In Westdorpe schieten ze al tachtig jaar met pijl en boog totb GROOT FEEST OP 18 EN 26 MEI NA DE O 'CÏUMPÏG LUCKY LUKE: DE NAIJVER Biefstuk Verkocht Dagblad De Stem Feest GOES Aanleg douches G.M.C.-vergadering Gevonden voorwerpen Luchtverontreiniging Twee leden van het Roode Kruis onderscheiden Gemeenteraad Luchtveron treiniging SAS VAN GENT TERNEUZEN Twee gewonden bij botsing Tob niet fanger. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Auto's gestolen en vernield Hoogwater waf an waar? VANDAAG MORGEN Mee» nieuws uit; stad en streek op pag. 3 - 5 ICöói Rotterdam Antwerp 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 MEI 1968 (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE In het begin van de jaren 1800 is er ook al een geweest. Die is blijkbaar in verval geraakt. Maar ook dat gilde droeg de naam van 't huidige Westdorpse schuttersgilde van Sint-Sebastiaan, dat op 18, 26 en 27 (koningschieting) mei zijn tachtigjarig bestaan gaat vieren. De mannen zijn niet meer zo mooi uitgedost ais de schutters uit het begin van de negentiende eeuw, maar schieten doen ze nog altijd en hun huidige hoofdman, de heer Geor ge van Waes, zegt er van: „Het is een mooie sport, die veel oefening vraagt en het is een eerlijke sport: je kunt er geen kwalijke afspraken bij maken". Hij zegt ook: „D'r bij schieten is een kunst, d'r op schieten is geluk", en we geloven hem direct als we recht omhoog kijken langs de meters hoge gaaisteng, waarop nog een paar zijvogels zijn achtergebleven van de laatste schieting. Twee gaai- stengen (wippen zeggen ze ook wel) heeft de Westdorpse schutterij tegen woordig. En de plaats waar ze staan is nog altijd die van 1888. In dat Jaar gaf de toenmalige rentmeester van het kroondomein, grootvader van de huidige, Baron Collot d'Eseury, toestemming om een wip te plaatsen op de wei van Gillis van Waes, een verre neef van de huidige pachter, George van Waes, de hoofdman van het tachtigjarige Sint - Sebastiaan. Weer een ander ver familielid, bur gemeester Camiel van Waes, is de oprichter van het gilde. Volgens de notulenboeken, die de Westdorpse schuttershistorie in sierlijke letters hebben vastgelegd, vond hij de schut terij een goede vrije tijdsbesteding. „Het is heerlijk ontspannend", be vestigd hoofdman Van Waes de ge dachte van burgemeester Camiel. „Je vergeet er gewoonweg je werk mee". Grasduinend in notulen en losse papieren vind je bevestigd dat het bij de schutterij niet alleen maar om schieten gaat. Het gaat ook om bief stuk en om pinten: om de gezellig heid. Over de schuttersmaaltijden wordt royaal genotuleerd en de eer ste biefstukken, die de Westdorpse schutters genoten kosten 14,5 cent per stuk. Maar het gewicht staat er niet bij. Maaltijden en het verven van de gaaisteng werden in die jaren nog aanbesteed. Zoveel mogelijk onder de leden van het gilde. „De aanne mer," aldus de opdracht, „zal ieder persoon ter tafel bezorgen een kop koffie en broodjes met kaas om on geveer 1,5 uur, des avonds ongeveer 8 uur beste kwaliteit roasbief of bief stuk met fijne tarwe boterhammen mostard en toebehoorten en aan ieder lid een glas bier". Dat het niet bij één glas bier bleef, blijkt uit de notulen, die schrijver Aloys Govaert in 1890 maakte van de schuttersmaaltijd op 20 mei van dat jaar. „Gezellig en vreugdevol le digden wij nog menige pintjes en fleschjes, tot er plotseling een man met blinkersknopen aan zijn jas" (kennelijk de dorpsveldwachter-red-) „ons kwam herinneren dat het uur van scheiden aangebroken was. Na menige hartelijke handdruk keerden de leden voldaen over het gesmaakte genot huiswaarts". Westdorpe heeft van af de oprich ting altijd rond de 35 leden geteld. Het zijn er nu 38, in leeftijd varië rend van ongeveer 3!) tot 80 jaar. „Ze beginnen meestal als ze zo'n jaar of twaalf zijn", aldus de heer Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Sfeenstraai 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraa» 11, Terneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37. Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraal 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81. Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Axel tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Van Waes, „maar ze houden er op hun vijftiende weer mee op. Dan gaan ze liever voetballen. Maar als ze eenmaal getrouwd zijn dan komen ze weer 'ns kijken en als ze dan weer een vogeltje hebben afgeschoten, dan zijn ze voor goed verkocht". Zoals bijna overal in dit gebied zijn het hier schutters van de staande wip. De sport komt in Nederland eigenlijk alleen nog maar in Zeeuwsch-Vlaanderen en in de zak van Zuid-Beveland voor. De Lim burgse schutterijen doen het allemaal heel anders. Ook al kennen zij de koning, en de keizersschieting. West dorpe heeft in il die tachtig jaar nog geen keizer gehad. Daarvoor moet je drie jaar achter elkaar de hoofdvogel hebben afgeschoten op de dag der koningschieting. Misschien zit er dit jaar wel een keizer in, want hoofdman George van Waes heeft al twee jaar achtereen de ere tekenen van de koning omgehangen gekregen. Op 18 mei om twee uur 's middags Komen de schutters bij elkaar in het gildehuis bij M. Pluym (het Oude Raedhuis). Muziekvereniging „Ei kels worden bomen" brengt hen naar het schuttersterrein, waar de nieuwe schutterstent officieel zal worden geopend en 't nieuwe naam bord „Sint - Sebastiaan" zal worden onthuld door de directie van het kroondomein en dan begint de schie- tmg. Ook op 26 mei wordt er feest ge vierd en op de 27e vindt de konings- schieting plaats. Overigens is de ei genlijke jubileumdatum al weer en kele maanden voorbij, want Sint-Se bastiaan werd op 25 maart 1888 op gericht en dat gebeurde in het café dat nog altijd als gildehuis dienst doet. De 15-jarige Marijke van Waes, dochter van de hoofdman van het Westdorpse schuttersgilde, tekende de omslag van het programma, dat zal worden uitgevoerd ter gelegen heid van hel 80-jarig bestaan van „Sint - Sebastiaan". In de volgende raadsvergadering zal een voorstel op tafel komen over het aanbrengen van sanitaire voor zieningen in een aantal complexen woningwetwoningen van de woing- bouwvereniging „Ons Streven". Het gaat om het aanbrengen van een douche met wastafel in complex en van 16 en 34 woningen aan de Schelde-, Couwerve-, Kamperfoelie- en Violenstraat, en in een complex van 130 woningen in plan-Oost (J. D. van Melle-, J. Klaaijsen-, Marijke- en P. C. Quantstraat). De Goese Middenstand Centrale vergadert donderdag om 20 uur in de,Prins van Oranje". Tijdens deze bijeenkomst zal een bestuur voor de G.M.C. „nieuwe stijl" worden gekozen. Dit bestuur zal gaan bestaan uit vertegenwoordigers van de verenigde middenstanders, grootwinkelbedrijven, banken en in dustriële bedrijven. Verder zal gesproken worden over toekomstige evenementen. Op het programma staan o.a. de Z.L.M.-lentoonstelling en de brade rie, die op 20, 21 en 22 juni worden gehouden, de toeristische dagen in de periode van zaterdag 6 juli tot zaterdag 2 augustus en de fruitweek, tevens Antwerpse week, van 14 tot 21 september. Van het Rode Kruis is het ver zoek gekomen om Goes tot „rode kruis stad" te maken in die tijd dat door de afdeling Zuid-Beveland west van het Rode Kruis een collecte wordt gehouden. Deze collecte begint op 25 mei en duurt tot 2 juni. De middenstanders worden verzocht Ro de Kruis-vlaggen uit te steken. In de maand april zijn aan het bu reau van politie onderstaande voor werpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald. Inlichtingen daarover zijn op het politiebureau te verkrijgen van maandag tot en met vrijdag, tussen 9.00 en 12.00 uur. Boek „De bloedwraak"; rol rood installatiedraad in doos; 2 div. paren handschoenen; 2 onparige handschoe nen; 2 onparige wanten; damespara pluie (grijs-roze kleur); doublé slavenarmband: Duits boek „Emil und die Detektive"; doos nietjes m. machientje: rieten boodschappentas m. nylon netje; rood sleutelétui m. 3 sleutels: ring w.a. 2 sleuteltjes: doosje inh. sleutelhanger met aansteker: blauwe autoped; rode hondehals band; militaire sjaal; Lipssleutel nr. 13; 9 diverse portemonnaie's m/z in houd: passer in zwart étui; kenteken plaat HA. 54-69.: rode kinderstep m. vlaggetje; wit linnen dekzeil; dames rijwiel „Simplex", zwart; suède ta bakszak; sleutelbos, bestaande vnl. uit div. auto-sleuteltjes; zwarte dubbele fietstas; jongensportefeuille m. inh, vnl. foto's; meisjesbril (gevlamd montuur); 3 contactsleutels; betaal cheque Amro-bank tnv. A. G. Ver burg; zwarte damestas w.i. lege por- temonnaie; kaki-kleurige ceintuur; 2 bankbiljetten van 10.cigaret- teaansteker, zwart, „Poppel"; wit kindersandaaltje „Sunshine"; duim stok; 1 kinder gymn. schoen; sleutel nr. 8 en sleutel nr. 204 aan kettinkje m. hangertje (Esso-mannetje); paar witte gymn. schoenen, mt. 33; 1 gymn. schoentje m. wit sokje; 6 sleu tels in bruin étui; zw. led. étui, inh. shag en vloeitjes; groene trui m. in- gebreid wit-rood bovenstuk; wollen das, licht- en donkerblauw met wit; bruin hondje (pinchertje); bruine boodschappentas met inhoud; toe gangsbewijs v. uitvoering Res. Orkest te Vlissingen op 7.5.'68.; oranjekleurig vest; alpino muts; houten briefopener, zwart; beigekleurige ceintuur; rood groene boodschappentas; damespara- pluie, grys-zwart; herensjaal, merk „Jago", kleuren: grijs m. bruin. Borssele Maandag zal de gemeenteraad worden voorgesteld de gemeenschap pelijke regeling inzake de bestrijding van de luchtverontreiniging vast te stellen overeenkomstig het door Ge deputeerde Staten opgestelde ont werp. Verder wordt voorgesteld een kre diet van 6165 gulden uit te trekken voor de aanschaf van een machine voor gemeentewerken. Een krediet van 9500 gulden is nodig voor verbeteringen aan de afvoersloot van de riolering langs de Wol- phaartsweg. Een verbetering van het Molenpad zal, volgens een begroting van de gemeentearchitect, 9570 gul den gaan kosten. De raadsvergadering begint 19.30 uur. Hansweert C.J.M.V. In het dorpshuis Kay Munck heeft de Christelijke Jonge- mannenvereniging een kienavond ge houden, waarvoor tevens de ouders waren uitgenodigd. Doel was de ver enigingskas enigszins op peil te bren gen. De belangstelling hiervoor was goed te noemen. Kapelle (Van onze correspondent) Twee leden van het Roode Kruis in Kapelle hebben tijdens een bij eenkomst in hotel „De Zwaan" de medaille van verdienste van het Ne- derlandsche Roode Kruis gekregen. Ie luitenant J. A. Viergever, lei der van de colonne in Kapelle, kreeg de eremedaille in zilver, met oorkon de. Hij zit 47 jaar in het Roode-Kruis- werk. De heer J. v. d. Schraaf te Ka pelle kreeg de eremedaille in brons wegens 30 jaar trouwe dienst in het Roode Kruis. De onderscheidingen werden uitgereikt door de stafchef van het gewestelijk commando Zee land, de heer M. A. Reneman te Middelburg. Kringcommissaris A. D. Constandse zei dat Zeeland dit jaar zes onder scheidingen van het landelijk bestuur heeft gekregen. Twee ervan kwamen naar Kapelle. Deze huldiging vond plaats tijdens de algemene jaarvergadering van de plaatselijke Roode-Kruisafdeling, ge presideerd door mevrouw Spruit- Adriaanse- In haar openingswoord besprak ze de activiteiten van het afgelopen jaar. De plaatselijke afde ling heeft ruim 80 medewerkers en medewerksters. Op het ogenblik is een E.H.B.O.-cursus aan de gang met 30 deelnemers. Secretaris G. H. Os- sel zei in zijn jaarverslag dat de af deling 796 leden heeft, dat is 106 meer dan een jaar geleden. Uit het verslag van de penning meester bleek, dat 1967 met een ba tig saldo werd afgesloten. Bij de be stuursverkiezing werden herkozen de heren G. Ruissen en D. Mallekote. In de vacature H. M. de Kunder werd gekozen, mevrouw P. Schele- Blok. Verder werd gesproken over de or ganisatie van de bloedplasma-avond, die, samen met de afdeling Wemel- dinge, op 27 mei wordt gehouden- Hengelwedstrijd De hengelver- enigin» „De Kanaalvissers" heeft met 59 leden deelgenomen aan de derde bekerwedstrijd van dit seizoen, die werd gehouden in het Kanaal door Zuid-Beveland. De vangst was ma tig. In totaal werden 35 bovenmaatse en 13 ondermaatse vissen gevangen, met een puntentotaal van 3220. De uitslag was; 1. C. Burger sr 350 pnt.; 2. A. Hoogesteger 335 pnt.; 3. J. C. de Kam 270 pnt.; 4. C. Zuid- weg 265 pnt.; 5. J. de Hooge 210 pnt. Dorpsvolièrc Op het ogenblik zit ten er 25 vogels in de dorpsvolière die is gebouwd bij het centrum van het bejaardenwoningencomplex aan het C. D. Verekeplein. Zaterdagmid dag werd tijdens een korte bijeen komst de volière officieel in gebruik genomen en namens de gemeente o- vergedragen aan de burgerlijke in stelling voor maatschappelijke zorg. Het is de bedoeling het aantal vo gels in de volière uit te breiden tot 50. De leden van de plaatselijke ver eniging van vogelhouders „Zang en Kleur" hebben op zich genomen de vogels te verzorgen. H. P. Lamper, voorzitter van deze vereniging, gaf zaterdagmiddag de verzekering dat dit goed zal gebeuren. De volière is gebouwd namens het gemeentebestuur en nu eigendom van Maatschappelijke Zorg, die ook het complex bejaardenwoningen heeft laten bouwen. Burgemeester v. Suy- lekom wees bij de overdracht op het belang van deze aanwinst. J. Balken ende, voorzitter van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg zei er erg blij mee te zijn. Brandjes Zondagavond om streeks half twaalf moest de brand weer van Kapelle uitrukken voor het blussen van twee branden in land- bouwschuurtjes. Aan de Kitskinderse- weg stond een schuurtje van de heer J. Tholenaar in brand en aan de weg naar het Stomme Kruis een schuurtje van de heer H. A. v. d- Vrie. De schuurtjes brandden geheel uit en de inventaris ging verlo ren. De schade bedraagt enkele hon derden guldens. De politie neemt aan dat hier sprake is van vandalisme. Twee weken geleden brandden tij dens het weekeind twee schuurtjes in Biezelinge af. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe elk spoor. Kaltendijke KATTENDIJKE De gemeente raad zal zich vrijdag bezighouden met de gemeenschappelijke regeling inzake de bestrijding van luchtver ontreiniging. Verder komen o a. voorstellen aan de orde betreffende: herziening van de bebouwingsvoorschriften, subsidi verzoeken en de wethouderssalaris sen. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Kruiningen De gemeenteraad zal zich vrijdag bezig houden met het voorstel tot vaststelling van een gemeenschap pelijke regeling inzake de bestrij ding van de luchtverontreiniging. Verder komt o.a. aan de orde de benoeming van een keurmeester van de gemeenschappelijke keurings dienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Kruiningen. Door het college van burgemeester en wethouders wordt de heer J- Bal uit Tilburg als zodanig aanbe volen. De vergadering begint om 18 uur. Oudelande Schieting Juliana heeft een schie ting op de staande wip gehouden, waaraan 47 schutters van 13 vereni gingen deelnamen. De uitslag was: hoofdvogel: niet afgeschoten; le zij vogel: mevr. Steenaert, A.D.L.M.; 2e zijvogel: C. D. Raas, Willem-Teil: le bovenkal: A. v. 't Westeinde, Wil lem-Teil; 2e bovenkal: mevr. Steen aert, A.D.L-M.; le onderkal: F. Claeys, Edele Handboog; 2e onder- kal: F. v. 't. Westeinde, A.D.L.M.; le klep: Jac. Platschorre, Zorgvliet: 2e klep: W. de Wilde, Juliana; 3 klep: C. D. Raas, Willem-Teil. Mees te kleine vogels: J. Goetheer, Juliana (4 stuks). Ovezande Jubileumschieting De handboog vereniging „Willem-Teil" hield een schieting op de staande wippen. De heer A. Rentmeester vierde daarbij zijn 40-jarig jubileum. Hij kreeg een gouden medaille van de bond. De vereniging gaf hem een cadeau. Er waren 78 schutters van 15 verenigin gen aanwezig. De uitslag van de eer ste wip was: Hoofdvogel: H. Koens Spes-Nostra, le zijvogel: J. Rent meester, Willem Teil; 2e zijvogel: L. de Kraker, Willem-Teil; le bo venkal'. C. Westdijk, Vios; 2e boven kal: H. Koens, Spes-Nostra; le on derkal: C. Westdijk, Vios; 2e onder- kal: A. Segers, Zorgvliet; le klep: C. Lous, Edele-Handboog; 2e klep: P. Rentmeester. Willem Teil, 3e klep: J. Doene, Willem-Teil; 4e klep: A. v. Loo, Doel naar Hoger. Meeste kleine vogels; C. Rentmeester, Wil lem-Teil (5 stuks). Uitslag van de tweede wip: le hoofd vogel: O. Steenaert, A.D.L.M., 2e hoofdvogel: P. Almekinders, Willem- Teil; le zijvogel: C. Westdorp, Eens gezindheid; 2e zijvogel: A. de Jonge- Rijk, Willem-Teil; 3e zijvogel: C. Westdorp, Eensgezindheid; 4e zijvo gel: P. de Jonge, Willem-Teil; le kal: C. Steenbakker, Victoria; 2e kal: A. v. Zunderen, Spes-Nostra; 3e kal; Jac- Westveer, Edele-Handboog; 4e kal: A. de Jonge. Soranus. Meeste kleine vogels: C. Westdijk, Vios (6 stuks). 's-Gravenpolder Brandweerkorpscn iu actie De brandweer heeft een grootscheepse oefening gehouden, die bijzonder spectaculair was. In „Ons Dorpsleven", waar alle deelnemers bijeen kwamen, bleek uit de nabespreking onder leiding van commandanten J. B. Reijnoudt en D. Taekema, dat deze oefening, vooral wat de organisatie betreft, bepaald niet als geslaagd kon worden be schouwd, doch overigens zeer nuttig en leerzaam was geweest. Bij deze oefening kwam voorts tot uitdrukking dat dankzij het goede slangenmateri aal een afstand van ruim 700 meter met de aanvoer van water onder vol doende einddruk kon worden over brugd. Tot slot sprak burgemeester Jhr. Mr. L. P. Quarles van Ufford die met de wethouders P. Kopmels, P. Minnaard, M. Tolhoek, A. M. Jan sen uit 's-Gravenpolder, 's-Heer Abts- kerke en Nisse, en gemeentesecre taris J. Walrave, aanwezig waren, een slotwoord. Daarin prees hij in het bijzonder de goede samenwerking tussen de korpsen onderling, die hij van het grootste belang achtte. Yerseke Tewaterlating Onder grote be langstelling werd op de jachtwerf J. A. Hobbelaar het tweede luxe polyester jacht te water gelaten. As sistentie werd hierbij verleend door het duikerschip „Nereid". Het jacht is gebouwd voor een Belgische op drachtgever en zal volgende week worden overgedragen. De voortstu wingsmotor is een 110 p.k. Volvo- Penta. Er staat weer een nieuwe jacht van dit type op stapel. Schaakclub Het Witte Paard In l'Espéranee te Sas van Gent werd vrijdag 3 mei j.l. de competitie af gesloten van de schaakvereniging Het Witte Paard. Winnaar van de com petitie werd de heer Frippiat uit Zelzate- Winnaar van de avond snel schaken werd de heer Bletek even eens uit Zelzate (Van onze correspondent). Op het kruispunt Mr. F. J. Maar- manweg - Provinciale weg Hoek- St.- Annapolder (nabij de nieuwe brug), had een aanrijding plaats, waarbij de twee bestuurders J. van D. uit Sluiskil en mevr. T. C. R. van de personenauto's naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. De beide auto's werden volledig vernield. Sluiskil Blikseminslag Tijdens een korte onweersbui werden twee woningen in het villapark van de Nederlandse Stikstofmij door de bliksem getrof fen. Bij de heer W. G. werd een 150- tal pannen van het dak geslagen. De t.v.-antenne en enkele elektrische leidingen werden vernield. In de aan grenzende woning sloeg de bliksem in een t.v. toestel. Het toestel werd totaal vernield en de kamerwanden werden op verscheidene plaatsen be schadigd. St.-Jansteen Schieting Aan de schieting op de staande wip in café Sport werd door 33 schutters deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoge vogel: Aug. Raes te St.-Jansteen, le zijvo gel: G. Savooy te St.-Jansteen, 2e zij vogel: N. Goossens te Kloosterzande; le kal: E. Savooy te St.-Jansteen, 2e kal. Al. Stevens te St.-Jansteen. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER rpfigri BERGEN OP ZOOM Kortemeestraat 17 tel. 01640-5878 TERNEUZEN Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaar bij A. C. BASTIAANSE Papagaaistraat 4, Goes tel. 01100-7476 H. C. DE BREUCK B. F. v. Waesbergenstr. 16, Hulst tel. 01140-2215 G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 G. HEMELAAR Langviele, Middelburg tel. 01180-5241 (Van onze correspondent) GOES Te Goes zijn twee p», sonenauto's ontvreemd, terwijl va! dalen aan een viertal in het centru» van de stad geparkeerd staande p(., sonenauto's vernielingen hebben aai! gebracht. Uit de Volkswagengata;, werd een zwarte volkswagen pet^ nenauto kenteken XX 31-34 gestole' Van het stationsplein verdween et. Renault personenauto kenteken St 54-86. De recherche stelt een ondei. zoek in en verzoekt degenen die ij. lichtingen omtrent de gestolen kunnen verstrekken, dit te de plaatselijke politie. Morgen, donderdag 9 mei: Hac;. weert 0.02 en 12,41 uur, Terne\aJ. 12.11 en 00.00 uur, Vlissingen 11,f en 00.00 uur, Wemeldinge 0.31 13.10 uur. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater n opend van 918 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.3017.30 Spoorwegen in Zeeland. Vleeshal: Kunstexpositie City 20 uur II deserto rosso VLISSINGEN Bomvrije Toren: 1417 uur Expositie jeugdwerk, vrije expressie Scheldekwartier 14.30 uur Feestmiddi kinderen Nutsleden ST. PHILIPSLAND Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg, WOLPHAARTSDI.TK Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg, GOES Grand 20 uur Ontembare Angélique 18 Jaar ANTWERPEN Rex 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 The secret war of Harry Frigg 14» Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 te Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Le petit baigneur 14 jaar Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Custer of the west 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 10.10 e 21.30 uur In de hitte van de nacht 11 Savoy 12, 14. 16, 18, 20 en 22 uur Helga 18 jaar Quellin 10, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Frankenstein schiep de vrouw, 18 ja Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uw De grens staat in brand 14 jaar brugge Zwart Huis: Tony Rome is gevaafj 18 jaar Forum: Geheime agenten gevraagi: jaar Scala: Bloed in het gebergte 181 Capitool: Afizona Bill 14 jaar ST.-NIKLAAS Eden: Het oudste beroep ter wei 18 jaar Century: Assepoester a.l. Palace De komedianten, 18 jaar Scala: Echtscheiding op z'n Ame kaans 18 jaar GENT Capitole: De vijf oproerzaaiers 18 ju: Majestic: Blootvoets in het park lij, M Plaza: De dag van de vissen 18 ju: Select: Een man voor de eeuwpdf a.l. Savoy: Alexander de gelukzaljïd MIDDELBURG Vleeshal: Kunstexpositie Miniatuur Walcheren, Molenwaters opend van 918 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.3017.30 c Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Bomvrije Toren 14-17 uur Expositie jeugdwerk, vrije expressll NTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. KVO 20 uur Salomé en ballet La Pc BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag, TURNHOUT Kursaal 20 uur Le Grand Meaulnes, 14 jaar Forum 20 uur De sheriff van Abilene 18 jaar (Van een onzer r YERSEKE. De de stad aan de Oosterse seke, die in de koude 1962—1963 als oesters der ging, wil een pl trum worden. De heer pgr, vroeger werkzaam feur bij een oester- 2 transportbedrijf te Yers in weerwil van enorm heden, een opfokbe jonge leghennen gesti Op de agenda van dt ring van de raadge terparlemenfaire Be vrijdag en zaterdag in li staat onder meer de harr van het havenbeleid in d een brandend heet han het de hoogste tijd is om pakken, is maandag wee delijk geworden in K Daar heeft de Rotterdam meester W. Thomassen t bant en vooral Zeeland om toch alle wantrouwen zien van de Maasstad te I en onvoorwaardelijk in z met Rotterdam. Motief: rentie van Antwerpen bij werven van industrieën. Zeeland en Brabant hoeven mening niet afkerig van te zijn, maar zij hoeven zi voor het anti-Antwerpse laten spannen. Een derg lingname achten ook de woordigende lichamen in vincies, de staten, irreëel, de Middelburgse als in statenzaal is er bij herhali wezen dat deze provinci stoel met twee leuningen Rotterdamse en een Ant Rotterdamse leuning is b dige stand van zaken in di wat steviger, maar daarom Antwerpse nog niet te w gezaagd. In de toekomst best óók een stevige leunin worden. Het heeft geen zin blinderm spelen. Antwerpen is een ven in de Delta en als v plaats voor industrieën c lijk. Het besluit van Degus Antwerpen en niet ergens land te vestigen, is het zov, wijs van de stelling, dat voi drijfsleven de vestigingspl de Delta veelal verwissell De faciliteiten van de Beigi: ring tellen natuurlijk mee, zijn niet de enige factore len. Als Antwerpen niets a goedkope grond te bieden den de bedrijven Rotter neuzen, Vlissingen, Bergen of Moerdijk wel kiezen. Voor het bedrijfsleven is de eenheid, niet voor de over gemeester Thomassen ne vechthouding aan tegenc werpen, maar dat is geer. Die moet komen van een schappelijke Benelux-hav en nergens anders van. D meenschappelijk beleid steeds niet is en zelfs ni is, mag een ernstig tekc van de politici in beide lat den genoemd. We zoude zeggen: de politiek holt e feiten aan maar helaas zij eens. Of van de beraadslaginger Beneluxraad in Luxemburg verwachten is, is de vraag kan resoluties aannemen rr geen enkele bevoegdheid een vrijblijvend praatcolleg de Benelux-samenwerking litieke samenwerking is z< uiterst moeilijk blijven or stuk van het havenbeleid trekken. Dan moet men vlucht nemen tot een miüd nister Bakker schijnt te v\ bruiken. Naar verluidt wil medewerking geven aan d kelijke uitbreiding van de se haven op de westelijkt oever, als de Belgen berei coördinatie van de vestig waarden in beide landen gant middel, maat misscht het een beetje schot in d( dan is er toch wat gewonr

de Stem | 1968 | | pagina 2