rs '68 I WEEK F HOE ZIE IK MIJN VADER? n Moderne keukens GEHEEL RUNDLEDEREN BANKSTELLEN BENEDEN DE MAGISCHE 2000 GULDEN GRENS Mijn vader werkt heel hard Mijn vader heeft V\et veel te druk Mijn vader kietelt mij 10 minuten Mijn vader is een held Een blijde dag is vaderdag Hallo jongens en meisjes Altijd beter Zeestraat - Axel I van de Bulck, Nieuwstraat 36 ■zen. A. Nuytinck, Narcisstraat Teuzen. L. Leenknegt, Koren- _.r. 1, Terneuzen. L. J- ■Debusyhof 75, Terneuzen. léén smeerbeurt t.w.v. f *,a 1 v. Putten en Zn., Axelsestraai trneuzen. Nederlands grootste woninginrichting brengt DICHT BIJ HUIS Burger-militair Tocht met verrassingen Omroepersfeest Echte wildernis Onbezorgde dagtocht LOUWERSE& DE PRIESTER M.V, 14 1, Vlooswijkstraat 13, Terneu- |in Graefschepe, Bosjesweg 40, Waardebon van f 7,50. Fa. Noordstraat 38, Terneuzen. I. Bilt-v. Esbroek, Irenestraat tuzen. Waardebon van 7,50. fno But, Noordstraat 6, Ter- todrigo, Guido Gezellestr. 26, ten. Waardebon van f 7,50. (rdt's Brillenhuis, Noordstraat neuzen. layser, Bachstraat 38, Axel. tanken tot f 7,50. M. de Kei- Uianastraat 77-79, Axel. faak-Lijbaert, Reedjjkstr. 10, rpe. Waardebon van f 7,50. fchuren, Stationsstraat 8, Axel ld. Laak, Gr. Jansdjjk B 48, Irpe. Waardebon van f 7,50. D. Titz, Weststraat 7, Axel, ledeker. Nieuwendijk 80, Axel |:bon van f 7,50. Koster-Dey, Istraat 34, Axel. I. J. van den Berg, Firensstr. 4 fi Gent. Waardebon van f 7,50. Thuis Eureka, Nieuwstraat 7, Poorter, Olivierstraat 55, Axel Ibon van f 7,50. Fa. Klaassen, reef 18, Axel. Itcllaert, Jan Dellaertstraat 1, lirpe. Waardebon van f 7,50. fortvriendt, Singelweg 2, Axel ltrijdonck, Schepenenstraat 12 Waardebon van f 7,50. Ra- •mont, Ir. C. Lelyplein 4, Sluis- Ie Roos, Vlietstraat 13, Ter holt I ebon van f 7,50. A. Rooms, ledijk 98, Hulst. Iliel-Truijman, Dorpsstraat 8, |sse. Waardebon van 7,50. Neelemans, Vismarktstraat 8 leijnens, Hengstdijkse Keiweg igstdijk. Waardebon van f 7,50. Inne, Steenstraat 39, Hulst, pijsel, Tramstraat 11, Sas van JF. B. Thomas, Julianastraat 14, Irpe. Ieder één pechlamp t.W. lGarage Peters, Westkade lie DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 15 JUNI 1968 17 dat zij of hij op stad Goes voor ■nma ie naar forming- dzand. üleenstaande luit willen |deze week een licht |oouw ,,de <amers en Inbegrepen). of 419. Het is vandaag vaderdag. Dan heb ben alle vaders een dag vrij. Ieder jaar zitten ze hard te werken om geld te verdienen. Dat geld geven ze dan aan moeder en moeder koopt er eten voor. Daarom hebben ze vader en moederdag er ook bijgedaan. Mijn vader werkt op de brug en daar werkt hij heel hard. Ik ben blij, dat ik nog een vader en moeder heb. Er zijn genoeg kinderen die gauw wees je zijn. Dat is heel erg voor hen. Maar ieder mist zijn vader en moe der wel eens. Als ze oud worden worden ze altijd wat zwakker. Als het vaderdag is, wordt vader altijd verwend. Hij krijgt veel ca deaus van moeder en mij en mijn broertjes. Als we jarig zijn worden we ook altijd verwend. Daarom krijgt vader ook een gezellige dag. Ik krijg, net als mijn broertje drie feestdagen achter elkaar. 15 juni moet ik bij de drumband voor de braderie lopen en op de zelfde dag verjaart moeder. 16 juni is het vaderdag. Dan maakt mijn broertje Wim weer wat op het kleuterschooltje met een versje erbij. Ik koop een mooi en niet te duur cadeau. Ik hoop, dat het voor iedere vader nog een gezellige vaderdag wordt. Elly Hamelink, 9 jaar Genestetstraat 18 Terneuzen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Als je over iemand schrijft moet je natuurlijk eerst een beschrijving van hem geven. Mijn vader is 47 jaar oud en is verzekeringsagent van beroep. Zijn hobby is vissen. Als het visseizoen begint staat hij zater dagsmorgens om half vier op om een visje te gaan verschalken. Als hij dan niks gevangen heeft zegt hij „en nou ga ik nooit meer', maar je kunt er van op aan dat hij de vol gende week zaterdag toch weer aan zijn viswater zit. Met zijn verjaar dag heeft hij een prachtige hengel gehad, waar hij heel blij mee was. Wat betekent vader eigenlijk voor ]e? Waaraan denken de mensen rond vaderdag? Een klein kind droomt en schept op over zijn vader. Heb je een kleine jongen weieens horen opscheppen over zijn pa? Zo van „Poeh, mijn vader kan jouw va der best aan, lekker", of van „Mijn vader weet alles." Pa verdient ook de centjes waar wij van moeten leven. Er zullen wel yaders zijn die echt niet elke dag van P'ezier nam" hun werk S\Zakunnen een lastige baas of cnet nebben. Maar ze werken voor en kinderen. Mijn vader regt altijd: „Ik zou niet weten wat f1065^ doen als ik de hele week ma's te doen had.' ^Nafuuz-iijk betekent vader veel S.H dat hij alleen maar het gem voor ons en zich zelf verdient. in 1-?..!e,'nand aan wie je, als je een vS uen zit bijvoorbeeld zou vos neemt> zo van „wat vader nou doen." an vader en moeder is vader verreweg de strengste. Maar dat moet soms wel. Mijn vader heeft het heel druk, te druk zelfs, 's Avonds is hij vrijwel altijd weg of zit hij in zijn kamer te schrijven. Natuurlijk is dat vooral voor moeder niet zo leuk maar dat is nu eenmaal met zijn werk verbonden. Vader is ook een voetbalenthousi ast. Als er een voetbalwedstrijd op de televisie is dan moet hij het zien. (Natuurlijk onder het genot van een glaasje bier en een fijne sigaar). Als de spelers dan iets doen wat niet goed is zegt hij: „de stommerikken, nog geen goaltje". En als ze een doelpunt maken: „eindelijk een puntje, het werd wel tijd." Dit was mijn verhaal hoe ik mijn vader zie en met mijn vaderdag krijgt pa van mij een fijne after shave, want dat heeft hij wel ver diend. Marijke Ooyen Bijltje 9 A Breda Mijn papa is een kapitein. En soms is hij een half jaar weg. Dan is hij drie maanden naar Amerika. Maar soms is hij drie maanden thuis. Dan werkt hij. Weet je wat hij dan doet? Een keer had papa een wand van hout gemaakt. En een andere keer had hij de buitenkant van het huis geschilderd, 's Avonds brengt papa mij naar bed. En dan kietelt hij mij wel tien minuten. Dat vind ik fijn. En als hij weer thuis is dan vieren we feest. Als mijn verhaal in de krant komt dan stuur ik het naar papa want met vaderdag is papa niet thuis. Kathinka van der Velde, 8 jaar Schoutenvelt 5 Oosterhout lllllllllflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Tonnie Nijssen, Wenerstraat 20, Nieuw Vossemeer Anja Renne, Tilburgseweg 78, Breda lllllllllllllllllllllllilllllillllllllllllllilllllllll Ik vind mijn vader een pechvogel. Maar tevens een geluksvogel. Ik kan er heerljjk mee stoeien. Maar soms kan hij erg boos zijn. Maar dan heb ik het ook verdiend. Eens was ik met mijn vader in Zevenbergen met de tractor. Om twee wagens aardappe len. We waren op èen hoge dijk. Maar het had pas geregend. En de dijk was erg modderig. En we moesten een auto passeren die in de weg stond. De wagens (volgeladen met aardap pelen) achter de tractor begonnen te slippen. Zodat de traetor door de wa gens naar beneden geduwd werden. Het ging rechtstreeks naar beneden. Naar een vliet onder de dijk. Mijn vader en ik sprongen gauw van de tractor af. Hij liet de tractor alleen rijden. Hij liep zelf even weg en keek nog even om. Liep toen terug naar de tractor en trok er gauw het contact sleuteltje uit. Zo kwam de tractor vlak onder de vliet tot stilstand. Ik vond mijn vader een reuze held. Ria Voesenek Raamschoorseweg 75 Breda Een blijde dag is vaderdag, die is maar eens in het jaar. Dan geven we hem een cadeau, wij allen met elkaar Een blijde dag is vaderdag, al is ons pakje klein. Ik heb iets moois bedacht daar zal hij blij om zijn. Een blijde dag is vaderdag De kamer wordt versierd. Met mooie bloemen overal, wordt vaderdag gevierd. Lucy de Wijs Koning Haakonstraat 4 Moerdijk Morgen is het vaderdag. Dat is een bijzondere feestdag voor alle vaders want dan worden ze allemaal in de bloemetjes gezet voor alles wat ze in het afgelopen jaar voor hun gezin gedaan hebben. Speciaal voor vaderdag heeft Dagblad De Stem aan alle kleine Stemlezertjes gevraagd een tekening te maken of een opstelletje te schrijven over hun vader of vaderdag. De beste inzendingen krijgen een prijs. En jullie begrijpen natuur lijk wel, dat niet alle tekenin gen en opstellen een plaatsje konden krijgen in de Kleine Stem. We hebben een keus moeten maken. Dat was lang niet gemakkelijk want er wa ren erg veel mooie tekeningen en leuke opstellen bij. Na lang wikken en wegen hebben we er de leukste uit gezocht en die staan dan ook vandaag in jullie eigen ru briekje. Kijk maar eens of jouw bijdrage er ook bij is. De eerste prijs gaat naar El ly Hamelink, Genestetstraat 18 in Terneuzen. Elly is negen jaar. De tweede prijs is voor Ton nie Nijssen, Wenerstraat 20, Nieuw-Vossemeer, die een prachtige tekening heeft ge maakt. De derde prijs gaat naar de achtjarige Kathinka van der Velde, Schoutenvelt 5 in Oos terhout. Een prijs krijgen verder Lu cy de Wijs, Koning Haakon straat 4, Moerdijk; Ria Voese nek, Raamschoorseweg 75, Breda; Anja Renne, Tilburg seweg 78, Breda; Marijke Ooyen Bijltje 9A, Breda. Zij krijgen allen een mooie prijs thuisgestuurd. José (ADVERTENTIE) Dit echt nappa-rundlederen bankstel bestaat uit grote 4-zitsbank en 2 royale fauteuils. Het gehele bankstel, inclusief armleuningen en de losse rug-en zitkussens zijn afgedekt met diolen-dons, waardoor zo'n apart zitcomfort verkregen T m wordt. Bank en fauteuils staan op luxe chroom rollen. Bijpassend RIO-PALISSANDER WANDMEUBEL met 2 toud-speaker-boxen ingebouwd' (totaal 6 HI-Fl-speakers); verlichte bar; T.V.-kast; grote boven- en onderkasten; 265 cm breed Komt U deze fraaie combinatie (en onze talrijke andere) bekijken in ons 18000 m2 meubel- en woning- textiel-expositie in Rotterdam of in onze filialen. Vrij toegang, elke Dinsdag tot en met Zaterdag van 9 tot 6 uur. 's Maandags gesloten. BiJ aankoop van 11.500.' worden op vertoon 2 dagretours binnen Nederland vergoed. ROTTERDAM - "Oude" Binnenweg 26 - tel:010-14.18.00 (30*) HILVERSUM - Leeuwenstraat 45-47 - tel: 02150-14565 VENLO - Koninginneplein 46 -tel: 04700-16618 TILBURG - Spoorlaan 340 - tel: 04250-22326 Wanneer u dit weekend het ver tier een beetje dicht bij huis wilt zoeken, zijn er verscheidene moge lijkheden. Om te beginnen: in Breda wordt het traditionele tweedaagse concours hippique gehouden. Het be gint zaterdagmorgen al met een jachtspringconcours MB. In de loop van de middag worden de hippische evenementen afgewisseld door een spektakel van geheel andere allure: een ballonopstijging. De zondag is bestemd voor de interlandwedstrijd (de vijfde) Nederland-België, met als hoogtepunt een springconcours van zes Nederlandse en zes Belgische senioren. Er is meer te doen in Breda, ten minste op zaterdag. De Westbrabant se Pijl, een splinternieuwe verschij ning op de Wielerkalender brengt ruim honderd amateurrenners op de weg, de Westbrabant-route van de ANWB (140 km). Wielerver eniging Breda organiseert het evene ment, dat in de plaats komt van de Ronde van Brabant. Om één uur wordt in de Maarten de Vriesstraat het startsein gegeven. Liefhebbers van een beetje stevig amusement kunnen terecht in het Bredase Sportcentrum, waar de wed strijden om de Nederlandse judo kampioenschappen worden gehouden. Dat gebeurt op zondag. Een mooie gelegenheid eens kennis te maken met dit prachtige gebouw. Weer een geheel ander soort is de ontspanning, die in Dongen wordt geboden ter gelegenheid van de Jaarbeurs van het Zuiden, de vroe gere Tefado. Er is tweeduizend vier kante meter tentoonstellingsruimte bezet in de grote expositiehallen na bij het gemeentelijk sportpark aan de Mgr. Schaepmanlaan. Het bij de tentoonstelling behorende amuse ment is navenant: zaterdagavond komen de Boertjes van buuten. Voor zondag vermeldt het programma een lange reeks van evenementen, o.a. de befaamde Tefadoraliy voor auto's. Het wordt een gezellig weekend in Dongen. In Deventer, vierhonderd jaar gar- nizoenstad, eindigt zaterdag een sportweek tussen burgers en militai ren. Dit vermelden we niet in de ver onderstelling, dat u nu spoorslags naar Deventer zult vertrekken, want meer dan plaatselijke betekenis heeft zo'n sportweek niet. Maar misschien zit er voor Breda, Bergen op Zoom en Gilze Rijen een suggestie in om ter bevordering van het contact tus sen burger en militair ook eens zo iets op touw te zetten. Als men u de vraag stelt of u de Meierij kent, moogt u niet te gauw bevestigend antwoorden, want de VVV in Den Bosch heeft nu een route ontworpen, die allerlei verrassingen inhoudt. De folder met een beschrij ving van de zestig kilometer lange route kost een kwartje. Het is niet zo maar een routebe schrijving recht-toe-recht-aan, maar een vouwblad met talrijke interessan te en gezellige aanbevelingen. Om een paar voorbeelden te noemen, tij dens de tocht wordt u uitgenodigd om binnen te stappen bij een mole naar, in het kerkje van Bokhoven, bij een handweefster in Helvoirt. Op andere punten wordt u geadviseerd een kleine wandeling te maken, een partijtje midgetgolf te spelen of een baantje te roeien. Het is een heel aparte tocht. U kunt zelf uitmaken of u er een paar uur, een morgen of een middag over wilt doen. Maar het kost geen moeite er ook een hele dag van te maken. In Egmond aan Zee herleeft een traditie. Daar wordt zaterdag een concours van dorps- en stadsomroe pers gehouden met als inzet de titel Eerste omroeper van Nederland. Er staan zeven en dertig namen op de deelnemerslijst, waarbij zuidwest- Nederland uitstekend is vertegen woordigd met afgevaardigden uit Kapelle, Kloetinge, Hruiningen, Oud- Vossemeer, St.-Annaland, Sluis, Tho- len, Veere, Wissekerke en IJzendijke. Dat wordt natuurlijk een boeiend folkloristisch evenement, waar ver moedelijk verscheidene supporters in oude klederdracht zullen verschij nen. Neemt voor alle zekerheid het fototoestel maar mee. Het feest be gint om één uur in de Voorstraat te Egmond a.z. Het gaat de leeuwen in het Safari park van de Beekse Bergen te Hil- varenbeek naar wens. Ze worden steeds vrijer in hun bewegingen, het geen betekent, dat het alsmaar echter op de wildernistoestand gaat gelijken. Hoewel de belangstelling tot dusver, ook van buitenlanders, zeer groot is, kan dank zij een reeks voorgoed be dachte voorzieningen elke drukte- stoot zonder stoornis -worden opge vangen. Stelt u meer prijs op een minder sensationeel evenement, dan kunt u een schaapscheerderfeest hijwonen. Dat speelt zich af op zaterdag nabij het paviljoen Aan de Wild wal, Schiet- bergseweg te Rheden. Er behoort een schaapscheerdersmaaltijd bij, waar ook de bezoekers aan kunnen deelnemen, plus nog enkele andere folkloristische evenementen. In Rhe den bestaat dat menu uit dikke rijs tebrij, gekookt in boerenmelk, een klont roomboter en bruine suiker. We vermelden het maar even voor het geval u de reis naar de Veluwe te ver vindt en toch eens een schaap- seheerdersmaal wilt nuttigen. Boe renmelk kunt u zelf maken door aan de volle melk een portie koffiemelk toe te voegen. Maar dan wel goed roeren, want de kans op aanbranden is aanwezig. Profiteer van onze er varing. Teneinde u te kunnen informeren hebben we deze week eens een dag tocht, zoals de Ned. Spoorwegen die aanbieden, gemaakt. De keuze viel het ligt een beetje voor de hand op een uitstapje naar Knokke, Blan- kenberge, Oostende en Brugge. Het is een plezierige ervaring zich eens een dag te laten rijden en de problemen van verkeersdrukte, gebrek aan par keerruimte en ergenis over roekeloos inhalende automobilisten aan anderen over te laten. De enige zorg is op tijd aan het station te zijn. Daarna loopt alles van een leien dakje: Per trein naar Vlissingen. Daar in de stations hal staat iemand, die gratis vervoer- bewijzen v.oor de veerboot uitdeelt. En dan met die veerboot de Wester- schelde oversteken. Een tochtje, dat maar een nadeel heeft: de oversteek duurt tekort. In Breskens wacht de bus. Twee en dertig passagiers na men er in plaats, nog niet zo gek voor zo'n dagtochtj e op een gewone maan dag buiten het eigenlijke vakantie seizoen. De rit door het bekoorlijke Weste lijk Zeeuwsch Vlaanderen is een van de grootste momenten van de dag. In Oostende is er koffiepauze van ruim een uur, in Brugge is er een opont houd van bijna twee en een half uur. De NS bedoelt het goed, maar ze geeft daardoor te veel van het goede. Het reisje zou veel aan waarde win nen als Oostende niet in de route werd opgenomen, zodat er na een pauze in Blankenberge direct naar Brugge kan worden gereden. Blan kenberge is wat kleiner, wat „hand zamer". Het oponthoud kan dan wat langer duren, zodat de dames ook nog even gelegenheid hebben de ge- noegelijke winkeltjes en winkels te bekijken. Het strand is ook niet zo ver van de busstandplaats gelegen. En bovendien komen er dan een paar minuten vrij om na Sluis even af te buigen naar het prachtige St. Anna ter Muiden. Het zijn een paar makke lijk te verhelpen schoonheidsfoutjes. Aan een overigens prachtige tocht. f ADVERTENTIE bezoekt onze showroom BredaCrogtdijk58, Te!.(01600) 23744 Middelburg: Vlissingso Singel 16*1$, Telefoon (01180) -5055

de Stem | 1968 | | pagina 11