Brabant zal vechten voor Shell 1 i Primeur op Technishow te Utrecht EUROSTRAND door en dóór Even uitblazen mevrouw COMMISSARIS KORTMANN: „Beroemde dokters" expositie in Vergiftigings- poging van dienstbode papier voor uw pen Vierseizoenenrit in trek lerkan'tniet.Opbrengen inwerken en drogen' Klaar! Kek vast-kleed net dieptewerking haalt ^g tot onder in de-pool veilig! Want Kek vast-' mpoo werd ontwikkeld samenwerking metgro- indse tapijtindustrie, deed shampoo is ge- alle soorten vast-kleed een grandioos resultaal )or l Luier met randen Wegwerpkwasten PERZIK- PANNEKOEKJES KANAAL REKENEN ROTTERDAM DELTA ONTWIKKELING M. Somers wordt waarnemend burgemeester Enquête onder bejaarden in Bresken s OVERDEKTE BOWLING aan het 6 U TOSLfd 11U l I Politie Terneuzen verhuist 15 mei Wielrennersopstand III Koninginnedag VI jsA OIRSCHOT ACTIEF MUZIEK LUSTRUM DE MOOISTE AANDACHT VOOR TWEEWIELERS DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 10 MEI 1968 T WA Garettes UTRECHT: kijkje op de Techni show 1968, die donderdag door mi nister De Block werd geopend. Op de ioto een primeur voor West- Europa; een door een computer ge stuurde werktuigmachine, die, na dat de computer geprogrammeerd is, via de ponsband complete werk stukken volledig af kan werken. De computer kan vanuit geheel Ne derland via de telefoon worden bediend. DE VULKAAN de Etna op Sicilië is gisteren weer gaan werken. Vanuit twee nieuwe kraters op de oostelijke flank van de vulkaan stroomt de la va snel naar de vallei. bent niet modern wanneer u geen setje" draagt. Dat wil zeggen een o h. met bijpassende stepin of panty jwpon en onderjurk. Ze zijn er in ftlle mogelijke kleuren en dessins veelal bloemetjes en lang niet al tijd duur. Voor de grotere maten zijn ze natuurlijk ongeschikt. Maar voor oe corpulenten is het tegenwoordig ook niet moeilijk om iets gezelligs te vinden. Er zijn long-lines, van zeer eenvoudig tot bijzonder luxueus, met en zonder voorgevormde cups. Er zijn medium control en heavy con trol modellen, die het figuur corri geren. Voor de vrouw met de zware dijbenen zijn natuurlijk de langpijpi- ge panty's ideaalDegenen, die vroe ger narestijve corsetten droegen kunnen zich tegenwoordig heel wat prettiger voelen in modieuze combi naties van soepele, maar toch stevige tule-elastiek. Stepins en panty's in Qe grotere maten hebben alle een corrigerend voorpand van lycra en vaak ook van achteren een verstevi ging. Luiers met versterkte randen. Dat is het laatste nieuws van de firma, «ie sinds enige- tijd het gouden keur- rtierk van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen mag voeren. De randen van de zgn. piké- en hy- «rofielluiers zijn versterkt doordat zij anders geweven zijn dan het mid dengedeelte van de luiers. Het weef sel is daardoor stabieler geworden, kan beter en gemakkelijker gespeld worden en bovendien is de kans op slijtage aan de randen door de dich tere structuur tot een minimum be perkt- Dit is de tijd om tuinmeubels een fris verfje te geven, het balkon wat bij te ./erken, kortom, we nemen de verfkwast en storten ons op de bui tenboel. Had u de verfkwast bewaard na uw laatste schilderactiviteiten? Dan zal hij waarschijnlijk toch hard ge worden zijn en niet te gebruiken voor het werk dat u nu gaat ondernemen. Dit is zo'n algemeen voorkomend verschijnsel dat er wegwerpkwasten in de handel zijn gebracht. Voor f 1.- de kwast van echt varkenshaar met plastic steel, in allerlei forma ten. Ze hebben maar een bezwaar: de kwasten zijn zo mooi dat de wa re Hollandse huisvrouw het niet over haar hart kan verkrijgen ze weg te gooien Apart en lekker is dit recept voor een origineel toetje, waarmee zeker veel eer zal worden behaald. Het is afgestemd op acht personen, die u op deze manier op een originele trak tatie kunt onthalen. Benodigdheden: 4 eieren, 2 kopjes melk, hal ve eetlepel suiker, snufje zout, klein kopje bloem, boter of margarine, 1 blik (800 gram) perziken (schijven), 2 eetle pels bruine suiker, 2 eetlepels fijn maïsmeel, kwart kopje cognac, kwart kopje Curagao of half kopje sinaasappelsap. Voordat de gasten komen alvast de eieren goed kloppen, er vervol gens de melk, de suiker, en het zout doorheen kloppen, dan voorzichtig de bloem door dit mengsel slaan en het geheel tenminste twee uren laten staan. Als het diner voorbij is en iedereen graag een kwartiertje wacht op het dessert kunt u verder gaan. Acht schaaltjes van aluminiumfolie (die zijn zo te koop) beboteren; de oven op de hoogste stand zetten. Het beslag opnieuw kloppen (maar met een draaiende klutser of mixer), in ieder schaaltje eenderde tot een half kopje beslag doen en de schaaltjes gedurende vijf minuien in de oven zetten. De oven in een iets lagere stand zetten en dan nog eens tien minuten laten bakken. Terwijl dit ge beurt de perziken afgieten, de siroop in een koekepan doen, de bruine sui ker en het maïsmeel met elkaar en vervolgens met de siroop vermengen. Dit mengsel onder voortdurend roe ren verhitten totdat het dik is en er dan een eetlepel margarine (of bo ter) en de perzikschijven aan toevoe gen. Dit mengsel van het vuur ne men als het door en door heet is en er de cognac en curagao doorheen roeren. Het vervolgens over de pan nekoekjes, die dan goed gaar zijn, verdelen. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH In een vraagge sprek met Dagblad De Stem heeft de Brabantse commissaris van de koningin, dr. C. N. M. Kortmann, verklaard, dat naar zijn indruk niet alleen Antwerpen probeert Shell-Chemie op zijn industrieter reinen te krijgen, maar ook Fran se en Duitse havensteden. Het behoud van Shell-Chemie in Nederland is volgens dr. Kort mann „Een uiterst belangrijke zaak", omdat het vertrek er van ernstige gevolgen kan hebben voor de nationale industriële groei. De commissaris uitte kritiek op de aanhoudende pogingen van Zeeland om Shell alsnog naar die provincie te krijgen, terwijl het bedrijf zelf aan Moerdijk de voor keur geeft. Een dergelijke houding kan er toe leiden dat Shell niet in Zeeland en niet in Moerdijk, maar in Antwerpen terecht komt. Commissaris Kortmann zei dat de aanleg van een kanaal van Rotterdam naar Moerdijk aan het Hollandsch Diep naar zijn indruk voor Shell geen „conditio sine qua non" is al heeft Shell dan de be reikbaarheid voor tankschepen van 20.000 ton op zijn verlang lijstje staan. Zwaarder voor Shell weegt volgens de commissaris dat Moerdijk niet verder van Pernis gelegen is dan de Maasvlakte. Dr. Kortmann gelooft wel dat Shell „het optimale gebruik van de Dordtse Kil" zal claimen, ver betering dus van de huidige vaar weg tussen Rotterdam en Moer dijk. Deze is nu geschikt voor schepen van 5000 tot 6000 ton dw. Voor Shell wordt het dan een kwestie van rekenen, zei de com missaris. De aanwezigheid van een diepe haven is een pluspunt voor Antwerpen, maar daar staan voor delen van Moerdijk tegenover. „We moeten Shell eerst de mo gelijkheden van Moerdijk aanbie den zonder nieuw kanaal", zei dr. Kortmann. Hij achtte het overigens niet uitgesloten dat de regering „met de smaak van Degussa nog in de mond" tot de aanleg van dat ka naal zal hesluiten, tegen de wil van de Staten van Zuid-Holland en Rijnmond in, de twee organen, die wat de ruimtelijke ordening in het Waterweggebied betreft formeel bevoegd zijn. De rijksplanologische dienst pro beert terecht een groene long in stand tehouden tussen de zuid vleugel van de randstad en de Brabantse stedengordel, zei de commissaris, „maar ik weet niet of dat kan". Brabant zal zich tegen een der gelijk regeringsbesluit niet verzet ten. Dr Kortmann: „Dat kan men van ons redelijkerwijs niet ver wachten, ook niet in Zeeland". In Rotterdamse havenkringen wordt het kanaal, zij het achter de schermen, sterk gepropageerd. Om zakelijke, maar misschien ook om politieke redenen. Dr. Kort mann: „Zou het niet een tegenzet kunnen zijn tegen de Antwerpse plannen een kanaal te graven naar het Zeeuwsch-Vlaamse Baalhoek aan de Westelschelde? Ook Zee land is voor dat Baalhoekkanaai sterk geporteerd". De opmerking van Zeeuwse zij de, dat in het Delta-overlegorgaan overeengekomen zou zijn dat in Brabant geen stuwende industrie mag gevestigd worden, wees de Brabantse commissaris als on juist van de hand. Dr. Kortmann: „Brabant zal, in het belang van zijn arbeiders, vechten om een stuwende industrie als Shell- Dr. KORTMANN Chemie, in de buurt, en liefst in Brabant zelf, gevestigd te krij gen". De commissaris zei wel van me ning te zijn dat de aanleg van een kanaal naar Moerdijk een punt van overleg in het Delta-orgaan behoort te zijn, als tenminste de regering niet tot de aanleg be sluit. Dat geldt trouwens voor al le grote infrastructurele werken, ook voor de Westerscheldetunnel', zei dr. Kortmann. Dat miljoenpro- jeet heeft Zeeland echter nooit in het overlegorgaan ter sprake ge bracht De Zeeuwse commissaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, heeft volgens dr. Kortmann gelijk als hij zegt dat een zeehavenontwik keling bij Moerdijk punt van be spreking in het Deltaoverleg moet zijn. Maar volgens dr. Kortmann is het zover nog lang niet. „Moerdijk kan een tweede Wa terweggebied worden, maar dat hoeft niet", zei hij. Niemand weet hoe de zaken zich zullen ontwik kelen. Toen Philips zich vestigde in Eindhoven wist ook geen mens dat het worden zou wat het ge worden is". Zoals de kaarten nu liggen is Moerdijk volgens dr. Kortmann geen alternatief voor het Bra bants-Zeeuwse Reïmerswaalplan, het zeehavenproject in de Ooster- schelde tussen Bergen op Zoom en Yerseke. „Reimerswaal is van een heel andere schaal dan het Moerdijk waarover wij nu praten", zei hij. „maar als de regering dat kanaal er door drukt, komt het er allemaal anders uit te zien'. In Zeeland is over het Reimers- waalplan destijds nogal schamper gesproken en geschreven en dat is de Brabantse commissaris niet vergeten. „Maar met de voorbe reidingen van Reimerswaal gaan wij gewoon door", zei hij, „en het provinciaal bestuur van Zeeland werkt daarbij heel sportief mee". Over de houding van de rege ring in de onderhandelingen met Shell zei dr. Kortmann: „Tot nu toe Is mijn indruk dat Economi sche Zaken er hard aan trekt. Ik heb nog geen reden om verwijten te maken. Maar er wordt in Ne derland door velen aan de tou wen getrokken en dat zou er wel eens toe kunnen leiden dat het buitenland het winnende touw in handen krijgt." De commissaris van de konin gin in Zeeland, mr. ,T. van Aart sen, wilde op de verklaringen van zijn Brabantse ambtgenoot giste ren nog geen commentaar geven. (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE Met in gang van 15 mei is burgemeester M. Somers benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Hein- kenszand. Burgemeester Somers is sedert 1 november 1960 burgemees ter van Hoedekenskerke. (Van onze correspondent) BRESKENS Uitgaande van de Stichting Dienstverlening aan bejaar den in Breskens zal onder alle be jaarden een enquête worden gehou den. Verwacht wordt een inzicht te krijgen in de problemen die nog bij de bejaarden leven alsmede eventue le wensen die er bij hen bestaan. (ADVERTENTIE) Westerhoven Tel. (04991) 4855 op de weg Eindhoven-Hasselt méér mogelijkheden tot vrije, blije, zorgeloze ontspanning Somber weer? Plezier heeft u tóch (ADVERTENTIE) m £3 M Bij de aankoop van kostbare sieraden is het betrouwbare advies van de deskundige juwelier onontbeerlijk J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Ter gelegenheid van een tweedaagse jaarvergade ring die het genootschap voor ge schiedenis der geneeskunde, wiskun de en natuurwetenschappen in Zie- rikzee houdt, zal er in het gemeente museum een expositie worden inge richt. Het motto van deze tentoon stelling is „Beroemde dokters". De jaarvergadering van het ge leerd genootschap wordt op 10 en 11 mei gehouden. De officiële opening van de tentoonstelling geschiedt a.s. zaterdag. Dat Zierikzee werd uitge kozen als vergaderstad, houdt ver band met de herdenking van de dood van Levinus Lemnius, stadsdokter van Zierikzee, die in 1568 overleed. Een collega van de beroemde dok ter, de arts C. M. van Hoorn, zal op de vergadering van het genoot schap een inleiding over persoon en werk van doctor Lemnius houden. De expositie zal onder meer een indruk geven van het werk van an dere heelmeesters die op Schouwen Duiveland hun praktijk hebben uit geoefend. Aandacht wordt echter ook besteed aan andere beroemde dienaren der wetenschap: Jason Pratensis, Cor nells. Plevier, Job Baster, Jan Ma- qu'et .en anderen. De 'tentoonstelling is voor "hef pübfiek te bezichtigen vaTi-'liP'fot en niet 24Crhël.-- -L (VERVOLG VAN PAG. I) Enkele uren voor haar aanhouding op woensdag 1 mei dronk A. van M. samen met mevrouw Gooden koffie in de huiskamer. Het meisje zette de koffie en schonk die in. Even later kreeg mevrouw Gooden zware maag krampen. Zij ging naar bed en ont dekte toen de diefstal van de post zegels, waarop zij de politie belde. Enkele uren later maakte zij liet weer wat beter en dacht verder niet meer aan de koffie. De volgende morgen echter voelde zij zich alles behalve fit. Zij had last van spierpijn, opgezette oren en dikke lippen, kon moeilijk praten en had een rode uitslag. De huisarts werd gewaarschuwd, maar enkele uren later weer afgebeld, omdat de verschijnselen nagenoeg waren ver dwenen. Na overleg met haar man belde mevrouw Gooden de Bredase recherche donderdagmorgen met het verhaal, dat zij na het kopje koffie was ziek geworden. Er gingen direct enkele rechercheurs naar haar huis en vonden daar het nog niet afge wassen koffiekopje. De inhoud werd opgestuurd naar het gerechtelijk la boratorium in Den Haag. Woensdag middag kwam het bericht door, dat in de koffie thallium gezeten moet hebben. Het vermoeden is, dat wraak voor het ontdekken van haar eerste dief stal en ook angst de motieven voor deze poging tot vergiftiging geweest moeten zijn. Nadat het meisje haar bekentenis had afgelegd was zij ech ter zo overstuur, dat de politie haar niet verder kon ondervragen, zodat dit niet kon worden bevestigd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op woensdag 15 mei zal het korps gemeentepolitie van Terneuzen het nieuwe bureau aan de Rosegracht officieus in ge bruik nemen. De officiële opening zal plaatshebhen op vrijdag 7 juni en zal verricht worden door de com missaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Het nieuwe bureau zal telefonisch bereikbaar zijn onder nummer 01150- 4151 (vijf lijnen). Voor het aanvragen van politie-assistentie dient gebruik gemaakt te worden van het alarm nummer 4444. Het oude nummer 2200 komt te vervallen, terwijl het num mer 2100 nog tijdelijk blijft bestaan als alarmlijn. Na hot stukje van de heer A. Janssen gelezen te hébben, heb ik wel in de ga ten dat hij niet veel verstand heeft van wielrennen. Want er is in Neder land maar één renner die de tour kan winnen, en dat is Jan Janssen. Dait kan echter niet alleen. Of dacht men soms dat Pinigeon vorig jaar die tour gewonnen heeft zonder hulp? Pou- lidior, Aimar en de andere Fransen heb ben hem wel degelijk daarbij geholpen. Als Jan Janssen ook zo goed geholpen wordt, gaat hij dit jaar regelrecht op de overwinning &L Waarschijnlijk ziet de heer J. liever dat Jan Janssen een andere Nederlander helpt. Maar dat kan hij nu eenmaal niet om de dioodeenivoudigie reden, dat er geen enkele Nederlander is, die kan klimmen. Of wel soms? Daarom moet Jan ook altijd in de ber gen alles alleen opknappen, en hij kan er ook met de besten mee. Het kost hem natuurlijk veer meer inspanning dam de andere renners, die elkaar allemaal kunnen helpen. Steenbergen J. Hommer» Naar aanleiding van een ingezonden stukje in deze rubriek zou ik graag 'h tegenbericht]e plaatsen. Zoals gewoonlijk organiseert het Oranjecomité in Westdorpe in samen werking met het onderwijzend perso neel van de scholen, kinderspelen. Die gaan dan meestal, zoals ook nu weer, gepaard met een traktatie. Alle kinde-» ren en ook de meeste ouders, zijn daar over zeer tevreden. Wat het amuse ment voor de ouderen betreft, zou ik het volgende willen zeggen. De mees ten onder ons willen graag een kaartje leggen of het eens proberen met pijl en boog. De jongelui moet men zoe ken waar een gezellig orkest speelt. Dat dit jaar toevallig bijna alle amu sement moest gezocht worden in „Het Oudt Raedthuys" is eigenlijk toe te schrijven aan het gebrek aan initiatief van de andere caféhouders. Op de eer ste plaats heeft het feestcomité in haar „clubhuis" de inschrijving geor ganiseerd voor een sterrit, het enige amusement dat het comité organiseer»» de in „Het Oudt Raedthuys". En waarom was het schieting op de lig gende wip, alweer in „Het Oudt Raedt huys"? Ook dat ging buiten het comi* té om. In datzelfde café was zelfs 's morgens nog een seriekaartimg. Maar mogen de andere caféhouders dat dan niet??? Weet u misschien ook, dat er des avonds een heel gezellig bal was, m.m. v. het Ober Bayern Orkest „Die West- zeiler Blaskapelle". U kunt misschien raden maar dat was: ja, in „Het Oudt Raedthuys". Dit alles brengt met zich mede waardoor „Koninginnedag 1968 in Westdorpe een succes is geworden. WESTDORPE S PLUYM ■I ■I Gedurende dit weekend wordt de bezoeker van Oirschot behalve het „alledaagse" (wandelingen door bos en heide, rondleiding door het dorp met de vele bezienswaardigheden, torenbeklimmen en excursies in meu belfabrieken) ter gelegenheid van de opening van het seizoen een drietal attracties gepresenteerd. Zaterdagavond om half negen be gint een taptoe, waar een achttal mu ziekgezelschappen hun medewerking aan verlenen. De Tilburgse Jeugd- doedelzakband De Scotjes geeft een show: er wordt een gymnastiekde- monstratie gegeven en er wordt met vendels gezwaaid. Des zondags worden in Oirschot door de Tilburgse Windhondenver eniging nationale windhondenrennen. En de militaire ruitersportvereniging Te Paard houdt op beide dagen rui- terwedstrijden. Wie de voorkeur geeft aan wat meer luidruchtigheid en sensatie kan in Tilburg terecht. Vanwege zijn achtste lustrum houdt het Tilburgs Studenten Corps St.-OIof er in sa menwerking met de K.N.M.V. en de motorclub Vitesse uit Uden op het boulevard-circuit van de Beekse Bergen internationale wegraces voor motoren. Houdt u meer van geordende en welluidende „luidruchtigheid", dan biedt Zevenbergen uitkomst. Daar wordt tijdens dit weekend een bondsconcours voor harmonie- en fanfaregezelschappen gehouden. Het spectaculairste evenement speelt zich dit weekend op de Rucphense heide af. Daar worden met twintig deelnemers de wed strijden gehouden voor het kam pioenschap van Nederland parachu tespringen. Andere evenementen in West-Bra bant, die zich zondag afspelen zijn, natuurwandeltochten van Wando in Dorst, brandweerwedstrijden in Ter- heijden, internationale handboog wedstrijden op de vliegbasis Gilze- Rijen, gewestelijke wedstrijden van het Ned. Roode Kruis in Goes en een wedstrijd tussen zwaartillende man nen in het Bredase Sportcentrum, waar de gewichtheffers van Neder land en Luxemburg tegen elkaar in het strijdperk treden. En om dan nog even in Breda te blijven, daar beleeft de kunst- en antiekmarkt haar eerste lustrum. De vriendelijke Havermarkt, het driehoekige Bourgondische pleintje in het hart van de stad, aan de voet van de beroemde Grote kerk, is al vier jaar lang iedere zaterdag in de zomermaanden trefpunt voor anti quairs, kunstenaars en vooral lief zien. Geprobeerd is om dit jaar wat meer aanbod van boeken te krijgen, omdat ook daarnaar in het verleden veel vraag bleek. Wilt u voor de verandering eens de grens over? Dan op naar Knokke, waar zaterdagavond, nadat een groot vuurwerk is afgestoken, miss België 1968 wordt gekozen. Er zijn twintig finalisten, die voor de „benoeming" in aanmerking komen. Er staan nog allerlei andere vooral muzikale evenementen op het programma, waaronder op zondagmiddag een show op de Esplanade door het Majorettenkorps van Breda. hebbers van al het schoons uit het verleden, dat onder de kleurige dek zeilen van de kramen staat uitge stald. In de afgelopen vier jaar heeft de markt bewezen aan een vraag te voldoen en geliefd excursiedoel te zijn voor velen uit de directe of verre omgeving^ Daarnaast heeft zij de be langstelling voor antiek aangewak kerd. De markt wordt tot eind augustus, iedere zaterdag gehouden. Naast kunst en antiek wordt er ook weer in bescheiden mate kunstnijverheid aangeboden. Evenals voorgaande ja ren zijn er in de loop van het seizoen een pottenbakster, een spinster, een klompenmaker en een tinnegieter te In de laatste jaren is een van de drukst gereden routes in West en Midden-Brabant de Vier-sei- zoenenrit geweest. Deze grote be langstelling werd er oorzaak van dat er eerder dan werd verwacht een nieuwe druk van de route beschrijving moest verschijnen. Bij deze herdruk is de gelegen heid te baat genomen nog enkele verbeteringen aan te brengen en we] in die zin, dat de route op sommige plaatsen is verlegd om haar nog fraaier en afwisselender te maken. De totale lengte van de route, die ook in gedeelten kan worden gereden, zodat ook wielrijders een keus kunnen maken, bedraagt 180 km. De beschrijving van de route is bij verschillende ver keersbureaus gratis verkrijgbaar. Er wordt een zeer handzame auto-schrijfbloc bij verstrekt. We hebben er al eens op gewezen, dat onze tips voor het vrije weekend waarlijk niet alleen zijn bedoeld voor de autobezitters. Natuurlijk niet. De wielrijders immers vormen in de ru briek toeristen nog altijd een zeer be langrijke groep. Een groep, die eer der groeit dan afneemt. Daarom is de fietsenindustrie in Europa optimistisch gestemd over de vooruitzichten in dit jaarVrijwel overal wordt een toenemende be langstelling voor de fiets geconsta teerd en een daarmee samenvallende stijging in produktie en verkoop. Ook wordt in vele landen de exportont wikkeling gunstig genoemd. Vouw fietsen en minifietsen gaan een steeds groter deel van de omzet in beslag nemen, terwijl in het algemeen veel aandacht wordt geschonken aan nieu we vormgeving. Vergroot gebruik van de fiets blijkt vooral bij het toeristi sche fietsen als vrijetijdsbesteding. Amsterdams burgemeester dr. J. Samkalden erkent ook de belangrij ke plaats van de wielrijder, die een stedelijke overheid dwingt diens be langen te beschermen. Bij de ope ning van een rijwieltentoonstelling getuigde de burgemeester daarvan: „Teneinde te voorkomen dat het fiets- en bromfietsverkeer te zeer in 't stadsverkeer zal worden terug gedrongen, is het gewenst door het creëren van afzonderlijke routes in de stad het gebruik van deze ver voermiddelen te stimuleren. Bij het maken van plannen en het voorbereiden van maatregelen op verkeersgebied, zal dan ook de nodi ge aandacht aan de belangen en be. vordering van het verkeer van twee- wielers moeten worden besteed".

de Stem | 1968 | | pagina 21