Jongeren hand vatten geven RO-D-YS RIES (21) BRENGT .OUDE ROCKERS" ZIJN IéIkihw INGER's 298.- ZE VERKOMMEREN BINNEN EEN FANTASIELOZE WERELD DRIEKWART IS OVERGELEVERD AAN DE I TIENERBLADEN de machine? invochten. Persen Sneller en beter, of zonder stoom, w goed! itgewicht strijker iet het unieke datnoöitinde rvice en vertrouwen Iverzetmachines te koop CHINCHILLA'S KWEKEN jLIÜBN ■3f 26 lips tuimeltop'Strijker BULLDOZER D 6. RUSTON R B /800 1 bak. ATLAS GRIJ. tractor type 602 en 402. l'AN DEN EERENBEEMT 04100 - 38426 Hebt u een paar duizend gulden en een kamer, zolder of schuurtje vrii? Gaat dan Als hobby, bijverdienste of beroep een "levende" en lonende bezigheid. Chinchilla's dragen de kostbaarste bontsoort ter wereld, die tot f 150,. per pels oplevert en waarvan wij ook de afname van levende dieren schrif telijk garanderen. uropa's oudste en meest ervaren kwekertjem fSNATIONAAL CHINCHILLA N.V. ven) - Dahliastraat 23 - Tel. 04904-2628 thnoramib' taaltje van Singer's interna» ale vakmanschap: Golden ioramic. Een 2igzag naaima» ae, die niet alleen zo'n exclo* e schuine naald heeft, maat endien... een knoopsgatauto- itl Voor 7 verschillende opsgaten. Een droom van 'n Mie. waarop u letterlijk alles sadsnel en gemakkelijk kunt :en. Na ook tijdelijk met het :iale jnruil-voordeel van 50.» 250.-... plós'bovendien teak' ten naaimeubel ter waaide 150.- cadeau! DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 11 MEI 1968 JOHAN VAN DER HEYDEN openstaan voor alle mogelijkheden In maart Is de zesde single van RO-D-YS op de markt gebracht. Met „Any time" gaat deze groep, die woont in Oude Pekela, weer een aanval doen op de hitlijsten. Inmiddels is RO-D-YS hard aan het werk aan een tweede LP, waarop het zich in een nieuwe rorm laat horen. Wigger Kenter lal enige nummers zingen. Ook zullen zij het draaiorgel ais beat- instrument introduceren in het nummer „Is n't it a good time". Tijdens de Pinksterdagen gaat E0-D-YS in zijn boerderij in Oude Pekela een fanmeeting houden, waar andere Nederlandse groepen zullen optreden. Ook zijn uitgeno digd The Amen Corner en The Small Faces. Het feest begint za terdagsmiddags om 3 uur en zal tot diep in de zondagavond door- (aan. (Van onze 20-Wij redactie) M 68 is een driewekelijkse krant voor jonge mensen. Een opvallend fris blad, een uitschieter in de zin van bladen voor jonge mensen. De krant komt uit het Limburgse Venray, maar is landelijk van karakter en inhoud. „Het blad wil de jeugd confronteren met eigentijdse ont wikkelingen, deze enigszins analyseren en zodoende de jongeren de handvatten geven waar het om gaat in deze tijd", aldus Johan van der Heyden, 32 jaar, hoofdredacteur van M 68, priester van de Congregatie Marian Hill Hij tracht midden tussen de jongeren te staan, echter niet als priester. Zelf zegt hij: Zes en een halve dag per week ben ik journalist een halve dag priester" M 68 schrijft over zaken als Vietnam, dienst- weigeren, de kwestie Leuven, LSD, hippiebewegingen sexualiteit niet meer sinds we ontdekken dat dit een veel groter probleem van de vol wassenen dan van de jeugd is. Daarbij wil Van der Heyden zijn blad niet binden aan de wereldbeschouwelijke, religieuze of politieke dog ma's. Waarom? Van der Heyden: „Wij willen openstaan voor alle mogelijkheden die er zijn in de wereld. Centraal bij ons staat echter de mens. Het gaat erom of hij werkelijk mens kan z(jn. Daarvoor ligt zijn norm in de ander. Wanneer dit wordt erkend vindt communicatie plaats. Ongeformuleerd leeft dit onder de jongeren. Zij willen een ruimere gezichtskring, maar dit is gewoon nog niet bekrachtigd. Zij hebben ook geen gesprekspartner. Hun den ken ontstaat door de dialoog binnen de groep. M 68 wil voor hen een communicatiemiddel zijn, hen leren denken en de nieuwe tijd hanteren". M 68 voert het „algemeen en on afhankelijk" in het vaandeL Maar drukt priester-journalist Van der Heyden toch niet een katholiek stempeltje op het blad? „Nee, dat staat helemaal los van elkaar", betoogt hij. „Tien, twintig jaar geleden zou niemand dit stand punt geloofd hebben. De transfor matie van de wens door een be paald ambt is niet zo ingrijpend als men altijd heeft willen voorstellen. Ik zou naast het functioneren als priester-ambtenaar zondagsmorgens in de katholieke kerk, nog diverse andere functies kunnen hebben. Ik zou op het postkantoor achter het loket kunnen gaan zitten. Dan zou de vraag gerechtigd zijn in hoever re deze P.T.T.-ambtenaar invloed op uw schrijven heeft". „Mijn levenswerk ligt op het vlak van de menselijke communicatie. De krant biedt hiervoor meer moge lijkheden, dan uitsluitend mijn ker kelijk ambt'.' Van der Heyden: „Wanneer ik opnieuw zou kunnen beginnen, zou ik waarschijnlijk niet het priester ambt kiezen" - acht het niet gebon den van M 68 aan wat voor dogma ook noodzakelijk om te kunnen functioneren als communicatiemid del voor jonge mensen. Hij vindt het begrijpelijk en te recht, dat jongeren in verzet komen tegen de veelheid van regels en nonnen in de maatschappij: „Ze willen wat anders dan zich gedra gen zoals het hoort. Ze verkomme ren binnen die fantasieloze wereld. Kijk eens om je heen. Jongens, meisjes die nou leuk, levenslustig, met fantasie, met initiatief leven. Ze zijn zeventien, achttien jaar. Kijk als ze getrouwd zijn. Kijk als ze vijfentwintig, dertig zijn. 't Zijn de meest fantasieloze huisvrouwen en huisvaders die er bestaan. Terug naar M 68. Zou het blad z'n vijftigste jaargang halen? Van der Heyden: „De idee wel. Of het in deze vorm zal zijn is een vraag. Ik geloof dat een vrije onaf hankelijke communicatiemogelijk heid tussen jongeren nodig is en blijkt. Ik zeg met nadruk onafhan kelijk. Überhaupt zouden communi catiemiddelen onafhankelijk moe ten zijn, - nu zal men mij waar schijnlijk in een socialistische, com munistische hoek zetten. Zij mogen nooit afhankelijk zijn van particu lier winstbejag Volgens mij gaat 't per se fout wanneer ze in handen van het bedrijfsleven blijven. Eigenlijk zou dit gefinancieerd moeten worden uit overheidsgel den. Daar zijn wij al een hele tijd mee bezig. Maar de wet stelt op het ogenblik nog dat er geen subsidie gegeven wordt, tenzij je bent aan gesloten bij een door de wet erken de jongerenorganisatie. Dit weige ren wij. We zijn wel in gesprek met de Nederlandse Jeugdgemeenschap en met de gezamenlijke jongerenor ganisaties. We zijn nu op het punt dat zij zich hebben kunnen vereni gen met het uitgangspunt van M 68. Zij zijn allemaal praktisch reli gieus georiënteerd, maar zien wel het belang in van een blad als M 68. Ook al omdat hier een commu nicatiemogelijkheid geschapen wordt voor die hele grote groep van jongeren die langzamerhand buiten de organisaties is gegroeid. De jeugdbewegingen hebben hun tijd gehad. Twintig tot vijfentwin tig procent van de Nederlandse jeugd is nog gespecialiseerd. Vijfen zeventig procent staat er buiten, is overgeleverd aan tienerbladen. Dat grote bedrag dat het Nederlandse volk ieder jaar voor de jeugd vrij maakt in de vorm van subsidies is in handen gelegd van dit kleine groepje jeugdorganisaties. Zij voe len heel duidelijk aan dat het niet meer eerlijk is om dit geld uitslui tend te besteden voor de mensen die zich onder hun vleugels scha ren, dat er driekwart buiten staat, en ook recht heeft op dit geld". Van der Heyden, de zoveelste si garet opstekend filosofeert: „Nou ais wij subsidie zouden krijgen, dan zouden we een hele fijne krant ma ken". tóch nog 'n interessante aan» n Prachtige electrische naai» gzag en rechtstikwerk, aanzetten, x. nt u g ook s teak Ieet slechts T 79 TEL. 01650—4239 L5 TEL. 01654—202 EL. 01670—3272 TEL. 01150—2661 Van de 21-Jarige Ries Brouwers uit St. Willebrord mag de beat- muziek best verdwijnen. In tegen stelling tot de meesten van zijn leeftijdgenoten vindt hij beat „niet om aan te horen". Zijn belang stelling gaat uit naar rock and roll. De fervente luisteraars van radio Veronica zullen daarvan wel op de hoogte zijn, want Ries stelt sinds kort wekelijks een programma sa men van oude rockers. Het wordt iedere donderdagmiddag uitgezon den van vijf tot half zes als onder deel van Chiel Montagnes „Donder dagmiddagparade". Van Ries' liefde voor de rock getuigen bij hem thuis een paar honderd elpees, een paar duizend singles en nog een groot aantal bandjes. Stof genoeg om jaren we kelijks een programma „Rock Alone" samen te stellen. Voorlopig is het echter nog een experiment van Veronica. Ondanks alle goede voorspellingen over de terugkeren de belangstelling voor de rock and roll na de achteruitgang van de beat-interesse is eenzelfde roek- programma van Hilversum III na een half jaar weer uit de ether genomen. De jonge Willebrorder zelf is zeer optimistisch. Hij ge looft, dat er in Nederland en ook in het buitenland nog heel wat roek-liefhebbers zijn. De échte rock dan te verstaan. „Rock and roll hoeft niet wild te zijn," zegt hij. „De meeste mensen denken meteen aan Little Richard. Maar er zijn ook andere roek-zangers; er zijn heel goede, waar de meesten nog nooit van gehoord hebben." Als bekendste noemt hij Buddy Holly, Elvis Presley en Fats Do mino. Dat zijn ook de namen, waar naar nog wel eens gevraagd wordt in de platenwinkel, die hij nu sinds ongeveer een half jaar in St. Wille brord heeft. De collectie van de zaak bestaat hoofdzakelijk uit top hits. „Maar", zegt Ries, „Willebrord is toch geen dorp waar veel beat verkocht wordt. Wel veel Neder landse platen. Zoals de Heikrekels, Zwarte Lola, de Zangeres zonder naam. Naar klassiek wordt helemaal niet gevraagd, wel af en toe naar operette, 't Is bij ons een heel apart dorp wat dat betreft." Ries (die getrouwd is en een dochtertje heeft van drie en een half jaar) heeft wat vrienden om zich verzameld die de rock ook wel kunnen appreciëren en vaak 's avonds komen luisteren. Daar- »S8 05HW SS®S r -"/Trf;," V'.'. 77 'i;*' naast wisselt hj] bandjes uit met jongens uit het gehele land. Dat hij nog eens bij Veronica terecht zou komen had hij een paar maanden geleden nog niet kunnen denken. Aanleiding voor „Rock Alone" was een bezoekje met een manager van enkele Brabantse ar tiesten aan de Veronica studio. „Ik vroeg toen aan de technici of ze interesse hadden, maar ze zeiden: we draaien oude rockers genoeg. Ik: dat zijn toch geen echte. Toen zeiden ze: dan moet je naar Chiel Montagne gaan. Nou, en die was wel enthousiast. Ik kan in dat half uur draaien wat ik zelf wil. De teksten moet ik ook maken voor Chiel Montagne. Die praat dan de platen aan elkaar. Ik hoop dat er veel reacties komen en ook vragen om verzoeknummers. Dan krijg je tenminste een indruk van wat ze willen. En bovendien. Als er veel reacties komen blijft het bestaan. Dan komt er ook een betere finan ciële regeling. Nu krijg ik alleen de reiskosten maar vergoed. Ze zeiden dat dat in het begin de gewoonte is. Maar dat kan me niet zoveel schelen. Ik vind het veel te leuk om te doen." FATS DOMINO ELVIS PRESLEY J. T. BILL HAILEY (ADVERTENTIE) tWuLix&kt UQWd<uvYLe£ Ldt mn-jifo,- (iwddiuo HAWL) bij Koek iuitdQ/ox] !™~a' Bvtiju Nancy Sinatra en Lee Hazlewood blijven met hun country songs grote hits scoren. Hun single „Storybook Children" belooft een enorme kraker te worden. Binnenkort zal dit nummer ook verschijnen op een elpee met o.a. ook hits ais „Jackson" en „Summerwine". De b-kant van „Storybook Children" in ons land is „100 years", dat in de states ook al hoog geno teerd staat in de top twintig. Als je helemaal weg bent van „Bonnie and Clyde" kun je thuis nog wat van het gangstergeweld nagenieten bij de soundtrack van deze film. De originele soundtrack dan. Er zijn al meerdere elpees in omloop met de titel „Bonnie and Clyde", maar de echte soundtrack komt uit onder het Warner Broslabel. De muziek van Charles Strouse wordt gespeeld door Lester Flatt Earl Scruggs plus de Barrow-gang. „The Rip Roaring Elec trifying Sound of B C", WS 1742. The Motions hebben na enkele floppen weer een nummer op da plaat gezet, dat veel belooft. „Take your time" is de naam van de nieuwe single, waarvoor je best even kunt gaan zitten. Aan de achterkant staat het beste nummer van de elpee „Impressions of wonderfull", het liedje „Make it Legal." Op teksten van Lennaert Nijgh zingt Cobi Schreijer vier liedjes over Haarlem. „De ballade van de Spanjaardslaan", over wat eens Haariems mooiste laan was, „De holle boom van Kraantje Lek", waar volgens de plaatselijke legende de kindertjes uit komen, „Sint Bavo en het meisje", waarin de beschermheilige van de stad zich over een vondeling ontfermt, en „Dag Haarlem", een mijmering over het verleden. „Dag Haarlem" is tevens de titel van deze stereo-single (Negram Delta (DS 1280). NANCY SINATRA HET is natuurlijk allemaal moot en prachtig wanneer Boudewijn de Groot nu gaat opereren met een popgroep, maar het brengt wel wat financiële problemen met zich. Je kunt Boudewijn alleen nog maar krijgen, compleet MET zijn nieuwe popgroep „The Names And Faces". en dit laatste grapje kost je dan 800,netto. Plus vijftig cent reisvergoeding voor ieders kilometer. HET antwoord op de uitnodigende vraag van Egbert Douwe „Kom uit de bedstee, m'n Uefsta" komt uit de mond van Nellie van de Weduwe. Alleen probeert zij hem in zeer plat Amsterdams de bedstee in te praten. IN de twee maanden geleden onder de Vondelparkbrug in Amsterdam geopende beatkelder „Lijn 3" worden te veel glazen gebroken. In zes weken sneuvelden 190 glazen, dat zijn er gemiddeld 33 stuks per dag. De bijna 380 gulden schade, die dat opleverde, vindt de club „een waanzinnig hoog bedrag". De beatelub houdt nu een enquête onder het publiek, dat zelf aan kan geven wat er aan gedaan moet worden: plastic, verhoogde prijzen, statiegeld of meer licht. ARMAND heeft momenteel een beatgroep. Het is Riggisch uit Utrecht, Armand, heel erg gekortwiekt, is veel veranderd Hij protesteert en schreeuwt niet meer. Hij is een lieve jongen geworden. Men fluistert dat h|f een gooi doet naar de titel^ex- idool" van Nederland 1968. Een verkiezing welke nu ook in ons land zal gehouden worden. HUGO Gordfjn, de manager van Groep 1850 en kandidaat manager voor o.a. Motions, Daddy's Act en Circus is zoekende naar een kantoorruimte. Men heeft hem van zijn oud kantoor de huur opgezegd. Er kwamen volgens de omwoners te veel beatfiguren. Dat kwam niet overeen met de stand van da straat. Het kantoor lag in de Laan van Meerdervoort te Den Haag. DE Delftse formatie Tee Set heeft vorige week een „stunt" uitgehaald die alle begrippen omtrent een gevoelvol begrip tart. Solozanger Peter Tettero nam een cover-versie op van het John Rowles-succes If I only had time en droeg dat op aan de onlangs overleden ds. Martin Luther King. Buiten beschouwing gelaten, dat de tekst van een geringe kwaliteit is, willen we wel opmerken, dat het om een naargeestige commerciële zet gaat die een blamage betekent voor de Nederlandse amusementswereld. Had manager Kuppens alle opbrengsten dus ook het opnamegeld voor de studiomusici bestemd voor een goed doel, dan hadden wij erachter kunnen staan. Nu poogt men door het misbruiken van de naam van een edel mens het eigen batig saldo wat op te vijzelen. En dat hl een kwalijke zaak. Dat de grammof oonplatenmaatschappfj Negram-Delta hieraan zijn medewerking verleent, is op zijn zachtst gezegd dan ook merkwaardig. Maar geld schijnt nog steeds niet te stinken THE Small Faces hebben contractbreuk gepleegd. Ze hebben theaterburo Paul Acket laten weten tijdens de Nederlandse tournee in mei niet van de partij te zullen zijn. Reden: een geweldige aanbieding om in de States te komen spelen. En dat laten de Faces hun smalle gezichten niet voorbH gaan. Ackets Peter de Wit is in verband met deze contractbreuk naar Londen gevlogen, heeft de Faces daar niet kunnen overreden en is teruggekomen met een contract van THE KINKS in z'n zak. De Kinks zullen de hele Faces-tournee overnemen. En dat is niet eens zo gek.

de Stem | 1968 | | pagina 19