oiler ian.en lop Velen zijn bezorgd om toekomst van Sluiskil Na zoveel jaren heeft Lexington opnieuw 'n formidabele sigaret, gemaakt: deze king size special filter Kom met nationaal ziekenhuisplan Even uitblazen mevrouw B. en w. Hulst verwerpen begroting afvalwaterleiding Hongersnood in Biafra boiler aan: Middelburg. KERKERAAD SCHREEF BRIEF AAN B. EN W. Reconstructie kruispunt Vianen rijkswegen 26 110. en 27 Afscheid secretaris van Ellewoutsdijk Balenci'aga (73) stopt er mee Haarinstituten ANDERS Gewonde en zware schade bij aanrijding 150e geboortedag prof. Fr. Donders Min imumprij sregeling aardbeien Stukje Nijmeegse medische faculteit naar Limburg? DONDERDAG IN RAADSVERGADERING Interventieperiode appelen ten einde Zoon van Margarethe tweede in opvolging Pleidooi van staatssecretaris: ONTHEFFING VEILVERBOD jcht se in- 404 700 ord on- nat >5 ord au- VVJ J200 Tiat fort 600 965, 000 965, [sar nus Ule gi 3 ing TOt izet >/iee tstr. 900. Belcrumgarage vraagt «t..J aanrijdingvrlje auto's van!?®» 1905 te koop. Min. kSSS* 16—20, Breda, tel. 018oo^--sat Merc.-Benz 200 D 1965^?^ bergr. rood kl. stoelen, dak, matten als nieuw n? ge v. Oeveren n.v., dêalfr Merc.-Benz. Goes, tel oiin* 6100 en 8128. U110«- B.M.W. 1800 1966, lichtgTT^ nac kl. Peugeot 404 1966,"27n5ft km. grijs, bl. kl. als nieJ Garage v. Oeveren n.v S Ier Merc.-Benz. Goes tel'.'oii™ 6100 en 8118. Ull0°* Bedford vrachtw. 6 toïP^TT huif, type KEC 5 diesel fill goed, 1962. Hanomag GaiS 1964 gesl. laadbak, geisouS* Dealer Merc.-Benz. Garage Oeveren n.v. Yerseke, tel V' Merc.-Benz 190 D lÖësT TTHr bank stof zeer goed, Mero Benz 190 D 1965, groen Sa. len stof. Merc.-Benz 190 -n 1963, wit grijs grijs dak, sto. len schuifd. rood kl. Dealer Merc.-Benz, Garage v. Qeve ren n.v., Goes, tel. Olloo-emü en 8118. 1UÖ Te koop aangeboden zeer goede staat Taunus 12 m 4 deurs 1964 tevens een Florttf ook in zeer goede staat, j Braat, Dorpsstraat 217* <5* Willebrord. aï-' Te koop van part. Taunus 17 M kuipmodel, in prima staai tel. 01652-2684. aat kz.g.st. Taunus 17 M t.k. ook te ruil tegen bronimS Bornhemweg 1, Oudenbosch iedt vice esel 200 1965 Daf 6, Cor tina 1965 upé jica ;n er Bromfietsen Brommer, als nieuw, te koon wegens aanschaf auto Groenen- dijk 114, Kloosterzamde. Lessen 10 autorijlessen voor t 4751 vervolg- en losse lessen 1 650 Fonkelnieuwe V.W.'s Bondsau- torijschool „De Centrale". AatfimeldingsadressenBreda, Stationsplein 5, tel. 38718, Ber- gen op Zoom, Lekstraat 9. tel. 6504, Roosendaal, Boulevard 113, tel. 4097. O'hout. Breda* weg 33. tel. 3371. Vakantie Wegens vakantie aangeboden 2 slaapplaatsen voor man en vrouw of 2 dames en 2 he ren. Br. ond. no. SK 13257. Diversen Grote kermisschieting op dins dag 28 mei bij J. v. Helsland, Hulst. Inleg f 4,25, terug f 3,- begin 3 uur. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 28 MEI 1968 DEN HAAG (ANP) De recon structie van de aansluiting van rijks weg no. 27 (Gorkum-Vianen) op rijksweg no. 26 (Utrecht-Den Bosch) maakt snelle vorderingen, zo meldt het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. Dit kruispunt is gelegen on middellijk ten zuiden van de Lek- brug bij Vianen, die gedurende de af gelopen jaren aanmerkelijk werd ver breed. De zeer grondige reconstructie van het kruispunt bij Vianen komt nog in de maand mei in een nieuwe be langrijke fase. Het noord-zuid verkeer (Utrecht-Den Bosch) zal m.i.v. van daag over het nieuwgebouwde via duct worden geleid. Daardoor zal dit noord-zuid-verkeer het verkeer van rijksweg no. 27 ongelijkvloers gaan kruisen. Het verkeer van Utrecht met be stemming Vianen zal dan eveneens onder het viaduct door naar Vianen worden geleid. Het verkeer van rijksweg no. 27 uit de richting Gorkum en gaande in de richting Den Bosch zowel als het verkeer uit Vianen zal bovendien van een nieuwe oprit in de richting Den Bosch gebruik gaan maken. Ten behoeve van het verkeer uit de richting Den Bosch en gaande in de richting Vianen en Utrecht zal de verkeerslichteninstallatie voorlo pig nog in gebruik blijven. Het ligt in de bedoeling dit zuid- noord-verkeer echter zo spoedig mo gelijk eveneens over het viaduct te leiden. Dit zal zeker nog gedurende deze zomer plaatsvinden. (Van een onzer verslaggeefsters) ELLEWOUTSDIJK Donderdag 30 mei zal tijdens een buitengewone raadsvergadering in Ellewoutsdijk afscheid worden genomen van ge meentesecretaris N. A. van Over- beeke. De heer Van Overbeeke is be- noemd tot secretaris van de ge- meenten kinschoten en Snelrewaard. De afscheidsbijeenkomst vindt plaats i in het M. J. van Hattumhuis en be- L gint 's middags om drie uur. (Van een onzer redacteuren) SLUISKIL Het dorp Sluis, kil, gemeentelijk behorend onder Axel, Westdorpe, maar in hoofd zaak onder Terneuzen, maakt zich zorgen om zijn toekomst. De kanaalwerken hebben het oude hart weggesneden en als er al een nieuw hart in geplaatst is, dan slaat het nog niet erg aan. En nu de oude brug heeft plaats ge maakt voor een pontje, hebben de bewoners helemaal het gevoel dat het kan.aal een streep trekt door de toekomstmogelijkheden van hun dorp. Om het gevaar te bezweren heeft de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente een brief gestuurd naar burgemees ter en wethouders van Terneu- zen. De brief heeft inmiddels in geheel Sluiskil vonden. weerklank ge- In de brief wijst de kerkeraad vooral op de funeste invloed die de kanaalwerken hebben gehad op de hervormde gemeente. Sluiskil telt 3500 inwoners (altijd nog meer dan zelfstandige gemeenten als Hoek en Zaamslag). Daarvan zijn er 950 Ne derlands-hervormd. Voordat de ka naalwerken begonnen, waren het er 1200. Vooral het oostelijk deel van Sluis kil, Villapark en Vogelbuurt, zijn ge- isoleerd komen te liggen. In het wes telijk deel zijn de winkels, scholen en de kerken. „In het algemeen kan vastgesteld worden", aldus de brief, „dat het een onaantrekkelijke zaak geworden is liet oostelijke deel van Sluiskil te bewonen. Begrijpelijk vin den wij het dat bij de bewoners een toenemende neiging te bespeuren valt om te verhuizen". Dat betekent gewoonlijk: verhuizen naar Terneu- zen. In Sluiskil zelf immers, zo luidt de klacht, wordt maar niet gebouwd. Ds. H. J. Ruis, voorzitter van de kerkeraad, zegt: De overheid heeft indertijd besloten dat het dorp Sluis kil zou moeten blijven bestaan. De hervormde gemeente is toen afge gaan op de prognoses. Daarom kon er een kerk gebouwd worden, mede dank zij de hulp van de landelijke hervormde kerk. Maar ais Sluiskil nu langzaam gaat leeglopen in plaats van gaat groeien, zoals voorspeld werd, dan rijzen er grote financiële problemen en dan is het ook de vraag of de hervormde predikants plaats gehandhaafd kan blijven". „De overheid moet consequent zijn. Toen eenmaal besloten werd dat Sluiskil zou blijven voortbestaan, had men er ook voor moeten zorgen dat hier voor Sluiskil betaalbare wonin gen werden neergezet, in voldoende he jonge Finse ontwerper Kari epistö, die onlangs de Euromode ■wedstrijd in Oxjord won, heejt Z1J1 eerste collectie voor een mode- Magazijn in Helsinki gepresenteerd. ler oven een witte japon van "jon-crépe, genaamd „Eresaluut aan Garbo" met de typische V- st iünge ballonmouwen en inge- ziTueintUUr- De ontwerper liet di... lot09raferen in een wit ver-kostuum met brede sjaalkraag een zwarte coltrui. Hieronder ziet Portretje. Na 31 jaar van triomfaal succes, heeft Cristobal Balenciaga, die lange tijd de koning van de haute couture is geweest, besloten zijn zaak te sluiten. Zijn directrice Madame Re- nee, die zijn dramatisch besluit be kendmaakte, verklaarde dat de slui ting niet plotseling kan gebeuren, omdat de Franse wet voor ontslag aanzegging een bepaalde periode vereist. Maar mevrouw Renee hoopt, dat deze procedure als een pijnloze operatie zal verlopen. Twee belangrijke redenen liggen aan het besluit ten grondslag. Ten eerste is Balenciaga 73 jaar en ten tweede zijn de kosten om een haute couture zaak in stand te houden, te hoog. Balenciaga is een perfectionist, die alleen de beste stoffen en accessoires gebruikt. Hij eiste van zijn hoog ge schoold personeel het beste. Het per soneel van zijn ateliers zal gemak kelijk ander werk kunnen vinden, want andere Parijse couturiers heb ben een grote behoefte aan geschoold personeel. De evolutie van de mode met de opkomst van de minirok en de be langstelling voor confectie strookt niet met de ideeën van Balenciaga, die elegantie en distinctie hooghield. Balenciaga heeft nog niet besloten wat hij gaat doen en het is nog twijfelachtig of hij een luxe confec tiezaak gaat openen, zoals geruchten aanvankelijk wilden. Zijn boutique van lingerie, sjaals, parfums en handschoenen blijft bestaan. De lin gerie van Balenciaga is een belang rijk exportprodukt. Ook de Span jaard Antonio del Castillo sluit zijn haute couture huis. In ons land zijn momenteel enkele haarinstituten werkzaam, die in op vallende advertenties hun diensten, aan het kaal wordende deel onzer bevolking aanbieden. De Consumen tenbond heeft een paar van deze in stituten bezocht, hun theorieën en behandelingswijze nagegaan, en ver volgens een aantal medische deskun digen om hun mening hierover ge vraagd. De conclusie van de Con sumentenbond luidt dat een ieder die aan onnatuurlijke hevige haaruitval lijdt, een dokter moet raadplegen. Haaruitval kan n.l. het gevolg van ziekte zijn. Wie zich voor een onder- houdsbehandeling tot een haarinsti- tuut wendt, moet daarvoor een ste vig bedrag op tafel leggen. Schade doen deze behandelingen niet, of ze echter baten is een andere kwestie. mate. Ook voor de bejaarden zijn er geen mogelijkheden om in Sluiskil onderdak te vinden. Pater Paulinus, kapucijn, pastoor rector van de katholieke gemeen schap in Sluiskil staat volkomen ach ter de brief van de hervormde ker keraad. „Ook ons kerkbestuur is op het ogenblik bezig met het opstellen van een brief voor het gemeentebe stuur en daarin zal in de eerste plaats adhesie worden betuigd met de brief van de kerkeraad". Persoonlijk is hij van oordeel dat het heel hard nodig is dat Terneuzen gaat aanpakken. Hij herinnert er aan dat er al vier jaar over gepraat wordt om achter het klooster bejaardenwoningen te bou wen. „En daar wil maar niets van komen, terwijl dit zo'n goede plaats is, dicht bij kerk en ziekenhuis". Het hoofd van de openbare lagere school, de heer J. van As, zegt dat de brief van de hervormde kerkeraad onderwerp van bespreking zal zijn op de eerstvolgende vergadering van de oudercommissie. „Terneuzen moet hier eindelijk weer gaan bouwen", zegt hij, „ieder een wordt nu gedwongen om in Ter neuzen te gaan wonen of in Axel, terwijl men graag hier zou blijven" In zijn driemansschool heeft hij de gevolgen van de migratie tot nu toe niet ondervonden. Het hoofd van de protestants-chris telijke school, de heer A. van Harn, ziet de situatie geheel anders. Toch is zijn school kennelijk wel slachtof fer van de migratie. Van driemans school is het inmiddels een twee- mansschool geworden. Toch zegt hij: „Ik zie van Sluiskil een mooi dorp groeien, natuurlijk, aan de westzijde van het kanaal. Het Villapark heeft altijd wat apart gestaan en de Vogel- buurt verdwijnt langzamerhand". Het is waar dat de cokestabriek, waaraan de vogelbuurt vastzit, re gelmatig leegkomende huizen op koopt. „Zo zal deze buurt toch ais woonbuurt verdwijnen", aldus de heer Van Harn. Maar aan de west kant zal Sluiskil groeien. Natuurlijk is zo'n pontje niet prettig en vooral psychologisch gezien maakt het de scheiding groter dan de brug, waar op we overigens ook altijd gekankerd hebben. Maar over een jaar praat niemand er meer over, dan is het pontje ingeburgerd. Daarom vind ik de argumenten in de brief van de hervormde kerkeraad niet erg sterk Hij is bovendien van oordeel dat de belangen van Sluiskil op een an dere manier dan via brieven aan het gemeentebestuur moeten worden be hartigd. Hij is er voorstander van om de oude belangengemeenschap Sluis kil weer nieuw leven in te blazen. Zo'n belangengemeenschap, waarin alle groeperingen van Sluiskil verte genwoordigd moeien zijn, zou als een actie- en adviesgroep moeten optre den. Het is waarschijnlijk dat in de Ter- neuzense raadsvergadering van a.s. donderdag de Siuiskilse affaire door raadsleden uit Sluiskil aan de orde zal worden gesteld. KAMPALA (Reuter) De vredes conferentie in de hoofdstad van Oeganda, Kampala, tussen vertegen woordigers van Nigeria en Biafra is gisteren van een mislukking gered. Na intensieve onderlinge besprekin gen trokken de Biafranen hun drei gement om de conferentie te verla ten in. Intussen heeft het internationale comité van het Roode Kruis in Gene ve van zijn afdeling in Biafra een „dramatisch verzoek om hulp" ont vangen voor de in schrijnende om standigheden verkerende burgerbe volking in Biafra, die na het innemen van Port Harcourt in panische angst op de vlucht is geslagen. Volgens het Roode Kruis verkeren honderdduizenden ouden van dagen, vrouwen en kinderen in uiterste nood. Talrijken sterven langs de we gen van uitputting en honger. Er zou minstens tweehonderd ton levens middelen per dag naar Biafra ge stuurd moeten worden. (ADVERTENTIE) 20 stuks King Size Filters, ƒ1.50. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Gisterenmorgen om half tien had nabij het kruispunt St. Annapolder een aanrijding plaats tussen een vrachtauto bestuurd door F. A. van M. uit Breskens en een personenauto, bestuurd door M. J. S. uit Middelbudrg. De personenauto, die over de weg HoekSt. Annapolder kwam gereden, verleende geen voor rang aan de vrachtauto, die op de weg TerneuzenAxel reed. S. kreeg bij de aanrijding een shock en een hoofdwonde. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende liet het slacht offer naar het ziekenhuis brengen. De beide auto's liepen zeer zware scha de op. UTRECHT (ANP) De voorzitter van de Stichting Koninklijk Neder lands Gasthuis voor Ooglijders, mr. C. A. O. Naudin ten Cate, heeft op het Janskerkhof in Utrecht een bloemstuk gelegd bij het monument van de stichter van het Ooglijders- gasthuis, Franciscus Cornells Don ders. Het was maandag 150 jaar geleden dat Donders in Tilburg werd ge boren. Hij nam het initiatief tot de stichting van het Ooglijdersgasthuis (bij het Utrechtse publiek meer be kend als het „Ogenhuis") en hij was er de eerste geneesheer-directeur van. Donders heeft zich blijvende roem verworven als oogheelkundige maar deze veelzijdige geleerde was oorspronkelijk meer fysioloog en pa tholoog-anatoom dan oogheelkundige. De arts Donders werd in 1847 be noemd tot buitengewoon hoogleraar „A la Suite" (d.w.z. zonder omschre ven leeropdracht) bij de med. facul teit van de Utrechtse hogeschool. Hij doceerde in een groot aantal vak ken, onder andere gerechtelijke ge neeskunde, antropologie, algemene biologie en pathologische anatomie. Verder gaf hjj onder de naam „of- thalmologie" colleges in de fysiolo gie van het zintuig van het gezicht met toepassing op de ziektekunde. Prof. Donders overleed in 1889. Hij is begraven in Zuilen. Het mo nument op het Janskerkhof werd in juni 1920 onthuld. (Van onze correspondent) KAPELLE Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft ook dit seizoen voor aardbeien weer een minimumprijsregeling vastgesteld. Deze is gisteren ingegaan. Beneden 70 cent per kg zullen dit seizoen op de Nederlandse veilingen geen aardbeien verkocht mogen wor den. Deze prijs geldt voor aardbeien met en zonder dop. Bij eventuele doordraai krijgt de teler voor aard beien zonder dop klasse 1 en 2 een vergoeding van 70 cent per kg en voor afwijkende kwaliteit 25 cent per kg. De vergoeding bij doordraai voor aardbeien met dop is voor klasse 1 en 2 50 cent per kg en voor afwij kende kwaliteit 20 cent. De telers zijn dit jaar geen heffing verschul digd over de aardbeien die ze op de veilingen aanvoeren. (Van onze correspondent) NIJMEGEN De katholieke uni versiteit van Nijmegen heeft de zie kenhuizen van Maastricht en Heerlen een affilatie aangeboden met haar medische faculteit. Nijmegen zou Heerlen en Maas tricht een deel van de postdoctorale opleiding willen toevertrouwen. Ook op wetenschappelijk terrein zou het Dr. de Weverziekenhuis in Heerlen en het ziekenhuis St.-Annadal in Maastricht de medische faculteit van Nijmegen kunnen helpen. De ziekenhuisbesturen willen ech ter liever wachten totdat bekend is waar de 8e medische faculteit zal worden gevestigd. (Van een onzer verslaggevers) HULST B. en w. van de ge meente Hulst verwerpen de begro ting voor 1968 van het rechtspersoon- lijkheidbezittend lichaam „Afvalwa terleiding Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren-Oost". De gemeenteraad die don derdagavond om half acht bijeen komt, is bevoegd binnen twee maan den tegen deze begroting bezwaar aan te tekenen bij G.S. van Zeeland. B. en w. maken met name bezwaar tegen de door de Afvalwaterleiding voorgestelde wijze van financiering. Blijkt namelijk dat de Afvalwaterlei ding van plan is van de deelnemende gemeenten het kapitaal te vragen dat nodig is om de bestekkosten te be talen. Het gaat om een bedrag van 165.000,—. Het college acht dit in strijd met het doel waarvoor aan de Afvalwa terleiding rechtspersoonlijkheid is ge geven: zelfstandig geldleningen aan te kunnen trekken, zodat niet steeds iedere gemeente bij de financiering van dit project behoeft te worden betrokken. Vooral nu de gemeenten zelf, aldus de visie van b. en w., voor eigen in vesteringen moeilijk geldleningen kunnen aantrekken, verdient het alle aanbeveling de financiering centraal te verzorgen. Bovendien, zo meent het college, zal het aantrekken van één grote le ning onder gunstiger voorwaarden kunnen gebeuren dan verschillende kleinere leningen door de verschil lende gemeenten afzonderlijk. Afgezien hiervan wordt de voorge stelde wijze van financiering ook boekhoudkundig niet erg gelukkig gevonden. B. en w. stellen hier te genover dat het juister zou zijn de begroting te splitsen in een gewone en een kapitaaldienst. (Van onze correspondent) GOES Op 31 mei a.s. eindigt de periode waarop interventie in de Nederlandse appelmarkt mogelijk is. Dat betekent dat er na 31 mei a.s. geen sprake meer is van een appelcri sis en dat als minimumprijs voor de appelen die op de veilingen wor den aangevoerd weer geldt de mi nimumprijs van 15 cent per kilo die is vastgesteld door het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen. Via deze veilingorganisatie is er vanaf 3 april fruit uit de markt genomen ingevolge de E.E.G.-appelcrisisrege- ling. Daarbij werden de inname- prijzen door het Centraal Bureau van de Veilingen zodanig gesteld, dat geen goed fruit uit de markt genomen en vernietigd moest wor den. De prijzen van appelen zijn overigens de laatste week behoorlijk aangetrokken. De erisisprijs voor ap pelen is voor Golden Delicious I 70 mm en opwaarts f 60.71 per 100 kg en bij de veiling in Goes bedroeg vorige week de gemiddelde prijs voor dit ras boven 70 mm doorsne de f 60.08 per 100 kg. Een dergelijke prijs is dit seizoen nog niet eerder betaald geworden. Het betekent, dat degenen die tot het laatst hebben gewacht met rui men nog enige bewaarvergoeding krijgen en waar de afzet plaats vindt door middel van poolvorming, delen alle telers mee in deze ver hoogde prijs op het eind van het seizoen. KOPENHAGEN De zoon van kroonprinses Margarethe van Dene marken is operatief ter wereld geko men. Zoals in een groot deel van onze edities gemeld kreeg de prinses zon dagavond haar zoon. De naam van de jongen zal binnen een maand worden bekendgemaakt. Hij is na zijn moeder de tweede in de troonopvolging. Het kind is het derde kleinkind van de koning van Denemarken. De twee andere klein kinderen zijn de kinderen van het Griekse koninklijke paar. DEN HAAG (ANP) „Het lijkt me gewenst, dat er een na tionaal zickenhuisplan komt. Dat zal moeten betekenen, dat er een goed gecoördineerd plan tot stand komt, waardoor in ons land alle voorzieningen op het terrein van de ziekenhuizen op elkaar gaan aansluiten". Dit heeft de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, medegedeeld in een 'interview in het geheel in het te ken van het gouden jubileum staande mei-nummer van het maandblad Volksgezondheid. Dit is het blad voor de groep volksge zondheid van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheids personeel. Over de totstandkoming van een dergelijk nationaal plan zegt de be windsman, dat van de provinciale overheid kan worden gevraagd een provinciaal plan op te stellen, waar in de noodzakelijk geachte voorzie ningen voor de gezondheidszorg bin nen de provincie planmatig naar voren worden gebracht. Deze provin ciale plannen dienen dan aan de mi nister c.q. staatssecretaris te worden gezonden, die na het advies van het nationaal adviescollege te hebben ingewonnen, een nationaal plan vast stelt. Het is, aldus staatssecretaris Krui singa, de bedoeling dat alleen voor ziekenhuisbouw of -verbouwing ver gunning wordt verleend indien deze bouw of verbouwing past in het lan delijk plan. De staatssecretaris stelt met na druk, dat de uitvoering en het be heer van de afzonderlijke ziekenhui zen geheel kunnen blijven waar ze zijn: bij het particuliere initiatief. Dit heeft naar zijn mening een es sentiële taak, „die het hopelijk en naar zij mogen verwachten in alle verantwoordelijkheid voor de toe komst goed zal blijven vervullen". In hetzelfde interview komt even eens het „recht op activiteit van de bejaarde" ter sprake. De staatsse cretaris stelt, dat de groep bejaar den, een kwantitatief steeds groeiend deel van de bevolking, te weinig in de daartoe geëigende organen is ver tegenwoordigd en dat hun recht daar op zelfs in twijfel wordt getrokken. „De mensen van tussen de 65 en 75 jaar worden uit functies gestoten, die zij nog heel best kunnen vervul len. Zij hebben het volste recht in de diverse maatschappelijke organen zitting te hebben. Van hun grote er varing en wijsheid maakt men geen gebruik en dit is een sterke verar ming van het leven en verschraling van de samenleving." De bewinds man voegt daar aan toe, dat het uit stoten van de bejaarde uit het passief kiesrecht hem niet erg democratisch lijkt. (Van onze correspondent) GOES Het Produktschap voor Groenten en Fruit heeft voor tweede pinksterdag ontheffing verleend van het veilverbod op dergelijke dagen en wel voor de produkten aardbei en, asperges en champignons. De veilingen zijn dus vrij op tweede pinksterdag deze produkten te vei len.

de Stem | 1968 | | pagina 5