IR U IAN PEUR Okker hoopt op Wimbledon wat verder te komen BAYERN BEZORGDE MILAN MEER ANGST STERKE BELEIDSKOERS HENGELBONDSPRAESES ,hangt af van het geluk Buitenlandse renners in ronde Raamsdonksveer Geen successen voor Zeeuwse kampioenen Wettelijke erkenning dambond Conditie van 7 arbiters niet voldoende ïzier !D het tin" op id! CAMERA'S DPZICHTER 176.- 230.-] 12.50 tot 230.- JjOMAiët! lovend vak te conditionning EUZENN.V. \LLATIEBEDRIJF Bekenden naar Gentlemenkoers in Gemert J- B ill ems treedt uf als voorzitter Van dam federatie -.T^ee Nede'- S»? t.h,eer A' J' Ivena de Top? Ajax en DOS beginnen later Amateurvoetbal start 1 september Van de Avoird (TSC) in amateurteam Duidelijk Verschil t IN PROMOTIESTRIJD Uitslagen ZEVENHANDBAL Donderdag weer toernooi EBHY Verenigings- wedstrijden Zebra in Middelburg Nationale motorcross Oostkapelle Morcus en Dumez winnaars achtkamp Serie wedstrij den van Rillandia >4 c LFORD SPORTSMAN JTRIC L een fantastische Ro- tock Color Trinon Lan- 2.8/45 objectief. De belichtingsmeter is risch gekoppeld met da en diafragma-instelling, htingstijd-controla in aeker. .FORD SPORTSMAN ÏTRIC SR machtige camera met voortreffelijke eigen- ppen van de electric S. [uiting voor flitsblokjes lectronenflits, een ge elde afstandsmeter en :dS belichtingsmeter nen wij jongelui, bene- ïveling doch is niet ver- I. en heeft u belangstel- eeds nu met ons praten. kkring iiploma hulpmonteur ig Na 18 uur tevens: Gors DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 21 MEI 1968 tf f in Terneuzen, zoeken reflectanten voor de ht op de uit te voeren l. electrotechnisch op ing in een dergelijke e afdeling Personeels- ling gehouden. 95 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Samen met de Amerikaan Marty Riessen en de Brazilianen Koch en Mandari ne is kampioen van Italië, Tom Okker gistermiddag op Schiphol nangekomen. Donderdag, vrijdag en zaterdag spelen deze vier top- tennissers op het sportpark van Meegeren in Buitenveldert bij Amsterdam een vierkamp, die volgens Okker zeer interessant zal zijn. Natuurlijk was zijn jongste overwin ning »P Bob Hewitt, die Okker het open Italiaanse kampioenschap bracht het uitgangspunt bij de vele vragen die op hem werden afgevuurd. „Ik hen natuurlijk blij met mijn over winning in Rome", zei de grootste Nederlandse tennisser aller tijden. Nu iaat li ij zich voorbereiden op het (oernooi in Wimbledon, waar „ieder een gaat meedoen". „Ik hoop alleen dat ik het nu wat verder breng in Wimbledon. Vorig jaar werd ik al in de derde ronde uitgeschakeld door Jlandarino". Voor het eerst in de geschiedenis zal een Nederlandse speler in het enkel en dubbelspel tot de geplaatste spe lers behoren. „Ik neem tenminste aan (Van onze sportredactie) BREDA Gerrit Schulte is op nieuw dit jaar voor de derde keer - dc grote animator van de „gentle menkoers" in Gemert waar donder dag, Hemelvaartsdag, tientallen be kenden op de race-fiets klimmen. De wedstrijd in Gemert is in korte tijd uitgegroeid tot een spectaculair evenement waaraan oud-renners, amateurs, nieuwelingen en radio- en t.v.-artiesten deelnemen. De op brengst is bestemd voor de stichting bejaardencentrum, die vorig jaar Vwaali mille overhield aan de wieler- 4ag. De verwachtingen voor donderdag lijn in het veertienduizend zielen tel lende Oostbrabantse dorpje weer hoog gespannen, want onder dege nen die toezegden deel te nemen be vinden zich opnieuw populaire per sonen. Enkele namen: Schulte, Buijs- sen. Faanhof, Van Dongen, Van de Pluym, Roks, Voorting, Vrins, Wagt- tnans, Robic (winnaar in 1967), Zaaf en Impanis. Voor deze oud-coureurs Is de wedstrijd 50 kilometer lang. Bekende radio en televisieartiesten doen het met wat minder, na het startschot van Toon Hermans. Dat vertreksein zal gegeven worden met het oplaten van ballonnetjes. De eer ste wedstrijden beginnen om 12.00 Urn. DEN HAAG (ANP) Het minïs- terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk heeft de Ko- Dinlijke Nederlandse Dambond als sportbond wettelijk erkend, hetgeen ^tekent dat de bond voor subsidie krachtens de rijksregeling met in- &anS van 1969 in aanmerking komt. Tot tijdelijk opvolger van de aftre dende bondsvoorzitter van de KND, e heer R. C. Keiler de definitie- ,e,1^"stelling wordt verwacht in ok- tt eI.~~ is benoemd penningmeester fvlein. Zijn taak van penning- reester wordt tijdelijk waargeno men door secretaris A. J. Ivens. In toekomst echter zullen beide func- es m een persoon, in dit geval de prner Ivens, verenigd blijven. Op f van zijn prestatie is de 15- rge Harm Wiersma uit Leeuwar- te,. u °0r KND tot nationaal mees- tel benoemd. en A r' t Keiler, uit Amsterdam didaat ns Den Haag zijn kan- In iu ®es'e'c' voor bestuursfuncties ratin lritcrnationaie dambond (Fede- 0d h! ™i0nd'a'e du ieu de dames'i. Interna? ",lene vergadering van de Bohav? bo"d °P 26 j"ni in titter /'■'l voor de aftredende vooi- Ereda r Willems uit serrotl en d? eveneens aftredende elk i„?Ils', beer D- Lucot uit Parijs, voor?,»6 kaundidaten gesteld. Voor t «er B o Jlap zij" dat de Nederlan- R;,-i Keiler en de Italiaan B. dambonrt0|0rZItter van de Raliaanst hereto en voor de functie van 'ehsinan Michel Hisard. dat ik gplaatst zal worden", zei Ok ker. „Ik heb nu eerst het open kam pioenschap van Zuid-Afrika gewon nen en daarna dat in Rome. Boven dien hebben Riessen en ik beide ke ren de titel in het dubbelspel be haald. In Wimbledon worden 16 en kelspelers en acht dubbele geplaatst. Er zijn niet zovee.l sterke dubbels op het moment, dus ik geloof wel, dat wij geplaatst zullen worden". Op Wimbledon zullen ook de profs vertegenwoordigd zijn. Maar dat doet niets af aan de hoop van Okker op een goede klassering. „Ik geloof dat er maar drie profs zijn die met kop "n schouders boven de rest uitste ken. Dat zijn Rosewall en Laver en de Spanjaard Gimeno". Aanbiedin gen van profzijde heeft onze land genoot ook na zijn prestatie in Rome niet gehad. „Maar dat zat er ook niet in. Er zijn twee tennis- circussen en die zitten vol", zei Ok ker. „Ik geloof trouwens niet dat we zoveel werk hebben. De profs spelen maar zo af en toe. Het publiek gaat terwille van de spanning liever naar het amateurtennis kijken." Hoe liggen zijn kansen op Wimble don? „Daar valt werkelijk zeer wei nig van te zeggen. Er hangt zoveel af van het geluk dat je hebt. Hoe wordt je geplaatst bijvoorbeeld. Je speelt er op gras en dat is veel sneller clan gravel. Een kleine inzinking met het verlies van een set kan fataal zijn. Dan lig je er meteen uit en het toernooi duurt lang. Maar in ieder geval hoop ik dit keer behoorlijk ver te komen". Heeft hij zijn top nu bereikt? „Daar kan ik weinig over zeggen. Ieder jaar ben ik weer net iets beter geworden". Daarom weet hij nog niet zeker of hij in september zoals de bedoeling was in dienst zal komen bij oud tenniskampioen Hans van Dalsum, met wie hij nu een contract heeft. Veel zal wat dit betreft afhangen van de resultaten die hij in de komende zomermaanden zal behalen. Vooral de prestaties op Wimbledon zijn hier bij zeer belangrijk Tom Okker werd op Schiphol begroet door zijn verloofde Anne- marie Wanschers. De „grote drie" van Hamburger SV: Franz Honig, Willy Schultz en Uwe Seeler (v.I.n.r.). (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Met nauwelijks een half uur verschil zijn gisteren de twee finalisten uit het Europa Cup toernooi voor bekerwinnaars op Schiphol aangekomen. Hamburger SV, met Uwe Seeler als meest „be wonderde" man kwam het eerst. Trainer George Knöpfie zal zijn op stelling af laten hangen van de laatste training. Dat de 31-jarige Seeler, de oudste speler van HSV meespeelt staat echter wel vast. Veel tijd Heten de Duitsers gisteren overi gens niet verloren gaan op Schiphol. Behalve dan. even voor het afgeven van enkele rollen kaarten, die in „ontvangst" werden genomen door KNVB - secretaris penningmeester Burgwal, ter verwelkoming van de beide ploegen op de luchthaven aan wezig. Veel kaarten waren het niet; althans in verhouding met de ruim 20.000 die er in Hamburg wel aan de man waren gebracht. Maar ook de rest zal de KNVB wel kwijt kunnen raken. Men rekent er in ieder geval op, want er is toestemming verleend voor een televisie-uitzending uit het Feijenoord-stadion (van ongeveer 20.15 uur). In de Rotterdamse „kuip" zal het Duitse supporterslegioen ver uit in de meerderheid zijn, want in Milaan is nog niet de helft van het aantal naar Duitsland gestuurde kaarten afgenomen. Bijna onmiddellijk na aankomst trommelde Knöpfie zijn spelers op voor het vertrek naar het KNVB- Sportcentrum in Zeist, waar HSV deze dagen verblijft. De Hamburgers zullen in ieder geval wel vanavond of morgenavond naar Rotterdam gaan om het stadion te bekijken en zich een indruk te vormen van de verlichting. De Duitsers waren nog niet weg, of per Caravelle van Alitalia arriveerde de ploeg die algemeen als favoriet wordt aangemerkt: AC Milan. Echter zonder Malatrasi, die zoals wij gisteren reeds meldden gebles seerd is en waarschijnlijk vervangen zal worden door Scala. Vermoedelijk zal de rest van de ploeg dezelfde zijn als die, welke in de halve finale Bayern München uitschakelde. Ge vraagd naar zijn prognose over de fi nale. zei coach Nereo Rocco: „Per soonlijk was ik banger voor Bayern dan voor de Hamburgse club, maar op het veld wordt de strijd toch pas heslist." Het is voor het eerst dat AC Milan de finale van deze uitgave van de Europa Cup bereikt. Wel versloeg deze club enkele jaren geleden in Londen Benfica in de eindstrijd voor de „grote beker". Ook volgend jaar zal de club weer om die trofee gaan strijden, want drie weken geleden werd in Italië op nieuw de landstitel veroverd. (Van onze sportredactie) BREDA Het sectiebestuur Be taald Voetbal heeft de aanvangstij den van de wedstrijden Ajax - ADO en Xerxes-DHC Dos op half drie bepaald. Op normale speeldagen be ginnen deze twee thuisclubs altijd om twee uur. Zondag worden echter ook de belangrijke matches NAC - For- tuna '54, PSV Feijenoord en MVV - DWS gespeeld en die wedstrijden beginnen om half drie. Om de spor tiviteit te waarborgen heeft de KNVB de bovengenoemde beslissing geno men. (Van onze sportredactie) BREDA De competitie in het amateurvoetbal seizoen 1968-1969 be gint voor het district Zuid I op zon dag 1 september. De districten Noord en Zuid 2 beginnen eveneens op die datum. Voor de districten West 1, West 2 en Oost vangen de competi ties aan op zondag 8 september. (Van onze sportcorrespondent) ZEIST Het Neerlands ama teurelftal, dat vanavond op het Uni- tasterrein in Gorkum tegen Saarland speelt is als volgt samengesteld: doel: Schutz (Alkmaarse Boys), achter: Van de Avoird (TSC), Deen (ZFC), Mel (DCG), de Vries (ZVV); midden: Hoek (ZVV), Leget (UVS); voor: Desar (UVS), Hall (UVS), De Boon (Unitas), Van der Weide (Em- men). Wisselspelers zijn: Wever (Sport club Assen.), Groener (Dos '19), Nien- huys (Emmen), Mulder (DCG). Zaterdag 25 mei speelt Saarland in Katwijk tegen het zaterdagelftal. (Van onze sportredactie) RAAMSDONKSVEER Het wie- Iercomité van Raamsdonksveer heeft dit jaar enkele moeilijkheden moe ten overwinnen voor de organisatie (Van onze hengelsportmedewerker) AMSTERDAM In een uitvoeri ge openingsrede heeft de bondsvoor zitter van de Algemene Hengelaars Bond (A.H.B.), Kees Vrijling in de grote congreszaal van „Krasnapols- ky" in Amsterdam voor een visse- rij-beleid gepleit, dat de schubvis voor de hengelaars gaat reserveren. De commerciële belangen van enke le honderden beroepsvissers staan ln geen enkele verhouding meer, tot liet veel grotere belang, dat bijna 700.000 hengelende vaderlanders bij de schubvisstand hebben, betoogde voorzitter Vrijling. In het brede kader van de ruimte lijke ontwikkeling en het landelijk i ecreatie-beleid verdient de georga niseerde sportvisserij een gefundeer de plaats. De regering zal de belof te voor prioriteit voor hengelsport «raar moeten maken, door de nieuwe wettelijke bepalingen voor het toe wijzen van de schubvis aan de sport visserij, ook in de praktijk van het dagelijkse visserij-beleid, doorge voerd te krijgen. In hengelsportkrin gen wordt de rede (die als beleids- koers voor de komende jaren kan worden beschouwd) van de A.H.B. bondsvoorzitter, als een stuk van historische betekenis gezien. Voor het eerst in de 60-jarige geschiede nis van de georganiseerde gengel- sport heeft een bondsbestuur duide lijk en principieel de wensen van de georganiseerde hengelsport bij de regering op tafel gelegd. De A.H.B. is de grootste hengel- sportbond in Nederland: de 500 hen gelsportverenigingen, die bij deze machtige bond zijn aangesloten heb ben 150.000 leden aan de waterkant zitten. K. Vrijling kondigde in Am sterdam aan, dat hij grote plannen heeft van deze A-H.B. een ware K.N.- V.B. voor de sportvissers te maken, zodat ook steeds meer ongeorgani seerde hengelaars (zeker 500.000) in organisatie-verband worden opgeno men. „De opkomende wetswijzigingen", aldus voorzitter Vrijling „betekenen dat de overheid de recreatieve be langen van de sport, zeker wat de schubvis betreft, boven de commer ciële belangen van het beroep gaat stellen. Er is nog één beroepsvisser op 2000 sportvissers. Dit verhoudingsgetal krijgt te meer betekenis als men be denkt, dat het beroep aan schubvis (buiten het IJsselmeer) slechts b'OO.ÖOO gulden omzet, terwijl de eco nomische betekenis van de hengel sport in bedragen van 50 tot 60 mil joen gulden loopt". Het verschil in cijfers is volgens de bondsvoorzitter zo groot, dat ze nauwelijks meer voor vergelijking vatbaar zijn. Het zit de hengelaars erg hoog, dat van de 100.000 hectare viswater, die beschikbaar zijn ongeveer 67.000 hectare water door de beroepsvis sers met alle geoorloofde vistuigen wordt bevist. Dat is liefst 67 percent van het meest produktieve viswater in Nederland. Die 67.000 hectare van het beste viswater oefenen natuur lijk ook invloed uit op de resteren de 33000 hectare viswater, waar in de beroepsvisserij alleen met aal- en zeeltvistuigen mag vissen. Als er van prioriteit voor de sportvisserij (zoals beloofd is) sprake moet zijn, zal dit snel moeten veranderen. De nieuwe wettelijke mogelijkheden zul len er zo snel mogelijk, toe moeten leiden, dat de beroepsvisserij zich beperkt tot de huur van het visrecht op de aal. Het recht op de schubvis- serlj moet dus aan de sport komen. Toch vrees ook voorzitter Vrijling in de praktijk nog grote moeilijk-' heden bij doorvoering van het ge splitste verhuur van visrecht- De vis- serijwet biedt nog geen duidelijke richtlijnen en mogelijkheden om dit allemaal waar te maken. van de jaarlijkse koers (donderdag, Hemelvaartsdag) goed op gang kon komen. Er waren enkele bestuursmu- taties die de voorbereidingen even stagneerden en toen dat probleem een oplossing kreeg moest men voor zitter Van Zwol wegens ziekte enige tijd missen. Alle hindernissen zijn in middels echter genomen en het comi té is klaar voor de ronde. In het rennersveld van de ama teurs zullen dit jaar ook buitenlan ders te vinden zijn, waarmee de Raamsdonksveerse wedstrijd dus in ternationaal „draait". Men wist be slag te leggen op een Franse en Duitse équipe, die strijd moeten le veren tegen tientallen sterke Ne derlanders. Onder hen zijn Frijters, Kroonen, Van Hemert, Verweij en Peter van Donk uit Rosmalen die in Raamsdonksveer al eens won. Om kwart voor vier starten de amateurs op het bekende traject in de Boterpolder: Boterpolderlaan (start en finish), Kerkstraat, Rem- brandtiaan, Pieter Breughelstraat, Jeroen Boschstraat. De adspiranten openen deze wie- Jermiddag (half eenl met een 25 ki lometer lange wedstrijd. Bij de veer tig deelnemers is plaatselijk favoriet Anton Vissers. Het voigene program mapunt komt voor rekening van de nieuwelingen die rond kwart over een vertrekken. Ab Vissers en René de Wit zijn voor eigen publiek na tuurlijk favoriet al staan ze voor een zware opgave met tegenstanders als Prinsen en Vermairen. Voordat de amateurs hun ronden gaan rijden zullen eerst nog de da mes koersen. Bekenden als Keetie en Bella Hage, Irene Paul en Jannie Jonkers schreven in. VOETBAL - De Schiedamse scheids rechter Lou van Ravens, die enke le weken geleden de wedstrijd Hongarije - Rusland zo voortref felijk leidde, zal de ontmoeting West-Duitsland - Engeland arbitre- ren. Als grensrechters fungeren de heren Boogaerts en Van der Kroft. (Van onze volleybalmedewerker) EINDHOVEN De promotiestrijd voor de beschikbare plaatsen in de overgangsklasse volleybal is voor de Zeeuwse kampioenen weer een te zware opgave gebleken. In vergelij king met voorgaande jaren was er opnieuw een vooruitgang te bespeu ren. Technisch werd er vaak heel knap gespeeld, maar er is duidelijk een gebrek aan ervaring en zelfver trouwen. Het spelen tegen sterke te genstanders zou de oplossing zijn. Een probleem dat voor alle Zeeuwse volleybalteams telt en niet gemakke lijk is op te lossen. Het deelnemen aan de promotie- strijd in Eindhoven is in ieder geval zeer leerzaam geweest. Jammer is het dan ook dat de kampioenen uit de afdeling Grevelingen deze kans op verbetering van het spelpeil hebben gemist. Op het laatst had ook Sparta- Hygiea afgeschreven. Bij de heren werd nu, evenals bij de dames reeds het geval was, een halve competitie gespeeld. Reeds in de eerste ronde bleek dat de kampioenen uit Leiden en Eindho ven hoge ogen zouden gooien. Terho le moest zowel bij de dames als de heren diep het hoofd buigen voor respectievelijk PSV 2 en Tamar. EG- VC herstelde zich in de tweede set te gen Rijnsburg zeer goed maar ver loor toch met 15-13. Zuidwesters be haalde tegen Castellum nog de beste score. Door de overwinningen op de Wal- cherse kampioenen bleven de beide teams van Terhole nog tot de laatste ontmoeting theoretisch kans hebben. Maar ook tegen de kampioenen uit Leiden moest men tenslotte het hoofd buigen. DAMES: Terhole-PSV 2 1-15 7-15; Rijnsburg-EGVC 15-1 15-13; Hurry (Van onze handbalmedewerker) BREDA Nauwelijks is de veld- handbalcoinpetitie ten einde of de eerste toernooien worden aangekon digd. Op Hemelvaartsdag organiseert de Eerste Bredase Handbal Vereni ging haar jaarlijks internationaal ze- venhandbaltoernooi. „De deelname is in verband met het komende 25-jarig bestaan (volgend jaar april) wat sober gehouden. Dat sober betekent echter altijd nog 86 teams, die op 23 mei om de prijzen zullen spelen" aldus mej. M. A. Ver haren voorzitster van EBHV. Frankrijk wordt op dit toernooi ver tegenwoordigd door C.A. Paris Nord en Police Parisienne. Uit Duitsland komen A.G.O.N. Düsseldorf en Em- pelde. Verder nog achttien Neder landse verenigingen waaronder het sterke Fortuna uit Bergen op Zoom. E.B.H.V., dat vorig jaar zelf be slag legde op e wisselbeker zal deze moeten verdedigen. Het toernooi is voor dames en he ren senioren, dames en heren junio ren en meisjes en jongens adspiran ten. De officiële opening van het toer nooi is 's morgens om 10.45 uur. Het begin dei finalewedstrijden is om 16.30 uur, waarna direct de prijsuit reiking plaatsvindt. Het gehele toer nooi wordt gespeeld op het gemeen telijk sportcomplex aan de Lovens dijk te Breda. (Van onze turnmedewerker) MIDDELBURG In het kader van de feestelijkheden ter gelegen heid van het 100-jarig bestaan van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond organiseert de Zeeuws- Brabantse Turnkring met medewer king van de Middelburgse gymnas tiekverenigingen Achilles, Mediobur- gum en Wiihelmina op Hemelvaarts dag, in de Sporthal aan de Nassau- laan te Middelburg verenigihgswed- strijden. Voor deze wedstrijden, bestaande uit 9 verschillende driekampen en 8 keuzewedstrijden bestaat 'n zeer gro te belangstelling. In totaal hebben 31 verenigingen met niet minder dan 170 verschillende wedstrijdgroepen Ingeschreven. Het is daarom nood zakelijk dat in 6 wedstrijdbanen tege lijk wordt geturnd. De wedstrijden vangen om 12.30 uur aan en duren tot ongeveer 18.00 uur. Om 19.30 uur begint, eveneens in de Sporthal, een avonddemonstratie, waaraan wordt meegewerkt door het dames- en herenkeurkorps van de Ze bra en een groot aantal verenigingen. De keurkorpsen nemen grotendeels het toestelturnen voor hun rekening, de verenigingen verzorgen de ensem ble-, spring- en massale nummers. Massaal zullen worden uitgevoerd de wedstrijd vrije oefening meisjes en dames en de bondseries KNGV Jongens, meisjes en dames. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Donderdagmiddag wordt te Oostkapelle een nationale motorcross gehouden die meetelt voor het juniorenkampioenschap van Ne derland. De organisatie is in handen van de M.A.C. Scheldegouwen. Reeds meer dan 100 renners hebben zich inge schreven in de klassen 50, 250, 350, 500 cc en zijspannen. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Up-Terhole 15-8 15-10; PSV 2-EGV0 15-4 15-4; Rijnsburg-Hurry Up 15-9 14-16 15-2; EGVC-Terhole 5-15 7-15; Rijnsburg-PSV 2 11-15 12-15; EGVC- Hurry Up 8-15 10-15; Ter hole-Rij nS- burg 10-15 7-15; PSV 2-Hurry Up 15-4 15-4. EINDSTAND: 1. PSV 2 8 pnt. 2. Rijnsburg 6 pnt. 3. Hurry Up 4 pnt. 4. Terhole 2 pnt. 5. EGVC 0 pnt. 5. EGVC 0 pnt. HEREN: Terhole-Tamar 1-15 8-15} Castellum-Zuidwesters 15-7 15-10} Mineneo-Terhole 15-13 15-2; Tamar* Zuidwesters 15-2 15-5;Castellum-Mi- nenco 15-12 15-5; Zuidwesters-Terho le 9-15 11-15; Castellum-Tamar 15-10 15-9; Zuidwesters-Minenco 2-15 10-15 Terhoie-Castellum 5-15 8-15; Tamar- Minenco 15-12 9-15 16-14. EINDSTAND: 1. Castellum 8 pnt; 2. Tamar 6 pnt; 3. Minenco 4 pnt; 4, Terhole 2 pnt; 5. Zuidwesters 0 pnt. (Van onze tafeltennis- mptlpTrpi'lrDi'^ TERNEUZEN Door St.-AIoysius werden de achtkampen georganiseerd voor de topspelers van de Zeeuwse afdeling van de N.T.T.B., tweede en vierde klasse. Dit goed bezette tref fen had een sportief en spannend verloop, waarbij in de tweede klas de eerste plaats werd veroverd door Willy Morcus van de organiserende vereniging, die de goed spelende Johan Braet (PZEM) klopte. Ook de vierde klas had een win naar van St.-AIoysius. De jonge W. Dumez bleef hier ongeslagen en hield hiermee sterke spelers als A. de Jon ge en E. de Poorter van Middelburg- Zuid achter zich. Uitslagen: Tweede klas: 1 W. Morcus, St.- AIoysius, 5; 2 J. Braet, PZEM, 5; 3 E. de Bakker, St.-AIoysius, 4; 4 P. van Maldegem, Big Smash, 3; 5 J. Helmstrijd, Goes, 3! 6 J. Janse, Goes, 2; 7 J. v. Driessche, St.-AIoysius, 0. Vierde klas: 1 W. Dumez, St.-AIoy sius, 7; 2 A. de Jonge, Middelburg- Zuid, 6: 3 E. de Poorter, Middelburg- Zuid, 6; 4 W. Kouijzer, St.-AIoysius, 4; 5 H. Morcus, St.-AIoysius, 4; 6 J. Francke, Goes, 2; 7 F. Lous, Big Smash, 1; 8 H. de Bert, PZEM, 0. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG De Zeeuwse voet balscheidsrechters hebben op het sportpark Bannink in Zierikzee de jaarlijkse conditieproeven afgelegd. Van de 57 deelnemers werden er 7 afgewezen. De geslaagden ontvingen van C.O.V.S.-bestuurder J. J. den Boer het vaardigheidsdiploma. Een zilveren speld, voor het voor de vijfde maal met goed gevolg af leggen van de test, kregen de heren D. Donze, (Terneuzen), C. Eisma (Vlissingen), J- Maljers (Middel burg), A. A. Mollet, (IJzendijke) en S. G. Vermaasdonk (Middelburg). De gouden seheidsrechtersspeld werd uitgereikt aan C.O.V.S.-bestuurder J. J. den Boer. Om gezondheidsredenen kan hij geen bestuursfunctie meer vervullen. Hem werd voor zijn vele werkzaamheden voor het Nederland se scheidsrechterswezen dank gezegd. (Van onze sportcorrespondent) RILLAND-BATH Op Hemel vaartsdag houdt de voetbalvereniging Rillandia op het sportveldencomplex, aan de Hoofdweg naar Bath serie wedstrijden met als inzet de „Klein- wisselbeker". Acht clubs doen dit jaav mee aan dit toernooi, dat vorig jaar door Arnemuiden werd gewonnen. In poule 1 zijn ingedeeld: Terneu zen, Melissant, Krabbendijke, Halste ren. NSV, Nieuwiand, Kloetinge en Rillandia zijn de vier clubs uit poule 2. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur en duren 2 x 15 minuten. De finale is gepland om 17.00 uur Er wordt een halve competitie afge werkt. Het toernooi werd eerder ge wonnen door Rillandia (3 x), DOSKO (2 x) en Arnemuiden, dat er nu niet bij is. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1968 | | pagina 11