riep naar buiten: ,„Zee, zee, neem mijn man niet mee, want zonder hem kan ik niet leven! Wie moet er dan voor miin kind zorgen als het beter wordt?" Tegen die smeekbede was de zee niet bestand. Er verhief zich nog een hogere golf in de baai. Het water spoelde tot over de drempel van de vissershut en stroomde toen met zulk een kracht terug dat de zeemeermin werd mee gezogen. Hoe zij ook met haar glan zende staart sloeg, het water gehoor zaamde haar niet meer, zij verdween in de diepte. „Misschien heb je ook helemaal geen onwaarheid gesproken," zei de vrouw. „Je hebt niet gezegd: Ik denk dat het beter wordt. Maar het wórdt beter." En zo was het. Het kindje genas. De man bleef de waarheid spreken. Hij hoorde ten minste nooit meer het klotsen van de zee in zijn oren, behalve natuur lijk als hij aan het vissen was. Maar de stem van de zeemeermin heeft hij nooit meer gehoord. AN MAC GILLAVRY toch voor de koning. O ja, dat is waar zei Prikkebaard. Nou dan ik het hém maar eens gaan brengen. Ga je mee Koekkoek? Nee dank je wel, zei Koekkoek vlug. En daar kwam Prikkebaard bij de eetzaal aan. Hij klopte aan. De koning riep: binnen. Prikkebaard ging naar binnen. De ke ning zei: wat een lekkere taart. Ga maar eens rond Prikkebaard. En Prikkebaard ging met de taart rond. Toen de koning proefde riep hij. bah, bah, wat vies! Ik heb er creme op ge daan, majesteit, zei Prikkebaard. Maar Prikkebaard durf jij te zweren dat er creme op zit. Ja majesteit, zei Prikkebaard. Proef dan maar eens, Prikkebaard. Bah, bah, er zit zeep op, riep Prik kebaard. Majesteit, zou Koekkoek het gedaan hebben? Ik zal het hem eens gaan vragen. Koekkoek, Koekkoek, heb jij zeep op de taart gedaan? Ja majesteit, zei Koekoek. Waarom? Om de kok te plagen. Zo noem jii dat plagen, zei de koning. Nee, ma jesteit, zei Koekkoek angstig. Nou dan geef ik jou je ontslag, zei de koning Waar moet ik dan werken, vroeg Koekkoek huilend. Dat zoek je zelf maar uit, riep iedereen. En wie weet waar Koekkoek nu werkt? Vertel het me dan. Lucie Schalk Beeksestraat 95 Prinsenbeek. Op een dag liep Dorthy naar haar bal te zoeken. Toen ze opeens een kraakstem hoorde roepen: „ik weet waar je bal is. Maar schrijf eerst eens je naam in het zand. Kijk dan pas achter je en dan vind je je bal. Dorty deed wat haar gezegd was. Maar toen ze om keek, was er geen bal. Toen riep de stem hi, hi, hi, hi, hi. Je hebt je handtekening gezet om mee naar de hel te gaan. Maria Sturms Abeelstraat S Terneuzen Er was eens een broodje. Het was een heel erg hard broodje. En het lag voor het raam in de winkel van de bakker. Er kwam een vrouwje in de winkel en die kocht het broodje. Zp kwarr thuis en wilde het opeten. Maar o wat was dat broodje toch hard. Ze bracht het terug naar de bakker. De bakker zei: .,hoe koml dat?". „Dat weet ik niet", zei de me vrouw. En de mevrouw was kwaad. Hans Gosens, 9 jaar. Groenstraat 6 Dorst (ADVERTENTIE) LONDEN (Reuter) James Earl Ray is gisteren voor een Londense rechter verschenen wegens onwettig wapenbezit en het ln bezit hebben van een vervalst Canadees paspoort met de naam Ramon George Sneyd. De officier vroeg voorrang voor zijn uitlevering. De rechter verdaag de de zaak tot 27 juni. Ray heeft de 51-jarige Arthur Hanes uit Birmingham (Alabama) bereid gevonden zijn verdediging te verzorgen. Hanes is ex-F.B.I.-agent en fervent tegenstander van rassen- gelijkheid. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met het wetsontwerp inzake de verontreini ging van oppervlaktewateren. Dit wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De eindstemming van dit wets ontwerp moest vorige week worden uitgesteld, nadat nog een amende ment daarop werd ingediend. Dit juridisch-technisch amendement werd gistermiddag ingetrokken, om dat de kamer het niet eens kon wor den over de redactie van dit amen dement. (ADVERTENTIE) LUXEMBURG (A.N.P.) De mi nisters van landbouw van de Euro pese Economische Gemeenschap zul len op 27 en 28 juni opnieuw in Luxemburg vergaderen om te pro beren toch nog voor 1 juli gereed te komen met de basisverordeningen voor een gemeenschappelijke markt voor landbouwprodukten. Ze hebben daartoe gisteren In Luxemburg besloten. De Nederland se minister van Landbouw, de heer Lardinois, toonde zich over het kun nen vasthouden aan de datum van 1 juli niet erg optimistisch. Maar het streven ernaar komt toch in ieder geval duidelijk overeen met het Ne derlandse standpunt, dat de gemeen schappelijke markt er zo snel moge lijk moet komen. De ministers hebben in hun bijeen komst voornamelijk gesproken over de basisverordeningen voor zuivel en rundvlees. Die basisverordeningen betekenen de uitwerking van de poli tieke beslissingen die de raad eind mei in resoluties heeft neergelegd. Minister Lardinois acht de kans wel aanwezig dat de moeilijkheden die bij deze basisverordeningen rijzen, overwonnen worden. Voorts is ge sproken over veterinaire aangelegen heden, zoals het sluiten van de gren zen bij veeziekten. Een ander moeilijk punt bij de be sprekingen was dat van consumptie- melk. Duidelijk is geworden dat men naar alle waarschijnlijkheid niet voor eind volgend jaar tot een gemeen schappelijke regeling voor dit pro- dukt zal komen. Het probleem is nu, wat in die tussentijd aan de lidstaten inzake subsidies etc. nog toegestaan zal zijn. Getekend door Magda Bonte, 7 jaar, Koewacht. „Mams, mams, hoor eens". Strui kelend over haar woorden komt Santje binnen. „Ssst, maak niet zo veel kabaal, Hanneke slaapt nog", zegt moeder een beetje streng. Maar ze Iaat er meteeen op volgen: „wat is je grote nieuws?" „O, mams, zo leuk, ik mag mee doen met de zwemwedstrijd 18 juli. Het is al over een week. En weet u wat de eerste prijs is??" „Nou?" „Een gouden medaille en een geschenkbon". „Nou, dat is niet mis hoor". Eindelijk breekt de dag aan wan neer er gezwommen moet worden Maar Santje moest per se een bad muts hebben Want Santje heeft lang haar. Ze pakt haar fiets en gaat vlug naar de winkel toe. Santje rijdt heel vlug want over een kwartier begint de wedstrijd Als Santje bij de win kel komt komen er drie jongens aan Het zijn Arie, Piet en Kees. Ze pakken het fietssleuteltje en blijven wachten tot Santje terug komt. Daar komt Santje aan, ze wil weg rjjden, maar bemerkt tot haar grote schrik dat het sleuteltje weg is. Op eens kijkt ze recht in de lachende jongensgezichten. „Geef hier mijn sleuteltje", roept Santje kwaad. O ze weet wel waarom ze dat doen. Zij, Santje kan harder zwemmen dan Klaas en die jongens willen dat Klaas gaat winnen. Daarom hebben ze het sleuteltje weggenomen. „Zie maar dat je het terugkrijgt", roept Piet en hü gooit het sleuteltje in de openstaande ramen van een huis. „Gemene jongens, nu kan ik niet naar de zwemwedstrijd toe want het is veel te ver weg". „Dat is ook de bedoeling',' zegt Piet en de jongens lopen hard weg. De enige uitweg is aan die mensen te vragen of ik het sleuteltje terugkrijg, denkt Santje. Met de moed in haar schoenen belt Santje aan. Een vriendelijke mevrouw doet open. „Wat is er meisje?" Santje ver telt alles van a tot z. „Nou kom dan maar even binnen, dan zoeken we even in de kamer. Na tien minuten hadden ze het sleuteltje gevonden. Snel fietste Santje naar huis. Schoot in haar badpak. Propte een handdoek en haar badmuts in de badtas en fietste snel naar het zwem bad. Gauw vijftig cent halen en ze was er in. Nu haar jurk uit en in het water. De anderen hadden een kwart- baan voorsprong. Maar ze won de wedstrijd toch met glans. Mieke de Bruijn, 11 jaar. Jacob Edelstraat 28b Breda De rij van weekend- en vakan- tletips wordt ditmaal geopend met de vermelding van de festivi teiten, die zich zaterdag en zondag in Drimmelen zullen afspelen van wege de opening van de jachthaven, de grootste van West-Europa. Drim melen krijgt die voorrang niet, om dat we veronderstellen, dat iedereen in Zuidwest Nederland nu spoors- siags naar het dorpje aan de Amer zal tijgen, maar uit respect voor het geen deze kleine gemeente, want dat is Made en Drimmelen toch, tot stand heeft gebracht- Het gehele ha venterrein beslaat een oppervlakte van 26,5 ha, waarvan 10 ha wordt ingenomen door de havenkom. De lengte van deze kom bedraagt 620 meter, de breedte 165 meter. De drijvende, verplaatsbare steigers (op polyester drijvers) hebben gezamen lijk een aanleglengte van acht kilo meter, hetgeen wil zeggen, dat er ligplaats is voor 1200 schepen tege lijk. De toekomst zal het leren, dat met de opening van deze jachthaven voor Made en Drimmelen een tijd vak van opleving is ingezet en dat, vooral van Drimmelen het leefpa troon geheel zal veranderen. Er is dus alle reden om feest te vieren. Dat gebeurt dit weekend op velerlei manieren. Dat prinses Beatrix en prins Claus hierbij aanwezig zullen zjjn (zij nemen zaterdag om vier uur het défilé van het admiraalzei- len af) en dat mr- H. J. v. d. Poel, de staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk om twee uur de jachthaven officieel zal openen, onderstreept, dat de inge bruikstelling ook op landelijk niveau als een gebeurtenis van belang wordt gezien. Welke festiviteiten zich er gedu rende deze twee dagen zullen afspe len hebben we al eens vermeld- Het zijn er vele. Ze worden zondagavond besloten met een groot vuurwerk. Tevoren is er onder meer en dat is een primeur voor Nederland een lange afstand-waterskitocht van Kerkdriel tot Drimmelen, dat is een afstand van 50 kilometer gehouden. Op het haventerrein is ook een feeststraat aangelegd. Daar kunnen de bezoekers in de avonduren een veelsoortig vermaak vinden. Men kan veilig aannemen, dat het in Drimmelen bijzonder plezierig wordt. In Amsterdam zijn de lichtjes langs de grachten weer ontstoken. Ze branden elke avond tot half één. Het zijn er meer dan andere jaren. Dit keer zijn Binnen-Amstel, Heren gracht, Leliegracht, Keizersgracht, Brouwersgracht, Singel en Amstel door lampjesrijen „afgeboord". Bo vendien staan een aantal gebouwen in het licht van de kunstzonnen. Achtduizend lampjes, zeshonderd schijnwerpers zijn er geplaatst. Per boot kunnen er avondtochten worden gemaakt. Een rederij heeft de afvaart bij het Centraal Station, de ander op het Spui (Rokin). De kosten bedragen evenveel als over dag, een rijksdaalder per man. U kunt het desgewenst ook duurder maken. Dan kunt u deelnemen aan een candlelighttour, die twee uur duurt en die wordt versierd met het serveren van wijn en kaas. Dat kost veertien gulden. Vertrek bij het Cen traal Station om half tien. Wilt u het nog duurder maken dan moet u op het Spui wezen. Ook om half tien. Dat kost weer drie gulden meer, maar dan bent u een half uur langer onderweg en dan brengt u tevens een bezoek aan een „typical dutch inn", hetgeen de Engelsen en Ame rikanen en andere buitenlanders wel zal interesseren, maar waar u mis schien minder van onderste boven bent, want waarschijnlijk zult u een typisch Hollands café wel kennen. Maar mocht er toevallig een vrolijk gezelschap aan boord zijn, dan kon zo'n klein uitstapje aan de wal toch wel eens genoeglijk zijn. Wanneer u de vakantiedagen be nut voor luieren in uw tuin, voor een reeks dagtochten in eigen land of een verblijf In bos of aan zee er gens binnen onze grenzen, dan kunt u er niets mee doen, maar behoort u tot de categorie, die in de vrije weken eens graag ervaart wat er in het buitenland te koop is, dan moet u beslist even langs lopen bij het kantoor van de Aig- Bank Neder land in uw woonplaats. Daar ver schaft men gratis een plezie rig uitgevoerd en zeer interessant foldertje met allerlei gegevens over de landen, die in de diverse reispro gramma's voorkomen. Behalve kos ten van trein of vliegtuig, munteen heden en wisselkoersen en vermel ding van hoeveelheden geld, sigaren of sigaretten en andere goederen, die u naar het vakantieland van uw keuze kunt meenemen, worden vele andere bijzonderheden, zoals doua nebepalingen ook voor de terug keer naar Nederland de betekenis van reischeques, posttarieven, ben zine- en olieprijzen in het buitenland e.d. vermeld met bovendien een op somming van de vereiste grensdo- cumenten voor personen, motor voertuigen en caravans. En nu we het toch over drukwer ken hebben, in de reeks Amstel Reisgidsen van L. J. Veen's uitge versmij n.v. is als achttiende afleve ring in de serie verschenen „Toeren door Zeeland", waarin Hans Krook behalve een uitgebreide hoeveelheid historische gegevens ook kampeer en andere toeristische informaties geeft. De aanwijzingen richten zich in her bijzonder op wat we zouden kunnen noemen het binnendoor-toe- risme- De met zorg gekozen routes voeren naar mooie vergezichten, stranden, duinen en bossen, maar ook naar kastelen, musea, oude boerderijen, molens, aardige dorps pleintjes en verder alles waar een toerist op zijn zwerftochten van kan genieten. Bij alle beschrijvingen speelt steeds hier en daar in ver houding tot de andere bijzonderheden wel wat veel een stukje geschie denis mee- We hebben er al meer op gewe zen: Zeeland is voor het toerisme, zowel voor één dag als voor langer, onder meer door een enorme afwis seling onze interessantste provincie, die van Brabant uit nog veel te wei nig wordt bezocht. U moet er be slist eens beter nog meermalen naar toe en dan niet langs de kort ste weg zo snel mogelijk naar de kust maar het geheel doorkruisen en de tijd nemen om hier en daar eens te voet rond te dwalen. Zeeland heeft een groot aantal campings, zodat tent of caravan kunnen dienen voor een meerdaag se tocht. Alleen in het hoogseizoen is het wel eens moeilijk er een plaatsje te vinden. Toeren door Zee land kan bij uw tocht(en) een goede handleiding zijn. Waar we ook al eens op hebben gewezen is, dat we onze toeristische tips waarlijk niet alleen richten tot de bezitters van motorvoertuigen. U zult dat al wel hebben ontdekt. Daarom brengen we onder de aan dacht, dat ook een niet-automobilist een trip kan maken door het safari leeuwenpark Beekse Bergen in Hil- varenbeek. Speciaal voor deze be zoekers zijn er in het park enkele kleine en grote busen ter beschik king, waarmede tegen een geringe vergoeding een „reis" door het park kan worden gemaakt. De safari-buschauffeurs, die uiter aard terdege op de hoogte zijn van de vele interesante zaken in het leeuwenpark, treden tevens op als gids en wijzen de safari-buspassa giers op het doen en laten van de leeuwen en de meest aantrekkelijke plaatsen in het park. Verder verklaren zij de veiligheids maatregelen; de taak van de sektie- wachten en de safari-patrouillewa gens; de werking en het systeem van de communicatiemiddelen en het voederen van de leeuwen. Ook al is het dan geen specifiek weekend-evenement, toch willen we u deze tip niet onthouden: De streek-VVV Midden-Brabant en de BBA organiseren in het vakan tieseizoen elke woensdagmiddag een bustocht van Tilburg naar Oirschot, een speciale toeristen tocht van 71 kilometers, die drie uur duurt. De bus rijdt van Tilburg naar Hil- varenbeek langs een stille bosrijke binnenweg, gaat daarna dwars door het landgoed Esbeek naar Lage Mierde- Daar verlaat zij de autoweg en rijdt via binnenwegen naar Ne- tersel en Rasteren om vervolgens via bosrijke streken naar Westel- beers-Middelbeers en vandaar naar Oirschot te rijden- Een gids van de plaatselijke VW laat daar de reizigers allerlei be zienswaardigheden zien, zoals de oude kerken en de raadskelder. Daarna krijgt ieder volop gelegen heid voor eigen rekening wat ver frissingen te nuttigen. Om ongeveer vier uur gaat het via Spoordonk naar Oisterwijk, en vervolgens door mooie bossen van Moergestel ook de vennen kan men bekijken naar Tilburg waar men om vijf uur aan komt. De tochten beginnen om twee uur bjj het Tilburgse VVV-kantoor, Spoorlaan 440.

de Stem | 1968 | | pagina 19