Permanent overlegorgaan voor één havenpolitiek in Benelux Moderne keukens Zweedse week in Ylissingen Jongeren krijgen ruimere plaats in pastoraal beraad raadgevende interparlementaire beneluxraad Delwaide: „Antwerpen stelt grond prijzen in volle daglicht vast W.-Brabant bundelt zijn krachten Zwaar programma voor Zeskamp-ploeg in Halle VAN 15 TOT 22 JUNI Aanvoer van bloemkool loopt terug Het Zeeuws kamerorkest miste oude homogeniteit papier voor uw *-pen Even uitblazen mevrouw IN GROTE STEDEN ZIJN BABY'S MINDER GOED „GEHUISVEST Voorstel in bisdom Breda LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. Twee wijzigingen in voetbalcompetitie Verwijt Kippesalade op moederdag PROGRAMMA Verkeer Wielrennersopstand VI Katholicisme- Socialisme II Weer voetbalden Russen in Terneuzen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 MEI 1968 (ADVERTENTIE) bezoekt onze showroom B redaCrogtdiik68,Te!(01600) -23744 Middelburg: Vlissingso Singel 1S-18, Telefoon (01180)-50 55 LSP (Van onze sportcorrespondetit) GOES In het wedstrijdprogram ma van de KNVB afdeling Zeeland voor het komende weekend zijn twee wijzigingen gekomen. In de eerste klas van de zaterdag competitie komt de wedstrijd 's Heer Arendskerke-Kats in de plaats van de eerder vastgestelde ontmoeting Beve- landers-Kats. In de eerste klas van de zondagcompetitie is Zeelandia- Jong Ambon uitgesteld. In plaats van deze ontmoeting wordt morgen Ro- bur.Jong Ambon gespeeld. (Van onze speciale verslaggever) LUXEMBURG De raadgevende interparlementaire Benelux raad besloot gisteren aan het ministerscomité de aanbeveling te doen een permanent overlegorgaan in te stellen om zo tot een gemeenschappelijke havenpolitiek in de Benelux te komen. De aanvaarding van de resolutie, waarin de aanbeveling is neergelegd, was het sluitstuk van een discussie over de vraagstukken rond de Wester- schelde. Dat de drie regeringen het werk helemaal overlieten aan de Lu xemburgse minister Büchler (landbouw), de enige bewindsman die aan wezig was, viel bij de raad in slechte aarde. De Nederlandse afgevaardigde mr. J. Burger: „De Nederlandse minister van verkeer en waterstaat had hier moeten zijn." Ook de nieuwe voor zitter van de raad, de Luxemburger A. Berchem, laakte de afwezigheid van de bewindslieden. De Antwerpse schepen L. Del waide drong sterk aan op de instel ling van een Benelux-executieve, die de stagnerende samenwerking tussen de drie landen nieuwe impulsen zal moeten geven. De Nederlandse zee havens maakte hij het verwijt dat zij onderling overleg plegen alsof de Bel gische havens niet bestaan en dat terwijl Antwerpen voor de uitbrei ding van zijn haven op Nederlands grondgebied is aangewezen. „Wij doen ons best", zei hij, „de concurrentie met grote omzichtigheid en in Beneluxgeest te voeren". in de gemeenteraad, zei hij. vastgesteld" Zowel de heer Delwaide als de Ne derlandse afgevaardigde ir. S. Pos thumus, die de verhouding tussen Rotterdam en Antwerpen er een van „jaloers wantrouwen" noemde, dron gen aan op een gezamenlijk optreden van de Beneluxlanden tegenover het Tf-^tiduitse Leber-plan. Het Nederlands verwijt dat Ant werpen met de grondprijzen knoeit, wees hij van de hand. „Onze grond prijzen worden in het volle daglicht, -// Ieder jaar worden in de maand mei een 1.200 jonge moeders ge ënquêteerd over de voedings- en verzorgingsgewoonten van hun baby. De resultaten van de vorig jaar ge houden enquête, die betrekking heeft op baby's tot en met negen maan den, zijn inmiddels geanaliseerd. Onder meer werden vragen ge steld over de huisvesting van de Nederlandse baby. Gebleken is, dat 53 procent van de baby's over een eigen slaapkamer beschikt. De overi gen moeten met minder genoegen nemen. De verkregen antwoorden werden als volgt uitgesplitst: baby heeft eigen slaapkamer- the 53 procent; baby deelt slaapkamer ouders 32 procent; haby deelt slaapkamer andere kinderen 10 procent; baby slaapt in woonkamer 4 pro cent; baby slaapt Op andere Plaats 1 procent. Totaal 100 Procent Aantal ondervraag den: 1.242. Van alle baby's slaapt 57 pro- c®nt 's nachts alleen; de overi gen moeten hun slaapvertrek delen roet 1, 2 of meer andere personen en wel: otet een andere persoon 9 pro- tont; met twee andere perso nen 32 procent; met meer dan twee andere personen 2 pro cent. De „huisvesting" van de baby is net slechtst in de grote steden. In Amsterdam, Rotterdam en Den "aag blijkt gemiddeld slechts 30 pro cent van de baby's over een eigen slaapvertrek te beschikken. Uiteraard speelt ook de welstand an de ouders een rol. Bij de minst raagkrachtigen is de situatie gelijk an het gemiddelde voor de grote vb .Naarmate het welstandsni- »i»U sjDS'' wordt het percentage Ben kamers voor de baby ho- Li hoogste welstandsklasse »lfs 78 procent. Tijdens het onderzoek werd ook gevraagd in hoeverre de man be- ri„ c a,am 's hij het verzorgen van J onhy. Daarbij bleek, dat twee- coL van mannen de baby wel ns een schone luier geeft. Deze 'lp is echter in verreweg de mees- gevallen slechts incidenteel. j jn opmerkelijk resultaat lever- vraag op, in hoeverre de eer- - j babykleertjes worden bewaard, j .jonggeborene eruit is ge- v j Niet minder dan 82 procent de w "Afvraagde moeders bleek kleertjes nog te bewaren. Geen eigen kamertje voor kleine Wimpie iiimiiiwiimiiiiHiiiiuiimiiiHiimmiiiHiiiuiiiiiuiiiiHiii Moederdag betekent een rustdag voor moeder. Ze moet zich lekker kunnen laten verwennen door man en kinderen en zo weinig mogelijk in de keuken vertoeven. Wanneer het voor de rest van het gezin een te grote opgave is om voor de warme maaltijd te zorgen, Iaat moeder dan een dag tevoren een smakelijke salade maken, die als volledige maaltijd dienst kan doen. Lieve moeders, eet morgen eens kippesalade en maak deze vandaag klaar. Laat vooraf een kop bouillon gaan en serveer de kippesalade met toost en boter. Geef vanillevla met aardbeien en slagroom toe. Het maken van een kippesalade eist de volgende handelingen en in grediënten: Ontbeen een gegrilleer de kip. Laat een blik selderij uit lekken en snijdt de groente in dun ne reepjes. Was 250 gram champig nons en halveer ze. Kook ze vijf minuten. Daarna moet u ze laten afkoelen en laten uitlekken. Vervol gens snijdt u vier schijven ananas in kleine stukjes en meng kip, ana nas, champignons, selderij samen met 250 gram jonge, in dobbelsteen tjes gesneden, kaas. Maak de sala de daarna op smaak met eenachtste liter sour cream, sap van een ci troen, paprikapoeder, peper, orega no, aromat, zout en wat gesneden bieslook. Doe de salade op een plat te schotel en garneer deze met sla, partjes hardgekookt ei, tomaat en versgehakte peterselie. Volgens de heer Delwaide is dit plan gericht tegen de Beneluxhavens in het voordeel van de zeehavens Hamburg en Bremen. Volgens artikel 69 van het Bene- luxverdrag hebben Nederland en België zich verplicht tot „harmoni sche ontwikkeling van en actieve sa menwerking tussen hun zeehavens". Maar van uitvoering van dit artikel is tot nu toe niets gekomen. Ir. Pos thumus en mr. J. Burger achtten dat een voor de rechtsvorming gevaar lijke zaak. „Het is krankzinnig dat we dat maar gewoon vinden", aldus ir. Posthumus. Mr. Burger zei dat hij de teleurstelling over de gang van zaken in de Benelux best kon begrijpen. Hij beloofde klachten van de raad ook in Den Haag en Brussel ter kennis te brengen. Hij zei ook dat de Beneluxconferentie waar over de instelling van een executieve be slist moet worden tengevolge van de kabinetscrisis in België wel zal wor den uitgesteld. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Tijdens een ver gadering in hotel Britannia in Vlis- singen heeft de voorzitter van het Vlissings Actiecomité het program ma bekendgemaakt van de Zweedse week, die van 15 tot en met 22 juni in Vlissingen zal worden gehouden. Hij maakte bekend, dat slechts 52 reacties zijn binnengekomen van de 800 brieven, die gestuurd zijn naar importeurs van Zweedse goederen. Hiervan waren 15 positieve reacties. O.a. van importeurs in confectie, tex tiel, aardewerk, droogkasten en gras machines. Een wat opgewekter ge luid, was dat de Marinekapel in ie der geval tijdens de Zweedse week zal optreden. Door de leerlingen van de Detail handels Vakschool zullen twee ver grote Dada-paardjes worden gemaakt die op een bepaald punt in de stad zullen worden opgesteld. Deze paard- jes zijn een toeristisch symbool voor Zweden geworden. Op het program ma staat verder een kranslegging bij het standbeeld van Michiel de Ruyter door de Zweedse marine en een uit Zweden afkomstige tentoon stelling in het stadhuis. Een aantal restaurants zal Zweedse gerechten op het menu nemen. De bioscopen zullen alleen Zweed se films vertonen. Tevens zal gepro beerd worden een Zweedse popgroep te laten optreden. De stad zal ver sierd worden met Zweedse vlaggen. Vrijdagmiddag 14 juni om onge veer vier uur zullen twee Zweedse fregatten aankomen met in totaal 250 man aan boord, 's Avonds is er een officiële ontvangst van de Zweedse bemanning door het Neder landse marine. Zaterdagmorgen 15 juni wordt de Zweedse week officieel geopend door de Zweedse ambassa deur. Het is de bedoeling, dat tij dens deze opening ongeveer 750 kin- (VERVOLG VAN PAG. 1) slaagd contact te krijgen met de bur gemeester van Etten-Leur. De berichten die melding maken van de opheffing van Woensdrecht als luchtmachtbasis en de vestiging van een burgerluchthaven in West- Brabant hebben de plannen die be staan bij het bestuur van het vlieg veld Seppe eigenlijk doorkruist. Er bestonden n.l. plannen om dit vlieg veld op korte termijn uit te breiden. In een vergadering die gisteren is ge houden zijn de recente ontwikkelin gen onderwerp van bespreking ge weest. Met de Rijksluchtvaartdienst zal over de toekomstige bestemming van Seppe opnieuw overleg worden gepleegd. deren evenzoveel balonnen zullen los laten. Voor de avond is er een dans avond georganiseerd voor de Zweed se marinemensen. Maandag zijn er sportevenementen voor de Zweedse marine, bestaande uit zwemwedstrij den, kanowedstrijden en een voetbal wedstrijd. Maandagavond treedt de Marinierskapel op met fakkeldragers uit Rotterdam. Dinsdag 18 juni ge ven de muziekkorpsen Oranje-Nassau en Vlijt en Volharding een uitvoe ring, terwijl voor woensdag 19 juni een grote volkszangdag onder lei ding van Cecile Moerdijk is geor ganiseerd. Voor donderdag 20 juni staat een uitvoering van een accor deonvereniging en een folkloristische avond met medewerking van de boe- renkapel van Ons Genoegen op het programma. Vrijdag 21 juni zullen 's middags helicopters voor de bou levard reddingsacties uitvoeren, 's- Avonds is er een uitvoering van de gymnastiekvereniging V.T.V. (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Op de komende vergadering van het Diocesaan Pastoraal Beraad van het bisdom Breda op woensdag 15 mei zal als voorstel in behandeling ko men de instelling van een beraad van jongeren in het bisdom. Dit beraad zou volgens het voorstel een eigen afvaardiging naar het Diocesaan Pastoraal eBraad moe ten kunnen zenden. Dit voorstel wordt via de agenda commissie aan de orde gesteld als uitvloeisel van een opiniepeiling, die gehóuden is bij de afsluiting van de eerste periode van twee jaar die het Diocesaan Beraad er nu heeft zitten. Die opiniepeiling wilde aan het licht brengen in hoeverre de leden veranderingen wilden zien in de opzet van het Beraad. De meerderheid gaf daarbij te ken nen, dat voor de jongeren een rui mere plaats ingeruimd moet worden. De resultaten van de opiniepei ling komen verder op tafel in de vorm van een gewijzigd statuut voor Het Diocesaan Pastoraal Beraad- De veranderingen die uiteraard nog de goedkeuring van de verga dering behoeven betreffen aller eerst de samenstelling zelf. Lid blij ven: het kapittel, leiders van vormen van kerkelijke opleiding en van spe ciale instituten; de veertien dekens; de twee in het bisdom wonende ab ten; afgevaardigden van het Dioce saan Religieuzenberaad. De afvaar diging der dekenaten blijft, behalve uit de dekens, bestaan uit nog vier personen, maar deze behoeft niet meer gevormd te worden uit twee priesters en twee leken, doch kan ter plaatse vrij worden samengesteld, met de beperking dat ten hoogste twee priesters kunnen worden geko zen. Van deze twee priesters dient één kapelaan te zijn. Voorts wordt dus in het Diocesaan Pastoraal Be raad plaats gemaakt voor een aan tal jongerenzetels. Het voorstel behelst verder de vor ming van een groep leden met ad viserende stem, te weten de leden van het secretariaat van het Beraad, de perschef van het bisdom tevens verantwoordelijk voor de voorlich ting over het Diocesaan Pastoraal Beraad en enige door de bisschop uit te nodigen deskundigen op ver schillend terrein. Tot nu toe had den al deze personen gewoon stem recht. Ten derde wordt in het ont- werp-statuut de mogelijkheid gescha pen vertegenwoordigers van andere kerken en levensbeschouwingen uit te nodigen als waarnemer naar het Beraad. Volgens het voorstel zal de verga dering in plaats van drie keer per jaar voortaan twee keer bijeenko men, maar daar staat de mogelijk heid tegenover regionaal bijeenkom sten te houden en secties te vor men. De toelichting op het agenda punt verwijst trouwens nadrukkelijk naar de wens lokaal of regionaal (met name via de dekenale bera den) activiteiten te ontplooien, mede om zo tot een geschakeerde ver- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De heer M. A. Mondeel, werkzaam op het stadhuis in Middelburg en lid van de atletiek vereniging „Dynamo" is een van de mensen van de Middelburgse zes kampploeg. Vanavond zai deze ploeg in een televisieuitzending onder aus piciën van de NCRV en de BRT in Halle (Belg.) met de Nederlandse ste den Sliedrecht en Aalten een spor tieve strijd voeren tegen de Belgische steden Halle-Veurne en Zelzaete. De Middelburgse groep is samen gesteld onder leiding van „non-play- ingcaptain" W. Hinderks. Ze bestaat uit dertien leden van verschillende sportclubs, die zullen deelnemen aan de behendigheidsproeven. Voor de denkproef zal deelnemen de heer drs. H. Ulrich. Over het meedoen aan deze zes- kanmp zegt de heer Mondeel: „Ik vind het erg leuk er naar toe te gaan. Mijn vrouw blijft thuis en gaat onze prestaties via het beeldscherm vol gen. Onze proef in Halle bestaat uit een vier en een halve kilometer lan ge marathon. We vertrekken vanaf het marktplein en worden gevolgd door de rijdende camera's van de BRT. Er is onder andere een heel gek nummer voor ons uitgezocht. Een start met de benen aan elkaar ver bonden door handboeien. Je wordt dus met je ploegmaat een soort Sia mese tweeling. Met die binnenbenen aan elkaar geboeid en gearmd moe ten we dan een afstand van misschien 1000 of 1500 meter lopen en hopelijk in drie gedeelten, hoewel dat nog een verrassing blijft. Wij hebben al veel geoefden op dit nummer en het zal wel meevallen. Zo geboeid moeten we dan als eerste hindernis een lad der opklimmen naar een drie meter hoog plateau. Op het plateau vinden we dan een sleutel waarmee de boei en kunnen worden geopend. Ook ligt er voor ieder nog een zak van 50 kilo waarmee we op sjouw moeten tot we een muurtje tegenkomen waar de zak overeheen gegooid moet worden. Daarna moeten we onder zo'n grote M. A. MONDEEL ....veel geoefend.... caranavalsreus kruipen en die zo snel mogelijk naar de finish brengen. Hiermee is onze proef, waar we echt wel de handen aan vol zullen hebben, afgelopen". De heer Mondeel is vol goede moed. Hij heeft, zoals ook de andere jnensen van de Middelburgse groep steeds getraind. Om te oefe nen op het zak sjouwen nam hij een zak gevuld met graszoden uit zijn tuin tot het juiste gewicht en liep dit op de nek acht keer een brand gang van 135 meter. „Je transpireert vreselijk en leert echt wel, dat 50 ki lo op de nek heus de moeite waard is." tegenwoordiging te komen, waarin ook vormen van bijzondere zielzorg tot hun recht te komen. Het Diocesaan Pastoraal Beraad zal zich op 15 mei eveneneens bezig houden met een voorstel tot instel ling van een permanente adviescom missie aangaande het leven en wer- xen van de priesters. Gesprekson derwerp van de komende vergade ring is de houding van het Bisdom Breda ten opzichte van het ontwik kelingshulp. (Van onze oorrespondent) Op de Zeeuwse veilingen is de aan voer van winterbloemkool weer over het hoogtepunt heen. Er is nog wel sprake van een redelijk aanbod, maar toch lang niet meer in de hoeveelhe den van eind vorige week en begin deze week, toen met name de veiling „Walcheren" te Middelburg dagen had met meer dan 100.000 stuks van dit produkt. Op verschillende bedrij ven is de oogst reeds helemaal klaar. De prijs is in de loop van deze week geleidelijk gestegen. Het aan bod nam af en door de koude werd de vraag groter. De beste partijen kool, die in het begin van deze week rond 50 cent per stuk noteerden, wer den eind van deze week verkocht voor plm. 1.per stuk. Zelfs de mindere kwaliteiten, die aanvanke lijk niet te verkopen waren, gingen later weer weg voor 15 tot 25 cent per stuk. Door de telers is het over het algemeen geen best seizoen ge weest. De produktie was groot maar tijdens de drukste aanvoerdagen wa ren de prijzen te laag voor een ren dabele teelt. Daarbij kwam, dat door het warme weer van eind april de ontwikkeling van de kool zo snel ging, dat de kwaliteit zeer ongunstig werd beïnvloed. Het percentage kleine kool en afwijkende kwaliteit was dit jaar zeer groot. GOES Het Zeeuws Kamerorkest dat gisteravond in hotel „De Koren beurs" te Goes concerteerde onder leiding van Francois Olivier, telde zo te zien verscheidene niewue leden. Dat is een verheugend verschijnsel, want bij de concerten, die we de laat ste jaren van dit ensemble beluister den, werd de Zeeuwse inbreng hoe langer hoe kleiner. Dit houdt (wat de nieuwelingen betreft) natuurlijk ook in, dat zij eerste een beetje eigen moeten raken in zo'n nieuwe omge ving. Dat was gisteravond nogal eens merkbaar. De glans, die over het Zeeuws Ka merorkest lag, was er niet helemaal, hoewel er met het bekende enthou siasme werd gemusiceerd. Wanneer men weer helemaal op elkaar zal zijn ingespeeld zal die glans echter zeker weer terugkomen. Merkwaardig was, dat men bij het slotnummer (een aantal Roemeense volksdansen van Béla Bartok) het gevoel kreeg dat er een geheel an der orkest aan het spelen was. Hier bruiste het van doorleefd musiceren. Een keurige prestatie. In het concert voor hobo en strijk orkest van Telemann kon men de jonge hoboïst Frank van Koten be luisteren, die reeds meer in Goes is opgetreden. Van Koten heeft zich op fraaie wijze van zijn taak gekweten. Een mooie volle toon gecompleteerd met een goede voordracht, die vooral in de langzame delen tot uitdrukking kwam, waarbij het orkest hem in het algemeen goed begeleide, brachten de ruim honderd bezoekers tot een langdurig applaus. Het concert werd geopend met „Concerto grosso op. 3 no. 3" van Handel. In het eerste deel had men nogal eens moeite elkaar te vinden in de snelle passagers. Naast de strij- kersgroep werd zeer verdienstelijk de fluitpartij vertolkt door de heer Bo nebakker. De Symphonie voor strijkorkest van Haydn, frisse muziek en een genot voor het oor, werd soms wat ruw gespeeld. We hopen dat bij een vol gende uitvoering het orkest weer die homogeniteit bezit, die het eigen is. A. L. Met betrekking tot het artikel „Ruim te" in uw blad van woensdag j.l., ben ik van mening, dat de situatie in het verkeer voor een deel zou kunnen wor den verbeterd door een drastische men taliteitsverandering van de deelnemers, waartoe wellicht het volgende zou kunnen bijdragen: 1. Het weren van onzindelijke reclame slogans in de pers in de geest van „Dit is geen sportwagen maar een wagen om sportwagens in te halen". Het is zonder meer duidelijk, dat hier gespeculeerd wordt op datgene, waarin de ene mens de ander een wolf kan zijn. 2. Het veel intensiever stimuleren van een juist verkeersgedrag, via alle publiciteitsmedia, met een beroep op naastenliefde en saamhorigheidsge voel. Laat men vanaf de kansels deze koe toch ook eens bij de horens vatten (hoe mank dit beeld ook gaat). 3. Het verbod (en toezicht op de na leving) van het gebruik yam zgn. „sport-uitlaten" en andere onnodig lawaai of hinder veroorzakende at tributen, waarbij ik ook denk aam rokende diesels. 4. Het veel strenger straffen viam aller lei vormen van wegpiraterij. Voor onverbeterlij ken zou een aanteke ning in het rijbewijs, bij grove over- treding en eventuele intrekking, een prachtige stok achter de deur zijn. 5. Het publiek moet er voorts van wor den doordrongen, dat men in be paalde omstandigheden beter even de (brom) fiets, dan wel de benen wagen of de bus kan nemen. Overi gens zal het gebruik van de parti culiere auto in de stad vanzelf wel afnemen, nu de lol er langzamer hand afgaat. Tenslotte zou ik er zeer voor willen pleiten, dat hier te lande ingevoerde of vervaardigde auto's van overheids wege een technisch snelheidsbegren- zing dienen te hebben van bijv. 100 km per uur. Het is toch waanzinnig, dat men in een land als het onze, maar rustig 175 km en meer mag rijden als die snelheid eruit gehaald kan worden? BRiEDA W.G. Ik ben het roerend eens met de heer Janssen uit Oosterhout die zegt dat Jan Jansen nooit een Tour de France kan winnen. Vorig jaar startte Jan met het voor nemen om de tour te winnen. Na 1 week zag hij al dat dit niet ging en hij was tevreden met de fcroositprijS die groene trui heet. Die trui had hij te danken aan ren ners als Karstens en Haast die zich niet verzetten tegen het plan van Jansen, Zo'n ploeg krijgt Jan nooit meer ach ter zich. Als andere renners dit jaar voor een Rini Waigtmans en Hanrde Ste vens zó rijden als vorig jaar voor Jansen, dan kunnen zulke renners het veel verder brengen d'an Jan met z'n groene trui. OSSENDRECHT B. v. D. De Zeereerw. heer P. Doens pr. zal met mij in de meeste woordenboeken een juiste interpretatie kunnen vinden van „socialisme", deze zal ongeveer als volgt luiden: een stelsel waarbij pro- duktiemiddelen en grond in handen zijn van de gemeenschap en waarbinnen de produktie wordt bepaald door de be hoefte in die gemeenschap. Sedert ge ruime tijd is dit door F.v.d.A. en N.V.V. geschrapt uit de beginselpro gramma's, waaruit bij gevolg blijkt dat noch de genoemde partij, noch de ge noemde vakbeweging het predikaat so cialistisch verdient. Voor mij behoeft de dialoog tussen katholicisme en socialis me, overigens niet. Het christendom en zeker het katholicisme, heide vruchten van bovenzinnelijk denken kunnen wei nig elementen toevoegen aan een we tenschappelijk systeem van gemeen schappelijkheid dat ondanks de kerken toch komt omdat het ligt in de lijn van de historische ontwikkeling, Het kapi talisme, en toch zeker het huidige neo- kapitalisme leidt tot een situatie waar bij (tijdelijk) de macht van enkelen zich uitstrekt over velen dit alles leidt vanzelfsprekend tot nog meer mis bruik van macht, onrust, sociaal on recht en relatieve verarming van die velen (zie U.S.A.) hieruit zal m.i. een revolutionaire situatie ontstaan. Het systeem bevindt zich in zijn nadagen en staat op instorten. ROOSENDAAL J. van H. En dat zei Mars ook al (Redactie). (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het begin van dit jaar speelde een elftal van Rus sische zeelui tegen een elftal van de n.v. Aug. de Meijer Zonens Scheep vaart te Terneuzen. Nu wordt ver teld dat alle Russische zeelui, die in Leningrad komen, tegen elkaar ver tellen: „Als je in Terneuzen komt, dan kun je daar voetballen". Dat zou dan de reden geweest zijn waarom vrijdagavond een elftal, sa mengesteld uit opvarenden van de „Bobrujskles" tegen het elftal van de n.v. De Meijer speelde op een van de velden van het Zuidersportpark. Voor de wedstrijd werden van Rus sische zijde een vaantje en een me daille en van de De Meijers een be ker uitgewisseld. Vlaggen werden gehesen, dat wil zeggen het rood- wit-blauw en de maatschappijvlag van de n.v. De Meijer en de bloed rode met de hamer en de sikkel, werd niet aan politiek gedaan. werd alleen zo sportief mogelijk te gen elkaar gevoetbald. Het werd een sportieve en vriendelijke wedstrijd, waarbij bleek dat de mannen van De Meijer voor de Russen veel te sterk waren. Vier doelpunten was hun oogst. De Russen redden de eer; 41 dus voor Terneuzen. Er Er 3

de Stem | 1968 | | pagina 25