VAKANTIE-VOORPROEFJE Rapport Veldkamp naar regering Telefoon gestoord in Brabant BERGHOLTZ TOCH NAAR MW? FLEX! PUP Even uitblazen mevrouw - schoenindustrie - Geen promotie voor Sluis rs 12.75 12.75 KOOP yifplla MANS Vllclia Baby op vakantie Badgoed in felle shock-kleuren In stadspark te Breda Jongen randt gehandicapt meisje aan „Vermageringsbrood" Bossche Hof Weer boeten geëist tegen kalvermesters Belgische ploegen voor Tour de France Avelgem bezocht Ovezande Jubileum bedevaarten naar Beauraing Goese politie waarschuwt voor Rotterdamse schoorsteenvegers Paardesport Entry Volann en Extrase naar Oslo Anton teruggetrokken uit titelstrijd elke tijd is tijd voor VAN NELLE thee AFTERNOON BUILTJES J. Verstraete won Willem Beukelsrit In verband met bouw van Cultureel Centrum P.vlA. Sas van Gent uit scherpe kritiek op college b. en w. De werklozenopleiding geschiedenis DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 JUNI 19Ó8 32 combineer zeer chic: das met pochet flkeuze uit vele mo- Idieuze kleuren en I dessins, in speciale, I luxueuze geschenk- I verpakking. Samen Ivoor Vader g -yg Iportief JolQ met knoop- ftijd correct, is lwip. Vele effen Roland vrij-weekend-shirt zeer sportief in unl visgraat of streep- dessin. 100% zelf- strijkend. Diverse kleuren, voor Va ders in de maten 36-43 emiemiKc vano.a. Lucky Luke, Billy the Kid of da Daltons bij drie pakjes immmowe (Van een onzer verslaggevers) BREDA Gisteren hebben zich ernstige storingen voorgedaan in het telefoonverkeer in de provincies N. Brabant en Limburg. Oorzaak van dit ongerief was een storing in de inter- districtskabel tussen Eindhoven en Den Bosch, waardoor 2000 kanalen buiten werking werden gesteld. Tijdens de piekuren waren gesprek ken met de rest van het land slechts in beperkte mate mogelijk. Ook de interlokale gesprekken binnen de beide provincies ondervonden hinder van de storing. De PTT heeft een belangrijk deel van de verbindingen kunnen omleiden. (Van een onzer redacteuren) Nog een paar weken en dan is het vakantie. Honderdduizenden jongens en meisjes gooien de schoolboeken in de hoek, vergeten de slag bij Nieuw- poort en de taallessen en storten zich in de vakantie. Nu is het natuur lijk moeilijk om in de laatste weken van het schooljaar het hoofd koel te houden. Zeker als het weer zoals nu toch al allerlei vakantiegedachten oproept. Je kunt de verleiding ge woon niet weerstaan om toch alvast maar het water in te duiken. Een voorproefje voor de vakantie. In de vakantiemaanden blijven ve le gezinnen niet in hun eigen huis. Als het jongste gezinslid dan nog een baby is, rijst de vraag: meenemen ot elders onderdak brengen? In beide gevallen komt de baby in een vreemd bed te slapen. De kruisverenigingen wijzen erop, dat het dan van belang is extra-aandacht aan de slaapgele genheid van de baby te schenken. Aan de volgende aanwijzingen hebt u wellicht houvast: Als het bed spijlen heeft, moeten deze zo dicht bij elk aar staan dat het hoofdje er niet tussendoor kan. Laat de baby zonder kus sen slapen. Gebruik liever geen tuig je om de baby in bed vast te binden. Als u meent dat de mogelijkheid bestaat dat het kind uit bed valt, gebruik dan een zogenaamd trappel lakentje. Het ijlfje hiervan moet goed aan sluiten en de banden van het lakentje moeten onder de matras worden vastgemaakt, zó dat het kind nog een zekere be wegingsvrijheid heeft. Maak dekenklemmen niet te hoog en te strak vast, want sommige kinderen woe- *fn z'ch eronder en kunnen bankniet meer terug. iorg ervoor dat de baby ïicli niet in de dekentjes en lakens kan vastwoelen. Stop deze dus zo ver mogelijk in. J'at betreft de voeding van uw ba- vakantietijd geldt het volgen- Het kan zijn dat op het vakantie-adres het voorge- merk babyvoeding 'net te krijgen is. Ji,"01,!®6 voeding kunt voldoende mate meene- men. Op het etiket staat vowU^,kTe"zij".!?0de, niet alleen heft mal dagelijkse kleding be 'aats'te (fan af i '"a het badgoed- Dat we collertLfn "VOTden uit nieu doeken haL?8 washandjes, hand zijn er'in'oS en gastendoekjes colors waowf zo®enaan:ide shocking Jonge' huisOTnV00Ial de jeugd en de zijn En ^Wen geïnteresseerd °»nie il2et gezegd' z°'n kna' Zo'n nsblaiimo8^ bat strand en mer doen hif ?doek in de badka- bijzonder vrolijk aan. meestal de datum aangege ven tot wanneer u de voe ding kunt gebruiken. Overleg vooruit met uw arts of wijkverpleegster wel ke voeding u eventueel ter vervanging kunt geven. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De 19 jaar oude F. D. uit LI venhout wordt ervan verdacht enkele maanden geleden in het Van Sonsbeeckpark in Breda een gehandi capt meisje te hebben aangerand. Hij bekende dit eerst gisteren tegen over de rijkspolitie in zijn woon plaats- Deze had hem dinsdagavond aan gehouden wegens openbare schennis. Van de poging tot aanranding was nooit eerder aangifte gedaan. De jongen wist 't meisje 's avonds laat ertoe te bewegen zich door hem van af een bushalte naar het Bredase station te laten brengen. De jonge man is overgeleverd aan de gemeen tepolitie te Breda. Vrijdag zal hij worden voorgeleid aan de officier van justitie. Lit het accessoire-winkeltje van Dior komt deze combinatie van tas met donkere bril. Als u de prijs wist, zou u vast zeggen: Dat zie ik er niet aan af. Maar kijk eens goed, er is toch wel iets bijzonder moois aan te ontdekken: de vormen van tas en bril harmoniëren, want de bovenkant is horizontaal en de onderkanten zijn afgerond. Bij de tas van naturelkleu- rig linnen en marineblauw leer (met hengsel dat verstelbaar is) een ma rineblauw montuur. Een enthousiaste bakker-aan-de- deur probeerde zijn ozet met neven- produkten te vergroten door onder meer „vermageringsbrood" te verko pen. Toen een huisvrouw, die enige tijd geregeld van hem had gekocht, er niet meer naar vroeg, informeer de hij bezorgd of zij het niet verge ten was. „Nee", zei ze ontmoedigd, „ik schei ermee uit, want het helpt geen zier". „Dat moet u niet zeggen", reageerde de bakker bezwerend, „dat komt alleen omdat u er niet genoeg van eet". (Deze anekdote is afkomstig uit het bulletin van de internationale organi satie van consumentenbonden. Hierin worden overigens merendeels in teressante wetenswaardigheden af gedrukt, maar een enkele maal worden er ook wel eens vreemde er varingen in gespuid, zoals het boven staande). (Van onze correspondent) DEN BOSCH Voor het Bossche gerechtshof stonden woensdag vijf Brabantse veehouders terecht onder verdenking dat zij kalveren in voor raad of verkocht hadden, waaraan stoffen met oestrogene werking wa ren toegediend. Zij waren veroor deeld tot geldboetes, variërend van f 750,tot f 1250,De advocaat- generaal, mr. jhr. Witsen Eiias eiste tegen alle vijf bevestiging van de door de rechtbank of politierechter opgelegde straffen. De verdachten ontkenden allen het ten laste gelegde, hetgeen aan de ad vocaat-generaal de opmerking ont lokte: „Het lijkt wel of in deze geval len alle veehouders een afspraak heb ben gemaakt om te ontkennen". De advocaat-generaal wees er in zijn requisitoir op dat het eten van vlees van kalveren waaraan oestro gene stoffen zijn toegediend, invloed kan hebben op de geslachtelijke ont wikkeling, vooral bij kinderen. Daar naast^ reeds gebleken hoe gevaarlijk een en ander voor de economie kan zijn, getuige het feit dat o.m. Italië zijn grenzen om deze reden reeds voor Nederlands vlees gesloten heeft. Het Hof zal op 26 juni arrest wij zen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Woensdag 3 juli is het rapport Veldkamp over de structuur van de Nederlandse schoenindustrie gereed. Het wordt dan aan de minister van Economische Zaken, mr. De Blok aangeboden door de voorzitter van het bedrijfstak heeft te kampen. Het rapport omvat een aantal voorstellen die behelst het vooronderzoek en Inventariseert de problemen waarmee de bedrijfstak heeft te kampen. He trapport omvat een aantal voorstellen die zonder meer kunnen worden uitgevoerd als industrie en overheid ermee akkoord gaan. Tevens geeft de studie een opsomming van de problemen die een veel diepgaander onderzoek vereisen. Het voorlopig onderzoek is verricht door het raadgevend bureau ir. W. Berenschot n.v. Het heeft ruim honderdduizend gulden gekost. Het is begeleid door een commissie onder voorzitterschap van oud-minister Veldkamp. In die commissie zitten vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties, van de ministers van economische en sociale zaken en van de commissie opvoering produktiviteit. De studie heeft zich beziggehouden met de oorzaken van de concurrentie die de Nederlandse schoenindustrie uit het buitenland ondervindt. Ook is er een vergelijkend warenonderzoek gedaan en zijn gegevens over de branche geanaliseerd. BRLSSEL (ANP) De Belgische Wielerbond, die een week geleden de twintig renners selecteerde, die zullen starten in de Ronde van Frank rijk, heeft gisteren de ploegindeling bekendgemaakt. In de A-ploeg rijden: Frans Brands, Jos Huysmans, Willy in 't Ven, Mar cel Maes, George Pintens, Willy Planckaert, Ward Seis, Daniel van Rijckeghem, Herman van Springel en Ward Weckx. Ploegleider is Frans Cools. De B-ploeg bestaat uit: Ferdi Brac- ke, Wilfried David, Eric de Vlae- minck, Walter Godefroot, Tony Hou- brechts, Eric Leman, Jean Monteyne, Georges Vandenberghe, Rik van Looy en Remi van Vreckom. Ploegleider is Brik Schotte. Het deelnemen van Ferdi Braeke is nog afhankelijk van een medisch on derzoek dat de houder van het we relduurrecord moet ondergaan. Victor Neulant is aangewezen als reserve. (Van onze correspondent) OVEZANDE Een delegatie van 24 schutters uit Avelgem bezocht de handboogvereniging „Willem-Teil". Bij aankomst werden zij verwelkomt door burgemeester N. Mooyman van Ovezande, en door de voorzitter van de Provinciale Zeeuwse Schutters- bond, burgemeester W. van Liere van Oudelande. Voor de middag werd een wedstrijd tussen Willem-Teil van Ovezande en Willem-Teil van Avel gem gespeeld. Deze werd met veel geluk door de Ovezandenaren gewon nen met 60 tegen 44 punten. Om 12 uur werd gezamenlijk gegeten in ca fé Doene te Ovezande. Na de middag werd aan de schieting, gegeven door de vereniging Zeelandia te Ovezande, deelgenomen door 98 schutters. De uitslag van de eerste wip is als volgt: hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: Aug. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande; 2e zijvo- -■gel: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; le bovenkal: Jac. Doe ne van Victoria te Kwadendamme; 2e bovenkal: C. Coetsier van Avelgem; le onderkal: C. D. Raas van Willem- Teil te Ovezande, bij loting; 2e on derkal: Gaby Pauwels van Avelgem, bij loting; le klep: J. Boonman van Concordia te 's-Heerenhoek; 2e klep: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 3e klep: Arthur van Ryssel van Avelgem; 4e klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; 5e klep: A. de Jonge-Rijke van Wil lem-Teil te Ovezande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e hoofd vogel: M. Allemekinders van Victo ria te Kwadendamme; 3e hoofdvogel; M. de Jonge van Willem-Teil te Ovezande; le zijvogel: Jan de Baar van Willem-Teil; 2e zijvogel: A. de Jonge-Rijk eveneens van Willem- Teil te Ovezande; 3e zijvogel: Ar thur van Ryssel van Avelgem; 4e zij vogel: E: Rentmeester van Willem- Teil te Qvezande; le bovenkal: lac. Priem van Zeelandia te Ovezande; 2e kal: A. de Jonge-Rijk van Willem- Teil te Ovezande; 3e kal: Mare. Ver- straeten van Avelgem; 4e kal: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande, bij loting. DEN HAAG (KNP) Het Comité Pro Maria in Den Haag organiseert van half juni tot half september 14 bedevaarten naar Beauraing, het be devaartsoord in de Belgische Arden nen, dat dit jaar zijn zilveren jubile um viert als kerkelijk erkende bede vaartsplaats. De bisschop van Rotter dam mgr. M. A. Jansen, zal de grote jubileumbedevaart van 20 t.m. 23 augustus uit Nederland leiden. Sedert 1943 zijn vanuit Nederland 529 bedevaarten naar Beauraing ge trokken, georganiseerd door het Ne derlands Comité Pro Maria. Ondanks de veranderingen in de Maria-ver- ering onder de Nederlandse katho lieken, blijft de belangstelling voor deze bedevaart constant. Tot op heden hebben ruim 150.000 Nederlanders aan deze bedevaart deelgenomen, voornamelijk uit N. Brabant, Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De inspecteur-korpschef van de Goese gemeentepolitie ves tigt de aandacht op een groep mo menteel in Zeeland werkende schoor steenvegers uit Rotterdam. Hij advi seert diegenen, die door deze man nen werkzaamheden laten uitvoe ren, van te voren een duidelijke af spraak omtrent de prijs te maken. Tevens is het volgens de inspecteur korpschef zaak, dat de mensen zich er terdege van vergewissen of de werkzaamheden, waarvoor een reke ning wordt gepresenteerd, inderdaad zijn uitgevoerd, speciaal wanneer het gaat om het plaatsen van trekkap- pen en dergelijke op schoorstenen. DEN HAAG Voor de vierde maal in het bestaan van de Union Continentale pour ies Trotteurs zai op zondag 16 juni te Oslo het kam pioenschap voor vijfjarige dravers worden gehouden. Voor ons land zul len hieraan deelnemen de merrie Entry Volann, record 1.21.4, met Jan van Leeuwen jr. en de vos hengst Extase, record 1.22.4, met Thom Kooyman- Entry Volann heeft achter de startauto de gunstige 2e plaats geloot en Extase de achtste. Verder zullen aan deze 2100 meter lange draverij, waarvoor in totaal 30.000 aan prijzen is uitgeloofd, deelnemen dravers uit Denemarken, Noorwegen, Zweden en Duitsland, dat vertegenwoordigd is door de oud- derbywinnaar Gesell, een zoon van Hairos II. DEN HAAG (ANP) In het kam pioenschap Nederlandse paarden, dat op dinsdagavond 18 juni in het sport park Hilversum wordt gehouden, zul len tien dravers starten- Het zijn Xuthus T, El Hadie, Champion Har vester, Cesaar Julia H, Chérie Spen cer, Duchesse Mac, C Alkestis van G, Alchimist, Bruno en Diogen. De grote verrassing is dat de kam pioen van 1967, Anton, die wel was ingeschreven, voot dit kampioen schap is teruggetrokken. (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN Evenals vorig jaar is Sluis er niet in kunnen sla gen een stapje hoger te komen. De thuiswedstrijd tegen Waarde werd namelijk met 1-2 verloren, waardoor Waarde, samen met 's-Gravenpolder, naar det tweede klas van de zater dagmiddagcompetitie in de KNVB- afdeling Zeeland promoveert. In de andere groep is de promotie van Vlissingen 6, na de 62 zege op DFS 3, zeker. Om de andere promo tieplaats moet nog worden gestreden met als kanshebbers Colijnsplaatse Boys 2 en DFS 3, al kan DFS 3 in het gunstigste geval nog maar een be slissingswedstrijd bereiken. De stand is. Groep A: Vlissingen 6 34; Co lijnsplaatse Boys 2 33, DFS 3 43. Groep B: 's-Gravenpolder 36, Waarde 44, Sluis 30. Uitslagen KNVB-afdeling Zeeland Zaterdagcompetitie: 3e klas D: Nieuwdorp 3 - Wissen- kerke 2 4—5. 1 juni. 2e klas B: Kapelle 2 - Tern. Boys 2 40. 3e klas B: Colijnspl. Boys 3 - Colijnspl. Boys 2 26. 3e klas D: GPC 1 - Hoedekenskerke 1 43, Wissenkerke 2 - Beren 2 63. Promotiecompetitie 3e klas: Sluis 1- Waarde 1 12. Waarde promoveert. Vlissingen 6 - DFS 3 62, Vliss. 6 promoveert. In de zondagcompetitie won Ter- neuzen 4 het eerste promotieduel met 14 van Axel 4. (Van onze sportcorrespondent) BIERVLIET De jaarlijkse Wil lem Beukelsrit van de WZA was ook nu weer voor de deelnemers een zeer aangename. Het betrof hier een kaartleesrit, die verreden moest worden met een gemiddelde snel heid van 30 km per uur over een afstand van ongeveer 75 kilometer. Een groot aantal deelnemers be reikte de finish zonder fouten in de routecontroles, met alleen maar enige strafpunten in de tijdcontro- ies. Na enige inleidende woorden van de zijde van het bestuur reikte bur gemeester Kostense de prijzen uit. De wisselbeker ging dit jaar naar de heer J. Verstraete uit Schoondij- ke, die met slechts 3 strafpunten de beste rijder was. De uitslag luidt: 1 J. Verstraete Schoondij'ke (3), 2 L. Dierckx Schoondijke (4), 3 H. van den He mel Biervliet (5), 4 A. van Tiggelen Biervliet (5), 5 W. van de Vijver IJzendijke (5), 6 G. Bruijnzeel IJzen- dijke (6), 7 A. Vermeire Eede (6), 8 mejuffrouw R. Claeys Biervliet (7), 9 C. Verroste IJzendijke (8), 10 P. de Jo-nge Schoondijke (9), 11 L. Basting Zuidzande (9), 11 A. de Kra mer Zuidzande (10), 12 J. Risseeuw Zaamslag (11), 13 C. Kolijn Terneu- zen (12) 14 G. Israël Schoondijke (13), 15 A. J. Faas Terneuzen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De raadsfrac tie van de PvdA in Sas van Gent heeft schriftelijk scherpe kritiek ge leverd op het beleid van b. en w. van Sas van Gent in verband met het verbouwen van de oude openbare lagere school tot algemeen vereni gingsgebouw/gemeenschapshuis en cultureel centrum. Daar dit plan reeds enkele jaren ond is en goed gekeurd door de raad is de raads fractie van de PvdA zeer bezorgd geworden over het steeds maar weer op de lange baan schuiven van de realisering van dit plan. Naar aanleiding van enkele, mede delingen van de burgemeestér op 2 april 1968, toen hij zei het plan voor dit eultiireel centrum binnen vijf weken aanbestedingsklaar zou zijn, een zelfde mededeling, die gedaan werd in de raadsvergadering van 7 mei 1968 waarin werd toegezegd dat wederom binnen vijf weken het plan bestedingsklaar zou zijn en de ver eiste toestemming van Middelburg ontvangen was, heeft de raadsfractie van de PvdA een onderzoek inge steld naar het al of niet verwezen lijken van deze plannen. Uit dit on derzoek is gebleken dat volgens de betrokken afdelingschefs van de provinciale griffie door het college van b. en w. van Sas van Gent nim mer een verzoek gericht is tot het provinciaal bestuur van Zeeland om subsidie voor het bouwen van een cultureel centrum te Sas van Gent. Uit het onderzoek is ook komen vast te staan, dat door b. en w. nimmer advies gevraagd is voor het houwen van een cultureel centrum aan het provinciaal opbouworgaan stichting Zeeland en ook niet aan de Zeeuwse culturele raad. Verder kwam vast te staan door de heer Gietkamp van het bureau Zeeland van het ministerie voor Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk dat er wel eens een gesprek heeft plaatsgevonden over een eventuele mogelijkheid tot het bouwen van een cultureel cen trum, maar dat er verder geen of- fideel verzoek binnengekomen is bij het ministerie. De raadsfractie wil hier een duidelijk antwoord- op van b. en w. en een bevestiging of de in- lichtingen op waarheid berusten. De loco-burgemeester wilde op de vragen niet ingaan, maar zegde voor de volgende vergadering een ant woord toe. Als u dit leest is de Dongense ker mis weer achter die rug en zullen vele met mij zeggen dat het nu niet meer is als enkele jaren geleden toen de kermis in de vakantie viel. Ik begrijp niet waarom deze is verzet naar een vroeger tijdstip. Ook voor de zaken mensen is dit nadelig omdat de mensen geen extra inkomen hebben en er toch kermis moet worden gehouden. Daar om doet men het heel wat kalmer aan als toen de kermis viel in de vakantie. Ik hoop dan ook en ik weet zeker veel van onze Dongenaren dat volgend jaar onze kermis wordt gezet op een datum dat de meesten vakantie hebben en u zult zien dat de sfeer van de ouderwetse Dongense kermis weer te rugkomt. Zo is het niets en is men blij dat het achter de rug is. We zullen hopen dat de vroede vaderen dit willen bezien en onze kermis weer terug te zetten op de oude datums. Daar is hlvr in Dongen iedereen mee gebaat. DON-GEN J.S. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek deelde enige dagen geleden mede dat het aantal eerste jaars stu denten Geschiedenis met 20 procent gestegen is. Een merkwaardig bericht. Is dan ook het aantal beschikbare va catures voor historici met 20 procent gestegen? vraagt men zich af. De Volks krant van 20 maart 1965 wist te mel den dat er historici zonder werk rond liepen!! De examencommissie Geschie denis MO - wijzer dan de studenten verzwaart de eisen steeds meer gezien de slechte arbeidsmarkt. Of waren de studenten in 1955 zoveel slimmer dan in 1965 en 1966? De commissie waar schuwt in haar jaarverslag over 1961 tegen deze studie en heeft het over „de steeds krapper wordende moge lijkheid van een toekomstige plaatsing bij het VHMO". Het percentage ge slaagden voor de MO akte wordt steeds geringer. Let u maar eens goed op de correlatie tussen weinig kandidaten hoog percentage geslaagden en om gekeerd. Jaar aantal kand. aantal gesl. 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1965 1966 1967 Voor welke andere MO-akte slaagt slechts 13 procent? Wie het weet moet maar opstaan en het zeggen. Alles is de schuld van de MO-opleidingen die zich van niets iets aantrekken en maar doorgaan met het aanbod op te drijven. .Wie Geschiedenis wil studeren weet dus wat haar/hem te wachten staat. Het zal moeilijk zijn om te slagen en dus nog moeilijker om een baan te .krijgen. Mijn gegevens ontleende ik aan de jaarverslagen van de examen commissie Geschiedenis MO, ter inzage via het CBS, Den Haag. Verdere ge gevens vifidt u nog in het lerarenblad Bonaventura van 26 november 1965, dat over de werkloze historici op merkt: „Dit aantal is thans nog zeer beperkt". Let op het woordje nog". 65 26 40 74 23 31 96 30 31 87 23 26 144 35 24 172 31 18 176 36 20 134 18 13 nog niet gepubliceerd. HAARLEM A. P. BRANDES Leraar Geschiedenis. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT De kansen dat Gerard („Pummie") Bergholtz, die de laatste jaren voor Anderlecht speelde, het volgend seizoen voor MVV zal uitkomen, zijn sterk geste gen. Nu Sittardia en Fortuna tot een fusie hebben besloten, is het bestuur van MVV er zich van bewust dat men er alles aan moet doen om te gen de nieuwe sterke club een goed tegenwicht te vormen. MW heeft inmiddels een gesprek gehad met Bergholtz, die zoals bekend zeer graag in MVV zou willen spe len. Het bestuur van MVV verwacht met Anderlecht tot een akkoord te zullen komen. Hans Venneker, vorig jaar door NEC van Feijenoord overgeno men, gaat terug naar Rotterdam. De Nijmeegse club verkocht zijn mid- voor aan Sparta. Venneker zal de plaats in moeten nemen van Ole Madsen. Lambert Verdonk maakt juist een tegengestelde overstap. NEC contracteerde de Sparta-links- binnen, die vorig jaar va PSV kwam. Sparta verkocht ook zijn achterspeler Kemper aan het Dordtse DFC, dat Jan Klijnjan aan Sparta „kwijtraak te". PSV kocht behalve Fafié ook Nico Mares van Sittardia. In Maas tricht (MVV) liet Brokamp zich op de transferlijst plaatsen. Feijenoord, Standard Luik en enkele vooraan staande eredivisieclubs (waaronder ADO), hebben belangstelling ge toond. Excelsior nam Jan Villerius van ADO over. De transfersom be droeg 21.000 gulden. Drs. Martin Snoeck, twee jaar contractspcler bij NAC, heeft zijn contract opgezegd. Snoeck, die van (toen nog) Xerxes afkomstig is, gaat in Amerika werken. Hij is momen teel nog in dienst, maar zwaait om streeks september af. Iwo Pintaric, de Joegoslaaf, is door NAC nu defi nitief verkocht aan het Belgische Beerschot. De Bredase eredivisieclub heeft verder het contract opgezegd van doelman Alphons („Kuifje") Bastiaansen. Sparta en Go Ahead hebben zich gemeld als gegadigden voor halfspeier Nico Rijnders, die momenteel met het militaire elftal in Bagdad is. Ook FC Twente heeft belangstelling getoond voor deze uit stekende kanthalf. HELMOND venlo

de Stem | 1968 | | pagina 21