PFAFF Oe Hartstochtelijk pleidooi voor natuurbescherming LUCKY LUKE: DE NAIJVER TRICOTS RODIER? TRICOTS .DE REVE Nieuwe dienst regeling BBA Picknick op Heerzerhei VESTE ROUT BRUG-TUF VAARGE niet de e In Zeeuws tijdschrift Toejuiching GOES Muzikale rondgang Dagblad De Stem K. v. K. Middelburg 22 mei bijeen HULST Chr. kweekschool viert 7e lustrum Schietwedstrijd Nieuwdorp - Goes OOSTBURG Heemkundige Kring TERNEUZEN Raadsvergadering Beroepingswerk pul lovers rokken japonnen 11,11111 CSE Kampioenschappen parachute-springen op Rucphense Hei Centrale Raad KJW Nederland in Breda bijeen VRIJE SITUATIE Studiedagen Bouvigne Amateurtoneel België-Nederland Roepingen-instituut Tilburg nu landelijk Schepen in botsing bij Hansweert Hoogwater Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Grondtransacties Waterschap Walcheren Gouden speld St.-Deusdedit voor L. de Jaeger MORGEN Meei nieuws uit; stad en streek op pag. 3-5 DASBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 16#E1 1968 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het zojuist verschenen tweede nummer van de 18e jaargang van het Zeeuws Tijd schrift steekt zekere P. J. van der Feen een fel pleidooi af voor be houd van elementen in het Zeeuwse landschap, die door industrievestiging e.d. voorgoed verloren gaan. De schrijver noemt het buitendijkse terrein aan de Westerschelde, dat als beschermd natuurterrein was aange wezen, maar nu door uitbreiding van de chemische fabrieken van Dow aan de bulldozers ten prooi valt. „Het gaat niet aan, hier te volstaan met de kreet „Och, wat jammer", zegt de schrijver. „Wij moeten inte gendeel bedenken dat de zuivere en toegepaste biologische wetenschappen voor haar werk ten bate van de gehele mensehid de nog levende soor ten van planten en dieren in de mi lieus waaraan ze van nature zijn aangepast, hard nodig hebben". „In Zeeland juicht men wettige maatregelen, die in het groot scha de aan dezelfde diersoorten toebren gen, toe als deze maatregelen ge acht worden op korte termijn de wel vaar te bevorderen. Indien hier plaat selijk of gewestelijk economische be langen de doorslag geven boven ern stige overwegingen van natuurbe scherming, dan worden belangen van wereldomvattende betekenis ver waarloosd". De schrijver noemt enkele voor beelden- „De Vier Linden" bij Voor trappen tussen 's-Gravenpolder en Goes, een historisch monument, om dat ze de zuidgrens van het gebied van de graaf van Holland en Zee land in de middeleeuwen markeer den, zijn „weggepest". Andere „mo numenten" nemen hun plaats in: autokerkhoven. De heer Van der Feen betreurt het dat Zeeland één de weinige provin cies is, die nog geen provinciaal ar cheoloog heeft aangesteld. „Iedere maand waarin zulk een ambtenaar ontbreekt, gaan vondsten waarmee de geschiedenis van Zeeland kan wor den opgehelderd, verloren of komen buiten de provincie terecht", zegt hij. Historisch en geologisch onderzoek van de bodem noemt de auteur een noodzaak, omdat men alleen daar- Het tamboer- en trompetterkorps „Excelsior" zal vandaag een mars maken door plan Zuid-Oost. Het mu ziekgezelschap vertrekt om half acht vanaf het repetitielokaal op de Dam. Schilders De Studieclub Schil ders houdt op vrijdag 17 mei een ont spanningsbijeenkomst in de Am bachtsschool. Deze begint 's avonds om half 8. Kaoelle Dammen Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Ka- pelle werden deze week weer enkele wedstrijden gespeeld met de volgen de uitslagen: A. Zegers-C. Sulsters 1-1, C. de Blaay-J. de Neef 2-0_ Chr. Kor- stanje-L. Adriaanse 2-Ó, J. Zegers- A. Zegers 2-0. Yerseke Opbrengst collecte De collecte ten bate van de stichting „Kinder- zorg" bracht in de maand april een bedrag van ƒ202,34 op. Bedankt Voor het beroep naar de Ned.-hervormde gemeente te Yer seke is door ds. E. J. Rietveld te Har derwijk bedankt. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstiaa» 14, Hulst, tel 01 140-9377 Klokstraat I, Goes, tel 01 100 -8030 EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong Inspecteur) Breitnerstraat 11, lerneuzen tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, lerneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 011403168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140—2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. door aan de weet kan komen of Zee land rijst of daalt ten opzichte van de zeespiegel. „Er worden miljoenen uitgegeven om de dijken te verho gen", zegt hij, „maar Zeeland ver waarloost de peilschalen". Deltawet en industrie leggen te recht veel gewicht in de schaal, zo concludeert hij, maar er zou een krachtig en beginselvast beleid te genover moeten staan om verliezen van natuur, en cultuurhistorische aard te voorkomen of te compense ren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 22 mei zal de heer J. Spa, aan het slot van de 14e algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland, een voordracht houden over de pro blematiek van de belasting op de toegevoegde waarde (b.t.w.). De vergadering van de K.v.K. wordt gehouden in het kantoor aan de Seis- dam te Middelburg. De verlies- en winstrekening over 1967 van de Kamer, die tijdens de 14e algemene vergadering ter vast stelling wordt aangeboden, sluit met een nadelig saldo van f 8.763,49. Aan het begin van het jaar was een te kort begroot van f 5.500,-. Patrouillewedstrijden. Op het buitencentrum 't Jagertje zijn weer de jaarlijkse patrouillewedstrijden gehouden door de verkenners uit het district Hulst. Er namen 8 pa trouilles deel, afkomstig uit Hulst, Vogelwaarde en St. Jansteen. De deelnemers moesten elkaar per pa trouille bekampen op het gebied van sport, waaronder een hindernis- baan, en verder op het gebied van kamperen, 's Avonds was er een kampvuur, waarbij de jongens o.a. toneelstukjes opvoerden. De uitslag van deze wedstrijden, waarvan de beste patrouille het zal moeten opnemen tegen de winnaars uit de overige districten van Zeeuwsch-Vlaanderen, is als volgt: 1 Adelaars te Hulst patrouilleleider J. v. Hove 100 pt., 2 Fazanten te Vo gelwaarde 99 p, 3 Herten te Hulst 90 p, 4 Herten te Vogelwaarde 63 p, 5 Sperwers te Hulst 62 p. Topbiljart 't Centraum De top- biljartclub 't Centrum speelde in het clublokaal café Nagtzaam een wed strijd tegen Marionette, 't Centrum kon het tegen deze zeer sterke club niet redden en verloor eervol met 812. De partijen: W. Vlassenrood J. de Burger 20, H. MennenP. de Smet 02, F. v. CauterenW. v. Swaal 0—2, G. Polfliet—Fr. Vlas senrood 0—2, W. de Nijs—J. de Smit 11, E. TaalmanJ. Rottier 02, Th. SchauwaertB. Pussen 11, W. de KindtB. Weerman 02, N. NagtzaamW. Vernimmen 20, P. v. Kerkhoven—J. Kayser 20. Eind stand 't CentrumMarionette 812. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Christelijke Kweekschool te Middelburg verkeert twee dagen in feeststemming. Ter ge legenheid van het zevende lustrum van de leerlingenvereniging Animo wordt de dagelijkse gang van lokaal naar lokaal onderbroken door sport wedstrijden, klassencompetities en een feestelijke optocht. Gisteren or ganiseerde het sportbestuur van Ani mo de gehele dag sportwedstrijden op het sportterrein aan de Koude- kerkseweg. Het hoogtepunt van deze dag van atletiekwedstrijden was het gekostumeerd voetbal van een lera- renelftal tegen een leerlingenteam. Bij dit vermakelijke festijn, waarbij geen spelregels werden gebruikt, meosten de leerlingen het onderspit delven met een uitslag van 7-5 voor de leraren. Vandaag staat er een klassencom- petitie op het programma, 's Middags gaan de kwekelingen met twaalf ver sierde boerenwagens in optocht door de stad. 's Avonds worden de festivi teiten afgesloten met een gekostu meerd sokkenbal met muziek van de Lazy River Six. (Van onze correspondent) GOES Deze week werden de laatste wedstrijden gehouden in een enkele weken durende schietcompe- titie tussen de Schietvereniging Nieuwdorp en de reservepolitie van Goes. Van de beide verenigingen streden twee korpsen om de prijzen. Zowel te Nieuwdorp als te Goes moest getracht worden 5 schoten liggend en 5 schoten geknield in de roos te plaatsen. Het A-korps van de reserve-politie te Goes haalde met 788 tegen 745 punten voor Nieuwdorp de eerste prijs naar Goes terwijl bij de B-korpsen Nieuwdorp met 749 tegen Goes 703 de eerste prijs in de wacht sleepte. De wedstrijden kenden spannende momenten, wat wel mag blijken uit het volgende: Nieuwdorp vuurde met 200 schoten in totaal 1494 punten, terwijl Goes daarop tot een totaal kwam van 1491, een minimaal ver schil dus. Na afloop van de wedstrij den reikte de heer H. de Boot, voor zitter van de s.v. Nieuwdorp, aan de winnende korpsen een beker uit. De drie hoogst geklasseerden uit elk korps ontvingen een medaille. De heer Boot dankte alle deelnemers voor het enthousiasme waarmee om de eer gestreden was. Korps A: 1. W. Rockx, res. po. Goes, 171 pnt; 2. P. Polfliet (res. pol. Goes), 165; 3. J. van der Pias- se (Nieuwdorp) 159; Koips B; 1. J. Paauwe, 167; 2. W. ten Hove, 161; 3. J. Mesu 160 (allen Nieuwdorp). De poedelprijs ging naar de heren H. Goetheer uit Nieuwdorp en P. F. Vermeulen uit Goe*. (Van onze correspondent) OOSTBURG. Dezer dagen ver scheen het tweede mededelingenblad van de Heemkundige Kring uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het bevat een aantal historische mede delingen die voor de streek van be lang zijn. Tevens worden de leden uitgenodigd tot deelname aan een dagexcursie naar de bronnen van de Schelde in Noord-Frankrijk. Dit plan was op de laatste jaarvergade ring reeds geopperd en zal nu ge realiseerd worden op 15 juni. Aan deze trip wordt dan verbonden een tocht langs enige historische merk waardigheden in het Belgische West-Vlaanderen. Voor het begin van de zomervakantie zal nog ken nis worden genomen van de wijze van oeververdediging en aanleg van waterkeringen door middel van een causerie te Oostburg van ir. Uildriks, verbonden aan het waterschap Het Vrije van Sluis. Deze causerie, die op 28 juni gehouden wordt in café Victory te Oostburg, zal de andere dag gevolgd worden door een tocht langs de besproken waterschapswer- ken. Schieting De handboogmaat schappij De Westerschelde hield haar eerste wedstrijd van het seizoen 1968 op de staande wip. De wedstrijd vond plaats op de sportvelden. Er waren veel deelnemers. De uitslag luidt: le spel: hoofdvogel: A. Kweekel- beerghen, Westdorpe: zijvogels: L. Kalfsvel, Zandstraat en A. van der Poel, Terneuzen. De kallen werden geschoten door M. van Lent, West dorpe en de 89-jarige schuttersvete- raan D. de Cooker, Westdorpe. Tweede spel: hoofdvogel; M. Pluim, Westdorpe; zijvogels: H. Wijffels, IJzendijke en M. Amers. Westdorpe. De kallen werden niet afgeschoten. De derde hoofdvogel was voor Ph. Obrie, Zandstraat. Voor de punten- schieting in 1968 is de stand: A. van der Poel, Terneuzen, F. Kamoen, Westdorpe en Cam. Dhont, Zand straat, met ieder 4 punten. Clinge Weldoen door Vermaak. De fan fare Weldoen door Vermaak zal op 23 juni a.s. deelnemen aan het bonds- concours dat te Kloosterzande ge houden zal worden. De fanfare komt uit in de klas uitmuntend. Hoek (Van onze correspondente) HOEK Hedenavond om half acht komt de raad van de gemeente Hoek onder voorzitterschap van waarne mend burgemeester J. van der Peijl bijeen. Het bestuur van de chr.-natio- nale school vraagt aan de raad om medewerking voor het aankopen van filmstroken ten behoeve van de vak ken geschiedenis, aardrijkskunde en kennis der natuur, terwijl daarnaast de aanschaf van een projectietaf eitje gewenst wordt geacht. De christeüjk- nationale school vraagt ook nog me dewerking voor 150 nieuwe geschie denisboeken. Ook de christelijke school in het buurtschap De Knol zag meubilair en lesmateriaal gaarne ver nieuwd. Zij vragen daarom de beno digde gelden beschikbaar te stellen. B. en w. doen verder een voorstel om toe te treden tot de provinciale gemeensehapelijke regeling voor me tingen van de luchtverontreiniging, en Stichting tot Oprichting, Instand houding en Exploitatie van een Dag verblijf voor Geestelijk Gehandicap ten in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen. St.-Jansteen Vijver werd bevolkt. In de aan gelegde gemeentelijke vijver in de Prins Hendrikstraat werd een een denkooi geplaatst. Jonge en oude een den, zijn als eerste bewoners in de vijver uitgezet. Deze tamme eenden kregen al dadelijk bezoek van enkele wilde eenden, maar de vraag is of die zich blijvend zullen vestigen. (ADVERTENTIE) Ned.-herv. kerk Beroepen te Zoutelande: D. H. Bosma te Nijver- dal. Aangenomen te Nijmegen en tot bijstand in het pastoraat, in de om geving van deze stad: H. Bartlema te Vlissingen, die zijn functie als leger- predikant verlaat wegens het berei ken van de 55-jarige leeftijd. Geref. kerken Aangenomen naar Krabbendijke: kand. W. J. v. d. Kerk te Amsterdam, die bedankte voor Vollenhoven-Kraggenburg, Hij ken, Een en Opperdoes. Bedankt voor Berkum: T. Dekker te Goes. hulst BliilillB gentsestraat (Van een onzer verslaggevers) BREDA De bloeiende cadetten- parachutistenvereniging van de K.- M.A.-Breda, die reeds 22 gebrevet teerde leden telt, waarvan 11 met het militaire B-brevet en een vrije- val-springer, zal op 23, 24 en 25 mei kampioenschappen houden. Wmd en weder dienende zullen acht tot tien sprongen worden ge maakt. Dat zal gebeuren boven de Rucphense heide bij Roosendaal. De deelnemende parachutespringers stij gen op vanaf het vliegveld Seppe. De vereniging heeft plannen het vol gend jaar een afdeling vrije-val-sprin- gers op te richten. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Van vrijdag 17 tot en met zondag 19 mei worden in „Bou vigne" te Breda de landelijke stu diedagen en de centrale raad van de Katholieke Werkende Jongeren in Nederland gehouden. Er zal tij dens deze dagen o.m. een nieuwe lan delijke voorzitter worden gekozen. BERGEN OP ZOOM De nieuwe dienstregeling van de BBA, die op 29 mei a.s. ingaat, laat de volgende belangrijkste wijzigingen voor onze streek zien. (Bergen op Zoom, Hoogerheide, Putte, Kapellen, Merksem, Antwer pen v.v.). De wijziging van het bestaande lijn- nummer 5-72 in 5-65 houdt verband met 'n gewijzigde lijnvoering op Bel gisch grondgebied. De nieuwe lijn 5-65 zal niet meer omrijden via Hoe venen. Eekeren, doch rechtstreeks via Merkse q/i Q*er de autoweg naar Ant werpen voeren. De vertrektijden wor den in het algemeen met 5 minuten vervroegd, hetgeen noodzakelijk was met het oog op aanpassingen aan de dienstregeling van de overige N.M. V.B.-lijner.. Lijn 4. (Bergen op Zoom, Hooger heide, Huybergen, Ossendrecht-Zand- vliet v.v.) De rit, die op werkdagen om 8.20 uit Bergen op Zoom en op .9.06 uit Zand vliet vertrekt, zal uitsluitend op don derdagen worden gereden. Op zon- en feestdagen wordt wegens gebrek aan belangstelling niet meer naar Zand vliet doorgereden; de ritten eindigen op die dagen derhalve te Huybergen. De vertrektijden op zon- en feestdage zijn daardoor vrij aanzienlijk gewij zigd. Lijn 6. (Bergen op Zoom, Steenber gen, Veer Schouwen-Duiveland v.v.) Tengevolge van een gewijzigde ma- terieelomloop wordt de dienstrege ling van deze lijn, behalve in de mid dagperiode, ingrijpend gewijzigd. De ochtendritten uit Bergen op Zoom, worden samengetrokken tot 2 ritten, die van maandag t.m. vrijdag om 6.20 naar Veer Schouwen en dagelijks om 8.26 naar Nieuw Vossemeer ver trekken. De rit, die op 17.25 van maandag t.m. vrijdag uit Bergen op Zoom vertrekt naar Veer Schouwen wordt gewijzigd in een rit, die om 18.04 naar Nieuw Vosmeer gaat. In de avonduren wordt een late rit ingelegd op 21.06 van Bergen op Zoom naar Steenbergen en om 22.22 terug. Deze rit gaat op zon- en feest dagen door tot Nieuw Vosmeer. Lijn 7. (Roosendaal, Steenbergen, Veer Schouwen Duiveland v.v.) Het vertrekschema blijft in grote lij nen ongewijzigd. De rit, die van maandag t.m. vrijdag om 17.20 uit Roosendaal vertrekt, wordt echter gesplitst in 2 ritten, die van maan dag t.m. vrijdag worden gereden; een rit Roosendaal - Veer v.v., ver trekkend op 17.05 via Stampersgat, Dinteloord en een rit Roosendaal- Steenbergen vertrekkend om 17.47 uit Roosendaal. Lijn 9. (Roosendaal, Nispen, Essen v.v.) Ter verbetering van de treinaan- sluitingen zijn enige vroege ritten met 5 a 10 minuten vervroegd Ingelast is een rit Roosendaal - Nis pen v.v., die op werkdagen om 8.38 uur uit Roosendaal en om 8.52 uit Nispen vertrekt. Bergen op Zoom, Steenbergen, Oud Gastel, Etten, Breda v.v.). De beide vroege ritten Oud-Gastel- Breda zijn gecombineerd tot één rit, die van maandag t.m. vrijdag om 6.10 uur uit Oud-Gastel vertrekt. Enige tussenritten, waarvoor weinig belangstelling blijkt te bestaan, zijn niet meer in de nieuwe dienstrege ling opgenomen. Verder geen belang rijke wijzigingen. Lijn 19. (Oud-Gastel, Oudenbosch, Standdaarbuiten, Klundert v.v.) Wegens het ontbreken van belang stelling wordt de uitvoering van deze lijn beperkt tot enige ritten per dag van maandag t.m. vrijdag. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Op Hemelvaarts dag, donderdag 23 mei a.s., wordt er een grote picknick georganiseerd bij het Diepmeerven op de Heezerhei, aan de rand van Eindhoven. Opzet is onder meer een mogelijkheid te bie den om alle mensen die vinden dat er iets gedaan moet worden aan men selijke verhoudingen een eerlijke kans te geven. Het is geen politieke of daarmee verwante manifestatie, het is gewoon een vrije situatie buiten het zenuw slopende stadsgewoel, waar iedereen hetzelfde is, hetzelfde kan en (ho pelijk) hetzelfde wil. Iedereen is daarom welkom. Er zullen een aantal mogelijkhe den tot vermaak geboden worden. Het belangrijkste is dat men daar zelf mee doet wat men wil. Zo zal er muziek zijn van popgroepen als Dirty, Soft Balloon, Artteam Sick Joke, jazz van groepen als Riverside Jazzband en Zuidnederlandse Fan faremaatschappij, klassieke muziek, meezingers, een harmonie, strijkjes, straatzangers enz. enz. Er worden wedstrijden gehouden in zaklopen, koekhappen en (waarschijnlijk) ge kostumeerd schoonzwemmen en for- matiezwemmen, er is een grabbelton, er zijn ballons, kraampjes met fri tes en broodjes, frisdranken en vruchten, ijs en ballons, vliegers en ander speelgoed, affiches. Ballet vereniging „Voor Vlugge Voetjes" treedt op, tevens acrobaten, een goochelaar, er is een speakerscorner, er zijn opblaasbare plastic volumes, rolschaatsen en rook, volksdansen en een modeshow, plus wat er nog al lemaal bijkomt. Het Diepmeerven ligt vlak bij Eindhoven aan de grote autoweg naar WeertRoermond. In het ene deel van het Diepmeerven kan gezwommen worden. Er is geen entreegeld; wel dient men voor ei gen voedselvoorziening zorg te dra gen, ter plaatse is voldoende aan wezig. Iedereen kan muziek maken of wat dan ook, kan strandballen, bad- mintonspelen enz. meenemen, tevens vrijwillig bijdragen storten omdat wel iedereen belangeloos meewerkt, maar er natuurlijk altijd onkosten zijn. IN DE metaalwarenfabriek Gems te Vorden is gisteren een 31-jarige man bedolven onder stalen plaaten, be stemd voor de fabrikage van tanks. Hij was op slag dood. (Van een onzer vei-siaggevers) BREDA Het comité Amateur toneel België Nederland heeft be sloten in het seizoen 1968-1969 weer een aantal toneeluitwisselingen te or ganiseren. Ook aan de uitwisseling van studenten en jongerengroepen zal aandacht worden besteed. Op kasteel Bouvigne in Breda zullen twee studieweekeinden voor regis seurs worden gehouden. In mei 1969 zal voor de eerste maal een eenakter-festival worden georganiseerd waar drie Belgische en drie Nederlandse speelgroepen een eenakter van een Vlaamse of Nederlandse auteur zullen spelen. Het zal van de resultaten van dit festival afhangen of in de naaste toe komst via het comité schrijversop drachten zullen worden gegeven. HAARLEM (KNP) Op hun maandelijkse vergadering hebben de bisschoppen van Nederland besloten van het instituut voor kerkelijke roe ping te Tilburg een landelijk insti tuut te maken. Tot nu toe was het instituut, dat geleid wordt door pa ter I. Brekelmans, alleen bestemd voor de bisdommen Den Bosch en Breda. (Van onze correspondent) HANSWEERT Gistermorgen vond op de Westerschelde juist bui ten de buitenhaven te Hansweert een aanvaring plaats tussen twee motor schepen. Het 991 ton metende en met vee voeder geladen Belgische motorschip Wal-an op weg van Antwerpen naar Keulen lag op de Westerschelde nabij de haven van Hansweert te wachten om deze te kunnen binnenvaren. Het Belgische motortankschip Rene-1, 500 ton geladen met benzine, op weg van Rotterdam naar Gent, verliet de haver, van Hansweert en voer de Westerschelde op. Hierbij kwam het in aanvaring met de wachtende Wal- an. De René-I liep slechts lichte scha de aan het voorschip op, terwijl de Wal-an zware averij kreeg. Na on derzoek konden beide vaartuigen de reis voortzetten. Morgen, vrijdag 17 mei: Hansweert 6.18 en 18.39 uur, Terneuzen; 5.42 en 18.05 uur, Vlissingen: 5.11 en 17.36 uur, Wemeldinge: 7.10 en 19.39 uur. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 tel. 01640-5878 TERNEUZEN Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaar bij A. C. BASTIAANSE Papagaaistraat 4, Goes tel. 01100-7476 H. C. DE BREUCK B. F. v. Waesbergenstr. 16, Hulst tel. 01140-2215 G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 G. HEMELAAR Langviele, Middelburg tel. 01180-5241 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur,.,, het waterschap Walcheren zal de gemene vergadering van het wate schap, die op 24 mei in Middens- bijeenkomt, een reeks voorstellen k treffende grondtransacties vomIm gen. Voorgesteld wordt o.a. het in l, heer en onderhoud nemen van j, Veerweg Nieuw- en Sint-Jooslajj Deze weg wordt nu onderhouden e beheerd door Rijkswaterstaat. soortgelijk voorstel betreft de «r„ Rapenburgpolder Nieuw Sint-Joo, landpolder. Deze weg is thans nog h onderhoud en onder beheer van h( waterschap De Brede Watering va Zuid-Beveland. Andere voorstellen behelzen j( verkoop van gronden en het veria nen van een bijdrage aan de provin. cie Zeeland in de aanschaf van biele pompaggregajen. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Aan Leonardusj, Jaeger, geboren te Zuiddorpe op l| december 1887 en die steeds te Zuid. dorpe heeft gewoond, is door de N(( Kath. Bond van werknemers in j( agrarische bedrijfstakken „St.-Deia. dedit" de gouden speld uitgereikt wegens het 50-jarig. lidmaatstlnp van de bond. Dit is voor Zuiddorp: het enige 50-jarige lidmaatschap. Lp. den met een 40-jarig lidmaatschip zijn er wel eens meer geweest. MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9—18 uur. Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 itu Expositie Spoorwegen in Zeeland, GOES Grote Markt 16.15 en 20 uur Circus Toni Boltini KLOOSTERZANDE J. dc Waal: Schieting voor bejaarden ANTWERPEN Rex The secret war of Harry Frier,Ui 10, 12. 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Odeon A man for all seasons, al 12, 14. 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, al 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Custer of the West, li 12, 15 en 21 uur Ambassades In de hitte van 4t Utlt, 18 j.; 12, 14.30, 16.50. 19.10 en 11»®! Savoy Helga, 18 jaar 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Quellin De getemde feeks a.L 14, 16.25, 18.50 en 21.15 uur Capitole Savage Gringo, 18 J. 12. 14, 16, 18. 20 en 22 uur KVO 20 uur Diè Lustige Witwi KNS 20 uur De meeuw (Tsjechow) NKT 20 uur Horen en zien (Shaffer) BRUGGE Memlinc Wacht tot het donker wordt, IS jaar Zwart Huls De risico's van het rak, 18 jaar Forum Volle zon, 18 J. Capitool De onbestrijdbare iwirte rid der, 18 j. Scala Bonnie en Clyde, 18 J. GENT Capitole Caroline Cherie, 18 J. Majestic Geweld in Jericho, 18 j. Plaza De tijger in de val, 18 j. Select A man for all seasons, a.l, Savoy Spanning in Griekenland, 181 NTG 20 uur Genousia ST. NIKLAAS Eden Vier meisjes maken een man, 111. Century De vijanden, 18 j. Palace Bloed in het gebergte, 18 Scala Operazione commando, 18 MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie. Miniatuur Walcheren, Molenwater! Geopend van 918 uur. Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Expositie Spoorwegen in Zeeland. (Van een onzer MIDDELBURG merhand mogelijk over een vaste oe over de Westersche jonder het gevoel t het over een utopie meld, heeft een B landse aannem plannen om dit ka dende werk te fina voorstel daartoe ligt minister van Verkef staat. Met eventuele goedk financierings voorstel 1 binding er intussen n de uitvoering van het 1 ject zal Rijkswaterstaz kenen Hoe de oever' ook gaat uitzien - het een waterbouwkui stuk gaat worden. De Westerschelde is waterweg die de inger wat grijze haren heeft is grillig als een mo het zal heel veel van digheden van dit wal hoe het uiteindelijke vaste oeververbinding Er worden thans doo staat voortdurend met derzoekingen verricht, moeten resulteren in rapport aan de minist sies van dit rapport minister wellicht mo om de grote vraag: v oeververbinding preci met zekerheid te beantv. in laatste instantie is binding een werkstuk Het is niet zo moeilij te dwars door de prov uit te zetten de zoge trale" route, waarin d" is opgenomen, en da~ oeververbinding over schelde aan te sluiten, allerminst bü voorbaat ideale route over land, route over de West zijn. Ir. J. Zuurdeeg, h directeur van Rijks Zeeland, noemt de een van de moeilijkste wereld. „Zou je een oe over of onder de Nieu moeten maken, dan weinig op aan waar je zegt hij. „De Nieuwe op alle plaaten even m de Westerschelde is te Zij heeft een wild kaï vereist, dat je de plai oeververbinding haar sen, precies moet vas kan pas na gedeger. s mee wü natuurlijk vol De enorme breedte terschelde stelt ook no sen, maar bovenal het rivier één der belangri gen ter wereld is, waa pen in grote frequen Zouden wij een brug terschelde bouwen, dai voor de vraag te staan ke grote overspanning ken, dat zeeschepen er onderdoor kunnen var Een tunnel onder de de over de volle breec in aanmerking, omdat hare problemen wat be tilatie zou oproepen. de gedachten ook uit i van een combinatie van nel". Deze gecombinee ziet Rijkswaterstaat dus: enkele kilometers moet een geweldig k land worden gebouwd, oever wordt verbonde tunnel- Aan de andere eiland loopt een brug n hoofd aan de andere o rivier. Wie de Wester seert, „duikt" dan van tunnel in, en komt aa oever weer boven. Het tunnelgedeelte onder de vaargeul door Pen. Helaas is het b( geul" op de Westersche trekkelijk. De vaargeu zich herhaaldelijk en ook mogelijk zijn, dat zij de dag niet meer bov: hep, maar recht op he Bo eiland of de braug koerst. Er zijn uitvoerige wa Ba modelproeven nodig van de vaargeul te ar uit te vinden hoe de str Baan gedragen als er e rijk kunstwerk praktisc het water gaat verrijzf heleiland zal uiteraar moeten zijn op de zwa ÏÏ*ten. Het krijgt het van het water te verd risico dat het zou bezw' «oor de tunnel vol wat nen lopen, moet voor worden uitgesloten. „Ht de moeilijkste werk fhiedenis van de Nede bouwkunde worden",1 Zuurdeeg. jTe hrug-tunnelcombin e enige ter wereld zijn van, de Verenigde bina- °0k een dergelijk Sn|' hamwijk over tok, Deze verhi totaal 25 kilometer lan.

de Stem | 1968 | | pagina 2