ER iOD [NEDERLAND MIST fIM RUSKA Twee prof koer sen dit weekend Weinig belangstelling van buitenlanders voor Olympia's Toer Swift Ili-Stormvogels I: duel in degradatiesfeer Mundi Victor g WENNËKER I k. judo in Lausanne Zaterdag: Roosendaal Zondag: Made Ook nog wielerkoersen in St.-Maartensdijk, Woensdrecht en St.-Kruis Xeixes^DHC wordt verkocht ebrood \NDIG LKKET Hard Leeds United in finale Gevangenisstraf voor Emmerich Zware etappe in Limburg WAT DOET ZUIDWESTERS II De sigaar die uw vader op zondag rookte. Nu voor u, elke dag. Al 17 renners in Belgische Tour-selectie Pijnen, Prinsen en Rentmeester in selectieteam T.S.C.-BACK IN AMATEUR-SELECTIE St.-Maartensdijk St.-Kruis Heikant Woensdrecht DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 MEI 1968 is REIZEN |ior 140,— p.p. t" ƒ5,- per persoon AISTRAAT 30 AiTENBOLLEN, (Van speciale verslaggever) LAUSANNE Gisteren kwamen - de laatste judoka's aan, |L vandaag, morgen en zondag in 1 fraai gelegen stad aan het Meer genève, zullen deelnemen aan Europese judokampioenschappen 1 Er kan, op een enkele uitzon- Ijtring na, wel worden gesteld, dat "sterke Europese judoka's dit IL hebben ingeschreven. Van de I es titelhouders zullen alleen Wim jsha (in het zwaargewicht) en An- jGeesink (in alle categorieën) hun Ititels niet verdedigen. Ruska heeft lm verschillende redenen van deel- me moeten afzien, en Anton Gee- ink trok zich zoals bekend lm de Europese titelstrijd van vorig Ijiar in Rome, uit de wedstrijdsport Iknig. De Olympische kampioen is Ijn in Lausanne aanwezig als coach V]ide Nederlandse ploeg. Vjf leden van deze afvaardiging binden vandaag op de eerste dag van |bet toernooi de strijd aan om de est begeerde titel van Europa, die ivan de landenteams. Verleden jaar ■hebben de Nederlanders het niet ver- IJti kunnen brengen dan de halve ■taaie en het ziet er niet naar uit PETER SNIJDERS goede kans (Van onze sportredactie) DELFT Xerxes/DHC gaat ver dwijnen. Het stichtingsbestuur van de combinatie heeft de heer Hoogen boom volledige vrijheid van hande len gegeven, omdat het er niet in is geslaagd het door Hoogenboom ver langde bedrag van 300.000 gulden of garantie voor dat bedrag voor woens dag 15 mei om middernacht op tafel te brengen. Hardnekkige pogingen van Delftse en Rotterdamse sympathisanten via acties de stichting voor een onder gang te behoeden, liepen op niets tut. Het actiecomité kwam niet ver der dan 40.000 gulden. Hoogenboom aeett nu de beschikking over zowel de spelers als de vereniging. Hij zal moeten uitzien naar een fyng die of een fusie met de mcntmg wil aangaan of het eredivi- neschap van Xerxes/DHC wil ko pen. Onder de serieuze gegadigden einden zich de eerste-divisieclub naarlem, die in principe bereid ™jnt te zijn „alles" voor drie ton "er te nemen. De heer Hoogenboom Sjsteren een oriënterend gesprek t bestuur van de Haarlemse Ook eerste-divisieclub lblijkt grote belangstelling te jf1 voor de stichting, als derde »digdc wordt PSV genoemd. voorts schijnt het dat een Delftse «teunan nog met de heer Hoogen- m onderhandeling is, om de onb alsnog voor Delft te redden. Hij a er zeven en een halve ton voor »"er hebben. (ADVERTENTIE) dat onze nationale formatie, gevormd door Karei Gietelink, Theo Jonk man, Jan Snijders, Ernst Eugster en Peter Snijders het dit keer veel ver der zal brengen. Favoriet zijn opnieuw de Westduit sers, die verleden jaar voor de eerste maal sinds lange tijd weer de landen- titel veroverden. Hoogstwaarschijn lijk zal de opstelling van de West duitsers er als volgt uitzien: Utzats, Egger, Hofmann, Hermann en Glahn. Tegen deze formatie zullen de Ne derlanders niet opgewassen zijn, al hebben Jan Snijders en Ernst Eug ster goede kans om hun wedstrijden tegen respectievelijk Hofmann en Hermann te winnen. Peter Snijders zal waarschijnlijk niet in staat zijn de veel zwaardere Glahn op de knieën te krijgen. Het ontbreken van de wereldkampioen Wim Ruska op de eerste plaats, betekent toch altijd nog een verzwakking. De afwezigheid van de Amsterdam, mer zal zich ook doen voelen wan neer Nederland tegenover Rusland komt te staan. Het Russische team dat vandaag in Lausanne aantreedt, is in de verste verte niet te verge lijken met de ploeg die in februari twee maal van Nederland verloor. Susline, Natelasvili, Suglin, Poka- tajev en Kibrozachzvile zjjn de vijf judoka's die het kampioenschap, dat verleden jaar aan de Westduitsers werd verloren, voor hun land moeten terugwinnen. Dat dit vandaag inder daad gaat gebeuren, is niet denkbeel dig. Na het enigszins teleurstellende resultaat van verleden jaar in Rome hebben de Russen ongetwijfeld hard gewerkt om het verlies dit keer weer goed te maken. En dat zij over een flink aantal judoka's beschikken, die goed genoeg zijn voor een plaats in het nationale team, blijkt wel uit het feit, dat de ex-Europese kampioen Anzor Kiknade zijn plaats in de ploeg ht :ft moeten afstaan aan Kibrozachz vile, een hal/zwaargewicht. LEEDS, (ANP) Leeds United heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de jaarbeurs- stedenbeker. De Engelse ploeg ver sloeg in de tweede wedstrijd uit de halve eindstrijden het Schotse Dun dee met 1-0. De eerste ontmoeting was in een gelijk spel (1-1) geëin digd. Het enige doelpunt in deze ont moeting, bijgewoond door 24.000 toe schouwers, werd in de tweede helft door Gray gescoord. DORTMUND (ANP) De eens zo befaamde schutter van Borussia Dortmund en het Westduitse voet balelftal, Lotliar Emmerich, is in Dortmund tot vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij op 28 mei 1967 op de autobaan bij Keulen tegen de verkeersregels handelde en de an dere weggebruikers niets ontziend in gevaar bracht. Emmerich kon geen voorwaardelijke gevangenisstraf krijgen, omdat op het moment van zijn overtreding een proeftijd voor eenzelfde delict uit 1962 nog niet afgelopen was. WIM RUSKA, de grote afwezige in Lausanne (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM Olympia's Toer, Nederlands enige grote etappenwed- strijd voor amateurwielrenners, moet het dit jaar zonder een sterke bui tenlandse vertegenwoordiging doen. Alleen Denemarken, Polen en Tsje- choslowakije nemen deel aan deze zevendaagse en dat feit ervaren de organisators als een grote teleurstel ling, „Het schijnt", aldus Olympia- voorzitter Fred Harting, „dat men onze etappen te vlak vindt en dat het daarom moeilijk is in de prijzen te vallen". Vlak is Olympia's Toer overigens, in verhouding tot vorig jaar, zeker niet. Met name „het Limburgse weekeinde" werd bijzonder zwaar gemaakt met de „berg-etappe" Heer- LEO EMBREGTS (Stampersgat) gaat samen met Ad van Over- veld (Zegge), Adri Wouters (Zundert), Cees van Dorst (Roo sendaal), Guus Zanting (Aals meer) en Gerrie Bruin (Andijk), op 18 en 19 mei deelnemen aan de Tour d'Eure et Loire. Ploeg leider is de heer Kouwenhoven. MICHEL BERTOU (Den Haag), Ad Duyker (Beverwijk), Daan Holst (Amsterdam), Herman Hoogzaad (Veenhuizen) en Jan Serpenti (Wijk aan Zee), vor men de ploeg die deelneemt aan de Trophee Peugeot op 19 mei. TINY VAN HASSELT (Roosen daal), Leon Schrauwen (Ossen- drecht) en Jan Kemps (Sprun- del), zijn de drie Brabantse ama teurs die samen met Peter van Katwijk (Oploo) en Fred Slüper (Terwinsen), de Pijl van het Zuiden gaan rijden. Deze etappe wedstrijd duurt van 21 tot en met 26 mei. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de le klasse ZKB wordt zaterdag slechts een wedstrijd gespeeld: Swift 3 Storm vogels 1. Beide ploegen hebben de Bolknak Trianon 35 ct. Voorradig bij de gespecialiseerde sigarenwinkelier punten hard nodig, zodat een span nende strijd verwacht mag worden. In 2A moet TOP van Ondo 2 kunnen winnen. Men is echter het meest benieuwd wat Zuidwester 2 gaat doen tegen BKC 1. Zuidwesters is de laatste weken goed in vorm, terwijl BKC vorige week een neder laag leed, waardoor het zijn fraaie koppositie moest prijsgeven. In 2 B gaan Luctor 2 en Tjoba 3 uitmaken, wie nog een kans behoud om aan degradatie te ontsnappen. Blauw Wit 2 zal tegen Elto geen kans krijgen, terwjjl koploper Oiym- pia de uitwedstrijd tegen Volharding niet geheel gerust zal aanvangen. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Swift 3 Stormvogels 1, 2 A: TOP 1 Ondo 2, Zuidwesters 2 BKC 1. 2B: Luctor 2 Tjoba 3; Blauw Wit 2 Elto 1; Volharding 1 Olympia 1. 3: Tjoba 4 Storm vogels 2; Junioren: Animo Togo; Swift 1 Blauw Wit Adspiran- ten: A: Togo A Swift B; Storm vogels A Animo A; Swift A Ondo A; B: BKC Swift snel; C: Ondo B Animo C; Zuidwes ters B Stormvogels KVL Swift vlug; E: Luctor C Luctor B; Blauw Wit B Olympia B; Pupillen B: KVL Animo A; Swift B Stormvogels D; D: Tjoba B Stormvogels E. Voetbal Polen, een van de te genstanders van Nederland in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft in Du blin in een vriendschappelijke wed strijd gelijk gespeeld met 2-2 tegen Ierland. lenGeleen. Ook de start (op He melvaartsdag) van Olympia's Toer is pittiger geworden want in plaats van een rit in lijn komen de coureurs tweemaal aan de start voor een tijd rit. Eerst (om 12.00 uur) rijden ze een individuele race van 5 kilometer in het Amsterdamse bos (rond de Bosbaan), daarna (16.00 uur) een wedstrijd (10 kilometer) in ploeg- verband. De winnaar van de indivi duele wedstrijd start de volgende dag op het Rembrandtplein in de oranje leiderstrui. Van Amsterdam gaat het die dag (vrijdag 24 mei) naar Waalwijk waar rond zeven uur de finish van deze 160 kilometer lan ge trip verwacht wordt. Zaterdag rijdt men de traditionele etappe WaalwijkHeerlen, 184 kilometer lang en met de finish rond vijf uur Het jarenlange gebruik om in Heer len een criterium te rijden (vooraf gegaan door een ploegentijdrit) heeft, voor deze Olympia's Toer afgedaan. Er kwam een zware rit Heerlen Geleen voor in de plaats. Ofschoon het traject slechts 131 kilometer lang is (finish 17.15 uur) zullen de deel nemers zich voor een moeilijke op gave gesteld zien in het golvende Limburgse land. Van Geleen gaat Olyippia's Toer op maandag naar Oploo, een finishplaats die niet eer. der aangedaan werd. Men finisht er, na 164 kilometer, tegen zeven uur. Ook de volgende dag komt men in 'n „nieuwe" etappeplaats: Nijverdal. De route is 175 kilometer lang. Om kwart voor zeven wordt de winnaar in Nijverdal verwacht. Traditiege trouw fungeert Amsterdam als eind doel. In de le van Swindenstraat kan om kwart over zeven de winnaar van Olympia's Toer verwacht worden. Hij komt uit een groep van 103 ren ners onder wie vele favorieten. Of een van de grootste kanshebbers, René Pijnen, erbij kan zijn is nog niet zeker. Pijnen ligt momenteel in het Utrechtse Diaconessen-ziekenhuis en wordt daar zaterdag ontslagen. In twee etappeplaatsen (Amster dam en Heerlen) zal na aankomst van de Toer een profcriterium plaatsvinden. Alle bekende Neder landse beroepsrenners op Jo de Roo en Jan Janssen na, schreven in. Overigens heeft het er lang naar uitgezien dat men dit plan niet kon verwezenlijken omdat de profs tot eergisteren totaal geen belangstel ling aan de dag legden voor de cri teria. BRUSSEL (ANP) De Belgische wielerbond heeft nog acht renners aangewezen die in aanmerking ko men voor een plaats in een van de twee ploegen waarmee België in de Ronde van Frankrijk mag uitkomen. Reeds eerder had de Belgische bond negen renners geselecteerd. De zeventien renners zijn: Jos Huysmans, Ward Seis, Rik van Looy, Vic van Schil, Ferdinand Bracke, Walter Godefroot, Antoine Houbrechts, Herman van Springel, Wilfried David, Noel van Clooster, Daniel van Rijckeghem, Georges Pintens, Willy Planckaert, Roger Werts, Jos Spruyt, Martin van den Bossche en Remy van Vreckom. Atletiek De Europese atletiek- kampioensehappen zullen van 16 tot 21 September 1969 in het stadion Ka- rais Kakis, vlak bij de Griekse hoofdstad Athene, worden gehouden. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Er zullen zater dag voor en na de eerste profkoers sinds jaren in Roosendaal heel wat renners gehuldigd worden. Voor deze wedstrijd, die de Roosendaalse mid denstand aanbiedt in verband met 't 700-jarige bestaan van deze stad, zullen Peter Post (zesdaagsekeizer) en wereldkampioen Tiemen Groen, Ger Bongers en Piet de Wit in de bloemetjes worden gezet, terwijl de eerste drie uit de wedstrijd 's avonds nog eens in de feesttent (van het opgezette tentencomplex) worden gehuldigd. Het is bepaald niet onwaarschijn lijk dat daarbij minstens één coureur uit de buurt van Roosendaal is. Tot de deelnemers behoort namelijk ook Rini Wagtmans, de sterke WillebroT- der, die voor het eerst als prof zo dicht bij huis gelegenheid krijgt om zijn talenten te etaleren. Voor „eigen publiek" zal hij in ieder geval zijn uiterste best doen om een zo goed mogelijk figuur te slaan. Het beha len van een overwinning zal in deze wel zeer sterk bezette wedstrijd een zware opgave worden, want alle Ne derlandse toprenners zijn aanwezig. Zoals gezegd, ook de altijd strijdvaar dige Peter Post, die in iedere koers wil vechten. Maar ook Jo de Roo, Harry Steevens, Eddy Beugels, Wim Dubois, Eef Dolman, Henk Corne- lisse, Wim Schepers, Gerard Vianen, Cees Zoontjens, sterke criteriumrij der Cor Sehuuring, Ries van Ginne- ken, Dies Kosten en Harm Otten- bros hebben wel zin in een zege in Roosendaal. Daarom zal de strijd tussen de di verse ploegen hevig zijn. Deze „grote slag" begint om 15.30 uur. Op het snelle parcours van ruim 2000 meter op de Parklaan en Spoorstraat zullen de profs 100 kilometer moeten afleg gen. Om 14.00 uur vertrekken echter al de eerste wielrenners. Deze nieu welingen zijn natuurlijk nog niet zo ver gevorderd en rijden 40 kilometer. Ook in deze categorie valt echter zware strijd te verwachten tussen de beste nieuwelingen uit West Bra bant en Zeeland. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM (A.N.P.) In over leg met de sportcommissie heeft de wegcoach van de K.N.W.U., Joop Middelink, een voorlopige selectie- ploeg van twaalf renners aangewe zen voor de Ronde van de Toekomst, die van 7 tot 16 juni wordt gereden. In de ploeg ontbreekt Fedor den Hertog. Hij heeft weliswaar enige tijd ge leden een fraaie overwinning behaald in de achtdaagse koers „Circuit des Mines", maar durft het echte grote werk nog niet aan. Den Hertog, die bij de voorbereiding op de wereld kampioenschappen vorig jaar een ernstige val maakte, wil zich geheel richten op Mexico. De geselecteerden voor de Ronde van de Toekomst zijn: René Pijnen (Woensdrecht), Joop Zoetemelk (Rijpwetering), Wim Prinsen (Hank), Jaak Frijters (Weel de, België), Cees Rentmeester (Ove- zande), Harry Jansen (Westzaan), Harry van der Vught (Boxtel), Jan Krekels (Born), Herman Hoogzaad (Venhuizen), Leen de Groot (Utrecht), Cor Baars (Haarlem) en Ger Harings (Scheulder). (Van onze sportredactie) OOSTERHOUT TSC-rechtsback Jan van de Avoird is opgenomen in de selectiegroep, waaruit het Nederlandse amateurelftal zal worden gekozen voor de wedstrijd tegen Saarland (volgende week dinsdag in Gorkum) en Westfalen (Hemelvaartsdag). Waarschijnlijk zal de Oosterhoutse speler de plaats innemen van Middelburg-back Arie Delmotte, die met zijn ploeg alle duels zal moeten meespelen in de strijd om het landskampioenschap. De selectiegroep ziet er als volgt uit: Schutz (Alkmaarse Boys), Mei (DCG), Groener (DOS '19), Nienhuis en Van der Heide (beiden Emmen), Delmotte (Middelburg), Haan (Noordster), Wever (SC Assen), Van de Avoird (TSC), De Boon (Unitas), Desar, Leget en Holl (allen UVS), Hoek, De Vries en De Wit (allen ZVV) en Deen (ZFC). PETER POST twee huldigingen RINI WAGTMANS ...dichtbij huis... (Van onze sportredactie) MADE Zondag krijgen de profs voor de tweede maal in het komende weekend de kans eikaars krachten te meten in een West-Brabantse koers. Vele beroepsrenners zullen na de wedstrjjd van zaterdag in Roosen daal naar Made trekken. En ook daar komt Peter Post voor aanvang van de race nog eens extra in de belangstelling. Burgemeester Smits van Made (tevens ere-lid van het or ganiserende comité) zal de zesdaag sekeizer huldigen voor zijn presta ties op de overdekte hanen in het afgelopen winterseizoen. Behalve Post worden ook de wereldkampioen- nen Tiemen Groen, Ger Bongers en Piet de Wit In de bloemetjes gezet. Na deze feestelijke vertoning bin den de eenenzeventig profs de strijd aan in een wedstrijd over 130 kilo meter. Vanaf drie uur zullen zij het 1300 meter lange parcours honderd maal afleggen. Ongetwijfeld zal Peter Post in deze koers van zich doen spreken. Maar er kan niet zonder meer gesteld worden dat de Amstel- vener met de hoogste eer zal gaan strijken. Daarvoor zijn er te veel coureurs op het circuit, die op de weg niet veel voor Post hoeven onder te doen. Jonge renners als Rini Wagtmans en Cees Zoontjens zullen hun uiterste best doen oom van de enkele keren, dat zij voor eigen publiek kunnen rij den, gebruik te maken om te tonen wat ze waard zijn. Naast deze eerste jaars profs zijn er zondag in de 26e Ronde van Made nog enige deelne mers, die mede door hun grotere er varing tot de favorieten behoren, zo als Jo de Roo, Wim Schepers, Bart Zoet, Cees Haast en Henk Nijdam. Aan de profwedstrijd gaat een 80 kilometer lange koers voor amateurs vooraf, (aanvang half één). Voor dit evenement hebben tachtig deelne mers inschrijven. Vbn hen begin nen Wim Prinsen, Kees Koeken, Rink Cornelisse, Wim Deelen, Ge rard van Dongen en Theo Hanegraaf met de beste papieren. (Van onze sportcorrespondent) HEIKANT-WOENSDRECHT Be halve bij de profwedstrijden in Roo sendaal en Made kunnen de wie- Iersupporters zich dit weekend ook vermaken met amateur-, nieuwelin gen- en aspirant-wedstrijden in St.- Maartensdijk (zaterdag), Woens drecht, Heikant en St.-Kruis (allen zondag). De derde Ronde van St.-Maartens dijk, die morgen wordt verreden be looft bijzonder attractief te worden. Niet minder dan 93 amateurs heb ben ingeschreven en onder hen be vinden zich vele bekenden. Aan de start komen onder andere Bart So- laro, Tonny Barten, Rien van de Klooster, Leo Boogers, Ferry Buer- mans, Ad van Overveld, Peter Vonck Wim de Wilde en de streekfavoriet Dirk van Veenendaal. Om half vier klinkt het startschot en er moeten 100 kilometer wor den afgelegd, op een parcours van ongeveer 1500 meter. Het wielerfestijn begint reeds om twee uur met de dameswedstrijd over 50 kilometer en ook hiervoor is de inschrijving groot. Vierendertig na men prijken op het programma.. De drie zusjes Keetie, Bella en Ciska Hage zijn vanzelfsprekend van de partij. In eigen home is natuurlijk Keetie Hage favoriet voor de eind zege. Concurrentie is er echter ge noeg. Zo verschijnt de Belgische kampioene op de weg Christianne Geerts aan de start, evenals haar landgenote Christianne Goeminne die sprintkampioene van België is. Van Nederlandse zijde verder: Eef Helder, Truus Smulders, Janie Jon kers, Irene Paul en Henny Honde- veld. de winnaar van de Rotterdamse amateurzesdaagse is van de partij. In Heikant kunnen de wielersport- liefhebbers zondag heslist aan hun trekken komen. Zowel nieuwelingen als amateurs gaan in de slag en In beide categorieën belooft de strijd gezien de deelname spannend te worden. Bij de nieuwelingen, voor wie om half twee het startschot klinkt gaat ongetwijfeld veel belangstelling uit naar de verrichtingen van de plaat selijke favorieten H. Gijsel en F. Kisner. Zij gaan het opnemen tegen ondermeer M. Remijn, Bal, Van der Meijden en Smits. Niet minder dan 90 amateurs trekken op half vier de toeclips dicht. Peter Kisner zal in eigen ho me heel moeilijk te kloppen zijn. Er zullen echter genoeg rivalen zijn die hem het leven zuur zullen maken, zoals Ouwerkerk, Schilperoord, Evertse, De Vrieze, De Wilde en Willemse. Ook Albert van Midden, In St.-Kruis komen zondag even eens nieuwelingen aan de start. Voor hen is een parcours van 2800 meter uitgezet. Er wordt om half drie vertrokken in de Dorpsstraat en de finish is in de Roeselaerestraat. Het actieve wielercomlté in St.-Kruis verwacht evenals voorgaande jaren ook nu weer een grote belangstel ling. Kees Priem die reeds tot ecla tante successen kwam in dit seizoen behoort tot de grote favorieten, evenals Toine van de Bunder. Laatst genoemde is door zijn spectaculaire manier van koersen een attractief renner voor het publiek en zal ze ker ook een gooi naar de zege doen. Dit geldt eveneens voor Peter Re- mijn die zondag op fraaie wijze in Heerle zegevierde, terwijl ook Nelis Rokven een gegadigde is voor een vette prijs. Zondag zal de jaarlijkse wielerron de van Woensdrecht weer worden verreden op het bekende zware en mooie parcours. Het organiserende comité heeft de beste renners van Ne derland aan de start weten te krijgen, zodat er een mooie open strijd staat te wachten. Bij de nieuwelingen, die om 13.00 uur van start zullen gaan en een af stand moeten afleggen van 62 kilo meter zijn enkele grote favorieten, zoals Rijnvos (Hoeven), Remijn (Goes), Fiktorie (Bergen op Z.) en Van Dongen (Prinsenbeek). Onder de amateurs, die om drie uur van start zullen worden gescho ten door wethouder de Weerd van de gemeente Woensdrecht, bevinden zich renners als Jan Krekels, Fedor den Hertog, Jan Bols, Rogier de Vlaminck (winnaar van de Ronde van België), Ad van Haaren (winnaar van vorig jaar), Ted Blom, Marcel Pennings, Frits Hoogerheide, Zoetemelk, Mik Snijder (kampioen van Noord-Hol land) en de streekfavoriet Leon Schrauwen uit Ossendrecht. Voor deze ronde heeft het organi serende comité een bergprijs en lei- dersprijs beschikbaar gesteld voor bei de categorieën. HAMBURG (ANP) De Duitse spoorwegen leggen extra treinen in voor de Europese fi nale van de bekerwinnaars tus sen HSV Hamburg en AC Milan, die op Hemelvaartsdag in Rot terdam wordt gespeeld. Voor het retourtje Hamburg- Rotterdam moeten de voetbal liefhebbers veertig mark betalen, 's Morgens om half zeven ver trekt de trein al uit Hamburg om tegen twee uur in Rotterdam aan te komen. De wedstrijd wordt 's avonds gespeeld.

de Stem | 1968 | | pagina 11