Laatste maal Herengracht ■Kk „De Instrumentale" op een paar nieuwe paden ONGELUKKEN OP DE ZEEUWSE WEGEN Ger Im 1 Restauratie Groenendijkse molen nodig Pastoor Van Goethem overleden RACE VAN AUTOPIRAAT Tariefverhojiiiiji bij S.V. Walcheren noodzakelijk RAMP O, HOOFDE Berger-ooggetui Zwaar gewond LUCKY LUKE: DE NAIJVER (Hoemindt ZUID-BEVELAND INTERNEVZEN jjgjMMfcÉii 9 VISCONSERVEN ALTIJD HANDIG! (EN LEKKER) Fa. de Moor-Vlaemink Dagblad De Stern Solistenfestival in Kruiningen J. PLATSCHORRE KAMPIOEN SCHIETING TE KWADENDAMME Excursie vroulvelijke congressisten ANVVV Z.-VL A ANDEREN Wijziging en aanvulling bouwverordening Uitdiepen Zevenaarhaven in voorjaar? Uit bocht gevlogen chauffeur zwaar gewond Vrachtauto ramde sportauto Motor in file op auto; twee gewonden Drie auto's' total loss? Ook fikse blikschade bij botsingen Nieuwe secretaris r.-k. schoolbestuur Vlissingen e.o. WATERSTANDEN wat en waar? VANDAAG MORGEN i lllii 1 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 JUNI 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ze dronken geen glas en ze lieten het ook niet zo het was. Er werd lang gesproken over het niet of wel denapen van de He rengracht in Terneuzen. Voor de laatste maal. B. en w. hebben n.l. de toezegging gedaan, dat bekeken zal worden of er toch iets moois van te maken is. En vertrouwend op het beleid van b. en w. zijn de gemoe deren, die soms wel vanwege deze kwestie erg in opstand kwamen, ge kalmeerd. De foto werd gemaakt enkele uren voordat de raad over de kwestie lang en soms vrij heftig zou discussiëren. Door de pijpleiding wordt water en grond gebracht. (ADVERTENTIE) Maak gebruik van het gemak dat visconserven biedenl Moderne fabrieken verwerken zee-verse vis tot de aller fijnste visconserven voor moderne mensen. Heerlijk, visconservenvoor salades, op het brood, voor hartige hapjes. Visconserven naturel, in tomatensaus of zoveel andere heerlijke sausen. Neem wat In voorraad voor thuls^ of op vakantie. Een reuze gemak] en... lekker! 13"1 (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres: Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 (Van een onzer verslaggevers) HONTEN1SSE Bij een controle door de rijksdienst voor monumen tenzorg is gebleken, dat de stan daardmolen te Groenedijk (gem. Hon- tenisse) op verschillende punten grondig moet worden gerestaureerd. In overleg met molenmaker Beijk te Afferen is voor de uit te voeren werkzaamheden een begroting opge maakt. De kosten worden hierin ge raamd op f 20.000, Verwacht wordt, dat een subsidie zal worden toegewezen van 40 proc., of 8000,- van rijkswege en van 20 proc. of f 4.000,- door de provincie. De gemeente Hontenisse zal een bedrag van f 8.000 op tafel moeten brengen. Burgemeester en wetohu- ders zijn van mening, dat het bestem men van dit bedrag voor het behoud van dit monument volledig gerecht vaardigd is. Zij stellen de raadsle den, die woensdag 5 juni bijeenko men dan ook voor tot restauratie te besluiten. MIDDELBURG Het concert dat de Vereniging voor Instrumentale Muziek uit Middelburg dezer dagen in Zierikzee en Middelburg gaf, waarvan wij het laatste concert bij woonden, vertoonde enige composi ties die wij nog niet eerder van dit orkest hadden gehoord. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), dreitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstreat 81. Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, 'el OU005689. Dat was o.a. de „Tweede Suite" voor klein orkest van Igor Strawins- ky, die in een viertal korte schet sen een mars, een wals, een polka en een galop illustreert. Grappige muziek zou men in eerste instantie kunnen zeggen, die de zaal met een glimlach ontvangt; dit in tegenstel ling tot het orkest, dat er ongemerkt toch nog een flinke kluif aan heeft en waarbij dirigent Jan Out steeds attent moet zijn, willen er geen ont sporingen komen. De blazersgroep had wel eens moeilijke momenten, waarbij de zuiverheid een enkele keer te wensen overliet; toch mag men blij zijn dat dirigent Jan Out niet steeds de bekende paden be wandelt. Dit concert werd geopend met „Serenade voor cello en or kest" van Robert Volkman, een componist wiens naam men praktisch nooit op een programmablad aan treft. Hij leefde in de 19e eeuw. So list was de aanvoerder van de celli, Martin Zagwijn, dit groot routinier in het vak, die melancholieke werk je op sonore en zeer muzikale wij ze bracht, daarbij ten dele goed on dersteund door de strijkersgroep. De celli kwamen daarbij beter voor de dag dan de violisten, die het in de hogere regionen nogal eens oneens waren met elkaar ten opzichte van de zuiverheid. Het programma na de pauze werd geopend met het tweede pianocon cert van Sergei Rachmaninow, waar bij Gerard Hegeveld als solist fun geerde. De pianist gaf van dit leven dige, vol ritmische gemarkeerde werk een uitstekende vertolking, waarbij hij zich niet alleen als so list maar tevens als begeleider be kwaam toonde. Gerard Hengeveld, die ook wel eens „uitstapjes" maakt in het z.g. lichte genre van de mu ziek, waarbij vele pianoleerlingen genieten van zijn twee- en vierhan dige stukjes, werd in de beginfase van dit werk wat overspoeld door het te luid reagerende orkest. Aan het slot een ovationeel applaus dat terecht was, waarbij de solist niet een toegift dankte, hetgeen wat ons betreft, niet nodig was. (Men moet zich nooit overeten). De Instrumen tale was verder nog te beluisteren in Schubert's „Unvollendete", over het algemeen goed gespeeld al trekt dit enigszins langdradig uitgespon nen werk ons niet meer zo aan. A.L. (Van onze correspondent) KRUININGEN Een record aan tal deelnemers was aanwezig op het solistenfestival te Kruiningen om el kaar het kampioenschap van Zeeland te betwisten. Er waren 18 deelne mers die dongen naar de gouden Sennheiser Micro. De finale-groep bestond uit 5 deelnemers. De 3 jury leden maakten de volgende uitslag bekend: 1. Jos Rampart, Halsteren, 75,5 punt; 2. Frans Kasander, Vlis- singen, 75 punt; 3. Anja van de Avoort, Breda, 74,5 punt; 4. Alette Herwegh, Axel, 70 punt; 5. Ria Ha melink, Sas van Gent, 65 punt. Bur gemeester A. Schipper reikte de prijzen uit. Na afloop was er een bal m.m.v. deBelgische band The Kontika's. De belangstelling hier voor was groot. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De Provin ciale Zeeuwse Schuttersbond hield haar jaarlijkse kampioensschieting op de staande wip te Kwadendamme. Er namen 69 schutters aan deel. Kampioen op de kleppen werd de heer Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk voor de derde ach tereenvolgende maal. Hierdoor werd de wisselplaquette zijn eigendom. Op de vogels werd het de heer J. A. Rijk van ADLM te Kwadendam me. De uitslag van de eerste wip is als volgt: le zijvogel: F. Koene van Spes Nostra te Ovezande; 2e zijvogel: W. de Wilde van Juliana te Oudelande; le bovenkal: A. de Jonge Pz. van Willem Teil te Ovezande: 2e boven kal: Sjaak de Baar van Willem Teil te Ovezande, bij loting: le onderkal: C. v. d. Guchte van Spes Nostra te Ovezande; 2e onderkal: F. v. Loen hout van Jac. v. Beieren te Goes; le klep en kampioen: Jac. Platschor re van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e klep; L. Meyaard van Edele Hand boog te Oudelande; 3e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme: 4e klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Jac. Smallegange van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 2e hoofd vogel: mevr. Steenaert van ADLM te Kwadendamme; le zijvogel: P. Drie- dijk van Soranus te Heinkenszand; 2e zijvogel; P Daalman van ADLM te Kwadendamme; 3e zijvogel: J. Rijk van Jac. v. Beieren te Goes; 4e zij vogel: St. v. Iwaarden van Wil lem Teil te ICapelle; le kal: mevr. Steenaert van ADLM te Kwaden damme; 2e kal: Jac. de Baar van Willem Teil te Ovezande; 3e kal; P. Driedijk van Soranus te Heinkens zand; 4e kal: D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; meeste kleine vogels: A. de Jonge Pz. van Willem Teil te Ovezande, 5 stuks. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer zal donderdag en vrijdag te Vlissingen en Middelburg haar jaarlijkse congres houden. Bij gelegenheid hiervan »al voor de dames een excursié naar Z. Vlaanderen worden gMrganiseerd. Er zullen ongeveer 56 personen deel nemen. Het gezelschap wordt doo» het ge meentebestuur van Axel officieel ontvangen op donderdagmorgen om 11.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Vogelwaarde (Van een onzer verslaggevers) De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft opnieuw enkele wij- ziigngen aangebracht in de z.g. mo delbouwverordening. De Vereniging adviseert de gemeentebesturen deze over te nemen in de gemeentelijke bouwverordening. Een gdeelte van de wijzigingen is een gevolg van een overleg, dat heeft plaatsgehad tussen de adviescom missie voor de unificatie en het Landbouwschap. Een ander deel is een gevolg van de aandrang, die is uitgeoefend door de Nederlandse Centrale Vereniging ter bevordering van de revalidatie en de Stichting Technische voorlichting t.b.v. licha melijk gehandicapten. B. en w. van de gemeente Vogel waarde stellen hun raadsleden voor met het advies van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten akkoord te gaan. Vrijdagavond om zeven uur zal de raad hierover beslissen. Kloetirige Demonstratie De Kloetingse Gym nastiek Vereniging heeft met mede werking van een dames- en heren- ploeg van de gymnastiekvereniging „V.Z.O.S." uit Yerseke een gymnas- tiekdemonstratie gegeven in het plantsoen aan de Vijverweg. Na een rondgang door het dorp werd onder grote belangstelling het programma vlot afgewerkt. De ma joretteshow, gebracht door meisjes van de Kloetingse Gymnastiek Ver eniging, was het succes van de avond. Uitbreiding „Blauw Wit" De korfbalvereniging „Blauw Wit" uit Kloetinge heeft een welpenafdeling aan haar vereniging toegevoegd. Kin deren, die de leeftijd van zes jaar hebben bereikt, kunnen reeds lid worden. Zij krijgen ook al kans om aan een enkele wedstrijd deel te ne men. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau zijn als gevonden aan gegeven: damesportemonnaie met inhoud, schroevedraaier met geel handvat, zilveren bedelketting met breidoppen, vier sleutels aan een ring, huissleutel no. 18. Benoeming Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kloetinge is met ingang van 1 augus tus benoemd mej. M. J. Bolijn uit Roosendaal. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het komende voorjaar zal waarschijnlijk worden begonnen met het uitdiepen van de Terneuzense Zevenaarhaven. Aldus een mededeling van burgemeester J. C. Aschoff in de raadsvergadering naar aanleiding van een vraag van de heer R. Hol (PvdA). De heer Hol herinnerde aan de onlangs door de minister gedane be lofte, dat nog dit jaar met dit werk zou worden begonnen. De burge meester deelde mee, dat het oude plan op het ogenblik in revisie is en dat er volop besprekingen gaande zijn met de architect. (Van onze oorrespondent) GILZE-RIJEN In de ochtend van tweede Pinksterdag is in het St- Ignatiusziekenhuis te Breda pastoor A. M. J. M. van Goetliem, sinds 1963 pastoor te Molenschot een kerk dorp van Gilze-Rijen overleden. Pastoor Van Goethem werd in 1911 te Sas van Gent geboren. Hij werd in 1936 te Hoeven priester priester ge wijd, Hij was kapelaan in Oosteind. Bergen op Zoom en Zevenbergen, waarna in 1963 zijn benoeming te Molenschot volgde, waar hij pastoor Van de Riet kwam vervangen, die met emeritaat ging. De parochie wist, dat haar herder zich de laatste tijd wat moest ont zien. Op de ochtend van zijn over lijden werd hij met borstklachten naar het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. In de ruim vier en een half jaar, dat hij in Molenschot was, heeft pas toor Van Goethem zich in deze kleine gemeenschap doen kennen als een „zegvrije" man, die een eerlijke, grote belangstelling had voor alles wat in Molenschot plaatsvond. Hij had een uitgesproken eigen mening, doch legde zich loyaal neer als men hem van een andere mening kon overtuigen. Pastoor Van Goethem wordt aan staande donderdagochtend om half elf begraven. Dan begint de plech tige uitvaartdienst in de parochiekerk St.-Anna te Molenschot, onder leiding van pastoor-deken J. van Boxtel uit Rijen. Woensdagavond, na de dienst van 19.30 uur, wordt gelegenheid ge geven tot een laatste groet. (Van onze correspondent) ZOUTELANDE Op de Provin ciale weg Zoutelande - Biggekerke is een personenauto, bestuurd door S. B. uit Middelburg, uit de bocht gevlogen. Hierdoor werd de bestuur der uit zijn auto geslingerd. Hij werd daardoor ernstig gewond en is per ambulance overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De auto is geheel vernield. (Van onze correspondent) Doordat de vrachtwagen bestuur der D. R. uit Heinkenszand op de voorrangskruising Provincialeweg- Westdijk geen voorrang verleende, kwam hij in botsing met een sport auto bestuurd door M. de M. uit Borssele. Deze sportwagen vloog na de botsing tegen een boom, waardoor de bestuurder en zijn 6-jarig zoontje J. de M. uit de auto werden geslin gerd. De bestuurder liep lichte ver wondingen op, zijn zoontje kwam met de schrik vrij. De auto werd geheel vermeld. (Van onze correspondent) AAGTEKERKE Tegen H. uit Oostkapelle is proces-verbaal opge maakt. Hij zou, blijkens dit proces verbaal op onverantwoordelijke wijze in staat van dronkenschap, met een snelheid tussen 80 en 100 km op slin gerende wijze door het centrum van Aagtekerke gereden hebben. Daarbij 13 bij dwars door een tuinafrastering gereden om vervolgens op een par keerterrein tegen een aldaar gepar keerd staand voertuig te rijden, waarbij hij tot stilstand kwam. Het voertuig van de autopiraat had te vens nog vier gladde banden. Zelf kwam hij er zonder kleerscheuren af. (Van onze correspondent) KKaBBENDIJKE Zaterdagmor gen is de motorbestuurder J. S. uit Arnhem, bij filerijden, bovenop de achterkant van een Belgische per sonenauto gereden bestuurd door P. H. uit Essen (België). De motorrij der en zijn echtgenote werden hierbij zwaar gewond per ambulance naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes ver voerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Doordat op het kruispunt Oranjestraat - Koningin- neiaan de bestuurder D. S. uit Am sterdam geen voorrang verleende aan de door mevrouw G. v. K. uit Terneuzen bestuurde personenauto, ontstond een aanrijding, tengevolge waarvan de auto van de Amsterdam mer omsloeg. De auto van mevrouw Van K, schoot met zulk een vaart door, dat hij tegen de geparkeerde auto van dokter Hoving terecht kwam. Ook deze auto sloeg om. De bestuurster en de bestuurder liepen lichte verwondingen op. De drie au to's werden totaal vernield. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Op rijksweg 58 bij Rilland zijn zaterdag, zondag en maandag bij geweldige drukte verschillende aanrijdingen geweest, waarbij diverse personen ernstige en minder ernstige verwondingen oplie pen. (Zie ook pag. 1). Materiële schade ontstond o.a. op de grens Krabbendijke-Rilland. Van wege te weinig remafstand reed daar een Belgische personenauto, bestuurd door C. D. uit St. Catelijn-Waver, op de achterzijde van K. S. uit Rotter dam. Bij de Kreekrakpolder deed zich een kop- en staartbotsing voor tus sen drie personenauto's. De bestuur ders waren L. S- uit Waalwijk, J. W. A. L. uit Eindhoven en W. M. uit Aalsmeer. Alle drie de auto's werden beschadigd. Zondag ontstond zware materiële schade bij een aanrijding eveneens op de Kreekrakdam, waarbij drie personenauto's betrokken waren bestuurd door J. R. B. uit Dülken (D.), A. B. W. v.d. B. uit Nw.-Ginne- ken en A. K. uit Aken (D.). De oor zaak was hier ook, dat alle drie de auto's te weinig remafstand hadden. Zij liepen alle drie veel materiële schade op. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aan een ver dere verhoging van de tarieven op de lijnen van de n.v. Streekvervoer Walcheren zal, naar in het jaarverslag over 1967 van deze maatschappij wordt meegedeeld, niet te ontkomen zijn. Het enige alternatief om op den duur tot een sluitende exploitatie te komen, (bij het handhaven van de onrendabele lijnen uit een oogpunt van de vervoersplicht die het bedrijf is opgelegd) is gelegen in faciliteiten van de overheid. De resultaten over het jaar 1967 zijn in verhouding tot de omzet en het geïnvesteerde vermogen, gering geweest, hoewel de directie niet zover gaat om te spreken van een „onbe vredigende situatie". De stijgende loonkosten, die in totaal 54 pet. van de totale exploitatiekosten uitmaken moesten worden opgevangen door een efficient en zuinig beheer. Mede hierdoor blijft er een bedrag van f 45.000 beschikbaar voor verde ling onder de aandeelhouders op de basis van een dividend van 6 procent. Aan de personeelsvereniging wordt een donatie van f 1000.- toegekend. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Met ingang van 1 juni 1968 is tot secretaris van de Stichting r.-k. Schoolbestuur Vlis singen en omgeving benoemd de heer H. B. Bekkers uit Vlissingen. De heer Bekkers komt in de plaats van de heer W. M. Janssen, die gaat verhuizen naar Den Haag. DEN HAAG (ANP) Konstanz (nn (+1); Rheinfelden 303 11); Straats. burg 350 (—2); Plittersdorf 486 (+j). Maxau 542 15); Plochingen 174 (—11); Mannheim 394 (+11): Stein bach 148 (—6); Mainz 352 (-4); Bin. gen 256 (+2); Kaub 285 (onv.); Trier 261 (+7); Koblenz 282 (onv.); Keufe, 259 (—1): Ruhrort 438 (+6); Lobith 1045 4); Nijmegen 831 (onv.); Arn. hem 840 (+2); Eefde IJssel 388 (—2)' Deventer 278 (—2); Monsin 5450 (onv) Borgharen 3896 11); Belfeld 1039 27); Grave beneden de sluis 503 j) MIDDELBURu Miniatuur Walcheren, Molenwater; Geopend van 918 uur. Rijksarchief: 9.3012 en 13.30—17.30 u Tentoonstelling Spoorwegen in 1 Vleeshal: Kunstexpositie. City 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 j. Landbouwcentrum 10-12 en 14-16 uu» GOES Voorlichting huishouding en gezin Grand 20 uur Wacht tot het donker is, 18 J. IJZENDIJKE 14 uur Wielerwedstrijden Markt Kermis Alb. Groosman 15 uur Schieting OOSTBURG Ledel 20 uur Harem Holiday, a.l, TERNEUZEN Luxor 20 uur Dr. Zjivago 14 jaar vlissingen Alhambra 20 uur Bonnie en Clyde, 18 j, KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Schieting voor bejaarden KRUININGEN Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Rex De vijf oproerzaaiers, 18 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Odeon Alexander de gelukzalige, al 14, 16, 18, 20 en 22 uur Pathé De risico's van het vak, a.L 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Twee huurlingen, 18 j. 15, 18 en 21 uur Ambassades Wacht tot het donker wordt, 18 j. Savoy Helga, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astrid De jonge wilden, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin De boodschapper van de dui vel, 18 j. 14, 16, 18. 20 en 22 uur Astra De kleine bader, a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capitole De laatste safari, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Palace Alles op zijn tijd, 18 j. GENT Capitole Pouic pouic, 18 j. Majestic De arnauds, 18 j. Plaza Rocket naar de maan, a.l, Select Assepoester, a.l. Savoy De stoutmoedige dievegge, 18 J, ST. NIKLAAS Eden De grote strijd, 14 j. Century Kindar de prins van de woestijn, 14 j. Palace De onoverwinnelijke Josie, tl Scala De patrouilleleider, 14 j. BRUGGE Memlinc Generaal Custer van het westen, a.l. Zwart Huis Assepoester, a.l. Forum De kleine bader, a.l. Capitole De oorlog der monsters, tl Scala In de klauwen van de mummie, 18 jaar MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 918 uur. Rijksarchief: 9.30—12 en 13.30—Ml I Tentoonstelling Spoorwegen in Zeek: Vleeshal: Kunstexpositie. City 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Dr. Zjivago, 14 j. ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag NKT 20.30 uur Een dag uit de i van Joe Egg Nicols GENT Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag BRUGGE Bioscopen als onder vandaag (Van een onzer versla HANSWEERT Ve vanmorgen zal wordi beerd het Noorse zeesci kar" (9000 ton), dat avond op de Westerse Hansweert na een aanv, de Engelse „Runswic ton) op een zandplaat 1 naar Antwerpen te sli Noorse hoofdmachinist de scheepsramp nog sti mist. De overige 46 op zijn gered. Beide pinksterdagen is geweest het gat in de inidsi ramde Noor te repareren, werk is gelukt, zal het ners geladen schip wordi pompt en vlot getrokken, wordt geborgen door het bergingsbedrijf Herling en De aanvaring gebeurde 20 uur tussen Hansweert kenskerke. Oorzaak ervan gens de rijkspolitie te wat meldinge, waarschijnlijk eil roer van de „Runswick". Dj schip trof de Noor midsch' machinekamer van de stroomde vol water. Het gï het schip zou zinken was g zinken werd echter voorkoir dat de Noor vastliep op d plaat in de Biezelingse Ha De ramp voltrok zich voor van berger Leen Polder: Hansweert. „Ik stond erop t toen de Noor midscheeps w troffen", vertelde hij. „Met teriaal en vier boten zijn w mogelijk naar de plaats van varing gegaan". Aan boorc Noor, dat passagiers- en vrï is, bevonden zich 37 bema den en 10 passagiers nit No- Op het moment, dat Polde! de twee schepen aankwam,! mensen met zwemvesten aai ling en werden ze in sloep< Een 30 a 40 Noren werden a van Poldermans bergingsvE genomen. Terwijl zich dit allemaal al zorgde mevr. Polderman, die huis op de dijk in contact st| haar man op de Westersch" een dokter in Hansweert waarsehuwd en naar het schip werd gebracht. Daar bl zwaargewonde, de 58-jarige dess C. Bechström aan boordL Met één van Poldermans werd zij, met de passagiers j gaande naar Hansweert gebra zwaargewonde werd doorj naar het Bergzichtziekenh' Goes. Zij heeft o.m. een diep wonde opgelopen, maar v niet in levensgevaar. De pa: brachten de nacht door in hel en roer gebrachte Hanswee: vertrokken zondagmorgen Noorwegen. Een 20-tal bemai leden werd zaterdagavond na: neuzen gebracht. Zondag, haalde Leen Polderman no aantal officieren van boord. II nen bleven achter op het SCI) ID11D O va /"I L>v\ Volgens kapitein Pedersen iiHavskar" was de hoofdmaa f A. Hansen, diii steeds wordt vermist, kort v<| botsing nog aan dek. Ongevei minuut voor de ramp moet hi Deneden zijn gegaan. Verschillende andere mann< vonden zich tijdens de aanv: (ADVEKTENTTE) Wfp££l pn/mfül wgc/zchgfigtgbm mjwsploozj wordt ideszgg.,, A opgebouwd uoo/2 zit A s^ris-it/— ori/

de Stem | 1968 | | pagina 2