Dames A.N. V.V. - congressisten officieel in Axel ontvangen thans ook in Vlissingen Nederlandsche Credietbank een kantoor van de voor ai Uw bankzaken LUCKY LUKE: DE NAIJVER Morgen laatste beslissingen in zaterdagvoetbal Dagblad De Stem HULST Zuster Celina terug uit de missie Echtpaar Heyens vijftig jaar getrouwd Harmonie St.-Jan liad succes in Frankrijk Waiidelwedstrijden Succes voor Zeeuwse EHBO bij nationale wedstrijden in Utrecht Overheid ei\ glaasje op, laat je rijden ZüfD-BEVELAND Festiviteiten bij 20-jarig bestaan van gymn. ver. WIK Ringrijderij Vrijspraak voor commissionair Kerkconcert te Aardenburg EXAMENS wat en waar? MORGEN Hoogwater Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 FILMS DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 7 JUNI 196C (Van een onzer verslaggevers) AXEL. In het stadhuis te Axel zijn enkele tientallen dames officieel ontvangen door het ge meentebestuur. Momenteel houdt de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenver keer haar jaarlijkse congres in Vlissingen en Middelburg. Ter wijl de congressisten daar verga derden, werden de hun begelei dende dames met een touringcar naar Zeeuwsch-Vlaanderen ge bracht voor een excursie. Na de begroeting in de burger zaal van het stadhuis trok het ge zelschap naar de Axelse jeugdher berg „Bleye Haghe". Vervolgens werd in het recreatiebos een wande ling gemaakt naar het gemeentelijk kampeerterrein. Ook de Axelse Oud heidkundige of Boerenkamer werd bezocht. Bij de ontvangst in het stadhuis sprak de burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dijke, de dames toe. Hij vestigde o.m. de aan dacht van het gezelschap op datgene waardoor het gezicht van Axel de laatste jaren zoveel fraaier is ge worden. Met name noemde hij de drastisch uitgebreide parkeerruim te binnen de bebouwde kom en de sanering. „De parkeerterreinen zijn, zo zei hij, „bijzonder belangrijk voor het toerisme. Daar is de midden stand tenslotte mee gediend". Over de plaatselijke V.V.V.: „Wij hebben een bijzonder actieve V.V.V. in Axel. Er wordt voortdux-end ge streefd naar nieuwe activiteiten. On danks de betrekkelijk lage subsidie wordt veel tot stand gebracht." Aan de bezoeksters werden folders uitgereikt om aan te tonen, dat de beweringen beslist niet loos waren. (Van onze sportcorrespondent) GOES Morgen worden in de za terdagcompetitie van de K.N.V.B. af deling Zeeland de laatste beslissingen verwacht. Op hel programma staan de resterende 10 minuten van de des tijds ten onrechte door de scheids rechter beëindigde verlenging in de ontmoeting tussen Kloetinge 1 en Middelburg. Er wordt begonnen met de op het moment van staken bereik te stand, n.l. 32 in het voordeel van Kloetinge. Een andere beslissing kan vallen in de beslissingswedstrijd tussen Beve landers en Zaamslag. De verliezer moet degraderen. In de promotiecompetitie om het nog beschikbare plaatsje in de twee de klas tussen Colijnsplaatse Boys 2 en Vlissingen 6, hebben de Boys al aan een gelijk spel genoeg. De wedstrijden 's-Gravenpolder- Sluis en Colijnspl Boys 3 - Bevelan ders 2 zijn van geen belang meer. In de zondagscompetitie gaan Ter- neuzen 4 en Axel 4 nogmaals tegen elkaar spelen. Het eerste duel werd met 41 in het voordeel van de Ter- neuzenaren beslist. Ze hebben dus nu aan een gelijk spel al genoeg om te promoveren. Het programma luidt: beslissingswedstrijden: Kloetinge 1 - Middelburg 5 (rest. 10 min.), Beve landers 1 - Zaamslag 1. Derde klas B: Colijnspl. Boys 3 - Bevelanders 2, Promotiecompetitie: Colijnsplaatse Boys 2 - Vlissingen 6, 's-Gravenpol- der 1 - Sluis 1. Zondagcompetitie. Piom.comp. 3e klas: Terneuzen 4 - Axel 4. Dagblad voot Zeeland KANTOREN: Steensfaai 14, Hulst, tel 01 140-7377 Klokstraat I, Goes tel 01 100 -8030 EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), éreitnerstraat II. Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de 8akker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tel 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstiaat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. redactie: a. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. HOsken, Breltnerstraat 81. Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 011005689. In de burgerzaal van het Axel se stadhuis wei-den de dames van de A.N.V.V.-congressisten door het gemeentebestuur officieel ontvan gen. VOETBAL De door het maand blad „de HVV'er" van de voetbal vereniging HVV '24 te Hulst, inge stelde wisselprijs voor de sportiefste ploeg in de afdeling en klasse waarin HW '24 uitkomt, is na het seizoen 1967-1968 gewonnen door de voetbal vereniging Zierikzee. De eindrang schikking is als volgt: 1. Zierikzee 345 p.; 2. NSV 342 3. Meto 329: 4. Hontenisse 324: 5. Grenswachters 322 6. Steen 322; 7. Steenbergen 312; 8. Alliance 302; 9. Vogelwaarde 302; 10. MOC '17 289; 11. ODIO 284. Janseniuslyceum kampioen Het schoolelftal van het Janseniusly ceum is kampioen geworden van Zeeland in de afdeling schoolvoet- bai. Het elftal speelde tegen Walcheren en Schouwen gelijk 00. Het won van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Beveland met 10. Het Jansenius-elftal zal nu deel nemen aan de strijd om het school- voetbalkampioenschap van Neder land. Biervliet Rally Zondagmiddag organiseert de W.Z.A. de jaarlijkse Beukelsrallye De gemiddelde snelheid van deze rit is vastgesteld op 30 km per uur. De totale lengte bedraagt ongeveer 75 kilometer. De eerste deelnemer start te Schoondijke bij Wijffels. In hotel ..De Vriendschap" te Biervliet wordt de uitslag b=kend gemaakt. Heikant Duivenconcours De uitslag van het duivenconcoui-s, georganiseerd door de sociëteit De Postduif, van uit Clermont, is: Jaarlingen Clermont: 1 Jos Sturm, 2 en 3 L. v. Dorsselaer, 4 Aug. Bosman, 5, 7 en 9 C. L. Thuy, 6 Gebr. Sturm, 8 J. Gysel, 10 Ed. Maes. Oude duiven Clermont: 1 Aug. Bosman, 2 Gebr. Smet, 3 en 9 Ed. Maes. 4 J. Gysel, 5 en 8 F. Thys, 6 F. v. Goethem, 7 C. Haze- voet, 10 L. Herwegh. Kloosterzande (Van onze correspondent) Een dezer dagen is teruggekeerd uit de missie, zuster Celina (in de wex-eld Celina de Blok,) na een ver blijf van bijna 10 jaar in Ambon. Iedereen die le zuster een dienst wil bewijzen kan goede, gebruikte kle ren afgeven bij mevr. v. Kruijssem de Blok, Cloosterstraat 107, Klooster zande of bij mevr. Kint-v. Kruijssen, Scheldekade 9, Terneuzen. (Van onze correspondent) Het echtpaar J. Heijens-Asselman te Kloosterzande herdacht de dag, dat hel 50 jaar geleden in het hu welijk trad. Deze dag werd feestelijk doorgebracht en begon met de eucha i-istieviering in de parochiekerk van St. Martinus te Groenendijk. Sjef is thans 74 jaar en zijn vrouw Maria is 68 jaar oud. Beiden genieten nog een vrij goede gezondheid. Het echtpaar heeft 11 kinderen, 6 jongens en 5 meisjes. 28 kleinkinde ren en 4 achterkleinkinderen. Sjef heeft 30 jaar van zijn leven doorge bracht in dienst van de Provinciale Zeeuwsche Stoomvaart Maatschappij Sinds 1959 is hij gepensioneerd. Het gouden paar gaf een receptie in de zaal van hotel van Leuven te Kloos terzande, waar vele vrienden en ken nissen het echtpaar geluk wensten. De Koninklijke Harmonie St. Cecilia te Kloosterzande gaf een serenade Koewacht Schieting voor bejaarden Aan de schieting voor bejaarden bij V. Thijs namen 21 schutters deel. De xritslag wast Hoogvogel Cam. Kombout, Koe- wacht, le zij-vogel Al. Burm Klooster zande, 2e zijvogel Al. de Coninck, Koewacht, Hoogste aantal kleine vo gels 6 stuks, El. v. Damme, Koe wacht. St.-Jansteen (Van onze correspondent) De R.K. harmonie St. Jan is naar St. Omaer in Frankrijk geweest, waar de drumband met de harmonie o.l.v. de plaatsvervangend directeur Aug. Pollet bij hun optreden uitbun- i dig werden toegejuicht. Er werden tevens twee contracten aangeboden om tijdens deze zomer nogmaals op te treden in twee andere Franse plaatsen. De supporters die tegen een kleine vergoeding de reis hebben meege maakt, zijn allen zo tevreden over hun goed verzoi-gde reis dat ze de eerstvolgende reis naar Frankrijk op nieuw meewillen. De geplande fancy- fair die zou worder. gehouden op 29 en 30 juni a.s., ten bate van het uni formenfonds, zal door de contractu ele verplichting in St. le Noble wor den uitgesteld. Gestolen bromfietsen In de dorpskom van de gemeente werden twee bromfietse onbeheerd aange- troffexi. Deze bleken tijdens de pink sterdagen in Axel gestolen te zijn. De eigenaars hebben ondertussen hun bromfiets onbeschadigd kunnen afhalen. Terhole (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag worden de jaar lijkse wandeltochten gehouden geor ganiseerd door de wandelclub „Bea trix". Er wordt gelopen over drie afstanden 5 km, 10 km, 15 en 25 km. Op het sportterrein nabij de lagere school wordt tegen 14.30 uur het ver- treksein gegeven. Bij het vertrek zul len de deelnemers worden vergezeld door de drumband uit Stoppeldijk en de drumband van de verkenners uit Hulst. De muziekvereniging Excel sior zal de wandelaars op de 15 en 25 km afwachten aan de Notendijk om vandaar gezamenlijk onder pit tige marsmuziek het laatste stuk naar Terhole af te leggen. Het eind punt van alle deelnemers is het Dorpshuis waar omstreeks 17.30 uur de prijzen zullen worden uitgereikt door de burgemeester van Hontenis se. Westdorpe Gaaibolling Aan de gaaibolling in café De Weegbrug werd deelge nomen door 32 spelers. De uitslag luidt: le hoogvogel M. van Errewe- ge; 2e hoogvogel A. de La Ruelle; 3e hoogvogel Robert van Acker; le rechtse zijvogel M. Vanhijfte; 2e r. David! 3e L. de Moor; le linkse zijvogel M. Bracke; 2e M. Errewe- ge; 3. J. Vernaeve; 4. Ed. de Clercq. Meeste vogels V. Schenkel; 2. M. Errewege; 3. M. Bracke. (Van onze correspondent) HULST Tijdens de nationale E.H.B.O. wedstrijden die werden ge houden te Utrecht, werd door de R.K. - E.H.B.O.-vcreniging St. Chris- toffel in de afdeling junioren een prachtig resultaat behaald. Aan deze wedstrijden werd voor de provincie Zeeland deelgenomen door de E.H.B.O. afdeling Westdorpe bij de senioren en Hulst bij de junioren. Westdorpe eindigde in dit lands kampioenschap op de 4e plaats. Door toedoen van de heer Witte, 18 jaar, behaalde Hulst bij de junioren de na tionale leidersprijs. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De burgemeester van Axel, de heer M. K. van Dijke, toonde zich tijdens de of ficiële ontvangst ten stadhuize van de dames van de A.N.V.V.- congressisten in Vlissingen en Middelburg, een groot voorstan- er van de leuze: „Glaasje op laat je rijden". Hij prees het initiatief van de dames om de auto thuis te laten en per bus te reizen. „Ik zou willen", zo zei hij, „dat de mensen, die van over heidswege recepties moeten be zoeken, zich meer lieten rijden". (ADVERTENTIE) Fsut Knifltrstmt 34 tel. (01184) 6510 Oudelande Schieting De handboogvereni ging „Juliana" heeft een schieting gehouden op de staande wip. De uitslag is: hoofdvogel: Jac. Plat- schorre van Zorgvliet te Ellewouts- dijk. le zijvogel: mevrouw Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaarts- dijk. 2e zijvogel: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. 3e zijvo gel: C. Baart van Juliana te Oude lande. 4e zijvogel: C. Baas van Ju liana te Oudelande. le kal: C. J. Baas voornoemd. 2e kal: G. Verhey- ke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 3e kal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 4e kal: L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezande. le onder- kal: L. Meyaard van Edele-Hand- boog te Oudelande. 2e onuerkal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande beiden met loting, le klep: Jac. Plat' schox-re van Zorgvliet te Ellewouts dijk. 2e klep: J. de Rijke van Ede- le-Handboog te Oudelande. 3e klep: Jac. Smallegange van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels: Adr. Westveer en G. M. Geense, beiden 4 stuks. Rilland-Bath (Van onze correspondent) Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de gymnastiekvereni ging W.I.K. en in het kader van het 100-jarig bestaan van de Kon. Ned. Gymn. Verbond zal zaterdagavond om half acht een grote gymdemon- stratie worden gegeven voor het ge-1 meentehuls. Hieraan werken mee Sparta uit Krabbendijke, Inter Scaldis uit Waarde, VZOS uit Yerseke, W.I.K. uit Wemeldmge en de organiserende vereniging W.I.K. Verder wordt me dewerking verleend door muziekver eniging Rillandia die om 6.45 uur met alle gymnasten een muzika le rondwandeling zal maken door het dorp. Tevens zal de C.J.V. uit Rilland enkele volksdansen uitvoe ren. Zanglust vergaderde In het dorpshuis Luctor et Emergo kwam de vogelvereniging Zanglust in ver gadering bijeen. Besproken werd de komende verloting en het aanschaf fen van diverse prijzen. Verder wer den diverse commissies benoemd voor de komende tentoonstelling. 's-Heerenhoek Koningschieting De verenigde sociëteiten hielden een koningschie ting. Algemeen koning werd de heer L. Verdonk (Concordia). Koning van Eensgezindheid werd de heer C. v. d. Dries. Bij de vereni ging Concordia werd het de heer L. de Jonge. Bij de Vrije Schutters prolongeer de de heer C. Boonman zijn titel van het vorig jaar. Bij Vios was het de heer J. v. d. Walle, die voor 1968 koning werd. (Van onze correspondent) NIEUW- en SINT JOOSLAND Onder grote belangstelling werd zo als vanouds ook in Nieuw- en Sint Joosland achter de Hervormde Kerk in de kom van het dorp de ring ge stoken op versierde paarden. Twaalf rijders gaven acte de precense. Er werden 45 beurten gereden. le beker van de Ambachtsheer V. Kingschoten werd gewonnen door de heer P. Hoebeke met 6 ringen. De beker van de gemeente Middelburg viel ten deel aan de rijder Joop Minderhoud. De beker van de oud burgemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck won de heer C. A. Pol- derdijk. De beker van de heer C. A. Polderdijk verwierf de heer Jo van Waarde. De beker van de heer Van Paassen was voor de heer C. Reijn- oudt. De 6e prijs, een medaille, was voor de heer Jan Knuijt. In de strijd om de bekers werd door de be kende rijder Ko de Klerk niet mee gereden. De uitslag is: 1 Jac. de Klerk 38 ringen, 2 Joop Minderhoud 30 ringen, 3 C. A. Pol derdijk 24 ringen, 4 P. Hoebeke 22 ringen, 5 C. Reijnoudt 22 ringen, 6 Jo van Waarde 22 ringen, 7 Jan Knuijt 19 ringen, 8 A. Minheere 13 ringen, 9 W. Janse 11 ringen, 10 Jaap Knuijt 11 ringen, 11 G. Reijn oudt 9 ringen, 12 N. de Kater 5 rin gen. De meeste volgringen (24) had Jac. de Klerk. De extra prijzen waren voor 1 Jac. de Klerk, 2 P. Hoebeke, 3 C. A. Polderdijk, 4 Joop Minder houd, 5 W. Janse en 6 C. Reijnoudt. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Middelburg, de heer J. Drijber, de ambachtsheer V. Kingschoten en de heren C. A. Pol derdijk en L. de Voogd. Een dames comité, bestaande uit de dames me vrouw Dr. Jansen, mevrouw Brak man, mevrouw Maliepaard en me vrouw Swestra maakte de prijzen bekend van de versierde paarden. De uitslag is: 1 Adr. Menheere, 2 Willem Janse. 3 C. A. Polderdijk, 4 Jaap Knubt. 5 Gilles Reijnoudt en 6 Jo van Waarde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De politierech ter te Middelburg, mr. T. Attema, heeft donderdag de voormalige com missionair in granen, de heer I. J. uit Hoofdplaat, van het hem tenlastege- legde vrijgesproken. J. was ervan beschuldigd verduiste ringen te heben gepleegd ten nadele van telers van granen, bonen enz. door de door hen geleverde produk- ten te verkopen zonder de telers te kunnen betalen of veervangende par tijen in voorraad te hebben. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 meubeu Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Zoals wij al eerder hebben gemeld, zal ter gele genheid van het 125-jarig jubileum van de Zeeuwse Landbouwmaat- schappij een serie concerten in een aantal Zeeuwse kerkgebouwen wor den gegeven. Tijdens deze concerten worden opnamen gemaakt, die door de NCRV in de loop van de maand juli zullen worden uitgezonden via de radio. Op woensdag 12 juni wordt in de St. Baafskei-k te Aardenburg een concert gegeven. Hieraan verleent het NCRV vocaal ensemble, onder leiding van Marinus Voorbei'g, me dewerking. Het orgel wordt bespeeld door de bekende organist Albert de Klerk. Het programma vermeldt de vol gende werken: Magnificat Quinti toni van Jean Titelouze (1563-1633); het Kyrië uit de Missa super Scar- co di doglia van Orlando di Lasso (1532 - 1954); Medio Registro Alto de Primer tono van Francisco Peraza (1564 - 1598); Pange lingua van Zoltan Kodaly (1882 - 1967); Prelude en Fuga van Karei B. Jirak (geb. 1891); Stabat Mater van Krzystof Penderecki (geb. 1933) en tenslotte: Te Deum Laudamus van Hendrik Andriessen (geb. 1892). OOSTBURG Afdeling H.B.S.-B: mej. J. S. Haak, Aardenburg, de he ren J. J. van Hoeve, Aardenburg, A. de Hullu, Retranchement, C. van Zui len Oostburg. Afgewezen: één kand. OOSTBURG - „St.-Eloy". H.B.S.- A: Noortje Dierick, Aardenbui-g, Pe ter Baecke, Hoofdplaat, Ceriel Ba.vbé, Philippine, Walter Blondeel, Aarden burg, Willy van Hee, Oostburg, Pie- ter Hendrikse, IJzendijke, Rob Pari- daen, Aardenburg, Piet de Ruijscher, IJzendijke. TERNEUZEN Handelsavondschool Z-Vl. 5-jarig: C. J. de Smidt en H. Verboom, beiden Terneuzen. TERNEUZEN Handelsavondschool Z-Vl. 3-jarig: L. G. van Driel, B. Ha melink, A.S. Hamelink, A. de Maat, T. J. T. Swierts, J. A. Verhelst, W. J. Neve, allen Terneuzen. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater; Geopend van 9—18 uur. Rijksarchief: 9.3012 en 13.30—17.35, Tentoonstelling Spoorwegen in ZeelarS Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-17 Expositie Liesbeth Brinkhorst en K ter de Bodt Abdij 21 uur Rondleiding en spel U ven beelden uit het verleden" OOSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago, 14 J. WATERLANDKERKJE Café Bron Seriekaarting MIDDELBURG Rijksarchief: 9.3012 en 13.3017.351 Tentoonstelling Spoorwegen in ZeeW Zeeuws Museum 10-12.30 en 14-17 ut; Expositie Liesbeth Brinkhorst en j ter de Bodt Miniatuur Walcheren, Molenwater; Geopend van 918 uur. HULST P. Leeraert-Nys 15 uur Schieting Raadzaal 15 uur Acad. Reinaertzi (in de pauze cabaret Touw) IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongeren». OOSTBURG Ledel 20 uur Dokter Zjivago, 14 3 TERNEUZEN Luxor 20 uur Samen uit. samen thuis, a.l. koewacht A. de Bock 25 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting WATERLANDKERKJE 15 uur Wielerwedstrijd nieuwelingen Café Bron Seriekaarting In den Koning 19 uur Gin-Act Morgen, zaterdag 8 jxxni: H" weert: 0.17 en 12.53 uur, Terneu 12.22 en 00.00 uur, Vlissingen II, en 00.00 uur, Wemeldinge 12.2! 00.00 uur. -- TV-V BIOSCOOP MIDDELBURG, City VLISSINGEN, Alhambra TITEL Je leeft maar twee keer. De non. GOES, Grand Bonnie en Clyde. OOSTBURG, Ledel TERNEUZEN. Luxor Dokter Zjivago. Samen uit samen thuis. KORTE INHOUD S.P.E.C.T.R.E., de geheime orga' tie, wil met onderschepte rake# die zij in een uitgedoofde kratei Japan verbergt, een nieuwe wei oorlog ontketenen. Aan James 1 de taak om dit plan te verijdelen, Susanne Simonin, een buitenecht!, kind, wordt gedwongen in een kloe ter te treden. Zij komt in ven wordt vernederd en mishandeld weet uiteindelijk met de hulp een aan twijfels lijdende priester, ontsnappen. Ook het wereldse lev kan zij dan echter niet meer i Clyde Barrow en Bonnie Parker, elkaar bij toeval vonden en i avontuur en zorgeloze pret bete bende vormden, verwerven kwalijk-romantische roem door bravoure uitgevoerde aanslagen, b rovingen en moorden. Op hei ment dat ze elkaar als geliefden vb den, komt aan hun asociaal bests-' een einde, als zij in een hinderlk van de politie vallen. Een oude vriend van dokter Zji«r vertelt diens zoon Yoeri het lev® verhaal van zijn vader ten tijde de Russische revolutie. Een tyrannieke dirigent en een v# delievende huisschilder moeten WJ het einde van de oorlog trachten®1 bemanningsleden van een Mi' bommenwerper naar het Frankrijk te loodsen. De open" slaagt na vele avonturen en V sche intermezzi. WELKOM /E&EPEEhjf WE ZULLEK ÖE PEESTEL'JKHEDEK/ BEG/MA/EM MET EEM ST/EQEM - WEDS TE UD

de Stem | 1968 | | pagina 2