„Verdachte is zwaar misleid door politie" Nieuw Terne uzens politiebureau verrijkt de stad VERDEDIGER ZAAK KERKDRIEL: Contact kath. en hervormde kerk Zeeland Man bestuurde vrachtwagen met gestolen rijbewijs J. Terburg R. Buwalda t DAGBLAD DE STEM Moord in beeld Geen aanleiding Dat is „in" Luxe Naastenliefde Putse chauffeur 123 uur op home-trainer Nieuwe poging gestrande „Noor" te verslepen t t Wijziging weekenddienst EEN KRANT VAN DEZE TIJD VOOR MENSEN DIE VOORUITZIEN t débé meubelen Da«Mad 1» S*ein DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 JUNI 1968 (VERVOLG VAN PAGINA 1) DEN BOSCH Mr. W. M. Nijs de verdediger van de Kerkdrielse vrachtwagenchauffeur, die ervan wordt verdacht zijn vrouw en vriend vermoord te hebben dooi ze te verdrinken heeft gisteren voor de Bossche rechtbank de po litiemannen van het vooronder zoek in grote staat van beschul diging gesteld. Hij nam zelfs het woord „hersenspoeling" in de mond. Hij eiste „waarmaliing van de aan tijgingen" die woensdag op de eerste zittingsdag en gisteren tegen zijn cliënt Jan II. (34) waren uitgebracht. Officier van justitie mr. J. Booster had al eerder een gevangenisstraf van 30 jaar geëist. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. De officier sprak in zijn requisi toir van: „Ontnuchterend, kilmakend en stilmakend, dat een man aan de kant van de vaart zielig om zijn vrouw ligt te schreeuwen, omdat zojuist zijn vrouw en zijn vriend zijn verdronken. Vermoord door hem. Daags daarop neemt hjj met zijn minnares in de rouwkapel afscheid van de zijn vrouw en de man van zijn maitresse, terwijl Jan en Trees vier dagen tevoren in een boomgaard in eikaars armen hadden gelegen". „Een afschuwelijke, smerige intrige", noemde mr. Booster de zaak. Anders waren de scherpe veroor delingen van mr. Nijs. „Verdachte is zwaar misleid door de politieautori teiten; ik moet spreken van zeer on- oirbare misleiding. De verhoren (soms meer dan 10 uur achtereen) zijn ware uitputtingsslagen geweest. Jan wist op het laatst niet meer wat hij zei. Er is zwaar met hem gesold. Ik heb als advocaat veel meege maakt, maar dit gaat mij te ver. Men heeft hem gedwongen een volledige bekentenis af te leggen", aldus de raadsman van verdachte. „Het is zeer kwalijk dat de vraag stelling die de politieautoriteiten tij dens de verhoren gebruikten, in de processen-verbaal in positieve zin zijn omgegooid." Suggestieve vraag stelling zou niet van de lucht zijn geweest. In het begin van het latere onder zoek zijn Jan H. foto's getoond van de reconstructie in het Culemburgse zwembad. Onder de toch wel subjec tieve kop „MOORD IN BEELD" lie ten politiemannen hem de platen zien. Een verschijnsel, waar mr. Nijs zich uitermate verbolgen over toon de, betrof de „beruchte vertrouwe lijke gesprekken" zoals hij het noem de. In de pauzes van de afmattende verhoormarathons lieten de onder vragers Jan niet met rust. In praat jes van „mens tegenover mens" is hij verder „uitgeknepen", volgens de raadsman. „Het schijnt iets bijzon ders te zijn dat de politie ook nog mensenlijk tegen hem heeft gespro ken. Het staat steeds apart opgete kend dat er dan van man-tot-man werd gesproken. En hiervan niets zou worden vastgelegd". „Dergelijke gesprekken hebben het zo goed gedaan dat verdachte huilend besloot te bekennen", merk te mr. Nijs sarcastisch op. „Hij moest 20 minuten hebben om weer enigszins tot rust te komen. Hij is toen gedwongen de drie be kentenissen af te leggen. Een metho de die veel overeenkomst vertoont inet een hersenspoeling heeft de be ïnvloedbare Jan parten gespeeld", aldus mr. Nijs in zijn uren durend pleidooi. Op grond van deze factoren be twistte hij de juistheid van het voor-onderzoek dat ruim een jaar, nadat het drama op donderdag 25 augustus 1966 zich had afgespeeld, werd ingesteld. Mr. Nijs wilde zijn pleidooi „uit sluitend baseren op wat over het feitelijke gebeuren op de bewuste donderdag is vastgelegd door politie en justitie." Aanvankelijk (in '66) heeft zich een andere officier met de zaak be zig gehouden. Drie dagen na het ge beuren heeft een plaatselijke opper die de verhouding tussen Jan en Trees kende, bij officier mr. Brui gom voorzichtig gesuggereerd dat er wel eens van opzet sprake zou kun nen zijn. Na een verhoor van Jan H. zag de justitie toen geen aanleiding tot een vervolging. Het onderzoek is twee maanden later door mr. Brui gom afgesloten. Elf maanden later heropende offi cier mr. Booster het onderzoek naar aanleiding van een tip uit de ge meenschap Kerkdriel. Volgens de verdediger het gevolg van een ver bolgen goegemeente die tenslotte een hetze ontketende tegenover Jan H. In het eerste gesprek dat Jan met mr. Booster heeft verhaalde hij openhartig de omstandigheden. Een affaire die de officier kwalificeerde als „schokkend en afschuwwekkend, die zelfs in het buitenland veront rusting en verontwaarding heeft te weeg gebracht". Jan vertelde ook dat hij met Trees ging trouwen. Mr. Booster: „Ver dachte had één motief tot moorden: Het vurig verlangen om met Trees te trouwen. In ons gesprek liegt hij echter een verhaal van a tot z. Waarom? Uit schaamte? Nee! Om de verhouding die hij al lang had met Trees te verbergen". De officier zei zoveel waarde aan deze eerste verklaring te hechten, omdat toen nog geen sprake kon zijn van: „Z'n kop gek praten". Op deze bekentenis; uitlatingen van mede verdachte Trees, op grond van de klaring van slipdeskundige Bloemen en op basis van de technische ver klaring van sliideskundige Bloemen van de rijkspolitie. Ook deze verklaring acht mr. Booster van grote waarde. De opper zette uiteen dat de auto, waarin Jan, z'n vrouw en vriend Johan K. za ten, op de bewuste avond opzettelijk de bocht bij de Zuid-Willemsvaart was omgegaan. Jan zou zelfs iets naar links heb ben gestuurd om het schrikhek te missen en ook nog een prop gas ge geven hebben om goed in het water terecht te komen. Een en ander was uit de reconstructie van het „onge val" 15 maanden later, naar voren gekomen. Raadsman mr. Nijs vocht deze re constructie hard aan. De omstandig heden waaronder ze was gehouden, zouden naar zijn mening totaal niet overeenstemmen met die van 25/8. „De deskundige heeft alles van horen zeggen". De officier had de beschuldigingen aan het adres van de politie al voor zien. „Dat is tegenwoordig „in", zei hij in zijn requisitoir. Mr. Booster' „Wanneer het waar zou zijn dat hier een onschuldige man terecht kou staan, dan zou dat een schandaal voor de opsporings ambtenaren zijn. Acht maanden zou hij dan vastgehouden zijn, geschei den van het enige wat hij nog heeft, zijn twee doctitertjes. Dat zou een groot onrecht zijn Maar H. heeft niet alleen in de afgrond van zijn sme rige intrige laten kijken, doch ook in zijn hart. We hadden een mens ge zien die wilde boeten. De man die u nu ziet is iemand anders. Een harde, die de moeder van zijn kinderen heeft vermoord". De rechtbank zal 20 juni uitspraak doen. Vandaag dient de zaak tegen Trees K.-V. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In Breda heeft een in formeel contact plaats gehad tus sen bischop H. C. A. Ernst en twee vertegenwoordigers van de her vormde kerk in Zeeland, n.l. ds. H. M. Strating uit Goes en ds. H. G. Beneder uit Middelburg. Onderwerp van gesprek was de mogelijkheid van samenwerking tussen katholie ken en protestanten in Zeeland. Al kort na zijn benoeming heeft bis schop Ernst zich voor een dergelijk contact uitgesproken. De gedachten gaan daarbij uit naar een pastoraal beraad der kerken, zoals dat al voor Limburg en Noord-Brabant bestaat. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het nieuwe poli tiebureau aan de Terneuzense Rose- gracht, dat vanmorgen officieel wordt geopend, vormt in alle opzichten een verrijking van de stad. Vanaf de Wes- terschelde gezien springt het dak, dat een vorm van een zuivere halve ku bus heeft, en bekleed is met koper folie. direct in het oog. Welke indruk het gebouw aan de Rosegracht zal maken kan men slechts met veel fan tasie vermoeden. De gracht en het Java, die het decor van het gebouw bepalen, zullen immers nog grote veranderingen ondergaan. Het is een riant, niet al te zakelijk gebouw, dat op de groei van het ge meentelijk politiekorps is gebouwd, en technisch uitstekend geoutilleerd is. Alle bureaus die voorheen dienst hebben gedaan zijn armzalige „krot ten" vergeleken bij dit nieuwe bouw werk. Neem b.v. de cellen: dit zijn hier kamertjes, waarin een diepe rust op een acht cm "dikke polyester ma tras verzekerd is; met zwarte vloer, een microfoontje voor de communi catie en een luikje in de muur om hinderlijk geloop van bedienend per soneel te voorkomen. De cellen in het oude gebouwtje aan het Schoolplein voldeden niet aan deze eisen. Het ruim 100 jaar oude gebouw aan het Schoolplein was niet het eer ste onderkomen van de Terneuzense politie. Voor 1925 huisde de politie drie jaar in de Arsenaalkazerne, waaruit zij werd verdreven door rat ten en watergebrek. Vergeleken bij dat pand waren het verplaatsbare bu reautje waar het korps in 1891 in trok en de oude school aan de Smids- wal, waarheen het in 1903 verhuis de, betrekkelijk luxe. Het eerste bu reau kostte f 365; het laatste nieuwe heeft ongeveer f 800.000 gekost. Het 28 man sterke korps beschikt nu over moderne communicatieapparatuur, een nieuw wagenpark èn over een nieuwe inspecteur-korpschef, de heer E. Hubregtsen. Binnenkort zal het korps met nog enkele functionarissen worden uitgebreid. Als de wethouder van openbare werken en de politie te water, die nu gastvrijheid genieten in het gebouw, over enige tijd vertrokken zullen zijn, zal er plaats zijn voor een korps van 40 man. En, naar inspecteur Hu bregtsen hoopt, ook voor een vrouw, die gespecialiseerd zal zijn in jeugd- en zedenzaken. Hij meent, dat er op dit terrein nog te veel niet aan het licht komt. „Als je een politieman vraagt: wat doe je liever, verbaliseren of een kind uit het water halen, dan zal hij kiezen voor het laatste", vertelt in specteur Hubregtsen over zijn korps. „Het klinkt misschien gek, maar wat wij doen is vaak een kwestie van naastenliefde. Met kracht alleen be reik je niets. Het is een kwestie van evenwicht zoeken". In het cadeau, dat het korps van daag aanbiedt (bestemd voor de kan tine) is dit vastgelegd. Een wand plastiek, naar het ontwerp van Ubo Scheffer, toont een stier, die bedwon gen wordt een symbool van kracht en een moeder met haar kind symbool van liefde. Vrouwe Justitia bevindt zich in het midden. „Het is de ideale levensfiguur waar naar de Spartanen hebben gestreefd. Die slaat op ons werk", zegt inspec teur Hubregtsen. Vijf agenten heb ben aan dit ijzeren reliëf gewerkt. Er is meer kunst in het gebouw te vinden. De hal is betegeld volgens een ontwerp van de Arnhemse mo- numentalist Peter Struyken. Meer werk van hem zal vanaf vanavond te zien zijn in de nieuwe Galerie J. 34, Schoolweg 7. Verspreid in het ge bouw hangen Finse wandkleden, schilderijen van Dolf Jaspers uit IJzendijke en Geert van Fastenhout uit Philippine en hier en daar een foto. De technische snufjes zijn niet re volutionair, maar wel praktisch. De nieuwe auto voor de recherche ziet er uiterst onopvallend uit en heeft een mobilofoon in het dashbord- kastje met een imitatie-radiofrontje. De nieuwe mobilofooninstallatie is toegerust met een toonoproepmoge- lijkheid. Hebben agenten de auto ver laten, dan kan de centrale post hen waarschuwen door de hoorn en het zwaailicht van de auto in werking te stellen. Neemt men de sleutels van de cel- lengalerij van de haak, dan komt de intercom in bedrijf, zodat men ieder woord van gevangene en agent kan horen. Overal in het gebouw zitten alarmknoppen. Een nood-aggregaat slaat automatisch aan wanneer de PZEM-voorziening het begeeft. ATLETIEK De Fransman Herve d'Encausse heeft tijdens atletiek wedstrijden in Saint Maur een voorstad van Parijs het Euro pese record polsstokhoogspringen op 5 meter 37 gebracht. Het oude record stond met 5 meter 30 op naam van de Griek Papanicolaou. De drie pogingen op 5 meter 41 van d'Encausse om ook het we reldrecord in het bezit van de Amerikaan Wilson met 5 meter te verbeteren, mislukten. 37 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zonder daar voor een rijbewijs te bezitten heeft W. R. uit Philippine geruime tijd het beroep van vrachtwagenchauffeur uitgeoefend. Hij koos een gemakke lijker weg dan die van het verkeers- examen door in Terneuzen een rij bewijs te stelen. Aan het uitoefenen van dit beroep kwam een einde, toen hij in Philippine bij het achter uit rijden, in de verbinding straat tussen de Jacob Hobeinstraat en de Oude Kerkstraat, een auto platdrukte. Ken nelijk omdat R. moeilijkheden vrees de reed hij toen door zonder de po litie te waarschuwen. De lange arm der wet achterhaalde hem echter. Voor de politierechter te Middel burg, mr. T. Attema, werd hij don derdag bij verstek veroordeeld tot een boete van 50 gulden voor het veroorzaken van de aanrijding; éen week voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar voor de diefstal van het rijbewijs en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden wegens het doorrijden na de aanrijding. Ook de schipper R. D. uit Terneu zen had het bont gemaakt. Hij was in een auto gaan rijden zonder te zijn verzekerd en zonder een rijbewijs te bezitten. Ook hij had na het veroor zaken van een aanrijding het haze- pad gekozen. De officier, mr. Th. Lebret zei, dat een dergelijke aanrijding iedereen kan kan overkomen en eiste daarvoor een boete van 50 gulden. De overige feiten vond hij echter veel ernstiger. Hij eiste daarvoor een geldboete van 150 gulden en een half jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Het von nis was conform. Een boete van 200 gulden kreeg de opperman R. van D. uit Vogelwaar de. Hij had op de weg bij Terhole een gevaarlijke keermanoeuvre gemaakt, waardoor een bromfietser tegen zijn auto was gereden. De bromfietser werd daarbij zwaar gewond. De offi cier had een veel zwaardere straf geëist, n.l. een boete van 350 gulden en een ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van acht maanden. (Van een onzer verslaggevers) PUTTE De 41-jarige Putse chauf feur, Gaston Cruijsweegs heeft giste ren in zaal Victoria te Ossendrecht het wereldrecord fietsen op de home trainer op 123 uur gebracht. Gaston Cruijsweegs was nog be hoorlijk fit toen hij van zijn fiets stapte. Er zijn plannen om hem te huldigen. Morgenochtend om tien uur wil de heer C. Heijnen (59 jaar) te De Heen in café Schot op de hometrainer trap pen om dit wereldrecord aan te val len. (Van een onzer verslaggeefsters) HANSWEERT Vandaag zal op nieuw een poging worden gedaan het Noorse schip Havskar, dat zaterdag avond op de Westerschelde bij Hans- weert in aanvaring kwam met het Engelse schip Runswick, naar Ant werpen te slepen. Gisteren is men bezig geweest het schip te lossen en opnieuw het lek in de midscheeps geramde Noor te dichten. De vermiste hoofdmachinist A. Hansen (41) is nog niet gevonden. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis te Hulst, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der zie ken, mijn geliefde en zorgzame man en onze on vergetelijke vader, behuwdvader, grootvader, broer, oom en neef, de heer PETRUS ROMBAUT echtgenoot van mevrouw Elisa van Hoeij onderscheiden met de medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in de leeftijd van 70 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Hulst: E. Rombaut-van Hoeij Goes: Fr. Rombaut M. Rombaut-van Waterschoot en kinderen St.-Jansteen: J. Ivens-Rombaut J. Ivens en kinderen Stoppeldijk: A. Lauwers-Rombaut A. Lauwers en kinderen Hulst: R. Rombaut T. Rombaut-Baart en kind Goes: J. Rombaut en verloofde De familie Rombaut De familie van Hoeij Hulst, 5 juni 1968 Van der Leyenlaan 8 De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 8 juni a.s. om 10.30 uur in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst heren: ziekenhuis, ingang Tabakstr. om 10 uur. Dames in de basiliek om 10.15 uur. Vrijdagavond om 7.30 uur H. Eucharistieviering in bovengenoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed onze medewerker, de heer P. ROMBAUT in de ouderdom van ruim 70 jaar. Drager van de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau Gedurende meer dan 40 jaren heeft hij in grote trouw onze belangen gediend. Wij zullen hem steeds in dankbare herinnering blijven gedenken. Van de Walle's Graan- en Meelhandel Walco Warenhuis Familie v. d. Walle Hulst, 5 juni 1968 Op woensdag 12 juni a.s. hopen onze geliefde ouders D. v. d. Poel en M. v. d. Poel- Hoefeijzers hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie van 4.30-5.30 uur in café R. Heijens, Lams- waarde. Lamswaarde, Hoefkensdijk 38. en Artsen te Kloosterzande juni t/m september vanaf vrijdag 18 uur tot maandagochtend 8 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, voorzien van het H. Sacrament der zieken, onze innig geliefde en zorgzame echtgenote, moeder, grootmoeder en overgrootmoeder JULIA COLETA DE LETTER echtgenote van Carolus Locluvicus van Vlierberghe eerder weduwe van Leopoldus van Vlierberghe geboren te St.-Jansteen op 2 maart 1891, overle den op 77-jarige leeftijd te Hulst op 5 juni 1988. Heikant: Carolus van Vlierberghe Heikant: Michael van Vlierberghe Maria van VHerberghe-Biesebroek en kinderen Koewacht: riemeoHna Romhont-van Vlierberghe Anc. Fomhout, kinderen en klein kinderen Clinee: Anna de Cn"k-van Vlierberghe Fdnard de Cock Hnlst: Camlel van Vlierberghe Alice van Vlierberghe-Bolssens kinderen en kleinkinderen Ahsdale: Netbalie de Vliegher-van Vlierberghe Aifons de Vliegher en kind Heikant: Willem van Vlierberghe Koewacht: Jozef van Vlierberghe Mariëttp van Vlierberghe-van Huizen Stekene (B.): Eduardus van Vlierberghe Helena van Vlierberghe-de Geest en kinderen Koewacht: George van Vlierberghe Gerry van Vlierberghe-Ernste en kinderen Heikant: Elviera Verscheiden-van Vlierberghe Albert Verschelden en kinderen Koewacht: Lucia v.d. Vijver-van Vlierberghe Deseré v.d. Vijver en kind Heikant, 5 juni 1968 De plechtige uitvaartdienst waarbij ued. wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 8 juni a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Teresia te Heikant, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Eucharistieviering voor de overledene vrijdag avond 7 juni om 7.30 uur in de parochiekerk. Bijeenkomst aan de kerk te Heikant. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Tot onze diepe droefheid is van ons heenge gaan, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, mijn geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, schoonbroer en oom, de heer FLORAND FRANCIES CLAERHOUDT echtgenoot van mevrouw Maria Louisa Aers geboren te Sluis, 13 augustus 1891 en overleden in het St.-Antonius-ziekenhuis te Oostburg. 2 juni 1968. Sluis: Sluis: Sluis: M. L. Claerhoudt-Aers L. A. de Meijer-Claerhoudt G. J. de Meijer, kinderen en kleinkinderen M. L. de Bruijne-Claerhoudt J. P. de Bruijne en kinderen Fam. Claerhoudt Fam. Aers Fam. Verstraete. De plechtige uitvaartmis zal plaats hebben za terdag 8 juni 1968 om 12.00 uur in parochiekerk van St.-Johannes de Doper te Sluis. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. weinig geld. Alle machines grondig nagezien en met ga rantie, Pfaff Naaimachinehuis. Kortemeestr 17, B. o Zoom: Lange Brugstraat 30, Breda: Nwe Markt 48. Roosendaal Personeel gevraagd Fa. F. C. de Valk gereed schappen vraagt voor direct of later een beschaafde ver koopster. Kortemeestraat 13 Bergen op Zoom. Bljverdiensteglds voor thuis werk, huisvlijt, dienstverlenin gen! Extra inkomenInl. (met antw. zegel) Bureau Incora-93 Postbus 42. Veldhoven. Te koop aangeboden Electrische Zigzag naaimachi nes in koffer vanaf f 248,- Pfaff Naaimachinehuis, Kor temeestr. 17 B.o Zoom; Lan ge Brugstr 30, Breda: Nwe Markt 48. Roosendaal Sportvissers - Watersporters. Boten. Wij leveren u polyester boten rechtstreeks van de fa briek. Een van onze modellen is speciaal ontworpen voor ruw water. Deze boot is onzinkbaai door de met spanten verstevig de dubbele bodem, welke oe met schuim is opgevuld. De ideale boot voor Zeeland, die u ook met het slechtste weer vei lig in de haven brengt Te le veren met of zonder kajuit Prijzen vanaf f 295,- Buitenboordmotoren. Off. dea ler van Crescent en Mc Culloch Subdealer van Evinrude, 3 pk t.m. 100 pk. Prijzen vanaf f 595,-. Accessoires. Alles voor uw boot kunnen wij u leveren. Van An kers t.m. Zwemvesten. Jachtlakken. Als official deaiej van international ^achtlakken kunnen wij u ook "oor het lak ken van uw boot vrijblijvend advies geven en lak van goede kwaliteit leveren. Vraagt gratis folders. Finan ciering van boten en motoren mogelijk Handelsonderneming „Nova Vita". Wildertstraat, 3, Oud Gastel, tel. 01652-2012. (bij Kuivezand - Oudenbosch). Gebruikte naaimachines voor Hoekwoning in centrum van Breimachines Swiss Magic, de beste, geheel metaal. Pfaff Naaimachinehuis. Kortemee straat 17, B. o Zoom: Lange Brugstraat 30, Breda, Nwe Markt 48, Roosendaal. Te koop herenhuis 5 sl.k. tuin m. berging, vrij uitz. leeg te aanv. f 36.000,- Polderstr. 27. Terheijden, tel. 01690-744. Enige wollen Smyrna vloerkle den door Groothandel op Jaar beurs gebruikt f 150,- p. st. Grote maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Br no. 9K 13366. Te koop: vrijkomend vrijstaand huis met voor en achtertuin zijinrij voor vele doeleinden ge schikt. Gr. 865 m2. prijs n.o.t.k. Bevr Molenstr. 9 Ulvenhout, tel. 585. Te huur aangeboden Te huur voor verlofgangers kamer en kookgelegenheid op goede stand in Amsterdam, met gebruik van serviesgoed. Prijs nader overeen te komen. Tel. 731944 020 - Huizen IJpelaar. Nieuwbouw m. stads verwarming f 42.700-. Rijks subsidie ged 10 jaar: le jaar plm f 1800-V.d Berg Co makel, i o.g. Nwe. Ginneken- straat 43 Breda tel 01600- 24421 IJos^henhoofd te koop vr. staand kl. herenhuis 3 si. k. pr st. voor - zij - achtert., schuur. Vr. pr. i 42.000,-. Breda te koop Valkenierslaan 5 k.c.v. z.g o per 1 okt. '68 vrij. Vr. pr. f 35.500. Inl.: Sanders Makel. Fin. Hyp. Ass. Bavelselaan 170 Breda, 01600-34147. Prinsenbeek te koop aan de Hertenhoek mod. kl. eindwo- ning 4 onder één kap, 3 sl. k. pr. st. garage, voor - zij ach tert. Vr. pr. f 38.000,-." Inl Sanders, Makel. Fin. Hyp. Ass Bavelselaan 170, Breda 01600- 34147. Nieuw woonhuis te koop zeer spoedig te aanvaarden. Prijs nader overeen te komen. P. A. J Dictus Groene woud 7 Oudenbosch. Etten-Leur. C. I. Baas, make laar-taxateur o.g., Etten-Leur, tel. 2493. IJpelaar. Hofwijkstraat Breda te koop aangeboden woonhuis 5 slaapkamers, prijs f 40.000.- tel. 43198. Renault 4 export, eind '66, 31.000 km gelopen. Tel. 01150- 4488 Wegens omstandigheden te koop aangeboden: Fiat 124, nov 1966, beige, met acces soires, ev met gasinstallatie, in zéér goede staat. ANWB- keuring toegestaan. Duke El- lingtonlaan 32, Roosendaal. Tel. 01650 - 36745. Te koop van part. Peugeot 404 '64, mech. en carr. in pri ma staat; tel. 01650 - 34590. T. k. in prima staat Ford Anglia '63, 63000 km gelopen. Lindestraat 27, Oudenbosch. Tel. 01652 - 2816. Die aap heeft gelijk. Ze zijn enorm groot. 3000m' ora precies te zjjn. Débe-meubelen, Teteringsedijk 39 bis, Breda. GEOPEND; ma. t/m vr. 8.30-21.00 uur; za. tot 17.00 uur. WELKOM? Rucphen, hoekwoning (2 ond. 1 kap) met garage. Ongeveer half augustus vrij te aanvaar den. Prijs n.o.t.k. Te bevragen de Krijntjes 27, Rucphen. T, k. Oosterhout - half blok van twee. c.v., woonkamer, 5 slaapkamers, badk., garage met schuur, mooie tuin; prijs f 58000 k.k. Drossaardstraat 2 tel. 01620 - 4866. Gevraagd voor het seizoen meisjes, huisjuffrouw, kok en gev. leerling kok. Sollicitaties Hotel Zomerlust - Zoutelande. tel. 01186 261. Auto's - Motoren Belcrumgarage vraagt steeds, aanrijdingvrije auto's vanaf 1965 te koop. Min. Kanstraat 16—20. Breda, tel. 01600-39900. Speciale Fiat aanbieding: 2 x Fiat 1500 1963 f 2250 of f 500 vooraf. 1964 f 2750 ot f 750 vooraf. Fiat 1200 Cabriolet 1961 zeer mooi f 2750. Fiat 600 1964 schuifdak f 1950 of f 500 vooraf. 3 x Fiat 600 1962 zeer mooi per stuk f 1550 of f 450 vooraf. Fiat 1500 1962 defect f 650. Fiat 600 1958 f 275. Alle auto's gekeurd. Inruil mogel le Tolstraat 50, Dordrecht tel. 01850 - 43636. Inruilkoopjes: 2 x VW 1956 f 375 en f 675. 2 x Fiat 600 1958 per stuk f 275. Hillman Minx 1959 f 475. Ford Consul 1959 f 475. Ford Taunus 17 M 1960 f 475. Daf 1960 f 675. VW Karmann Ghia 1957 f 950. BMW 700 Coupé 1960 f 675. Trabant 1964 type 601 f 975 of f 275 vooraf. Peugeot 404 1962 motor defect f 650. Fiat 1500 1962 defect f 650. le Tolstraat 50, Dordrecht, 01850 - 43636. Renault Floride (sport) 1965 met 2 kappen met garantie. De Baronie, Wagenstr 50 Wa genberg, 01690 - 701. Mercedes sport 190 SL met zomer- en winterkap. De Ba ronie Wagenstr. 50, Wagen berg, 01690 701, weekend ge opend tot 5 u. Speciale Ford aanbieding: Ford Taunus 17 M super 1965 v. le eigenaar, schadevrij 4- deurs, 4 bak f 3950 of f 1000 vooraf. Ford Taunus 12 M 1963 mooi, schadevrij f 2250 of f 600 vooraf Ford Consul Cortina 1963, schuifdak mooi f 2250 of f 600 vooraf. Ford Taunus 17 M 1961, kuipmodel koopje f 1275. Ford Zephyr G 1962 schuifdak, radio f 1650 of f 500 vooraf. Ford Taunus 17 M 1960 4-deurs f 475. Ford Consul 1959 f 475. Keuring, in ruil mogelijk, le Tolstraat 50, Dordrecht. Tel. 01850 - 43636 Autokoopjes: VW de Luxe 1964 mooi f 2600 of f 700 voor af. Peugeot 404 1963 schuifdak, pas gekeurd f 2650 of f 700 vooraf. BMW 700 LS 1963 z.g a.n. ruil motor Benz. 1:18 slechts f 1950 of f 500 vooraf. Vauxhall Cresta 1963 mooi f 1850 of f 500 vooraf. Simca 1300 GL 1964 f 2750 of f 750 vooraf. Simca 1000 1963 mooi f 2200 of f 550 vooraf. Opel Rekord 1964 mooi pas gekeurd f 2850 of f 750 vooraf. MG 1100 1963 zeer mooi f 2750 of f 750 vooraf. Ford Taunus 17 M super 1965, 4-deurs, 4 bak schadevrij le eigenaar f 3950 of f 1000 vooraf. 3 x Fiat 600 1962, 2 x Fiat 600 1964, 2 x Fi at 1500 1963 en 1964. Mercedes Diesel 190 1962 f 3750. Ford Consul Cortina 1963 f 2250. Ford Taunus 1963 f 2250. Ford Zephyr 6 1962 f 1650. Keuring, financiering, inruil mogelijk le Tolstraat 50, Dordrecht, tel. 01850 - 43636 Speciale Diesel aanbieding: Mercedes 200 D 1988 nieuw model schuifdak f 17500. Mer cedes 190 Diesel 1962, schuifd. zeer mooi f 3750 of f 1000 vooraf. Mercedes 180 Diesel 1962 prima motor mooi f 2450 of f 650 vooraf. Austin Cam bridge Diesel stationcar 1964 mooie ruime auto f 3250 of f 850 vooraf. Kesuring, inruil mogelijk, le Tolstraat 50. Dor drecht, tel. 01850 - 43636. Sportieve auto's: MG 1100 1963 type Austin Glider mooie auto f 2750 of f 750 vooraf. Jaguar 2.4.1963 mooi f 3250 of f 850 vooraf. Fiat 1200 ca briolet 1961 pas gekeurd mooi f 2750. Volvo Amazone 19G1 schuifdak mooi f 2450 of f 750 vooraf Karmann Ghia 1957 mooi i 950. BMW 700 Coupé 1960 f 675. Keuring, inruil mo gelijk, le Tolstraat 50, Dor drecht, tel. 01850 43636. Vakantie Ruime 6 pers. caravan t.h. aan de Belgische kust piaatsje La Panne in de week van 1 juli tot 15 juli. Camping ligt op 't strand. Inl 01690-713. Na 7 uur. Te koop 4 pers. caravan Nog in goede staat. Standplaats: Havenstraat Paal-Graauw. Te bevragen: tel. 01143-277. Verwe Zegge, A.N.W.B. erkend verhuurbedrijf van caravans en bagagewagens. Verkoop v nieuwe en gebruikte caravans, bagagewagens, tentwagens en bedr.-aanhangwagens. Prettige financieringsmogelijkheden Voor de zelfbouwers hebben wij alle onderdelen. Speciaal adres voor caravans zonder in terieur. Reparatie en winter stalling. Vraagt onze nieuwe prijscourant. Verwé, Bergstraat 9, Zegge, tel. 01650-6600. Ook zaterdags en zondags geopend Te huur voor vakantie. Vrije hoekwoning in Kortgene (Veerse Meer) indeling o.a. grote woonkamer, keuken 3 slaapkamers. Voor- en ach'tertuln, volledig en gezellig ingericht. Vrij tot 13 juli en na 27 juli 1968. Bungalows Zwaluwenlaan 11 en 13 ,J>e Banjaard" Zeeland hid. grote woonkamer (leuk zltjé) met eethoek ingericht voor 8 personen (8 slaapplaat- §en plus kinder edi kantje) Heel vrij gelegen onder de dul- nenrand, eigen terras. Ged. nog vrij tot 22 juni en na 10 augustus '68. (voorz. v. elektr., gas, (ook verwarming), stro mend water (warm en koud), douchecel, ijskast enz. P. C. Baas, Spuiweg 89. Dordrecht tel. 01850 - 31519 (na zes uur 36684). Te koop of te huur wegen* omst. lichtgewicht 6 pers. tour- caravan als nieuw, tel. Breda 41230. Lessen 10 autorijiessen voor I 47,51. Vervolg- en losse lessen f w Fonkelnieuwe VW's. Bondsau- torijschool „De Centrale". Aanmeldingsadressen: Breda, Stationsplein 5, tel. 38718, Bei den op Zoom, Lekstraat 9. j®1, 6504 Roosendaal, Boulevard 113. tel. 4097, O'hout. Bredase- weg 33, tel. 3371. Reizen Nieuwj Retour vliegreizen naar Canada en USA. Uw echtgeno te en kinderen tussen 1Z*** jaar betalen slechts de en«ei reis prijs. Inl. bij Wm Müller Co., Boul. de Ru)*1 14, tel. 2322. Vlissingen. Landbouw Te koop alle soorten ten bij Fa. F Schoonen, sendaalsebaan 57, Wouw. 01658-531. Diversen Houdt zaterdagmiddag vrij! Groot Nat. Spring*» cours Terrein: Manege -uj Eendracht", SerooskerKej^ een degelijk* welkom^ huisvriend

de Stem | 1968 | | pagina 4