orst gouda 1 TAPIJT geruchten over moord op masaryk „allemaal leugens" Russische aanval op persvrijheid in Tsjechoslowakije Plan-Leber voor Haagse rechter Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! i je^eïhd Kolonel Caamano opvolger van Che Guevara Mevr. Wallace overleden egen den uw smaak! Noord-Vietnam optimistisch Kredietgaranties voor RKL-industrie nodig wegens noodtoestand Hoop voor mijnwerkers CL Propaganda Niet losser Geen verzilting door geul voor Rotterdam Besmettelijk? Van Eibergen: C.N.Y. laat zich niet opjagen Radio actief om 99. radioactiviteit" PANIEK OM „WASSEN NEUS" VAN FRIENDSHIP MR. POLAK: NEDERLAND SLACHTOFFER VAN EEN DUITS SLIMMIGHEIDJE" Duitse vrijheid Strijdig met EEG De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Noodgedwongen Prof. Van Eek overleden tuin at 17. rtraat gro- nnge- iiajgem >1155- c- i-win. eem disten con_ Bohan tenstr. L, als- mken, 2 wijn- |f ble- le ser- a 1301 T 1967 lortina 00 km •00. is i2M 'aunus 1 1965, .965 ontiac Oodge lerce- 200 D 0 1965 r 196 1964 >5. LP64, 1964. 1964, 1500 500 1200 1700 Pri. 4. t onze wor- plaats fan ien. ;n ar- ook t lage adres [ht te. hgs de -straat Tel. Deze week heeft Helena* rage weer een leuke voorr/i' gebruikte auto's. Peugeot 2? 1966. Renault R 16 1966 RW' 1600 1965, Ford Cortina 2 Ford Cortina 1966, Ford cw tina 1965, Taunus 12 M TS (oce Taunus 12 M 1964, Ford ZenS5, 4 cü. 1963, Ford Taunus 12 S stationcar 1965, Opei Kart nu 1966, Opel Rekord CouoéioE Ford Taunus 17 M 1965 v» Variant 1965, Simca 1000* 1 oc. Simca 1000 GLS 1965, Bffl/nw 700 LS 1965, Opel RekorcU 1964, Fiat 1500 Contort inks' Fiat 850 1966, Fiat 600 los» Mercedes 190 D 1964, MerceL 190 D 1965, en zo voort. VoS een betrouwbare gebruikte naar een betróuwbaar adrei? het adres met de grootste voor raad. de grootste omzet en de allergrootste service. Bei crum-Garage Min. Kanstraa? 16-20, Breda, tel. OI6OO-39900 dagelijks geopend van. 8 uur v.m. tot 10 uur non. zondar* van 1 tot 5 uur. 58 t euw re en als uwe t.e.a Lessen 10 autorijlessen voor f 47 «0 vervolg- en losse lessen 1 «'sn Fonkelnieuwe V.W.'s Bondsau torijschool „De Centrale". Aanmeldingsadressen: Breda Stationsplein 5, tel. 38718, fiér. gen op Zoom, Lekstraat 9. m 6504, Roosendaal, Boulevard 113, tel. 4097. O'hout, Breda» weg 33. tel. 3371. Vakantie Cadzand, 2 min. v. strand, 4 pers. caravan m. voortent, ju. ni, juli, aug. Tel. 01600-49BM V S. Vakantie en SportTBo" venstraat 53 te Hoeven, tel 01659 - 457. Uw adres voor" Adria Caravans, HDL tenten Cabanon tenten, vouwwagens en bagagewagens en alle an- dere kampeerartikelen. Onze showroom is iedere zaterdag en zondag geopend van 10 uur 's morgens tot 8 uur 's avond» V S. Caravan te huur voor het ge. hele seizoen. Aan zee bij Zou- telande. Verder nog caravans vrij met Pinksteren en na 10- 8. Roose, Buys BaUotstraat 4a Kloetinge, tel. 01100 - 6717 Huisdieren Te koop: 2 jonge hondje». Prijs f 5. Zij zijn grootge bracht met Puppy Bonzo St Severinuslaan 59, Zeelst. srneuzen vragen wij lichtingen: dag 10 mei a.s. van 19.00—20.M aurant ,,De Blauwe Vogel", Sta gen op Zoom, tel. 01640-3587. derstaand adres. nederhorst turfmarkt 8 gouda DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 MEI 1968 11 r# rachtige kleurenfoto's in wonen". GRATIS bij de ribleem, of per briefkaart ostbus 83, Veenendaal. CARACAS (Reuter) Kolonel Fran cisco Caamano Denijo, die in 1965 hoofd is geweest van het „constitu- tionalistische bewind" in de Domini caanse Republiek is Ernesto „Che" Guevara ogevoigd als guerrillaleider in Latijns-Amerika. Dit heeft een functionaris van de inlichtingendienst van het Venezo laanse leger maandag in Caracas meegedeeld. In het blad „El Mundo" had een artikel gestaan, waarin ge zegd wordt dat Caaaniano de revo lutionaire organisatie leidt. De func tionaris zei dat deze bewering „zeer dicht bij de waarheid is". Het Vene zolaanse ministerie van defensie wil de niets hierover zeggen. Volgens de functionaris had men op in West-Venezuela gesneuvelde guerrillastrijders documenten gevon den, die al eerder de tegen Caaamano gerezen verdenkingen bevestigden. Caamano was tot voor kort militair attaché van de Dominicaanse Repu bliek in Londen. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU/PRAAG. De Russische leiders hebben gisteren heftig stelling genomen tegen artikelen in de ongecensureerde Tsjechoslo waakse pers. „Leugens van begin tot eind" vindt de Russische regering de in Tsjechoslowaakse kranten geuite beschuldiging, dat Russische agenten betrokken zouden zijn geweest bij de dood van Jan Masaryk. Deze voormalige minister van bui tenlandse zaken in Tsjechoslowakije kwam in 1948 om het leven nadat de communisten de macht hadden over genomen. De officiële lezing over zijn dood is, dat hij zelfmoord heeft ge pleegd door uit het raam van zijn huis te springen. De nieuwe Tsjecho slowaakse leiders hebben echter on langs een onderzoek naar de juiste toedracht gelast, nadat verscheidene kranten in Praag hadden geschreven, dat Masaryk was vermoord op last van agenten van Beria, het hoofd van de geheime dienst onder het be wind van Stalin. zullen zijn voor Oost-Europa en dat de wens naar liberalisatie zich kan verbreiden tot de Sovjet-Unie. De aanval op de Tsjechische pers was vervat in een taal, die lijkt op de huidige aanvallen van de Sovjets op de afvalligheid van de intellectue len in eigen land. Het is niet bekend of de Tsjechische regering zal antwoorden op de Sov jet-aanval. Kort geleden heeft Praag een verklaring geëist van Oost-Duits- land over de kritiek op de binnen landse ontwikkelingen in Tsjecho slowakije. (Van onze redactie buitenland) PARIJS-SAIGON Een van de Noordvietnamese onderhandelaars, Ha van Lao, heeft bij zijn aankomst in Parijs verklaard optimistisch te zijn. De Amerikaanse onderhandelaar, die donderdag in Parijs zal arriveren, zei dat de VS de strategie van „soe pele reactie" zullen toepassen zonder de belofte aan Zuid-Vietnam te schenden dat de bevolking zich zon der inmenging van buitenaf over haar toekomst zal kunnen uitspreken. Hij verwachtte dat de onderhandelin gen, die vrijdag beginnen, lang zullen duren. In Saigon verwachtten de Ameri kanen dat de twee bataljons (on geveer 900 man) van de Vietcong die zondag de Chinese wijk Cho-lon binnendrongen spoedig in de pan gehakt zullen worden. De Vietcong biedt verbitterde tegenstand. Het hoofdkwartier van Westmoreland, het nationale politiehoofdkwartier en de elektriciteitscentrale van de hoofd stad liggen nog onder raketvuur. Ten westen van de stad houden Zuidviet- namese troepen ontzettingstroepen van de Vietcong met behulp van de Amerikaanse luchtmacht tegen. Kolo nel Dam van Quy, de souschef van de nationale politie, is door een sluip, schutter gisteren gedood. Zondag werd zijn chef Nguyen Ngoc Loan verwond. „Het volk van de Sovjet-Unie spreekt de krachtige overtuiging uit, dat de communisten van Tsjechoslo wakije in staat zullen zijn op de juiste wijze de lage methoden van de impe rialistische propaganda te taxeren, die de laatste tijd probeert de vriend schap en de broederlijke betrekkin gen tussen de Sovjet-Unie en Tsje choslowakije te ondermijnen met be hulp van diverse verzinsels", aldus de Russische verklaring, die door het persagentschap Tass verspreid werd. In de verklaring wordt ook gezegd dat de verspreiders van dergelijke geruchten erop uit zijn wantrouwen te zaaien tussen de Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije en trachten „anti- Russische gevoelens bij politiek la biele personen te wekken". De Tjsechische minister van bui tenlandse zaken, Jiri Harek, heeft zijn Russische collega Andrei Gro- miko er bij een gesprek in Moskou op gewezen dat de kranten in Praag die niet gecensureerd worden, niet de mening van de regering behoe ven weer te geven, zo verluidt uit welingelichte kring in de Russische hoofdstad. Hajek had voorts nog eens de ver zekering gegeven, dat zijn regering niet voornemens is de band met Mos kou losser te maken. De juistheid van deze houding is de afgelopen weken in Tsjechische perscommentaren in twijfel getrokken. De Tsjechische minister is maan dag voor een bezoek van twee dagen in Moskou aangekomen. Hij heeft ook al een gesprek gehad met premier Kosygin. Het voornaamste doel van zijn bezoek is, naar van welingelichte zijde wordt vernomen, een gedachten- wisseling over vraagstukken die de buitenlandse politiek betreffen. Bij de eerste ontmoetingen zijn de Euro pese veiligheid en de' Duitse kwestie ter sprake gekomen. f S HAAG (ANP) Gezien het in bodem van de Nieuwe Waterweg in evenwicht verkeert, be hoeft van het graven van een geul ■n het verlengde van de Nieuwe Wa terweg niet aanstonds een verdere toeneming van het verziltingsgevaar te worden verwacht. Dit heeft de minister van Verkeer fin Waterstaat, drs. J. A. Bakker, meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid drs. A J, Lems (P.v.d.A.). De aarzeling van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, toestem ming te geven voor het graven van een nieuwe Rijnpoorthaven, als ge' volg van het z.i. ontbreken van ze kerheid omtrent beschermingsmaat regelen ter verzilting, is ongegrond, aldus de minister. De regering heeft volgens drs. Bak ker reeds beschermingsmaatregelen toegezegd. Onder de Tsjechische bladen die de artikelen over Masaryk publiceerden bevond zich het partijblad Rude Pra- vo, dat nu vrij is andere standpunten dan die van de partij te publiceren. De leiders in het Kremlin maken zich er, volgens waarnemers, bezorgd over dat het opheffen van de cen suur in Tsjecho-Slowakije en andere stappen naar vrijheid, besmettelijk (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In de Nederlandse katoen-, rayon- en linnenindustrie is een noodtoestand ontstaan. Er mag niet langer worden gewacht met het verlenen van kredietgaranties. De maatregelen van de KRL-industrie moeten worden gecompleteerd met een structureel werkgelegenheids programma voor de gebieden, waarin deze industrie van oudsher is ge vestigd. Dit staat te lezen in het advies dat de zogenaamde textielcommissie heeft uitgebracht aan de minister van Economische Zaken over het investe ringsplan van de KRL-industrie voor het tijdvak 1 juli 1967 tot 1 juli 1970. De textielcommissie vindt,, dat de gehele problematiek met betrekking tot de industrie- en handelspolitiek voor de katoen-, rayon- en linnen industrie zo snel mogelijk op Euro pees niveau aan de orde moet worden gesteld. Inmiddels moet toch worden begonnen met het kredietverstrek- kingsbeleid en dit beleid moet zo soe pel worden gevoerd, dat het wat nieuwe beoordelingen betreft te allen tijde kan worden aangepast aan in middels op Europees niveau verkre gen „zekerheden". Daarom zou het aanbeveling verdienen, dat de KRL- industrie haar kredietaanvragen niet in zj)n geheel voor drie jaar, maar jaar voor jaar bij de Nationale In vesteringsbank indient LUNTEREN (ANP) „Een besluit tot verdergaande samenwerking tus sen de drie vakcentrales heeft der mate vergaande gevolgen dat het al leen maar genomen kan worden na grondig intern beraad. Het kan zijn dat het CNV daarvoor wat langer no dig heeft dan de anderen. Maar het CNV kan zich niet veroorloven, zich bij zijn besluitvorming te laten op jagen door een geïrriteerde partner, wie het niet vlug genoeg gaat. Wij staan open voor verdere sa menwerking, maar wij willen de tijd hebben om deze zaak eerst in eigen huis grondig te bezien. De verbonds raad zal uiteindelijk een uitspraak moeten doen". Dit verklaarde de voorzitter van het christelijk nationaal vakverbond, de heer J. van Eibergen, gistermor gen op het congres van de christelijke bedrijfsbond voor de handel, het bank. en verzekeringswezen en de administratieve kantoren in Lun- teren. De ontneusde Friendship (Van onze redactie binnenland) SOESTERBERG Gistermor gen om half tien werd Neder land via de radio gealarmeerd door het bericht dat een vlieg tuig een radioactief onderdeel verloren had. De eventuele vin der werd op het hart gedrukt het voorwerp, een neuskegel van een Fokker Friendship, niet aan te raken. Dit nieuws betekende ook groot alarm voor de Utrechtse en Gelderse politie. Om één uur meldde de land bouwer H. Sturkenboom uit Houten zich bij de KRO-actuali- teitenrubriek „Echo" met de vondst van de kegel: grijs met een rood randje. Wachtmeester Van den Oudenalder van de po litie in Schalkwijk nam de taak op zich de kegel te bewaken. Urenlang trachtte hij tevergeefs de koeien van boer Stnrkenboom op afstand te houden. Totdat of ficieren van de luchtmacht in Soesterberg het verlossende woord spraken: de neuskegel was niet radioactief. De Fokker Friendship was in tussen veilig geland op het vlieg veld Ypenburg. Daar meldde ad judant-vlieger A. E. Stoové uit Delft de derde blikseminslag van zijn carrière. „Zo'n inslag is ze ker geen riskante zaak. Maar je loopt natuurlijk het gevaar dat je elektrische installatie bescha digd raakt. Dit keer was het een flinke klap, die gepaard ging met een lichtbol op de neus van het toestel. Dat verschijnsel was weer zo snel verdwenen dat wij luitenant-kolonel J. H. Elle- com en de boordwerktuigkundi ge Zandbergen nauwelijks tijd hadden om te schrikken". Bij een snelle controle bleek alles in orde te zijn. Pas op de grond zagen we dat een stuk van de neus was afgeslagen bo ven Soesterberg". Dat stuk was de beschermkap van de radar installatie van het radarlesvlieg- tuig en niet de radioactieve ra darinstallatie zelf. en de „wassen neus" -J (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Nederland is het slachtoffer geworden van een Duits slimmigheidje. Het principe van een vrije doorvoer is door de Duitsers op brute wijze geschonden. Hierdoor is een ten hemel schreiende chaos ontstaan. Op drie gronden is aantoonbaar, dat de staat in deze kwestie een onrechtmatige daad heeft begaan". Dit betoogde gistermorgen mr. R. J. Polak, namens 146 internationale wegvervoerders, in het korte geding tegen Nederland, Duitsland en de stichting Nederlandse internationale wegvervoer organisatie (NIWO). De pleiter was van oordeel, dat „deze onverhoedse aanval een ern stige rechtsbreuk betekent". In de dagvaardig was erop gewezen, dat het nieuwe vergunningenstelsel, waarbij per dag slechts 1950 vergun ningen aan Nederlandse vrachtver voerders worden toegewezen een ca tastrofe veroorzaakt. Mr. Polak il lustreerde dit aan de hand van een groot aantal cijfers, waarmee hij het grote belang van de vervoerseetor voor de Nederlandse economie wilde aantonen. De advocaat somde een hele serie argumenten op: De Duitse grondwet garandeert de vrijheid van weg. voor het transitoverkeer geldt sinds 1921 internationale vrij heid. de overeenkomst tussen beide landen is nog niet gesloten. Over dit laatste punt had mr. Polak diepgaand verschil van inzicht met mr. S. J. Gratama, die namens de staat en het NIWO de verdediging voerde. Volgens deze laatste was er wel terdege sprake van een overeen komst. Zijn opvatting werd gesteund door een in de zaal aanwezige ambte naar van het ministerie van verkeer en waterstaat, de heer E. P. Brugge- man, die door de president mr. J. Schaafsma als getuige werd gehoord. Mr. Gratama wees alle opmerkin gen als zou de staat onrechtmatig (ADVERTENTIE) Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox helpen snel en... doen wonderen hebben gehandeld op juridische gron den van de hand. Wel gaf hij ook toe, dat verdere uitgroei van het weg transport onmogelijk is ge maakt. de toegewezen 1950 vergunnin gen niet volledig benut kunnen worden. het Duitse oogmerk de bevoor deling van de spoorwegen en de zeehavens is. de regeling in strijd is met de EEG-verdragen. Hij wees hiervoor evenwel alle schuld van Nederlandse kant af. „Er is noodgedwongen medewerking ver leend. Als b.v. niet de NIWO, maar Duitsland de vergunningen zou afge ven, zou de chaos nog groter gewor den zijn", aldus mr. Gratama. Hij meende dat staatssecretaris Keyzer zijn uiterste best heeft gedaan een zo goed mogelijke regeling te bewerk stelligen. De Duitse verdediging werd ge voerd door mr. T. Scheer. Hij be perkte zich tot de opmerking, dat de Bondsrepubliek zich niet wenst te onderwerpen aan het inzicht van een Nederlandse rechter. Mr. Polak be streed deze opvatting. In zijn pleidooi tegen de Nederlandse staat kwam hij tot de conclusie, dat de president iedere verdere medewerking aan de overeenkomst zou moeten verbieden. De uitspraak is bepaald op vrijdag 17 mei. y PREMIER WILSON van Engeland werd gisteren in het Lagerhuis ge vraagd om scherpe maatregelen te nemen tegen de sluiting van de landgrens van Gibraltar door Spanje. Spanje. HET BESTUUR van de P.v.d.A. wil met het bestuur van de S.P.D. in Duitsland praten over de gebeurte nissen van de afgelopen maanden in de Bondsrepubliek. DE INDONESISCHE minister sultan Hamengko Boewono heeft meege deeld, dat kleine groepen ontevreden inwoners van West-Irian het oerwoud zijn ingevlucht en kleine ongeregeld heden veroorzaken. TWEE METAALVAKBONDEN, de A.N.M.B. (NW) en St.-Eloy (NKV) hebben hun leden teruggetrokken uit de ondernemingsraad van Bronswerk Fijenoord N.V. in Amersfoort. De oorzaak van dit conflict is dat de voorzitter van de ondernemingsraad voorstellen, die aan het werk van de raad meer inhoud moesten geven, als onaanvaardbaar van de hand heeft gewezen, aldus de twee bonden. DE TWEEDE KAMER is gisteren ak koord gegaan met een voorstel om de termijn van verzorging van adoptief kinderen door pleegouders te verla gen van drie tot twee jaar. Daarna kan een officieel verzoek tot adoptie worden ingediend. DE GAULLISTEN hebben gisteren in de Franse nationale vergadering een nederlaag^ geleden. Met een meerder heid van één stem werd besloten twee commissies in te stellen voor de radio en de televisie, waarvan één zich gaat bezighouden met de reclame. (Van onze redactie buitenland) MONTGOMERY Mevrouw Lur- leen Wallace, gouverneur van de Amerikaanse staat Alabama, is giste ren in haar slaap overleden. Zij leed aan ingewandkanker. Mevrouw Wallace, 41 jaar oud ge worden, volgde in januari van het vorig jaar haar man op die zich vol gens de wet niet meer herkiesbaar mocht stellen. Thans staat George Wallace kandidaat voor het presi dentschap, gesteund door de voor standers van de rassenscheiding in de democratische partij. Plaatsvervan gend gouverneur Albert Brewer volgt mevrouw Wallace op. VIJF LEDEN van een gezin zijn gis termorgen vroeg bij een brand om het leven gekomen in het dorp Alora in Spanje. Tempo is wel een van de sterkste zijden van deze tijd. Dat blijkt uit de algemene jacht naar records, dat blijkt ook uit de snelheid waarmee de laatste harttransplantaties zijn uit- gevoerd. De allereerste harttransplantatie, op Louis Washkansky door dr. Barnard in Kaapstad, duurde vijf uur. De twee transplantaties van het afgelo pen weekeinde in Houston (VS) duurden maar respectievelijk 42 en 35 minuten. Transportondernemers: Weg, ver- voer. Straks beginnen in Parijs de voorbe sprekingen voor het vredesoverleg tussen Noord-Vietnam en de Vere nigde Staten. Uitgerekend in Parijs, waar momenteel de studerende jeugd allesbehalve het woord Vrede in zijn vaandel heeft geschreven. De Parijse studenten blijven on vermoeid doorvechten. Naar men fluistert: in de hoop op een Generaal pardon. Parijse politieagentop de Sorbonne slingeren I De (Rijks)politiemannen in Loe- nersloot hebben een rustiger bestaan dan hun collega's in de Franse hoofd stad. Maar dezer dagen was het lo pen geblazen- Men verdacht een koopman uit Loenersloot van dief stal van een caravan. De koopman werd aangehouden, terwijl hij pro beerde te vluchten in een wrak be- stelautootje. Toen hij zijn kans schoon zag, zette de koopman het op een lo pen. De agenten erachter aan. Ten einde raad dook de man in het struikgewas langs de weg. Toen de agenten hem daar vonden, bleek hij vol te zitten met rode plekken. Hij was in een bos brandnetels terechtge komen! Rotterdamse verhuizersliftboy-cot. Rondom de banken van de jury op de rechtbank te Bartow (Florida) is een gordijn aangebracht. De bedoe ling hiervan is de benen van vrou welijke juryleden met korte rokken te verbergen, teneinde de getuigen niet af te leiden. Gorinchems burgemeester, mr. L. R. J. ridder van Rappard weigert te dis cussiëren over de monarchie met de voorzitter van de landelijke CH-jon- gerenorganisatie. De jongerenvoor- zitter had nl. kritiek geuit op de her denking van de 435e geboortedag van Willem de Zwijger door de ridder en de zijnen. Een openbaar debat met deze CH-jongere (de heer J. Huijssen uit Delft), dat men in Utrecht wilde organiseren, is beneden het niveau van de ridder, heeft hij verklaard. Er is tenslotte niveau verschilt je hebt bergen en (feo)dalen. België en Nederland groeien langza merhand toch naar elkaar toe. De duur van de Belgische regeringsfor matie begint tenminste al aardig Ne derlandse proporties aan te nemen. Een Friendship had gisteren in een onweer zijn neus verloren. Het bleek een wassen neus te zijn. Vredesbesprekingen tussen Noord- Vietnam en Amerika in Parijs, tussen Nigeria en Biafra in Londen, tussen katholieken en katholieken in Doorn (Nederland). Gelezen in een krant onder de ru briek examens: „Voor het examen klauwverzorging slaagde de heer N. Beerepoot. MERIJN (Van onze redactie buiteruand) RICHMOND De reddingsakties voor de door water verraste mijnwer kers in de bruinkoolmijn bij Rich mond naderen de ontknoping. 13 mijnwerkers krijgen door plastic buizen water, broodjes en hete koffie. Men staat in telefonisch contakt met het opgesloten groepje, en twee an deren, die dieper in de mijn zitten opgesloten. Duikers zullen proberen deze laats ten te bereiken. Van de overige tien, die door het water wer den verrast, wondt aangenomen dat zij verdronken zijn. NIJMEGEN (ANP) In Nijmegen is overleden prof. mr. D. van Eek, hoogleraar in het strafrecht, de rechtsfilosofie en het strafproces recht aan de katholieke universiteit te Nijmegen. Prof. Van Eek, die 57 jaar is geworden, werd in 1947 be noemd tot hoogleraar. Naast dit ambt vervulde hij functies bij de rechterlij ke macht. Hij was bovendien voorzit* ter van de r.-k. reclasseringsverenl- ging en vice-voorzitter van het ka tholiek verbond voor kinderbescher ming.

de Stem | 1968 | | pagina 5