Brand weer wedstrijd tussen achttien Bevelandse korpsen Nieuw „record": 200 kilometer bed-duwen Oud vuurwapen opgevist Zeeuwsch-Vlaanderen architeam Franse gesneuvelden in Kapelle herdacht „Hutjes' in Terneuzen omgegooid LUCKY LUKE: DE NAIJVER Slechts twe medailles.. Reactie tegen expositie Vandalisme in Middelburg Bromfietser zeer zwaar gewond Hoogwater Raad 's-Heerenhoek hield vlotte vergadering SAS VAN GENT TERNEUZEN Muziekschool dank baar voor royale gemeentelijke subsidie Mi' Hiltermann sprak voor personeel van Dow-Chemical Gemeente Koewacht WALCHEREN VLISSINGEN Gemeente helpt bij „adreswijziging" Torenklok Rittliein wordt elektrisch Nieuw uurwerk op Betje Wolffplein Onder grote belangstelling Pyromaan(?) Weer brand (je) in Kapelle wat tn waar? VANDAAG MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 MEI 1968 Een eigen „mini-waterbron" ont brak niet bij de wedstrijd van de Zuid-Bevelandse brandweerkorpsen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De hutjes en moppen die momenteel in Terneu zen tentoongesteld staan, zijn zater dagnacht door onbekenden omge gooid. Na de opening zaterdagmid dag door dr. P. van Dalen, direc teur van het Zeeuws museum, en al le goede reacties van de mensen die deze opening bezochten, ze wer den met een bus van Galcire .1-34 naar de hutjes gebracht betekent dit voor de bouwers Ben d'Armag nac (28) en Gerrit Dekker (25) een grote teleurstelling. Maar zij zijn vastbesloten de huis jes steeds weer overeind te zetten, zo lang de expositie van hun werk in de openlucht en in de Galerie duurt (tot 6 juni). Allereerst had den Ben en Gerrit gemerkt, dat niet iedereen zo was ingenomen met de plaatsing van hun „houttoestanden". Toen zij er nog wat aan timmerden, toonden sommige ouderen en kinde ren zich verontwaardigd over de komst van deze zwakke bouwwerk jes tussen de nieuwe woningen van Terneuzen. Enkele bezoekers van de Galerie maakten zich erg kwaad om de naar hun mening ontaarde kunst, vooral om de werken die uit ruw materiaal hout, jute, papier zijn vervaardigd. Zij schopten zelfs tegen de werken. De ambtenaar van culturele zaken van Terneuzen, de heer R. van Hulst, zegt over deze agressieve reacties: „Ik denk dat deze hutjes de mensen irriteren. Zij willen niet, dat dit in hun stadsbeeld wordt opgenomen. Zij aanvaarden het contrast niet. Die huisjes hou- dan een zeker protest in en zijn het tegendeel van de woningen van die mensen, die voor hen een zekere vei ligheid vertegenwoordigen". Hij en ook het gemeentebestuur waren voor stander van het plaatsen van deze werkjes in de Jacob Catsstraat en de Guide Gezellestraat. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vandalen heb ben het afgelopen weekeinde in de nachtelijke uren hun arbeid in de stad Middelburg voortgezet. Auto's moes ten het ontgelden, radio-antennes werden ofwel verbogen, dan wel af geknapt. Verdeelkappen werden uit de auto's gehaald en de bougiekabels werden vernietigd. Bloembakken in de Lange Delft, werden omver ge worpen, waardoor de bloemen wer den vernield. De politie stelt een on derzoek in. (Van onze correspondent) COLIJNSPLAAT Op de kruising Langeweg-Molenweg verleende de bromfietser G. de N. uit Colijnsplaat, geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door J. de B. uit Vlissin- gen. Ondanks krachtig remmen van de personenauto kon een aanrijding met de bromfietser niet worden voor komen. Hierbij werd de bromfiets bestuurder ernstig gewond. Zijn duo- passagiere M. V. uit Colijnsplaat liep tevens verwondingen op. Beide per ionen werden naar het Bergzichtzie- kenhuis te Goes gebracht. De toe stand van de bromfietsbestuurder G. de N. is zeer ernstig. (Van onze correspondent) 's-Heer Arendskerke Zaterdag middag zijn in Nieuwdorp brandweer wedstrijden gehouden. Het betrof hier een krachtmeting tussen achttien Zuid-Bevelandse korpsen en tevens een demonstratie van hetgeen bereikt is door de vele oefenavonden. Bij deze wedstrijden ging het vooral om snelle hulpverlening bij brand en het op elkaar zijn ingesteld. De wedstrijd stond onder auspiciën van de Vereniging van Bevelvoeren den bij de Vrijwillige Brandweren op de Bevelanden, in samenwerking met het Algemeen Brandweerwedstrijd- comité. De leiding beruste bij de heer C. van Oyen, commandant van de bedrijfsbrandweer van de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen. 's Morgens was er eerst een ontvangst van de jury en overige ge nodigden door het gemeentebestuur van 's-Heer Arendskerke in het ver enigingsgebouw te Nieuwdorp. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op een B.B.-bindingsavond op 24 mei 's avonds om half acht in de „Prins van Oranje" te Goes. Er was veel belangstelling voor de oefeningen, waarbij de brandweermannen van de diverse korpsen hun beste prestaties toonden. Er moesten denkbeeldige branden worden geblust. De jonge ren vonden het wel jammer, dat het hier alleen ging om symbolische han delingen en er niet echt werd gespo ten Toch werd deze middag in Nieuw dorp een succes. De Bevelandse korpsen toonden met veel deskundig heid en een moderne uitrusting snel en doelmatig te kunnen optreden. Morgen, dinsdag 21 mei: Hans- weert 10.56 en 23.19; Terneuzen 10-28 en 22.51; Vlissingen 9.57 en 22.24; Wemeldinge 11.26 en 23.52. (Van onze correspondent) BRESKENS De schipper H. Ver meulen van de BR 10 heeft in de Wielingen een vuurwapen op gevist, dat ongeveer 300 tot 400 jaar oud moet zijn. ZOWEL het wapen als in de ronding van de trekker staan een letter en een wapentje, waaruit de oudheid blijkt. Aan de onderzijde is duidelijk de kruitkamer zichtbaar. Schipper Vermeulen toont zijn dochter het vuurwapen. (Van onze correspondent) 'S-HEERENHOEK De gemeen te 's Heerenhoek kan instemmen met de gemeenschappelijke regeling inza ke de bestrijding luchtverontreiniging. Wel betreurde men tijdens de raads vergadering dat de provincie haar re tributie beperkt tot f 50.000,-. Om financiële en administratieve ge gevens was het voorheen niet moge lijk de door de gemeente gebouwde complexen woningen over te dragen aan de woningbouwvereniging „St.- Willibrord" te Goes. Thans is deze mogelijkheid wel aanwezig en dit zal dan ook nu geschieden. De raadsleden hadden tegen overdracht geen be zwaar. De heer Pompernolle wees op de kleine gebreken die in de wonin gen voorkomen. Hij wenste dat deze gerepareerd worden vóór de over dracht zodat later de woningbouw vereniging niet met deze moeilijkhe den komt te zitten. De verhoging van, de wethoudersbezoldiging wcjrd met algemene stemmen aangenomen. Burgemeester Waelput werd herbe noemd als bestuurslid van de werk plaats „De Bevelanden" te Goes. Van de begroting 1967 zal worden afge voerd de post die betrekking heeft op de aanleg van een parkeerplaats aan gezien G. S. hiervoor geen subsidie zal verlenen. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Sas van Gent kan men inlichtingen bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: een duimstok in etui, licht blauwe das, 2 bankbiljetten van tien gulden, rode vulpen, gouden da meshorloge, groen dekzeil, groene vulpen, portefeuille met Belgische Francs, halsbont van nerts, zilveren briefopener, kinder jasje, kinderbril, dubbeltjes armband, gouden arm band. (Van onze correspondent) „De muziekschool heeft zoveel leer lingen, dat wij beslist niet op nieu we zitten te wachten, maar wel wil ik van deze gelegenheid gebruik ma ken om de dank van het bestuur aan de gemeente Terneuzen uit te spreken voor de royale subsidie die wij ieder jaar ontvangen, waardoor wij nu over een grote bloeiende school beschikken". Dit zei de voorzitter van de Ter- neuzense muziekschool, de heer P. Ocké in zijn openingswoord voor de jaarlijkse diploma-uitreiking die ge volgd werd door een concert door de leerlingen onder de leiding van de docenten. „Ik hoop van harte", aldus de heer Ocké, zich tot de talrijke ouders en vele belangstellenden wendend, „dat zowel de ouders als de leerlingen dit zullen weten te waarderen door de bloei van de school te bestendigen." Vervolgens ging de heer A. van Prooyen, directeur van de school over tot het uitreiken van de diplo ma's, waarbij hij met begrijpelijke trots mededeelde dat er niet één kan didaat was gezakt- De avond werd met het leerlingen concert besloten. Voor de afdeling Terneuzen van de Zeeuwse Volksuniversiteit en de leden van de DOW-Chemical-perso- neelsvereniging, heeft de bekende radio- en tv-commentator, mr. G. J. De Burgemeester en Wethou ders van Koewacht mafcgh be. kend dat i.v.m. Hemelvaartsdag het huisvuil zal worden opge. haald op WOENSDAG 22 MEI a.s. VLISSINGEN Zaterdagmid dag omstreeks kwart over twee kwamen vier Vlissingse u.t.s.-ers op het stadhuisplein te Vlissingen aan met een nieuw wereldrecord op zak. Rien Poerstamper, Ton- ny Volkamp, Johny Meiboom en Jan Rijn hadden een bed voor zien van fietswielen van Den Haag naar Vlissingen geduwd, een af stand van ongeveer 200 km. De Vlissingers zijn momenteel wel op „recordjacht", want enige we ken geleden vestigden leerlingen van de h.t.s. ook al een record. Zij brachten met een tocht van ruim 115 km het wereldrecord kinderwagenduwen op hun naam. Donderdagmorgen om half acht werd op het Binnenhof in Den Haag begonnen aan de monster rit. De jongens werden gevolgd door twee fourage-auto's, bestuurd door Piet Jansens en Ko Wattel. Van te voren had men voor de bruggenroute gekozen en men re kende op vier km per uur. Maar de praktijk was anders. Jan Rijn zei: bij de start hadden we veel medewerking van de politie. Het zwaarste stuk vond ik die weg in Delft, waar we bijna niet vooruit kwamen, omdat we steeds in een trambaan zaten. Het snelst ging het op de Oosterscheldebrug, want daar hadden we windje mee. Alles bij elkaar hebben we toch een gemiddelde snelheid van 6 km per uur kunnen handhaven. Ove rigens ging niet alles van een lei en dakje. Regen, moeilijkheden bij da tunnel in Rotterdam en twee kapotte wielen waren hier de oorzaak van. Een uitspraak als. „eens en nooit weer, was dan ook niet vreemd". In het begin duwden we drie uur en daarna een uur naar bed, maar omdat de vermoeidheid al gauw een woordje mee ging spreken, heb ben we dit later teruggebracht op anderhalf uur duwen en een half uur naar bed". Aldus Johny Meiboom, die nog vertelde, dat de meeste leraren dachten dat ze het niet zouden halen. Over be langstelling hadden de jongens overigens niet te klagen. „Overal waar we langs kwa men bleven de mensen staan en werden bloemen aangeboden. Het lied van de bekende bedstee was wel erg toepasselijk", zegt John ny. Waren er leraren die dach ten dat zij het niet zouden halen, de directeur van de u.t.s. de heer G. van Doorn was waar schijnlijk een andere mening toe gedaan. Want hij was bij de aan komst aanwezig om de jongens met een toespraakje te verwelko men. De jongens zijn ervan over tuigd, dat dit record nog wei eni ge tijd stand zal houden. „We hebben niet voor niets meteen maar 200 km gepakt", zei een van de deelnemers. B. Hiltermann in de kantine van de Terneuzense U.T.S. een beschouwing gegeven over de internationale sa menwerking. Hiltermann bijgon zijn betoog met te stellen, dat de oorlog, die wij de 2e wereldoorlog noemen vanuit het standpunt van zijn gevolgen in feite de eerste wereldoorlog zou moeten worden genoemd. Dit vindt zijn oor zaak aldus mr. Hiltermann in het feit dat daarna geweldige vei-schui- vingen op economisch, sociaal, cul tureel, maar vooral technisch gebied hebben plaatsgehad. Na de pauze besprak hij enkele actuele gebeurtenissen zoals Viet nam en de houding van De Gaulle t.o.v. de E.E.G. Vele aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik de heer Hilter mann vragen te stellen. (Van een onzer verslaggevers) De gemeente zal de bewoners van huizen in straten, waarvan de naam is veranderd, zoveel mogelijk helpen in het overwinnen van de problemen die door deze naamsveranderingen ontstaan. Aan een aantal straten in Vlissin gen, Souburg en Ritthem moest een andere naam worden gegeven omdat de betrokken namen na de gemeente lijke herindeling in de „nieuwe" ge meente dubbel voorkwamen. Als gevolg van de naamsverande ring moesten ook een 400-tal huizen vernummerd worden. Aan de hoofdbewoners van de be trokken huizen zullen tien adres wijzigingsformulieren, uitgegeven door de PTT, worden verstrekt. De bewoners zullen ook een schrij ven van het gemeentebestuur ont vangen waarin vermeld staat welke veranderingen hebben plaatsgevon den. Voorts zullen zoveel mogelijk particuliere en overheidsinstellingen worden ingelicht over de straatnaam- en huisnummerveranderingen. (Van een onzer verslaggevers) Het torenuurwerk van de kerk aan de Dorpsstraat te Ritthem moet nog steeds met de hand worden op gewonden en bij geregeld. Dat ge beurt tweemaal per week- Het ge meentebestuur heeft bezwaar tegen de hoge loonkosten, die met dit werk zijn verbonden. Daarom wordt de raad voorgesteld tot elektrificatie van het uurwerk over te gaan. De mo dernisering zal een bedrag van 2000 gulden vergen. Het gemeentebestuur vraagt de raad een krediet Van 3000 gulden voor de aanschaf van een nieuw uurwerk voor het Betje Wolffplein. De klok zal verlichte wijzerplaten krijgen terwijl daarachter een me chanisme is geïnstalleerd, dat werkt als een z.g. moederklok zodat alle vier wijzerplaten tegelijk worden be diend. De huidige klok heeft achter elke wijzerplaat een afzonderlijk uurwerk, zodat het herhaaldelijk voorkomt, dat de klok verschillende tijden aangeeft. Ellewoutsdijk Luchtverontreiniging Burgemees ter en wethouders zullen de raad vanmiddag voorsteilen deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling inzake de bestrijding van de lucht verontreiniging. Het college acht het verrichten van metingen ter bepa ling van de zogenaamde nul- of be ginfase van groot belang. Verder staat op de 14 punten tel lende agenda een voorstel tot verho ging van de wethouderswedden tot 1668 gulden per jaar. De raadsvergadering begint om 4 uur. (ADVERTENTIE) gevestigd: ingenieursburo voor architektuur en stedebouw ir. j. h. m. akkermans ir. j. h. c. derks ir. a. j. van haagen ir. h. j. van merkom ir. c. a. smink korr.adres: koninginnestraat 40 breda telefoon: 01600-46129 (Van onze correspondent) KAPELLE. In tegenwoor digheid van vele militaire, bur gerlijke en kerkelijke autoritei ten zijn zaterdagmorgen op de centrale Franse militaire begraaf plaats in Kapelle de Franse sol daten herdacht, die in de oorlog 1940—1945 in ons land zijn ge sneuveld en van wie velen een laatste rustplaats hebben gevon den op de Franse erebegraaf plaats in Kapelle. Voor het mo nument, waarop alle namen staan van de gesneuvelde Fran sen in ons land, vond de herden king plaats en aan de voet ervan werden kransen gelegd, vijftien in totaal. De koningin en prins Bernard wa ren vertegenwoordigd door luitenant ter zee P. J. Dierx; verder was aan wezig de Franse ambassadeur in Ne derland, de heer Siraud; baron Ge vers namens de minister van bui tenlandse zaken; de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen en generaal Luyk, comman dant van de koninklijke marine. Zij arriveerden met een honderd tal Franse oudstrijders om kwart voor elf op de begraafplaats, waar toen' reeds vele burgers aanwezig waren. Rond de graven was de erewacht betrokken door een detachement van de koninklijke Marine. De mariniers kapel o.l.v. majoor J. P. Laro speel de gewijde muziek. Burgemeester Van Suylekom van Kapelle sprak een welkomstwoord. Hij wees erop, dat we in een tijd leven, waarin sprake is van een stroomversnelling op velerlei ge bied. Maar het blijft een heilige plicht om de offers te gedenken van hen die vielen voor de vrijheid, die we thans nog beleven. Ds. M. Jospin uit Amsterdam, president van het organiserend comité, sprak een ge dachtenisrede uit. Vervolgens werd gebeden door een dominee en een pastoor, wat werd besloten met het gezamenlijk bidden van het „Onze Vader" door alle aanwezigen. Daar na vonden de kransleggingen plaats, eerst namens de koningin en prins Bernard en vervolgens door de Franse ambassadeur, namens de mi nister van buitenlandse zaken; door mr. J. van Aartsen en vele andere Franse en Nederlandse instanties. Nadat een vlaggengroet was ge bracht „The last post" was gebla zen en een minuut stilte in acht was genomen, werden de vlaggen rond (Van onze correspondent) KAPELLE In de nacht van za terdag op zondag moest de brand weer van Kapelle weer uitrukken voor een brand, dit keer in een schuur van de fruitteler Aarnoudse uit 's-Gravenpolder. De brandweer kon niet voorkomen dat de schuur geheel afbrandde. Een kar en wat gereedschap gingen verloren. De schade bedraagt minstens f 1000,- Het was de vijfde keer in enkele weken dat een schuur in de omge ving van Kapelle afbrandde. Steeds gebeurde dat in het weekend, kenne lijk door brandstichting. Van de da- der(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. het monument gehesen en met lid spelen van het Franse en Nederlanj. se volkslied door de marinierskap(i werd de plechtigheid besloten. Daar na was er voor de genodigden, ft zich hadden verzameld op het boi. des van het raadhuis in KapeÜ een défilé door de marine-mam^ een groep motorordonnansen en i> marinierskapel, besloten met een con. cert door de marinierskapel, waar voor zeer grote belangstelling 1*. stond. De plechtigheid werd beft. ten met een ontvangst in het raai. huis van Kapelle, bij welke gelegen heid nog werd gesproken door bur gemeester Van Suylekom van Kapel- le en de Franse ambassadeur in derland. MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 9—18 uur. Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.3J uu Expositie Spoorwegen in Zeeland, City 20 uur Zo gaat dat in Texas 14 jaar SEROOSKERKE .0 jur Premiekeuringen stieren au vrouwelijk fokvee 1968 AAGTEKERKE 14 uur Premiekeuringen stieren en vrouweliik fokvee 1968 TERNEUZEN Luxor 20 uur De wraak van Dr. Fu Manchu 11 ine HULST Bioscoopgebouw 20 uur Dr. Zjivago 14 jaar ST.-KRUIS Kermis GOES Grand 20 uur Vakantieoerikelen VLISSINGEN Alhambra 20 uur Rit door de hel 18 jaar ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 10.10 en U uur Wacht tot het donker is 18 jaar Odeon 12, 14, 16.30, 19 en 21,30 uur A man for all seasons a.l. Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 21 uur Le petit baigneur a.l. Rubens 12. 15, 18 en 21 uur Custer of the west a.l. Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur In de hitte van dem&USj Savoy 12, 14, 16, 18. 20 en 22 m Helga 18 jaar Quellin 14, 16.25, 18.50 en 21.15 Mr De getemde feeks a.l. Capitoie 12. 14. 16, 18, 20 en 22 r; On1 "lucht met de dood a.l. KNS 20 uur De meeuw GENT Capitoie Matt Helm 18 jaar Majestic: De prins en de verleidelijk! heks 14 jaar Plaza: Er bestaan ook gelukkig! t' geuners 18 jaar Scala: James Bond tegen dr. NoUU Select: Camelot 14 jaar ST.-NIKLAAS Eden: De reuzen van Rome 14 J«k Century: Wat een lakantie a.l. Palace: Oe ontsnapten der Arden® 14 jaar- Scala: Flintstone super agent MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 9—18 uur. Riik ^archief: 9.30-12 en 13.30-17.30 UW Expositie Spoorwegen in Zeeland. City 20 uur Strijd en Extase 14 jaai IiCRNEUZEN Luxor 20 uur De wraak van dr, Manchu 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Het 25e uur, 14 jaar. HULST ,A Bioscoopgebouw 20 uur Dr. Zjivago 14 jaar. GOES Grand 20 uur Vrouwenparadijs VLISSINGEN j is Alhambra 20 uur Rit door de hel, 1« Ki (Van on: LAUSANNE. De hoop van het Nederlandse team| pen in Lausanne had geg weekend oogstten de elf Slechts één bronzen medfl halfzwaargewicht veroverf kwam daarmee op twee van Nederland in de tot toernooien. De grote over werden West-Duitsland el zich reeds zaterdag op prj dentitel, door alle drie d» werkt, te winnen. Hofmann werd eerste in hl dengewicht, Hermann prolor zijn titel bij de halfzwaargev en Glahn volgde Wim Ruska zwaargewicht-kampioen. In tot men de Westduitsers drie en F (lichtgewicht Martkoplichvilj middengewicht Magaltadze i categorieën Saurin) ieder drie medailles mee naar huis. Zaterdagmiddag werd reeds lijk dat Nederland in de strijd individuele titels niet de rol zo vervullen, die haar na de tiet pioenschappen was toebedac! grootste klap viel in het mia wicht en halfzwaargewicht, voor de Nederlandse deelnen beste kansen lagen. Na de Pd chan met een o-soto-gari (beer overwonnen te hebben, bezorg Snijders de Nederlandse kolc het Paviljoen des Sport de schrik door op beslissing v Oostduitser Smirat te verlieze Smirat daags tevoren in de wedstrijd nog geen minuut te Eindhovenaar blijven staan, za waren de rollen omgedraai: Snijders kon niet verhinderen Oostduitser voordeel behaald zijn schouderworpen. En bleefj door duidelijk de mindere. Laï De tweede man in het midi wicht, Martin Poglajen, von, Waterloo in de match tegen de gaar Ipacs, die verrassend sterl de dag kwam. De aanvallen van de Heerl zilveren medaille-winnaar tijde laatste wereidkampioenschappe ren veel minder gevaarlijk da woonlijk. Ipacs kwam daardc de gelegenheid worpen over men. Voor Poglajen betekende nederlaag in de tweede ronde, als voor Jan Snijders, definitie, schakeling, omdat hun overwii op hun beurt in de voorronder^, den verslagen, hetgeen de I landers het recht op een herk; ontnam. De match tegen de Hongaar i; Poglajen voorlopig de laatst, weest. „Ik ga eerst eens een r volledig rust nemen", zei de tel stelde Limburger, nadat hij wee over de tegenslag was heengek „De blessure aan mijn lies mo volledig genezen zijn voord: weer op de mat kom. Ik heb dens mijn wedstrijden veel las gehad en achteraf bekeken we beter geweest wanneer ik met blesure helemaal niet mee ha daan". Poglajen was overigens ni: enige Nederlander met een e letsel. Ook de Eindhovenaar «lijders had last van een oude blessure. Na de team-wedsti werd de pijn aan zijn rechte zelfs zc erg, dat de kanshebber calf-middengewichten van dee bloest afzien. Zijn plaats wer genomen door Vincent Boot, dii kfed Wedstr«'d weer k°n Soar Ernst Eugster kweet zich bete f j'n taak. De Utrechter verloSr vierde ronde weliswaar van de uitser Borth, maar herstelde zi „^ram,„v'a een overwinning o 4"s /België) in de herkansin Ju ,ln, de halve eindstrijd. D sprak de vermoeidheid van de „Ij® wedstrijden echter «rlje mK. Acht minuten lan, inoieerda zijn tegenstander Her eerlijkem terecht m B( Zif Sedeeldte derde plaat Lugster toch de beste Neder lam wun0!00®' waarin zich in de Wpst n Sewichtsklassen j tnn u j en Rusland a2 Jim J?"?6" handhaven. Waars ïgL) 1Jlede door de verrassende t van lVnclëteren zuI,en de ->u< de tiufi volgend jaar wee e titelstrijd deelnemen. ziin°a?i ynd,eejev kwam teri had ufUlt )udo te stoppel van d eerder verklaard na e A wedstrijd T.usland-Fran lint. rf°r ee? scheidsrechterlijke Font J? f Bussen werd ver ter „ÜJ' 11 door de arbiter: Palm gemaakt. De Enge' hber, president van de I.J.U.,

de Stem | 1968 | | pagina 2