nal Streekplan Midden-Zeeland werd door Staten aanvaard Hier en daar sn eigen streek Zeeland krijgt dit jaar drie l.o.m.-scholen I Juist als u gaat sparen, merkt u dat de Boerenleenbank met al uw persoonlijke wensen rekening houdt. Boerenleenbank Wijziging celibaats- gedachte moet van onderaf komen NA BEWOGEN EN SOMS DRAMA TISCH DEBAT OUDERS NOG TE GERESERVEERD 5 verdachten vrijgesproken DE ELDERSCHANS IN AARDENBURG Rapport over zeehavens en Delta niet star hanteren Koninklijk bezoek aan Goes ochten. Persen lier en beter. ;onder stoom, (oed! wicht strijker iet unieke t nooit in de ce en vertrouwen de r-u-i-m-t-e. n naar de Star w de Star was it overige was dijk een cara' skozen wordt rt wagen. Tja, je zeiden, waarom hij, de Star kwam k... en kocht mement f20.-, meer f5.- Hen widen! Muntenvondst in Ruamsdonksveer SLAGVAARDIG Kroonkandelaar Naam Plaatsen B. EN W. BREDA: Zaterdag controle snelheids meters in Goes Bisschop H. Ernst meent Expositie stads- en dorpsgezichten in Goese weeshuis DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 JUNI 1968 36 ieve serie Franse caravans het Motodrome van Van- telefoon 040/69866 an en Co nv. Eindhoven. CARAVANS TE HUUB itjes kunt u één hele dag aU u wilt. Koop zo'n en heel Nederland ligt fa één dag te kort? Dan bonnement tot 4 dagen ere dag extra kost maar dagen zwerven komt dus (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na een be wogen en soms dramatisch debat hebben de Staten van Zeeland gistermiddag om drie uur het streekplanontwerp Midden-Zee land, dat o.m. de aanwijzing van grote terreinen ten oosten van het dorp Borssele tot industriege bied bestemt aanvaard. Verwoe de pogingen van burgemeester Lodder van de gemeente Borssele om bekeringswerk onder de sta tenleden te verrichten, hadden geen succes. Een amendement van de S.G.P. - fractie, waarin werd gesteld dat de stippellijn bij Borssele, de zogenaam de .artikel 4-lijn", die het daarbin nen liggende gebied een industriële bestemming geeft van de streekplan- kaart moet verdwijnen, scheen aan vankelijk een goede kans te maken Om te worden aangenomen. Dit was zo, zelfs totdat tot tweemaal toe door gedeputeerde jhr. mr. T. Schorer was betoogd, dat de stippellijn moest blijven staan om G.S. wat de in dustriewerving betreft, een slagvaar dig beleid mogelijk te maken. Nadat ook gedeputeerde A. J. Ka- land een verdediging van de stippel lijn had opgebouwd, na div. schor singen voor fractieberaad, en druk beweeg op de achtergrond, werd het Ontwerpstreekplan bij zitten en op staan aanvaard. Het amendement van de S.G.P. kreeg alleen steun van de S.G.P. zelf en van een lid van de A.R. partij. De tragische kreten die in de loop van het debat werden geslaakt be treffende de toekomst van het dorp Borssele, en die soms de opvat ting wekten dat G.S. er op uit waren om Borssele te vermorselen, of om zijn bewoners hun grond te ontstelen, werden naarmate het debat vorderde, meer gerelativeerd. Alle fractievoor zitters, behoudens de S.G.P. bleken te hebben begrepen dat de stippellijn in weerwil van de planologische waarheid die stippellijnen nu een maal hebben, een algemeen Zeeuws en zelfs nationaal-economisch belang vertegenwoordigt. Kon uit het antwoord van het G.S.- lid Schurer nog worden opgemaakt dat de stippellijn zoiets ais 'n vraag- tekenlijn was, de heer Kaland liet op dit punt geen twijfel rijzen. „De stippellijn is in zoverre definitief dat ■wij de industrieën die zich aandienen per se binnen het begrensde gebied wfflen brengen. Kleine wijzigingen in het verloop van de lijn zullen moge lijk zijn". I Vrijwel alle sprekers bevalen het lot van Borssele in handen van G.S. aan. Deze bijstand werd bij herhaling toegezegd. Er werd een wijziging in het streekplan aangebracht, en wel betreffende de bebouwingsmogelijk heden in de landschappelijk waarde volle agrarische gebieden. Een amendement van de heer P. v. d. Bosse (CHU) verreweg de best voorbereide spreker over dit onder werp onder de statenleden werd in een iets andere vorm door G.S. overgenumen. Het houdt in dat voor öe oprichting van andere gebouwen dan die voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf nodig zijn, een ver- I klaring van „geen bezwaar" door G.S, moet worden afgegeven. Een vrucht van het debat was °ok een motie, ingediend door mr. J. Schlingemann VVD waarin wordt gevraagd om een studie, gevolgd i door een beleidsnota van G.S., be treffende de toekomstige ontwikke ling der recreatie in Zeeland. G.S. namen deze motie, nog voor het tot stemmen kon komen, over. De verdediging van het streek- P'an, zich steeds meer toespitsend op de stippellijn bij Borssele, vor «e verscheidene uren. aarbij bleek en zulks werd toe- da' het streekplan bij de ™tolijke voorbereiding een paar I ®tlons heeft gemist. Het is in de I naniissie voor de ruimtelijke orde- I behandeld. „Beter was het ge- I hof j 20 weTd opgemerkt, „dat w „m de afdelingen doorgesproken topS ai Sohuner gaf dit prompt Als er een breed vooroverleg (Van een onzer verslaggevers) ?0tofsDlr vVr«sPraak" luidde het voor de vhf m Bredase rechtbank dacht u/P.m3nnen, die ervan ver- ten Van een geld en"of mun" donksvel!n,"luntenv°ndst in Raams- terd. zouden hebben verduis- *0 Sreda^'rech^h2'0!1 Vi;iftal v00r I 'Ion. [n „ïAt te verantwoor- waren te RaameÜ V?n het vorig 'aar Vinden die rtT -e er munten Se" SemeTd verdachten - zo- kochten den gedeEdteliN zelf ver- "Meerm'alen ''eten verkopen. *'nstbejag" h a jegde heling door ezfnici" va° 1»- gens verdnbiL Jn eisen we- 2es «aandèn "ng va™erden van ®aardeiijk m'eu«rVan t"ee voor_ 'oor tot een ei Proeftijd van drie '00,?e ^Sv;an /«honderd gul- faodsUecien nWtt dehncluenten. De 1 'Jhdische arvnm t op grond van 1 Dp rechtwS v00r dief" 2lJn 'onnis int concludeerde in 101 'rijspraak. was geweest, dan zouden langdurige uitweidingen over „alternatief voor het gebied binnen de stippellijn" niet nodig zijn geweest. De heer Schorer zei n.l. en het was een van zijn krachtigste argumenten dat een alternatief in dit verband onbestaan baar is. „Alternatief van wat?" vroeg hij. „Het ontwerpstreekplan is een program, een globale richtlijn, maar het bevat geen concrete plan nen. G.S hebben geen opdrachten gegeven om bij Borssele industrie of haventerreinen te ontwikkelen. Het streekplan geeft slechts schetsmatig aan, dat industrie, als zij komt, bin nen het omlijnde gebied zal worden gelokaliseerd. In het betoog van de heren Scho rer en Kaland kwam steeds het zelf de thema terug: het streekplan, met name wat betreft het geprojecteerde industriegebid, moet het college van G.S. een slagvaardig beleid mogelijk maken. „Er treedt nu al een verlang zaming in de vestigingen op", zei de heer Schroder. „Ik wou, dat we eens af waren van het ellendige idee, dat alles wei van zelf zal gaan". Het zogenaamde alternatief van de zes Zuidbevelandse gemeenten, neergelegd in een structuurschets (deze schets stelt een de-concentratie van industriegebieden ter weerszijden van Borssele voor) was pas deze week aan het college van G.S. ge offreerd en daarmee was dan tevens verklaard, waarom G.S. zoals Bors sele had gevraagd, niet over het „alternatief" hebben gesproken en waarom de P.P.D, het niet in zijn beschouwingen bij het ontwepstreek- plan heeft betrokken. Het geheel van discussies mondde tenslotte uit in een adagium van de heer J. A. van Ben- nekom (AR), die zei. dat politiek de kunst van het kiezen is. Vaak is dat een pijnlijke zaak, zei hij. Het was dan ook „met pijn en moeite" dat hij namens zijn fractie als eerste over de brug kwam en koos voor handhaving van de stippellijn bij Borssele. De heer W. C. A. M. van Dongen (KVP) lanceerde de prakti sche suggestie om de statencommis sie voor de ruimtelijke ordening om te bouwen tot een commissie van ad vies en bijstand betreffende planolo gische zaken. Dit zou, naar hij zei, •eel openbare discussies overbodig naken. Daarna kwam het einde van een lebat, waarbij alle mechanismen, waarvan de democratische zich bedie nen kan, werden gebruikt. Van schor singen tot lobbyen, van moties tot amendementen Al met al een uitstekende vooroe fening voor de behandeling van het streekplan West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, dat, naar de geruchten willen, thans bij de drukker ligt. Deze drie gebouwen, een beetje in verval, maar schilder achtig gegroepeerd (en daarom gefotografeerd) maken deel uit van het landgoed De Elderschans bij Aarden burg. Het zijn van links naar rechts de tuinmanswoning, een schuurtje en het koetshuis. De Elderschans (eigen lijk Eederschans) maakte deel uit van een serie verscha- singen rondom Aardenburg, aangelegd in opdracht van Prins Maurits. In 1885 liet de toenmalige burgemeester van Aardenburg, mr. P. C. J Hennequin, hier een land goed bouwen. De gracht, die Elderschans omgaf, alsmede een gedeelte van een binnengracht zijn nu nog aanwezig, Reeds in de zeventiende eeuw waren er hier bewoners. Toen beschreef namelijk de Aardenburgse baljuw en anatoom Louis de Biis het „monstrum van de Elder schans", een op het terrein van deze verschasing of in de directe omgeving daarvan geboren Siamese tweeling. Na de familie Hennequin hebben nog verscheidene an dere families het landhuis bewoond; tot even na de tweede wereldoorlog. Toen was er geen bewoner meer voor te vinden en werd het landgoed aan de gemeente Aardenburg verkocht. Die heeft er tijdelijk de secretarie ln gevestigd en later ook nog enige tijd de lagere land bouwschool. Sedert 1958 wordt het gebouw gebruikt als vakantiever blijf voor Belgische jeugdgroepen. Thans zoekt het ge meentebestuur naar een definitieve bestemming voor hoofd- en bijgebouwen. De gedachten gaan daarbij uit naar een functie in de recreatieve sector. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dit jaar zul len in Zeeland drie lom-scholen starten, indien er voldoende leer lingen worden aangemeld. Voor de scholen in Middelburg en Goes is de belangstelling zeker groot genoeg, maar voor de school in Terneuzen nog niet. De op 16 maart 1967 opgerichte stichting „Samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden" is nu klaar. Zij beschikt nu over gebouwen en leer krachten, en er lopen reeds afspra ken over de aankoop van grond voor de bouw van definitieve huisvestin gen. De vereniging Christelijk Volkson derwijs, de vereniging Volksonder wijs en het r.-k- Centraal Bestuur voor Onderwijs en Opvoeding zijn ieder mej drie leden vertegenwoor digd in het negen man sterke be stuur van de stichting. Het was voor al de financiële noodzaak die tot de ze, op onderwijsgebied nog vrij unie ke samenwerking, heeft geleid Het gelijke aandeel van katholiek, protes tants en openbaar onderwijs, komt mede tot uitdrukking in de keuze van de schoolhoofden, en de samen stelling van de teams leerkrachten. Bij de werving van leerlingen stuit fle lom-school op een zekere gere serveerdheid van de kant van de ou ders, die de lom-scholen op een lijn stellen met andere scholen voor b.l.o. De lom-school valt wel onder de b.l.o.-inspectie, maar verschilt wezenlijk van de gewone b.l o.-scho- len. In artikel 7 van het besluit buiten gewoon onderwijs 1967 staat het schooltype als volgt omschreven: „Tot de schooi mogen slechts die kinderen worden toegelaten die uit hoofde van een zintuiglijk, lichame lijk of geestelijk gebrek of van hun gedrag dan wel op grond van maat schappelijke omstandigheden een an der dan b-l.o. niet met vrucht kun nen volgen, en voor het op die school gegeven onderwijs in aanmer king komen". „Een kroonkandelaar, waarvan 'n lamp kapot is", zo noemt drs. A- van Dijk, bestuurslid van de stich ting (directeur van he-f christelijk lyceum voor Zeeland in Terneuzen) het l.o.m.-kind. „Het kind leert op deze school leven met zijn moeilijk heden en kan dan toch in aanmer king komen voor het voortgezet on derwijs. Blijven die kinderen, die overigens een normale intelligentie hebben, op de gewone lageTe school, dan werkt hun gebrek door op hun emotionaliteit. Daardoor ontstaan frustraties en vaak ook spannin gen in het gezin", aldus drs. Van Dijk. Op de lom-school, die zes groe pen zal kennen, blijft het kind vier tot vijf jaar. De leerlingen worden naar leeftijd ingedeeld in groepen- De afkortimg l.o.m. zal niet wor den gehandhaafd in de naam van de school, om een onprettig klinken de verbastering (lomp b.v.) te voor komen. Een definitieve benaming zal zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt Het aantal leerlingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat geschikt is voor het lom-onderwijs, is groot ge noeg. Van alle leerlingen van het l-o. is een tot 1,2 procent geschikt voor de lom-school (volgens sommi gen ligt dit percentage veel ho ger). De streekschool te Terneuzen zou 80 tot 100 leerlingen moeten kunnen aantrekken, maar de wer kelijke belangstelling is tot nu toe vee] kleiner. Het aantal leerlingen moet 45 zijn wil de school voor sub sidie in aanmerking komen. Het ontbreken van lom-scholen in Zeeland is voor gezinnen die zich in Zeeland zouden willen vestigen, dikwijls een grote barrière geweest. Nadat in 1948 de eerste lom-school in Amsterdam werd gesticht, ver rezen er in Nederland 150 scholen van dit type. Maar Zeeland bleef op dit terrein achter. Kinderen die eigenlijk op een lom school thuishoren, sukkelen nu mee op gewone lagere scholen, met alle nadelige gevolgen vandien. Voor de kinderen in Zeeuwsch-Vlaanderen lig de dichtstbijzijnde lom-school in Nijmegen! Ouders die eenmaal met dit onderwerp hebben kennisgemaakt blijken bijzonder tevreden te zijn met de resultaten. Het succes van deze vorm van onderwijs ligt beslo ten in het feit, dat de leerkrachten een speciale opleiding hebben geno ten en in de strenge selectie door en team van specialisten- Vandaar ook dat het lom-onderwijs duur is: De onderzoekkosten per a.s. leerling bedragen f 100 en het aantal leer krachten is relatief groot, omdat de groepen waarmee gewerkt wordt, klein zijn. In Middelburg zal de voormalige gereformeerde school aan de Grave- straat de lom-school voorlopig onder dak verschaffen. De definitieve be huizing is gepland aan de Ooster- scheidestraat in de Stromenwijk. De Goese school zal voorlopig aan de Bergweg worden ondergebracht, ach ter he". Christelijk Lyceum, en zal later worden gevestigd aan de Ë- vertsenstraat. Leeuwenlaan 19 zal het voorlopi ge adres zijn van de Terneuze-nse loin-school- Het definitieve gebouw zal liggen in het bestemmingsplan Hof Zeldenrust. De drie gemeenten hebben de lom-school binnen hun grenzen een startsubsidie van 15.000 gulden toegezegd. Het voorlopige correspondentieadres van de stich ting is Hesselstraat 101, Den Bosch, tel. 04100-42853. Bij de Boerenleenbank vindt iedereen zijn persoonlijke wensen vervuld in een pakket van uiteenlopende diensten. Neem alleen de spaarvormen al. Omdat de manier van sparen afhankelijk is van persoonlijke mogelijkheden en behoefte heeft de Boerenleenbank precies de spaar- vorm die daar het best bij past. Op korte of lange termijn, met of zonder bepaalde beperkingen. Maar hoe dan ook, elk met een eigen hoge rente. Zo komen alle diensten van de Boeren leenbank stuk voor stuk tegemoet aan de belangen van persoon, gezin of bedrijf. Zoals de speciale Gezinsrekening met verschillende bijzondere voordelen; ver zekeringen; vreemd geld; hypothecaire- en persoonlijke leningen. Ja, U bent goed bij de Boerenleenbank. De bank met de vriendelijke sfeer, waar iedereen zich thuisvoelt. Stap er eens binnen. Want dat komt er nog bij: waar U ook bent, er is altijd 'n Boerenleenbank in de buurt. Om U te dienenl 1000 vestigingen (Van een onzer verslaggevers) BREDA Burgemeester en wet houders van Breda waarschuwen in een brief aan G.S. voor een al te dogmatische hantering van het rap port „Verkenning van enkele aspec ten van de ontwikkelingsmogelijkhe den voor zeehavens en het Delta gebied", dat is uitgebracht door het Overleg-orgaan Zeehavenontwikke ling Zuid-West-Nederland. „Indien zich, ook tegen de achter grond van het nationale belang, mo gelijkheden voordoen de sociaal-eco nomische ontwikkeling van een deel van 't Deltagebied te versnellen dan wel tot stand te brengen op een wij ze en in een omvang die in het rapport niet is voorzien, dan kan het niet aar. twijfel onderhevig zijn, dat de partners in het overlegorgaan de verwezenlijking van een dergelij ke kans zullen ondersteunen", aldus b. en w. van Breda. Het college vindt, dat er sterke aandacht moe-t worden geschonken aan de Westbrabantse kustprojecten zoals de Dongemond, de Roode Vaart de Dintelmond en de Theodorusha- ven in Bergen op Zoom. „Deze ge bieden beschikken nu reeds over gunstige vestigingsfactoren, niet al leen op primair maar in de steden- rug ook op secundair niveau- Voor ontwikkelingen, die niet direct ge bonden zijn aan diep vaarwater bie den de Westbrabantse kustprojecten met de steden, waarop zij georiën teerd zijn, zeer goede en economisch verantwoorde ontwikkelingskansen. Vanzelfsprekend zal in de nadere studie over de mogelijkheden tot de ontlasting van het zeehavenareaal door de scheiding van zeehavenfunc tie en industriële functies het bijzon der gunstig gelegen West-Brabant niet buiten beschouwing mogen blij ven", aldus de mening van het Bre dase gemeentebestuur. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De inspecteur-korpschef van de Goese gemeentepolitie maakt bekend dat op zaterdag 15 juni auto bezitters de gelegenheid zal wor den geboden de snelheidsmeter van hun auto op een juiste werking te testen. Daartoe zal zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur de Gatso-snelheidsmeter uitliggen op de westelijke ontslui- tingsweg in Goes. Automobilisten die van deze gele genheid gebruik willen maken die nen aan te rijden uit de richting van rijksweg 58 en zich te melden bij het dienstdoende politiepersoneel. Er zijn aan deze test geen kos ten verbonden. Evenmin zal het re sultaat ervan in enig opzicht directe consequenties met zich meebrengen. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „Ik denk dat een wijziging van de gedachte omtrent het celibaat van onderaf zal moeten komen, in die zin dat de idee in de kerk groeit en vandaar naar bo ven komt. Wij in Nederland zijn te zeer gehecht aan consequenties en legaliteit om te verwachten dat bij voorbeeld, zoals in sommige andere landen, clandestiene priesterhuwe lijken de verandering zullen bren gen". Dat zei bisschop Ernst van Breda tijdens een gesprek met studenten van de Theologische Faculteit te Tilburg over de toekomstmogelijkhe den in het werk van de kerk In dit gesprek bleek de koppeling celibaat-priesterschap een kernpunt te zijn. Reeds in zijn inleiding op de dis cussie had bisschop Ernst gezegd ter zake het celibaat geen voorspellingen te kunnen doen door gebrek aan fei telijke gegevens. Daarom kon hij ook niet anders zeggen dan: „Wie (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Koningin Juliana, die vol gende week naar Zeeland komt, zal vrijdag 21 juni een bezoek brengen aan Goes. Zij zal 's morgens om ongeveer kwart over tien aankomen hij de televisietoren. Allereerst zal ze een bezoek brengen aan deze toren. Om ongeveer 10 over II zal ze van hier af vertrekken voor een rondrit door Goes. De route die gevolgd wordt is: Wes terstraat - Nieuwstraat - Beesten markt - Vlasmarkt Grote Markt- Singelstraat - Kreukelmarkt - Dam - Jacob Valckestraat - Voorstad - Burg. van Dusseldorpstraat Berg weg - Heernisweg - Louise Coligny- laan. Vervolgens zal de koningin een be zoek brengen aan de verpleegrich- ting voor langdurig zieken „Ter Val- cke" Om ongeveer 10 voor half één vertrekt zij naar de Z.L.M.-land- en tuinbouwtentoonstelling in Welhelmi- nadorp. Dan wordt de route ge volgd: Beatrixlaan - Anjelierstraat- Magnoliastraat - Oostsingel - A. Jo- achimikade - Westhavendijk. De burgemeester van Goes ver zoekt de inwoners de vrijdag van het koninklijk bezoek de vlaggen uit te hangen. Verder worden bewoners van straten waardoor de koningin zal komen, dringend verzocht tussen 11 en één uur zoveel mogelijk in zijstraten te parkeren. Dit verzoek geldt met na me voor de bewoners van de Voor stad era de Jacob Valckestraat. meent dat hij het celibaat niet kan of wil aanvaarden moet zich nu niet voor het priesterambt aanmelden". Maar uit het verloop van de discus sie bleek duidelijk, dat de studenten daar niet voldoende aan hadden. „Wij worden hier opgevoed in een milieu" zo legde men hem voor, „waarin de ontkoppeling van pries terschap en celibaat een voortdu rend vraagpunt is. En wij staan on der invloed van boeken en kranten die daar steeds maar over schrij ven". Bisschop Ernst zag voor het epis copaat in deze zaak drie mogelijk heden. Ten eerste het celibaat tot een open kwestie in de kerk maken en door een discussie met andere bisschoppen een nieuwe visie trach ten te ontwikkelen. Een tweede mo gelijkheid noemde hij de spreiding van de tot nu toe eenvormige pries terlijke functie over een veelvoud van pastorale functies, waardoor een bodem kan ontstaan voor de gehuwde ambtsdrager. Ten derde een positie ve oriëntatie op het celibaat. Voor gehuwde ambtsdragers in kerkelijk verband noemde de bisschop de fi nanciële kant van de zaak van gro te betekenis. In de discussie werd daarop ingehaakt met de opmerking, dat er wellicht pastorale functies te vinden zouden zijn in het werk van welzij nsstichtingen, die tot nu toe te uitsluitend horizontaal gericht zijn. Dat sloot overigens wel aan bij een vraag die de bisschop in zijn inlei ding stelde, n.l. of de pastorale hulp verlening in de toekomst wel een eigen functie van de kerk zal blij ven, verricht in het eigen verband van de kerk en onder haar gezag. Overigens bleek uit het gesprek dat niet het celibaat alleen bepalend zal zijn voor de toekomst van de academisch gevormde theoloog, want voor hen die zich niet voor het priesterschap aanbieden zijn en ko men er functies in het maatschap pelijk leven. Op een vraag van een der aanwezigen zei bisschop Ernst persoonlijk niet zoveel mogelijkhe den te zien voor de gehuwde dia ken in de Nederlandse kerk. Naar zijn mening is er in ons land eer der een ontwikkeling te zien in de richting van inschakeling van de leek in de kerk. De bisschop pleitte daar trouwens ook voor. De diaconaats- functies die Rome onlangs vaststel de blijken in ons land nagenoeg al lemaal door leken te worden ver richt. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Dinsdag 18 juni zal op de bovenverdieping van het voor malig weeshuis aan de Singelstraat in Goes een tentoonstelling „Stads- en dorpsgezichten op Zuid- en Noord- Beveland" worden geopend. De expositie is georganiseerd door het bestuur van de vereniging „Mu seum voor Zuid- en Noord-Beveland".

de Stem | 1968 | | pagina 21