Wij doen iets voor slachtoffers van misdaad vermager ings methode TXT Boze buurt sluit levensgevaarlijke spoorwegovergang „Paleis voor volksnijd M officieel open I )e>rel¥ci STICHTING MEDELEVEN GEDUPEERDEN eindelijk KONINGIN STELT VANDAAG NIEUW GEBOUW NEDERLANDSE BANK IN GEBRUIK heb ik de juiste gevonden FF Couveuse Donateurs Samenwerking Bonafide Op last van politie opengebroken Schietbaan IEP Volksvlijt Kluizen Twee doden bij verkeersongeluk I PHILIPSBATTERIJEIMl I p?| die móéten wel\ j ^\^oeazijn^ DAGBLAD DB STEM 'VAN DINSDAG 7 MEI 196S T v (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR „Als er een misdaad wordt bedreven zijn er altijd twee partijen: de misdadiger en het slachtoffer. De misdadi ger wordt omgeven met alle mogelijke zorg, hij wordt bijgestaan door advocaten, psychiaters, doktoren en de reclassering. Ik wil daar niets kwaads van zeggen, maar ik vind wel dat de andere partij, het slachtoffer, net zo goed recht op hulp heeft". „In Engeland en Zwitserland krijgt een slachtoffer een schade- uitkering van de staat- Daar is het wettelijk geregeld, hier niet. Vandaar dat een jaar geleden on ze stichting werd opgericht". Aan het woord is ir. H. 't Hart, gepensioneerd werktuigkundig hoofdinspecteur van de arbeidsin spectie en op dit moment voorzit ter van de Stichting Medeleven Gedupeerden ten gevolge van Mis drijf (Stichting MGM) gevestigd in Den Haag. De stichting helpt de slachtof fers van een misdrijf door hen op te zoeken en een kleine attentie aan te bieden. Zij onderzoekt dan of verdere hulp nodig is en ver goedt de slachtoffers zo mogelijk geheel of gedeeltelijk het geleden verlies. In het afgelopen jaar de stichting werd 20 maart 1967 in het leven geroepen werd vijfen twintig maal geholpen. Ir. 't Hart, de initiatiefnemer vertelt hoe het allemaal begon. „Ruim een jaar geleden kwam de gedachte bij mij op iets te gaan doen voor slachtoffers van misdrij ven. Het probleem hield me intens bezig. Het liet me niet los en ik schreef een artikel in Het Vader land. Ik kreeg twintig reacties en kon een bestuur formeren bestaan de uit mevrouw P. de Vries-Wal- les, oud-directrice van het Haagse bejaardenhuis Oldesloo en oud- maatschappelijk werkster bij het ANP, de heer A. Willemsen, oud burgemeester van Yerseke en de heer P. Noothoorn, oud-hoofdin specteur van de rijksrecherche1. We organiseerden een bespreking, maar de zaak wilde maar niet van de grond komen. Totdat landelijke dag- en weekbladen er zich mee begonnen te bemoeien. Ik kreeg toen 150 aanmeldingen; we beslo ten er een stichting van te ma ken"- Peinzend: „We hebben ons toen afgevraagd wat me moesten doen. Mevrouw De Vries-Walles zei dat we het kind maar in de couveuse moesten stoppen. Het is nu een luierkind geworden, dat kan kruipen, maar nog niet staan of lopen. Eigenlijk is het een merk waardige zaak. Het feit dat je be zig bent met de ellende van een ander blijkt een geweldig verkoop argument te zijn. Als je met ande re mensen over de stichting spreekt, voelen ze er meteen voor om te helpen. Toen de zaak een maal draaide kreeg ik een uitnodi ging om voor de VARA en de KRO te komen spreken en voor de Lionsclub in Den Haag. Er is wel eens een uitnodiging geweest om voor de teevee te komen spreken, maar dat is door allerlei redenen nog steeds niet gebeurd". De stichting blijkt ook in het buitenland bekendheid gekregen te hebben. De heer 't Hart: „We ont vangen cheques van professor Van Alfen in Zuid-Afrika. De man do ceert Nederlands aan de universi teit van Pretoria en gebruikt daar bij onder meer Nederlandse kran ten. In één ervan las hij over de stichting en hij liep er meteen warm voor. Een in Denemarken wonende Nederlandse journaliste schreef een stuk in een Deense krant. Er zijn verder kamerleden, die met de stichting sympathise ren. En ga zo maar door. Bij onze donateurs zit een vrouwtje dat iedere keer vijf gulden van haar AOW naar ons stuurt. We hebben een brief liggen van een gevange ne, die toegezegd heeft dat hij als hij vrij is zal gaan meewerken". Na een korte pauze: „Wij hebben nu driehonderd donateurs en we staan er financieel goed voor. Een onkostenrekening hebben we niet. De bestuursleden betalen alle kos ten die zij maken uit hun eigen zak- Mevrouw De Vries-Walles mengt zich in het gesprek: „Dat, om de mensen gerust te stellen, die denken dat er wel eens wat aan de strijkstok blijft hangen". Zij stapt over op de werkwijze van de stichting. „We geven niet altijd financiële steun. Dat gebeurt alleen als het nodig is. Als de mensen verzorgd zijn krijgen ze een kleine attentie. Zoals de agen ten die gewond raakten bij de rel len in St. Willebrord. Zij kregen van ons alle vijf een cadeaubon. Het is ook belangrijk, dat de men sen hun verhaal kwijt kunnen. Soms zitten we uren te luisteren". De heer 't Hart vult aan: „Als het nodig is houden we contact met het slachtoffer". „Soms weet je niet hoe je moet helpen. Er werden twee meisjes vermoord en we vroegen ons af wat moeten we doen. We hebben toen een grafboeket gestuurd bij de begrafenis en een brief naar de ouders geschreven. Ons gebaar werd buitengewoon gewaardeerd". „U herinnert zich ook nog wel het geval van het Utrechtse meisje dat door haar vader werd mishan deld. Zij is bij haar moeder, die nu drie kinderen thuis heeft. Het drie tal mag deze zomer naar een zo merkamp en wij betalen een ge deelte van de kosten. Wij werken vaak samen met de afdelingen so ciale zaken van de gemeenten". Mevrouw De Vries-Walles: „Wij werken nooit zelfstandig, maar al tijd samen met maatschappelijk werksters of andere instanties, die Jeltje de Boer (77) uit Etten- Leur werd na een ranselpartij beroofd van 350 gulden. Zij kreeg vrijdag uit handen van ir. H. 'i Hart 150 gulden- De resterende 200 gulden werd bij de daders gevonden. Dit geld is door de politie teruggegeven. zich met een bepaald geval be moeien- Je kunt het werk van an dere daarvoor aangewezen instan ties niet doorkruisen. Dat is taboe in het maatschappelijk werk". De heer 't Hart: „Ons bestuurs lid, de heer Van Noothoorn heeft een entree bij alle politie-instan- ties. Hij informeert of de slachtof fers bonafide zijn. We hebben al een paar keer ervaren dat mensen ons probeerden voor de gek te hou den. Er zijn gelukkig ook fijne ge vallen. Zoals de bejaarde man in Amsterdam, die beroofd werd op straat en 150 gulden kwijtraakte. Toen ik hem het geld gaf, schudde hij mijn hand er zowat af. Het bleek, dat de man nog tien gulden over had om de rest van de maand van te leven. En dan dat bejaarde echtpaar en die twee oude dametjes in Den Haag, die vlak voor Kerstmis opgelicht wer den. Ze kregen een man aan de deur, die zei dat ze in een be jaardentehuis konden komen, maar dat ze dan wel een waarborgsom moesten storten. Het echtpaar gaf vierhonderd, de dametjes negen honderd gulden. We hebben hen ieder driehonderd gulden terugge geven". De heer 't Hart vertelt aan het slot van ons gesprek, dat het de bedoeling is dat de stichting afde lingen krijgt in het hele land. „Dat werkt gemakkelijker omdat we dan niet iedere keer helemaal uit Den Haag hoeven te komen. Op dit moment werken we met contactadressen, onder meer in Apeldoorn, Eindhoven, Arnhem en Amersfoort". (ADVERTENTIE) Al jaren lang vind ik het heerlijk te schrijvenoverschoonheidsverzorging Ik vind het prettig, omdat het vol doening schenkt, anderen tips te geven waarvan ze kunnen profiteren. Het is mijn overtuiging, dat we, als we 39 zijn, er nog even aantrekkelijk uit. kunnen zien als op 29- of zelfs 19-jarige leeftijd, als we tenminste een paar vuistregels kennen en deze ook blijven toepassen. Er is evenwel één kwelgeest, die een aanslag doet op ons- uiterlijk. Ik bedoel natuurlijk de langzame maar gestage gewichtstoename en de on mogelijkheid om het geleidelijk dik ker worden van heupen en taille te camoufleren. De laatste jaren hebben velen op alle mogelijke manieren geprobeerd, hun overtollige pondjes kwijt te raken. Door „diëten", „alleen sla", „melk met bananen", „één maaltijd per dag", „einden lopen", „honger- kuren". Een paar van deze metho des waren een lijdensweg, andere liepen uit op een teleurstelling. En uiteindelijk kwamen al die mensen geen stap verder. Tot plotseling de oplossing werd gëvonden. Een nieuwe methode, niet alleen de een voudigste die ooit werd ontwikkeld, maar ook nog de plezierigste. Hij maakt verstandig eten mogelijk en werd geprobeerd door een aantal vrouwen, echte vermagerings-vete- ranen, die toch altijd moeite hadden binnen de perken te blijven. En... de methode werkte! Hij is hun beschermengel geworden. De naam is: de TXT VERMAGERINGS METHODE, Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. Complete verpakking: f 15.90 U neemt twee TXT capsules, een. half uur voor iedere maaltijd. U eet dan normaal, alleen minder U geniet van drie goede maaltijden per dag. Het uitgekiende punten systeem van TXT zorgt ervoor, dat u geen dingen eet die u moet ver mijden. De TXT yermagerings- methode geeft u de meeste voldoe ning, is de prettigste manier om te vermageren en werkt altijd! De TXT methode zal ook ix helpen - ook u zult enthousiast zijn over het resultaat. Imp. N.V. Devam - Amsterdam (Van een onzer verslaggevers) GROESSEN De woedende be woners van de wijk Helhoek in het Oostgelderse Groessen, hebben gis- (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Waar eens het glazen broeinest van het fin de siècle stond - het Amsterdam se paleis voor volksvlijt - houdt nu Jelle Zijlstra zijn goed gema nicuurde vinger op de pols van de goudkoorts. Stiekem nog, maar, nadat koningin Juliana vandaag het nieuwe gebouw van de Nederlandse Bank officieel in gebruik zal hebben gesteld, openlijk. Be volksmond heeft al een bijnaam voor het baksteenvormige geval, dat wet zijn 55 meter hoogte de verre mooie omgeving van het Frederiks plein kleineert. Zij noemt het ,,'t pa leis voor volksnijd". Dat komt, omdat de kantoortoren, die de architectonische signatuur van Prot M. Duintjer draagt, in de hoofd stad vrij algemeen zeer lelijk wordt gevonden. De bekende bouwmeester Aldo van Eyck vat de sfeer aardig sa- men, als hij zegt: „Ik wil er niet eens meer over praten. Er is al genoeg ge scholden op dat gebouw". Maar goed - er is een slordige 55 miljoen gulden tegenaan gesmeten (sculptuur van Zadkine boven hoofd ingang inclusief) en bij zo'n bedrag, waarvoor je 40.000 Nederlanders uit de woningnood - puree had kunnen halen, heeft nakaarten geen zin. Om een indruk van het karwei te geven: alleen voor het overbrengen van de uit 60.000 banden bestaande Bibliotheek waren 5 tot 6000 van die eierkistjes nodig. Overigens krijgen de 800 bank-em- pioyees onder hun nieuwe dak niet alleen meer lucht, maar ook meer hcht. In het gebouw zijn 20.000 tl-bui- ?en §emonteerd, oftewel 25 stuks per hoofd. Wie zich nu nog durft ver-tel- en, gaat als doelwit naar de schiet baan. Jazekerde Nederlandse Bank w-j een e*&en schietbaan voor de 25 Altijd op scherp gestelde portiers, die vitale ingangen bewaken. En daar- grond, waar het zijn kruidkoekvor- mige paleis heeft betrokken: het Fre- deriksplein. Er werd in vroegere tij den een ossen- en varkensmarkt ge houden en er was ook een drilveld voor de cavalerie, maar toen konin gin Victoria van Engeland in 1851 in Londen 't crystal palace opende, dat met zijn pracht en praal en rijkdom men een bezienswaardigheid werd voor heel Europa, kwam gauw veran dering in die nederige bestemming. mee zijn we dan - ondanks de glas- verslindende openheid, waardoor vol gens ontwerper Duintjer een modern bankgebouw gekenmerkt moet wor den - op potdicht terrein, namelijk de bewaking van ons nationale goud- bezit ter waarde van 5 miljard gul den. Deze schat ligt vijftien meter diep onder het Frederiksplein opgestapeld - men rijdt er met de auto pal over heen - in atoombomvrije ruimten, waar ook in oorlogstijd het werk van de bank, ongeacht de dreiging, rustig doorgang kan vinden. Toen de klui zen werden aangelegd, stonden hoge schuttingen rond de bouwput om te voorkomen, dat de langswandelende penose zich alvast wat kon oriënte ren. De bankdirectie koestert een be scheiden stilzwijgen, als het over dit eigen, Nederlandse Fort Knox gaat maar journalistiek speurwerk heeft een en ander naar boven gebracht, dat nooit is weersproken. Er zijn, als we het goed weten, drie kluizen van 20 bij 40 meter, die bo ven elkaar liggen. Ze bevatten, van beneden naar boven, goud, bankpa pier en effecten en zijn gegrondvest op een aaneengesloten fundering die De smeulende resten van het pa leis voor volksvlijt. Op dezelfde plaats staat nu het nieuwe ge bouw van de Nederlandse Bank; in de volksmond het „palels voor volksnijd". onafhankelijk is van de 2755 beton nen palen, waarop de rest van het gebouw rust. Rondom de kluizen lo pen drie controlegangen, die via een systeem van pijpleidingen in verbin ding staan met het water van de Stadhouderskade. Een druk op de knop is voldoende, om de gangen ge heel te inunderen. De kluisdeuren zijn zo geconstrueerd, dat ze door de wa terdruk muurvast komen te zitten. Zelfs een diepzee-uitrusting helpt eventuele krakers dus geen moeder tje-lief. Bovendien is het hele geval gevat in een betonnen d'oos met een deksel, dat tegen de meest zware bombardementen bestand is - dus zeker tegen drilboren en ander zwaar inbraak-materiaal. Weliswaar is in de 154 jaar oude historie van de Neder landse Bank nog nooit een schot ge hoord, maar dat wil nu ook weer niet zeggen, dat je de vos bij de kippen moet zetten. Zo rustig als de geschiedenis van Neerlands eerbiedwaardige financiële instituut is geweest, zoveel rumoer heeft er geklonken rond het stukje De onvermoeibare ijveraar voor Amsterdam, dr. Samuel Sarphati, stak namelijk het kanaal over om het wonder te aanschouwen en keer de terug met de overtuiging: zoiets moei in Nederlands hoofdstad ook kunnen. En zie: dertig jaar later had Amsterdam zijn kristallen paleis, dat echter naar degelijke nationale trant ietwat minder zwoel „paleis voor volksvlijt" werd geheten. Wij zou den het bouwsel hoogstens merk waardig vinden, maar indertijd keek men er gapend van bewondering te genop. Het was in ieder geval pompeus en overdadig, met zijn byzantijnse ge vels, zijn koepels en franjes en hon derden boogramen, zijn zijgevels met provinciewapens en zijn grote zaal met glazen koepeldak. Het „paleis voor volksnijd" hoge dan bogen op 20.000 tl-buizen - het glaspaleis van weleer werd 's avonds verlicht door 6000 gasvlammen, waardoor de 35 meter hoge glazen koepel uit de ver te gezien een feeërieke aanblik bood. Dit exotische bouwsel vervulde in het Amsterdam van rond de eeuw wisseling een functie, die vandaag door de vereende krachten van de nieuwe RAI en Carré nauwelijks kan worden opgevangen. Willem Roy- aards en Louis Saalborn speelden er toneel. Louis Bouwmeester produ ceerde er zijn grote revues. Er waren betogingen, auto- en hondententoon stellingen, concerten, volksballetten en kolossale nijverheidsbeurzen. Tot 1929 ,toen een enorme brand het pa leis veranderde in een smeulende schroothoop. Voor het laatst betuigde Amsterdam zijn liefde aan dit ver- maakcentrum bij uitstek. Bjj duizen den trokken de inwoners - het leek een bedevaart - naar het terrein van de brand om een stukje ijzer van de draagbalken te bemachtigen, dat als relikwie werd bewaard. Daarna eindeloos gekrakeel. Eerst zou op het terrein, dat achter een lelijke schutting braak lag te lig gen, het nieuwe stadhuis komen. Daarna de nieuwe opera. Men weet het: het hoofdstedelijke stadsbestuur munt niet uit in snelle besluitvaar digheid. Terwijl stadhuis en opera ge heel andere terreinen hebben aange wezen gekregen, maar de plannen voor beide bouwwerken in het diep vriesvak van de ijskast zijn bijgezet, staat de Nederlandse Bank op dit cul tuur-zwangere stukje grond al kant en klaar als een opgeblazen baksteen het stadsprofiel te beïnvloeden. Dat kon, omdat de gemeentelijke univer siteit uitbreiding behoefde en daartoe lonkte naar de oude behuizing van de Nederlandse Bank aan de Turfmarkt. De slimme Piet Lieftinck kwam er- hij en rekende uit, dat het stadsbe stuur dan even 9.300.000 gulden zou moeten neertellen, Maar, zo becij ferde deze doorknede fianciële vos het terrein van 't paleis voor volks vlijt is 7.300.000 gulden waard. Omdat een disconto in rekening moeten wor den gebracht van 2 miljoen, kunnen gemeente en bank een ruiltje aan gaan, zonder dat een van beiden de beurs hoeft te openen. Dit staaltje hogeschooldresuur der nullen gaf toen de doorslag. De gemeente lapte de recreatieve waarde van het Frederiksplein (er was inmiddels een verrukkelijk plantsoen gekomen met terrassen en een fontein) aan zijn laars en binnen de kortste keren - nou ja, met een jaar vertraging - had de Nederlandse Bank er zijn burcht gebouwd. De kankeraars kregen een schouderklopje, want de bank gaf de gemeente een nieuwe fontein van 150.000 gulden cadeau, die, pal tegen over het gebouw, zal gaan spuiten, als de koningin de officiële opening verricht. Een lief gebaar, waarvan de automo bilisten zeer zullen genieten, als in het verkeersoerwoud, dat het Fre deriksplein geworden is, de zaak weer eens muurvast loopt. teren hun kinderen van school thuis gehouden uit protest tegen het feit dat hun vele waarschuwingen over de onbewaakte spoorwegovergang in deze buurt in de wind worden gesla gen. Vrijdagavond viel op de beruchte onbewaakte opnieuw een slachtoffer. De 16-jarige Gerrit Ankersmit werd op zijn bromfiets door de trein uit Winterswijk gegrepen en een tiental meters meegesleurd en zwaar ge wond. De jongen werd met een ver brijzeld linkerbeen in een Zevenaars ziekenhuis opgenomen. De machinist van de trein merkte niets en reed door naar Arnhem. De buurtbewoners hebben direct na het zoveelste ongeluk deze onbe waakte spoorwegovergang geblok keerd met personenauto's en hek werken. Direct na het ongeluk startte een handtekeningenactie. De voor zitter van het in allerijl in het le ven geroepen actiecomité de heer G. J. F. U. Uffing vertelde, dat 400 handtekeningen worden aange boden aan burgemeester J. A. G. Kemme. „De maat is nu vol", aldus de heer Uffing- De barricade op de overweg, au to's en snel in elkaar getimmerde hekwerken zijn op last van de poli tie verwijderd. Burgemeester Kem me noemde de ontwikkeling een trieste zaak. Omdat juist vorige week de raad akkoord ging met het voorstel f 35.000,. uit te trekken voor het aanleggen van een parallelweg naar de beveiligde overgang die een eind verderop ligt. Hij begrijpt de verontwaardiging van de buurtbewoners en zegt alles in het werk te zullen stellen dat de beruchte onbewaakte zo snel moge lijk definitief voor het verkeer, wordt afgesloten. Op de overweg passeren vier trei nen per kwartier en er zijn al veel ongelukken gebeurd. OOSTVOORNE (A.N.P.) Gister avond is in een bocht in de provin ciale weg 31 (Kleidijk) tussen Oost- voorne en Brielle een motorfiets uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst, na in aanraking te zijn ge komen met een tegemoetkomende personenauto. De bestuurder van de motorfiets, de 48-jarige A. van de Polder uit Rockanje, en een van de twee duo passagiers, de 17-jarige W. A. M. Ver duin uit Rotterdam, kwamen hierbij om het leven. De andere duopassa gier, de plm. 17-jarige B. Lens, even eens uit Rotterdam, is zwaar gewond in het Dijkzigtziekenhuis te Rotter dam opgenomen. Het leven kan ook anno 1968 nog sprookjesachtig zijn. De inwoners van het Limburgse plaatsje Noorbeek zullen dat grif beamen. Geheimzinnig en ietwat wazig glimlachend houder ze deze week een heuse prinses ver- borgen, prinses Paola. Ze is daar. heeft ex-commissaris van de koningir. in Limburg, Houben (bij wie ze h; huis is) gezegd, om Nederlands tt leren. Ik heb niets tegen Limburg, maar om nou uitgerekend dadr Nederland/ te gaan leren! Er gebeuren evenwel ook verdrie tige dingen in Limburg. Een juwelier in Geleen heeft een triest record op zijn naam staan: er is al acht maal in zijn zaak ingebroken. Bij elkaar is hij reeds voor twee ton aan ringen, sieraden, horloges en dergelijke kwijtgeraakt. Na de zevende inbraak is hij echter uit de verzekering ge stoten met het gevolg dat hij nu, na de achtste inbraak, met een schade? post van rond 40.000 gulden zit, Behalve de borrel en de pint schijnt ook de mist de geestvermogens te verzwakken, beweren wetenschapper/ in de V.S. „De geest van de wijze richt zich naar rechts, maar de geest van dé dwaas naar links". Dit citaat uit hef bijbeloek Prediker, hoofdstuk X, vers 2, staat aan de kop van het halfmaan- delijks verschijnend blad „Rechtsom",, uitgegeven door de stichting „Nieuwé Rechts". Wanneer u en ik nu pal tegenover elkaar gaan staan en u richt u naar rechts en ik richt mij links, kijken we dan niet allebei dezelfde kant op? Bovendien, staat er niet evenzeer geschreven dat wat dwaas is in df ogen der mensen, in hoger sferef wijs genoemd wordt? De resultaten van de reeds enigg weken afgesloten UNCTAD-confe- rentte in New Delhi, waar de rijke en de arme landen samen probeerden iets aan het ontwikkelingsprobleem te doen, waren weinig bemoedigend, zoals u wel weet. Volgens de heer Reckman heeft een Afrikaans afge- vaardigde na afloop gezegd: „Ik hel er nog niet eens mijn ticket naar New Delhi uitgehaald!" Een nuttige suggestie voor flatbe woners. Het komt nogal eens voor dat kleine kinderen, die nog niet kunnen lezen, in grote flats hun eigen huis niet kunnen terugvinden, omdat alle deuren op elkaar lijken. In Mün- chen hebben ze er iets op gevonden- De deuren in de woonblokken wor den daar herkenbaar gemaakt door allerlei verschillende dieren- er. sprookj esfiguren. In onze streken wordt de beste hoofdarbeid verricht tegen het eind van de winter, in het vroege voorjaar en in de herfst. (Aldus voornoemdt wetenschappers) Onlangs vertelde ik u van de pres tatie van een Ierse doodgraver uit Londen die 61 dagen lang in een doodkist heeft doorgebracht, er le vend uitkwam en daarmee een ove rigens luguber wereldrecord vestig de. Hij wist alleen niet waar hij aan begonnen is. Liefst zestien man heb ben hem uitgedaagd dit record te verbeteren. Ze gaan binnenkort me! z'n zeventienen de grond in. De manager van de wereldrecord- houder heeft gezegd: „We richten een echt kerkhof in. We hebben kisten voor alle liefhebbers. We zullen pneu matische boren nodig hebben om hen er weer uit te krijgen". (Ze komen n.l. onder een laag beton te liggen.) De geest van de dwaas richt ziet te gronde (variant op Pred. X, 2). Daling van de temperatuur voor een onweersbui kan veel mensen de impuls geven allerlei zo.ken plotse ling af te werken. Vrouwen gaan b.v.. het huis een extra beurt geven en mannen gaan hun auto wassen. (Die wetenschappers weer.) Het weerbericht is dus ook buiten de vakantie zéér belangrijk! Het Brabantse Provinciehuls krijgt behalve die „dikke deur" nu ook een wandtapijt, dat zelfs in de Bossche St.-Jan nog nooit gezien is. Zó groot! Een wandeltapijt. MERIJN (ADVERTENTIE BINNENKORT zal een aanvang wor den gemaakt met het afschilderen van de boog van de Van Brienen- oordbrug te Rotterdam met een z.g. verfwagen, waarin de schilders zich volkomen veilig langs de constructie bewegen.

de Stem | 1968 | | pagina 7