Parkeermeters in Middelburg taboe Zuid-Beveland La 4 boe Dagv chro\ Fruit-ti' Nieuw veilinglokaal aan de oude haven te Yerseke Beste Haflinger paardjes op keuring te Hulst JL ijl herdacht op Uilen- v spiegelvaart naar Vlissingen LUCKY LUKE: DE NAIJVER Grote p Raad beslist: WALCHEREN MIDDELBURG GOES OOSTBURG Gocse bibliotheek had goed jaar Carillon Dagblad De Stern 's-Heer Arendskerke wil deelnemen in regeling voor G.G.D. Gevonden voorwerpen V erkeersmaatregels Heemkundige kring maakte excursie Reisroute van de koningin Dienst Antwerpen. Harwich verplaatst Aardbeien in Goes voor de industrie EXAMENS wat en waar? VANDAAG MORGEN Hoogwater Meei nieuws uil|| stad en streek op pag. 3 - 5 r? I I DAGBLAD DB STEM VAN DINSDAG 18 JUNI 1968 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De Zeeuw se hoofdstad krijgt geen par keermeters. Burgemeester Drij- ber heeft in de raadsvergadering van maandag het hoofd moeten buigen voor de meerderheid van de raad en de minderheid van het college. Ondanks zijn uitvoe rige pleitrede verlangde de raad stemming, waarop het voorstel tot plaatsing van de meters met 11 tegen 6 stemmen werd ver worpen. Kernpunt van de heer Drijbers ver dediging was, dat de ervaring heeft geleerd en dat is in vrijwel alle steden het geval dat de parkeer- schijf niet voldoende is ingeburgerd. Zo noteerde de politie te Middelburg vorig jaar 789 overtredingen- Dat aantal neemt beslist niet af, aldus de heer Drijber, die er op wees dat thans ook Rotterdam en trouwens nog andere steden in het land overgaan of zijn overgegaan van de parkeerschijf naar de parkeermeter. Bezwaren De eerste die bezwaren aanvoerde tegen het voorstel was mevr. S. Men sen (PvdA). Naar haar mening werd het parkeren in de stad, met vrije ruimten, blauwe zone en plaatsen met een parkeermeter, veel te rom melig. Voorts verwachtte zij een ver meerdering van de circulatie van het verkeer in de binnenstad door al degenen die op zoek zijn naar een vrije parkeerplaats. Mevr. Mensen wees ook op de wenselijkheid om het terrein van Bouwmeester, als dat vrij komt, tot parkeerterrein voor inko mend verkeer te bestemmen. Zodoen de zou de binnenstad al aanzienlijk kunnen worden ontlast, meendp zij- Ideaal Drs. M. de Bruyne (AR) stelde als ideaal een parkeerverbod voor de hele binnenstad en vrije parkeer ruimten zo dicht mogelijk bij de bin nenstad. Alvorens te beslissen over het al dan niet plaatsen van parkeer meters, had hij ook liever gewacht tot de komst van de parkeernota waardoor men, zo stelde de heer de Bruyne, zeker tot een beter inzicht in de kwestie zou zijn gekomen. Met ingang van het volgende kwartaal zullen nieuwe melodieën op het speelwerk van het carillon van de Lange Jan worden gezet. Op de hele uren hoort men „De Geuzen zijn in Bomlerweerd", op de halve uren een thema uit de Turkse sonate van Mozart en op de kwartieren kor te fragmenten uit muziek van Han del. Excursie plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Middelburg en omgeving heeft een excursie gemaakt naar het „Zil veren Schor". De heer Bundervoet hield een inleiding over het werk van het ontmoetingscentrum. Daarna werd het gehele gebouw met veel interesse bekeken. Op het raadhuis van Arne- muiden zijn de oude schilderijen en antiquiteiten bezichtigd. Burgemeester Hack gaf hierbij e toelichting. Tot slot werd nog een bezoek gebracht aan dienstencentrum „Ter Mo-rtiere". Dagblad vooi Zealand KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 0) 140-2377 Klokstraai 1. Goes, tel 01100 -8030 EXPLOIT A DE ADV.) L. K. M. de Jong 'Inspecteur) dreitnerstraat 11, lerneuzen tel. 01 ISO 4281. Th. de Bakker, Potgleterstraai 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Huls», rei. 011403168 M. Sogers. Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstrsat 1Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraai 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81 Terneuzen tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 0114l> 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4 Middel burg. rei. 01180 7764 Me|. 5 Maaskant, Singelstiaai 17, Goes, tel. 01 100-5689. Dr. E. Voorhoeve (BP) vroeg het college of de onlangs aangestelde rarkeerwachter wel uit de inkomsten van de aarkeermeters zou kunnen vorden betaald. Anders had het vol- ;ens hem allemaal geen zin. Drs H iietkamp (CHU) was de eerste spre- ;er die zich voor het voorstel toonde. Us de kosten van de dienstverlening loor de overheid hoger worden, dan noet degene die gebruik maakt van 'ie diensten daar zeker in bijdragen stelde hij. Belemmering Ook de heer C. Kammevaad (VVD) wees de parkeermeter voor Middel burg van de hand. Hij zei zich zo lang mogelijk te,zullen blijven ver zetten tegen een dergelijke, wat hij noemde, „belemmering". De heer Kammeraad meende, dat me, de komst van het éénrichtingsverkeer het verkeer in de stad al een aan- makkelijker vlotter karakter zal krij gen. De heer W Dom (PvdA) beschouw de de parkeermeters zelfs als een belemmering van het eenrichtings verkeer. De minderheid in het colle ge van b. en w. was eveneens tegen het voorstel. Deze minderheid ver kondigde haar mening bij monde van wethouder mr. J. v. d. Weel „Geld smaakt naar meer", aldus de heer v. d. Weel, die bevreesd was, dat wanneer de meters eenmaal zouden zijn geaccepteerd, later ook de oude vooral voor toerisme belangrijke straten, van de weinig aantrekkelijke apparaten zouden worden voorzien. „Hij vond de „contra's" zwaarder wegen dan de „pro's". Vergeefs pleidooi Burgemeester Drijber, die hierna aan zijn tevergeefs pleidooi begon, betoogde dat het hier vooral ook om een „praktisch systeem" ging. Zo is voor de controle van liet parkeer- schijfsysteem driemaal zoveel perso neel nodig. Ook de ANWB-functiona ris in de verkeerscommissie had ge adviseerd de meter aan te schaffen, aldus de heer Drijber, Hij zei voorts nog: „Door de me ters zullen er minder bekeuringen vallen. De bezoekers aan de stad zullen wij op die manier alleen maar een dienst bewijzen". De stemming besliste anders. (Van een onzer verslaggeefsters) 'S-HEER ARENDSKERKE Bur gemeester en wethouders van 's-Heer Arendskerke gaan akkoord met de ontwerp-gemeenschappelijke regeling voor de gezondheidsdienst, zoals die alle gemeenten op de Bevelanden is voorgelegd. Voorlopig zal alleen de bestaande ambulancedienst in deze nieuwe ge meenschappelijke regeling worden betrokken. De bedoeling is de dienst later uit te breiden. Gedacht wordt er o.a. de schoolartsendienst in op te nemen. Nader overleg heeft tot de con clusie geleid, dat het beter is voor lopig alleen de ambulancedienst in de nieuwe gemeenschappelijke rege ling te betrekken, zodat deze rege iing voorlopig niets kost. B. en w. van 's-Heer Arendskerke zullen het voorstel donderdag 20 juni voorleggen aan de gemeenteraad. De vergadering begint 's avonds om half 8. In de maand mei zijn aan het bu reau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangege ven en nog niet afgehaald. Inlichtingen daarover zijn aldaar te verkrijgen van maandag tot en met vrijdag, tussen 9.— en 12.uur. Busje met opschrift „PZEM" ge nummerd 6429, rekenboekje met schrift, 12 div. portemonnees m.z. in houd, 5 div. sleutelringen, rijwiélslot- sleute] nr. B. 475, sleuteltje aan ket tinkje, 2 bedelkettinkjes w.a. resp. 2 en 4 bedeltjes, Opzet-zonnebril en verzekeringsbewijs van „Batavus", t. n.v. M. W. Tramper, Vila Novastraat 33, Wolphaartsdijk, ritlenkaart Zee- landbrug, groen wollen kindervest, 2 div. huissleutels, o.a. Lips no. 13727. 4 div. sjaals of hoofddoeken o.a. rose, zwart, blauw, groen, rood plastic kin dertasje, inh. kindercosmetica, hals kettinkje m. groene steentjes, 3 div. doppen v. benzinetank o.a. van „D. IC.W."-auto, Big-ben regenjas m. leer boekjes, gouden schakel-armband, 6 meter harmonica-gaas, grijs gevlamd zakmesje, jongensfiets ..Gazelle", groen-beige, donkerblauwe nylon re genjas. paar bruine led. slippers, zil veren broche met o.a. gitten, kralen snoer, 2-rijig, groen, 5 div. parapluie's o.a. zwart-groen, zwarte en rode in hoes, zonnebril met bruin montuur, insecten-vergifspuit dames-horloge „Indus", grijs jongensbroekje, gouden boereknoop (stuk getrapt) duimstok, beugeltas (stof: Schotse ruit) met ketting, 2 div. regenbroeken, 1 grijs- maat 15 en 1 zwarte, étui met zwarte vulpen „Osmia", dames-tasje, inh. portemonnee m. inhoud, pakje siga retten en diversen, rode kinderstep m. witte spatborden en rem, blauwe gymn. schoen, gemerkt CM, zwarte beurs, 2 muntbiljetten v. f 5.en 1 biljet v. 1000 dinars (Yoegoslavië), wielplaat (sier-) van auto, combina tietang m. groene handv. halsket tinkje m. Zeeuwse knoop, br. led. foudraal, inh. biljartkeu, w.i. gegrift ..Pieters", ribfluwelen jasje v. kind, 2 kindertruitjes, 2 onderbroekjes, zwarte onderjurk, zwarte step-in, da- mes-hempje, jong hondje (boxer) wit te fietspomp, snorkel, led. schooltas t. n.v. Jannie Blok, boekje m. lootjes v. d. hengelsportveren. „O.N.O."-Ter- neuzen, gouden armband m. inscrip tie: „Lienke, 10-12-'15, kentekenplaat 78-6) DX, Lipssleutei nr. 1116. bruin windjack, teddy gevoerd, étui met 2 sleutels. Kruiningen (Van een onzer verslageefsters) Door het invoeren van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens is het wenselijk, dat alle binnen de bebouwde kom van de ge- meente vastgestelde verkèersmaatre» gels worden herzien, aangevuld of in getrokken. Het college van burgemeester en wethouders zal de gemeenteraad hier over in de vergadering van maandag een voorstel doen. Verder komen o.a. aan de orde een voorstel tot vaststelling van een bouwverordening, een verordening tot wijziging van de bouwverordening en een verordening op de recreatie verblijven. Behandeld wordt ook een tweetal voorstellen tot onbewoonbaarverkla ring van een woning. De raadsvergadering begint om 18.00 uur. Ovezande Brandweer Het diploma voor het gebruik, het bedienen en het onder houd van het persluchtmasker is be haald door de brandweerlieden J N. Hoogstrate, commandant, P. Uit- terhouve, waarnemend-commandant, en Fr. Koole. De diploma's zullen worden uitge reikt tijdens een bijeenkomst waarin tevens het jubileum van enkele brand weer lieden wordt gevierd. Enkele nieuwe brandweermannen zullen wo den geïnstalleerd. Tevens zal afscheid worden geno men van de heer A. C- de Jonge. Straatverbetering De firma Crae- nenbroeck uit 's-Heerenhoek zal, zo is de bedoeling, direct na de bouw vakvakantie beginnen met de herbe strating van de Burgemeester An- driessenstraat, welke momenteel in een bijzonder slechte staat verkeert. Toren De toren van de Neder lands Hervormde Kerk is een dezer dagen voorzien van een elektrische uurwerk- en luidinstallatie. De instal latie is aangebracht door „De Klok" uit Aarle-Rixtel. Rilland-Bath Biljarten In het clubhuis café Den Halte kwam biljartvereniging ONA in algemene vergadering bijeen De waarnemend voorzitter sprak van een goed seizoen. Het nederlaagtoer- nooi was zeer geslaagd. Na de be stuursverkiezing ziet het bestuur er ais volgt uit: Voorz. J. SuykerbuyK, secr. P Suykerbuyk en penn. Fr. Minnaard. Op deze vergadering werd besloten om weer een nederlaagtoer- nooi uit te schrijven en ook om zelf deel te nemen aan verschillende ne- derlaagtoernooien en vriendschap oeiijke wedstrijden. ■-Hsst Arendskerke Parkeerterrein Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad een krediet van 20.810 gulden voor de aanleg van een parkeerterrein bij het gemeentelijk verenigingsgebouw m Lrwedorp. Uitwijkstrook B. en w. willen dt, volgens het college, gevaarlijke verkeerssituatie bij de kruising Slot- straat - Oude Rijksweg bij de cou pure in de dijk verbeteren. Rijkswaterstaat heeft indertijd toe stemming verleend deze coupure te maken op voorwaarde, dat uitwijk stroken zouden worden aangelegd. Aan de zuidzijde van de Oude Rijks weg zijn deze uitwijkstroken tegelijk met de Coupure aangelegd. Volgens b. en w. is het noodzakelijk, dat ook aan de noordzijde van de Oude Rijks weg een uitwijkstrook wordt ge maakt. Rijkswaterstaat zal toestemming worden gevraagd voor dit doel onge veer 300 vierkante meter grond te mogen gebruiken. De kosten van aanleg van de uit wijkstrook worden geraamd op 8.000 gulden. Bestemmingsplan De gemeente raad gaat beslissen over het ontwerp- bestemmingsplan voor Lewedorp, zo als dat in overleg met de provinciale planologische commissie is opge maakt. Het ontwerpplan voorziet in de bouw van ongeveer 120 woningen en 30 autoboxen. Verder zal de raad opnieuw het bestemmingsplan „Industrieterrein Sloe 1967" ter vaststelling worden voorgelegd. Dit plan is al in de vorige raadsvergadering aan de orde ge weest. De raad wilde toen echter wachten met het nemen van een be- «luit, totdat door Provinciale Staten •een: bèslfssihgris -fenbmen wét Jiet streekplan „Midden-Zeeland". Tenslotte zal een voorstel worden gedaan omtrent de vaststelling van een nieuwe gemeentelijke bouwver ordening, die is gebaseerd op de nieuwe wettelijke bepalingen. (Van onze correspondent) VERSEKE Voor de geleden schade tengevolge van wateroverlast op 14 ju li 1967 zal niet tot vergoeding worden overgegaan. Gebleken is, dat toen ln 50 minuten 57 mm neerslag is geval len. Daar iets dergelijks zich volgens het KNMI slechts eens in de 80 jaar voordoet, kan de gemeente zich op overmacht beroepen. Met het produktschap is overeenstem ming bereikt over de bouw van een nieuw veilinglokaal aan de oude ha ven. Evenals in de vorige vergadering werd de motie van de gemeente Putten over de gang van zaken bij het Bouw fonds voor kennisgeving aangenomen. De raad besloot adhesie te betuigen aan een motie van de gemeente Tho- len over het uitgeven van bouwver gunningen. De bezoldiging van de wet houders werd vastgesteld op f 3216,- per jaar. De schuur aan de Langeville zagen verschillende raadsleden liever gesloopt omdat de toestand van het gebouw erbarmelijk is. De heer Steyn krijgt op de nieuwe haven een opslag plaats voor zijn olieprodukten. Aanvragen van andere handelaars voor deze plaats kunnen ook nog worden ingediend. De raadsleden Cornelisse en Van Put ten waren huiverig voor het aangaan van een gemeenschappelijke regeling GGD. De heer Korstanje was zeer gekant tegen het in orde maken van een houten lokaal ala kleuterschool in de Kerkhoekstraat. Het lokaal is destijds afgekeurd. Hij vond het niet juist er nu de kleuters in onder te brengen. De heer Gebraad en wet houder Koster bestreden dit. Zij we zen erop, dat een nieuwe schooi f 50.000 kost. De inspectrice heeft reeds haar goedkeuring afgegeven voor deze tijdelijke voorziening. Dt heer Korstanje wenste geen medewer king aan het voorstel te verlenen. Bij de behandeling van de bouwverorde ning ontstond een zeer langdurige dis cussie. Deze eindigde met de belofte van b. en w., soepelheid te betrach ten. De verhuur van het oude gym nastieklokaal aan diverse sportvereni gingen zal worden geëindigd omdat de ulo deze lokaliteit nodig heeft. Enkele verenigingen zullen worden onderge bracht in „Kakeldans". Voor de jeugd- sociëteit „Frontal Mud" wenste de SGP om al eerder bekendgemaakte redenen geen toestemming te geven. De heer Scheele vond het jammer dat zo laat met het baggeren van de vaar geul Is begonnen. De mosselverwater- plaatsen ondervinden hierdoor veel last van slib en veen. Ook b. en w. betreuren dit. Het is echter buiten hen om gebeurd. De uitvoering lag in han den van waterstaat. De werkzaamhe den vorderen goed. Om zoveel moge lijk schade aan mosselgronden te voor komen draait de molen zeer langzaam. Dit gaat echter f 20.000 meer kosten. De diepte van de geul wordt gelijk aan die van de nieuwe haven. Het eindpunt van de geul komt tot aan de ingang van de oenude haven. Voor verdere afwerking van het industrie terrein moet gewacht worden op de "oedkeurin». (Van een correspondent) De Heemkundige Kring in West- Zeeuwsch Vlaanderen maakte met een groot aantal leden een tocht naar de oorsprong van de Schelde in Noord Frankrijk, nabij het dorp Gouy Onderweg werd tevens een bezoek gebracht aan verschillende merk waardige punten van het stroomge bied van de Schelde en werd kennis gemaakt met de Scheldegothiek o.a bij de kerk van de Lieve Vrouwe van Pamele bij Oudenaarde en de beroemde kathedraal te Doornik. In Oudenaarde werd nog een bezoek ge bracht aan het fraaie Gothische raadhuis en in die plaats werd te vens de gemeenschappelijke maal tijd gebruikt. Hoofdplaat Benoeming Onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Eek hout werd te Hoofdplaat een raads vergadering belegd voor het -kiezen van een tweede gemeentewerkman Voor deze betrekking hadden 15 kandidaten gesolliciteerd. Met 4 van de 7 stemmien, werd besloten de heer E. J. de Waele te benoemen, die met ingang van 1 augustus a.s. in dienst zal treden. Kloosterzande Bromfietser gewond Toen de heer L. A. de T- uit Hontenisse als be stuurder met zijn auto de Juliana- straat bereed en de Hulsterweg te Kloosterzande opdraaide, kwam hij n aanrijding met de over de Hulster weg rijdende bromfietser P. M. R. uit Vogelwaarde. De bromfietser R, liep bij de aanrijding enkele bloeden de verwondingen op. De auto en de bromfiets werden vrij ernstig be schadigd. Waterlandkerkje (Van onze correspondent) Donderdag 20 juni bezoekt konin gin Juliana enkele plaatsen in W.Z. Vlaanderen. Haar reisroute loopt ook over wegen gelegen in de gemeente Waterlandkerkje en wel als volgt: wijk Turkeije (komende van IJzen- dijke) - provinciale weg (langs dc kom der gemeente), Cathalijne Schans - Nieuveltweg - Bakkers straat - Bakkersdam - richting Plat luis - Appelstraat naar Aardenburg. De koningin vertrekt uit IJzendij- ke omstreeks 2 uur n.m. (Van onze correspondent) HULST In Zeeuwsch-Vlaandc ren komen hoe langer hoe meer Haf linger paardjes ter premiekeuring tr Hulst en ook dit keer was het daar een heel aardige gebeurtenis. Het middelpunt werd wel gevormd door drs. W. L. A. Lockefcer te Hulst, zelf een enthousiast fokker van deze vos- kleurige paardjes. Dat was verdiend, want Huist liet een heel aardige collectie Haflingers zien, van welke de vierjarige en oudere merries van de lichte klasse nog haast weer apart opvielen: drie eerste-premiemerries, die alle drie tevens zijn aangewezen voor de na tionale tentoonstelling in september te 's-Hertogenbosch, terwijl IA en IC, Balbine en Senna (van 2 eige naars), ook werden aangezocht voor de rassenshow van de 125-iarige Z.L. M. te Willielminadorp. Alle oudere merries zijn nog im port uit Oostenrijk. In de lichte klas se werd IA de achtjarige Balbine van drs. W. L. A. Lockefeer te Hulst, wiens zevenjarige Ranke 1B werd, terwijl IC geplaatst werd de vijfja rige Senna van A. Boënne te Graauw. Als gezegd, Balbine en Sen na gaan naar Goes: vooral Balbine sloeg een heel goed figuur. In de zware klasse werden twee eerste premies toegekend. IA werd de zesj. Lotse, van A. de Maat te Os- senisse: 1B de negenj. Lonila vanvJ. P. M. van Wesemaei te Kloosterzan de. Beide zijn aangewezen voor de nationale tentoonstelling. Ook twee tweede premies en wel voor de ze ven.). Majorca van J. F. Rijk te Os- senisse en vooi de zevenjarige Felli van M. Corré te Oostkapelle. Dan was er een driejarige import merrie, Hurtige, van drs. W. L. A. Lockefeer, die een le premie kreeg plus aanwijzing voor de „nationale" Dezelfde onderscheidingen kreeg de tweej. RamonaJ v Welkom, uit Ran ke, gefokt door drs. Lockefeer, eig. W. Burm te Hulst. Ook kreeg een le premie de éénj. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Tér gelegenheid van het feit, dat honderd jaar gele. den de Vlaamse held Tijl Uilenspie gel onsterfelijk gemaakt werd door 't boek van Charles de Coster en ook omdat het zo'n 450 jaar geleden is, dat het eerste Uilenspiegel-boek te Antwerpen verscheen, werd een „Uilenspiegelbaart" georganiseerd. Vlaamse Tyl-kunstenaars maakten de tocht mee, die voerde van Ant werpen naar Vlissingen en terug. Even na de afvaart zette het Tebaans kwartet het „Vaarwel mijn broeder in". Opper-Tijl-herdenker Bert Pele- man vertelde veel wetenswaardig over de man, die met deze tocht wordt geëerd en over de Schelde ruiste de samenzang „Heer, laat het prinsenvolk der oude Nederlanden niet ondergaan". Anton van der Plaet droeg galmend voor Staf Brug gen, Renaat Verheyen, Renaat Gras sin, Maurits Hoste, Lode Gysen en Herman Verlinden waren andere co ryfeeën, die bij de Tijl-herdenking een rol speelden. Een Schelde - quiz met veel scho ne prijzen droeg mede bij tot een opperbeste stemming in Vlissingen, waar alle Tljl-vrienden officieel ten stadhuize door burgemeester drs. Ro mers ontvangen werden. Bert Pele man dankte hem „Scheldediep" en overhandigde de burgemeester een houtsnede, een Uilenspiegelboek en een luxe catalogus. Ook de terugreis, met vlotte uit deling van de vele quizprijzen, waar onder een O. L. Vrouwebeeldje van Albert Poels, verliep gesmeerd en in goede harmonie. De plakkers zagen Akpar in Antwerpen nog op de „Sui- kerrui", waar bleek, dat Tijl waar dige volgelingen had. Lola, v. Walter, uit de merrie Lotse, '.e. A. de Maat te Ossenisse. Twee merrieveulens kregen een le remie. Lady, v. Walter, uit Lonila, e. Jos. van Wesemaei te Klooster- ande en Gabriëlle, v. Steven, een •loordhollandse van Alb. Boënne te Jraauw. Van drie hengstveulens kregen uvee een le premie. Twee veelbelo vende eerste: Wodan, v. Walter, uit Asperna, f.e. L. J. M. Fassaert te Hulst en Winnetou van Hulst, v. Walter, uit Ranka, f.e. drs. W. L. A Lockefeer. Een tweede premie was voor een andere Wodan, zoon van Walter, echter uit de merrie Major ca, f.e. J. F. Rijk te Ossenisse. BRUSSEL (ANP) De „.i scheepvaartdienst van Antwerp,,' I Harwich is opgeheven en vervan.!! I door een containerdienst tussen I brugge en Harwich. 1 In verband hiermede zijn a, diensten van de Britse spoorweJ I in Antwerpen opgeheven. jn r.' I brugge zal ook een roll-oj f worden ingesteld. (Van onze correspondent) GOES In verband met de toe nemende aanvoer van aardbeien in doosjes, wordt vanaf vandaag begon nen met de levering van aardbeien zonder dop voor de industrie. De aan voer hiervan gebeurt in kratten met interieur, netto 4, bruto 5'i kg. Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan om aardbeien met dop te vei len in doosjes, of in kleine bakjes met netto 2 kg in de V.V.Z.B. te Goes. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Uit het jaarverslag van de openbare leeszaal en bibliotheek in Goes over 1967 blijkt dat er in dat jaar 25 procent meer boeken ge lezen werden dan in 1966. Verder bleken in 1967 3,5 procent meer le den geworven te zijn dan het jaar er voor. En dat alles terwijl gedu rende het verslagjaar 451 boeken minder werden gekocht dan in 1966. Dit laatste wordt door het biblio theek-bestuur weliswaar betreurd, maar eveneens onvermijdelijk ge vonden in verband met de verbou wing van de bibliotheek- Noodzaak is het volgens het bestuur wel dat het boekenbezit in de komende ja ren zo snel mogelijk wordt aange zuiverd. Volgens het jaarverslag zal de stijging van ledenaantal en de uit leenfrequentie vooral verband hou den met de sinds 1 januari 1967 van kracht zijnde regeling voor uitle ning. Deze regeling houdt in dat volwassenen, die 6 gulden voor hun lidmaatschap moeten- betalen, -per keer 4 studieboeken en 2 romans mogen meenemen. Het totale boe kenbezit van de bibliotheek bedroeg eind 1967 16926 exemplaren, en in 1966 15947. Van de 16926 boeken zijn 8085 stu dieboeken en 5215 romans voor vol wassenen en 1315 studieboeken voor kinderen en 2311 jeugdverhalen. De openbare leeszaal en biblio theek had eind 1967 1333 volwassen 1-den en 736 houders van jeugdkaar ten. Ook het bezoek aan de leeszaal nam gedurende het verslagjaar toe. GOES Vakschool voor meisjes: J. Crucq te Arnemuiden, G. van Dijk te Vlissingen, M. S. Eckhardt te Yerseke, E. Geluk te Goes, P. J. Goedbloed te Vlissingen, E. J. Joziasse te Middelburg, J. M. Keij te Vlissingen, L. J. Lodder te Vlissingen, C. K. Oppeneer te Kruinin gen, I. M. Remeeus te Kats, S. de Roos te Middelburg, J. Westdorp te Katten- dijke. MIDDELBURG Rijksopleidings school kleuterleidsters akte A: Janny de Pree, Schore: Veronica Raad, Goes Nellie v. d. Repe, Kloetinge Sylvia Rijnberg, Middelburg: Laura Visser, Wemeldinge; Anita Wakkee. Middel burg; Hanneke Willemsen, Middelburg. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9 tot 18 uur. Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-1? Expositie Liesbeth Binkhorst en Pièïl de Bodt. Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.3u Expositie Spoorwegen in Zeeland f Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert M- L rice Tirenne GOES Landbouwcenwu 14-16 uur Spreekuren voorlicht», huishouding en gezin (tel. OUOÓjjj OOSTBURG Ledel 20 uur Dr. Zjivago, 14 ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Kermisschietinr M. de Koek 15 uur Karmisschietiq KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Schieting voor J jaarden ANTWERPEN Rex: Een spion in de klem 18 jai-L Odeon: De bruid droeg zwart 18 kl Ambassade: Benjamin 18 jaar I Savoy: Het uur der lafaards lS;it| Astra: Sergeant Rijker 14 jaar I Capltole: Het rijk der Sullivans II htl Aanvang 10, 12, 14, 16. 18, 20 en 2! .1 Pathé 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 ®j f De apenplaneet 14 jaar Rubens 12, 14, 16.30. 19 en 21.30 uur I Spartacus 18 jaar Astrid 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en ïjl uur De jonge wilden 14 jaar Quellin 14, 16. 18, 20 en 22 uur Twee huurlingen 18 jaar Metro 12. 14.30, 16.50. 19.10 en 21.30 De dood kwam op tijd 14 jaar TURNHOUT Kursaal: Ver achter het front 14 jitl Forum: De onoverwinnelijke Josie il| Palace: De man die niet goed wijsb 18 jaar BRUGGE Memlinc: Judith 18 jaar Zwart Huis: Wiegelied voor een vc| moorde 18 jaar Forum: De kleine bader a.l. Capitool: Twee biljetten voor Ifatijl 18 jaar Scala: De ondergang der adelaars li]| S' NIKLAAS Eden: Roger, de geschandvlekte lil Century: De blonde van Peking 1! Palace: De burggraaf rekent al 1" Scala: Luvis liefde 18 jaar gent Capitole: Luke, de koude hand 1! jit| Majestic: Echtscheiding op z'n rikaans 18 jaar Plaza: In de hitte van de nacht 18 jiv| Select: De val naar de top 18 ja): Savoy: Haar 13e gril 18 jaai Morgen, woensdag 19 juni: Hansweert 10.04 en 22.21 uur, Terneuzen, 9.36 en 21.52, Vlissingen, 9.03 en 21.25 uur, We meldinge, 10.29 en 22.50. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 u:| Expositie Spoorwegen in Zeeland, f Zeeuws Museum 10-12,30 en 14-17 Expositie Liesbeth Binkhorst en Pü*| de Bodt. f Miniatuur Walcheren, Molenwater I Geopend van 9 tot 18 uur. I Abdij 21 uur Historisch spel end| leiding GOES Stadhuis 19 uur RaadsvergaaerflJ ST. PHILIPSLAND Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverf OOSTBURG Ledel 20 uur Dr. Zjivago 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Station 3 - Topsecret 14 Jaai ANTWERPEN BioscopenAls onder vandaag. NKT 20.30 uur Een dag uit de dood van Joe m TURNHOUT BioscopenAls onder vandaag. BRUGGE A Bioscopen Als onder vandaag. ST. NIKLAAS BioscopenAls onder vandaag. GENT BioscopenAls onder vandaag. -v -vI NIET 20 VLUG., MEDEDINGEN DE WIN NA ACS ZDN- MET A SECONDEN MONTGOMERY O'TIMMIN» ^EN NATHANIEL O'HABA MMIST1 p,])l25- (Van onze corre MIDDELBURG - Verpleeg- en Rusthi heeft een groot as: voor de toekomst. Dj toespraak van een zitter, de heer A. J dens een buitengew ledenvergadering, c houden ter gelegen) afscheid van de heer Hij legt na zeven jal tie als voorzitter nee met zijn drukke poli Een van de belangri is het oprichten van eer afdeling bij „der Boed kerke. Al dit najaar h< ting met dit voor Zee voor ons land unieke starten. De dagverplegi voor de chronisch ziel thuis verblijven. Er vertoeven nog talr: thuis, die ernstig worde hun validiteit tengevol doeningen van het be raat, zoals verlamminge aandoeningen en spie verzorging en verplegi: patiënten stelt hoge e familieleden. Een optim ling ter verbetering vaij hoevendheid is thuis vel gelijk, doordat de oefen tijdrovend is en afgewis worden door frequente| De vervoersproblemen stichting op te lossen schaf van eéri busje' 'rrü stallatie, waardoor de p rolstoel op eenvoudige uitgeladen kunnen worj Verwar Men verwacht, dat pleging in de dagver een permanente opname pleeginrichting uitgeste] voorkomen kan worder derzijds de ontslagmog. dé verpleeginrichting wordt, omdat een intei handeling in dagverpleg borgd is en de familie z ledig belast ziet met de pleging en verzorging.!- zal „der Boede" belang uitgebreid. Deze nieuwbouw zal h en rusthuis „ter Hoge" burg, waar nog za plaatsvindt, die niet m eisen van de tijd void, vervangen. Hiervoor zij den gepland. In Terneuzen hoopt GOES (Va,n een onze zullen d. en hoMame Tiia vertolken, is in de vak Fruitfeè l10 voor«este Ze woont "nem|ek is Zeeuwse S op ka' hofate iTruus 15 20 "«ne is Lenny, 18 jaa

de Stem | 1968 | | pagina 2