Kans voor Woensdrecht als Delta-vliegveld St-J NA OPHEFFING MIFITAIRE BASIS EVEN KIJKEN Zeeuwsch-Vlaanderen flJSSINGi ZIEKENI] Shell pols Antwerpt Over twee-drie weken eerste boorresultaat „Voor burger personeel (100) oplossing in de maak" GOES HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Weer braderie in Terneuzen LUCKY LUKE: DE NAIJVER Kapitaal BOSCH OPTIEK Dagblad De Stem Woensdrecht Jonge Nederlandse kunst in Goes COMMANDANT VLIEGBASIS: Hoogwater Interieurverzorging Meclielen (B.) en Rapide winnen liockeytoernooi Ruige Toepers wonnen punteiitoemooi van ONA Gemeente Goes Jubileumfeest op huishoudschool Gouden medaille O.N. voor M. P. Buter wot #*i waar? VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Point of no rc NIEUWE VESTIG DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 MEI 1968 BERGEN OP ZOOM WOENSDRECHT/RILLAND-BATH De gemeenten Woensdrecht en Bergen op Zoom en de maatschappij voor vliegtuigbouw Aviolanda te Hoogerheide hebben plannen voor de oprichting van een n.v. Tot Afhandeling van de Burgerluchtvaart op de Basis Woensdrecht. Die plannen moeten nu de koninklijke luchtmacht begin volgend jaar de basins gaat verlaten worden her zien. Zij zijn n.l. agestemd op zogenaamd medegebruik door de bur gerluchtvaart van de vliegbasis. Dat deelde burgemeester drs. L. van de Laar uit Bergen op Zoom ons mee naar aanleiding van het be richt over het vertrek van de lucht macht van de basis. Zoals bekend was de vliegbasis Woensdrecht al opengesteld voor de burgerluchtvaart. Het medegebruik heelt echter nog geen grote vormen aangenomen. Naar burgemeester v d. Laar meent „omdat er nog geen lichaam is dat het medegebruik pro pageert en stimuleert en de burger luchtvaart opvangt, b.v. door flight- planning en de verwezenlijking van een stationsgebouw en ruimten weer- in douane- en andere faciliteiten kun nen worden verricht". Burgemeester v. d. Laar acht het beschikbaar zijn van de vliegbasis, waarop landingsgelegenheid is voor o.m. vrachtvliegtuigen van grote be tekenis voor het Deltagebied, zeker waar het de industriële ontwikkeling daarvan betreft. „Nu de luchtmacht gaat vertrekken verdient het voor de deelnemers in de toekomstige n.v. tot afhandeling van de burgerlucht vaart, aanbeveling er „grotere ge- interesseerden" (kapitaalkrachtigen) bij te betrekken", aldus de burge meester. In het „Groene Boekje" van het zeehaveno verleg staat aangegeven dat het van belang is de mogelijk heden voor de burgerluchtvaart op de basis te onderzoeken in afwach ting van de realisering van een luchthaven in het Deltagebied. Of de vliegbasis nu die luchthaven kan gaan worden zei burgemeester v. d. Laar niet te weten. „Dat zal moe ten worden uitgezocht, b.v. door de planologen". „Voorlopig kan van de vliegbasis echter een dankbaar ge bruik worden gemaakt", was zijn commentaar. De raden van Bergen op Zoom en Woensdrecht zijn onlangs tijdens (ADVERTENTIE) Bosch Optiek Modieus gekleed Besteed u dan ook aandacht aan uw oogkleding Goed zien, maar er beter uit zien met, 'n moderne bril. Hulst - Terneuzen Uw mode-adviseur voor moderne oogkleding Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Sfeenstraat 14, Hulst, tel 01140-5377. Kloksfraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat II, rerneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, fel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstrsat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. besloten vergaderingen over de plan nen tot oprichting van de n.v. inge licht. De ontwerpstatuten zijn inmid dels naar de minister van defensie gestuurd. Die heeft al laten weten eerst te willen beschikken over of ficiële raadsbesluiten tot deelneming in de n.v. Directeur H. Westerhuis van Avio landa te Hoogerheide Zei ons van mening te zijn dat de bespreking met betrekking tot de oprichting van de genoemde n.v. thans „geïntensi veerd zullen moeten worden". Over het vertrek van de luchtmacht van de basis zei de heer Westerhuis ook dat daardoor de bedrijfsvoering op Aviolanda mogelijk vergemakkelijkt zal worden, omdat men straks niet meer gebruik behoeft te maken van een Nato-vliegbasis, met alle beper kingen van dien. Voor de stad Bergen op Zoom zal de ontruiming van de basis door de luchtmacht niet zo erg veel gevolgen hebben. Dat is althans de mening van burgemeester v. d. Laar. ïn Ber gen op Zoom woont slechts een be perkt aaïttal op de basis werkzame militairen. Het garnizoen Bergen op Zoom heeft een claim op de wonin gen en zal echt wel andere kandida ten voor huisvesting in deze huizen hebben, aldus de burgemeester. Locoburgemeester J. de Weert van Woensdrecht burgemeester J. de Leeuw was met vakantie noemde gisteravond het besluit van minister den Toom een grote teleurstelling. Niet alleen voor de gemeente Woens drecht, maar volgens de heer De Weert voor de hele streek. Hij dacht dat het vertrek van de militairen uit Woensdrecht goed voelbaar zal zijn bij de middenstand en het vereni gingsleven. In de gemeente Woens drecht zijn n.l. veel mensen van de luchtmacht actieve verenigingsbe stuurders. Teleurstellend is volgens de heer De Weert het opheffen van de vlieg basis ook omdat hierdoor de zuid westhoek een stuk werkgelegenheid verliest. Er werken tientallen bur gers op de vliegbasis. Ze zullen straks zonder werk komen te staan. Over de woningen die in Hooger heide en Woensdrecht (ruim 100) leeg komen te staan maakt de loco burgemeester zich niet zo druk „Er staan nog 260 woningzoekenden op de lijst", zei hij. De woningnood in de gemeente Woensdrecht zal door het vertrek van de militairen dus nog wat eerder worden opgelost". De heer De Weert was overigens ook van mening dat de vliegbasis nu geschikt moet worden gemaakt voor de burgerluchtvaart. Aan een derge lijk vliegveld heeft deze streek naar zijn mening beslist behoefte. Burgemeester J. Jobse van Rilland- Bath dacht gisteravond dat het op heffen van de vliegbasis wel een be hoorlijke uittocht uit zijn gemeente tot gevolg zal hebben. In Rilland- Bath wonen ongeveer 4 militaire gezinnen. „Het zal een aderlating worden voor de scholen en de mid denstand. Voor mij is het besluit van de minister een grote teleurstelling", zei burgemeester Jobse. Of de ge meente Killand-Bath straks met een overschot aan woningen komt te zit ten, is volgens de heer Jobse de vraag. Rilland-Bath heeft nog wel een aantal woningzoekenden maar als al le militairen tegelijk vertrekken dan zal het toch een probleem zijn alle woningen snel bewoond te krijgen Overigens is ook burgemeester Jobse van mening dat de vliegbasis Woens drecht heel best voor de burgerlucht vaart gebruikt kan worden. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Vrijdag 10 mei zal op de bovenverdieping van het voormalige weeshuis aan de Singelstraat te Goes een tentoonstelling „Jonge Neder landse kunst" worden geopend. Deze tentoonstelling is georganiseerd door do Culturele Raad Goes. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Over twee a drie weken hoopt men vanaf het boor eiland Transocean II (van de Neder landse aardoliemaatschappij) de eer ste resultaten van de boringen in de Noordzee te kunnen melden. Verder bevindt zich slechts het booreiland „Gulftide" op de Noordzee. Pas half juli krijgen beide boor eilanden versterking van „Oriënt Explorer" (van de Shellgroep) en van het kunstmatige eiland van de Phtlipsgroep. Zoals bekend hebben NAM en Mobil Oil op Ameland aard gas aangeboord en een concessie aan gevraagd voor de exploratie. Beide maatschappijen zetten hun onderzoe kingen in de zee ten noorden van Ameland, Terschelling en Schiermon nikoog voort. i (Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT „Voor het op de vliegbasis werkende bur gerpersoneel (ongeveer 100 man) zal een regeling worden getvof- gen. Welke oplossing men voor deze categorie personeelsleden heeft gevonden of zal vinden weet ik niet, maar zeer waar schijnlijk zal daarover in de eerstkomende weken meer be kend worden", aldus luitenant kolonel A. Haers, de waarnemend commandant van de vliegbasis Woensdrecht die door de lucht macht zal worden verlaten. Luitenant-kolonel Haers ver wacht dat de thans lopende vlieg- opleiding, die tot en met juni a.s. duurt, normaal zal wroden afgewerkt, evenals de opleiding die daarop zal volgen en tegen eind november zal worden be ëindigd. De daarop volgende op leiding zal dan meteen op de vliegbasis Twente beginnen. Het personeel dat niet betrok ken is bij de vliegopleiding zaj waarschnlijk op andere onderde len worden geplaatst. Ook de dienstplichtig dienenden zul len naar elders gaan. „Zuiver gevoelsmatig is het na tuurlijk een tegenvaller voor mij dat de luchtmacht de vliegbasis gaat sluiten. Dat geldt trouwens voor alle personeel, denk ik. Maar als militair ben ik het he lemaal met deze beslissing eens", zegt luitenant-kolonel Haers. Het nieuws over de komende sluiting van de basis werd het personeel, dat aangetreden stond is een van de hangaars, meege deeld door de plaatsvervangend chef van dé luchtmachtstaf, die even tevoren met een vliegtuig op de basis was gearriveerd. Geboren: Inge dv C. van Bremen en J. Huissen, obertus zv S. Jelsma en P- de Jonge, Maatje dv W. Steene- poorte en C Schouten, Natascha dv B d'Armagnac de Castanet en H Ling- mont, Tamara dv W Adriaanse en Y Schmeink, Monica dv W Adriaanse en Y Schmeink, Rudolf zv P Snoep en C Remijn. Ondertrouwd: P van Keulen 26 j en M Mijnsbergen 25 j, C Vriend 25 j en F Brendel 21 j, A de Jongh 22 j en C Schipper 24 j. Getrouwd: J Zwemer 20 j en J Slabbekoorn 19 j, R Moerman 22 j en N Verrijzeir 21 j, J van Klooster 24 j en J van Oosten 18 j, J Minnaar 24 j en L van der Loo 20 j. Overleden: J Geense 79 j ev J Geen- Se - Joziasse. Kattendijke Gemeenteraad De gemeente raadsvergadering, die vrijdag zou worden gehouden, is verzet naar dinsdag 14 mei. Ze begint 's avonds om 8 uur. De agenda is onveranderd. Rilland Zanglust De vogelvereniging „Zanglust" kwam in het Dorpshuis Luctor et Emergo in vergadering bij een. Aanwezig waren o.a. de districts commissaris, de heer V. d. Walle uit Hulst en een afgevaardigde uit Krab- bendijke, de heer Jansen. Deze gaf een uiteenzetting over een T.T.-com- binatie in samenwerking met Yerse- ke, Kapelle, Rilland en Krabben- dijke. Met algemene stemmen werd besloten om deel te nemen aan deze T.T.-combinatie. 's-Heerenhoek Bejaardensociëteit Het comité Be jaardensociëteit te 's-Heerenhoek heeft voor hedenmiddag (vrijdag) om 14 uur in de Jeugdhoeve een middag voor de bejaarden georganiseerd.. Hier zal voor de bejaarden spreken mej. Haarsma, lerares in de bewe gingsleer uit Middelburg, over het onderwerp gymnastiek voor bejaar den. Tevens zal daarbij een demon stratie worden gegeven. Na het ser veren van de koffie zal onze wijk verpleegster zr, Franka spreken over het onderwerp: het onderhoud van de voeten voor bejaarden. Het ligt tevens in de bedoeling dat bij vol doende belangstelling de pedicure mevr. Martens-du Pont te 's-Heeren hoek voortaan een afzonderlijk spreekuur voor de bejaarden voor de voetverzorging zal houden in het Wit- Gele Kruisgebouw. Morgen, zaterdag 11 mei. Hansweert: 1.46 en 14.15 uur. Ter neuzen: 1.14 en 13.40 uur. Vlissingen: 0.43 en 13.08 uur. Wemeldinge: 2.18 en 14.46 uur. (ADVERTENTIE) Fa. Van Dronkelaar, Zuidzandé, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR Te Hulst werd een hockey-toernooi voor meisjes- en jongenselftallen ge houden. Door omstandigheden was de datum enkele malen verschoven, waardoor enige clubs zoals Goes en Middelburg verhinderd waren. In het meisjestoernooi eindigden Ra pide uit Hulst en Olympia uit Ter neuzen gelijk met i pnt. Op de der de plaats kwam Mechelen uit België en vijfde werd Vlissingen. Het doelgemiddelde van Rapide was beter, maar volgens de regle menten was dat niet doorslaggevend, zodat strafpushes genomen werden. Het werd uiteindelijk toch een over winning voor Rapide, hierdoor kwam de wisselbeker voor meisjes voor de tweede maal in hun bezit. Bij de jongens behaalde Mechelen 3 over winningen, terwijl Rapide tegen Vlis singen en Olympia met 00 gelijk speelde. Na een 50 overwinning te gen Vossem, moest de wedstrijd Mechelen - Rapide de beslissing brengen. Deze wedstrijd bracht uit stekend spel en werd door de Hulste naren gewonnen met 21, De eindstand werd: 1, Mechelen en Rapide 6 punten, 3. Olympia 5 pnt., 4. Vlissingen 3, 5. Vossem. Weer moesten dus strafpushes geno men worden en hier was het Meche len dat winnaar werd. De Belgen namen hiermee de be ker over van Hockeyclub Vlissingen die vorig jaar won. In café De Halve Maan bij de heer P. Wentzler vond de prijsuitreiking plaats van het puntentoernooi geor ganiseerd, door de biljartclub ONA. Aan dit toernooi namen 11 biljart clubs uit het Land van Hulst deel. Met ruim verschil werden de Rui ge Toepers winnaar. De uitslag was: 1. Ruige Toepers 6888 plus 20 punten, 2. Paals Ver maak 7185 plus 14 3. Krijt Op Tijd '7580 plus 8, 4. Marionette 7380 plus 7, 5. Tovak 7883 plus 5, 6 Zondagsvermaak 7880 plus 2, 8 Bossche Toepers 8079 min 1, 8, Grensvrienden 82—67 min 15, 9. Lus tige Toepers 8970 min 19, 10. S.B.C. 9662 min 34, 11. Steense Toepers 9350 min 43. Tijdens deze avond werd ook een wedstrijd om het persoonlijk kampi oenschap gehouden, waarvan de win naar werd uitgeroepen tot beste spe ler van het jaar. Elke club vaar digde hiervoor zijn beste speler af. Beste speler van het jaar werd de Meester van Paals Vermaak. De verdere uitslag was: 2. Willekens, Lustige Toepers, 3. B. Weerman, Marionette, 4. R. Picavet, Krijt op Tijd, 5. Dobbelaer. Bossche Toepers, 6. F. Wentzler, O.N.A., 7. G. de Feber, S.B.C., 8. F. de Vos, Grens vrienden, 9. P. de Hondt, Zondags- Vermaak, 10. O. Wijnacker, Steense Toepers 11. Pieters, Tovak, 12. R. Vereken, Ruige Toepers. De overwinnaar mocht een prachti ge beker in ontvangst nemen. Botsing De scholier A.C. uit Bres- kens is voor het Eenhoornplantsoen met zijn bromfiets tegen een auto ge reden. De automobilist A. B. uit Bre da die stilstond langs de weg, draaide plotseling linksaf op het moment dat C. passeerde. Hij botste tégen de au to. Zowel de auto als de brommer werden zwaar beschadigd. C. liep enkele schaafwonden op. Na botsing doorgereden Mej. M. D. uit Oostburg is bij bet wegrijden van het Raadhuisplein met haar perso nenauto tegen een geparkeerde auto van W.B. uit Erens-Bodegem gere den. De auto stond in de achteruit waardoor de botsing ontstond. Mej. D, die de licht aanrijding wel had gemerkt, was desondanks tóch weg gereden. Bij haar terugkomst, werd zij door een van de jeugdige inzit tenden van de Belgische auto her- OPENBARE BEKENDMAKING Onttrekking aan het openbaar verkeer. Burgemeester en wethouders der gemeente Goes brengen ter openbare kennis dat vanaf 13 mei 1968 gedurende 30 dagen ter gemeente - secretarie (Afdeling Algemene Zaken) voor belang hebbenden ter kennisneming is nedergelegd hun voorstel aan de gemeenteraad tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Nissepad in deze gemeente. Gedurende bovenvermelde ter mijn kunnen belanghebbenden tegen de onttrekking aan het openbaar verkeer bij de gemeen teraad bezwaren indienen. Goes, 10 mei 1968. Burgemeester en wethouders van Goes, F. G. A. Huber, burgemeester. M. J. Taillie, secretaris. kend. De politie maakte hierna pro ces-verbaal op. Vandaag viert de r.-k. huishoudschool in Sas van Gent het jubileum van mej. Zonderland. Zij is twaalf en een half jaar directrice van de huishoud school. Het feestprogramma begint om negen uur met een eucharistie viering op school. Om 10 uur wordt het cadeau aangeboden door de leer lingen. Na een koffiemaaltijd voor de leerlingen in zaal Flora volgt een gezellig samenzijn. Van 16 tot 18 uur is er een receptie voor oud-leerlingen en belangstellenden in de huishoud school. Om 20 uur gaan bestuur en personeel van de school in Royal ver der feesten. Zomeravondvoetbal De competi tie in het zomeravondvoetbal in het rayon Sas van Gent is inmiddels begonnen. De Corn Boys veteranen maakten een goede start en wonnen met 5-2 van C.S.M. S.V.G. deed het niet minder goed, want men bracht CBS een fikse nederlaag toe van 61. Het kampioenselftal van de vorige competitie, ONA had het niet gemakkelijk tegen St.-Albert, maar kon na een ruststand van 1 de voorsprong uitbreiden tot 31. (Van onze correspondent) De heer M. P. Buter, commies-se cretaris, chef de bureau van de In spectie der Belastingen te Terneu zen, heeft de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau ontvangen, wegens zijn vijf tigjarig dienstverband. In aanwezigheid van zijn echtge note, die in het feestelijk versierde rijkskantorengebouw aan de Rose- gracht werd verwelkomd met een prachtig bloemstuk en door o.m. het hoofd van de insp. der invoerrechten en accijnzen, de hoofdinsp.-titulair, de heer H. W. Vermeulen en het hoofd van het rijksontvangkantoor, de heer F. Jonker, werden de versierselen aan de heer Buter uitgereikt door mr. J. E. Hubbeling, inspecteur van 's rijks belastingen, hoofd van de inspectie der directe belastingen. De heer Buter, afkomstig uit Hoek, kwam op 15 oktober 1918 als jongste bediende bij de belastingdienst. Hij doorliep verschillende rangen en kan sinds 1 juli 1955, toen hij in zijn hui dige functie benoemd werd, terugzien op een succesvolle loopbaan. Steeds is hij Terneuzen als stand plaats trouw gebleven. Op 15 oktober a.s. hoopt hij zijn gouden ambtsju bileum te herdenken. Maar dan na dert het uur van scheiden met snelle schreden, want het ligt in de bedoe ling dat hij op 1 november a.s. met pensioen gaat. Tijdens zijn toespraak merkte mr. Hubbeling op, dat de onderscheiding aan de vooravond van 30 april zou worden uitgereikt, maar toen was de heer Buter met echtgenote en doch ter Gerry voor familiebezoek in Israël. De heer Hubbeling zei voorts, dat, gelet op de verdiensten van de heer Buter, het hem een groot genoegen deed deze onderscheiding te mogen uitreiken. Hij complimenteerde ook mevrouw Buter. In zijn dankwoord zei de heer Bu ter, dat de onderscheiding geheel on verwachts kwam. „Toen ik j.l. vrij dagmorgen in Herliya (Israël) het telegram ontving, was ik blij ver rast", aldus de heer Buter. Na afloop van het officiële gedeel te bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. E.H.B.O. Van de Rode Kruiscolon- ne te Sluiskil slaagden 18 leden voor het E.H.B.O.-examen. De cursus werd geleid door dokter H. van Haelst uit Sluiskil en mevrouw L. Lipjes- De Wolf. Het examen Werd afge nomen door dokter Cok uit Axel. Dokter Van Haelst en mevrouw Lip jes kregen respectievelijk een boeken- bon en bloemen aangeboden. Onder de geslaagden waren 12 zusters van „De Sterre" te Sluiskil. Geslaagd: Tiny Bakx, A. Bals, S. Cortvriendt, M. Dhert, E. van Dixhoorn, L. Dui ven - Dieleman, L. de Hulsters, E. Jacobs, S. de Kesel - Koster, M. Kieboom, N. Kiel, R. Mechelinek, M. Musters, S. de Putter, Ph. Veree ken. Kind onder auto Het 7-jarig jon getje E. v.d. W. is bij het plotseling oversteken van de mr. F. J. Haar- manweg te Terneuzen door een per sonenauto, bestuurd door A. A. B. uit Nieuwvliet, aangereden. Het kind brak daarbij een pols. Dokter Van der Griek, die de eerste hulp ver leende, liet het slachtoffertje naar het Julianaziekenhuis brengen. Lezing mr. Hilterman Door sa menwerking van de Z.V.U. en de Dow-personeelsvereniging is het mo gelijk het winterseizoen af te slui- ten me,t een lezing door mr. G. B. J. Hilterman. Op donderdag 16 mei om 20.00 uur zal de heer Hilterman een beschouwing houden over a) eenheid in Europa (huidige ontwikkeling), b) Benelux (is deze inhoudloos?), c) achtergronden buiten parlemen taire activiteiteh i.v.m. jeugdproble men en rassenonlusten. Clinge Gezamenlijke repetitieDe bestu ren van de muziekgezelschappen Heikant, Lamswaarde en Clinge heb ben besloten om een gezamenlijke re petitie te houden in de zaal St.-Ceci lia bij L. de Vylder. De drie genoemde gezelschappen zul len deelnemen aan het bondscon- cours dat op 23 juni a.s. te Kloos- terzande gehouden zal worden. De ge zamenlijke repetitie zal plaatsheb ben op 25 mei a.s. Op deze repeti- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor het derde achtereenvolgende jaar is het be stuur van de afdeling Noordstraat een omgeving van het Handelscen trum Terneuzen bezig met het or ganiseren van een braderie. Voor zitter en secretaris G. Ververs en I. de Mul deden het een en ander uit de doeken van het uiteraard commerciële doch ook zeer zeker van liefde voor beroep en stad ge tuigende spektakel. Vanaf 12 tot en met 15 juni zullen er in de Noordstraat en omgeving stalletjes geplaatst zyn, waar het kopend publiek voor alles Wat deze wijk te bieden heeft en dat is heel veel terecht kan. Het onge wone en aantrekkelijke zal hieruit be staan, dat zij zullen bediend worden door figuren uit bekende operettes. De flanerende bevolking zal zich dus wellicht oog in oog geplaatst zien met het vrolijke weeuwtje, de even lustige boer, de vrouwtjes van Wind sor en wellicht ook een met een zwaar besnorde tsaar of een lieflij ke Venus in zijde. Belangstellend pu bliek zal de Noordstraat binnenschui- felen langs een fraai bloementapijt, waar in het midden een reusachtige viool is geplaatst, als aanduiding, dat de braderie dit jaar gehouden wordt in het teken van de muziek, in dit geval bruisende operetteklan ken die uit luidsprekers door de stra ten zullen zweven en waaraan voor al de ouderen hun hart kunnen op halen. Burgemeester Aschoff zal het feest officieel inluiden om twee uur 's middags. Dit zal het begin zijn van het feestprogramma waarin het muzikale aandeel groot zal zijn, ver tolkt door bekende orkesten en een draaiorgel. Bij het spectaculaire ge deelte zal en slangenmens zijn won dere capriolen met zijn corpus ver tonen, er komt een goochelaar en een poppenkast. Aan het Molenzicht zullen de kunstminnaars terecht kun nen op hun markt. Dit zijn enkele onderdelen van het zeer gevari eerde programma, waarvan ten vol- ke ook nu weer kond zal worden ge daan door een safari, waarmee wij bedoelen een autokaravaan trekkend door Zeeuwsch-Vlaanderen. Reeds nu meldden zich 52 deelnemers voor de braderie. Dat is 35 procent meer dan vorig jaar. tie zullen de concoursnuiamer, *1 speeld worden. Koewacht Bejaardenschieting Aan I schieting voor bejaarden bij V, 1 namen 20 schutters deel. Hoogvc E. van Damme, Koewacht. Ie jj gel: Al. de Coninck, Koewacht!" zijvogel: A. v. Pottelberghe, wacht. Hoogste aantal kleine vojJ 4 stuks C. Gijsel, Koewacht, Pootsnoek uitzetting Morgen^ dag zal er door de Organisatie k_ verbetering van de binnenvisserij cl stuks pootsnoek worden uitgezw!' „Het Grote Gat" en „De Konijn» putten". Beide wateren zijn viswaJ van „De Koewachtse hengelvewl ging". Hiermede is de pootvisulty ting voor het seizoen dan geslote Sluis Ouderavond In het nieuwe sckl gebouw in de Kloosterstraat kwan de ouders van de o.l. school om het nieuwe gebouw te bet..,,, gen. De heer G. J. Oorschot deiüo;. streerde het nieuwe projectieappan1 en alle kinderen kregen een foto v het oude schoolgebouw in de Hoo'l straat dat ze onlangs hebben vtiU.I ten. St.-Jansteen Gouden bruiloft Het echtpij Edm. De Meester en Louisa WatJ wonende in de buurtschap AbsdaS gaat op 11 mei het gouden loftsfeest vieren. Veteranen voetbal Het pas oJ gerichte veteranenelftal van de voel balvereniging Steen speelde 1 eerste wedstrijd tegen Stekene Steen won de wedstrijd met 44I ABIE NATHAN, de Israëlische „vrl despiloot", die tot twee keer toe naiil Egypte is gevlogen om preside! Nasser te vragen vredesonderhaniJ lingen te beginnen, is gisteren in I>| Aviv veroordeeld tot een jaar vot:-l waardelijk en een boete van lil Israëlische ponden (ruim 1400 gil den) op besehuldiging illegaal nit| Egypte te zijn gereisd. MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater: |J opend van 918 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.30—17.30 n Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Bomvrije Toren: 1417 uur Expos.tie jeugdwerk, vrije exprsS KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvereiti MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater, opend van 9—18 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.3017,j|l Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Britannia 20 uur „Hoe meer zielen, meer vreugd", door Fons Jansen te afloop bal) IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jonferen- sociëteit TERNEUZEN Luxor 20 uur De woestelingen, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Een man en een vrouw, 14 j. HULST J. D. Vogel 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting GROENENDIJK Eddy Morcus 15 uur TBC-schletlïiI KOEWACHT K. Dieleman 15 uur Schieting SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis Bal STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Schieting KRUISDORP Hoop op Zegen 15 uur Schieting PEE! BE/DE PAATL/EKJ BESTEEN L//T GEPPEK/J /POAMP ML/A/ LEI/EP EA/PEL AAM PET FE/T DAT ZESCMETEVJ ALS PPL/pPEK// E/CËPlL/P MOËST O ZE MA, AP L/ËVEP PC/AS I E/GËV SOOK/T/ËS i LATEM DOPPË'M, O. MAAG ZO EEP- VOL/D/O /S 'TM/GT... MET GAAT AJ/GT OM EA/PËLË TOE- l/ALLAGE PL/Z/E71/ES... DE O'PAPA'S EA/ DE O'T/MM/KK MATEA/ EL MA AP ZO DAT ZE AL tVAT DE ■STAGEAf TEM GOEDE A AM A'OMEV DWAPS- ffOMEA/ O/VOEP HET IAPOP- WEA/DSEL DAT DE ËKJE PAM/L/Ë &AA/G /S DAT DE AK/DEPE L//T EEM l/EPEE- TEP/AJG l/OOPQÏEL TPEPT/ ZO GA AA/ WE MOPGEK/ EEA/ BEUG /A/WL/DEA/ O/E DE WEG A/AAS PA/K'FOL GC/LCM EEK/ PAAP p/LOM£T£* PO PTEP MAA PT. WEL. <JG PAK/ EP DOA/DEP OP ZEGGEK/ DAT ZE MAS PAPOT ZULLESJ MA PEK/ n de Vlissingse ziekenhuis! geen compromis bereikt. da" en „Sint-Joseph" ga huns weegs. Men mag in i rechtheid en zonder rancum teren dat argumenten met king 'tot confessie en tradi, ben getriomfeerd over alle: redelijkerwijze te zeggen vJ optimale gezondheidszorg snel groeiende stad. Zelfs he hebbende oordeel van de V specialisten heeft niet moge: Het heeft weinig zin om, nu het eind van een lange weg derhandelen zijn gekomen, zoeken naar personen of i die op schuldige wijze verc delijk zijn voor deze gang ken. Wij menen dat van niet gesproken kan worden. De gang van zaken was nam dat de oecumenische gez met name bij het bestuj „Sint-Joseph" vele malen is gegroeid dan de gedach het bouwplan voor een ziekenhuis. In 1958 werden zetten voor een geheel nic Josephziekenhuis al gemaak mens die het in die tijd in zij] zou hebben gehaald om c van het toenmalige project, gaande samenwerking met da" te gaan denken. Dat kon pas geruime tijd na cilie in concreto: pas in he van het vorige jaar, toen de spade voor de bouw van twe te ziekenhuizen al prakti: grond in ging Zouden del sche plannen en de inzicht' trent bestuurlijke samenwerk lijktijdig zijn gaan groeiei zou alles waarschijnlijk and gelopen. Maar de, oecup werkelijkheid van 1967 technische werkelijkheid' öp ment niet meer inhalen. De uitdrukking „Point of no1 heeft alk de werktitel van neelstuk, de ziekenhuis voortdurend vergezeld. Wij nu dat dit de definitieve nJ worden, waaronder het stuk planken komt. Het zichtbar taat, zo moeten wij erkenm dan nóg mee! Vlissingen krijgt nu twee ziekenhuizen, hetgeen onge minder gelukkig is dan indiel groot ziekenhuis zou kome| deze twee moderne zieke zijn uiteraard verre te verkie ven twee verouderde zieker Het gaat tenslotte om de m genezing zoekt en veel mir principes van besturen D( mens krijgt nu de inrichtin. zijn aangepast aan de eise deze tijd. Juist voor hem wii hopen dat het afgelopen jc schermutselingen tussen twi kenhuisbesturen, de sfeer menwerking in de praktisc sche sector niet nadelig he invloed. Pas als dèt zou gel mocht er van schuld word sproken. BRUSSEL (ANP) De van de Antwerpse haven, D heeft bevestigd dat onderhanc worden gevoerd over een SI figing in het Antwerpse have Doch hij voegde eraan toe da sprekingen nog pas in een b zijn. Aangezien de laatste vrije nen aan de rechteroever Schelde zojuist zijn toegewe een Duitse onderneming, nieuwe Nederlandse vestiginj linkeroever moeten komen reeds een drietal chemische trieën is gevestigd. Er is i doende ruimte aan die kan op het gebied van de gemeei werpen als onder de aangr gemeenten Zwijndrecht, Doel «o. In bepaalde Antwerpse kri men van mening dat, om de voor de Shell-vestiging maxia te buiten, niet geaarzeld mag zonodig de maximale facilit bieden binnen het raam van gische expansiewet van 1959 (ZIE OOK PAGINA

de Stem | 1968 | | pagina 2