Werkgelegenheid rond Hulst niet rooskleurig Museumstichting wil naar buiten treden Scher Protest tegen verhoging straat- en rioolbelasting Zeeuwsch-Vlaanderen GOES MIDDELBURG VLISSINGEN BRESKENS OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN LUCKY LUKE: DE NAIJVER Aanbestedi] nieuw stukl rijksweg 5i GEEN „VERVANGENDE" WERKEN IN ZICHT I ZUID-BEVELAND Dagblad De Stem o1 japonnen deux-pièces In gemeenteraad Sas van Gent WALCHEREN ZESKAMP-PLOEG NAAR HALLE Restauratie In Oisterwijk Installatie commissie Raad der Europese Gemeenten 25 scholieren haalden een verkeersdiploma Van wie die fietsen GROTE BEHOEFTE IN ZEELAND VERHUIZING FOTO'S Fanfare en drumband Beroepingswerk EXAMENS Hoogwater wot on waar? MORGEN Meer nieuws uit; stad en streek °P P3g- 3-5-7 VANDAAG bergen op zoom/i Kale Moe| DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 9 MEI 1968 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het aflopen van de werken aan het nieuwe kanaal van Terneuzen naar Gent en het gereedkomen van de bouw van fuikinstallaties, wegen, enz. voor de dubbeldeksveerboot in Perkpolder drukken hun stempel op de werkgelegenheid in het ge bied van Hulst. Dit rayon moet ongeveer tweederde van de gro tere werkloosheid in de provincie sinds april van het vorig jaar voor zijn rekening nemen, n.l. van 166 op 269, terwijl in geheel Zeeland het aantal geregistreerde werk loze mannen steeg van 1521 naar 1678. Hulst kampt met dit ongunstige cijfer ondanks de ae laatste tijd weer toegenomen pendel naar het itotier- damse havengebied (door de ar beidsbemiddeling overigens als on sociaal bestempeld) en ondanks weer meer werkgelegenheid in het vlas- bedrijf. Belangrijkste probleem voor dit gebied is namelijk dat er geen grote „vervangende" werken in zicht zijn. Van de steeds tonemende indu striële bedrijvigheid in vooral het gebied van Antwerpen kan al even min al te veel soelaas worden ver wacht, omdat het aanbod aan ar beidskrachten in de gebieden, bij Hulst „over de grens", Oost- en West-Vlaanderen, de provincie Ant werpen en het Land van Waes nog groter is dan in Qost-Zeeuwsch- Vlaanderen. sprekend voor deze si tuatie is trouwens het „saldo" van de pendel over de grens. Terwijl 1400 Belgen hun brood in Z.-Vlaan- deren, hoofdzakelijk de kanaalzone, verdienen, trekken dagelijks slechts 400 Zeeuwsch-Vlamingen over de grens om in België hetzelfde te doen. Slechts van een omvangrijke indu strialisatie van de linker oever bij Antwerpen zou Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen „plezier" kunnen hebben Havens en industrie liggen thans in hoofdzaak aan de andere kant. Een werkgever is daar eerder geneigd om, als hij behoefte heeft aan Ne derlandse arbeidskrachten, die aan te trekken in het westelijk deel van Noord-Brabant. Hoe gering de groei van activitei ten in het gebied van Hulst is, toont wel de vraag naar arbeidskrachten ln de bouwvakken, n.l. 1 (één), om precies te zijn een timmerman. Geo grafisch nog moeilijker ligt West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het gebied van Oostburg haalt zelfs het werk loosheidspercentage van 5,5 (het landelijke is 2,2, het provinciale 2,7). Het aantal werklozen bedraagt hier 243, ter vergelijking april 1967: 203. Opvallend ls, dat beide gebieden weinig blijken te kunnen profiteren Benoeming De heer P. C. Am bachtsheer ing. uit Goes, districts hoofd van de n.v. Zeeuwse gasmaat schappij „Zegam" is per 1 septem ber benoemd tot adjunct-directeur van de water, en lichtbedrijven te Alphen aan de Rijn. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraal 14, 'Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat I, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgleterstraal 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, fel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689, van de gunstige ontwikkeling in het gebied van Terneuzen- In dit rayon kwam de vraag naar mannelijke arbeidskrachten weer bo ven de 100 (n.l. 144) waardoor men zich hier weer op een lijn kan scha ren met Vlissingen (119), Middelburg (160) en Goes (169). Dat bedrijven in Terneuzen er de voorkeur aan geven personeel zoveel mogelijk in de gemeente of onmiddellijke omge ving te werven, berust waarschijn lijk op de factoren afstand en mate van geschooldheid. (ADVERTENTIE) Een opmerkelijk feit in Terneuzen is voorts de sterk toegenomen vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten. Het aantal vacatures bedraagt thans niet minder dan 135. Een bepaald bedrijf heeft zelfs besloten de wer ving van vrouwelijke arbeidskrach ten tot België uit te breiden, omdat Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer in de behoefte kan voorzien. De laag ste percentages was werkloosheid betreft vertonen Vlissingen en Sas van Gent, beiden met 1,5 procent, (n Sas van Gent bedraagt het to taal aantal geregistreerde werklo zen daardoor niet meer dan 32. P.M. van de Walle HULST feiiilfclfiü gentsestraat SAS VAN GENT „Door verhoging op de straat- en rioolbelasting in Sas van Gent wordt opnieuw een groep mensen belast, die toch al zoveel be last is en die telkens de dupe is, wan neer er iets in prijs wordt verhoogd, (Van een onzer verslaggevers) Vrijdagavond om 6 uur vertrekt vanaf het stadhuis de Middelburgse ploeg voor deelname aan de eerste ontmoeting in de „Zeskamp". De eerste wedstrijd in deze kamp, die onder auspiciën van de N.C.R.V. en de B.R.T. tussen drie Nederlandse en drie Belgische steden wordt ge houden, zal plaatsvinden in het Bel gische Halle, 20 kilometer ten zuiden van Brussel. De wedstrijd wordt za terdagavond gehouden en zal vanaf 20-40 uur via de beeldbuis worden uitgezonden. De Middelburgse ploeg voor za terdag is thans als volgt samenge steld: G. Abbring (personeelsvereni ging Huis van Bewaring), B. Bou- wense (zwemvereniging Luctor et Emergo) A. Coppejans (tafeltennis vereniging Middelburg-Zuid), A. de Jong (ttv Middelburg-Zuid), H. van Lennep (sportschool Felix Jansen), mej. E. Meliefste (E.M.M.), M. Mon- deel (Dynamo) E. de Poorter (ttv Middelburg-Zuid), T. Vogelenzang (sportschool Felix Jansen) mej. I. de Vos (E.M-M.1, C. Willeboordse (badmintonclub B 67). mej. H. Wil- lemsen (E.M.M.) en P. Zwartepoor- te (Dynamo). Al deze personen ne men deel aan de behendigheidsproe- ven enz. Voor de denkproef is aan gewezen de heer drs. H. Ulrich. De „non-playing-captain" is de heer W. Hinderks. Voor een volgende ontmoe ting kan dit team gewijzigd wor den. Op 25 mei vindt een ontmoeting plaats in Middelburg, op de grote markt. De officiële ontvangst van al le deelnemers zal plaatsvinden op vrijdag 24 mei, 's avonds om half negen in het stadhuis. Geboren: Wilhelmina d.v. H. Kerk dijk en H. Bos; Albert, z.v. L. de Nooijer en M. Shoesmith; Angélique, d.v. F. Bukkens en F. Smit; Angelina, d.v. A. Mies en P- Nelis; Anna Maria, d.v. J. Treur en C. var. Zeist, Gerard, z.v. J. van Belzen en C. Kootstra; Katharina, d.v. P. Blankenburgh en J. van der Leest; Vincent, z.v. A. Gil- lisen en L. Passenier; Gerald, z.v. B. Meulmeester en L. Almekinders; Cor- dula, d.v. J. Notebaart en J. Epker; Michel, z.v. P. Francois en C. Leijen- dekker; Jolina, d.v. A. Davidse en R. de Haan; Richard, z.v, F. Bock en J. Meeusen; Wilfred, z.v. Th. Hille- brand en Y. van der Waal Marco, z.v. J. Kikkert en C. Louweret; Yolanda, d.v. J. Minnaard en P. de Meulmees ter; Thomas, zv. A. Siahaya en D. Gunter. Ondertrouwd: J. W. Schroder, 21 jr. en C. Konings, 17 jr.; P. Engel, 26 jr. en H. Snel 25 jr.; A. Krol. 24 jr. en M. Droste, 19 jr. Getrouwd; A. Wensink, 22 jr. en A. van der Linden, 23 jr.; J. Simpe laar 24 jr. en A. Loekemeijer, 20 jr.; J. Barneveld, 22 jr. en J. Wisse, 23 jr.; C. van Veenendaal, 25 jr. en R. van Gemert, 18 jr.; J. Verheij, 23 jr. en H. Demeulenaere, 17 jr. Overleden: C, Bos - de Pagter, 73 jr. w.v. W. Bos; F. A, de Kaart, 75 jr., w.v. A. Mos; D. van Damme, 64 jr. e.v. E. van der Want; C. Wil- 'lemsen, 90 jr., P. J. Baljé, 85 jr.. w.v. L. Meijer; N. Meulmeester, 90 jr.. w.v. J. de Ridder; C. Hoogerwerf, 74 hr. ev. S. Hemkes; C. S. Luitwieler, 69 jr.; W. Jongepier, 80 jr. ev. B. van de Velde; M. Ballast, 84 jr.; L, Poer- stamper, 93 jr. w.v. C. de Schrijver; A. Roelse, 78 jr. w.v. M. Joosse; M. Klijnsoon, 93 jr. w.v. J. Gelijn; P. van der Meer, 87 jr. e.v. L. Berwald; J. van Rooijen, 75 jr. w.v. E. Koets, O, Harlaan 79 jr.| ev. F. Loots. nl. de eigen woningbezitters". Dit zei de heer L. de Meyer van Gemeente Belangen toen het voorstel aan de orde kwam in de gemeenteraad van Sas van Gent, om een tekort op de begroting 1968 weg te werken door genoemde verhoging van de belas tingen. Het zal volgens hem niet kun nen uitblijven, dat de woningbouw verenigingen door deze maatregel haar huren zullen gaan verhogen, omdat ook deze verenigingen in de hogere lasten vallen. Voorzitter R. den Boer beaamde dat de heer De Meyer gelijk had, maar dat er helaas geen andere oplossing kon worden gevonden. Ook de heer J. de Rijk (katholieke fractie) zei dit te betreuren. De fi nanciële commissie uit de gemeente raad had echter evenmin een andere oplossing kunnen vinden. Daarom werd conform het voorstel van b. en w. besloten de straat- en rioolbelas ting te brengen op 25 procent van de gebouwde en 8 procent van de on. gebouwde eigendommen. Ook werd besloten de opcenten van de personele belasting (tot en met 1968 50 opcenten) te brengen op 200 opcenten Een verzoek van het r.-k. kerkbe stuur om een eenmalige bijdrage van f 46.500 om herstelwerkzaamheden te kunnen verrichten aat» as kers werd slechts gedeeltelijk ingewilligd. Gezien het functioneel doel, dat de toren van de r.-k. kerk in Sas van Gent heeft, wilde de raad wel een bjjdrage toekennen van f 14.500 om de toren te herstellen. Maar f 32.000 voor kerkherstel was de gemeente raad te gortig. Dit bedrag moet het kerkgenootschap uit eigen middelen zien te dekken. Om in aanmerking te komen voor de rijkssubsidie voor de verwezenlijking van het sociaal-cultureel centrum Sas van Gent, verklaarde de gemeen teraad zich in principe akkoord om een stichting in het leven te roepen, die deze subsidie kan aanvragen, en de verdere afwikkeling voor de rea lisering van het gemeenschapshuis kan verzorgen. Na wat verwarde discussies besloot de raad ook garant te staan voor af lossing en rente van een lening van f 200.000, die de stichting voor so ciaal en cultureel werk te Sas van Gent was aangegaan voor de verbou wing van het patronaat. Voorwaarde is dat deze stichting geen concurren te zal worden van de stichting Ge meenschapshuis Sas van Gent, maar naar samenwerking zal zoeken. (Van een onzer verslaggevers) OISTERWIJK Op vrijdag 10 mei zal te Oisterwijk de officiële installatie plaatsvinden van de door dde Raad der Europese Gemeenten ingestelde jumelagecommissie. De installatie zal geschieden door drs. H. Ph. M. Schmedding, voorzitter van de Nederlandse sectie van de raad. De commissie zal zich vooral gaan bezighouden met het bevorderen van internationale gemeentecontacten. Op het ogenblik hebben reeds een honderdtal Nederlandse gemeenten dergelijke contacten met buitenland se partners. De jumelagecommissie is samengesteld uit gemeentebestuur ders uit alle provincies uit het land. Voor Noord-Brabant hebben hierin zitting; burgemeester P. J. Baetens van Prinsenbeek en de gemeentese cretaris van Oisterwijk, de heer P. J. Snijders. Voor Zeeland: mr. J. Drijber, bur gemeester van Middelburg en de heer D. D. Kastelein, burgemeester van Zierikzee. Onder toezicht van de rijkspolitie te Breskens zijn de verkeersproeven voor de lagere scholen gehouden. 52 leerlingen van de openbare school, de School met de Bijbel en de r.-k. lagere school hebben er aan deel genomen. Vijf van hen behaalden het diploma met lof, één kind moest worden afgewezen. Van de r.-k. la gere school slaagden 4 kinderen met lof. De geslaagden met lof zijn: A. Doppegieter, L. v. Zeele, G. van Schaick, C. van Rattingen en F. Vroon. Excursie De raad van Breskens maakt vrijdag een excursie door de gemeente. Tevens zullen enkele be drijven worden bezocht. Aanrijding De heer A. de G. uit Groede is met zijn personenauto tegen een lichtmast aan de Lange- weg gereden. De auto liep aanzienlijke schade op. De G. werd licht gewond aan zijn voet. Kettingbotsing Op rijksweg 58 heeft 'n kleine kettingbotsing plaats gehad tussen drie personenauto's, bestuurd door M- E. uit Middelburg, W. P. J. uit Vlissingen en L. A. B. uit Oostkapelle. Zij kwamen in file vanaf de veerboot en werden gehin derd door een tractor die werkzaam heden aan het verrichten was. Er ontstond alleen materiële schade. Geen visserijfeesten De Visserij feesten zullen dit jaar geen doorgang vinden. Gedurende 15 jaar was dit feest de gebeurtenis van het jaar voor Breskens. Door de Stichting Visserijdagen is enige tijd geleden een circulaire huis aan huis ver spreid om de bewoners op te roepen deel te nemen aan het maken van praalwagens. Van de negen buurt verenigingen waren er slechts drie bereid om een praalwagen te maken. Voor de Stichting Visserijdagen is dit aanleiding geweest dit jaar de fees telijkheden af te gelasten. De buurt verenigingen vinden de vergoeding di men krijgt voor het maken van een praalwagen te klein aangezien steeds meer vakmanschap is vereist. Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn is in de wek van 28 april t.e.m. 3 mei aangevoerd: 1110 kg export garnalen 3,93 - 5,32, 50 kg bot, 0,25, 368 kg schar 0,30 1,13, 2186 kg schol 0,30 - 0,70, 34620 kg tong 1.79 - 4,26, 1082 kg tarbot 2,51 6,52, 783 kg griet 1,92 2,90, 5397 kg gul 0,45 - 1,19, 371 kg wijting 0,25- 0,70, 213 kg rog 0,87 - 1,06, 34 kg kommeraal 0,74 - 1,06, 57 kg tong schar 1,07 - 2,00, 88 kg poon 0,42- 0,89, 8 kg haai 0,58 - 0,66, 2 kg herder 0,91 170 kg onverkochte bot, 47 kg onverkochte schar, 2114 kg on verkochte schol- Kleuter aangereden De 3-jarige G. P. is in de Brouwerijstraat door een auto aangereden, toen hij plot seling de weg overstak. De kleuter werd tégen de grond gesmakt, maar liep geen ernstige verwondingen op- Aanrijdingen Op de hoek Een hoornplantsoen - Volderstraat ont stond een aanrijding tussen een brommer en een auto. De brom mer, bestuurd door W. G. uit Cad- zand, kwam zonder te stoppen de kruising opgereden. Hierbij botste hij op de auto van C. S. uit Oostburg die juist uit de Volderstraat kwam. Beide voertuigen Hepen aanzienlijke schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de kruising Brouwerijstraat - Eenhoornplantsoen kwam de brom fietser R. O. uit Oostburg in botsing met een personenauto, bestuurd door A. H. uit Schoondijke. H. die aan vankelijk rechtdoor wilde rijden maakte plotseling een beweging naar rechts. Het gevolg was dat de brom mer tegen de auto opbotste en tegen de grond werd gesmakt. Met enkele gebroken tanden, ontvellingen en ver wondingen aan het hoofd werd het slachtoffer naar een arts gebracht, die hem voor verdere behandeling naar het ziekenhuis liet overbren gen. Bijeenkomst filatelisten In ho tel „Du Commerce" hield de post zegelclub „Het land van Cadzand" de maandelijkse bijeenkomst. Waar nemend voorzitter H. Melle wees er op, dat binnenkort een nieuwe voor zitter zal moeten worden aangewe zen i.v.m. het vertrek van de heer P. Gielliet. Door kostenstijging en 't aanstellen van een landelijk betaal de kracht zal de 'contributie volgend jaar met 4 gulden stijgen. Geboren: Monique R- A. M. de Rid der, 1 art H, L. Buiting, Ruth M. Rent meester, Ingrid R. M. P. Staal. Ondertrouwd: Josephus W. M. Giele van Terneuzen en Elisa M. L. van Belleghem. Gehuwd; Freddy M. K. Ginneberge van Eeklo (Be) en Veranda M. Voer man. Wim M. Vermeersch en Neyt, Margriet C. Pierre C. Mazocco en Bernardina M- E. Tangelder. Lothar H. Priedemann en Edith N. Brouwer. Robert F. J. van Puijvelde, van Ter neuze en Daniëlla G. Vermeulen. Overleden: Jan Hennink, C. M. Nee- teson, 73 j. Willem L. Slis, z.v. P. L. Slis - van den Berge. Nijsen, Wil helmina T. J. wed. v- A. E. M. G. T. de Biseau de Hauteville, 82 jr. Camile H. Lammens, wed. v. I. M. Mangnus, 72 j. Gerard B. Doolaege, e.v. A. de Loeyer, 41 jr. Een 19-tal in. het tweede half jaar door de gemeentepolitie gevonden of onbeheerd aangetroffen brommers- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur van de Zeeuwse museumstichting meent, dat het accent van het werk niet al leen op de collectie in het museum moet vallen, maar dat het museum ook naar buiten moet treden. Ge dacht wordt aan het organiseren van tentoonstellingen op artistiek, kunst historisch en ander gebied. In het zich ontwikkelende Zeeland bestaat daaraan beslist behoefte en dit te meer, nu de aandacht voor de kunst, mede dank zij de moderne communi catiemiddelen bij het publiek groei ende is. Dit wordt meegedeeld in het voor woord van het jaarverslag over 1967 van de Zeeuwse museumstichting. Een symptoom van groeiende be langstelling voor de kunst vindt het Jaarverslag in het toegenomen aantal bezoekers aan het museum en de door het museum georganiseerde ten toonstellingen. In 1967 bedroeg dit aantal 10.012 tegen 7164 in 1966. Voor 1968 staan op het programma, behalve de reeds afgelopen tentoon stelling van moderne Franse wand tapijten; exposities van werken van van Zeeuwse beeldende kunstenaars en de World Press Photo-tentoon- stelling. In de loop van 1967 werden tal rijke besprekingen gevoerd over de mogelijkheid het museum in de toe komst in de Kanunnikenwoningen in het Adijcomplex te Middelburg te in stalleren. In het pand Wagenaar- straat 1 traden talloze lekkages op. De collectie van het kunstmuseum is in november overgebracht naar een gedeelte van het pakhuis „De glazen kasse" in we Verwerijstraat. De munten- en penningencollectie, die in deplorabele toestand verkeer, de (de kostbare stukjes zaten in en velopjes, ondergebracht in verhuis- kisten en kartonnen dozen is voor een groot deel geordend en gecata logiseerd. Mej. A. A. van der Poel, die zich met dit moeilijke werk heeft belast, meldt in het jaarverslag met gepas te trots, dat de collectie Zeeuwse munten zo goed als compleet is. Op de bovengang van het museum «taat een vitrine, waarin van elk Zeeuws munttype één exemplaar aanwezig is. De fraaie verzameling Merovingische munten is geheel com pleet. Er ls een begin gemaakt met het fotograferen van de schilderij- en te keningencollectie. Mevrouw dr. W. S. S. van der Feen- van Benthem Jutting uit Domburg heeft het bewerken en ordenen van de schelpencollectie op zich genomen. Het museum zal dit jaar geen gro te aankopen doen. Men wil alle zei len bjjspannen om de kosten voor restauratie en onderhoud van het gebouw te kunnen opbrengen. en heren- en damesfietsen, waarvan de eigenaar tot heden onbekend is gebleven, zullen na 8 mei worden op geruimd. Diegenen die van een even tuele vermissing van hun voertuig tot heden geen aangifte deden of dit vol gens hun mening destijds onvolledig deden, kunnen zich alsnog voor die datum aan het politiebureau vervoe gen. Erkende handelaren geen parti culieren die interesse hebben de voertuigen te kopen, kunnen zich na genoemde datum, doch uiterlijk voor 11 mei a.s- aan genoemd bureau, Schoolplein 2, vervoegen om na be zichtiging schriftelijk een bod te doen op het totaal van de dan op te ruimen voertuigen. Clinge Schieting Aan de schieting in de zaal St.-Cecilia werd door 44 schutters deelgenomen. De hoge vo gel werd geschoten door Fr. Potters van De Klinge (B-) De beide zij vo gels werden geschoten door R. de Moor van De Klinge (B.het groot ste aantal kleine vogels, n.l. 4 stuks door L. Koster van Clinge. Groede Voetbal Zaterdag zal op het gemeentelijk sportterrein een voet balwedstrijd worden gespeeld tussen het le elftal van de V.V. Groede te gen de „Amstelboys van de For- tuyn" o.l.v. trainer Bram Ekkebus. De opbrengst van deze wedstrijd is ten bate van de reis voor ouden van dagen. IJzendijke Jubileum Omdat het 40-jarig on derwijzers-jubileum van mej. E. Ver degem in de Paasvakantie viel zal vrijdag het feest worden gevierd voor de schoolgaande jeugd. Het programma luidt: 9.30 uur gezongen h. mis; 10-30 huldiging in het Jeugd- gebouw met toneelvoordrachten door de jeugd; 13.00 uur filmvoorstelling, Duivenvlucht De „Snelle Duif" hield een prijsvlucht vanuit Clermont met 299 duiven. Snelheid 1751 m per minuut. Uitslag 1 en 12 dr. A. Lie- vens, 2. J. de Smet, 3, 4, 5, 18 en 19 Fr. Dieleman, 6. R. Lammens, 7. H. Hamelink, 8. A. Mussche, 9. W. Musche, 10. L. Claeys, 11 G- Claeys 13. P. de Neve. Schieting Aan de palingschie- ting in het „Hofzicht-Theater" op 2 liggende wippen werd door 90 schut ters deelgenomen, le wip; hoogvo gel: J. Wijffels, Biervliet; zijvogels: L. Groosman, IJzendijke en C. Ver schuren, Lamswaarde, 2e wip; hoog vogel: R. van Steenberge uit Kaprij ke (B), zijvogels: L. Groosman en A. Claeys beiden uit IJzendijke. De beker was voor A. de Pauw uit Bier vliet. Grootste aantal vogels: C. van Vooren, Biervliet en J. Brouwer uit Philippine. Ouderavond Vanavond wordt er ln het Jeugdgebouw voor de ouders van de kinderen van de kleuterschool een gespreksavond gehouden. Zr. Henrica Groenen zal spreken over het onderwerp; „Vernieuwd kleu teronderwijs"- Sluis Willem Teil Het handboogschut tersgilde Willem Teil deed mee aan de interdoelschieting in Oostende. Sluis werd 2e na Robin Hood uit Blankenberghe. In de handicapwed- strijd bezette Sluis de eerste plaats. Sluiskil Het bestuur van de fanfare en drumband Sluiskil belegt vrijdag een vergadering in café Dallinga. Het doel is een oplossing te vinden voor de impasse, waarin de fanfare zich door het geringe aantal actieve le den, bevindt. Wanneer het ledental op een behoorlijk peil kan worden gebracht zal met de repetities wor den begonnen- Het zal dan weer mo gelijk :ijn om feestelijke gebeurtenis sen muzikaal luister bij te zetten. Dit is door vele dorpelingen tijdens de voorbije feestdagen zeer gemist. St.-Jansteen Biljarten In verband met het organiseren van een competitie op het topbiljart, werd in het café Sport een bijeenkomst gehouden, waar de volgende verenigingen vertegen woordigd waren: De Steense Toepers en Zondags Vermaak uit Sint Jan steen, Paals Vermaak uit Kemseke- Paal (B), de Ruige Toepers uit Hei kant, Tovac uit Koewacht, Dallen- ga uit Sluiskil, Ona en Marionette uit Hulst terwijl het Centrum uit Hulst en de Grensvrienden uit Clin ge telefonisch hun medewerking toe- Zegden. Op 31 mei a.s. zal een nieuwe bijeenkomst worden gehou den, waarop iedere vereniging lid zal aanwijzen om zitting t5 J| men in een commissie die de COlJ petitie verder zal voorbereiden en ui'l werken. ELF BRITSE militairen, te wet(| zes parachutisten en vijf leden y-,.| de bemanning, zijn dinsdag om ij leven gekomen toen een Arjos-I toestel van de R.A.F. bij El Ader, I Libië neerstortte. DE GRIEKSE minister-presldej George Papadopoelos, heeft de ding van het ministerie voor pets J voorlichting overgenomen van s secretaris Michael Siderator. Ncd. Herv. Kerk Beroepen -J Melissant; E- M. Bakker te TholeJ Beroepen te Zaamslag: A. T. Q^l num te Coevorden. NIJMEGEN. Katholieke UniverJ siteit kandidaat psychologie, I. J. M. van Acker, Axel. Morgen, vrijdag 10 mei. Hansweer.l 1.01 en 13.33 uur, Terneuzen 0,31 a-l 13.01 uur, Vlissingen 0.01 en 12,29 inn I Wemeldinge 1.32 en 13.59 uur. middelburg Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater; opend van 918 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.30—17,31 i I Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Bomvrije Toren 14-17 uur Expositie jeugdwerk, vrije express!» ANTWERPEN Rex 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.31 tl The secret war of Harry Frigg 14 jas.-1 Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uc Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Le petit baigneur 14 jaar Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Custer of the west 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 I 21.30 uur In de hitte van de nacht 1(11 Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Helga 18 jaar Quellln 10, 14, 16, 18, 20 en 22 mil Frankenstein schiep de vrouw, 18 jr Capitole 12. 14, 16, 18, 20 en 22 ui- De grens staat in brand 14 jaar TURNHOUT Kursaal 20 uur Le Grand Meaulnes, 14 jaar Forum 20 uur De sheriff van Abilene 18 Jaar brugge Zwart Huis; Tony Rome is gevaarlijl 18 jaar Forum: Geheime agenten gevraagd II jaar Scala: Bloed in het gebergte 18 jaar Capitool: Arizona Bill 14 jaar ST.-NIKLAAS Eden: Het oudste beroep ter mlI 18 jaar Century: Assepoester a.l. Palace De komedianten, 18 jaa: Scala: Echtscheiding op z'n Al» kaans 18 jaar GENT Capitole: De vijf oproerzaaiers 18 Ja» Majestic: Blootvoets in het park 18 j. PlazaDe dag van de vissen 18 jaar Select: Een man voor de eeuwiftói a.l. Savoy: Alexander de gelukzalige al middelburg Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwater.' ge opend van 9—18 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.30—17.30 u. Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Bomvrije Toren: 1417 uur Expositie jeugdwerk, vrije expressie KATTENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadericg (Van van de Laar van Bergen van Etten-Leur hebben g excursie van de Verenigi. ongezouten kritiek gelei beleid van regering en hi In Nederland kan of wil i de "grote lijnen vasthouden, d stippeld zijn voor een plat beleid. Plannen, die men ee vastgesteld, worden maar al weer verlaten", aldus burg Van de Laar. Hij toonde zich hoogst; over de kernfaciliteiten, diel meente krijgt voor de ontwl van een haven in het Oostes bekken. .Bergen op Zoom zo zegt zelf op redelijke wijze void de plaatselijke behoefte aan legenheid. Maar onze stad b taak opgelegd gekregen bt| eigen behoefte. Ze is aar" voor de ontwikkeling van merswaalproject ten behoevd Westbrabantse achterland. I Bergen op Zoom is gaarnj de lasten van de opbouw 1 havengebied te dragen, als h enige zekerheid heeft, dat 'schikbaar komende havi inderdaad zal worden benu Drs. Van de Laar zei de ging te hebben, dat Bergen o| met zijn stedelijke voorziening ter in staat is een leefbaar geïndustrialiseerd havengeb te bouwen, dan de nog streek rond Moerdijk. Hij vond het een onver zaak, dat het gemeentebestl Bergen op Zoom uit de kr moeten vernemen, dat het pri bestuur aan het Moerdijk]] verband met een mogelijke 1 van Shell-chemie) een hogeij teit wil geven aan het Rein project. Verder, aldus de burgemeesl breekt het in het gehele Sol bied aan een bestuurlijke ee I Er wordt weliswaar een lij I vice geboden aan de Benelu werking, maar tegelijkertijd] er over en weer hevige vl gemaakt over de concurred van elke dag. Het wordt, volgens drs. Laar, hoog tijd hij heefl reeds bij herhaling gewezenf het Scheldegebied een besi eenheid krijgt. „De bestuurlijke indeling steunt op geen enkel gebiel sociaal-economische realitef hij. „Het gevolg is, dat er tl I lerlei instanties een eindelo leg moet worden gepleegd, mondt in een stedenstrijd, noeg gelijk is aan die middeleeuwen. De grenzen, die wij nu hadden nog zin op het eind] tachtigjarige oorlog", aldus geschiedenisleraar drs. Van Onze concurrenten zijn n (Van een onzer verslaggi MIDDELBURG Voor d: steding van 19 kilometer <1 teeg tussen de Sloedam en Bi onderdeel van de nieuwe rijk] bestond woensdagmorgen eij weldigende belangstelling. De aanbesteding werd ten kantore van rijkswaters, het Koorkerkhof te Middelt Voor de aanleg van de - werd door 32 firma's inges Het hoogste bedrag werd gi voor Socol te Brussel, n.L - gulden. De laagste inschrij N.V. Hei- en Bouwbedrijf C Dordrecht met 3.495.000 gul Voor de bouw van de tw£ ducten, die in deze weg no schreef P. Daalder's Aanner drijf N.V. te Alkmaar als ho n.l. met 28.396.700 gulden. D< was hier E. Blok N.V. Aam bedrijf te Rotterdam met 2 gulden. Ook voor dit werk w 32 firma's ingeschreven. Voor de combinatie van bi jecten werd door 16 onderr ingeschreven. Hoogste bedr: op naam van de aannemii schappij Jacq. van Oord uit n.l. 30.952.000 gulden; de laa weer firma Blok met 24.759 den. De gunning van de werk binnen 30 dagen plaats.

de Stem | 1968 | | pagina 2