um um NAC OPTIMISTISCH VOOR DUEL TEGEN FORTUNA Leen Poortvliet kreeg leiderstrui als beloning iÜ immers Elftal nog niet bekend Anquetil mag twee jaar niet in België ijden ri Zeeland Sport sterkste op eerste competitiedag STERKE AMATEURS IN RONDE VAN HOOFDPLAAT I COR LEUNIS WON ETAPPE Afdelingsteam tegen Gouda DCHURE 5 Bekerfinale in Den Haag Alleen promotiestrijd nog van belang Zeeuws elftal tegen Utrecht netShellinaPretnix. kant-en-klaaruitde levensduur,rustiger /aliteit. Dan hebt u jest voor brommers Vertrouwen Leert Poortvliet wil prof worden Jacht Geen risico Fusie? Reactie Uitslagen Uitslagen Zaterdagvoelbal Jl 26 mi w/a im m. at® '<m Wiim of stuur deze bon g oop Nederland te g A;?ft 25 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 25 MEI 1968 25 LEO CANJELS: vol vertrouwen. (Van onze sportredactie) BREDA Leo Canjels, NAC's trainer, wordt gepijnigd door een zenuwontsteking in zijn bovenarm. Nauwelijks in staat om zijn rech terarm te gebruiken, denkt hij er nog niet aan in deze beslissende dagen geen trainingen meer te verzorgen. „Dat moet in ieder geval door gaan, al was het op één been". Het zijn opmerkingen als deze, die de stemming bij NAC tekenen. De Bredase spelers zijn tot het uiterste geladen voor het duel tegen Fortuna '54, zondag. Leo Canjels: „De stemming is opperbest, zeker na die overwinning in Groningen op GVAV. Het bleek ook toen weer; de jongens hebben veel voor elkaar over en dat is bijzonder belangrijk". de Limburgers getroffen. NAC traint dan nog wat en gaat vervolgens naar een rustig hotel in Brasschaat, waar de nacht zal worden doorgebracht. „We zitten er vrij afgezonderd. Vo rige week is ons dat uitstekend beval len. We zijn toen naar Paterswolde gegaan. Die rust is goed voor de con centratie. De spelers slapen eerder en ook dat kan beslist geen kwaad". In dit Belgische plaatsje buigt Leo Can- pels zich ook voor de laatste maal over een stuk papier, waarop hij de opstelling wil laten verschijnen. „Ik hoop dat we volledig in het veld kun nen kómen, zeker weten dat ik het nog steeds niet". Anderhalf uur voor de wedstrijd komt NAC dan weer naar Breda. Daarom ook legde Leo Canjels er tijdens de trainingen deze week, die door de geblesseerde Frans Bouw meester (enkel) en Peter van der Merwe (lies) als toeschouwers wer den bijgewoond, niet de zweep over. „Ik geloof dat het daar de tijd niet meer voor is. Extra-trainingen heb ben we ook niet gehad. Wel prettige met veel voetbaltennis. En verder hebben ze veel contact met elkaar gehad. Ook dat is heel begrijpelijk". Vanmiddag worden de laatste voor bereidingen voor de wedstrijd tegen Voor het belangrijkste duel van het (Van onze sportredacteur) WAALWIJK Leen Poortvliet stond erbij als het symbool van het succes dat ploegleider Piet Lie- bregts gisteren voorspelde voor zijn team van Smith's-Acifit. Als bewijs van het herstel dat vol gens Liebregts niet uit kon blijven na een serie te genslagen. Leen Poortvliet onttroonde gisteren in de tweede etappe van Olympia's Toer Harry Jansen, die voor de start in Amsterdam niet ontkende dat de oianjetrub zwaar op de schouders kan drukken wan neer men als favoriet er zo vroeg mee gesierd wordt. In Waalwijk al was Jansen het belangrijke kledingstuk kwijt. Leen Poortvliet trok bet over zijn hoekige schouders en stond erbij als het symbool van bet succes. Hij verdiende de eer omdat hij in de snelle rit naar Bra bant als derde finishte achter Cor Leunis en de Belgische Neder lander Jaak Frijters. seizoen. Canjels: „Een moeilijk ge val. Maar ik heb alle vertrouwen en de jongens ook. Ze weten wat er van hen gevraagd wordt: knokken van het begin tot het einde. De weten schap dat ze met twee keer drie kwartier hard vechten het eredivi sieschap kunnen winnen is natuur lijk ook wel het een en ander waard. Bovendien ligt ons spelpeil momen teel vrij hoog. Dat is bij Sparta en zelfs Ajax gebleken. Het is bewezen dat wij niet onder hoeven te doen voor andere eredivisieclubs. En daar om zijn wij zeker optimistisch". Maar ook Leo Canjels weet waar het aan schort bij NAC. „Ons enige gebrek is goede af werker. Voor de rest is er materiaal genoeg. Maar het is eigenlijk niet verwonderlijk dat er zo weinig doelpunten zijn gemaakt. Een man als Jacques Visschers is goed voor 20 doelpunten per seizoen. Maar wat wil je. Al in het begin van de competitie werd de nadruk op de verdediging gelegd. Ook in wedstrij den waarin dit helemaal niet nodig was. De voorhoede is daarom nu niet ingesteld op het maken van doelpun ten. Visschers had het altijd zeer moeilijk. Hij stond steeds alleen voor en dan is het gemakkelijk verdedigen voor de andere partij. Op zo'n manier ga je met tegenzin voetballen. De druk wordt te groot. Ik heb dat zelf ook meegemaakt. De laatste jaren dat ik voetbalde kreeg ik ook steeds twee of drie man bij me. Dan is de over macht te groot". Leo Canjels, in zijn tijd aanvaller pur sang, vindt het op dit moment wel zeer jammer dat de verdedigen de taktiek overheerste. „Dat heeft ons zeker acht punten gekost. Voor kansen waren om doelpunten te ma al in thuiswedstrijden waarin er ken, ging het verkeerd. En nu zitten we in de moeilijkheden. Dat had voorkomen kunnen worden als er in het verleden niet een paar wedstrij den gewoon „weggegooid" waren. Maar morgen hebben de gelukkig het voordeel dat we thuis spelen. Vooral voor NAC telt dat heel sterk. We hebben bijna alle punten thuis ge haald. Ik hoop dat het Bredase pu bliek ons ook nu zal steunen, want dat is toch wel een extrastimulans". leen Poortvliet had er recht op omdat hij vanaf het begin in de aan val zat en sterk offensief reed. Met het jagende peloton in de rug schroefde de lange Poortvliet het tempo van de kopgrroep op. Zijn harde slagen dwongen medevluchte lingen Mortensen, Leunis en Legierse tot extra inspanningen. Steeds meer nam Poortvliet de kop als het ritme dreigde te stokken. (Van onze spotrredacteur) WAALWIJK Leen Poort vliet denkt erover om beroeps renner te worden. Kort na de huldiging als klassementsleider onthulde hij zijn droomwens: „Ik zou graag binnen enkele maan den overgaan. Neen, geen twee of drie jaar wachten, volgens mij is de tijd nu rijp", aldus de bouw vakker. Lei Mortensende kleine Deen die deel uitmaakte van de kop groep in de rit naar Waalwijk, ontkende niet dat zijn werk wat remmend was ge veest. „Wij zijn een andere manier van kop overnemen gewend. Bij ons gaat dat langzamer, niet zo snel als de Nederlanders doen. Ik heb er wel wat last mee gehad, maar uiteindelijk is het toch meege vallen". Mortensen is een van de meest bekende buitenlanders in deze Olympia's Toer. Hij was derde bij de pré-Olympische Spe len in Mexico achter Wagtmans en Den Hertog en maakte vorig jaar deel uit van de Deense ploeg hij het wereldkampioenschap in Heerlen. OLYMPIA, de ptoeg van <Xe W'Qanïserende vereniging, heeft aeze Toer zeer serieus opgevat, voor de start van een wedstrijd rollen de rijders enklee home trainers uit een auto en laten de coureurs even de spieren losma- HM PRINSEN, een van de eest opvallende Brabantse ren ters in het voorseizoenwacht et spanning af wat de komen- e dagen brengen. Hij heeft een J se verkoudheid opgelopen tij- lUh Omloop van de Baronie. j ken er woensdag voor naar «L Tkter 9eweest, want het uerd steeds erger. Hopelijn zal Va advies helpen want ik heb n)edstrijd"S üoorbereicZ °V deze Zo dirigeerde hij het ploeg je naar het centrum van de Langstraat. In het peloton vocht men, op één man na, tevergeefs tegen de achterstand. Het gat bleek alleen nog voor Jaak Frijters te dichten. In de spurt werd hij tweede achter Cor Leunis, een 22-jarige Amsterdamse tekenaar, die niet verwend is met overwinningen. Leunis speelde met Leen Poortvliet een grote rol in de beslissende ont snapping, die op de dijken rond Lex mond ontstond. Daar demarreerde Poortvliet, die in het voorseizoen criterium na criterium won, samen met de Deen Mortensen. Bij Lange- rak, na 68 kilometer, reageerde het peloton. Onder leiding van Cor Leunis zet ten Hansen en Legierse de jacht in en die actie werd na tien kilometer beloond. Bijna gelijktijdig met de aansluiting viel Hansen door een lek- «■lllimiIIIUIIMIIIlllimilllltHIIHIIlHIBIHHIlUMIlHIIIII iflSÉ «hum illlH ■min min iiiMimiiuniui ke band weg en ging weer deel uit maken van de grote groep, die voor lopig geen zin zag in een bundeling van krachten om de leider terug te halen. Er waren enkele bescheiden pogingen (o.a. van Charles de Smit, Wim Deelen, Ger Harings, Peter van de Donk en Nanno Bakker, die ge zamenlijk op pad trokken, maar niet ver kwamen), die de kopgroep nau welijks konden verontrusten. Ernstiger werd de situatie toen een van de cracks, Leen de Groot, zich ging bemoeien met de gang van za ken en aan zijn wiel Wim Braven- boer en Piet van Straven meekreeg. Met als grote gangmaker Leen Poort vliet beschikten de voorlopers van het rennersveld over een niet onaar dige voorsprong van vijftien secon den. Op de Rivierdijk, die naar de brug van Gorkum voert, verspeelden ze echter onder druk van Leen de Groot vele seconden. Het gat werd met een grote regelmaat kleiner, maar op het beslissende moment ver loor de achtervolgende groep de soe pele cadans. De Groot, Bravenboer en Van Straven vonden elkaar niet meer in het belangrijke samenspel. En toen die hapering zich voor zichtig aandiende, nam Leen de Groot geen risico's meer. Er komen nog meer dagen. „Ik was niet van plan me te gaan forceren toen het minder goed ging met die samenwer king", zou De Groot later aan de fi nish verklaren. Het trio staakte enkele kilometers voor Waalwijk het slopende werk en hoefde niet lang te wachten op het peloton, dat met de eindstreep in zicht plotseling vaart kreeg. De com pact fietsende massa naderde nu in eens weer zeer dicht de kopgroep, die paniekerig de laatste kilometers LEEN POORTVLIET ...leider... verwerkte. Telkens weer schoof Poortvliet naar voren om zijn colle ga's op te jagen en vooral de Deen Mortensen, die moeilijk kon wennen aan het Nederlandse systeem van overnemen. Als hij op kop kwam viel de groep even stil en dat kon Poort vliet niet hebben. Ondanks het krach tige verweer moesten de koplopers toch nog toestaan dat ze gezelschap kregen. De Schade bleef, gelukkig voor hen, beperkt tot het minimum. Alleen Jaak Frijters namelijk was sterk genoeg om de afstand tussen peloton en kopgroep te overbruggen. CEES RENTMEESTER ...elfde... WIM PRINSEN ...59e in klassement... Bij Fortuna '54 heeft vreemd genoeg niet de wedstrijd tegen NAC op de voorgrond gestaan. Deze week werden de geruchten over een fusie tussen Sittardia en Fortuna '54 steeds sterker en dat heeft de aan dacht van de wedstrijd van morgen afgeleid. De spelers houden ernstig rekening met een fusie en voelen daardoor niet meer zo de directe bin ding met hun club. Men hoopte deze mentale inzinking voor zondag te boven te zijn geko men. Maar dit was niet de enige te genvaller voor de Limburgers. De dokters hebben namelijk hun gevaar lijke midvoor Heinz Fischer geen toestemming gegeven morgen te spe len. Fischer had op 15 april in het duel met PSV een schouderbreuk op gelopen. Er werd een ijzeren pin aangebracht. De Duitse midvoor hoopte in het begin van de week dat de pin uit zijn schouder gehaald mocht worden. De dokters hebben hem echter te verstaan gegeven dat zij het risico niet willen nemen. De opstelling van Fortuna '54 ziet er nu (waarschijnlijk) als volgt uit: Wings, Dullens, Peter Benen, Mun sters en Rutten; Coenen en Ernst; H. Goldsteyn, Giessen, Theunissen en Brinkhuis. Wie de scheidsrechter is bij het be langrijke duel in Breda is nog niet bekend. „Een goede maatregel van de K.N.V.B.", vindt Leo Canjels. Met het vaststellen van de wed strijden in de halve finale van de strijd om de beker, enige dagen vóór de zo beslissende laatste competitie- dag, heeft de KNVB een duidelijke misslag gemaakt. De resultaten van deze halve eindstrijd, waaruit Ajax en ADO als winnaars te voorschijn kwamen, waren bepaald niet zo ver rassend dat niemand dit te voren aan had kunnen zien komen. Bij ADO en Ajax was zelfs al enige tijd op deze mogelijkheid gezinspeeld. Het betekent voor deze twee clubs deelname aan de (lucratieve) Euro pa Cup-toernooien. Een bittere pil voor de ploegen die nog in degra datiegevaar verkeren en zien dat een andere kandidaat voor de degradatie niet op al te zware tegenstand zal stuiten (PSV), omdat de tegenstan der toch al geen enkele kans meer heeft op een kampioenschap (Feijen- oord). Met iets meer overleg had de KNVB deze situatie kunnen voor komen. DEN HAAG (A.N.P.) De finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen Ajax en ADO zal op maandag 3 juni in Den Haag op het terrein van ADO worden gespeeld. SPORTTOTO. De cijfers van de sporttoto's 46 (zondag 19 mei) en 47 (donderdag 23 mei) zullen eerst in de loop van de volgende week be kend worden gemaakt. De in het Belgische grensplaatsje Meerle wonende Nederlander, pas ontdekt door bondscoach Middelink, en meteen in diens seleetieploeg voor de Kleine Tour opgenomen, stoof on houdbaar naar voren en draaide er een indrukwekkende solo uit. Hij maakte binnen kilometers het ver schil met Poortvliet c.s. goed en trap te zich in de finale naar een ver dienstelijke tweede plaats. De eerste was voor Cor Leunis, die meteen gereageerd had op een aan val van de niet zo rappe Poortvliet. Bij het opdraaien van het circuit in Waalwijk ging Poortvliet, zich be wust van de kleine kans die hij in de spurt zou hebben, direct over tot de aanval. Met een lange ruk probeerde hij zijn rivalen te verrassen. Maar dat geluk mocht hij niet beleven. Op een paar meter van de streep scheerde Leunis langs hem en dwong ook Frij ters zijn wiel nog juist iets eerder over de streep. Een derde plaats voor Poortvliet, die geen moment treurde om dat tegenvallertje. Daar was het bezit van de oranje leiderstrui te mooi voor. PETER HEERKENS EERSTE ETAPPE 1 Leunis (Flandria) de 143 km in 3.16,03 (met 15 sec. bonificatie); 2 Frijters (Krocn) 3.16,08 (met 10 sec. bonificatie); 3 Poortvliet (Smiths- Acifit) 3.16,13 (met 5 sec. bonifica tie); 4 Mortensen (Denemarken) 3.16,18; 5 Legierse (Batavus) z.t.; 6 Krekels (Ovis) 3.16,31; 7 Van de Voort (Kroon) z.t.; 8 Harings (Ca- ballero) 3.16,38; 9 Cornelisse (Olym- pia) z.t.; 10 Van Katwijk (Amstel) z.t.; 11 C. Rentmeester (Smiths-Aci- fit) 3.16,18; 40 W. Prinsen (Vrede- stein) z.t.; 44 C. Koeken (Vredestein) z.t.; 47 F. Hoogerheide (Sport '68) z.t.; 55 L. Bogers (Sport '68) z.t.; 81 C. de Smit (Smiths-Acifit( 3.25,34. (Van onze sportcorrespondent) GOEs De promotiewedstrijden om vier plaatsen in de tweede klas vormen het enige nog belangrijke onderdeel van het programma KNVB zaterdagvoetbal afdeling Zee land. Er wordt in twee groepen ge speeld. De twee beste ploegen uit elke poule gaan over naar de Hfree de klas. Het programma voor vandaag luidt: 2e klas B: Spui 1 - Borssele 1, 3e klas B: Wissekerke 3 - Bevelan ders 3. 3e klas C: Arnemuiden 3 - VCK 3, Oostkapelle 2 Vlissingen 6, Serooskerke 3 - Nieuwland 2 3e klas D: GPC 1 - 's-Heer Arendskerke 2, Hoedekenskerke 1 - Wissekerke 2. Promotieeomp. 3e klas: DFS 3 - Co- lijnspl. Boys 2, Waarde 1 - 's-Gra- venpolder 1. ANTWERPEN (AP) De Franse wielrenner Jacques Anquetil mag volgens een uitspraak van de poli tierechter in Antwerpen wegens het gebruik van stimulerende middelen twee jaar niet in België aan wedstrij den deelnemen. Hij kreeg ook een boete van 10.000 Belgische franken (700 gulden) en werd veroordeeld tot betaling van de proceskosten die 3000 franken (210 gulden) bedragen. Blijft hij in gebre ke deze te betalen dan wacht hem een maand gevangenisstraf. Anquetil is niet voor de rechtbank versche nen. Een onderzoek van Anquetils u- rine na een wedstrijd in het Ant werpse Sportpaleis bracht aan het licht dat de urine 25 procent meer dan de gewone dosis pervitine en amfetamine bevatte. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Tijdens de com petitiewedstrijden atletiek die in Vlissingen werden gehouden zijn en kele goede prestaties geleverd. Sjaak Boeckhout van Zeeland Sport liep een nieuw Zeeuws record op de 800 m jongens B. Met 2.02.00 min. bleef hij 0.8 beneden het bestaande record van Yvo Fassaert van RKHAV. Ook Ad de Jang van Diomedon liep op de 100 m weer een goede tijd: 10.8 sec- Hij was hiermee veruit de snelste op deze afstand. Aan deze competitiewedstrijden namen 7 ploegen deel t.w.: 3e. klasse A-V. '56 - Goes Dynamo - Middelburg - Marathon - Vlissingen - Zeeland Sport - Vlissingen. In de 2e klasse kwam Diomedon - Steenbergen uit. De ploeg van Zeeland Sport ging met de overwinning naar huis met 7031 pnt. A.V- '56 uit Goes eindigde op de tweede plaats met 6258 pnt voor Dy namo met 6218 pnt, gevolgd door Ma rathon met 6202 pnt, Zeeland Sport II met 5415 pnt, Spado II 4495 pnt. Diomedon kwam op een totaal van 11847 pnt. 400 m heren le serie: 1 J. v.d- Dries Zeeland Sport 51.3 sec., 2 J. Polfliet A.V. '56 53.5 sec., 3 M. de Mooy - Dio medon 54.6 sec. 400 m heren 2e serie: 1 S. Valckenier- Dynamo 53.7 sec., 2 W. Roovers-Dio- medon 54.2 sec., 3 A. Vael-Marathon 57-- sec- 3000 m heren: 1 K. Oggei-A.V. '56 9.02.8 min. 2 W. Caljouw-Dynamo 9.17.2 min., 3 L. Luteyn-Marathon 9.20.8 min. Kogel heren: 1 W. v.d. Linde Zld. Sport 11.52 m- 2. G. de Koning-Mara thon 10.81 m„ 3 C. Hagens Diom. 10.75 m. 100 m heren le serie: 1 K. van Oos- ten-A.V. '56 11.7 sec., 2 W. Roovers- Diom. 12.1 sec., 3 J. van Eenenaam Zld. Sport 12.2 sec. 100 m heren 2e serie: Ad- de Jong- Diom. 10.8 sec., 2 T. Visser-Zeeland Sport 11.2 sec., 3 C. Kodde-Dyn. 11.5 sec. Hoogspringen heren: 1 J. van Broek- hoven-Diom. 1.75 m„ 2 A. van Don- gen-Diom. 1.65 m-, W. Erdelman-Ma- rathon 1.65 m. Discus heren: 1 G. Oerlemans 34.86 m 2 C. Hagens Diom, 30.88 m, 3 I. de Bruyne Zld. Sport 30.66 m. 1500 m heren: 1 J. Jongbloed-Diom. 4.05.4 min., 2 C. Mulder-Dynamo 4.05.6 min., 3 W- de Grave-Zld. Sport 4.13.4 min. Verspringen heren: 1 Ad de Jong- Diom. 6.79 m, 2 T. Visser-Zeeland Sport 6.38 m, 3 J. van Broekhoven- Diom. 6.34 m. 4 x 100 m le serie: 1 A.V. '56 46.- sec., 2 Dynamo 46.7 sec-, 3 Zld Sport II 48.5 sec. 4 x 100 m 2e serie: 1 Diomedon 44-9 sec., 2 Zeeland Sport I 45.1 sec. 3 Ma rathon 46.8 sec. Speerwerpen: 1 N. v.d. Linde Zld. Sport 42.65 m„ 2 C. Kodde-Dynamo 41.02 min., 3 G. Oerlemans Diom- 40.16 m. LL'CIEN VAN IMPE, Jos De- schoenmaecker, Ronald de Witte, Julien de Winter, Roger Genne, Engelbert Opdebeeck en Roger Volckaert zijn aangewezen om voor België deel te nemen aan de Tour de l'Avenir. Reserves zijn: Mare de Block en Eddy Reniers. JAAP OUDKERK heeft in Solin gen twee wedstrijden over res pectievelijk 25 en 30 kilometer op zijn naam gebracht. De Ne derlandse stayer liet de Duitser Rudolph en de Belg Proost ach ter zich. ADRI NAAKTGEBOREN (Put- tershoek), Marie van Rooy (Heesch), Jan Hordijk (Rotter dam), Jos Dekker (Enkhuizen), Jan Buis (Halfweg), Leo van Schalen (Lierop) en Jan Alders- hof (Haarlem) gaan onder lei ding van de heer Ruys deelne men aan de Ronde van Engeland, die vandaag begint en tot 8 juni duurt. JAN MAGIERA, een Pool heeft gisteren het gedeelte van de vijf tiende etappe van Berlijn-War- schau-Praag gewonnen. Het was een tijdrit over 49 kilometer. De Oostduitser Peschel eindigde op de tweede plaats. MOGENS FREY, de Deen die vo rig jaar tweede werd op het we reldkampioenschap achtervol ging achter Jan Bongers heeft nog steeds de leiding in handen van de Vierdaagse van Berlijn. Gisteren was Frey tweede achter de Westduitser Simon, die de tijdrit over 30 kilometer mei overmacht won. WARD SELS zorgde in de Ron de van Italië voor de derde Bel gische etappe-overwinning. De Bel gwon gisteren de vierde rit. Hij besliste de eindsprint van een grote groep renners in zijn voordeel. Reybroeck werd twee de, Basso derde. Dancelli behield de roze leiderstrui. (Van onze sportcorrespondent) KAPELLE Vanavond wordt op het terrein van de voetbalvereniging „Kapelle" te Kapeile-Biezelinge, in het kader van het zaterdagtoernooi 1968, een wedstrijd gespeeld tussen de zaterdag-afdelingselftallen van Zeeland en Gouda. Aanvang van de wedstrijd half drie. De technische commissie van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, heeft hiervoor onderstaande spelers gese lecteerd, waaruit het elftal zal wor den samengesteld: Jac. Marijs, A. van de Gruiter en J. de Nooyer (Ar nemuiden), W. Jansen (Hoek), C. de Jonge (Kats), M. Luijk en N. de Marco (Kloetinge), A. van de Kree- ke ('s-Heer Arendskerke), J. J. Rid derhof en L. A. Pluijmers (Middel burg), W. J. Melis, P. H. Wisse en A. Versluijs (VCK) en W. Maljers (Veere). (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN Vanavond om ze ven uur wordt op het terrein aan de Irislaan te Vlissingen een wedstrijd gespeeld tussen het Zeeuwse K.N. V.B.-elftal en het gelijksoortige elf tal van Utrecht. De technische commissie heeft het Zeeuwse elftal voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Doel: J. Roose (Terneuzen), ach ter: M. Verberkmoes (Axel), J. Elve (Zeeland Sport), W. de Waal (Vlis singen) en B. van Hulle (Terneuzen), midden: C. Stroo (Vlissingen) en J. Huser (Vlissingen), voor: J. Lilipaly (Vlissingen), J. Doorns (Terneuzen), J. Lensen (Axel) en T. Sheilds (Axel). Reserves: J. Marijs (Vlissingen), W. Verhage (Terneuzen), L. Fokke (Terneuzen) en W. de Koeyer (Axel). Om begrijpelijke redenen waren geen Middelburgspelers beschikbaar. (Van onze sportcorrespondent) HOOFDPLAAT KWADENDAM- ME Morgen gaan in Hoofdplaat een vijftigtal amateurs van start op een parcours van 2 km dat vijftig maal moet worden)- afgelegd. On danks de concurrentie van Olym pia's Toer is het deelnemersveld kwalitatief gezien zeker niet zwak te noemen. Een groot aantal Zeeuwen zal uiteraard acte de présence geven waaronder Peter Kisner, Ko de Vrie- ze en Guido Faridaen. De plaatselijke favoriet Charles de Smit zal niet van de partij zijn om dat hij deelneemt aan Olympia's Toer. De Smit heeft door een auto-onge luk geruime tijd op non-actief ge staan, maar is nu hersteld. De or ganisatoren van de wielerronde in Hoofdplaat hadden aanvankelijk ge hoopt dat De Smit in eigen woon plaats zijn come-back zou vieren. Bij de deelnemers behoren verder o.a. ook Rien van de Klooster, Ad- van Overveld en een aantal Belgi sche renners die voor een interes sant wielergevecht kunnen zorgen. De wedstrijd begint om half drie. De WSC „De Sportvrienden" houdt morgen de 15e Ronde van Kwaden- damme. In verband met deze derde lustrumronde zal de muziekvereni ging „Con-Affezzione" een rondgang over het parcours maken, direct na afloop van de adspirantenwedstrijd en voor de start van de nieuwelin gen. Het wielerfestijn begint om twee uur- Tussen de 35 adspiranten die de strijd gaan aanbinden bevinden zich o.a. Leo van de Waart, Tonny Huij- zen, Wim de Graaf en Piet Osse- waarde, de meest bekende Zeeuwen, en de sterke Brabanders Van de Bragt, Akkermans en Hellemans. Natuurlijk zullen bij de nieuwelin gen, die om drie uur vertrekken, veler ogen zijn gericht op de plaat selijke renners Kees Bal en Rinus Remijn die zeker fel voor de bloe men zullen vechten. Bij de vijftig deelnemers bevinden zich echter ge duchte concurrenten als Kees Priem, Peter Remijn, Toine van de Bunder en Nelis Rokven. Brabant is verte genwoordigd met o.a. Van Bostelen, Rijnvos en Fiktorie.

de Stem | 1968 | | pagina 21