„Harmonie Terneuzen" bestaat driekwart eeuw Zuid-Beveland Aviolanda gaat door met ombouwen van Convairs 440 en 990 Rotti aan I Meclew* bij best ratten b Raad besloot tot aanleg sportvelden in Nieuwdorp yOORSI\ WEL Wil GROOT CONCOURS OP 23 MEI BRESKENS HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN GOES Voor keukens LUCKY LUKE: DE NAIJVER CO ZWARTE KJ ONSTERFELIJK HEDEN Dagblad De Stem Vergadering leeszaal VERGADERING WATERSCHAP WEGSCHAP WALCHEREN Borssele achter akkoord luchtverontreiniging EXAMENS Hoogwater VEROVEREN VAN EUROPESE MARKT Besprekingen Charter PIET BAKS ETTEN de koepel nv wat an waar? Raiffeisenbank in St. Jansteen had gunstig jaar MORGEN Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 Wil ol DIJKGRAAF NIEUW GEI IWC extra verrass DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 15 MEI 1968 TERNEUZEN Op Hemelvaarts dag, donderdag 23 mei, is Terneuzen voor één dag muzieksstad. Tien Bra bantse en Zeeuwse muziekgezel schappen zullen in het strijdperk treden om elkaar de hoogste eer te betwisten. Gastvrouw is de jubile rende „Harmonie Terneuzen", waar van het bestuur zich voorstelt des avonds van 20.00 uur tot 21.30 uur te recipiëren in hotel Des Pays Bas. Vijfenzeventig jaar is ruimschoots voldoende geweest voor de „Harmo nie Terneuzen" om zich onverbreke lijk met de stad verbonden te weten. 's Morgens om elf uur zullen de da. gelijkse besturen van de deelnemende gezelschappen en hun dirigenten in de raadzaal van het gemeentehuis door het gemeentebestuur worden ontvangen. In hoofdzaak zijn het vanzelfspre kend de oudere Terneuzenaren die zich nog de dagen herinneren van „het papieren muziek", zoals een verzameling van de toenmalige mu ziekbeoefenaars wenden genoemd, die op (papieren) toeters trachtten harmonische klanken voort te bren gen. Maar de eigenlijke „harmonie", di, gedurende vele jaren „De Ver enigde Werklieden" heette, is ont staan uit een groep Terneuzense havenarbeiders, die in de periode van de eeuwwisseling werkzaam was bij het in Terneuzen gevestigde Engelse havenbedrijf „Little en Johnson". Bij heel oude Terneuzena ren kan men dan ook nog spreken van „het muziek van Little" en dan weten zij precies wat er bedoeld wordt. Er was toen geen sprake van het veelsoortige amusement, zoals wij dat nu kennen. Geen, of heel zeldzaam, dansavonden, nog minder radio en televisie, zeker geen bromfietsen en al die andere geneugten waarvan de hedendaagse jeugd met zakken vol geld profiteert. Werken en nog eens werken en heel sporadisch, een klein beetje ontspanning. Wie wel eens wat anders wilde dan in de boten sjouwen en het geluk had een beetje muzikaal te zijn, kon lid wor den van „het muziek". Dit verklaart de naam „Verenigde Werklieden". Voor de rasechte Terneuzenaar zijn enkele namen voor eeuwig met de harmonie verbonden: de eerste diri genten, wijlen de heren A. van den Eeckhout, maar vooral wijlen de heer A. Schirris. Vooral de laatste heeft gedurende een groot aantal jaren met onverflauwde ijver de dirigeerstok gehanteerd, en een on voorstelbare hoeveelheid nuttig werk voor de harmonie gedaan. Dan waren er de voorzitters: wijlen de heren N. J. Harte, C. de Smit en T. Filius. De heer De Smit was eveneens ge durende vele jaren een stuwende kracht. De heer Filius, zijn opvolger, was nauwelijks twee jaar voorzitter, toen hij overleed. Maar samen heb ben zij gewerkt om de Terneuzense muziekschool van de grond te krij gen. Nog altijd bestaat er een uit stekende verstandhouding met deze school, omdat de huidige directeur, de heer C. van Prooyen, weet dat hij de jongeren opleidt, die later deel van de „Harmonie Terneuzen" kun nen uitmaken. Na het overlijden van de vorige voorzitter, nu 8 jaar geleden, werd de heer W. J, Bliek voorzitter. Onder voorzitter is de heer J. Stenvert, se cretaris en penningmeester, respec tievelijk de heren P. Ringelberg en A. Dooms. De heer P. Eekman is thans diri gent. Met zijn 32 jaren, reeds 23 jaar lid van de „Harmonie Terneuzen". De „jongeren" hebben we] het goe de voorbeeld van de ouden gevolgd. Thans telt de „Harmonie Terneuzen" 36 spelende leden. Al meer dan tien Dagblad voot Zealand KANTOREN: Steensbaai 14, Hulst, tel OH 40-2377. Klokstraat I. Goes tel 01100 -8030 EXPLOIT A TIE ADV.: L. K. M. de Jong 'Inspecteur) Breitnerstiaal 11, Terneuzen tel. 0H50-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. \Ataesberghestr 37, Hulst, tel. 0)1403168 M. Bogers, Nleuwstiaat 41, Oostburg, tel 0H70-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01)00-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraal 81 Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin. Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Wee Ie 4, Middel burg, tel. 01180 7764. Met- S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01)00 5689. jaar beschikt het over een 20 man sterke drumband en op 30 april jl. verscheen voor de eerste maai het korps van 16 majorettes in het open baar, waarmee de harmonie haar op treden naar buiten kleur en fleur bij zet. De drumband werd toen hg reeds een paar jaar bestond hech ter gemaakt door de huidige dirigent en voor de opleiding van de majo rettes heeft de harmonie enorm veel te danken aan mevrouw Jansen-van Driel. Zo is in de loop van driekwart eeuw de „Harmonie Terneuzen" een. onafscheidelijk deel van het stads beeld geworden en zet het plechtige, feestelijke, maar ook droevige ge beurtenissen op de haar geheel eigen wijze luister bij. Ongeluk. Op de rijksweg Bres- kensSchoondijke zijn twee brom mers met elkaar in botsing gekomen tengevolge van de harde wind. Beide brommers reden in de richting Schoondijke, toen de brommer be stuurd door J. P. uit Breskens de bromfietster R. eveneens uit Bres kens, wou passeren. Door een wind vlaag werd R. naar links gedrukt. Zij raakte met haar arm de duo passagier van de andere brommer, E. C. Mej. R. kwam te vallen en liep hierbij een hersenschudding op. Dr v. d. Maas uit Breskens verleen de eerste hulp en liet mej. R. naar het ziekenhuis te Oostburg over brengen. Bisschop-bekertoernooi Zondag 19 mei a.s. wordt in Hulst het Bis- sehopbekertoernooi gehouden. De beker werd vorig jaar door HVV'24 gewonnen en zal nu op eigen terrein verdedigd worden. Deze beker wordt betwist tussen A-junioren elftallen. De deelnemende elftallen naast het eerste en tweede elftal van de A- junioren van HVV, zijn St.-Jansteen, Hontenisse, Vogelwaarde, Volhar ding, Robur en Walcheren. Sport Een elftal bestaande uit woonwagenbewoners van de staan plaats Hulst, speelde een voetbalwed strijd tegen het Jansenius lyceum te Hulst. De wedstrijd, die werd ge speeld op het terrein van de V.V. Graauw, eindigde na een spannende en sportieve wedstrijd in een gelijk spel, 22. School wandeltochten Zoals ge bruikelijk zal de laatste dag van de avondvierdaagse (15 juni) weer sa menvallen met de schooiwandeltoch- ten. Hieraan kan worden deelgeno men door groepen die uit minstens 15 deelnemers bestaan. Er wordt gestart op de speelplaats van de openbare la gere school. Men kan meedoen aan 6 of 10 km. Het laatste deel van het parcoers wordt begeleid door de har monie uit Oostburg. Iedere deelne mer krijgt als aandenken een medail le. Daarnaast is er een groepsprijs in de vorm van een wisselbeker. Prijsschieting Door de schutters vereniging „De Kring" werd een grote prijsschieting gehouden op de liggende wip, in lokaal Rooien Oedt. Er namen 17 schutters deel. De uit slag luidt: 1 W. Lammers: Hoge 1 kleine vogel; 2 P. Goethals en A. Renique: beiden 1 zijvogel: 3 L. Vlas veld: 8 kleine vogels; 4 R. Krieckaait 3 kleine vogels- Wielrijder gewond. - Gistermiddag om kwart over twaalf werd H. de N. uit Terneuzen in de Axelsestraat ter hoogte van de Oranjestraat door een personenauto, bestuurd door W. v. d. H„ uit Breskens aangereden, toen, toen hij met zijn fiets plotseling de Axelsestraat overstak om de Oran jestraat in te rijden. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende, liet het slachtoffer naar het Juliana-zieken- huis overbrengen. Clinge Voetbal Het bedrijfselftal van de N.V. Clitex speelde op het gemeente lijk sportterrein een wedstrijd tegen arbeiders uit Tsjecho-Slowakije. De Tsjechen begonnen met bliksemsnelle aanvallen. Geleidelijk aan verminder de deze activiteit en nam Clitex het initiatief in handen. De rust kwam met een 00 stand. Na de rust toon de Clitex zich de meerdere. Men wist dit tot uitdrukking te brengen door doelpunten van A. van Bunderen en A. Bracke. Het werd een verdiende 20 overwinning voor de textiel- mensen. Groede Voetbal Zaterdag om 18.00 uur wordt op het gemeentelijk sportter rein een wedstrijd gespeeld tussen het le elftal van de voetbalvereni ging „Groede" en de Kwek-Boys. De opbrengst zal ten goede komen aan de reis voor bejaarden. Hontenisse Autorit Veilig Verkeer Zaterdag houdt de afdeling Kloosterzande e.o. van het Verbond Voor Veilig Ver keer een gezellige autotocht. De deel name staat open voor de leden van de afdeling. Vertrokken wordt tussen 14 en 15 uur vanaf hotel Van Leu ven te Kloosterzande. Het tijdstip van vertrek kan ieder zelf bepalen, doch men dient zich uiterlijk te 19.00 uur te melden in hotel Van Leuven, 's Avonds 20-00 uur kan men in de zaal van hotel Van Leuven van ge dachten wisselen over de resultaten. Sluiskil Schoolkamp Vandaag vertrek ken de leerlingen van de drie hoog ste klassen van de openbare lagere school naar de jeugdherberg Klaver bladen i, d. Wouwsche Plantage. Hier zullen zij een schoolkamp meemaken tot 18 mei. St.-Jansteen Voetbal Het eerste elftal van de voetbalvereniging Steen speelde een vriendschappelijke wedstrijd te gen St-Gillis-Waes. Steen verloor met 2-1. Het veteranen-elftal van de V.V. Steen speelde tegen het elftal van Morres uit Hulst. Steen verloor met 3-2. Westdorpe Feest bij brandweer In de zaa1 van „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluym werd een feestavond gehou den van. de vrijwillige: -brandweer., Nadat eerst een maaitijd was aan geboden, werd, de' avond- verder; in een gezellig samenzijn doorgebracht. Tevoren vond op het gemeentehuis een korte huldiging plaats. Op de eerste plaats werd aan de comman dant, de heer A. de Hulsters, het di ploma „hoofd-instructeur" uitge reikt. Onderbrandmeester G. Spue- sens ontving de zilveren speld voor zijn 30-jarig lidmaatschap. Burge meester G. van Waes sprak zijn waardering uit aan het adres van het gehele brandweerkorps. Dinsdag 21 mei zal een algemene ledenvergadering worden gehouden van de Vereniging Openbare Lees zaal en Bibliotheek. Deze vergadering wordt gehouden in de biblotheek aan de Wijngaardstraat en begint 's avonds om 9 uur. Ambtenaar - In verband met het verleende ontslag aan mr. C. H. Dob- dinga als ambtenaar van de burgerlij ke stand zullen burgemeester en wet houders de raad woensdag 15 mei voorstellen de heer E. Lokers als zijn opvolger te benoemen. Kaoelle Gouden dienstjubileum. Op 13 mei was het 50 jaar geleden dat de heer J. van Willegen in dienst trad van het Kon. Kweekbedrijf D. J. v. d. Have N.V. in deze plaats. Met een receptie in „De Caisson" is dit feit op feestelijke wijze herdacht. De be langstelling was enorm grool. Bij die gelegenheid sprak ir. D. J. v. d. Have een welkomstwoord. Hij wees er op dat een dergelijk jubileum in het algemeen zeldzaam is. Op zijn be drijf is het echter reeds tien keer eerder voorgekomen. Directeur P. v. d. Have schetste de levensloop van de jubilaris, die in 1918 op 13 mei als 13-jarige jongen in de kwekerij kwam helpen en al spoedig naar de administratie verhuisde. In de na oorlogse jaren was hij de stuwende kracht achter het Belgische bedrijf van de N.V. Namens de directie kreeg hij een groot Delfts blauw wandbord aangeboden. Namens het personeel sprak de heer G. J. Le- poeter, die een boekenbon overhan digde en ir. D. J. v. d. Have bood de jubilaris vervolgens namens het bedrijf een buitenlandse reis aan. Onder de vele aanwezigen was ook burgemeester H. G. van Suylekom met echtgenote. Oudelande Schieting. De handboogvereni ging Ons Genoegen hield haar schie ting op de staande wip. 38 schutters waren vertegenwoordigd. De uitslag is ais volgt: Hoofdvogel: F. Koens van Spes Nostra te Ovezande. le zij- vogel: Jac. Westveer van Edele Hand- boog te Oudelande, 2e zijvogel: Cor Timmerman van Vios te 's-Heeren- hoek. le bovenkal: C. Baart van Juliana te Oudelande, 2e bovenkal: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande. le onderkal: v. d. Walle van Vios te 's-Heerenhoek, 2e onder- kal: J. F. de Rijke van Edele Hand boog te Oudelande. le klep: J. Goet- heer van Juliana te Oudelande, 2e klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande, 3e klep: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande. Meeste klei. ne vogels: J. F, Ciaeys van Edele Handboog te Oudelande, 6 stuks. Ovezande Schieting. De handboogvereni ging Spes Nostra hield haar schieting op de staande wippen. 80 schutters van 15 verenigingen waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvo gel: A. A. Geense van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. le zijvogel: A. Meeuse van Spes Nostra te Ovezande. 2e zij- vogel: J. Rijk van Jac. v. Beieren te Goes, le bovenkal: Jac. Platschorre van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 2e bo venkal: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. le onderkal: J. v. Iwaarden van Willem Teil te Kapel- Ie. 2e onderkal: A. v. "t Westeinde van Willem Teil te Ovezande, beiden bij loting, le klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme, 2e klep: Jac. Westveer van Edele Handboog te Oudelande, 3e klep: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek, 4e klep: Loncelle van Spes Nostra te Ovezande. Meeste kleine vogels: me vrouw Steenaert van ADLM te Kwa dendamme, 8 stuks. Uitslag van de tweede wip", le hoofdvogel: A. de Jonge-Rijk, 2e hoofdvogel: P. de Jon ge beiden van Willem Teil te Ove zande. le zijvogel: K. L. v. Steenber gen. 2e zijvogel: Sjaak de Baar, 3e zijvogel: J. de Jonge, 4e zijvogêi: W. Boutens allen van Willem Teil te Ovezande. le zijvogel: K. L. v. Steen bergen, 2e zijvogel: Sjaak de Baar, 3e zijvogel: J. de Jonge. 4e zijvogel: W. Boutens allen van Willem Teil te Ovezande. le kal: A. Meeuse van Spes Nostra te Ovezande. 2e kal: L. Vermuë van Soranus te Heinkens- zand. 3e kal: A. v. Zunderen van Spes Nostra te Ovezande, 4e kal: Loncelle Antwerpen. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Het waterschap Wegschap Walcheren, vergadert woensdag 22 mei in het stadhuis van Middelburg. Deze openbare ver gadering begint 's middags om 2 uur. Op de agenda staan o.a. de beë diging van nieuwe leden en de toe lating van herbenoemde leden- Ver der komen hoofdzakelijk zaken van financiële aard aan de orde. (Van een onzer verslaggeefsters) BORSSELE De raad van Bors sele gaat akkoord met de gemeen schappelijke regeling inzake de be strijding van de luchtverontreiniging zoals die door gedeputeerde staten aan de gemeenten is voorgelegd. De bedoeling is dat behalve de provin cie toch in ieder geval alle gemeen ten aan deze gemeenschappelijke re geling meedoen en met een finan ciële bijdrage op tafel zullen ko men. De kosten van de metingen die verricht zullen moeten worden om de zogenaamde begin- of nulfase te kunnen bepalen, werden begroot op 170.000 gulden. Hiervan dienen de gemeenten gezamenlijk 75 percent voor hun rekening te nemen, terwijl de provincie 25 percent betaalt, tot een maximum van 50.000 gulden. Aan de orde kwam ook de motie, die indertijd door het gemeentebe stuur van Terneuzen is opgesteld en waarin bezwaar wordt gemaakt tegen een mogelijke opheffing van het veer Terneuzen-Hoedekenskerke. Door de raad van Borssele werd ad hesie betuigd aan dit bezwaar. Voor een verbetering van de af- voersloot van de riolering langs de Wolphaartsweg is een krediet van 9500 gulden beschikbaar gesteld. Een bedrag van 9570 gulden is uit getrokken voor een verbetering van het Molenpad. Aan de heer A. van de Velde is met ingang van 1 juni eervol ont slag verleend als gemeente-ontvan ger. Zijn opvolger wordt de heer L. J. Lokerse. Tenslotte is een krediet van 6165 gulden uitgetrokken voor de aan schaf van een gazonmaaier ten be hoeve van de dienst gemeentewer ken. GOES Aan de Vakschool voor meisjes te Goes slaagden voor het eerste gedeelte van de akte Na (naaldvakken) de volgende leerlin gen: L. den Braber te St.-Philips- land; A. Cappon te Zuidzande, M.A. van der Endt te Vlissingen; M. D. S. Geensen te Middelburg; J. J. Imanse te Goes, G. C. Koole te Goes, G. J. van Santé te Goes, L. A. Wis- J^erke te Wilhelminadorp. Morgen, donderdag 16 mei Hansweert: 5,27 en 17.49 uur Terneuzen: 4.48 en 17.13 uur Vlissingen: 4.16 en 16.43 uur Wemeldinge: 6.18 en 18.50 uur (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE De maatschappij voor vliegtuigbouw Avio landa te Hoogerheide gaat een drukke periode tegemoet als de orders, die zijn aangekondigd, ook inderdaad moeten worden uitgevoerd. Het ziet er namelijk naar uit dat Aviolanda belast zal worden met de ombouw van een aantal Convairs 440 en enkele Convairs 990. Voor Aviolanda zal dat veel werk met zich meebrengen. 's HEER ARENDSKERKE Dc gemeenteraad heeft besloten tot de aanleg van nieuwe sportvelden te Nieuwdorp en 's Heer Hendrikskin deren. De aanwezige raadsleden stel den zich unaniem achter de betref fende voorstellen van b. en w. In Nieuwdorp komt ten zuiden van de Pr. Margrietstraat een nieuw voet- .;i..bal-.en oefenveld. Totale oppervlakte 1.75 ha. Het benodigde krediet be draagt 1 145.000, De heer C. Verdonk (KVP) wees op de slechte toestand waarin de gras mat van het sportveld van Lewedorp zich bevond en hij wees tevens op een onhoudbare situatie ten aanzien van het kleedlokaal daar. Burge meester D. Vermet wilde behande ling van deze aangelegenheid vast koppelen aan de voorstellen betrek king hebbende op de nieuwe sport velden. Voor de aanleg van 2 korf- balvelden te 's Heer Hendrikskinde ren werd een krediet van f 110,000, gevoteerd. Op voorstel van de heer C. Verdonk (KVP) werd, i.v.m. het feit dat op 13 juni de behandeling van het streek plan in de provinciale staten zal plaatshebben, de vaststelling van het bestemmingsplan „Industrieterrein Sloe 1967" een maand uitgesteld. Het college voelde voor uitstel weinig mede gezien het feit dat G.S. en de planologische dienst bij de gemeente op spoed aangedrongen hadden. Bij stemming bieek de raad wel genegen de behandeling een maand te ver schuiven. Voor de bouw van een christelijke kleuterschool te Lewedorp, waartoe het besluit genomen was in een vori- A1 geruime tijd is het bedrijf bezig met het aantrekken van meer per soneel, zodat men de orders t.z.t. zeker met eigen personeel zal kun nen uitvoeren. Om de grote Convairs 990 te kun nen onderbrengen (de staart van de eerste Convair 990, die bij Aviolanda werd omgebouwd was te hoog en kon niet in de hangaar) zal bij de in gang van een van de hangaars een groot portaal van tien meter breed en ongeveer zestien meter hoog wor den gebouwd. Men denkt in augustus met de bouw hiervan te beginnen. In september kan de Convair 990 bij Aciolanda dan helemaal onder dak. Tot nog toe heeft Aviolanda al twee Convairs 440 en één Convair 990 omgebouwd. Momenteel is men bezig aan de derde Cor.vair 440. Hier moet de zuigermotor worden ver vangen door prop-jets. Het is overi gens geen kwestie van zuigermo tor er af en prop-jets erin. Er is een hele ombouw van het toestel no dig, waarmee acht weken hard wer ken is gemoeid. Bovendien moet het aantal stoelen worden uitgebreid. Waarschijnlijk krijgt Aviolanda bin nenkort nog een opdracht voor het verbouwen van een Convair 440 van de S.A.T.A., een Zwitsers luchtvaart bedrijf, en voor het verbouwen van zeker twee maar mogelijk ook vier Convairs 440 voor Air Algérie. Verder zijn er besprekingen gaan de over het opbouwen van mogelijk twee Convairs 990 uit Denemarken en enkele van dergelijke „luchtreu zen" uit Spanje. Bij deze grote Con vairs gaat het voornamelijk om de verbouwing van de passagierscabi ne, zodat er zoveel mogelijk mensen in kunnen zitten. Over het algemeen worden dergelijke vliegtuigen daarna dan gebruikt voor het vervoer van toeristen. Het is overigens verbazingwekkend hoeveel belangstelling er bij de luchtvaartmaatschappijen plotseling is ontstaan voor het ombouwen van Convairs. Hoe dit komt? „Geen idee", zegt de heer H. Westerhuis, bedrijfsdirecteur van Aviolanda te Hoogerheide. „Mogelijk dat het komt doordat grote maatsrhappijen hun vloot mo derniseren. Het wat verouderde ma teriaal wordt dan gekocht door gro te chartermaatschappijen". En voor deze chartermaatschappij en is het dan een relatief klei ne investering om bij Aviolanda de ze vliegtuigen te laten ombouwen en moderniseren. Hierdoor kunnen deze vliegtuigen dan weer jarenlang mee. Opvallend is overigens ook dat de ombouw van de Convairs in West Europa praktisch alleen door Avio landa wordt gedaan. Het bedrijf is overigens al enkele jaren bezig met het veroveren van de „ombouw- markt" voor wat betreft de Convairs in West-Europa. (ADVERTENTIE) ge vergadering werd een krediet be schikbaar gesteld van f 100.000,—. Aan het bestuur van de r.-k. kleuter school te Lewedorp werd de bouw grond officieel overgedragen. Beslo ten werd de grond rond de r.-k. kerk te 's Heer Hendrikskinderen aan te kopen voor de fictieve koopsom van f 1,Er zal rond de kerk door de gemeente, in overleg met het kerkbe stuur een plantsoen worden aange legd. Aan mevr. A. van Helleman-Wetse- laar werd op haar verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de o. 1. schooi te Niejtwdorp. Tp.t,nieu we onderwijzeres werd gekozen mej. M. de Vos uit Vlissingen. De school straat te Lewedorp zal i.v.m. de op handen zijnde bouw van een christe lijke kleuterschool met 22 meter wor den verlengd. Tevens zal de sloot langs de geprojecteerde speelweide aan de Nieuwe Kraayertsedijk wor den gedempt en van riolering worden voorzien. Tevens zal 115 meter sloot langs de Coudorpsedijk te Nieuwdorp worden gedempt en van riolering worden voorzien. (ADVERTENTIE) MAKELAARSKANTOOR BREDA, WILHELMINASTRAAT 3 afd. ASSURANTIËN Dank zij de sterk* groei van onze assurantie-afdeling bestaan er mogelijkheden voor een positie in onz* Buitendienst. Daarom nodigen wij gegadigde» uit te solliciteren naar de functie van ACQUISITEUR Persoonlijke eigenschappen, die wij voor deze functie noodzakelijk achten zijn: werklust, organisatievermogen, enige ervaring in het verzekeringsbedrijf en een representatief voorkomen, Wij bieden aan de juiste man - leeftijd vanaf 25 jaar - een levenspositie in «en zeer zelfstandige werkkring en opname in een pensioenfonds, Sollicitaties gelieve U te richten aan de Directie van ons kantoor. MIDDELBURG Vleeshal Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater u opend van 9 tot 18 uur Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeliw Schouwburg 20 uur Western Theatre Ballet o.l.v, Peter Darrell GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering ABSDALE 10 uur Premiekeuring stieren en vrou welijk fokvee 1968 ANTWERPEN Rex The secret war of. Harry Fritr Hi 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 2130 Odeon A man for all seasons, al 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens Custer of the West, a,l, 12, 15 en 21 uur Ambassades In de hitte van de narlt 18 j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30® Savoy H lga, 13 j. 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Queliin De getemde feeks al 14, 16.25, 18.50 en 21.15 uur Capitoie Savage Gringo, 18 j, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur BRUGGE Memiinc Wacht tot het donker writ 18 jaar Zwart Huis De risico's van lil Mi, 18 jaar Forum Volle zon, 18 j. Capitool De onbestrijdbare zwaMi' der, 18 j. Scala Bonnie en Clyde, 18 J. GENT Capitble Caroline Cherie, 18 j. Majestic Geweld in Jericho, 18 J. Piaza De tijger in de val, 18 j, Select A man for all seasons, a.l, Savoy Spanning in Griekenland, II j NTG 20 uur Genousia T. NIKLAAS Eden Vier meisjes maken een man, 28 J. Century De vijanden, 18 j. Palace Bloed in het gebergte, II j. Scala Operazione commando, 18 j. (Van onze correspondent) CLINGE De Coop. Raiffeisen bank Sint Jansteen-Clinge hield in het Verenigingsgebouw haar jaar lijkse algemene vergadering waar voor een bevredigende belangstelling bestond. Bij de behandeling van de finan ciële bescheiden kwam tot uiting, dat er in het jaar 1967, na afschrijving van salarissen e.d. een zuivere winst gemaakt was van f 23.104,11. Het be stuur wilde deze winst toevoegen aan de reserves, die thans reeds bedragen f 431.074,34. Door de heer G. K. Flos werd voorgesteld om een gedeeitt van dit bedrag te schenken aan het Kon. Wilhelminafonds. Bij de bestuursverkiezing werd de I heer B. A. Bonte herkozen. MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur VTalcheren, Molenwater: Geopend van 9 tot 18 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.30—11.» Tentoonstelling Spoorwegen in ZcsM GOES Grote Markt 16.15 en 20 uur Circus Toni Boltini KLOOSTERZANDE 3. dc Waal: Schieting voor bejaarden ANTWERPEN Bioscopen: Zie onder Vandaag KVO 20 uur Die Lustige Witwa KNS 20 uur De meeuw (Tsjechow) NKT 20 uur Horen en zien (Shafleri BRUGGE Bioscopen: Zie onder Vandaag GENT Bioscopen: Zie onder Vandaag NTG 20 uur Genousia ST. NIKLAAS Bioscopen: Zie onder Vandaag Een poli door dei zonder C MEER (Van een onzer verslaf KORTGENE Dijl Schippers liet zich giste de eerste vergadering va- schap Noord-Beveland die gehouden werd in kelder" te Kortgene, opti over het verloop van d strijding op Noord-Bev gens de dijkgraaf is er i weer de nodige nazorg strijding besteed, zowel i meenten als het waterscl loofde dat bij een goed nazorg het ongedierte b lijk beperkte grenzen is Hij wees erop dat een bl dewerking van de bev noodzakelijk is. Zodra nieuwe haarden constateerd moet dit zo lijk worden doorgegeven terschap of de gemeente. Verder wees de dijkg| zijn openingswoord op band met de afsluiting terschelde, goed wordt met de aanleg van de wi de voormalige Sophiapoli grindbestortingen voor Bevelandse kust zijn vd gang. De tijd zal moeten| bestortingen voldoende gevaar van uitschuren ting van de ebstroom t Deze vergrote ebstroom van afsluiting van Brouwershavensegat, zo heer Schippers mee. Minder optimistisch graaf wat betreft de bo nieuw gemaal in Colijnsf nister voor Verkeer en' heeft het plan voor de b gemaal als aanpassingsv. band met afsluiting var schelde goedgekeurd, waarop de aanbestedii werk kan plaatsvinden, J dijkgraaf nog niet beken. Het definitieve bouwbi dezer dagen binnenkomj dan door officiële instan (ADVERTENTTi Beroe spreel betroi grote tijdloz' Eigen LIJNBAAN 92 OOSTZEEDIJK155-1 Op elk pak merk nu 1 SNELspaar 6 van EXTRA geven bi winkelier Zwarte Kat koffie: de voor extra lekkere koffie U kunt er extra royaal me KOFFIE Koffiespecialisten sinds

de Stem | 1968 | | pagina 2