Raad Middelburg akkoord met zwem badpl an t Ongelukken op kruising bij Hulst: ..menselijke fouten" VRAC SLUR Zeeland w niet achtei blijven (II) Gemeenteraad Zierikzee voortaan in trouwzaal Appelseizoen loopt ten einde LUCKY LUKE: DE NAIJVER Annulering moeilijkhede Subsidies .GS. Financiering Dagblad De Stem Weer opnamen voor Lp. van Hulster Gemengd Koor aersey japonnen - pullovers R.M. vein cle Walle 1111 BRESKENS HULST NKV vierde feest Grote camping op seminarie-terrein Eerste steen voor nieuw clubhuis Vlissingen Voorstel g.s. over regeling tegen luchtverontreini ging ZUID-BEVELAND Fa. de Moer-Vlaeminck AANBESTEDINGEN Hoogwater wot on waar? VANDAAG Beroepingswerk COMMANDANT RIJKSPOLITIE GROEP HULST: 55" CIJFERS FILEVORMING SNELHEID MORGEN Meei nieuws ui stad en streek °P Pa§ 3-5 RUSTIG 111 Sloehaven is trekpaard'' middelburg De Gedeput 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 MEI 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Bijna alle Middelburgse raadsleden konden tijdens de raadsvergadering na een twee uur durende discussie instemmen met het zwembadplan van burgemeester en wethouders. Besloten werd om voor de aanleg van een overdekte zweminrich ting met een recreatieterrein bij het huidige onoverdekte zwem bad een krediet van 2.150.000, Uit te trekken. De twee leden tellende S.G.P.- fractie was tegen het voorstel. In de eerste plaats waren er van die zijde principiële bezwaren, omdat het zwembad ook op zondag open is. Ten tweede waren er bezwaren van fi nanciële aard, omdat dit project de financiële draagkracht van de ge meente te boven zou gaan. Verschillende andere raadsleden dachten ander over de financiële kant van de zaak. Bij de discussie hierover werd voorop gesteld, dat Middelburg, nu het, evenals Vlissingen, met een eigen zwembadplan voor de dag is ge komen, niet duurder uit zal zijn, dan wanneer beide gemeenten de bouw van een gezamenlijk zwembadcom plex hadden aangepakt. Bij de financiering van dit bedrag gaat het college van b. en w. ervan uit, dat f 200.000 zal worden verkre gen door middel van infrastructuur- subsidie en verder f 100.000 door het bedrijfsleven en f 50.000 door de bur gerij bijeengebracht zal worden. De resterende f 1.800.000 zal door middel van een geldlening gefinancieerd moeten worden. Namens verschillende fracties werd gevraagd, hoe het staat met deze te verwachten bijiragen. In zijn antwoord op vragen en sug gesties zei burgemeester mr. J. Drij ber dat een infrastructuursubsidie nog niet officieel is toegezegd. Wel hebben G.S. van Zeeland zich bereid verklaard de minister in overweging te geven twee ton voor het Middel burgse zwembadplan te bestemmen, mits dit plan op tijd wordt ingediend. Dit laatste is inmiddels gebeurd. Ook omtrent de bijdragen van het bedrijfsleven is nog geen zekerheid, deelde de burgemeester mee. Er zijn echter ook nog geen officiële verzoe ken om financiële bijdragen de deur uitgegaan, omdat het college van b. en w. eerst wilde weten of het zwem badplan wel de goedkeuring van de raad kon wegdragen. „Maar de ver wachtingen zijn wel gewekt, dat van de zijde van het bedrijfsleven een ton zal binnenkomen", liet de burge meester doorschemeren. Verder hoop te hij, dat er ook uit de Zeeuwse sub- sidiepot iets zou overschieten voor het zwembad. Wat betreft bijdragen van de bur gerij. zei de burgemeester, dat ook eerst nadat de raad zijn goedkeuring aan het plan heeft gegeven, tot actie onder de Middelburgers kan worden overgegaan. De bedoeling is op korte termijn een comité samen te stellen, dat zal moeten bekijken op welke manier deze zaak moet worden aan gepakt. In september of oktober moet men met de actie kunnen beginnen. De heer Drijber ging ook even in op de mislukte pogingen van Mid delburg en Vlissingen om gezamen lijk een zwembad te bouwen. Het was hem opgevallen, dat in Vlissingen, zo zei hij, nu met verwondering wordt gesproken over de financiële moge lijkheden van Middelburg om toch een eigen zwembadplan te realiseren. Burgemeester Drijber wees erop, dat na de mislukte pogingen om samen een bad te bouwen het plan is ge- Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenst'aat 14, Hulst, tel 01 140-2377 Klokstreet 1, Goes tel 01100 -8030 EXPLOIT A TIE ADV.: L. K. M de Jong 'Inspecteur) Breltnerstraat II, lerneuzen tel. 0II5U4281. Th. de 8akker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel. 01140-3168 M. Bogera, Nieuwsftaat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. Menu, K lokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE; A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81. Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. Middel burg, tel. 01180-7764. Me{. S. Measkani, Singelstraat 17, Goei, tel 01100 5689. opperd, dat Vlissingen alvast in 1967 met de bouw van een zwembad zou kunnen beginnen, waarop Middelburg in 1968 zou kunnen aansluiten. Vol gens burgemeester Drijber is dit plan nooit uitgewerkt. „En dan", aldus de burgemeester, „we hebben altijd heel duidelijk gesteld, dat na de Konings- brug en de sportvelden het zwembad, wat het college van b. en w. betreft, bovenaan het prioriteitenlijstje staat- En daar hebben we ons aan gehou den". In de Middelburgse raad was men er trouwens wel blij mee dat het col lege van b. en w. zo snel met een plan voor de dag is gekomen, wat vooral de heer Don (PvdA) bena drukte. KRUININGEN Vanavond en morgenavond worden in de Ned. herv. kerk te Kruiningen wederom gram- mofoonplatenopnamen gemaakt van het Hulster Gemengd Koor. Door de n.v. Grammofoonplaten maatschappij CNR zal een plaat worden samen gesteld met internationale kerstlie deren van het koor, dat geleid wordt door Jo Ivens. Verwacht wordt, dat deze grammo foonplaten eind -°ntember in de handel zal komen. (Van onze correspondent) KAPELLE Het is een heel eind gebeurd met de aanvoer van appels van de oogst 1967 op de Zeeuwse vei lingen. De laatste weken is het aan bod ruim geweest, hoofdzakelijk van Golden Delicious, die is bewaard in de gascellen. Er werd over het algemeen een zeer goede kwaliteit aangeboden, die goed gevraagd was voor de binnen landse markt en voor export. West- Duitsland en Frankrijk waren de laatste tijd belangrijke afnemers van Nederlandse appelen. De prijzen zijn de laatste weken wat aangetrokken, vooral voor de goede kwaliteiten. Golden Delicious klasse 1 deed in de meest gevraagde mater eind vorige week tussen 50 en 60 cent per kg. Voor de tijd van het jaar en rekening houdend met de bewaarkosten is dat overigens nog een veel te lage prijs, zoals in het gehele seizoen de appels voor de teler te laag in prijs zijn ge weest. Bij de Zeeuwse fruitveilingen heeft de afzet dit seizoen weer voor een belangrijk deel plaatsgevonden door middel van poolvorming. Daarmede wordt een regelmatig aanbod verkre gen en de teler krijgt aan het eind van het seizoen de gemiddelde prijs per kwaliteit uitbetaald. Deze week woensdag zal in Kapelle-Biezelinge de laatste verkoop worden gehouden van appels uit de afzetpool en ook in Goes, Krabbendijke en Terneuzen zullen weldra de laatste partijen wor den aangevoerd uit de pools. Daarna blijft er enkel nog wat fruit over van telers die hun afzet individueel hebben geregeld, maar om hoeveelheden van betekenis gaat dat toch niet meer. Het eigenlijke fruitseizoen 1967-'68 is per juni afge sloten, zo kan worden gesteld. Ondertussen vindt de vruchtzetting plaats voor de nieuwe oogst. Ten aanzien van de peren is men daarbij vrij optimistisch gestemd, al zijn er rassen die teleurstellen. Minder ge rust zijn de meeste telers op de vruchtzetting bij de appels, maar het is nog te vroeg om hierover een de finitief oordeel te kunnen uitspreken. (ADVERTENTIE) M1TDER KRONE 4 HULST il gentsestraat Afscheid ds. Praas Op 9 juni zal ds. W. Praas afscheid nemen van zijn Vrij Evangelische gemeente we gens zijn beroep in Gouda. Om half 6 's avonds zal een bijzondere dienst plaats hebben. (Van onze correspondent) De leden van het N.K.V. afdeling Hulst hebben het Feest van de Ar beid gevierd in de Koning van Enge land. Voor de feestavond bestond een zeer grote belangstelling. Ook wa ren afgevaardigden van verschillen de zusterafdelingen aanwezig. Tijdens de avond werden twee ju bilarissen gehuldigd, resp. de heren Esseling, 40 jaar lid van het N.K.V., welke jubilaris een gouden insigne in ontvangst mocht nemen en P. Roels 25 jaar lid van het N.K.V., die een zilvxeren insigne ontving. Aan het begin van de avond trad op de bekende „Professor Benevoli", wiens optreden een groot succes werd. Oranjecomité Vandaag (21 mei) houdt het Oranjecomité een vergade ring in hotel het Bonte Hert te Hulst. Aanvang 20.30 uur. De activiteiten zullen besproken worden van de voorbije Koninginnedag. Tevens zal aan de orde komen de taak van het Oranjecomité tijdens het officieel bezoek van de koningin aan Hulst op donderdag 20 juni. Groede Dorpsvereniging In Groede is een dorpsvereniging opgericht, die tot doel heeft de saamhorigheid on der de bevolking te stimuleren en die festiviteiten, zoals oranjefeesten, kin dervakantieweek, toneelavonden, en avonden voor bejaarden, enz. wil or ganiseren. De vereniging is tot stand- gekomen op initiatief van de voorzit ter der winkeliersvereniging en met medewerking van plaatselijke vereni gingen en hoofden der scholen. In het voorlopig bestuur hebben zit ting: K. Groen, voorzitter, J. Schip pers, vice-voorzitter, K. Huiszoon, se cretaris, P. Brakman, penningmees ter, en leden, J. Boekhout, mevr. P. v. Pouche, mevr. L. v. d. Hoek- Maelaine Pont, mevr. S. v. d. Wal- ter-Dhondt, en L. v. Witsen. IJzendijke (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT De camping, die inge richt wordt op het terrein van het Klein seminarie van de lazaristen in Wernhout zal waarschijnlijk op 1 juli geopend worden. De camping zal plaats bieden aan ongeveer 2000 men sen. herder doen de gebouwen van het Klein seminarie reeds op beperkte schaal dienst .voor gezin»- en groeps- vakanties. Als de gebouwen volledig in gebruik zijn, zullen er zo'n 180 mensen in kunnen worden onderge bracht. Het recreatie, en kampeercentrum, aat op dit moment beheerd wordt noor de Stichting St.-Vincentius Se minarie, omvat naast de gebouwen ongeveer dertig hectare grond ten westen van de rijksweg. De ingang ligt aan de Kleine Heistraat en is te bereiken via de Loosbergsestraat. Er komen een kleine negentig huisjes op de camping te staan, terwijl er voor ae caravans en tenten 350 vakken be- scnikbaar zijn. Bij de camping horen een zwembad van zeventig bij tien meter en een roeivijver van onge veer 4,5 hectare. Deze twee recreatie mogelijkheden zijn alleen bestemd voor de kampeerders. In de gebouwen krijgt ieder gezin zoveel mogelijk de beschikking over een eigen ruimte, de groepen worden m de grotere zalen ondergebracht. Het is de bedoeling dat het recrea tiecentrum straks geëxploiteerd zal worden door een afzonderlijke stich ting. Raadsvergadering De agenda van de openbare raadvergadering op vrij dag 2' mei om 19 30 uur vermeldt naast een nieuwe salarisregeling voor het personeel ook een voorstel de wethoudersbezoldiging te ver hogen. Verdet vermeldt de agenda grondverkopen, en beschikbaarstel ling van kredieten. Koewacht Raadsvergadering -— Tijdens de on langs gehouden raadsvergadering zijn In snel tempo een aantal voorstellen aangenomen. De wethouders zagen hun jaarwedde met ingang van 1 jah. 1968 verhoogd op f 2364,-. Aangehou den werd een schrijven van de ge meente Axel tot wijziging van de keurlonen. Er zal adhesie worden be tuigd aan een schrijven van de ge meente Vogelwaarde betreffende be zwaar tegen wijziging begroting 1968 van de afvalwaterleiding O.Z.-V1. Oost. In zake het zwembad werd beslo ten dit op Hemelvaartsdag te openen en hier nog eerst fietsenrekken en een loket te plaatsen. De tarieven voor het zwembad werden als volgt vastgesteld: volwassen 75 cent per dag, kinderen f 0,50 per dag. Abon nement voor volwassenen f 14,- voor kinderen f 7,-. Het gezinsabonnement zal f 35,- gaan kosten. Besloten werd de voormalige lagere landbouwschool bij openbare inschrij ving te verkopen mist de inschrijvin gen hoger zij») dan f 36.000,-. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Mevrouw E. Hup- kes-Damme heeft de eerste steen ge legd voor het nieuwe clubgebouw van de voetbalcombinatie Vlissingen. On der de aanwezigen bevonden zich het gemeentebestuur, burgemeester drs. Roemers en echtgenote en wethou der I. Filius- De heer A. v. d. Pluijm was aanwezig namens de K.N.V.B. afd. Zeeland, verder gaven vele sport vrienden blijk van hun belangstel ling. De heer L. Butz, voorzitter van de voetbalcombinatie Vlissingen verwel komde de genodigden, in het bijzon der mevrouw E. Hupkes-Damme. De heer Butz zei, dat men er naar streeft de opening op 24 augustus a.s. plaats te laten vinden, juist één dag voor het revanchetournooi. Het club gebouw zal vooral als ontmoetings centrum voor de jeugd moeten die nen. Er komt een recreatiezaal van 14,5 x 7,5 m., terwijl er kleed- en massagekamers, wasgelegenheid, toi letten, een bestuurskamer, een grote hal met toiletten, een magazijn en een grote keuken ingericht zullen worden. Voor de bouw van het club gebouw zorgen voornamelijk vrijwil lige werkkrachten uit de vereniging. Na een korte bezichtiging van het reeds opgetrokken gedeelte begaven de genodigden zich voor een verfris sing naar het bestaande clubhuis. Hier overhandigde de heer Butz aan mevrouw Hupkes als herinnering de speciaal voor deze gebeurtenis ge maakte troffel- (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Aangezien ge deputeerde staten van Zeeland ver wachten dat een voldoend aantal Zeeuwse gemeenten met een aan vaardbaar aantal inwoners zal mee doen aan de gemeenschappelijke re geling inzake de bestrijding van luchtverontreiniging, zullen zij pro vinciale staten in de juni-vergadering voorstellen deze regeling te aanvaar den overeenkomstig het ontwerp. Kapelle Voor het Roode Kruis Ten bate van het Roode Kruis actie 1968 wer den op het gemeentelijk sportterrein in Kapelle twee voetbalwedstrijden gespeeld. Eerst speelde een dames elftal van de G.V. „Olympia" tegen een dameselftal van het Kon- Kweek. bedrijf v. d. Have, welke wedstrijd door de Olympia ploeg met 40 werd gewonnen. Vervolgens was er een wedstrijd tussen herenploegen van de veiling Kapelle en het Kon. Kweekbedrijf v. d. Have. Deze wedstrijd werd door de veilingploeg gewonnen met 42, waardoor de veiling Kapelle in het bezit bleef van de wisselbeker die hiervoor beschikbaar was gesteld. De netto-opbrengst voor het Roode Kruis was f 143,-. NCVB bijeen Onder leiding van mevr. Balkenende-Sandee hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar maandelijkse vergade ring. Spreker was ds. Broersma uit Goes over „Vrouwen in vlammen'». Op 20 juni zal de volgende bijeen komst zijn. Dan spreekt mevrouw Nagelkerke uit Rilland. Jeugdouderling Tot tweede jeugdouderling van de Ned.-herv. kerk in Kapelle is benoemd de heer Jac. de Schipper. (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 BRESKENS Door de rijksw% staat is aanbesteed het slopen vul bunkers aan het Spuiplein. Deze buj, kers moeten worden opgeruimd v». de aanleg van een dijk. De uitslag is als volgt: D. v. d. Putte, Oosthuizen f 9ta N.V. Gebr. Geldof, Serooskertj f 129.975. Wed. P. Vermeulen, Br( kens, f 136.000, D. Hardenberg, meldinge, f 137.000, Sloopbedrijf Rotterdam f 139.850, AannemingsS drijf Schouwen-Duiveland, Zierib» f 146.500. fa H en H. v. d. He® Biervliet f 150.000- Sloop en gronib drijf A. Jager, Midwolde f 20 7.800. Morgen, woensdag 22 mei: Hansweert: 11.59 uur; Terneuzen: 11.31 en 23.50 uur: Vlissingen: 10.59 en 23.22 uur; Wemeldinge: 12.31 uur. Ned.-herv. kerk. Bedankt voor Schoonhoven: E. M. Bakker te Tho- len. Geref. kerken. Aangenomen naar Rockanje: kand. J. D. Sinke Maartensdijk te Rotterdam, die be dankte voor Lewedorp, Klaaswaal, Zuid-Beijerland en Schoondijke. Geref. gemeenten in Ned. Twee tal te Alblasserdam: kand. J. de Groot te Veenendaal en J. Pannekoek te Terneuzen. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Als de raad van Zierikzee het voorstel van b. en w. overneemt zal binnenkort een eind komen aan de vraag waar hij nu moet vergaderen: in de raad- of in de trouwzaal. De oude raadzaal is te klein en moet nodig worden ge restaureerd. Al jaren staat op de ge meentebegroting een post hiervoor, die steeds, om nog dringender zaken te laten voorgaan, niet werd ge bruikt. In enige raadsvergaderingen is proef gestoomd met de trouwzaal. Er werd, vóór de akoestiek, gewerkt met aller lei dekens langs de wanden en op de vloer, met allerlei verlichting en ten slotte met een geluidsinstallatie. B. en w. hebben de knoop nu doorge hakt en stellen aan de raad voor de trouwzaal tot raadzaal in te richten. De geluidsinstallatie, die gedurende de laatste raadsvergadering werd op gesteld, voldeed uitstekend en er is een offerte voor nieuw meubilair. De vergadering, waarin dit voor stel wordt behandeld, is op dinsdag 28 mei a.s., 's avonds 8 uur. Enkele andere agendapunten zijn: de aankoop van een perceel grond aan het Lange Bogerdje voor de rea lisering van bouwplan West-3 en de aankoop van de aanleginrichting in de haven „De Val". Omtrent het laat ste wordt al enkele jaren met Gede puteerde Staten gecorrespondeerd. De gemeente wil de aanlegsteigers van de voormalige veerboot wel ko pen, doch de provincie vroeg steeds te veel, althans naar de mening van de gemeente. Men is het nu eens ge worden over de kleine aanlegsteiger, die de gemeente voor 2500,- kan kopen. De grote steiger blijft dus nog provincie-eigendom. De raad krijgt te beslissen of de gemeente zich zal aansluiten bij een gemeenschappelijke regeling voor de bestrijding van de luchtverontreini ging in Zeeland. In afwijking van de mening van Gedeputeerde Staten (alle gemeenten op gelijke basis mee doen), stelt het gemeentebestuur voor aan de regeling deel te nemen met een afwijkende bijdrageregeling, nl. met een bedrag van één cent per inwoner, de zaak aldus op symboli sche wijze steunend. Deze houding van het gemeente bestuur is gebaseerd op de overwe ging dat die gemeenten, die direct met luchtverontreiniging te maken krijgen, de eerste belanghebbenden zijn en dus meer moeten betalen. Zierikzee acht zich dus niet bij de eerste belanghebbenden te behoren. De uitgifteprijs voor de op het in dustrieterrein 1 nog resterende grond zal worden verhoogd van ƒ8,75 tot 10,- per m2. (Van een onzer verslaggevers) HULST. „De ongelukken, die gebeurd zijn op het kruispunt AbsdaalsewegRijksweg 60, on der Hulst, zijn toe te schrijven aan puur menselijke fouten". Dfc is de mening van adjudant N. V. Eekman, commandant van de Rijkspolitie groep Hulst. De heer Eekman heeft lange tijd de ver keerssituatie nabij en op het kruispunt grondig bestudeerd. Wij vonden hem bereid ons zijn conclusies van dit onderzoek mee te delen. „De meeste mensen", zegt hij, .die betrokken zijn geweest bij een verkeersongeval op dit punt, ge ven achteraf eerlijk toe, dat Zij de verkeersaanduidingen ter plaatse niet voldoende of helemaal niet had den gezien". De adjudant vond dit zonder meer een vreemde zaak en besloot gedurende bepaalde periodes het verkeer op de kruising te obser veren om na te gaan waar de wer kelijke knelpunten zaten. „Men zegt wel eens te gemakkelijk, dat er zo veel ernstige ongelukken op de krui sing voorvallen", vindt hij. Met enig cijfermateriaal toont hij duidelijk aan, dat er in 1967 (het eerste jaar na openstelling van de route) 15 aanrijdingen plaats vonden. Over het algemeen was de materi ele schade aanzienlijk. Doden vielen (nog) niet te betreuren. Pas op 2 maart 1968 vielen de eerste drie do den. Een personenwagen botste te gen een tankauto. De bestuurder had geen rijbewijs. In zijn nervosi teit waren de waarschuwingstekens hem ontgaan. Vervolgens werden aanrijdingen gemeld op de dag daar na, en op 17 maart. Bij de ongeval len was alleen zware materiële schade. De 23ste maart werd weer een persoon gedood. Van de vijftien ongelukken werden er zes veroor zaakt door Nederlandse bestuurders. In negen gevallen was een Belgische chauffeur schuldig. „Je ziet", aldus de heer Eekman, „het aantal valt erg mee. Gebeurt er een ongeluk op deze kruising, dan is het meestal ook goed raak" Het is opvallend, dat in de periode van 24 juni 1967 tot 2 maart 1968 geen aanrijdingen plaats vonden. van voorrang, ting Axel". Vooral uit de rich- Onoverzichtelijk is het kruispunt beslist niet, volgens de groepscom mandant. Noch vanuit de richting Axel, noch vanuit Hulst. „Ik heb de bebakenlng bestudeerd", zegt hij. „Er wordt wel eens gezegd dat er te veel borden staan. Kan het niet met minder? Volgens mij niet" Men vindt op het kruispunt maximum snelheidsborden (90 km), voorwaar schuwingsborden voor de spoorweg overgang, een knipperlichtinstallatie stopborden en de ANWB-richtings- borden. „Persoonlijk," aldus de politiefunc tionaris, „ben ik niet voor die stop borden. Ze bevorderen de filevor ming en dat brengt gevaren met zich mee. Ik geloof, dat we met voorrangsborden zouden, kunnen vol staan. Een goed zichtbaar knipper licht midden op het kruispunt naar Axel en Hulst gekeerd, zijn volgens mij wenselijker. Verder: Knipperlichten op de middenbermen en rechts van de rijbaan. Dat werkt allemaal wat meer shocking dan de huidige installatie". „Ik geloof niet", meent hij, „dat we net als in het buitenland moeten gaan werken met borden waarop doodskoppen staan afgebeeld of de tekst geschre ven: „Op deze kruising reeds zoveel of zoveel doden". Dat is een beetje cru. Toch ben ik er van overtuigd, dat een shockeffect goede resultaten kan hebben. Hiermee worden volgens mij visuele nalatigheden opgevangen". De hoge snelheid waarmee over het algemeen wordt gereden op de tweebaansweg vanaf Absdale wijt de adjudant aan de kaarsrechte rijbaan ligging. „De automobilisten komen te zeer in de verleiding flink gas te geven omdat de weg zo lekker doorloopt. Ze beseffen doorgaans niet dat ze te weinig tijd en ruimte heb ben om plotseling af te remmen als de kruising in het zicht komt". Het kruispunt blijft de aandacht voorlopig bezighouden van politie en verkeersdeskundigen. Blijken onge. vallen 'n gevolg te zijn van de voor zieningen ter plaatse, dan wordt onmiddellijk ingegrepen „Behalve de suggesties die ik hier heb gege ven", besluit de adjudant, „ben ik van oordeel dat er aan de kruising niets hapert. Van de automobilist mag op zijn minst toch worden ver wacht, dat de regels in acht worden genomen. Het is voor zijn eigen best wil". MIDDELBURG VleeshalKunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwal#; Geopend van 918 uur. Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.301 Expositie Spoorwegen in Zeelani City 20 uur Strijd en Extase 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur De wraak van dj, Manchu 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Het 25e uur, 14 jaar. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Dr. Zjivaft 14 jaar GOES Grand 20 uur Vrouwenparadijs Landbouwcentrum Westsingel 1011 14-16 uurSpreekuur Voorlichting» trum Huishouding en Gezin (bel OU 6440) VLISSINGEN Alhambra 20 uur Rit door de hel, I! ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en II uur Wacht tot het donker is 18 ie Odeon 12, 14, 16.30, 19 en 21.301® A man for all seasons a.l. Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ui» Le petit baigneur a.l. Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Custer of the west a.l. Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 21.30 uur In de hitte van de nacht II Savoy 12, 14, 16, 18. 20 en 22 urn Helga 18 jaar Quellin 14, 16.25, 18.50 en 21.15uu De getemde feeks a.l. Capitole 12. 14, 16. 18, 20 en 221 On1 "lucht met de dood a.l, GENT Capitole Matt Helm 18 jaar Majestic: De prins en de verleid® heks 14 jaar Plaza: Er bestaan ook gelukkiji geuners 18 jaar Scala: James Bond tegen dr. Nol Select: Camelot 14 jaar ST.-NIKLAAS Eden: De reuzen van Rome 14 Jl# Century: Wat een vakantie s.l. Palace: Oe ontsnapten der Arden® 14 jaar Scala: Flintstone super agent BRUGGE Memlinc: De extravagante Doolittle a.l. Zwart Huis: De risico's van het v; 13 jaar Forum: De kleine bader a.l. Capitool: Opdracht Casablanca It Scala Bonnie en Clyde 18 jaar MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwater Geópend van 918 uur. Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 Expositie Spoorwegen in Zeeland City 20 uur Zo gaat dat in Texas 14 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Dr, Zjivago 14 jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder Vandaag GENT Bioscopen: Als onder Vandaag. ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder Vandaal. BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag. „Negen maanden rustig. Je vraagt je af, hoe komt dit. Heel eenvoudig. In deze tijd werd aan het tracé ge werkt. Er was veel rommel. De au tomobilisten passen dan beter op. Dat is overal zo. Nu het werk weer voorbij is, houd ik mijn hart weer vast. Volgens mij zijn het veelal visuele tekortkomingen, die een goe de doorstroming van het verkeer par ten spelen. De meeste ongelukken ontstonden door het niet verlenen Als men de regionale dustrialisatiepolitiek met bokscompetitie vergelijkt, kan men zeggen dat Zeela teveel partijen achter elk< heeft verloren en dat het tw andere partijen dreigt verliezen. Wij sommen ze volgorde op: Texaco, Deguss Péchiney en Shell-chemie. Vi belangrijke groeikansen. Heeft het fortuin zich g keerd? De heer C. F. v. d. Pe (Lid van de Tweede Kam Provinciale Staten van Ze land): „In het kader van de regio nale industrialisatie is de Sloe haven het trekpaard. Er wor den al heel wat bijzondere faci liteiten bij industrievestiging ge geven. Een andere vraag is: Moete die faciliteiten verder verruim worden? Shell-Chemie heeft no] geen definitieve keuze gemaak voor een vestigingsplaats, zo dat de kwestie wat die facili teiten betreft, nog open is. De faciliteiten moeten echte passen in de regeringsmaatr gelen met het oog op de werl gelegenheid. In Limburg bestau wat dit betreft een unieke si' tuatie. Het noorden kampt m grote werkloosheid. De regering zal de ontwikke hngen nauwlettend moeten vol gen. Er zijn in het Sloegebie. miljoenen geïnvesteerd en dii zullen vroeg of laat rendemen moeten gaan afwerpen. Een ander alternatief voo welvaarts vergroting, behatv: eland VAshrdlucmfwypvbgki mdustrialisatie, is er voo yyeeland niet. Het agrarisch ge med vertoont al jaren een ster Ke expulsie. De recreatie i wel een welvaartsbron, doel geen permanente. De regering zal dan ook de ontwikkelngen scherp in de ga ,e" moeten houden en ander ™t bijzondere maatregelen moe ten overgaan". (Van een onzer verslaggeefste f Staten van Zeeland zullen I tineiale Staten voorstellen de meente Sluis nog eens achtduiz den subsidie te geven voor tauratie van de Stenen Beer. f°lfift Ueer °P vl'f Procent van .000 geraamde meerdere su ■a iele restauratiekosten van de «en Beer. kèrkvn^ .,zal worden voorgesteld Philin NTL Gemeente S voor f P f 3700-- subsidie te ge HervrPPS jauratie van de Nederla rmde Kerk in die gemee Wor6„tPks*d*abele restauratiekof worden geraamd op f 37.000,-. tie enmTwïister van Cultuur, Recï een J,.3,f.atschaPPeIUk werk h gezegd. Van Procent

de Stem | 1968 | | pagina 2