Nieuwe c.a.o. voor Zeeuwse kanaalzone Z.H.V. vierde in Goes haar 40-jarig bestaan Zwembad Middelburg zal 2,1 miljoen kosten Toenemend aanbod van a Willibrordosparocliie in Zierikzee vierde 200-jarig bestaan LUCKY LUKE: DE NAIJVER ZUID-BEVELAND Stichting Opbouw W.-Z.-Beveland Fa. de Moor-Vlaeminck BRESKENS Dagblad De Stem T elef ooncentrale Axel uitgebreid Twaalfduizend bezoekers op Zeeuwse Jaarbeurs Auto sloeg over de kop •>1 *1 Nuf' besloot jubileumfeest Na Vlissingen nu voorstel van b. en w. Zeeuwse hoofdstad Vlissingers gaan wereldrecord „bed-duiven' trachten te breken Diploma's uitgereikt Goese lagere land en tuinbouwschool P. v. Belzen (29) adjunct-directeur Goese afdeling Muziekschool Geen Zeeuwse overeenstemming lonen in land en tuinbouw Warmbloedfokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen Massaal protest Friese boeren wat en waar? VANDAAG Meisje aangereden MORGEN DAGBLAD OB STEM VAN MAANDAG 13 MEI 1968 (Van onze correspondent) AXEL Zaterdag hebben de hoofd bestuursleden van de drie erkende vakcentrales de heren H. Penninkhof (Algemene Bedrijfsgroepen Centrale) J. Janssen („St. YVillibrordus") en H. Spoelstra (Christelijke Bedrijfs groepen Centrale voor Nederlannd) het „Gezellenhuis" te Axel, de uitslag bekend gemaakt van de onderhande lingen met de werkgevers in de Zeeuwsch Vlaamse Kanaalzone, (de Heinkenszand Tienermis Van de drie bijeen komsten welke de leden van de „Vro lijke Toekomst" en de „Country club" nog te wachten stonden, is de zaterdag gehouden tienermis te Heinkenszand, beslist geslaagd te noemen. Er waren zeer veel ouderenn aanwezig. Samen met de jongeren zorgden zij voor een volle kerk. „The Garands" uit Oostburg zorgden voor muzikale omlijsting. Na de mis was er een koffietafel te 's Heerenhoek in de Jeugdhoeve. Hier was de toe loop minder groot. Van 8 uur tot half elf was er gelegenheid tot dansen o.l.v. „The Garands". Kapelle Hengelwedstrijd De hengelwed- strijd voor de klanten van de Kami- acwinkeliers is een succes gewor den. Door 116 hengelaars werd er aan meegedaan. De eerste prijs was voor de heer C. van Liere. De ver dere uitslag was: 2 Jac. Burger, 3 W. v. d. Vrede, 4 Jankees Zegers, 5 W. Boel, Goes. Namens de Kamiac reikte de heer H. J. Burger in „De Zwaan" de prijzen uit. Ovezande Dr. J. G. Smallegange, directeur van het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland zal de gemeente raad maandag 27 mei tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis uit voerig inlichten omtrent aard en werkwijze van de Stichting Opbouw West-Zuid-Beveland. De bijeenkomst begint om half 8. In aansluiting hierop begint om half 9 de openbare raadsvergadering. (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628 Excursie De gemeenteraad heeft een excursie gemaakt naar het vis- verwerkingsbedrijf van n.v. Bresaens en N.V. Verduijn. Bij de firma Ver- duijn werd 'n uitvoerige rondleiding in de fabriek gehouden en op de ex pansiemoeilijkheden van dit bedrijf gewezen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steensnaat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraai 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat II. lerneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Bakker. Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraet 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE. A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hilsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst te). 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Nederlandse Stikstof Mij. en de co- kesfabriek te Sluiskil, de Stijfselfa- hriek, Zuid-Chemie en Walzemnolen te Sas van Gent) die hebben geleid tot het aangaan van een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst, in gaande per 1 april j.l., indien „het loonbureau" er zijn goedkeuring aan verleent. Bij deze c.a.o. zijn in totaal onge veer 2500 werknemers betrokken. „Een van de opmerkelijkste punten in deze nieuwe overeenkomst is", al dus de districtsbestuurder van „St. Willibrordus", de heer C. Schoof, „het feit dat, nadat de weekloners sedert enige tijd hun loon per maand ontvangen (de z.g. geconverteerde weekloners), dit vanaf I oktober a.s. ook het geval zal zijn met de werk nemers, die tot nu toe per uur be taald worden". Vervolgens gaf de heer Janssen een uitvoerige uiteenzetting over de on derhandelingen van 27 maart j.l., die ertoe leidden dat beide partijen op nieuw bijeen moesten komen. Deze laatste vergadering gehouden j.l. donderdag 9 mei leverde tenslotte een aantal voor de werknemers gun stige resultaten op, waarover de he ren Penninkhof en Spoelstra aan het einde van de vergadering hun tevre denheid en waardering uitspraken. De heer Janssen deelde- mee dat de werknemers, die onder de c.a.o. vallen, een loonsverhoging zullen krijgen van 4.25 procent en dat er met ingang van 1 januari 1969 een pensioenverhoging van 1,50 procent zal worden doorgevoerd. De oorspron kelijke eis van de bonden was per 1 januari 1968, maar ter compen satie zal de jaarlijkse gratificatie met 0,77 procent worden verhoogd. De ploegentoeslag voor de voJ.-con- tinudienst zal met 0,46 procent per half jaar worden verhoogd. Per 1 ok tober a.s. wordt een „inschaling" van ongeveer 1 procent toegepast, terwijl ten gevolge van de door te voreen werktijdverkorting 'n verhoging van nog eens 1 procent zal worden ver kregen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Morgen zal de telefoon centrale Axel met tweehonderd num mers uitgebreid worden tot een ca paciteit van duizend nummers. Om deze uitbreiding en tevens vernieu wing van apparatuur tot stand te kunnen brengen is de centrale enkele maanden buiten bedrijf geweest. De mobiele telefooncentrale die naast het gebouwtje is opgesteld, heeft ge durende die maanden de functie van maanden de functie van de centrale overgenomen. Op de adressen van de ruim hon derd gegadigden die tijdelijk niet konden worden aangesloten wegens het tekort aan nummers, zijn in de afgelopen maanden reeds toestellen geplaatst. De aanvragers kunnen hier door terstond profiteren van de cen trale-uitbreiding. (Van onze correspondent) KAPELLE Het aanbod van kas- aardbeien zal in deze en de komende week groot gaan worden. Reeds en kele weken is er sprake van 'n aan bod van betekenis maar thans gaat de oogst in de kassen waarin dit voorjaar niet is gestookt naar haar hoogtepunt en dat betekent dat er op verschillende Nederlandse veilin gen elke dag ruime aanvoeren zullen zijn. Het Zeeuwse aanbod van kasaard- beien wordt geconcentreerd in Ka- pelle-Biezelinge geveild. Eind vorige week waren hier dagaanvoeren van 25.000 doosjes. De prijs van de goede kwaliteit lag toen rond en iets boven een gulden per doosje met 200 gram aardbeien. De oogst in de kassen waarin is gestookt is nu vrijwel afgelopen. Over het algemeen werd een wat lagere produktie behaald dan het vorig jaar. In de kassen waarin niet werd gestookt, belooft de produktie evenals het vorig jaar weer groot te worden. Ook de kwaliteit van de aardbeien is zeer goed. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Naar schatting twaalfduizend mensen hebben vorige week een bezoek gebracht aan de Zeeuwse Jaarbeurs. Dat betekent dat er ruim duizend meer bezoekers kwamen dan het vorig jaar, toen de beurs voor de eerste maal werd ge houden. Toch is de belangstelling van het publiek minder dan de directie ver wacht had. Slechts woensdagavond en de sluitingsdag, zaterdag, gaf een topdrukte te zien. Toen waren er twee- tot drieduizend mensen. Waarschijnlijk heeft het slechte weer er mede toe bijgedragen dat het verwachte bezoekersaantal van 20.000 niet werd gehaald. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De parochie van de II. Willibrordus te Zierikzee heeft tijdens een plechtige heilige mis zon dag, gecelebreerd door bisschop H. C. Ernst, het feit herdacht dat 200 jaar geleden het huidige kerkgebouw ais schuilkerk in gebruik genomenn werd. In zijn preek stelde de bisschop het verleden tegenover het heden, de groei van wat toen was een kerk voor een handvol „roomsen", die leefden onder de druk van een toch wel vijandige overheid, tot wat het nu is, middelpunt van een parochie die geheel Schouwen-Duiveland om vat. In een sfeer van geloofsvrijheid neemt de huidige parochie in het zich snel ontwikkelende Zeeland een voorname plaats in met de verzor ging van de erediensten onder de toe risten, waarvoor twee strandkerkenn te Haamstede en te Renesse, zijn gebouwd. De bisschop stelde, dat dit alles mogelijk was door en groot vertrou wen, niet alleen tussen kerk en over heid, maar ook tussen de kerken onderling. Hij sprak de hoop uit dat dit vertrouwen nog zou toenemen. In aanwezigheid van vele genodig den, waaronder het voltallige ge meentebestuur en geestelijken die in het verleden te Zierikzee hun stand plaats hadden, zong het koor eenn mis van Desschler. Na de dienst maakten zeer velen gebruik van de gelegenheid bisschop, pastoor, kape laan en kerkbestuur gelukwensen aan te bieden. Later was er in de koffiekamer van de concertzaal een receptie. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op rijksweg 58 te Oostburg nabij de Technische School is een Belgische personenauto, be stuurd door A. P. D. uit Harenbeke over de kop geslagen. D„ die ver moedelijk te hoge snelheid had moest plotseling afremmen voor een voor hem rijdende personenauto, die af wilde slaan. De auto werd zwaar be schadigd Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zaterdagavond jl. trad cabaretier Fond Jansen In de schouwburgzaal Britannia te Vlissin- gen op met zijn show „Hoe meer zie len". Hij deed dit voor de leden van Departement Vlissingen van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen. De feestavond was tevens het slot van de jubileumwedstrijd die het Nut had georganiseerd ter gelegenheid van haar 150-jarige bestaan. Om acht uur verwelkomde de voorzitter van het Departement Vlissingen, de heer J. Stumphius de aanwezigen. Onder de genodigden bevonden zich o.a. burgemeester drs. D. Roemers en echtgenote en de wethouders Chr. J. Gilesen Verschagen en G. J. Janse. Fond Jansen, begeleid door de pia nist Outhof, zorgde al gauw voor een goede sfeer in de overvolle zaal. In de pauze kwam het bestuur handen te kort om de vele felicitaties in ont vangst te nemen. Na de cabaretvoor stelling begon het bal waarop de South Jazz uit Tilburg voor de mu ziek zorgde. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Wij verzoe ken u tot de bouw van een over dekt zwembad en de aanleg van een recreatieterrein rond de be staande onoverdekte zweminrich ting te besluiten en een krediet te verlenen van f 2.150.000,-". Met deze zin, uit een schrijven van b. en w. uit Middelburg, aan de raad zal in de vergadering van maandag 20 mei het concrete voorstel worden gedaan om in de Zeeuwse hoofdstad een overdekt zwembad te bouwen, dat naar verwacht in 1970 in exploitatie genomen zal kunnen worden. Tussen dit besluit en een soortge lijke beslissing door de Vlissingse raad zit opvallend genoeg een tussen periode van nauwelijks 14 dagen. Deze vrijwel gelijktijdigheid in be sluitvorming is overigens de enige overeenkomst in de plannen van beide steden. Voor het overige gaan Vlissingen en Middelburg volkomen hun eigen weg. Het streven om voor de „dubbel stad" een gezamenlijk zwembad in de groene zone tussen de twee ge meenten te bouwen, werd in januari van het vorige jaar definitief be ëindigd. Het Middelburgse zwembad is ge projecteerd op een terrein naast het huidige onoverdekte bad. Het plan is in drie fases verdeeld. Eerste fase: de bouw van 'n over dekt bad, dat bestaat uit een bassin van 25 x 12% meter (diepte 1.20 tot 3.25 meter) en een instructiebassin van 15 x 9 meter (diepte 0.40 tot 1.20 meter), compleet met garderobe, wis selcabines, kleedboxen, administra tieruimte, personeelskantine, enz. Tweede fase: de aanleg van een (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zes leerlingen van de UTS uit Vlissingen willen niet achter blijven bij hun collega's van de Vlissingse HTS, die enige weken geleden het wereldrecord kinderwagen-duwen op hun naam brachten met een tocht van Roosen daal naar Vlissingen van 115,8 kilo meter. De UTS'ers gaan het echter op een andere manier doen. Zij willen vanuit het Haagse Binnenhof een-i bed op wielen naar Vlissingen du wen. Donderdag 16 mei vertrekken de UTS'ers R. Poerstamper, K. Wattel, A. J. Holkamp, P. Jansens, J. Meiboer en J. Rijn met hun bed. De wereldrecordhouders in spé wor den tijdens hun tocht gevolgd door twee fourageauto's van een garage uit Middelburg. De route die zij zul len volgen staat nog niet vast. Waarschijnlijk zullen zij de „Brug- genroute" nemen. Zij hopen zaterdag 18 mei op het Stadhuisplein in Vlis singen te arriveren. recreatieterrein rond de bestaande, onoverdekte zweminrichting. Deze mogelijkheid ontstaat binnen het ka der van een nieuw wegenstelsel Tond de bouw van een tweede brug over het kanaal door Walcheren in de om geving van de Achtersingel - Blauwe Dijk. Derde fase: verwarming van het onoverdekte bad (inmiddeL voltooid) B. en W. schrijven dat zij na uitge breide oriëntatie en het onderzoeken van verschillende mogelijkheden hun keuze hebben laten vallen op een overdekt bad van een type dat eerder in Weert en Geleen is gebouwd en in Hoogeveen in aanbouw is. Het ligt in de bedoeling in het Middelburgse bad ook de meest elementaire voorzienin gen voor het zwemmen van minder- validen aan te brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Voor een tiental leer lingen uit de 4e klas van de lagere land- en tuinbouwschool in Goes zijn de examengruwels voorbij. Tijdens een officiële bijeenkomst hebben zij uit handen van de heer F. de Groene, voorzitter van de commissie van toezicht van de schooi, hun di ploma's in ontvangst genomen. De meeste leerlingen kregen zelfs meer dan één papiertje. De leerling L- Rottier uit Biezelinge behaalde het maximaal aantal diploma's dat aan het eind van de 4e klas kan worden uitgereikt, namelijk voor landbouw, tuinbouw, landbouwwerk tuigen A, voor machinaal en voor handmelken. Volgens directeur G. Grooters van de school heeft nog nooit een leerling gedurende het bestaan van de school zo'n prestatie geleverd. (Van onze correspondent) GOES Tot opvolger van de in februari j.l. overleden Adri Fonteijn is tot adjunct-directeur van de Goese afdeling van de Zeeuwse Muziek school benoemd P. van Belzen te Breda. De heer Van Belzen (29), Vlis- singer van geboorte, heeft al een op vallende loopbaan achter de rug. Op U-jarige leeftijd speelde hij in het Vlissingse corps „St. Cecilia". Hij studeerde trompet bij Theo Laanen van het Residentieorkest en kwam vervolgens in Wenen terecht, waar hij zich liet inschrijven aan de be kende Academie für Musik Hij volg de gedurende drie jaar aan deze instelling lessen bij prof. Hetmuth Wobich van de Wiener Philharmo- niker en Richard Rudolf van de Wie ner Symfoniker. Teruggekeerd in Nederland werd de trompettist Wim Groot van het Concertgebouw Or kest zijn leermeester. P- van Belzen was enige tijd verbonden aan het operagezelschap „Forum" en aan het Wiener Konzertvereinorchester. Hij speelde o.m. onder de dirigenten Herbert von Karajan en Willem van Otterloo. Op het gebied van de alge mene muzikale vorming oriënteerde Van Belzen zich door het volgen van de Gehrels cursus voor musici van de Orfsehulwerk in Delft. Hij doceer de de koperen blaasinstrumenten aan de Geldropse Muziekschool en sedert 1966 aan de Zeeuwsehe Mu ziekschool. Aan de Stedelijke Muziek school /an Bergen op Zoom verzorgt hij de lessen in algemene muzikale vorming. Van Belzen's speciale op dracht aan de Zeeuwse Muziekschool is om via de opleiding van jeugdige leden van blazerskofpsen een goed samenspel te doen ontstaan tussen harmonie- en fanfareverenigingen enerzijds en de muziekschool ander zijds. Aan deze jeugdgroepen, dia ge heel onder de hoede van de vereni ging blijven, stelt de muziekschool een ervaren docent ter beschikking. (Van onze correspondent) GOES De Vereniging voor Zie- kenhuisverpleging in Zuid- en Noord Beveland (ZHV), sinds de statuten wijziging de vereniging „Noord- en Zuid-ziekenhuisverpieging", heeft zaterdagmiddag met een bijeen komst in hotel „De Korenbeurs" haar veertig-jarig bestaan gevierd. In zijn feestrede ging voorzitter M. Reijnhoudt nader in op de ach tergronden van de oprichting in 1928 na de totstandkoming van de ziektewet Talma. „Het bestaan van onze vereniging was toen een sociale noodzaak, dat is het nu nog. Was het destijds tot het verkrijgen van sociale zekerheid, nu kunnen wij spreken van het streven tot behoud van verkregen sociale zekerheid". „De vereniging wordt getypeerd door drie dingen: doorzettingsver mogen, het voeren van een voor zichtig beleid en een enorme groei", constateerde burgemeester F. G. A. Huber uit Goes. Hij sprak zijn angst uit over de enorme groei van de techniek, die ook het stempel drukt op de ziekenverpleging. „Ik vraag me af of we wel naar grotere een heden toe moeten. Grote ziekenhui zen kunnen voor vele mensen een beletsel zijn. Als we niet oppassen gaan we straks naar een ziekenhuis waar de mensen op een lopende band verpleegd worden", waar schuwde hij. Namens de ziekenhuizen Berg- zicht en Sint Joanna bood mr. Pijl Hogeweg zijn gelukwensen aan. Hij maakte bekend dat Bergzicht samen werking heeft gezocht met Ter Valc- ke om te komen tot een snellere doorstroming van patiënten. Er zijn vrij veel oudere patiënten, die zie- kenhuistechnisch gezien genezen zijn, maar die na-verpleging nodig hebben. De patiënten kunnen deze in de bejaardenverpleeginrichting Ter Valcke krijgen, waardoor meer bedden vrij kunnen komen. In de ochtendvegadering werden de statuten en het huishoudelijk reg lement gewijzigd. Deze wijziging houdt in dat de ZHV niet langer meer een regionale vereniging is, maar een landelijke. Voorts werd besloten om het ex ploitatie overschot van f 50.000 aan de reserve toe te voegen. Voor het bestuur werden de heren L. Anderson, M. van Halst en B. Korstanje herkozen. In de vacature van het overleden bestuurslid de heer J. J. Pieper werd de heer C. J. v. d. Werff uit Rilland gekozen. (Van een onzer verslaggeefsters GOES In de onlangs gehouden vergadering van de sociale commissie van de Gewestelijke Raad voor Zee land van het Landbouwschap is het weer niet gelukt tot overeenstemming te komen over de nieuwe lonen en arbeidsvoorwaarden in de land- en tuinbouw contractjaar 1968-1969. Dit blijkt uit een bericht in het Zeeuwse land- en tuinbouwblad. Hier in staat tevens, dat van werkgevers zijde het landelijk ingenomen stand punt gehandhaafd werd. Volgens dit standpunt rechtvaardigt de moeilijke financiële positie, waarin vele onder nemers in de land- en tuinbouw ver keren, geen grotere loonsverhoging dan de geboden 4 percent of 12,5 cent per uur. Er wordt op gewezen, dat met de verbeteringen in de algemene Man telbepalingen van de c.a.o. landbouw en c.a.o. tuinbouw, die op 1,5 cent per uur geraamd kunnen worden, de loonsverhoging reeds op 4,5 percent neerkomt. Ook het tussenvoorstel van werk nemerszijde, namelijk 15 cent uur loonsverhoging, zonder arbeidstijd verkorting, vond men van werkge verszijde te hoog. Afgesproken werd, dat het overleg over de werkgevers- en arbeidszaken zal worden voortgezet op vrijdag 7 juni, wanneer zich binnen afzienbare tijd nog nieuwe ontwikkelingen voor doen. Is dit niet het geval, dan zal een nieuwe bijeenkomst weinig zin hebben. Dan zou voor het eerst sinds lange tijd, aldus het ZLM-blad, Zee land een contractloze periode ingaan. (Van onze correspondent) AXEL Onder auspiciën van de Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaarden-fokkerjj in Nederland, gevestigd te Bilthoven, is kort geleden in Zeeuwsch-VIaan- deren het initiatief genomen om tot oprichting te komen van een vere niging ter bevordering van de warmbloedfokkerij In Zeeuwsch- Vlaanderen. Het doel van de vereniging is de bevordering van en belangstelling voor de warmbloedfokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen met alle daar toe geëigende geoorloofde middelen. De vereniging zal voorlopig Axel als standplaats aanhouden. Het bestuur wordt gevormd door de heren dr. Th. Melchers uit Koe wacht voorzitter, E. Vrusch uit Axel, secretaris, A. Milliano uit Oostburg P. den Hamer uit Axel bestuurslid. Een vijfde bestuurslid zal nog nader worden aangewezen. Thans staan bij de vereniging reeds 35 leden ingeschreven. HEERENVEEN (ANP) 0ni veer 5.000 Friese boeren, bijna el derde deel van de gehele Friese W renstand, hebben zaterdagavond j, het ijsstadion te Heerenveen een mal saai protest laten horen tegen d, toestand in de melkveehouderij. Ten gevolge van de daling vatu melkprijs heeft de veehouderij de J gelopen maanden aanzienlijke verlk' zen geleden. Verschillende boejB droegen spandoeken met zich irJ waarbij een met het opschrift „Vi% dat we smoren, zal ieder ons hor De boeren hebben een motie genomen, die ter kennis van de ri ring zal worden gebracht. In de mot# spreken de 5.000 leden van de dij, Friese standsorganisaties hun ernsti, ge ongerustheid uit over da grote 4 ling van de melkprijs. Tevens geVeJ zij uiting aan hun verontrusting over het beleid van de regering over d, maanden april en mei. «N (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de Rittense- straat is het vierjarig meisje C. de R. uit Tilburg dat onverwacht de straat overstak, aangereden door een personenauto, bestuurd door T. W. uit Vlissingen. Met een gebroken b">en diende zij te worden opgenomen in het Sint Jozefziekenhuis te Vlissin gen. TWEE HAMBURGERS hebben zater dag een reis van 48.000 km rond de wereld op een 13 m lang vlot een katamaran voltooid. Zij wa ren 22 maanden onderweg. DE PERZISCHE provincie Azerbeids- jan is zaterdagavond door drie zware aardschokken getroffen, waardoor zeker veertig personen, onder wie vele vrouwen en kinde ren, om het leven zijn gekomen. [N HET westen van Algerije zijn door hevige regen grote overstromingen ontstaan, die volgens beschikbare berichten negen mensenlevens heb ben geëist. Het trein- en wegver keer tussen Algiers en Oran is ge heel gestremd. MIDDELBURG Vleeshal Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater n. opend van 9 tot 18 uur 1 Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zee'.atj BORSSELE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverj. TERNEUZEN Luxor 20 uur Lokkend havenkwartier, 18 J, HULST Bioscoopgebouw 20 uur Nick Carter keert terug, 14 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverj. ANTWERPEN Rex The secret war of Harry Frier ill 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 213 0 u» Odeon A man for all seasons, a.l 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, a.l. 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur Rubens Custer of the West, a.l. 12, 15 en 21 uur Ambassades In de hitte van de nacht 18 j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uit Savoy H' Iga, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Quellin De getemde feeks a.l, 14, 16.25, 18.50 en 21.15 uur Capitole Savage Gringo, 18 J. 12, 14. 16, 18, 20 en 22 uur KNS 20 uur De meeuw (Tsjechowl NKT 20 uur Horen en zien (Shafferl KVO 20 uur Wiener Burgtheater met „Einen Jux will er sich machen" BRUGGE Memlinc Wacht tot het donker wordt 18 jaar Zwart Huis De risico's van het vd, 18 jaar Forum Volle zon, 18 j. Capitool De onbestrijdbare zwarte# der, 18 j. Scala Bonnie en Clyde, 18 J. 1ENT Capitole Caroline Cherie, 18 J. Majestic Geweld in Jericho, 18 J. Plaza De tijger in de val, 18 j. Select A man for all seasons, al Savoy Spanning in Griekenland, II j. NTG 20 uur Genousia T. NIKLAAS Eden Vier meisjes maken een man, 15 J. Century De vijanden, 18 j. Palace Bloed in het gebergte, II j, Scala Operazione commando, 18 MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater. Geopend van 9 tot 18 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.3017.30 u. Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland KLOOSTERZANDE 14 uur Premiekeuring stieren en vrou welijk fokvee 1968 ZAAMSLAG 10 uur Premiekeuring stieren en vrou welijk fokvee 1968 KORTGENE Stadswijnkelder 14 uur Vergadering waterschap N.-Beveland TERNEUZEN Luxor 20 uur Lokkend havenkwartier 18 jaar KATTENDIJKE Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering GOES Landbouwcentrum Wcstwal 58: 10-" en 1416 uur Spreekuur VoorlichtW- centrum Huishouding en gezin (telet 01100-6440). ANTWERPEN Bioscopen: Zie onder Vandaag KVO 20 uur Wiener Burgtheater w „Ejnen Jux will er sich machen BRUGGE Bioscopen: Zie onder Vandaag GENT Bios/open: Zie onder Vandaag NTG 20 uur Genousia ST. NIKLAAS Bioscopen: Zie onder Vandaag

de Stem | 1968 | | pagina 2