De Groot nog steeds aan kop Internationaal hippisch concours: 250 ruiters „IK VOEL ME NOG STERK" „Ik moet het hebben van de rivaliteit Wouter wille eenstul haas* uit het vuistje UITSLAGEN f 13,40 Gewestelijke biljarttitels voor EBC en OBC i Voor sportieve aktieve mensen BSC versloeg Internos: 2-0 Vandaag koers in Hulst Van de Muren eerste in zeehengelwedstrijd Cees Rentmeester Fiïts Hoogerheide: éé«van,sree7bergeV)nWOnW «a's'Toe0r°w«eudin« .0p °lym- Betrekkelijke rust Somber Overwinning m TWEEDE PINKSTERDAG IN AXEL COGNAC JOSEPH GUÏ Viertallen Vandaag in Delft: Restantje van Xerxes-DOS zonder publiek Elf handbaltrainers geslaagd DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 MEI 1968 13 (Van onze sportredacteur) OPLOO Cees Rentemeester voelt zich, zegt hij, nog niet hele maal verslagen in Olympia's loer, die voor hem gisteren in Oploo een teleurstelling oplever de. „Ik ben", spreekt Rentmees ter zacht, „sterk genoeg om nog terug te komen, al ontken ik niet dat het een zware opgave is". Het is de voorzichtige beken tenis van een bescheiden cou reur, die geleerd heeft hard voor voor zichzelf te zijn. De Zeeuw voelt in deze Olympia's Toer de forme, die hem in 't begin van dit seizoen deed opvallen. Cees Rent meester: „Ik ben over mijn in zinking heen. Toen ik aan Olym pia's Toer begon durfde ik ner gens op te rekenen. Tot twee da gen voor de start lag ik ziek in bed, vanaf de Ronde van België koerste ik niet meer. Maar nu voel ik me weer sterk, al weet ik dat ik nog niet de volle macht heb". Cees Rentmeester is een van de door de bond geselecteerden voor het grotere werk van dit seizoen, de Kleine Tour en de Olympische Spelen in Mexico. Voorlopig rekent Rentmeester op de Kleine Tour. „Ik heb er erg veel zin in. Een maand gele den reed ik in Bordeaux - San Sebastian, en toen merkte ik dat ik lekker kon klimmen. Ik won er het puntenklassement, en wist op 48 seconden van de winnaar derde in het algemeen klasse ment te worden". Ploegleider Plet Liebregts noemt Cees Rentmeester een „compleet" renner. „Hij kan", aldus de in deze Toer zo succes volle Liebregts, „alles. Cees heeft voldoende mogelijkheden om het ver te brengen in de wielersport. Hij neemt het serieus. Op zijn 17e jaar reed hij al als amateur, maar hij maakte niet de tout waaraan veel jongens van dei leeftijd zich bezondigen. Rent meester werkte zich weloverwo gen op. De meesten vliegen er zo maat in. Wanneer men de prestaties van Cees bekijkt, bli jkt dat hij ieder jaar beter wordt. Ik zie dat graag, zo'n geleidelii ke opkomst. Voor mij wordt Rentmeester een groot coureur. Hij doet in alles denken aan Jo de Roo. Zijn rijstijl Hjkt op die van De Roo, en ook qua karakter is hij dezelfde. Ik heb graag met Zeeuwen te doen. Het zijn geen praters, maar als ze iets zeggen weten ze waar ze het over heb ben. Wit is wit, en zwart is zwart, begrijp je wat ik bedoel, leder jaar neem ik een paar Zeeuwen in mijn ploeg. Het zijn jongens waar je van op aan kunt. tees Rentmeester is er voor mij het duidelijkste bewijs van". 59 (Van onze sportredacteur) heh£l?u r AIs Flits Hooger- kans» U' ^sscnc,recht over zijn tókt h"? 9 ympia's Toer Pfaat, Welftvi bedachtzaam en spreekt Zj.7°ffn- V.Een starke acluL' „aar' bij, „heb ik niet ioïe!L a- et 2i,n allemaal wel wiUen nnnff Z'ch «raag voor me eemmLi I tren' maar ze zijn nu PlSew 20 sterk a's b.v. de en r£ o n/an Leen de Groot moeten v? meester- Ik zal het tussen a van de rivaliteit n de kanshebbers". vooïll Hoo«erheide heeft zich Schern n„mten, daar bijzonder Olvmni t® letten. Voor hem is aarffi» 7er meer dan een rium g van het ertte- miin 7?' Hoo«erheide: „Dit Ls wordt Uid L ^mateurjaar. Het Profs .„'li 'R overga naar de sis ik hi? beeft alleen zin Om een ploe« ban komen. Ikdeze tn 'p te maken, moet 'Iers i,ehher SOed beëindigen, an- dig Er ?en, ze me nergens no- kandidat™ senwonrdi« te veel «en tèam?" °M een pIaats in »rt?i-J°P.treden van Frits Hoo- vaSe'n 01 Ws Toer ls op- te OssenZ.nh?er me" weet dat van d? er een «root deel te door z"SrH"dstr«den mis tende va7n reed voor de Werd S waarin hij 29e drukwekkend S et er« in" «en wedstriid' ,mafr >?a vijf da- heide in h?l Fnts Hooger- hebbers! ri-' -le van He kans- méeJu' [h?111?,V00.!" een deel ook", Toer al eerde?1 ik 0Iympia's feet je deze te j Vo,«ens mij beer gedaan h i?u6 ecn of twee wwkeliik7fc - ,?n' voor je er ets m kunt presteren". CONCURRENTIE MISTE SLAG (Van o«ze sportredacteur) OPLOO Het geluk was met Leen de Groot. Hij ontmoette het op de licht glooiende wegen van de Bra bantse Peel, waar de finale van de vijfde etappe in Olym pia's Tour zich onder een drukkende hitte afspeelde. Daar kreeg de leider van de karavaan onverwacht kans om enkele tegenstanders op afstand te zetten. Daar nl. ramde een valpartij in het peloton de groep in twee stukken. Leen de Groot zat op dat moment van voren, belangrijke rivalen als Cees Rentmeester, Piet Legicrse, Matje Gerrits, Joop Zoetemelk en Jan van Katwijk van achteren waar de klap verschrikkelijk aankwam. „Hoe het precies ver liep", vertelde wielrenner-schaatser Jan Bols, die net niet betrokken raakte bij de geweldige smak, „weet ik niet. Ik hoorde een klap, net of er een band sprong, keek achterom en zag een stapel renners en fietsen liggen. Het leek wel een hooiberg". Onder aanvoering van Leen de Groot en zijn ploegmaten vloog het tempo omhoog. E enkopgroep met de als steeds actieve Kees Koeken en de sterke Daan Holst die een aanval on dernam op De Groot's trui werd in gelopen door de renners, die de val partij bij toeval voorbleven. Leen de Groot behield in Oploo zijn eerste plaats, ontdaan van een deel der con currentie, die op 54 seconden diep teleurgesteld binnenkwam. Dit succes dankte Leen de Groot overigens niet helemaal aan het pure toeval. Er was één punt in zijn voor deel, dat het nare slot van deze etap pe enigszins acceptabel maakte. Het feit nl. dat De Groot met zijn sterkste knechten aanvallend reed in de fina le. Hij sleurde onophoudelijk op de kop van het peloton om het leiders- groepje, waarin Holst en Jansen als best geklasseerde mannen zaten, te achterhalen. Eén activiteit waarvan Legierse, Rentmeester, Gerrits, Zoetemelk en Van Katwijk zich voor een deel ont hielden al stond er ook voor hen alles op het spel. De gedachte dat De Groot met zijn kornuiten wel zo hard zou werken dat de hergroepering tot stand kwam, overheerste blijkbaar en deed dit deel der favorieten besluiten zich in betrekkelijke rust naar de finish te laten dragen. Ze bengelden achter het hardst werkende deel van de gro te groep en dat werd hun noodlottig. Met een harde klap sloegen ze over elkaar nadat in het midden van het peloton een renner gevallen was. Leen de Groot bleef het geweldige tempo, waarmee hij de kopgroep pro beerde te achterhalen onderhouden en bracht op tien kilometer voor de finish de aansluiting tot stand. In Op loo won Henk Nieuwkamp, een regel matige prijsrijder, en kwamen Rent meester, Legierse, Gerrits, Zoetemelk en Van Katwijk ontredderd binnen. Verslagen door het noodlot dat ze hadden kunnen ontwijken, wanneer ze aan de zijde van Leen de Groot mee ten aanval waren getrokken. Overigens was met name Rent meester eerder op de dag wel actief geweest. Hij mengde zich in enkele ontsnappingen die geen schijn van kans kregen omdat de groep een waanzinnig hoge snelheid aanhield. Met een gemiddelde van rond de 45 kilometer per uur stormde het ren- nerspak naar Oploo, weinig damarra- ges toelatend. Vluchtpogingen van o.a. Koeken (zeer bedrijvig in deze tour, hetgeen hem op de eerste plaats van het puntenklassement na de vijf de dag bracht) Prinsen, Bravenboer en Cornelissen liepen op niets uit. Het groepje werd na enkele kilometers weer ingelopen. Opnieuw trok Koe ken er tussenuit, ditmaal in gezel schap van De Koning. De enige winst die Koeken boekte bestond uit pun ten voor het klassement. In Blitterswijck, na 100 kilometer koers, mengde zich Fedor den Her tog in de strijd. Den Hertog, die in de venijnige rit van zaterdag volledig gedemoraliseerd op minuten binnen kwam. Vanaf die dag gelooft hij niet meer in zichzelf, al heeft de kara vaan bewondering voor zijn talent. Bang geworden na de valpartij die hem vorig jaar weken in het zieken huis deed belanden en waaraan hij een gebrekkig gezichtsvermogen over hield, durft Den Hertog niet tussen de wielen. Hij houdt zich constant op aan de staart, waar hij steeds meters achter de laatste man van het pelo ton fietst. Deze ongebruikelijke indi viduele race dwingt al dagen respect af, want wie zich zo kan handhaven moet over klasse beschikken. Den Hertog evenwel ziet het allemaal maar somber in. Gisteren dan trok hij naar voren om aansluiting te zoe ken met de koplopers. Van de Leeuw en Benjamins. Janbroers sprong aan zijn wiel en binnen een paar kilome ter slaagde het duo. Dank zij het werk van Den Hertog bouwden de leiders een voorsprong op van 20 se conden, het grootste verschil dat gis- ADVERTENTIE ■3|E voedzaam gemakkelijk lekker teren voor vluchters gemeten kon worden. Meer dan dat stond het pelo ton aan Den Hertog en zijn collega's niet toe. Het waakte angstig over de kansen en loerde met arendsogen naar Van Katwijk en Gerrits, die in eigen woonplaats zouden finishen en daaruit inspiratie konden putten. In de verschillende kampen had den de bazen hun renners opdracht gegeven de rivaliteit tussen deze twee niet slecht geklasseerden in het klassement goed te observeren ten einde er eventueel van te kunnen pro fiteren. Zo ver kwam het echter niet. Wel liet men nog even een groep met o.a. De Groot, Rentmeester, Holst en Legierse glippen, doch dat was slechts voor even. Meteen na het terugpakken van de overmoedigen dienden zich nieuwe waaghalzen aan. Weer was Holst er bij, opnieuw schoof Kees Koeken zich naar voren. Harry Jansen meldde zich, naast Holst, als tweede gevaar lijkste concurrent voor de Groot. Ook aan deze aanval op de leiderstrui kwam een einde, toen degenen, die niet bij de valpartij betrokken raak ten voluit gingen koersen. Alle kanshebbers, op Legierse, Rent meester, Gerrits, Zoetemelk en Van Katwijk na, waren erbij. Ook Frits Hoogerheide, die zich verrassend goed vooraan in het klassement weet te handhaven. Dat hij opgewassen zal zijn tegen de sterke groep rond lei der Leen de Groot, moet echter be twijfeld worden. Zoals het niet erg waarschijnlijk is dat de andere kans hebbers Leen de Groot nog uit de trui kunnen fietsen. Ofschoon in Olympia's Tour altijd veel mogelijk blijkt, mag men met enige zekerheid gaan denken aan een eindoverwin ning van De Groot die sterk rijdt en over enkele van de meest bekwame knechten uit de tour beschikt. PETER HEERKENS LEEN DE GROOT VIJFDE ETAPPE 1 Nieuwkamp (Amstel) 3.41.59; 2 Groen (Batavus); 3 Serpenti (Peu geot); 4 Van Stralen (Flandria); 5 Koeken (Vredestein); 6 De Groot (Caballero); 7 Jansen (Vredestein); 8 Braveboer (Kroon); 9 Verbeek (Ba tavus); 10 Zijlstra (Noordelijk team); 11 Zantingh (Vredestein); 12 Holst (Peugeot); 13 Wilczek (Polen); 14 Van der Burgh (Smiths) 15 Rosen- meijer (Denemarken); 16 Deelen (Batavus); 17 Baars (Caballero); 18 Hoogerheide (Sport '68); 19 Buur- meijer (Noordelijk team); 20 Bakker (Kroon) allen in dezelfde tijd als Nieuwkamp. 39. C. Rentmeester 3.42.53, 48 L. Bo- gers z.t., 58 J. Frijters z.t., 72 W. Prinsen z.t. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Vredestein 11.05.57, 2 Batavus z.t., 3 Caballero z.t., 4 Noordelijk team 11.06.51, 5 Kroon z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 De Groot (Cabballero) 14.11.07, 2 Bakker (Kroon) 14.11.46, 3 Hooger heide (Sport '68) 14.11.50, 4 Holst (Peugeot) 14.12.12, 5 Legierse (Bata vus) 14.12.13, 6 Gerrits (Smiths) 14.12.25, 7 Van Katwijk (Amstel) 14.12.39, 8 Rentmeester (Smiths) 14.12.40, 9 Van de Leeuw (OVIS) 14.13.10, 10 Van Vught (Cabballero) 14.13.11, 11 Van de Kruys (Kroon) 14.13.18, 12 De Koning (Amstel) 14.13.20, 13 Jansen (Vredestein) 14.14.00, 14 Snijder (Cabballero) 14.14.23, 15 Deelen (Batavus) 14.14.35, 16 Serpenti (Peugeot) 14.14.46, 17 Koeken (Vredestein) 14.14.51, 18 Poortvliet (Smiths) 14.14.57, 19 Zoe temelk (Amstel) 14.15.05, 20 Krekels (OVIS) 14.15.15. 25 W. Prinsen 14.15.46, 33 J. Frij ters 14.19.03, 50 L. Bogers 14.26.18. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Batavus 42.27.59, 2 Caballero 42.28.09, 3 Smith's-Acifit 42.31.16, 4 Amstel Bier 42.32.19, 5 Kroon 42.32.38, 11 Denemarken 42.43.53, 15 Polen 43.25.48, 16 Tsjecho-Slowakije 44.35.11 PUNTENKLASSEMENT 1 De Groot (Caballero) 58 p., 2 Jansen (Vredestein) 52, 3 Gerrits (Smiths) 48, 4 Rentmeester (Smiths) 44, 5 Krekels (OVIS) 43. -:è :X. Finish van de vijfde etappe van Olympia's Tour, van Geleen naar Oploo over 164 km: winnaar werd Henk Nieuwkamp, gevolgd door Ben Groen en Jan Serpentie. (Van onze sportredactie) AXEL Het tweejaarlijkse con cours-hippique, verzorgd door Julia- naruiters uit Zaamslag en Oranje- ruiters uit Axel, belooft dit jaar wel bijzonder spectaculair te worden. Niet alleen zullen nu eens alle Zeeuwse landelijke rijverenigingen deelnemen, maar tevens zal voor de eerste maal in Nederland aan het concours worden deelgenomen door landelijke rijverenigingen uit België. De Belgische federatie heeft enkele uitnemende verenigingen uitgezocht. Begrijpelijk dat de Zeeuwse ruiters zich vooral de laatste weken tot het uiterste inspannen om straks in Axel een goed figuur te slaan. Het con cours wordt, zoals gebruikelijk, ge houden op tweede pinksterdag. Burgemeester M. K. van Dijke van Axel zal 's middags om half twee de officiële opening verrichten. Gezien de opkomst van vorige ja ren verwachten de organisators bij goed weer tenminste een vijf- tot zesduizend bezoekers. De hogere ver wachting is gebaseerd op de grote re aantrekkelijkheid van het pro gramma: 250 ruiters uit geheel Zee land en België en bovendien zes spe ciale draf- en renkoersen met 31 paarden, onder leiding van de heer Horster uit België, georganiseerd door het Beheer van Paardenloop- wedstrijden der Beide Vlaanderens te Gent. De achttallen komen van de vol gende landelijke rijverenigingen: Oranjeruiters uit Willemstad, De Schouwse Ruiters (Dreischor), O- ranjeruiters (Vrouwenpolder), Wal cheren (Nieuw- en Sint-Joosland), Veerse Dijkruiters (Veere), De Paardebloem (Goes), Honteruiters (Kloosterzande), Oranjeruiters (A- ADVERTENTIE DKTIILERIE*JOSEPH GVT 2 tm Mtalrics JARNAC - COGNAC ppnmrrr nv BBAflCE- pet hele fles xel), Eendrachtruiters (Oud-Vosse- meer) en Soete Waesland uit het Belgische Sint-Niklaas. De viertallen: de landelijke rijver enigingen Broeder Isidoor (Vrasene Waes, België), Sint-Isidoor (Moer- beke Waes, België), Schouwse Rui ters, Julianaruiters (Zaamslag), O- ranjeruiters, Eendrachtruiters (Oud- Vossemeer) en Oranjezon (Vrouwen polder). Om negen uur 's morgens begin nen de dressuurproeven voor acht tallen, viertallen en individuele ruiters. Hiervoor zijn negen dressuur- banen uitgezet op het bekende Axel- se concoursterrein van de V.V.Z.F., tegenover de watertoren, 's Mor gens worden ook springoefeningen houden als voorselectie voor het of ficiële middagprogramma, dat beslo ten wordt met een parade, tijdens (Van onze sportcorrespondente) BERGEN OP ZOOM In de be kercompetitie van het district Zuid 1 zijn enkele verrassende uitslagen gevallen. Zo wist vierde klasser BSC Internos met 2-0 terug te wij zen en haalde Goes bij Cluzona de volle winst weg. Vosmeer versloeg Steenbergen. De uitslagen waren: Vosmeer Steenbergen 2-1, Clu zona Goes 2-3, Hontenisse Axel 3-2; Corn. Boys HVV 0-8, Breskens Terneuzen 3-4, Bier vliet Vogelwaarde 3-2, RCS Alliance 1-2, BSC Internos 2-0. De Schutters SC Gastel 1-4, Was pik Raamsdonk 2-0. welke de prijzen worden uitgereikt. Men verwacht dat de sluiting rond half zes kan plaatsvinden. De para de zal worden afgenomen door de voorzitter van de organiserende ver eniging, de heer J. Dieleman, door burgemeester Van Dijke, door jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford van de Gewestelijke Bond Zeeland van de landelijke rijverenigingen en door de heer J. Smit. Natuurlijk zullen er ook ponyrui- ters meedoen aan het concours. Ze komen van Haringruiters (Biervliet), Honteruiters (Kloosterzande), O ranjeruiters (Willemstad), Oranje zon (Vrouwenpolder) en van de Kleppertjes uit Axel. Ook voor hen worden in de morgenuren de voor selecties gehouden van achttallen, viertallen en individuelen. Voor de ponies zijn vijf dressuurbanen uit gezet. Het veld van de V.V.Z.F. is bij zonder geschikt voor een concours. Ook bij regenweer is het snel droog. Men heeft er ook de ruimte. Afge zien van de veertien dressuurbanen is er een springterrein van 80 bij 120 meter en daar omheen komt een draf- en renbaan van 500 me ter. Voor het publiek is er een overdekte tribune met 200 zitplaat sen en twee tribunes van elk 500 zitplaatsen zullen nog worden opge zet. Voor geluidsinstallatie zal wor den gezorgd en er is een consump tietent met zitjes. Bij het bouwter rein aan de Van Middelhovenstraat, 300 meter van het concoursterrein vandaan, is er voor ruim 1000 auto's parkeergelegenheid. Een prettige bijzonderheid voor de liefhebbers is ongetwijfeld dat de Nederlandse kampioen dressuur, de heer Kees Steendijk van de lande lijke rijvereniging Walcheren, met drie paarden aan het concours zal deelnemen. (Van onze sportcorrespondent) ETTEN-LEUR E.B.C. uit Et- tel-Leur, Nooit Volleerd uit Kaats heuvel en O.B.C. uit Oudemolen heb hen respectievelijk te Helmond, Roosendaal en Vlissingen beslag ge legd op de gewestelijke titel en de daaraan verbonden afvaardiging naar het kampioenschap van Nederland, dat eind juni in Haarlem gehouden zal worden. In de klasse C 1 libre voor drietallen ging de titel van het gewest Brabant en Zeeland naar E. B.C. uit Etten-Leur. Het trio Want Konings, Toon Rokx en Toine Buys was in Helmond goed op dreef. In de eerste wedstrijd moest S.N.A. uit Fijnaart met 5-2 bukken voor E.B.- C., terwijl Luk Raak uit Den Bosch in het tweede duel met 70 voor de bijl ging. In de finale kwam E. B.C. uit tegen H.K.S. uit Kaatsheu vel en in deze eindstrijd boekte het Ettense drietal andermaal een 5-2 overwinning. De klasse C 2 libre was te gast In de amusementshal „Sportland" te Vlissingen. O.B.C. uit Oudemolen bleek hier met A. Machielsen, A. Snoeren, J. Bosters en P. Huyzers de sterkste. Het viertal klopte in de finale de formatie Slaats, De Gouw, Van Velthoven en Van Genen van O.O.G. uit Waalwijk O.B.C. bereikte de finale door overwinningen op Steeds Vooruit uit Zegge en D.J.S. uit Kaatsheuvel, terwijl 't Waalwij-k se viertal met 5-4 moest buigen voor E.B.C. uit Etten, maar in de tweede ronde O.T.K. uit Bergen op Zoom ver achter zich liet. In Roosendaal werd de klasse C 4 afgewerkt. Nooit Volleerd uit Kaats heuvel trok hier in de finale op nip te wijze aan het langste eind door O.K.K- uit Kwadendamme met mi nimaal verschil terug te wijzen. Der de werd hier Schuttershof uit Vught vierde F.A.B. uit Bergen op Zoom, vijfde Sako uit Oss, zesde E.B.C. 3 uit Etten-Leur, zevende Noordgou wen van Schouwen-Duiveland, ter wijl Waalwijk, TOG uit Zevenbergen en Vredesrust uit Roosendaal het ge zelschap completeerden. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Vanavond zullen Xerxes/DHC en DOS de laatste twee minuten spelen van de zondag ge staakte wedstrijd. Op het terrein in Delft mogen vanavond geen toe schouwers aanwezig zijn. Het „res tantje" begint met een strafschop voor DOS. Deze kon zondag niet meer genomen worden bij een 20 stand voor Xerxes/DHC om dat het publiek het terrein opkwam. De K.N.V.B heeft overigens geen rekening gehouden met de mogelijk heid dat Dos in die twee minuten nog gelijk zou kunnen komen. Voor za terdag 1 juni is namelijk al vastge steld de wedstrijd Fortuna '54 - DOS, die eventueel zal gelden als beslis singsduel voor de bezetting van de zestiende plaats in de eredivisie. Speelt DOS vanavond nog gelijk dan zal NAC de tegenstander in de be slissingswedstrijd zijn. Of dit duel inderdaad beslissend zal zijn voor degradatie uit de ere divisie wordt overigens pas op 22 juni bekend, wanneer de buitenge wone algemene vergadering Betaald Voetbal bijeenkomt om nieuwe be sprekingen te voeren over de promo tie- en degradatieregeling. Op 22 juni wordt bepaald of er drie clubs uit de eredivisie degraderen, zoals van tevo ren is bepaald, of dat dit aantal tot twee wordt teruggebracht. (Van onze sportcorrespondent) HULST In Hulst worden van daag ter gelegenheid van de voor- jaarskermis wielerwedstrijden voor amateurs en nieuwelingen verreden. Vooral voor de wedstrijd der ama teurs, die om half vier begint en meetelt voor het Breda-Bierklasse- ment, bestond van rennerszijde gro te belangstelling. Niet minder dan 130 inschrijvingen kwamen binnen. Van hen moesten er vijftig wor den afgewezen. De plaatselijke renner Waldy van Campen, die de laatste weken ge toond heeft in uitstekende vorm te verkeren, zal voor eigen publiek on getwijfeld alles op alles zetten om de palm voor de overwinnaar in de wacht te slepen. Er zijn voor Van Campen echter genoeg gevaar lijke concurrenten als Gaby Minne- boo, Ad Coppens, Peter Vonck, Ad van Overveld, Wim Evertse en Ko de Vrieze. Om half twee gaan ruim veertig nieuwelingen van start met Priem, Bal, Remijn en Van de Bunder als favorieten. Zij rijden 60 kilometer, de amateurs moeten 100 kilometer afleggen. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Van de twaalf kandidaten die in Middelburg op kwamen voor het examen van hand- baloefenmeester (Nederlands Hand bal Verhond) zijn er elf geslaagd. Een ongekend hoog percentage in deze moeilijke cursus. De geslaagden zijn; H. Bevelanders (Vlissingen); G. de Boorder (Breda), A. Goudzwaard (Middelburg), L. Jeekel (Tilburg), H. van Keulen (Vlissingen), G. Kienhuis (Roosen daal), J. Maat (Breda), J. Meesters (Rilland-Bath), J. Moonen (Breda), E. van de Velden (Middelburg) en I. de Vries (Breda). (Van onze sportcorrespondent) BIERVLIET Onder ideale weers omstandigheden namen meer dan 400 hengelaars 'eel aan de zeehen- gelwedstrijd georganiseerd door de H.S.V. de Braakman te Biervliet. De vangst was tamelijk goed en be stond meest uit kleine bot, terwijl ook enkele palingen werden gevan gen. De burgemeester van Biervliet reikte de eerste prijzen uit. De uit slag was als volgt: 1. C.P. v-d. Mu ren, Terneuzen, een koelkast, 622 pnt., 2. R. Sanders te Heest (B), 447, 3. J. Harms te Hoek, 386; 4. H. v. d. Busse te Diksmuide (B), 379 5. H. Meeusen te Hoek 356; 6. A. v.d. Berghe Stene (B), 356, 7. M- de Putter te Hoek met 340. R. v. Waes te Sluiskil 330; J. Helmendag te Hoek 306; K. v. Tatenhove te Vlis singen, 290; M. de Schacht te Osten- de 284; G. Thomaes te Hoofdplaat 270; G. Reijns te St.-Jansteen 270; J. v. Drongelen te Sluiskil 270, C. Verhouwe te Terneuzen 262. (ADVERTENTIE) mm

de Stem | 1968 | | pagina 7