Als er spelers aan vertegenwoordigende elftallen worden afgestaan: BRIT COOPER WON IN HILVARENBEEK Middelburg haalde de eerste winst binnen Manchester City kampioen van Engeland Holleboom, Broekman en Pfrommer coaches K.N.S.B. Waargenomen op Moederdag Nieuw record van Nel Bos STANDEN /lassaal protest Yiese boeren wot mi waar? VANDAAG MORGEN Later Jeugdcompetitie komt niet terug Gortig Marathon-record voor Steylen Geen t.v.-duels In strijd om landstitel Matig OUDE WF Duitsland Rusland over Okker kreeg het zwaar in Rome HEERENVEEN (ANP) 0ne». er 5.000 Friese boeren, bijna een -rde deel van de gehele Friese boe nstand, hebben zaterdagavond ië t ijsstadion te Heerenveen een mae al protest laten horen tegen dë estand in de melkveehouderij. Ten gevolge van de daling van de ïlkprijs heeft de veehouderij de af ilopen maanden aanzienlijke verlfeë n geleden. Verschillende boeren oegen spandoeken met zich mee aarbij een met het opschrift „Voor it we smoren, zal ieder ons horen1* De boeren hebben een motie aan' inomen, die ter kennis van de ree»" ng zal worden gebracht. In de motië ireken de 5.000 leden van de drie ■iese standsorganisaties hun ernsti! ongerustheid uit over da grote daë ïg van de melkprijs. Tevens geven i uiting aan hun verontrusting over U beleid van de regering over de anden april en mei. DELBURG eeshal Kunstexpositie uiiatuur Walcheren, Molenwater end van 9 tot 18 uur Üksarchlef 9.30-12 en 13.30-17 uur in toonstelling Spoorwegen in Zeeland tSSELE uneentehuis 19.30 uur Raadsverg. NEUZEN ixor 20 uur ikkend havenkwartier, 18 J. iST ioscoopgebouw 20 uur ick Carter keert terug, 14 J. [EER ARENDSKERKE uneentehuis 19.30 uur Raadsverg. [WERPEN The secret war of Harry Frier la t 12, 14.30, 18.50, 19.10 en 2130 uur deon A man for all seasons, a.l 14, 16.30, 19 en 21.30 uur ithé Le petit baigneur, a.l. 14, 16. 18, 20 en 22 uur ubens Custer of the West, a.l. 15 en 21 uur nbassades In de hitte van de nacht j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur ivoy Hf Iga, 18 j. 14, 16, 18, 20, 22 uur rellin De getemde feeks a.l. 16.25, 18.50 en 21.15 uur pitole Savage Gringo, 18 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur 4S 20 uur De meeuw (Tsjechow) CT 20 uur Horen en zien (Shaffer) 'O 20 uur Wiener Burgtheater met inen Jux will er sich machen" JGGE emlinc Wacht tot het donker wordt, jaar rart Huls De risico's van het vak, jaar rum Volle zon, 18 j. pitool De onbestrijdbare zwarte rid. r, 18 j. ala Bonnie en Clyde, 18 J. [T ipitole Caroline Cherie, 18 J. ajestic Geweld in Jericho, 18 j, laza De tijger in de val, 18 j. sleet A man for all seasons, a.l. ivoy Spanning In Griekenland, 18 J. TG 20 uur Genousia NIKLAAS en Vier meisjes maken een man, 18 J, ntury De vijanden, 18 j. Iace Bloed in het gebergte, 18 J, ala Operazione commando, 18 j, DAGBLAD DE STEM VAN AAA AN DAG 13 MEI 1968 DELBURG eeshal: Kunstexpositie niatuur Walcheren, Molenwater: opend van 9 tot 18 uur, ksarchief 9.30—12 en 13.3017.30 u. ntoonstelling Spoorwegen in Zeeland OSTERZANDE uur Premiekeuring stieren en vrou- lijk fokvee 1968 MSLAG uur Premiekeuring stieren en vrou- lijk fokvee 1968 -TGENE idsw(jnkelder 14 uur rgadering waterschap N.-Beveland NEUZEN xor 20 uur ckend havenkwartier 18 jaar TENDIJKE meentehuis 20 uur adsvergadering S tidbouwcentrum Wcstwal 58: 10—" 14—16 uur Spreekuur Voorlichting®" itrum Huishouding en gezin (telef, 00-6440). WERPEN iscopen: Zie onder Vandaag 'O 20 uur Wiener Burgtheater niet inen Jux will er sich machen GGE iscopen: Zie onder Vandaag r iscopen: Zie onder Vandaag G 20 uur Genousia 4IKLAAS scopen: Zie onder Vandaag VERGOEDINGEN VOOR CLUBS vertegenwoordigende elftallen af staan. De gedachte van Ajax was om de volgende bedragen aan de clubs te geven: Bij het afstaan van een speler aan het Nederlands elftal: 3000 gulden; aan een B-elftal 1500 gulden en aan Jong Oranje 1000 gulden. Dit voorstel kon in de ogen van sectie voorzitter Jos Coler geen genade vin den, al kon hij zich voorstellen, dat de clubs bij het afstaan van een ta lentvolle speler een bepaalde ver goeding voor zich opeist, maar dan alleen bij spelers van het A-team. (Van onze sportredactie) 2EIST De jeugdcompetitie zal niet terugkeren in het betaalde voetbal. Een overgroot deel van de clubs in het betaalde voetbal toonde zaterdagmiddag tijdens de in Zeist gehouden algemene ver gadering weinig enthousiasme voor het voorstel van Haarlem, dat de herinvoering van de jeugdcompetitie beoogde. De woordvoerder van A.D.O., de heer Choufour kreeg veel bijval toen hij opmerkte, dat het bij vele clubs kwalitatief niet verantwoord is om naast het bestaande b-elftal nog een representatief jeugdteam op de been te brengen. Gezien de uitslag van de stemming - 100 stemmen tegen herinvoering, 44 voor, terwijl de vertegenwoordiger van Xerxes/ D.H.C. wijselijk blanco stemde - bleek de A.D..O-voorzitter indruk gemaakt te hebben met zijn argumenten. Zijn veelzeggende conclusie was: Laten de clubs eens overgaan tot deze wijze van saneren". Een poging van Feijenoord-praeses Couwenberg om de jeugdcompetitie facultatief te stellen voor de betaalde clubs, die wel interessse hadden, bleek regle mentair onaanvaardbaar, zodat ook in het volgende seizoen de huidige regeling van toepassing blijft. Feitelijk was het torpederen van het plan der top-herinvoering van de jeugdcompetitie het enige besluit dat door de vergadering in Zeist werd ge nomen. Weliswaar stond er nog een aantal andere belanfrijke zaken op de agenda, maar na uitputtende dis cussies werden de beslissingen tot een volgende vergadering (die waar schijnlijk op 2 juni zal plaats hebben) opgeschort. Zo lag er een voorstel van het be stuur betaald voetbal ter tafel, om over te gaan tot' een verhoging der amateurvergoeding (die nu driedui zend gulden bedraagt) echter met dien verstande, dat het dan geduren de het gehele seizoen mogelijk moet zijn een amateurspeler van een an dere club te contracteren. De eon- tactraad van het amateurvoetbal ver zocht om deze vergoeding te bepalen op „ten hoogste tienduizend gulden", een bedrag dat zelfs Ajax-voorzitter Van Praag wel wat te gortig vond. Talrijke andere woordvoerders von den het zelfs een absurde verhoging, maar voordat de discussie dreigde te verzanden, deelde bestuurslid Henk Zon mee, dat de zaak van de ama teurvergoeding zal worden opgeschort tot in het najaar het rapport van de studiecommissie betaald voetbal er is. Hetzelfde lot was het Ajax-voorstel beschoren om over te gaan tot ver goeding aan de clubs die spelers aan HUSUM (ANP) Aard Steylen heeft zondag in het Westduitse Hu- sum een nieuw Nederlands record op de marathon gevestigd. Steylen liep de afstand in 2 uur 19 minuten en 7 seconden, ruim drie minuten onder ziin oude recordtiid van 2.22.20,4 die hü vorig jaar mei in het Oostduitse Karl Marxstadt liep. De atleet van ASV Eibergen ver beterde niet alleen het nationale re cord, hij bleef in Husum ook ver rassend de gehele Westduitse top voor. Acht kilometer voor de eind streep bleek hij te sterk voor Karl- Heinz Sievers en de Berlijner Ries- ner en finishte uiteindelijk met een voorsprong van bijna anderhalve mi nuut. Het bedrag van f 3000 noemde de heer Coler „niet haalbaar", maar na aandringen van Ajax-voorzitter Jaap van Praag verklaarde de vergade ring zich principieel akkoord met de wenselijkheid om vergoedingen te ge ven aan de clubs die spelers aan het Nederlands elftal leveren. Hoe hoog die vergoedingen zullen zijn, zal op een latere vergadering worden be sproken. Een ander voorstel van Ajax om alleen de houders van een door het bondsbestuur afgegeven bondsdiplo- ma vrije toegang te geven bij wed strijden in het district waarin zij woonachtig zijn, kreeg de algemene instemming. Bovendien zullen toe gangskaarten alleen aan bovenge noemde diplomahouders worden ver strekt, wanneer er vijf dagen tevoren een schriftelijke aanvraag is binnen gekomen. Ajax-voorzitter Van Praag was tot dit voorstel gekomen na de excessen die er zich bij zijn club voordeden. Bij de laatste wedstrijden van Ajax waren er zelfs aanvragen uit Zeeland en Limburg binnengeko men. In de rondvraag ontkende Jaap van Praag - daartoe uitgenodigd door PSV-afgevaardigde Ben van Gelder - dat Ajax in het najaar televisiewed strijden gaat spelen tegen gerenom meerde ploegen als Liverpool, Atle- tico Madrid en andere clubs. „De persberichten hierover zijn volkomen onjuist", aldus de Ajax-voorzitter, die de KNVB verzocht om het vol gend seizoen de datums van alle be kerwedstrijden inclusief de finaleda tum exact vast te stellen, in tegen stelling tot de procedure in de hui dige bekercompetitie. DOS-voorzit- ter mr. Kernkamp deed tijdens de slotvraag een klemmend beroep op het sectiebestuur om de beslissing over de gang van zaken rond de de gradatie niet uit te stellen tot de vol gende vergadering. „Nij zijn er nog zes ploegen bij deze degradatiestrijd betrokken, maar dan staat u voor de onaangename taak om mogelijk over het lot van een club te beslissen", aldus mr. Kernkamp, die veel bijval van de overige clubs ontving. Deson danks wees voorzitter Jos Coler dit beroep van de hand, daarbij terug komend op zijn woorden uit de ope ningsrede ningstoespraak, dat alle clubs in deze beslissende fase van de competitie met volledige inzet van krachten zul len blijven spelen om een normaal competitieverloop te garanderen. (ADVERTENTIE) 164.279 vaatbrekende vaders, 63.117 schervenzoekende zoons en 122.365 genietende moeders. Zij aten Friendchips. U weet wel: die feestelijk traktatie van snack expert Smiths. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ben Holleboom, Kees Broekman en Leen Pfrommer zijn bereid gevonden om in het ko mende seizoen de schaatsploegen van dames en heren te lelden. De KNSB verstrekte het volgende communique: „Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond heeft de heren Holleboom, Broek man en Pfrommer bereid gevonden respectievelijk de conditietraining van de kernploegen dames en heren, de ij straining van de dames en de ijstraining van de heren op zich te nemen. Ten aanzien van de heer Pfrommer (die in Etten-Leur woont) sportofficier op de KMA, geldt deze aanwijzing onder voorbehoud van de definitieve goedkeuring van de mi nister van defensie. Het bestuur is de heengaande choaches Zwanenburg en De Graaff veel dank verschuldigd voor het vele dat zij de heer Zwanenburg zelfs gedurende een reeks van jaren voor de schaatstopsport en de top sporters zelf soms onder moeilijke omstandigheden, hebben verricht. Het bestuur heeft begrip voor de beslissing van de heer De Graaff om zich voor de training van de kern ploeg heren niet meer beschikbaar te stellen en respecteert dit besluit. Het bestuur hoopt en vertrouwt de heer Zwanenburg in de toekomst bereid te vinden zijn grote ervaring in dienst te blijven stellen van de bond. Intussen kan het bestuur begrip opbrengen voor diens standpunt voorshands met name in het ko mende sèizoen niet met een nieu we taak te worden belast." HILVARENBEEK (ANP)De Britse garagehouder John Cooper is de meest succesvolle deelnemer geweest bij de internationale mo torwegraces, die door het Tilburg- se studentenkorps georganiseerd worden op de Beekse Bergen te Hilvarenbeek. Hij won drie races. Ongeveer 22.000 toeschouwers hebben geweldige strijd gezien in de halve-litersklasse waarin gedu rende de volle twaalf ronden (van 4300 meter) Cooper zijn landge noot Geoffrey Barry en de Zwe den Jack Lind en Bill Andersson en de Nederlander Bert Ooster huis elkaar geen duimbreed heb ben toegegeven. In de eerste vijf ronden voerde de tactisch rijden de Cooper het vijftal aan, waarna Barry, niet langer dan voor een ronde de eerste plaats overnam. Weer kwam Cooper terug, maar zijn voorsprong was zelden groter dan enkele meters. Het gevecht duurde voor vier van de vijf tot op de eindstreep; het verschil be droeg slechts een-tiende seconde. Andersson was afgevallen, omdat hij in de voorlaatste ronde meende te zijn afgevlagd. Hij verspeelde daardoor ongeveer een halve mi nuut Ook in de klasse van de 250 cc's leek Cooper onbedreigd naar de overwinning te zullen gaan. De bijzonder slecht gestarte Cees van Dongen reed de verraste Brit ech ter na negen ronden voorhij. Maar Cooper bleek over voldoende kwa liteit te beschikken om de Rotter dammer terug te wijzen. In de kleinste klasse had Martin Mijwaarts niet te veel moeilijkhe den op zijn Hamathi om de fa- brieks-Kreidlers van Toersen en De Vries achter zich te houden. In de race van de 350 cc'ers, ook gewonnen door Cooper, gebeurde een ongeluk, dat echter niet te ernstige gevolgen had. Tijdens de tweede ronde kwam Hennie Jan sen in een flauwe bocht te vallen, toen hij probeerde Cas Swart te passeren. Jansen brak zijn linker bovenveen. John Bestebreurtje kon Jansen niet meer ontwijken en viel eveneens, waarbij hij in wendige kneuzingen opliep. De strijd werd nog voortgezet, maar na acht ronden besloot men toch de strijd te staken, waarbij de stand van dat moment als de eind stand werd beschouwd. John Cooper (33) op zijn Seeley in duel met de Zweed Jack Linch tijdens de 500 cc-races op de Beek- se Bergen, JAAP VAN PRAAG vergoedingen (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG Middelburg heeft zijn eerste stap weer gezet op de weg die naar het landskampioen schap moet leiden. De Zeeuwse kam pioenen van de eerste klas E behaal den een magere, moeizaam bevochten zege op het Limburgse Almania. De overwinning was echter zeker ver diend. In de eerste klas E werden de laatste restanten weggewerkt. Vlis- singen verloor ook zijn laatste thuis wedstrijd. Met 43 trok DESK uit eindelijk aan het langste eind. TOP versloeg Helmond in de laatste wed strijd. MIDDELBURG - ALMANIA Middelburg speelde zeker niet zijn beste wedstrijd, maar bij vlagen wer den er toch fraaie, snelle combinaties op de grasmat gelegd. Helaas werd er vaak te slordig geplaatst, waar door menige aanval een ontijdig ein de vond. Direct na de aftrap kwam Bert Pentury dicht bij een doelpunt, maar hij werd geblokkeerd. De toe gekende vrije trap leverde niets op. Almania speelde aanvankelijk wat defensief, maar allengs kregen de Limburgers vat op de Middelburg- acties en vooral Chris Schrooten en Jeu Gerrits verzetten veel en goed werk. Een solo-actie van Wim de Vos, vanaf het middenveld ingeleid, leverde niets op omdat hij naast schoot. Aan de andere kant verscheen Jack Smeets, na een keurige slalom in schotpositie, maar doelman John ny But redde fraai. In de 39e minuut kwam, vrij onverwacht, het beslis sende doelpunt. Een razendsnelle combinatie tussen De Vos, Pentury en Hendrikse werd tenslotte door laatstgenoemde met goed, zij het niet onhoudbaar schot, afgerond. (10). Na de rust verschenen de Limbur gers onmiddellijk voor het heiligdom van doelman But, maar de grote „roep" die hen was voorafgegaan, kon men niet waarmaken. Mat Wilms haalde een door Jack Smeets voor gezette bal keurig om, maar het re sultaat was nihil. Een hard schot van Jac. Smeets miste zijn doel. Na een kwartier kreeg De Vos, na goed werk van Pentury, de bal te pakken; hij slin gerde zich handig door de defensie, maar de bal caramboleerde via de paal en doelman Schrooten uit het doel. Henny Wijs kreeg daarna de bal op één meter van het doel, maar nu redde de Almania-doelman mees terlijk. Nog even lieten Wilms en Nievelstein zien hoe het wél moest, maar succes bleet uit. VLISSINGEN - DESK In een rustige wedstrijd is de thuisclub er (ADVERTENTIE) klare taal GENEVER in de handige kneepfles f 11,— per liter WYNAND FOCKINK ANTWERPEN (ANP) De ADZ- zwemsters Nel Bos heeft tijdens zon dag in Antwerpen gehouden wed strijden van Scaldis het Nederlandse record op de 200 meter vrije slag voor 25 meter banen, dat reeds met 2 min. 15.5 sec. Sinds 3 maart (Bremen) op haar naam stond, verbeterd en gebracht op 2.15.4. Zij won daarmee deze afstand voor de Haagse Annelies Zwager (2.25.1) en de Belgische Comblence (2.33.2). Op hetzelfde nummer bij de heren eindigde onze landgenoot Elt Drenth met een tijd van 2.02.0 als tweede achter de Engelsman Javis, die 2.00.7 voor zich liet afdrukken. Dick Langerhorst plaatste zich met 2.04.5 vijfde. De Duitser Fokke Meeuw (2.03.8) en de Tsjech Branik (2.04.2) moest hij eveneens voor la ten gaan. LONDEN (ANP) Manchester City is zaterdag in zijn laatste com petitiewedstrijd kampioen van En geland geworden. Het won de uit wedstrijd tegen Newcastle United met 43, terwijl Manchester United op eigen terrein met 12 van Sun derland verloor. Na de voorlaatste competitiewedstrijd stonden beide verenigingen uit Manchester in pun ten gelijk. Summerbee, Young en Lee maak ten de doelpunten voor Manchester City, de ploeg van Joe Mercer, die twee seizoenen geleden naar de eer ste divisie promoveerde en nu ein delijk uit de schaduw van de ver maarde stadgenoot is getreden. Het laatste kampioenschap van Manches ter City dateert van 1937. Door hun nederlaag kunnen de „Mancunians" zelfs nog van de tweede plaats ver dreven worden. Liverpool, dat tegen Nottingham Forest uiterst produk- tief was met zes doelpunten kan de mannen van Busby namelijk nog ver dringen. Liverpool staat één punt achter op Manchester United, maar moet nog een wedstrijd tegen Stoke City spelen Doordat deze ploeg zijn voorlaatste wedstrijd van dit seizoen gelijk speelde tegen Leicester City is ook de beslissing over de degrada tie gevallen. Met het reeds gedegra deerde Fulham gaat ook Sheffield United een stapje omlaag. Sheffield verloor op eigen veld met 1—2 van Chelsea. Coventry stelde zich veilig door een gelijk spel tegen Coventry. FC Nürnberg heeft in de West- luitse Bundesligc. zijn voorsprong /an drie punten op Werder Bremen oehouden. De ploeg van Max Merkel won op eigen terrein met 21 van Hannover '96, terwij] de Noordduit- se ploeg in Bremen Borussia Dort mund met dezelfde cijfers versloeg. FC Nürnberg dankte de overwinning aan de Hannoverspeler Laszig, die 13 minuten voor het einde bij een lelijke stand de bal in eigen doel ichoot. Sensationeel verliep het duel tus- ;en Alemannia Aachen en MSV Duis- >urg. Reeds na 10 minuten stond de iloeg uit Aken met 20 voor. Nog ;een kwartier later was het echter veer gelijk. Direct na het tweede ioelpunt van Duisburg nam Aleman- lia opnieuw de leiding. Weer kwa- nen de Duisburgers op gelijke hoog- e. Toen Krott 5 minuten voor tijd Vlemannia op 4—3 bracht leek de trijd beslist. Budde bracht drie se conden voor het laatste fluitsignaal de eindstand op 44. Het Russische voetbalelftal, dat za terdag Hongarije uitschakelde in de kwartfinale van het Europese kam pioenschap, speelde tenminste een klasse beter dan de ploeg, die vorige week met 02 in Boedapest had ver loren. De beste man uit het Russi sche elftal was zonder twijfel doel man Psjenisjnikov, die in de uitwed strijd niet meespeelde. In Boedapest stond Kavasasjvili in het doel en hij was schuldig aan de beide Hongaarse treffers. De Russische coach Jakoesjin had nog drie andere wijzigingen in zijn elftal aangebracht. In de verdedi ging speelde Afonin in plaats van de gebleseerde Istomin en in de voor hoede waren Malovejev en Streltsov vervangen door respectievelijk Bisjo- vetsj en Jevroesjikin. Dit vernieuwde Russische elftal heeft Hongarije van het eerste fluit signaal van de Westduitse scheids rechter Kurt Tschenscher in de ver dediging gedrongen. Onophoudelijk rolden de Russische aanvallen op het doel van Tomas af, maar de vuur kracht van de Russen bleef ver ach ter bij hun opbouw. Zij hadden geluk bij hun openings doelpunt. Bisjovetsj schoot op doel, toen Solymosi, in een poging te on derscheppen, de bal half raakte en daarmee de baan van het schot zo danig veranderde dat Tomas vol strekt kansloos werd. Ook de tweede helft begon met een reeks Russische aanvallen, maar de Hongaren stopten het offensief gemakkelijker dan in de eerste heift. Het zag er voor Rusland somber uit tot Banisjevski het tweede doelpunt maakte, dat echter wegens buiten spel werd afgekeurd. Merkwaardig bleek juist het afkeuren een stimu lans voor de Russen, die het Hon gaarse offensief soepel afbraken en de strijd weer naar de andere speel- helft verplaatsten. Rusland, dat twee doelpunten moest maken om een kans te houden, stuurde alls man kracht naar voren en een kwartier na rust had de centrale verdediger Koertsilava op slechts enkele meters van Tomas succes. 20. Zeventien minuten voor tijd maakt» R'riovetsj het derde doelpunt voor de Sovjet unie. niet in geslaagd DESK onder de duim te houden. Het was een matig duel waarin beide ploegen elkaar goed In bedwang hielden. Na zeven minuten schoot Damen met een hard en ver schot de bal langs de verraste Van Huizen: 01. Lillipaly deed het in de 17e minuut even goed en bracht de stand op 11. In de 20e minuut bleef de Vlis- singse defensie staan voor buitenspel, waarvan Laros profiteerde om DESK opnieuw aan de leiding te helpen. Vlissingen probeerde wel de achter stand weg te werken, maar de afwer king ontbrak. Schoten van Boogerd en Lillipaly gingen over en naast. Tegen de verhouding in was het weer Laros die handig gebruik maakte van een blunder in de thuisclub-achter hoede: 13. In de 40e minuut schoot Boogerd een door Stroo te gen de paal geknalde bal in het doel: 23. Na rust begon Vlissingen on stuimig aan een offensief, dat al in de tweede minuut resulteerde in de gelijkmaker, opnieuw van de voet van Boogerd. In de 36e minuut was het echter Van Riel die na goed aan geven van Damen het vonnis over Vlissingen velde. 34. TOP - HELMOND was een aan trekkelijk duel. De thuisclub nam na 6 minuten door Van Roosmalen de leiding, maar 25 minuten later maak te Clinck gelijk en nog voor rust kwam Helmond door Dintermans op 12. In de tweede helft was TOP sterker en al na een kwartier maak te IJzenkamp gelijk. Tien minuten later schoot Ouwens tot op 3—2 en 8 minuten voor het einde zorgde Van Lokven voor een verdiende 42 overwinning. EERSTE KLAS E Middelburg 24-31 KKC 24-26 Sparta '25 24-30 UNA 24-24 TSC 24-BO Cone. SVD 24-23 Veerse Boys 24-29 Vlissingen 24-17 TOP 24-27 De Spechten 24-12 Helmond 24-26 DDe Valk 24-11 DESK 24-26 KAMPIOENSCOMPETITIE Rheden 1-2 UVS 1-1 Middelburg 1-2 Almania 1-0 DCG 1-1 Emmen 1-0 ROME (ANP) Tom Okker, die zoals bekend als vierde ts geplaatst voor de internationale kampioen schappen van Italië, ondervond on verwacht felle tegenstand van Jaime Pinto Bravo. Okner had vaak geen antwoord op de perfecte lobs van de Chileen en werd van tijd tot tijd ook door uiterst scherpe en diepe drives in moeilijkheden gebracht. De Ne derlandse kampioen toonde op be slissende momenten echter wat meer ervaring, een iets betere scholing en een grotere slagvaardigheid dan de Chileen. Okker plaatste zich door een 9—7, 4—6. 6—3 en 6—3 zege in de vierde ronde. De verrassing van het afgelopen weekend was de nederlaag van Tho mas Koch tegen de niet geplaatste Australiër Barry Phillips Moore. Koeh had de eerste set vrij gemak kelijk gewonnen, maar liep daarna vast op de tactische kwaliteiten van de 29 jarige Australiër, die derde staat op de ranglijst van zijn land.

de Stem | 1968 | | pagina 3