VOOR BEZICHTIGING? Zeeuwsch-Vlaanderen LUCKY LUKE: DE NAIJVER Twee molens Hontenisse worden gerestaureerd MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL HULST SAS VAN GENT TERNEUZEN GOES Jeugdvoorstellingen Dagblad De Stem Weer verlichting bij „Toorenvliedt" Pliilatelica Gemeenteraad vestigde snelheidsrecord Bloemen kweken door scholieren Raad geeft f 1000 voor bouw van dienstencen trum Hoogwater wat en waar? MORGEN Meei nieuws ut stad en streek op pag. 3 - U DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 JUNI 1968 (Van onze correspondent) HONTENISSE Twee oude mo lens op het grondgebied van de ge meente Hontenisse zullen binnen af zienbare tijd worden gerestaureerd. Het zijn de standerdmolen te Groe nendijk en de Korenmolen te Kui taart, De korenmolen te Kuitaart, trouwe wachter over het land, die binnen afzienbare tijd zal worden gerestau reerd. Vorige week heeft de gemeente raad van Hontenisse een bedrag van f 21.000,- gevoteerd als bijdrage in de kosten van restauratie van beide molens- In totaal is daarmee een bedrag van f 58.000,- gemoeid. Rijk en provincie dragen respectievelijk 40 tot 20 procent in de kosten van restauratie bij. Verwacht wordt dat de beide molens, als de restauratie werkzaamheden voltooid zijn, voor bezichtiging door het publiek zullen worden opengesteld. Afscheidsbijeenkomst Vrijdag 21 juni zal in de christelijke kweek school te Middelburg afscheid ge nomen worden van de geslaagde leer lingen. De bijeenkomst, die om half acht begint, zal met muziek wor den opgeluisterd. Aanpassing slachthuis B. en w. stellen de raad voor een krediet van ruim veertigduizend gulden te ver lenen voor aanpassing van het slachthuis aan de E.E.G.-eisen. Het gemeentebestuur meent, dat gezien het belang voor de volksgezondheid, spoedige aanpassing wenselijk is. De aanpassing zal tevens een verruiming van de capaciteit betekenen. (Van een onzer verslaggevers) Evenals in vorige jaren worden door het club- en buurthuis 't Tref punt enkele jeugdvoorstellingen in het openluchttheater „Toorenvliedt" georganiseerd. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 29 juni 1968: Dansavond Dagblad voor Zooiand KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-2377 Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030 EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de long Inspecteur) dreitnerstraat II, lerneuzen tel 01 150-4281. Th. de Sakker. Potgieterstraat 3, lerneuzen tel. 0H5&2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tel 01140-3168. M. 8ogers. Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01 170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01 100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81 lerneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. voor jongeren vanaf 15 jaar met op treden van pop-beatgroep „Ronnie en de Ronies" uit Tilburg, afgewis seld door optreden van beatgroep „Universel Delight" uit Middelburg. Voor de musici zal een tent worden opgezet, zodat bij ongunstig weer toch gespeeld kan worden. Zaterdag 20 juli 1968: „Assepoes ter", gespeeld door het Limburgs Jeugdtoneel. Bij slecht weer de schouwburg als uitwijkmogelijkheid. Zaterdag 3 augustus 1968: Jeugd- variété met goochelshow, muzikale clown, accordeonshow. Na de pauze: Batman en Robin, in hun nieuwe avonturen rondom Batman en Robin, met het raadsel van de Raadselman. 's Morgens intocht van Batman. Bij slecht weer fungeert de schouw burg als uitwijkmogelijkheid. Deze evenementen zijn ook toegankelijk voor ouderen. Sportlokalen Mits goedkeuring van de raad zullen de barakken van het voormalige Woonoord 1 aam de Nadorstweg onder beheer worden ge steld van de stichting sportbelangen Middelburg. Van de zijde van het verenigingsleven bleek grote belang stelling voor de barakken te bestaan. Zo hebben er inmiddels twee sport verenigingen hun clublokaal en zijn er drie personeelsleden van de stich ting sportbelangen in gehuisvest. Het gemeentebestuur wil het toe gangspad naar het openluchttheater „Toorenvliedt" weer van verlichting voorzien. In een voorstel aan de raad schrij ven b. en w., dat de vorige verlich ting door een deel van de bezoekers opzettelijk is vernield. Die verlichting is niet hersteld omdat de moeite waarschijnlijk tevergeefs zou zijn ge weest. Thans kan men echter de beschik king krijgen over een verlich tings ar matuur, die in hoge mate tegen bal dadigheid bestand is gebleken. Voor aanschaf enz. van de armatuur vra gen b. en w. een krediet van 6500 gulden. De plaatselijke afdeling van de in ternationale vereniging „Philatelica" houdt op donderdag 20 juni de maan delijkse bijeenkomst. Deze wordt ge houden in de kantine van het stad huis en begint om kwart over acht. Zoals gebruikelijk is er vanaf 7 uur gelegenheid nieuwe uitgiften in ont vangst te nemen of te bestellen. In het blad van de vereniging „Philatelica Post", wordt meege deeld dat de heer K. Otte uit Mid delburg voortaan als hoofdredacteur ervan zal optreden.. De heer Otte neemt het hoofdredacteurschap over van de overleden erevoorzitter, de heer P. L. Backerwerd. Verder wordt er in het blad op ge wezen dat de eerstvolgende postzegel- beurs en ruildag worden gehouden op zaterdag 5 oktober in „Het An- kQr'\ Auto geslipt en vernield De 19 jarige F.M. uit Axel was eigenaar van een Renault en sedert vier da gen in het bezit van een geldig rij bewijs. Hij reed met een inzittende van Zaamslag bij de Krami in de richting Terhole. In de bocht had de auto een snelheid van ongeveer 100 a 110 km en de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt. De wa gen sloeg over de kop en kwam on der dijk tot stilstand. Beide inzitten den konden wonder boven wonder langs de uitgevlogen voorruit de auto verlaten. Een door de politie ingesteld onderzoek leverde op, dat de bestuurder niet verzekerd was en dat er een gladde band aan de auto zat. Ten gevolge van dit onge val werd de auto totaal vernield. Prijsschieting In café De Vee handel bij de heer S. Blommaert werd een grote prijsschieting ge houden op twee liggende wippen. Er namen 47 schutters deel. De uitslag is als volgt: Wip I: Hoogvogel: A. van Giezen Hulst; le zijvogel: F. Pauwels, t.e Kloosterzande; 2e zijvogel: A. de Nijs Hulst. Wip 2: Hoogvogel Dé Schrijver, Kapellebrug; le zijvogel: De Schrij ver, Kapellebrug; 2e zijvogel: F. Pauwels, Kloosterzande; meeste vo gels (5 stuks): E. Neefs, Hulst. Geslaagd concert Op de markt werd door de Koninklijke Stedelijke Harmonie een concert gegeven. Van de zijde van het publiek viel slechts een matige belangstelling te note ren. Er werden drie marsen ge speeld en twee stukken. Het ontbre ken van de kiosk bleek voor direc teur en muzikanten van de Harmo nie een handicap te zijn. Van ver schillende muzikanten vlogen door de wind de muziekpartituren de lucht in. Toch werden de concoursstuk ken goed vertolkt en vooral de uit voering van de extra-moeilijke vrije nummers was buiten verwachting. Bestuur en muzikanten hopen dan ook op het Federatief Bondsconcours 23 juni a.s. te Kloosterzande, een goede uitslag te behalen. Diploma-uitreiking Donderdag 27 juni om 14.30 uur vindt in het schoolgebouw de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagde leerlingen voor de cursus 1966-'68. Het pro gramma voor deze bijeenkomst luidt als volgt: Opening door de voorzit ter van het schoolbestuur; verslag door de directeur over het verloop van de eerste cursus met B- en E- opleiding in de schooljaren 1966-'68; uitreiking van de overgangsrappor ten aan de leerlingen van de eerste klas; uitreiking van de diploma's aan de leerlingen van de tweede klas door de heer ir. L. M. Bou ten, inspecteur van het landbouwon derwijs; woord van afscheid tot de gediplomeerden door deken A. G. Koopmans, voorzitter van de com missie van toezicht; sluiting door de voorzitter van het schoolbestuur. Hockey ALs hookey kampioen van Zeeland nam het Rapide-jongens- elftal deel aan een internationaal ju- niorentoemooi te Mechelen in Bel gië. Na een tiental korte wedstrijden eindigde het jongensteam van Push uit Breda op de eerste plaats. Rapide uit Hulst werd tweede, na een gelijk spel tegen Push, vóór het Franse Luc, Mechelen A en nog enkele buiten landse clubs. Kaartclub St. Cecilia De leden van de kaartclub Cecilia hebben een koningskaarting gehouden in het clublokaal café Ron de Vilder. Na een spannende strijd is de heer W. Boussen te Kapellebrug koning ge worden. De einduitslag luidde: 1 W. Bous sen 4 p. Koning, 2 F. de Bruijn 14 p., 3 L. Lebbinck 14, 4 G. de Witte 15, 5 K. Kayser 15. De winnaar zal worden gehuldigd op vrijdag 14 juni in een algemene feestvergadering. Aan de leden wordt een dinertje aangeboden. Postzegelclub De postzegelclub Het land van Hulst hield de laatste bijeenkomst van het seizoen in hotel Van Oosterom te Hulst, waarvoor een goede belangstelling bestond. Na het afwerken van de agenda werd een verloting gehouden met als hoofdprijs 1 vel Amphilex-zegels (10 series). Winnaars werden de heren de Wilde en Goossens. Tot slot was er een veiling waar bij plus50 kaveltjes ten verkoop werden aangeboden. Hiervan werden er slechts 15 verkocht. Europese gemeente Hoewel Sas van Gent reeds lang lid is van de vereniging van Europese gemeenten heeft onlangs de gemeente Sas van Gent dit lidmaatschap kenbaar ge maakt door bij de plaatsnaamborden voor de bebouwde kom het bekende blauwe bord met de cirkel sterren er op aan te brengen, het embleem van de vereniging van Europese ge meenten. Philips sport- en ontspanningsver eniging De geslaagde voetbalwed strijd voor dames, die onlangs is ge houden, heeft geleid tot de spontane oprichting van een damessportver eniging, welke is toegetreden tot de vereniging en het aantal leden een aardige duw omhoog gaf. Het aantal van 510 is hiermee bereikt. Oriëntatierit Op 15 juni zal een betrouwbaarheidsrit worden gereden onder auspiciën van de samenwer kende personeelsverenigingen. Even eens in overleg met S.P.V. worden twee dagreizen georganiseerd. Op 3 augustus wordt een reis gemaakt naar Luxemburg. Op 17 augustus een dagtocht naar Maastricht en Val kenburg. Indien er voldoende belangstelling is zal een bezoek aan de nieuwe tun nel te Antwerpen worden gebracht. Clinge Nooit Gedacht De schuttersver eniging Nooit Gedacht houdt in de zaal St. Cecilia bij L. de Vylder een tweetal schietingen. Op vrijdagavond om half acht is er een paling schie ting, waarbij elke vogel voor één punt telt. Zondag wordt de tweede schie ting gehouden. Deze begint om drie uur. Ook hier geldt voor elke afge schoten vogel één punt. De behaalde punten op deze twee schietingen zijn beslissend. Heikant Geslaagd muziekfestival Een tiental muziekgezelschappen nam deel aan het internationaal muziek festival. De besturen van de deelne mende gezelschappen werden door het gemeentebestuur van Sint Jan steen in het verenigingsgebouw ont vangen, waar hun de ere wijn werd gepresenteerd. Na een rondgang door het grootste deel van Heikant gaf ieder gezelschap een uitvoering op de muziekkiosk. Het was 'n druk ke en gezellige dag voor de Heikant- se bewoners. Hontenisse Wandelsport De wandelsportver eniging Hontenisse neemt zich voor om ook dit jaar een avondvierdaag se te lopen en wel van 12 tot en met 15 juni. Het wandelfestijn krijgt een feestelijk tintje, omdat de wandelportvereniging dan 25 jaar be staat. Het bestuur van de vereniging hoopt op een massale deelname aan deze sportavonden. De inschrijfadres- sen voor deelname zijn: Q Voor Kloosterzande: Irenestraat 14 en Hof te Zandeplein 9; voor Ter hole: Notendijk 24 en voor Hengst dijk: Plevierstraat 21. Op 12 juni na 17.30 uur: Kloosterzande, President Rooseveltstraat 1. Voor Kloosterzande is het pro gramma: op 12 juni start 18.30 uur, inschrijven in Hotel Van Leuven. Voor Terhole op 13 juni verti-ek per fiets Kloosterzande om 18.00 uur. Voor Hengstdijk op 14 juni vertrek Kloosterzande om 18 uur. Voor Kloosterzande op 15 juni de start om 14 uur. Kapellebrug Aanrijding De 24-jarige J. d'H uit de Wilhelminastraat te Sint Jan steen werd, bij het oversteken van de Rijksweg, aangereden door een Belgische personenauto. Hij werd met schaafwonden en een sleutel- beenbreuk naar het ziekenhuis te Hulst overgebracht. Koewacht Aktie Rode Kruis Jaarlijks wordt in begin juni landelijk een gro te inzameling gehouden om het Ne derlandse Rode Kruis in staat te stellen haar meer dan 60 takken zo goed mogelijk te vervullen. In onze gemeente zal deze inzameling gehou den worden op zaterdag 15 en zondag 16 juni op het Kerkplein. Lamswaarde Schieting In café Claessens werd een schieting georganiseerd door „De Vrede II" waaraan 40 schutters deel namen. De uitslag werd: hoogvogel Al. Ma- hu Lamswaarde, le zijvogel C. de Bot, Terhole, 2e zijvogel P. Roeland, Lamswaarde, 4 schutters, n.l. P. Schelfhout, J. Claessens- W. Willekes en W. v. Esbroeck, wisten 3 kleine vogels te treffen. St.-Jansteen Gemeente garant Het gemeente bestuur van Sint Jansteen verklaar de zich op verzoek van het dagelijks bestuur van de Stichting Dagverblij ven in Zeeland, garant voor de tij dige betaling van rente en aflossing van een door deze stichting aan te gane geldlening van f 150.000,- Deze stichting zal het pand Hoofdstraat 15 te Sint Jansteen aankopen en in richten voor dagverblijf van gehan dicapten. Vogelwaarde Cursus bloemschikken Onder auspiciën van het Interparochieel Centrum voor Maatschappelijk Werk zal voor belangstellende dames een cursus bloemschikken worden gege ven. De cursus omvat zes lessen, die gegeven worden door mej. Roest van de Huishoudelijke Voorlichting. De raad van Vogelwaarde heeft een snelheidsrecord gevestigd door een tien punten tellende agenda bin nen vijf minuten af te werken. De voorstellen, die alle op het admini stratieve vlak lagen, konden geen en kele tong losmaken. Op de telkens Avondvierdaagse Maandag avond is onder auspiciën van de Zeeuwse wandelsportbond te Goes de 25e avondvierdaagse van start ge gaan. Om 7.00 uur vertrokken vanaf het Schuttershof ruim 150 deelne mers-van alle leeftijden. De junioren (tot 14 jaar) lopen iedere avond 10, de senioren 15 kilometer. Maandag avond liep de route langs het Sas van Goes en Kattendijke. De andere avonden wordt in de omgeving van- 0.a. 's-Heer Hendrikskinderen, 's-GravenpoIder en Kloetinge gelo pen, met telkens weer Goes als aan- vangs- en eindpunt. Kapelle De vereniging Floralia te Kapelle zal ook dit jaar weer een bloemen tentoonstelling organiseren. Daarvoor zijn gisteren aan de kinderen van de drie lagere scholen potplanten uitge reikt met de bedoeling dat de kinde ren zelf voor de opkweek zorgen. Het ligt in het voornemen om in sep tember de resultaten tentoon te stel len. In totaal zijn er dit jaar 423 pot planten beschikbaar gesteld. Als in zet geldt tevens, dat de school die met de mooiste inzending voor de dag komt in het bezit wordt gesteld van de schoolwisselbeker. Kwadendamme Schieting - De handboogvereniging „Willem-Teil" van Kapelle hield haar schieting op de staande wip van Vic toria te Kwdendamme, waarvan hier de uitslag. Hoofdvogel: Job. Koens van Victoria te Kwdendamme. 1ste zijvogel: Jac. Doene eveneens van Victoria. 2de zijvogel: J. Minnaard van Diana te Yerseke. 1ste bovenkal: C. Westdijk van Vios te 's-Heeren- hoek. 1ste onderkal: Jac. Westveer van Edele-Handboog te Oudelande 2de onderkal: P. Steketee van Diana te Yerseke; 1ste klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 2de klep: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwaden damme; 3de klep: C. v. Weele van Juliana te Oudelande. Meeste kleine vogels: J. v. Iwaarden, O. Steenaert en L. Meyaard, ider 4 stuks. Aanwe zig waren 34 schutters van 12 ver enigingen. Ovezande Koningschieten. De handboog verenigingen „spes-Nostra" en „Zee- landia'" hielden koningschieting op de staande wip. Bij Spes-Nostra werd de heer A. Boonman na een sportieve strijd koning voor 1968, en voor de vereniging Zeelandia was het de heer Vermeulen die de er voor zich op eiste. Rilland Gymdemonstratie De zaterdag j.l. uitgestelde gymdemonstraties zullen nu donderdagavond om 7.30 uu-r doorgaan. Zoals gemeld, wordt er door Sparta-Krabbendijke, Inter Sealdes Waarde VZOS Yerseke, W.- 1.K. Wemeldinge en de organiseren de vereniging W-I.K. aan deelgeno men. Om kwart over zeven wordt een muzikale rondwandeling ge maakt met gymnasten. Wolphaartsdijk Bejaarden Het jaarlijkse uit stapje van de bejaarden zal gehou den worden op donderdag 20 juni. De reis wordt per bus gemaakt en zal gaan naar Oisterwijk waar een bezoek aan bossen en vennen gebracht zal worden. Schoolraad Een dezer dagen werd in Wolphaartsdijk de school raad openbaar lager onderwijs, die tot taak heeft de belangen om de bloei van het openbaar onderwijs te bevorderen, door burgemeester A. Hack in het gemeentehuis geïnstal leerd. de raad bestaat uit 11 leden t.w. 3 van de oudercommissie van de o.l. Pr. Wilhelminaschool (mevr. I. van Dijke-Woutersen, mr. G. van Schagen en dhr. H. J. Everwijn), 3 van de oudercommissie van de o-l. school Oud-Sabbinge (mevr. J. Meij- aard-Verstell-e en de heren F. M. Franken en J. J. Reinhoud, de 2 hoofden van de o.l. scholen (de he ren J. Gideonse en L. P. Pieterse), 2 gemeentelijke vertegenwoordigers (wethouder J. Verhage en gem. se cretaris J. P. J. Ruisaard) en 1 belangstellende (mej. A. v.d. Plank). Na de installatie stelde de raad een huishoudelijk reglement vast, waar na tot voorzitter werd gekozen mr. G. van Schagen, tot secretaris dhr. F. M. Franken en tot penningmees ter dhr. J. P. J. Ruisaard. Oriëntatierit De Zeeuwse Chr. Plattelands Jongeren hebben hun zo- mercontactdag gehouden. De dag be gon met een oriëntatierit in Wolp haartsdijk v. motorrijtuigen. Vanwege het slechte weer namen alleen auto's deel. Van de 35 gestarte auto's wer den er 15 geklasseerd, terwijl de ove rige twintig te laat binnen waren. De uitslag was: 1. J. Wattel te S»- rooskerke: 2. A. Verhage te Schoon- dijke; 3. K. J. Coppoolse te Oostka- pelle; 4. J. Kloosterman te 's-Heer Arendskerke; 5. P. van Liere te Vlaardingen. Nadat de inwendige mens met een gezamenlijke koffiemaaltijd in het dorpshuis was versterkt, werd 's- avonds een rondvaart op het Veerse Meer gemaakt met de motorboot „Noordzee". gestelde vraag van burgemeester Molthoff of iemand omtrent een voor stel het woord verlangde, viel slechts het geluid van de hamer te beluis teren. Van de rondvraag werd slechts gebruik gemaakt door de heer Per- daen, die inlichtingen vroeg omtrent de kermis te Ossenisse en de verlich ting van de buitenwijken. De vlot verstrekte inlichtingen van de voor zitter brachten het record niet in ge vaar. Op het programma voor deze raadsvergadering standen wijzigingen van het Ambtenarenreglement, van de bouwverordening, van de drank en horecaverordening en enkele be grotingswijzigingen. Waterlandkerkje Oriëntatierit De bij gelegenheid van de kermis gehouden oriëntatie rit voor auto's telde 40 deelnemers. Bij de brommers waren er acht deel nemers. De zilveren wisselschaal, die vorig jaar gewonnen werd door J. Duste, kwam nu in handen van G. Christiaansen. Deze beëindigde de rit met 8 strafpunten. De uitslag was verder: 2. J. Triou (10 straf punten) 3 C. Bron (Turkeije), 12; 4. C. Bron 14; 5. Iz. Haartsen, 14; 6. J. Duste 14; 7. K. Dees. 16; 8. P. v. 't Hooft 20; 9. Th. Pijcke 20; 10. A. J. Termote 21. Bij de deelnemende brommers was de uitslag 1. Gon Hubregtsen (21 strafpunten); 2. W. Meesen 30; 3. M. de Milliano 34; 4. E. Pijcke 35; 5. H. Baillie 61; 6- P. de Greve (88) 7. K. Riemens 107; 8. C. Bron jr. 204. Zaamslag (Van onze correspondente) Burgemeester De Pree heeft giste ren in de gemeenteraad medegedeeld dat de Stichting Bejaardenzorg de goedkeuring voor de bouw van een aantal bejaardenwoningen heeft ont vangen. Voor het dienstencentrum dat ook op het programma staat van de stichting, is een bijdrage van f 15.000.gevraagd. De deelnemen de kerken en de gemeente, die ook participant is, zullen zorgen dat dit bedrag op tafel komt, aldus de bur gemeester. Voor de gemeente zou dit neer komen op een bedrag van dertig gulden, zijnde de basis van het aan tal niet bij enig kerkgenootschap aangesloten inwoners, vermenigvul digd met vijf. Zaamslag telt slechts zes buitenkerkelijke inwoners. Gfe- zien de bijdragen die de kerken moe ten geven en gezien het feit, dat de gemeente evenveel zetels in het stichtingsbestuur heeft als de ker ken achtten b. en wa. bovengenoemd bedrag veel te laag en stelden daar om voor een bijdrage ineens van f 1000 te verlenen. Het voorstel werd met algemene stemmen aangeno men. Volleybalclub opgericht Dat Zaamslag straks gebruik wil maken van de nu in aanbouw zijnde sport hal komt steeds meer naar voren. Onlangs werd een voorlopig actie comité opgericht om behulpzaam te zijn bij het oprichten van verschil lende verenigingen. Voorzitter Diele- man is daarbij een vooruitstrevend man. Nadat reeds een sectie korf bal en gymnastiek in het leven was geroepen, is de afgelopen week een bijeenkomst belegd om te komen tot de sectie volleybal. Bij die samen komst was tevens uitgenodigd het dagelijks bestuur van de Afd. Z. Vlaanderen van de Nederlandse Vol leybal Bond. Als vertegenwoordigers hiervan kan voorzitter Dieleman, de heren Meijer, en Provoost, resp. voorzitter °n secretaris der afdeling begroeten. De aanwezigen besloten over te gaan tot het oprichten van een afde ling volleybal binnen de werkings sfeer van de Sportvereniging Zaam slag, welke vereniging als een over koepelend orgaan moet worden ge zien. Tevens werd besloten tot toe treding bij de afd. Z. Vlaanderen, die momenteel reeds ruim 260 le den telt. Het bestuur van de sectie volleybal wordt gevormd door de heren J. Haak, G. Lensen en C- Oe- le. In afwachting van het gebruik van de sportzaal, zal gezocht wor den naar een mogelijkheid tot trai ning voor de reeds toegetreden leden. Het ligt in d» bedoeling om zowel met dames als heren de volleybal- sport te beoefenen. Binnen afzienbare tijd zullen nog bijeenkomsten worden belegd om ♦e komen tot het oprichten van secties tafeltennis, tennis en judo. Mogelijk dat er in de toekomst nog andere takken van sport beoefend zullen worden. Uit een gehouden enquête is gebleken dat vooral de jeugd, maar ook de ouderen zich tot de sport aangetrokken voelen. (ADVERTENTIE) MASSA VERKOOP. Als eerstdaags de deuren van Jac. Hermans Prijsslag te Roosendaal open gaan zullen daar in massa, levensmiddelen worden verkocht, want het devies van deze Amster damse Supermarkt ondernemer ia: liever duizend dubbeltjes winst, dan 100 kwartjes winst. Het is z'n ervaring dat de huls vrouw dit goed heeft begrepen want over belangstelling van da consument heeft men in de reeda gevestigde zaken In Zeeland, Zeeuws-Vlaanderen en West Brabant echt niet te klagen. Morgen, donderdag 13 juni Hans. weert: 4.33 en 16.54 uur, Ternem® 3.54 en 16.15, Vlissingen: 3.22 en 15,# Wemeldinge 5.19 en 17.46 uur. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Expositie Spoorwegen in Zeeland Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-17 'TO Expositie Liesbeth Binkhorst en DU, de Bodt Miniatuur Walcheren, Molenwater; Geopend van 9 tot 18 uur. Abdij 21 uur Rondleiding en spel „Zeven beelden uit het verleden". OOSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago, 14 J. ANTWERPEN Rex Sergeant Ryker, a.l. Astra The killers, 18 j. Aanvang 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ua Odeon Alexander de gelukzalige r Pathé De roofvogel, 18 Ambassade Benjamin, 18 j. Savoy Helga, 18 J. Capitole Mister X, 18 J. Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en 22 j Rubens Twee huurlingen, 18 j. Aanvang 12, 14, 16.30, 19 en 21,30 ip Astrid To Sir with love, a.l. Aanvang 10. 12.10. 14.30, 16.50, li en 21.30 uur Queilln Kasteel voor monsters, lil Aanvang 14, 16, 18, 20 en 22 utu Metro Guns for San Sebastian, II' Aanvang 12, 14.30, 16.50, 19,10 en Mt TURNHOUT Kursaal Jerry Lev:Is als kindermeij 18 jaar Forum En voor een whisky meer, III Palace Casino Royal, 18 J, BRUGGE Forum De kleine bader, a.l. Capitole Wat een verkoper, a.l. Scala Voor enkele dollars meer, 1I| GENT Capitole Van lichte zeden, 18 1. Majestic Een man te veel, 18 J. Plaza De Arnauds, 18 j. Select De dollars van Nebraska, lij Savoy Poule poule, 18 J. ST. NIKLAAS Eden Asterix de Galliër, a.l. Century De onvrijwillige schuldige,li: Palace Nevada Joe. 18 j. Scala De man die miljarden 'wast was, 13 j. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.3) e Expositie Spoorwegen in Zeeland Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-11 Expositie Liesbeth Binkhorst en de Bodt Miniatuur Walcheren, Molenwat; Geopend van 9 tot 18 uur. Abdij 21 uur Klank- en Lichtspel BOSCHKAPELLE A. Stallaart 14 uur Schieting voor bejaarden KRABBENDIJKE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering OOSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago 14 Jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag KVO 20 uur Octavie Belloypriji KNS 20 uur Onze stad (Wilder! NKT 20.30 uur Een dag uit het van Joe Egg (Nichols) TURNHOUT Bioscopen: Als onder Vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag GENT Bioscopen: Als onder Vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder Vandaag i

de Stem | 1968 | | pagina 2