STRIJD NADERT CLIMAX Vlag van Vietcong wappert in Saigon Praagse krant blijft bij beschuldigingen Mundi Victor nieuwe telefoonnummers Roosendaal en Zegge Zwartboek tegen de universiteit Miljoenenschade in Krimpen a/d IJssel VOLDOENING OVER KERKELIJK „VREDESGESPREK" Mensensmokkel van Oost- naar West-Berlijn? JAMES COBB (48) OVERLEDEN Brits protest tegen Spanje EXPLOSIE WINKELCENTRUM iiiïi Radiocativiteit besmet twee personen Kunstgebitten UTRECHTSE ACTIEGROEP Stemming in landbouw onder nulpunt Meer vraag op arbeidsmarkt Botlek-gebied "LEZER RUSSISCHE VERKLARING VERWORPEN Eis Tanker gezonken Hart werkte 4 dagen Blokkade Gibraltar BRANDEN UITGAANSVERBOD DAKLOOS De sigaar die uw vader op zondag rookte. Nu voor u, elke dag. Plan voor verkiezing Europees parlement AUSTRALIë HELPT BIJ 2E EMIGRATIE STAATSBEDRIJF DER P.T.T. - Telefoondistrict Breda Denktrant Geen belangstelling Commissie-v. Walsum: Spoedig nota over vestigingsplaats achtste medische faculteit Dieren-huwelijksbureau DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 MEI 1968 11 Hebt u moeilijkheden met ow bagagevoervoer naar en va" uw vakantie verblijfplaat- B®1 Vrachttaxi, Breda, tel. 3129*- Voor al uw vervoer tot 4000 Kg; Hebt u moeilijkheden met bagagevervoer naar en van uw vakantieverblijfplaats. J*® Vrachttaxi. Breda, tel. 3129 Voor al uw vervoer tot 4WU kg. Te huur op Walcheren aan 2® en duin nieuwe 4- en .6"ljXn caravans. Vrij voor 29 juni na 17 aug. Vanaf f 40,- P* week. Te bevr. 01683-430. Te koop. Grote partij Bnge'ïe tour. en stacaravans vanai f 950,—. Alle merken. uj* .PlankenwammesR kAi 229. Molenschot, telefoon owv 246. (aan autosnelweg Brw» Tilburg). Diversen Schifting zat. 11 mei M) Vogel, Zoutstr. 2, Hulst. V' gin. 3 uur. - bel en dwars waard ogte te worden gesteld vertentienieuws. (ADVERTENTIE) ALUMINIUM Zonneschermen Altijd beschikbaar. Geen opbergkosten. Geen onderhoud. 18 Prachtkleuren. Onverslijtbaar, 60." P- m2. NU 20°/o korting, Bel «1685 - 542 of schrijf Postbus 2, Zevenbergschenhoek (Van onze redactie buitenland) PRAAG Het Tsjechoslowaakse blad „Lidova Demokracie" heeft gis teren de verklaring van de Russische regering verworpen over de dood van minister van Buitenlandse Zaken Jan Masaryk in 1948 en anderen. Het blad noemde het „wel bekend dat in de jaren '50 Russische adviseurs zuive ringsberechtingen bewerkstel ligden, waardooi onschuldigen naar de ge vangenis werden gezonden of werden terechtgesteld". Volgens de Russische verklaring waren geen Russen bij Masaryks dood betrokken en waren berichten waarin net tegendeel wordt veronder steld,, erop gericht „anti-Russische gevoelens aan te wakkeren". „Lidova Demokracie" schrijft ech ter in een hoofdartikel, „dat niet over adviseurs van de Russische veilig heidsdiensten wordt gesproken in verband met de dood van Jan Masa ryk maar in verband met de berech ting van honderden onschuldigen, communisten zowel als niet-commu- nisten. Er is geen sprake van advi seurs zonder meer, maar van gene- raal-majoor Lichatsjev en een hele lijst van diens assistenten die deel namen aan ondervragingen, namaak- processen bewerkstelligden en de veiligheidsinstellingen min of meer regeerden". Een ander Praags dagblad heeft gisteren geëist, dat Tsjechoslowaakse vluchtelingen, „die uit 't land vlucht ten zonder het schade te willen toe brengen' snel gerehabiliteerd moeten worden. De Tsjechoslowaakse minister van Buitenlandse Zaken Jiri Hajek is gisteren uit Moskou in Praag terug gekeerd Hij noemde zijn bezoek aan de Sovjet-Unie ,een routinekwestie'. De Tsjechische oud-minister van Binnenlandse Zaken Rudolf Barak, die in 1962 tot vijftien jaar gevange nisstraf was veroordeeld, is in voor lopige vryheid gesteld. Er zal een nieuw onderzoek worden geopend. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM Niet alleen van de kant van het Nederlands episcopaat, maar ook bij een aantal behoudens- gezinden in de katholieke kerk heerst er vreugde over het gesprek dat op 20 mei in Doorn zal beginnen tussen progressieve en conservatieven in de r.-k. Kerk. De groep, die dan in het A. C. de Bruijn Instituut bijeen zal komen, zoals wij gisteren al schre ven, zal ongeveer 30 man groot zijn. Er is geen enkele groepering uitge nodigd Alle deelnemers komen op persoonlijke uitnodiging. Wel heeft men in ons blad kunnen lezen dat een aantal van hen bindingen heeft met de groep Confrontatie. Van de zijde van het Nederlands episcopaat, dat o.a. ook oestuursleden van het pastoraal instituut van de Ned. kerkprovincie heeft aangezocht, is het gesprek aan geen enkele voor waarde gebonden. Van de andere kant is slechts gevraagd geen inlei dingen te houden en geen theses te stellen, maar van het begin af een vrij, open gesprek mogelijk te maken. Of er nog meer besprekingen dan deze eerste op 20 mei zullen volgen zal afhangen van de mentale bereid heid tijdens de eerste bijeenkomst. Dat het gesprek op gang kon ko- men is enerzijds een gevolg van de Wens die kardinaal Alfrink meerma len heeft uitgesproken tot een nader contact met de verontrusten in de kerk Van de andere kant bleek de behoefte daaraan, zoa's bekend, in de wandelgangen van het pastoraal concilie, waar vertegenwoordigers van dt Confrontatie-groep hun ver trouwen in de mogelijkheden van sen gesprek aan de daar aanwezige journalisten te kennen hebben gege ven. (Van onze Amsterdamse correspondent) AMSTERDAM De vader van Lood Bennekom de Amsterdamse jongeman, die om nog onbekende re denen samen met zijn vriend Ruud Sternau in Oost-Berlijn in de cel zit is telefonisch benaderd door een journalist vanuit Oost-Duitsland. Het was de Nederlandse correspon dent van het communistische persbu reau A.D.N., de heer J. Snellen. Deze probeerde hem er met veel klem van redenen toe te bewegen, om de poli- tie inlichtingen te verschaffen over een in Amsterdam zetelende organi satie, die mensen van Oost- naar West-Berlijn zou smokkelen. De heer Bennekom zegt ondertus sen inderdaad de indruk te hebben gekregen, dat er een dergelijke or ganisatie bestaat. De politie is de zelfde mening toegedaan, maar treedt niet op, omdat er geen feiten in het geding zijn, die het Nederlands recht strafbaar stelt. Onder deze omstan digheden ziet vader Bennekom geen heil in verder aandringen bij de jus titie. Dit heeft hij de journalist ook gezegd. Zoals bekend gingen beide jonge lui op zondag 21 april zogenaamd naar Zandvoort. Pas zestien dagen later hoorden de ongeruste ouders, dat zij in Oost-Berlijn gevangen wa ren genomen. WALVISBAAI (A.P.) - De 16.222 ton metende Griekse tanker Andron gistermorgen voor de Zuidwest- bfnkaanse kust tussen Luderitz en 6e Walvisbaai gezonken. Alle bemanningsleden zijn erin ge slaagd met reddingboten de kust te bereiken. Enkelen zijn gewond. De Andron was verleden maand ue haven van Durban binnengelopen biet lekke 'anks. Dit euvel werd ver holpen, doch toen het schip zaterdag be haven verliet liet het een groot onespoor achter en helde het schip baar stuurboord. HOUSTON (Reuter) De 48-jarl- ge James Cobb, die zondag in Hous ton het hart van een vijftienjarige jongen kreeg, is gisterochtend over leden. De vertegenwoordiger James Cobb uit Alexandria (Louisiana) was de elfde man op wie een harttransplan tatie is uitgevoerd. De ingreep vond plaats in het St.-Lukeziekenhuis van Houston, waar het operatieteam on der leiding stond van dr. Cooley, die de vrijdag daarvoor al een harttrans plantatie verrichtte op de 47-jarige Everett Clair Thomas en dinsdag op de 62-jarige John Stuckwish. Thomas en Stuckwish maken het goed. De eerste Britse harttransplantatie- patiënt Frederick West die zijn dok ters verbaasd heeft doen staan door drie dagen na zijn operatie te lopen, is „vermoeid en rust" aldus een be kendmaking van het nationale hart ziekenhuis in Londen. LONDEN (AP) Engeland heeft gisteren officieel geprotesteerd tegen de Snaansa blokkade van de kolonie Gibraltar. De minister van Buitenlandse Za ken, Michael Stewart heeft de Spaanse ambassadeur de markies van Santa Cruz, ontboden en in een 30 minuten durend gesprek uiting gege ven aan de verontrusting van de En gelse regering en van het parlement over de Spaanse actie. De Spaanse gezant overhandigde Stewart daarna een memorandum over de redenen van Spanje om de grens te sluiten en gaf toelichting op de aanspraken van zijn land op het fort, dat sinds het begin van do 18de eeuw in Engelse handen is. SAIGON (Reuter/D.P.A./A.F.P.) - De nieuwe rode en blauwe vlag met gele ster van de Vietcong wappert sedert gisterochtend in de Chinese wij j Cholon van Saigon op nog geen zes kilometer van het presidentiële paleis. De vlag was gehesen op de vierde dag van het nieuwe Vietcong- offensief dat zich steeds sterker op de Zuidvietnamese hoofdstad con centreert, waai hevige gevechten worden gemeld, onder meer tegen een Noordvietnamese eenheid van volgens schattingen 1000 man. Gevechtshelikopters hebben de om geving gemarkeerd van het gebouw waarop de vlag hangt, en doken er steeds weer op neer hun vernietigen de last uitstotend, maar tegen het middaguur wapperde «ij nog steeds uitdagend. In Cholon zijn talloze branden ont staan en duizenden burgers ontvluch ten de wijken in 't westen van liaigon Er is voor vier van de acht districten van de hoofdstad een volledig uit gaansverbod van kracht. Pantsereen heden politievoertuigen en ambulan ces snelden door de stad terwijl op sommige plaatsen in Saigon straatge vechten aan de gang waren en Ame rikanen en Zuidvietnamezen buiten de stad hun acties voortzetten tegen vijandelijke eenheden die de ingeslo ten troepen in Saigon trachten te be reiken. 's Morgens begonnen B-52 bommen werpers Vietcongconcentraties in de onmiddellijke omgeving van de hoofdstad aan te vallen. In Saigon trilden de ruiten van de explosies die het lawaai overstemden van geluids wagens van waaruit werd omgeroepen dat dat regering „het tweede alge mene offensief van de Vietcong heeft doen mislukken". Verscheidene delen van de stad hebben geen elektriciteit. Het gebied waar een uitgaansver bod geldt, leek gisterochtend uitge storven maar elders in de Zuidviet namese hoofdstad gaat het leven zijn normale gang Een zwembad op 'en kele kilometers van Cholon deed goede zaken en journalisten die naar de Chinese wijk wilden ondervonden vertraging door verkeersopstoppin gen. Volgens luitenant-generaal Ngoejen Khang, die met de verdediging van Saigon is belast, heeft het jongste of fensief de Vietcong al 2000 man aan doden gekost. Khang zei te verwach ten dat binnen een week de normale toestand zaj zijn hersteld. De regering in Saigon heeft meege deeld dat de nieuwe gevechten, die zondag in de stad en de omgeving waren uitgebroken de dood hebben veroorzaakt van 141 Zuidvietnamese burgers. Er werden er 1230 gewond. Er zouden 29.000 mensen dakloos zijn geworden. Ze zijn ondergebracht in kerken en scholen. Honderden huizen zijn door be schietingen en bombardementen door bommenwerpers en helikopters in brand gevlogen. Het hoofdkwartier van de Ameri kaanse strijdkrachten heeft meege deeld dat bommenwerpers van de luchtmacht en van de marine dinsdag 114 Noordvietnamese vrachtwagens hebben vernietigd, die voorraden vervoerden voor troepen die in Zuid- Vietnam vechten. De vrachtwagens werden getroffen op verschillende plaatsen in het zuidelijk deel van Noord-Vietnam. De infiltratie uit Noord-Vietnam zou vlak voor het begin var de on derhandelingen in Parijs een record afmeting hebben aangenomen, zodat de regering in Saigon overweegt stap pen hiertegen te nemen. (ADVERTENTIE) Een beeld van de ravage die door de ontploffing ontstond. (Van onze redactie binnenland) KRIMPEN AAN DE IJSSEL Een enorme explosie heeft gisternacht voor waarschijnlijk meer dan 2 miljoen gulden schade aangericht aan het nieuwe centrum van Krimpen aan den IJssel. Om even over tweeën explodeerde met een enorme klap in een van de tien winkels aan het Raadshuisplein een aantal flessen met propaangas. De gevolgen waren zonder meer desastreus. Tot zeker buiten 700 meter van de plaats van de explosie sloegen duizenden ramen uit hun sponningen. In honderden huizen en flats werd de inboedel vrijwel totaal vernield. Rondvliegende balken en brokken steen vernielden en kele tientallen personenauto's. Het Raadhuisplein en de straten in de omgeving waren na de explosie met een dik tapijt van glasscherven bedekt. Wonder bovjen wonder ei^te de ontploffing geen slachtofers. Slechts vier mensen raakten noemenswaardig gewond, waarvan er twee (niet ernstig) naar. een ziekenhuis; in Rotterdam moesten worden overge bracht. - De technische dienst van de rijkspolitie en de arbeidsinspectie zijn tot de conclusie gekomen dat de explosie moet zijn veroorzaakt door lekkende flessen propaangas in een cafetaria Volgens de burgemeester van Krimpen aan den IJssel, mr L. C. A. Lepelaars is het nog de vraag of de gasexplosie is ontstaan door niet in achtnemen van veiligheidsvoor schriften in het cafetaria. Burgemeester Lepelaars achtte het niet uitgesloten dat de totale schade de twee a drie miljoen gulden zal bereiken. De glasschade al leen al loopt in de vele honderdduizenden guldens. WASSENAAR (ANP) Bij het op vermogen brengen van de hogeflux reactor in Petten is een breuk ont staan in het zogenaamd splijtstofbe stral ingsexperiment. Daardoor is radioactiviteit in de re actorhal verspreid. De reactor is stil gelegd en de hal is ontruimt. Metin gen hebben aangetoond dat de radio activiteit in de omgeving van het centrum niet is toegenomen. Ten tijde van het ongeval waren 18 personen in de hal aanwezig, die bij het verlaten van de hal wer den gecontroleerd op radioactieve be smetting. Bij twee van hen werd een lichte besmetting op de kleding aan getroffen. Onderzoek van deze perso nen heeft uitgewezen dat geen ra dioactiviteit in het lichaam was op genomen. Een nader onderzoek zal moeten uitwijzen hoeveel tijd gemoeid za] zij met het reinigen van de reactorhal. (ADVERTENTIE) Bolknak Parma 29 ct. Voorradig bij de gespecialiseerde sigarenwinkelier (ADVERTENTIE) Geen losraken of verschuiven meer van Niemand, die een kunstgebit heeft, behoeft meer op een kritiek moment in verlegenheid te raken, omdat zijn kunstgebit losschiet of verschuift. Maak een einde aan dit steeds dreigende ongemak. Een weinig DenVofix- poeder houdt het gebit de gehele dag on wrikbaar op zijn plaats. Dentofix voor komt tevens onaangename reuk uit da mond. Probeer het nog vandaag. Verkrijg baar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. DEN hAAG (ANP) Het plan bestaat om bij de eerstvolgende ver kiezingen voor de Tweede Kamer ge lijktijdig maar wel vla een apart stembiljet een verkiezing van Neder landse leden voor het Europese parle ment te doen houden. Het KVP-kamerlid drs. Tj. Wester terp heefi. dit gistermiddag op een in Den Haag gehouden persbijeenkomst meegedeeld. Het hoofdbestuur van Europese be weging in Nederland heeft de ka merleden ir. H. Vredeling (PvdA) en Westerterp verzocht dit plan verder uit te werken. DEN HAAG (ANP) De Austra lische regering wil gezinnen, die voor de tweede keer naar Australië willen emigreren, helpen bij het betalen van de overtocht. De Australische minister van immi gratie de heer B. M. Snedden, heeft dit in Canberra bekendgemaakt. Men komt echter alleen in aanmerking als de eerste emigratie een succes is ge weest en als men door familieom standigheden of andere oorzaken die men zelf niet in zijn macht heeft tot terugkeer naar het land van her komst gedwongen is geweest. op 17 MEI a.s. worden in ROOSENDAAL en ZEGGE nieuwe telefoonnummers van kracht, welke worden ge vormd door voor de bestaande nummers het CIJFER 3 te plaatsen. TOT 17 MEI dienen dus nog de OUDE TELEFOONNUMMERS te worden gekozen. DE DIRECTEUR (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Een Utrechtse „aktiegroep universiteit" heeft een „zwartboek" over de universiteit uitgebracht, waarin een felle aan val wordt gedaan op de universitaire structuur en methoden. Het hoorcollege wordt als „anti-sociaal" en „anti-communicatief" naar het rijk van de historie verwezen. „In een autoritaire universiteits structuur wordt het college een instrument voor wetenschappelijke en maatschappelijke indoctrinatie." Deze indoctrinatie zou volgens het zwartboek als volgt verlopen. Op de eerste plaats zijn de colleges verplicht. De studenten krijgen een bepaalde denktrant (die van de professor) voorgeschoteld en krijgen niet het materiaal om naar andere mogelijk heden te zoeken. Want de hoogleraar geeft slechts literatuur op die zijn stellingen schragen. Conclusie: „De student wordt afgeleerd eigen initia tieven te ontplooien en kritiek op de methoden te leveren". In grote lijnen trekt de aktiegroep dezelfde conclusie ten aanzien van het werkcollege: niemand van de studenten is bij de keuze van het onderwerp betrokken, het Is zaak van de docent alleen. l)e student voelt zich niet bij het onderwerp betrokken. Bovendien worden de colleges gegeven voor te grote aantallen studenten, zodat de «anaacht versnipperd ls. Ook de onderwerpen tentamens en examens worden over dezelfde kam gescnoren „Veelal kart'" de studeftt niet zelf het onderwerp van zijn scriptie bepalen. Hij moet steunen op zijn hoogleraar, die hem in bijna alle gevallen een onderwerp aanbied dat volledig buiten zijn belangstel lingsfeer ligt". De actiegroep zet zich af tegen de alleenheerschappij van de hoogleraar over lectoren en ambtnearen en over de collegestof en keert zich tegen de kunstmatige scheiding van de verschillende weten schapsgebieden. De actiegroep zegt namens een grote groep studenten te spreken en wordt financieel gesteund door het wetenschappelijk instituut voor het onderwijs van Nijmegen en Utrecnt. De actiegroep stelt zich voor nog meer delen van het zwartboek te doen verschijnen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De studiecommissie achtste medische faculteit o.l.v. mr. Van Walsum heeft gisteren bij het openbaar overleg over haar voorlo pige conclusies uitdrukkelijk gesteld, dat men de oprichting van een acht ste medische faculteit niet afwijst. Men vindt echter dat er geen door slaggevende argumenten zijn om ter stond tot die oprichting ever te gaan. De commissie denkt echter aan een Ingebruikneming in 1980. Mr. Van Walsum zei dat de com missie nog in september a.s. haar eindrapport aan minister Veringa (O. en W.) hoopt te kunnen aanbie den, waarin dan ook een aanbeveling zal staan omtrent de plaats van ves tiging van een achtste medische fa culteit. Over de vestigingsplaats zal binnenkort een nota verschijnen, die men over ongeveer een maand op de zelfde wijze ter discussie wil stellen. Dit beleid van de „situatie aanzien" werd tijdens het openbaar overleg met vertegenwoordigers van medi sche organisaties en instellingen en andere belangstellenden scherp aan gevallen door dr. Van Nieuwenhui- zen, voorzitter van het centraal col lege voor de specialistenopleiding. Hij zei o.m. dat er in de naaste toekomst een „angstwekkend grote behoefte" aan artsen zal ontstaan en dat reeds nu van een groot tekort sprake is. LONDEN (DPA) De vereniging van dierentuinen in Groot-Brittannië en Ierland heeft een „huwelijksbureau" opgericht voor zeldzame en lang zaam uitstervende dieren. De secretaris van de vereniging vertelde gisteren in Londen, dat men wil proberen zeldzame dieren uit verschalende dierentuinen bij elkaar te bren gen zonder om ze te laten paren. Het is bijzonder dringend dat er nakomelingen van de orangoetans komen. Er zijn in Groot-Brittannië en Ierland nog maar 87 van deze apen, die slechts een enkel jong hebben voortgebracht. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM In de Randstad en vooral het Botlek/Nwe-Waterweg- gebied stijgt in sterke mate de vraag op de arbeidsmarkt. Het gewestelijk arbeidsbureau te Vlaardingen (Nwe Waterweg-Noord) verwacht in de ko mende maanden als gevolg van het begin van de uitbreidingen van de olieraffinaderijen van Chevron en Caltex een belangrijke toeneming van de werkgelegenheid. In het district van het arbeidsbu reau Vlaardingen is de werkloosheid uitzonderlijk laag, te weten 4,3 pro mille van de mannelijke beroepsbe volking. In Rotterdam is de werkloosheid onder de mannelijke beroepsbevol king in april j.l. gedaald van 1,5 tot 1,3 procent. Opleving in de bouw heeft geleid tot een sterke vraag naar hoofduit voerders, uitvoerders en bouwkundig tekenaars. De vraag naar bouwvak kers in Rotterdam ligt thans circa 400 hoger dan vorig jaar omstreeks deze t.'Jd. In Amsterdam wordt deze zomer een stijgende spanning op de arbeids markt verwacht, vooral in de bouw en de metaal. Maandelijks stromen weer hon derden buitenlandse arbeiders, veelal op eigen houtje, Nederland binnen. Vooral in het gebied Nieuwe Water weg-Noord zijn deze mensen gemak kelijk te plaatsen, daar de vraag naar arbeidskrachten (eind april: 1990) veel groter is dan het aanbod (277). Ais de buitenlanders niet snel een baan in Zuid-Holland vinden, dan is het gemakkelijk hen elders in het land te plaatsen. Dit is gisteren mee gedeeld op het G.A.B. in Den Haag (districtsbureau voor Zuid-Holand). Vooral „nieuwkomers" kunnen snel een betrekking krijgen. DEN HAAG (ANP) Door de te- leurstellde prijsontwikkeling bij een aantal produkten is de stemming on der vele boeren en tuinders tot onder het nulpunt gedaald. De voorzitter van het landbouwschap, lr. C. S. Knottnerus, zei dit gisteren in de be stuursvergadering van het schap. Hij had in de eerste plaats de si tuatie in de zuivel op het oog, maar ook andere produkten, zoals appelen en aardappelen, zijn op een dermate laag prijsniveau voor de producent aangeland dat van een crisis moet worden gesproken. Ir. Knottnerus vreest, dat de zgn. „gewone crisis", waarbij het centraal bureau van de tuinbouwveilingen appelen uit de markt neemt met fi nanciële bijstand van Nederlandse en EEG-overheid, za] overgaan in een „ernstige crisis", waarbij het uit de markt nemen rechtstreeks door de overheid geschiedt. De heer Knott nerus vond het wei merkwaardig dat er tegelijkertijd importen van appe len van het zuidelijk halfrond moge lijk zijn. De situatie op de aardappeimarkt, aidus ir. Knottnerus, heeft geen ver betering ondergaan. Eerder is het te gendeel het geval, doordat het ge bruik als veevoeder aanzienlijk is verminderd. Via een gezamenlijke af zet zullen de aardappelproducenten hun positie kunnen versterken. Ir. Knottnerus vond het opvallend, dat de winkelprijzen aanzienlijk hoger liggen dan de prijzen voor de teler en soms zelfs nauwelijks lager dan het jaar tevoren. Hier moet door een be hoorlijke afzetorganisatie geld voor de boeren te verdienen zijn.

de Stem | 1968 | | pagina 7