Einde van onzekerheid in de zuivelsector Bij vestiging van bedrijf geen schadevergoeding IEDEREEN GETROFFEN DOOR ABSURDE DOOD VAN KENNEDY bewaren aardappelen gewenst zlm: betere voorlichting Eet eens voor de afwisseling Papegaaien ziekte in Tilburg Nieuw recept! Parkeren voor amfibieën Zuster Miriam s wat en waar? MORGEN Hoogwater Meei nieuws uit! stad en streek op pag. 3-5 Voorlichting Herverkavelings commissie Zeeland ontbonden Verordening bescherming waterwinplaatsen Nieuwe vestiging Dié zijn lekker! Flinke stukken zee verse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept. Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. 4 VISPANEES 400 GRAM 2,15 Bossen Twee jongetjes gewond te Lewedorp Vogelhandel dicht OVERLEG INDUSTRIEWATER VOORZIENING NOG NIET AFGESLOTEN Verlies voor lab. van ziekenhuis Hulst Zuster Miriam gaat naar Midden-Afrika =«0 :ntie) 01170-2161 MEUBEu 01150-3529 3' DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 JUNI 1963 jr Ii/LÏELBUKG Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 918 uur. Rijksarchief: 9.30—12 en 13.30—17.30 u Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-17 uur Expositie Liesbeth Brinkhorst en Pje. I ter de Bodt Abdij 21 uur Rondleiding en spel „Ze ven beelden uit het verleden" 1 OSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago, 14 J. 'ATERLANDKERKJE Café Bron Seriekaarting [IDDELBURG Rijksarchief: 9.3012 en 13.3017.30 u Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-17 uur I Expositie Liesbeth Brinkhorst en Pie. r ter de Bodt Miniatuui Walcheren, Molenwater: Geopend van 918 uur. [ULST P. Leeraert-Nys 15 uur Schieting Raadzaal 15 uur Acad. Reinaertzittln» (in de pauze cabaret Touw) rZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensoc, OSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago, 14 J. ERNEUZEN Luxor 20 uur Samen uit. samen thuis, a.I. iOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting APELLEBRUG C. de Kind Schieting IATERL ANDKERKJE 15 uur Wielerwedstrijd nieuwelingen Café Bron Seriekaarting In den Koning 19 uur Gin-Act Morgen, zaterdag 8 juni: Hans- weert: 0 17 en 12.53 uur, Terneuzen 12.22 en 00.00 uur, Vlissingen 11.5! en 00.00 uur, Wemeldinge 12.22 en 00.00 uur. - TV-"*.-*, KORTE INHOUD S.P.E.C.T.R.E., de geheime organist' tie, wil met onderschepte r die zij in een uitgedoofde krater it Japan verbergt, een nieuwe wertli- oorlog ontketenen. Aan James Bo»i de taak om dit plan te verijdelen. Susanne Simonin, een buitenechtelijk kind, wordt gedwongen in een kloos ter te treden. Zij komt in verzet wordt vernederd en mishandeld en weet uiteindelijk met de hulp van een aan twijfels lijdende priester, te ontsnappen. Ook het wereldse leven kan zij dan echter niet meer aan. Clyde Barrow en Bonnie Parker, die elkaar bij toeval vonden en een op avontuur en zorgeloze pret beluste bende vormden, verwerven zich kwalijk-romantische roem door me' bravoure uitgevoerde aanslagen, be rovingen en moorden. Op het mo ment dat ze elkaar als geliefden vin den, komt aan hun asociaal bestaan een einde, ais zij in een hinderlaaf van de politie vallen. Een oude vriend van dokter Zjivago vertelt diens zoon Yoeri het levens verhaal van zijn vader ten tijde van de Russische revolutie. Een tyrannieke dirigent en een vre delievende huisschilder moeten tegen het einde van de oorlog trachten drie bemanningsleden van een R-A. bommenwerper naar het vrlj Frankrijk te loodsen. De °P®r slaagt na vele avonturen en kom- che intermezzi. 'H M/SSCH/EH 1DELEV ZE T HET nCHT, e DE ZEDE- IVAREDE (Van een onzer verslaggevers) GOES Het is voor de melk veehouderij een positief feit, dat ar een EEG-regeling tot stand ge komen is. Hoewel deze regeling nog niet in alle opzichten bevre digend voor de Nederlandse melkveehouderij genoemd mag worden, is het toch verheugend, dat er een einde is gekomen aan de onzekerheid die er sinds 1 a- pril in de zuivelsector heerste. Dit standpunt werd bepaald door het dagelijks bestuur van de ZLM tijdens zijn maandelijkse vergadering in Goes. Kritische kanttekeningen werden geplaatst bij de mededeling dat de E.E.G.-regeling vele vragen, met na me betreffende de inleveringsprij- zen, onbeantwoord laat. Het bestuur gaf uiting aan zijn te- ADVERTENTIES) leurstelling, dat er nu, aan het einde van het aardappelseizoen, geen ge bruik is gemaakt van de gelden die nog bij het produktschap in kas zijn, om marktordenend op te treden. Het dagelijks bestuur van de ZLM heeft gedurende het lopende aardappeljaar herhaaldelijk gepleit voor een ingrij pen door het produktschap aan het einde van het seizoen. Beklemtoond werd ook nu, dat er voldoende mo gelijkheden zijn om met het beschik bare bedrag van 1,5 miljoen gulden de individuele teler, die door de zeer slechte situatie op de aardappelmarkt in moeilijkheden is gekomen, enige verlichting te bieden. (ADVERTENTIE) Op het punt van de bewaring van aardappelen achtte het ZLM-bestuui en betere voorlichting door de daar toe aangewezen instanties noodzake lijk. De resultaten met de bewaring van aardappelen waren in het afgelo pen seizoen namelijk zeer uiteenlo pend. Het bestuur besprak ook het rap port over de ruimtelijke ordening, dat is uitgebracht naar aanleiding van het vraagpunt van de Zeeuwse Landbouwmaatsehappij in de winter van 1967/68. De afdelingen en krin gen van de maatschappij hebben zeer veel aandacht aan dit onderwerp be steed. Daaruit is gebleken, aldus het ZLM-bestuur, dat de landbouwer van vandaag een positieve bijdrage kan leveren tot de ontwikkeling van zijn gewest, dat zozeer in beweging is. In de groenteteeltsector, zo werd ter "vergadering medegedeeld, is ei een groot aanbod van tomaten en komkommers. Vooral wat het eerste produkt betreft is het prijspeil bevre digend. Het glasaardbeienseizoen is nagenoeg voorbij. De prijs varieerde van matig tot vrjj goed. De laatste restanten van de over vloedige fruitoogst van 1967 worden op het sgenblik geruimd. De appel- crisis, ten dele veroorzaakt door het betrekkelijk ongeregelde aanbod dat Frankrijk op de exportmarkt bracht, ls wederom door Frankrijk nog betrekkelijk gunstig afgelopen. Door een plotselinge vraag uit Frankrijk steeg de prijs de laatste weken aan zienlijk. De vooruitzichten voor de nieuwt oogst worden gunstig genoemd, be halve voor appels, waarbij speciaal de winterrassen overwegend matig tot slecht gezet zijn. Goudrenet en Jo nathan zullen een kleine oogst ople veren. De Golden Delicious is ovei het algemeen niet gezet op het oude hout, maar op het éénjarige hout lijkt de zetting iets beter, waardooi van dit ras een matig tot goede oogst wordt verwacht. Cox Orange biedt een wisselvallig beeld. De vooruitzichten zijn gunstig vooi peren, pruimen en zure morellen. DEN HAAG (ANP) Wegens beëindiging van werkzaamheden is thans de herverkavelingscommissie Zeeland ontbonden, na bijna 15 jaren van werkzaamheden op het gebied van het landbouwkundig herstel en de herstructurering van de door de stormvloedramp van 1953 't zwaarst getroffen gebieden. Bij het ontbin- dingsbesluit is gelijktijdig eervol ont slag verleend aan de voorzitter, mr. A. J. van der Weel, en aan de leden en plaatsvervangers, onder dankbe tuiging voor de vele en belangrijke diensten. Ettelijken van hen, onder wie de voorzitter, hebben van het begin af, oktober 1953, leiding aan de uitvoe ring gegeven, bijgestaan door vier agrarische subcommissies voor Tho- len, Schouwen-Duiveland, de zak van Zuid-Beveland en de polder Waarde. Aan de 38.000 ha cultuurgrond die daarmee gemoeid was werd voor 218 miljoen gulden hersteld en verbeterd. Dit was wettelijk mogelijk onder de herverkavelingswet noodgebieden, waarmee de herverkavelingswet Wal cheren 1947 op de vier gebieden van toepassing werd verklaard. Bij deze herverkaveling werd voor het eerst in de ruilverkaveling het begrip be- drijfsvergroting ingevoerd. Van de aanwezige landbouwbedrijven wer den er 450 vergroot. Terwille van betere plaatsing op de bedrijven werden een 300, deels toch al bescha digde boerderijen, nieuw gebouwd. Aan wegen werd 800 km verbeterd of aangelegd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zoals wij des tijds hebben gemeld heeft het college van G.S. een nieuwe verordening „Bescherming waterwinplaatsen" aan de Staten van Zeeland aangeboden. Deze verordening treedt in de plaats van het facet-streekplan op de water wingebieden in Zeeland, dat in de praktijk onhanteerbaar zou blijken. De nieuwe verordening heeft bij de leden van diverse commissies uit de Staten vragen opgeroepen. Onder meer werd geïnformeerd of de rege ling volgens artikel 4 van de veror dening (het toelaten van milieu-ver ontreinigende bedrijven in of bij wa terwingebieden, als de schade, gele den door opheffing redelijkerwijze voor de betrokkene te hoog zou wor den) de hele verordening niet illu soir maakt. Het college van G.S. zegt hierop: neen! Er zijn uitzonderlijke situaties denkbaar, waarbij een toestand of handeling getolereerd moet worden, uitsluitend met het oog op de finan ciële gevolgen die zouden ontstaan bij onverminderde toepassing van de verordening. De vraag werd ook gesteld of er bij een nieuw bedrijf dat zich in een vöor dit bedrijf „Veïbodën" gebied vestigt, al sprake kan zijn van „scha de die redelijkerwijze niet ten laste van de betrokkene dient te komen". Het college ontkent dit en voegt er aan toe dat het zelfs twijfelachtig is of artikel 4, dat de ontheffingen re- nOKSMNBS geit, wel kan werken ten aanzien van uitbreiding van bestaande be drijven. Op een vraag of er toch geen „wa terdichte" regeling van de schade vergoedingen mogelijk is, zeggen G. S. dat dit in theorie wel zou kun nen, maar dat er dan een constructie zal ontstaan, die bezwaarlijk past in de tegenwoordige opvattingen over de behoorlijkheid van het overheids handelen. Volgens de verordening „Bescher ming Waterwinplaatsen" is ook het spuiten met schadelijke middelen, zo als in land- en tuinbouw veelvuldig gebeurt, verboden. Gevraagd werd of iemand in overtreding is, als hij on kundig is van de schadelijkheid van een door hem gebruikt spuitmiddel. G.S. zeggen hierop; „De rechter maakt uit of iemand weet of redelij kerwijze kan vermoeden, dat een middel schadelijk is". De verordening laat de uitvoering van diverse milieubeschermende maatregelen van andere organen over. Dit blijkt uit het antwoord van het college op de vraag of de veror dening ook het parkeren van auto's in de bossen van het Zeeuwsch- Vlaamse waterwingebied tegengaat. „Het ligt in de eerste plaats op de weg van de betrokken waterleiding maatschappij om het parkeren van auto's op haar eigendom tegen te gaan", aldus G.S. Ook ten aanzien van een voorge stelde wijziging van de grondwater verordening hebben de commissies uit de Staten vragen gesteld. Hier rees hetzelfde probleem als ten aan zien van het bekende artikel 4 uit de verordening Bescherming Water winplaatsen. G.S hebben hier een schadevergoedingsregeling voorge steld, die echter niet stringent be hoeft te worden toegepast; namelijk in die gevallen dat de kosten niet meer tegen de baten opwegen. „Wij moeten de financiële consequenties tegen de te beschermen belangen af wegen", zeggen G.S. In een extreem geval zal het kunnen gebeuren dat een bepaald waterwingebied moet worden prijsgegeven, omdat vergoe ding van de schade, die ontstaat als men een bedrijf tot opheffing of ver plaatsing dwingt, bedragen gaat ver gen die niet meer in verhouding staan tot het belang dat men wil be schermen". Op 13 en 14 juni zullen de Staten van Zeeland zich over een en ander nader uitspreken. tines w71ni?,?,,!l0f'ie!'S.uze 111 de morgenuren werd ook in de fabriekskan- 4e krant. van Kennedy's tl00(1 intens gelezen in de extra-editie van (Van onze verslaggevers en correspondenten BREDA/GOES Het nieuws van de dood van senator Kennedy was gisteren op straat, in de fabrieken, op de kantoren, in de winkels en tij dens de lunchpauzen het eerste on derwerp van gesprek. De reacties waren heftig, grimmig, bezorgd. Ra dio's bleven aanstaan om niets van het nieuws en de commentaren daarop te missen. De extra-editie, die Dagblad De Stem gistermorgen op straat bracht, werd uit de handen van de ver spreiders gegrist. Mensen verdron gen zich voor de kantoren van ons blad in Brabant en Zeeland om de bulletins over de dood van Kennedy te lezen. De gezichten stonden strak. Hier en daar in ons verspreidings gebied werden gebedsdiensten geor ganiseerd. In de John F. Kennedy- h.b.s. in Dongen werd gistermorgen onmiddellijk na het bekend worden van de dood van Robert Kennedy, een eucharistieviering gehouden. Dr. A. Brouwers, directeur van de school hield een herdenkingstoespraak. Dongenaren legden in de loop van de dag bloemen bij het beeld van John Kennedy op het gazon voor de school. Het gemeentebestuur van Fijnaart besloot om zaterdagochtend tussen 9 en 11 uur het gemeentehuis open te stellen teneinde inwoners van de gemeente in de gelegenheid te stel len het register van rouwbeklag te tekenen. Het personeel van het zwembad Wolfslaar in Breda hing gistermor gen alle vlaggen halfstok. In het politiebureau te Hoogerhei- de werden de extra-edities van Dag blad De Stem over de moordaanslag en de dood van Kennedy voor het raam gehangen. Een moeder (33) van twee kinde ren reageerde als volgt op de moord op Kennedy: „Dit is verschrikkelijk omdat het zo zinloos is. Ik zie het somber in. Toen John Kennedy werd vermoord ging er een schok door de wereld omdat men ontsteld was dat zoiets mogelijk was. Na de dood van ds. King en Robert Kennedy gaat er opnieuw een schok door de wereld; dit keer omdat men beseft dat derge lijke dingen gewoon aan het wor den zijn. Waar gaat het in 's hemels naam naar toe?" Een benzinepompbediende: „Heel Amerika is één gangsterbende. Weet u waarom ze Kennedy hebben neer geknald Omdat hij tegen oorlog in Vietnam is en omdat hij de armoe in zijn eigen land te lijf wil gaan. Twee weken nadat hij president van Ame rika zou zijn geworden zou de oor log in Vietnam geëindigd zijn. Daarom is hij nu dood." Een onderwijzeres: „Ik vind het meer dan schandalig dat iemand zo overhoop geschoten kan worden. Als men zo in Amerika de politieke za ken gaat regelen, dan snap ik het niet meer." Een huisvrouw: „Als ik erbij was geweest, dan had ik die vent die op Kennedy geschoten heeft, zijn nek omgedraaid. Het is ontzettend wat daar is gebeurd." Een kantoorbediende: „Ik schrok vreselijk toen ik het hoorde. Ameri ka lijkt wel een Wild-Westland. En dat ze daar zo maar met pistolen op zak mogen lopen Een 20-jarige gymnasiast: „Ik ben zeer geschokt. Kennedy was voor ve le jongeren een voorbeeld. Zijn idee- en en zijn sympathieke optreden wekte bij mij en ik geloof ook bij veel van mijn klasgenoten grote be wondering. Amerika heeft er weer een zwarte bladzijde in haar geschie denis bijgekregen." Een 20-jarige onderwijzeres: „Het is vreselijk. Robert Kennedy was een sympathieke kerel. Volgens mij was hij in staat een goed president te zijn. De kwaliteiten had hij er voor. Het meest heeft mij geschokt, dat het in Amerika kennelijk mogelijk is ie- man die je niet bevalt, zo maar dood te schieten." Een 18-jarige bankwerker: „Ik snap niet dat iemand zoiets kan doen. Zomaar een mens neerschieten. Ken nedy was geloof ik wel aardig. Ik weet eigenlijk niets van hem. Maar zijn naam zegt je toch wel iets." Een 24-jarig kantoormeisje: „Het is erg. Heel erg. Mannen als Robert Kennedy zijn er niet veel. Hij maak te natuurlijk ook fouten, maar dat doet iedereen. Hij heeft volgens mij erg veel goed gedaan." Een 23-jarige kelner: „Ik ben niet politiek geïnteresseerd. Maar het heeft mij wel geschokt. In eerste in stantie omdat het een Kennedy is weer zo maar een mens is wegge- en op de tweede plaats omdat er vaagd. Die vrijheid van wapenhandel en wapenbezit in Amerika vind ik fout. Als ze 'dat met die wapens toe staan moeten ze ook maatregelen treffen dat mensen als de Kennedy's en King goed beschermd worden. Overigens vraag ik me af wat we straks allemaal nog krijgen. Je kunt zo'n dader natuurlijk wel op de elektrische stoel zetten, maar wat schiet je er dan eigenlijk mee op." Een 19-jarige doktersassistente: „Ik vind het bijzonder idioot. Ik snap niet hoe de mensen tot zoiets kunnen komen. Robert was een sympathieke vent om te zien. Op deze manier bre ken de Amerikanen elkaar helemaal af." Een 21-jarige studente: „Het kwam aan als een doffe klap. Een gevoe] van machteloosheid dringt zich on vermijdelijk aan je op. Deze zinloze moord moet zijn consequenties heb ben. Er moet iets gebeuren dat voor altijd een einde zal maken aan dit absurde geweld". GOES Een der merkwaardigste parkeerterreinen, die Nederland rijk is, kan men aantreffen langs de weg, die langzamerhand als „Delta-route" vermaardheid begint te krijgen. Het is een parkeerter rein aan de Oosterschelde, dat „ge tijde-gevoelig" is. Onder het beken de bord met de letter „P" staat dan ook te lezen: „op eigen risico, in verband met eb en vloed".™ LEWEDORP Twee kinderen van vijf jaar, J. O. en L. O., waren op de Noordweg aan het steppen. De kinde ren reden elk aan een kant van de straat toen een auto, bestuurd door C. P., kwam aanrijden. P. gaf een sein met de claxon, waarop de kin deren naar elkaar toe kwamen waar door ze tegen de auto belandden. Door krachtig remmen kwam de au to in een slip en belandde in een sloot. J. O. kwam hierdoor onder de knalpijp van de auto terecht. Hij liep daarbij ernstige brandwonden op. L. O. liep een hersenschudding en een schouderfractuur op. Dokter Van Opdorp en dokter Gelderblom ver leenden eerste hulp en lieten de jon getjes overbrengen naar het St.- Joannaziekenhuis te Goes. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Bij een bezoek aan de vogelhandel „Ornisa" in Tilburg heb ben vijf personen uit Tilburg en om geving papegaaieziekte opgelopen. Twee van hen zijn in een ziekenhuis opgenomen. Papegaaieziekte is een gevaarlijke virusziekte, die zich bij de mens uit in de vorm van longont steking. Op last van de inspecteur voor de volksgezondheid zijn de magazijnen van „Ornisa" voor een periode van veertien dagen gesloten. Intussen zal het bedrijf moeten worden ontsmet. Papegaaieziekte kan door vele vogel soorten worden overgebracht, o.a. door papegaaien en parkietachtigen. De vogels, die van de besmetting worden verdacht, zijn inmiddels ge ïsoleerd. Papegaaieziekte is in eerste instan tie niet direct herkenbaar en lijkt op een gewone longontsteking. Eerst uit een bloedonderzoek kan blijken, dat de patiënt aan deze soms dodelijke ziekte lijdt. Vogelhandel „Ornisa" wilde geen enkel commentaar geven. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het overleg over de financiële consequenties van de ontwikkeling bij de N.V. Industrie- Watervoorziening Zeeuwsch-Vlaan- deren is nog steeds niet afgesloten. Daarom kan ook nog niet medege deeld worden of een en ander bud- getaire consequenties zal hebben voor de begroting van economische zaken. Minister de Block van econo mische zaken, die dit in antwoord op vragen van de socialistische tweede kamerleden drs. Westerhout en dr. ir. Oele meedeelt, wijst er in zijn ant woord nog op, dat reeds eerder offi ciële toezeggingen gedaan zijn een subsidie te verlenen in de kosten van de watervoorziening. Dit om tot een redelijke waterprijs voor de in- dustriën te komen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zuster Miriam (51), bij na 12 jaar werkzaam op het labora torium in het St.-Eilsabethziekenhuis in Hulst, zal haar functie beëindigen. Zaterdag 15 juni a.s. verlaat zij Hulst. Na een maand vakantie in het moederhuis te Breda gaat zij naar Londen voor een korte studie in de Engelse taal. Daarna reist zij naar Oeganda in Midden-Afrika. Zie ook ,,In gesprek met". „IK verlaat hier een gemeenschap waar ik altijd heel sterk het gevoel heb gehad, dat de mensen vertrou wen in me hadden. Ik ben ze daar heel erg dankbaar voor. De bloed donors staan altijd klaar, zodra we bloed nodig hebben. Aïs je wilt: bin nen vijf minuten stelt zich iemand beschikbaar. Ze hebben er werkelijk alles voor over. Al is het midden in de nacht, ze komen, zodra er wordt op geroepen. We hebben op het ogenblik een kleine 600 donors. Dat is heel veel". DIT vertelt zuster Miriam (51) hoofd van het laboratorium in het St.Lidwi- naziekenhuis te Hulst. Volgende week zaterdag gaat zij Hulst verlaten. Op eigen verzoek vertrekt zuster Miriam dit najaar nog naar Oeganda in Mid den-Afrika. Het valt ons op dat zij als zuster franciscanes „Alles voor Allen" geen sluier draagt. „SINDS november", zegt zij, „is onze kleding veranderd. De sluier en het lange habijt zijn verdwenen. We dra gen nu gewoon burgerkleding. De meeste mensen herkennen me niet meer, maar dat went wel. Ik vind het heel goed. Iedere groep moet losge laten worden. Iedere religieus moet de kans krijgen zichzelf te zijn en te tonen dat hij of zij iemand is, net als ieder ander. In een bus of trein val je niet meer op. Je hebt daardoor veel meer contact". „IK ben geboren in Rotterdam. Ruim 25 jaar ben ik in het klooster. Voor ik naar Hulst kwam, werkte ik zes jaar in Breda als analiste voor de kinderafdeling in het St.-Ignatius- ziekenhuis. In oktober zou het pre cies 12 jaar geworden zijn, dat ik in dit ziekenhuis werk. Er is veel ver anderd in die tijd. In het oude Liefde huis b.v. werkten we met twee men sen op het laboratorium. Nu zijn het er al tien". ,IK wilde vroeger al naar de missie. Toen mocht ik niet. Nu ligt dat heel anders. Toen ik pas in hec klooster was, werd er gewoon een aantal zus ters op een rijtje gezet en hieruit ■toerden degenen gekozen die naar de missie gingen. In Oeganda is een gro te nood, en een groot gebrek aan hulp. Daarom wil ik er graag heen". IK heb niet alleen mijn diploma's voor analiste, maar ook mijn akte voor het lager onderwijs. Ik ga in Oegan- da daarom niet alleen laboratorium, maar ook onderwijswerk doen. Ad ministratief is er voor mij ook nogal wat te doen. Tot mijn taak zal het ook gerekend worden om meisjes op te vangen die een verpleegstersoplei ding krijgen. Ik ga voorlopig voor een periode van zes jaardweg. Dan krijg ik drie maanden vakantie. Zes jaar zijn zo om. Daar zie ik beslist niet tegenop". ,HET ziekenhuis waar ik ga werken, ligt van het meest nabijgelegen zie kenhuis ongeveer verwijderd op een afstand van Hulst naar Groningen Het gaat er nogal primitief aan toe. De patiënten komen meestal te voet of per bus van heinde en ver om ver zorgd te kunnen worden. Voor die verzorging zal ik me helemaal inzet ten."

de Stem | 1968 | | pagina 3