Mammoet op kousevoeten voorbij landbouwlessen Bisschop H. Ernst bij ingebruikname Biervlietse kerk CONSEQUENTIES VAN DE WET IN ZEELAND ZeeufwscrvV aanderen Lyceum en schouwburg bereikten hoogste punt AXEL MIDDELBURG CONCERT VAN JUBILEREND MANNENKOOR KERK IN ZIERIKZEE BESTAAT 200 JAAR SAS VAN GENT Spreekuur voor de huisvrouw TERNEUZEN LUCKY LUKEDE NAIJVER WALCHEREN Dagblad De Stem Brugklassen Vertikaal Leerplan Geringer aanbod Samenwerking Bijdrage van gemeente IN TERNEUZEN WAPPERDE DE VLAG Uitbreiding Activiteiten van hengelaars O.N.I. Hoogwater EXAMENS MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5-7 DAGBLAD D€ STfM VAN DINSDAG 7 Mtl 1968 1 I Afscheid In verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd is aan de heer J. W. Sigter- mans, bode, schrijver-conciërge van het stadhuis te Middelburg, na een diensttijd van ruim 19 jaar, eervol ontslag verleend. Tot zijn opvolger is benoemd de heer H. Jacobs, voor heen werkzaam bij de gemeente Rijs wijk. Westkapelh Zonterprogramma Onder voor zitterschap van burgemeester F. A. Bulder is ten gemeentehuize een ver gadering belegd, met afgevaardig den van een aantal verenigingen om een programma vast te stellen voor de zomeractiviteiten. Er kon een aantrekkelijk program ma worden opgesteld bestaande uit concerten, stransfeesten, gymnastiek demonstraties, viswedstrijden, kin derbals, spelmiddagen, demonstratie ringrijderij, ruitersportvereniging en lampionoptochten. SOUBURG Het Souburgs man nenkoor heeft ter gelegenheid van het dertigjarige bestaan een jubi leumconcert gegeven in zaal „Reho- both". De avond werd geopend met een receptie en de huldiging van enkele leden die reeds vanaf de oprichting lid zijn. Het waren de heren Naakt geboren, Reyerse, Minderhoudt, De Kam, Frangois en Joosse, die naast vele complimentjes een oorkonde ontvingen. Hun dames werden in de bloe metjes gezet. De receptie werd druk bezocht. Velen lieten hun gelukwen sen gepaard gaan met een geschenk, ten bate van de verenigingskas. Na dit officiële gedeelte bracht het koor een dertiental nummers, waar van een gedeelte oude bekenden ble ken te zijn. Het concert werd ge opend met het Zeeuwse volkslied in een bewerking van Van der Linden. Hierna werden nog drie liederen van Zeeuwse bodem, bewerkt door Adriaan Kousemaker, gezongen. Het programma werd enkele ma len afgewisseld door een optreden van drie jeugdleden van het Vlis- singse accordeonorkest, onder leiding van de heer H. Geyzel. Het geheel stond onder leiding van de heer A. Goedebure. (Van onze correspondent) BIERVLIET Monseigneur Ernst, bisschop van Breda, was in Biervliet. Hij verheugde zich samen met pro testanten en katholieken, die deze dag eikaars gasten waren, dat de prachtig vernieuwde parochiekerk weer in gebruik kon worden geno men. Gedurende de tijd dat de kerk hersteld werd, mochten de katholie ken voor de zondagsdiensten gebruik maken van de NH-Kerk. De bisschop zei verheugd te zijn over de samen werking. Om 10 uur begon in de NH-Kerk de gezamenlijke viering met de woorddienst. Hierin wisselden domi nee Kelling en pastoor Zander elkaar af in schriftlezing en preek- Na de geloofsbelijdenis begaven allen zich, vooraf gegaan door de gidsengroepen, naar de weer in ge bruik te nemen katholieke kerk, waai bisschop Ernst de viering vervolgde met de offerdienst. Bij 't binnenko men van de kerk was ieder getroffen door de bijzondere aanblik die het nu rijkelijk met bloemen gesierde interieur bood. De voornaamste ver anderingen bestaan hierin dat het priesterkoor verhoogd is en meer naar voren is gebracht. In 't midden schip staan nu aaneengeschoven rijen Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, fel. 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraal 11Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. fel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesbergheslr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Axel tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. banken. De zijbeuken doen nu dienst als ruime in treegangen. Waar de doopvont was is nu een Maria-devo- tiekapel terwijl de doopvont nu op het priesterkoor is geplaatst. De mu ren hebben een granolbewerking, een creme-kleurige sierpleisterlaag. De vloer is gelegd met gewassen grindtegels. Na afloop van de dienst was ieder tn de gelegenheid de kerk nog eens rond te kijken, waarvan ook in de loop van de dag druk gebruik werd gemaakt. Van de receptie maakte de bisschop dankbaar gebruik door met de aanwezigen een praatje te maken. Als geschenk zal door de katholie ken aan de hervormden een antepen- dium worden gegeven voor over de preekstoel. De hervormden hebben een gestileerd crucifix toege zegd voor de nieuwe altaartafel. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Dezer dagen be staat het Kerkgebouw van de Wil- librordusparochie van Zierikzee 200 jaar. Dit feit is door het kerkbestuur aangegrepen om een feestprogramma in elkaar te steken. De samenstelling daarvan werd in handen gelegd van het Parochieberaad, dat erin is ge slaagd „voor elck wat wils" te bren gen. Bij elk feest behoort een geschenk en hier bestaat dat uit een moder nisering van het toegangsportaal tot de kerk. Een hoogtepunt van het feest is de plechtige eucharistieviering op zon dag 12 mei om 11 uur, door Bisschop H. C. A. Ernst met pastoor van Deursen en kapelaan Commissaris als concelebranten. Bij deze dienst zijn o.m. uitgenodigd de leden van 't gemeentebestuur van Zierikzee en oud-geestelijken van de parochie. Aansluitend aan deze viering kunnen de parochianen hun gelukwensen aan bisschop, geestelijken en kerkbestuur aanbieden. In de foyer van de Concertzaal is van 13.00 tot 14.00 uur een recep tie. Dinsdag 14 mei is de feestdag voor de kinderen van de lagere- en kleuterschool. Na de misviering van 9.00 uur zijn er sportwedstrijden op het terrein in de Zuidhoek. Om 14.00 uur is er een feestmiddag in het Verenigingsgebouw in het Vrije. Daags daarna kom ende bejaarden aan de beurt. Om 5 u. is er voor hen een Eucharistieviering, gevolgd door een feestelijke koffietafel, aangebo den door de zusters van de Cornelia- stichting. Zaterdag 18 mei is er een jonge renviering in de kerk met medewer king van het Tienerkoor uit Etten. Om 20.00 uur is er die dag, evenals op zondag 19 mei, in de Concertzaal een opvoering van de „Vier Jaarge tijden" van Ant. Coolen door krach ten uit de parochie en onder leiding van de heer D. Dokman. Op zater dag is er na de uitvoering een disco bal in de foyer van de Concertzaal. (Van een onzer redacteuren) GOES De mammoet passeert het landbouw- en het huishoudon- derwijs in Zeeland op kousevoe ten. Hier niet het imposante ge dreun van de mammoethielen, zo als dat door vrijwel het gehele voortgezet onderwijs wordt ge hoord. Toch - ondanks die kouse voeten - gaat de mammoet niet geheel onopgemerkt voorbij. En ook al zou dat wel het geval zijn, dan valt er uit naam van het land. en tuinbouwonderwijs en van de huishoudscholen nog wel iets aan het adres van de mam moet op te merken. Wij hadden een langdurig gesprek met drie functionarissen van de ZLM die bij uitstek tot oordelen bevoegd zijn: mejuffrouw A. van der Leeden, consulente voor het landbouwhuis- houdonderwijs van de ZLM, mr. E. Wage, voorzitter van de onderwijs commissie tevens secretaris van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij en de heer L. Anderson, hoofd van de afdeling onderwijs van de maatschap pij. Het thema van het gesprek is: Welke consequenties heeft de wet .op het voortgezet onderwijs voor het land- en tuinbouwonderwijs en het huishoudonderwijs in de provincie Zeeland? Concentratie van landbouwscholen en van landbouwhuishoudscholen valt er in het kader van de nieuwe wet direct te verwachten? De landbouw- en landbouwhuishoudscholen der ZL M (vijf. resp. acht) zijn zodanig o- ver de regio verspreid, dat concen tratie b.v. in grotere plaatsen momenteel alleen maar schade zou toebrengen aan het streven naar dienstbaarheid aan lokale gemeen schappen, met sterke onderlinge ver schillen. We zullen er, te beginnen op 1 augustus a.s., op de „scholen voor huishoud- en nijverheidsonderwijs" zoals ze voortaan in het nieuwe on- derwijs-Babylon gaan heten brug klassen komen, 't Onderscheid tussen de vakscholen, zoals dat tot dusverre bestond, vervalt daarmee, alhoewel dit onderscheid in de achter ons lig gende jaren al aanmerkelijk minder is geworden- De brugklassen van de landbouw scholen en de landbouwhuishoudscho len (om nog even hun vertrouwde namen aan te houden) worden te zamen ondergebracht in het L.B.O. (Lager Beroeps Onderwijs), waarin b.v. ook de l.t.s.'en thuishoren. Het zal daardoor in principe mogelijk worden dat een leerling van een landbouwschool, aan het eind van het brugjaar, overstapt naar een la gere technische school, of omgekeerrd Voor de meisjes is dit uiteraard min der relevant, maar men kan nu nog niet voorspellen hoe dit in de toe komst zal worden. Het landbouwhuishoudonderwijs heeft trouwens zelf geschiedenis in mammoetstijl gemaakt. Een voor beeld is de vakschool voor meisjes te Goes, die een lagere opleiding kan bieden, maar ook een hogere in de vorm van een opleiding voor lerares- huishoudschool. Aan deze vakschool voor meisjes is een 3-jarige vooropleiding verbon den. aansluitend op de eerste drie jaar lager beroepsonderwijs. Na de ze drie voorbereidende jaren kan toe lating tot de opleiding tot lerares plaatsvinden, samen met meisjes, die in het bezit van het h-a.v.o.- diploma zijn. De vakschool voor meisjes is daarmee zij het in verticale zin al een scholenge meenschap. In Zierikzee bestaat een soortge lijke situatie met betrekking tot het middelbaar beroepsonderwijs, omdat aan deze school de Inas (Inrichtings assistente)-opleiding is verbonden. Is er sprake van een duidelijke har monie tussen de brugklassen van het lager beroepsonderwijs -ten aan zien van het m.a.v.o. is de brug 'niet zo riant als men wel zou wensen. De scholen voor lager beroepson derwijs hebben een praktisch uniform leerplan in het brugjaar. Het brug jaar van de m.a.v.o.-scholen heeft evenwel een duidelijk ander karak ter. De ZLM-deskundigen die wij hier over spraken, maken zich er dan ook bezorgd over, dat de overgang van leerlingen van m.a-v.o.-scholen naar de scholen voor lager beroeps onderwijs, moeizamer zal verlopen dan wel gewenst is. Op de nieuwe landbouwhuishoud scholen heeft men weliswaar het aan tal praktijklessen teruggebracht, ten gunste van het algemeen vormend onderwijs, maar het aantal praktijk uren bedraagt toch nog altijd tien per week, tegen luttele kwartieren „handvaardigheidsonderwijs" op de m.a.v.o.-scholen. De mammoetwet, zo zegt men ook bij de ZLM, doet een sterk beroep op de verantwoordelijkheidszin van de ouders. Deze ouders (en speciaal hun kinderen, voor wier heil zij ten slotte werken) konden wel eens voor grote teleurstellingen komen te staan, als zij denken dat hun kind zonder problemen kan overgaan van het brugjaar-m.a.v.o. naar het twee de leerjaar in het lager beroepson derwijs, dus b.v. een landbouwschool- Er zijn nu al directeuren van land bouwscholen en van landbouwhuis houdscholen, die vrezen dat vroe gere m.a.v.o.-kinderen op het ande re schooltype gewoon van voren af aan zullen moeten beginnen! „Het is verkeerd", aldus de ZLM-deskundi gen, „als men het brugjaar van de m.a.v.o.-school beschouwt als het grote verzamelbekken, van waaruit distributie over alle mogelijke ande re schooltypen kan plaatsvinden". In de praktijk zal dit zeker niet ge makkelijk gaan. De vrees dat veel ouders daarop toch hopen, leidt men bij de ZLM af uit de dit jaar gedaalde aanmel- dingscijfers voor de diverse vakscho len. Blijven de mammoeteffecten voor het lager beroepsonderwijs in Zee land voorlopig dus beperkt tot klei nere wijzigingen, het is niet uit gesloten dat er in de toekomst spra ke zal zijn van verstrekkender con sequenties. Dat zal echter voor een groot deel afhangen van de mate, waarin de standsorganisaties elkaar in zekere vormen van samenwerking zullen vinden- Dan zal het mogelijk zijn om tot gezamenlijk onderwijs te komen. Bepaalde hoopvolle voortekenen van zo'n situatie zijn al waarneem baar. In Middelburg heeft men een vorm van samenwerking gekregen tussen ZLM en C.B.T.B. bij het ge ven van landbouwonderwijs. In Goes werken de NCB en de ZLM op dit gebied samen en ook in Sehoondijke is een bepaalde mate van coöperatie in het onderwijs bereikt. Als men bij de ZLM aan utopisme doet dan komt het beeld te voor schijn van een grote gemeenschap van land- en tuinbouw- en huishoud scholen, in verticale richting georga niseerd. Op wat kortere termijn is het (althans theoretisch) mogelijk dat er in 'e bepaalde gemeente 'n ge meenschap van scholen wordt ge vormd waarin m.a.v.o. en de verschil!, vormen van lager beroepsonderwijs participeren, alle met een volkomen identiek brugjaar, zodat de „switch" tussen het ene en het andere school type zonder fricties tot stand kan komen. DE INDONESISCHE minister van financiën, economische zaken en in dustrie, sultan Hamengkoebowono, heeft gisteren in Djakarta bekend gemaakt dat de invoer van goederen uit Nederland en Australië in West- Irian gemakkelijk is geworden. IN ROTTERDAM is een 22-jarige vertegenwoordiger aangehouden, die tegen afgifte van ongedekte cheques voor 6000,aan goederen wist te verkrijgen. Vergadering „Roodkapje" Van daag (dinsdag) om 20 uur zal de openbare kleuterschool „Roodkapje" een jaarvergadering houden in het schoolgebouw aan de Evertsenstraat. Het voornaamste punt van de agenda is de bestuursverkiezing. Me vrouw Wikkerkik en de heer L. Jan sen, die periodiek aftreden, zijn bei den niet herkiesbaar, omdat zij straks geen kinderen meer op deze school hebben. Verder wordt nog een filmpje ver toond dat tijdens het St.-Nicolaas- feest gemaakt is. Na de pauze zal mevr. C. Does- burg-Goldhagen een lezing houden over „feestvieren in het gezin". (Van onze correspondent) Wanneer de raad vandaag besluit conform het voorstel van burgemees ter en wethouders dan zal het kerk bestuur kunnen rekenen op een een malige bijdrage van f 14.500,00 ten behoeve van de restauratie van de toren. De restauratie heeft de kerk al f 230.000,00 gekost. Wil deze restau ratie volledig zijn, dan dient er nog een bedrag van f 32 000,00 aangewend te worden voor de gevels. De toren wordt op voorstel van b. en w. dus op kosten van de gemeente gerestau reerd, maar de herstelwerkzaamhe den voor de gevels zijn kosten voor de kerk zelf, aldus het voorstel van b. en w. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De eind vorig jaar opge richte Stichting Provinciaal Voorlich tingscentrum Zeeland gaat door het houden van spreekuren huishoude lijke voorlichting geven. Voorlopig zullen deze spreekuren iedere dinsdag in Goes worden ge houden. De bedoeling is er binnen kort ook mee te beginnen in Middel burg. De spreekuren in Goes worden ge houden in het Landbouwcentrum aan de Westsingel 's morgens van 10 tot 12 en 's middags van 2 tot 4 uur. Verder kunnen iedere werkdag van 10 tot 11 uur telefonische afspraken worden gemaakt- In de stichting werken samen de Stichting Nationale Federatie voor Huishoudelijke en gezins voor lichting en de Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande, de plaatse lijke stichting Middelburg, die is aan gesloten bij de Nationale Federatie en de Provinciale Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plat telande in Zeeland, aangesloten bij de landelijke Stichting voor Huishou delijke Voorlichting ten Plattelande. De stichting ziet het geven van huishoudelijke voorlichting door mid del van spreekuren als één van de eerste taken. Iedereen kan van de spreekuren waar individuele advie zen worden gegeven, gebruik maken. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het werk aan het lyceum en de schouwburg viel stil. Arbeiders en autoriteiten verzamel den zich op het dak van de in aan bouw zijnde schouwburg en burge meester .T. C. Aschoff hees de vlag in top. Het bouwwerk aan de Zuid- landstraat - Bellamystraat in Ter- neuzen had zijn hoogste top bereikt- De heer J. van Vliet van de N.V. Van Vliet en Van Duist hoofdaannemer van het werk hief een driewerf hoe ra aan. Dertien maanden na het slaan van de eerste paal Is het basiswerk van het lyceum annex schouwburg voltooid. Het bouwwerk is een in Nederland weinig voorkomende combinatie, die van lyceum en schouwburg. Opval lend is ook, dat de schouwburg tevens aula van het lyceum ge bouwd wordt in opdracht van het rijk, naar een ontwerp van ir. H. de Lussanet de la Sablonière, hoofdar chitect bij de rijksgebouwendienst. De heer Van Vliet wees er in zijn toespraak op, dat de bouw tot nu toe buitengewoon voorspoedig is verlo pen. Men verwacht dat de nieuwe school mogelijk al in september 1969 in gebruik kan worden genomen, ter wijl volgens het bestek de eerste op levering van het geheel op 9 decem ber van dat jaar moet plaatsvinden. Er is intussen al sprake van uit breiding van de nieuwe school in verband met de uitvoering van de mammoetwet. Daarmee is al rekening gehouden. „Als de bouw doorgaat", aldus de heer Van Vliet, „dan is het misschien zelfs nog mogelijk deze bouw voor 9 december 1969 te rea liseren". Tot nu toe is er voor de bouw van lyceum en schouwburg 30.000 m3 grond verzet en 2782 m3 beton gestort, waarvan 1800 m3 in kelders en fundatie. Er werd 260 ton beton staal verwerkt. Voor de buitenmu ren werden 40.000 stenen voor de binnenmuren 140.000 stenen gemet seld. Burgemeester Ashoff sprak er zijn vreugde over uit, dat Terneuzen bin nenkort twee nieuwe gebouwen rijk zal zijn, die de gemeenschap goed zal kunnen gebruiken. In hotel Rot terdam te Terneuzen werd het gezel schap, onder wie de rijksinspecteur voor liet middelbaar onderwijs, dr. L. Brants, een diner aangeboden. De jaarvergadering van de Ter- neuzense hengelaarsvereniging „Ont spanning na inspanning" werd goed bezocht. De secretaris, de heer Th. de Bakker, beklaagde zich in zijn overzicht over da, slechte aflevering van de bestelde vis voor uitzetting in de viswaters. Een zeer grote hoe veelheid vis is van de schaatsvijver naar de Otheense Kreek overgebracht omdat in de vijver niet meer gevist mag worden. De penningmeester, de heer W. de Cuijper, legde zijn functie neer. De voorzitter prees de wijze, waarop hij zijn taak steeds heeft vervuld. De heer De Cuijper werd als gewoon bestuurslid herkozen. De heren Th. de Bakker (secretaris), C. v. d. Mu ren en K. Florussen werden bij accla matie herkozen. Van de kascommissie werd de heer Froment vervangen door de heer A. Elsakker. De vereniging telt thans 442 leden. De voorzitter had goede hoop, dat het aantal viswaters van „O.N.I." zich nog zal uitbreiden. Getracht zal worden dit jaar 300 kg twee-zome- rige paling, 200 kg pootaal, 2500 stuks snoekbaars en 2500 stuks snoeken uit te zetten. Voor de Otheense Kreek vergoedt de gemeente 1/3 van de kosten. De 11e Internationale zeehengel- wedstrijd wordt op zaterdag 25 mei van 12.00 tot 15.00 uur gehouden. De clubwedstrijden heben plaats op 20 juni (Otheense Kreek), 3 augustus (Uitwatering) en 7 september CWes- terschelde). Examen E.H.B.O. Van de Ter- neuzense afdeling van de r.-k. E.H. B.O. deden 19 leden examen voor het eenheidsdiploma. De geslaagden zijn: de zusters Pulcherie en Francesco, de dames F. Berends-Ruchte, J. de Waal-Mattis, M. Vermey-de Knegt, L. Martens, G. Hofman, M. Hame- linck en M. Eskamp, en de heren: J. Andriessen, W. Fermont, R. Gerrits, W. Helmendach, A. van Hulst, F. de Moor, L. C. Vet, J. Visser en C. Pop- pe. Clinge Weldoen door Vermaak De fan fare Weldoen door Vermaak hield in de zaal St. Cecilia bij L. de Vyl- der de jaarlijkse vergadering, waar voor slechts een matige belangstel ling bestond. In zijn openingswoord attendeerde voorzitter Fr. Blommaert erop, dat op de muzikanten de zware taak rust om de fanfare hoog te hou den. Hij hoopte, dat ieder zijn beste krachten zou inzetten. Secretaris J. Taelman gaf een overzicht van het voorbije jaar. Wat betreft de finan ciën had er kascontrole plaatsge had door de heren J. Magnus, E. Jonkers en W. van Cauteren. Alles was prima in orde bevonden. De fi nanciële toestand van de fanfare is redelijk. Volgens de agenda zoq het gehele bestuur en bloc aftreden- Verschillende aanwezigen kwamen hiertegen op. Bij acclamatie werden dan ook alle bestuursleden herkozen. IJzendijke Autorally Zaterdag organiseert de regionale autoclub ZEVAC samen met de WZA een oriëntatierally door geheel Zeeuwsch Vlaanderen. Het is voor de eerste keer dat deze beide Zeeuwsvlaamse autoclubs samen een autorally organiseren, omdat dat in het verleden niet mogelijk was van wege de verschillende reglementen. Het eerste gedeelte gaat van Ter- neuzen naar Terneuzen en bevat, naast de oriëntatie een klein eenvou dig kaartleesgedeelte. Het tweede deel begint op de Markt te Hoek en eindigt te IJzendijke en bevat uitslui tend oriëntatie. De gemiddelde snel heid is vastgesteld op 36 km per uur. Koewacht E.H.B.O. Voor het E.H.B.O.-exa- men slaagden: mevrouw Van Poele van Puyenbroeck, mevr. v. d. Sypt- Boutens, mevr. de Vliegher-v. d. Wiele, mevr. van Mossevelde-Buyse, mevr. De Groot-van de Bos, mevr. De Gronckele-v. Damme, mej. Mar leen Buys, mej. R. Hamerlinck, mej. L. Buys, mej. L. van Hoecke Zuid- dorpe, mej. G- de Rechter, de he ren: T. Zwartelé, A. van Poele, A. van Poecke, R. van Damme, W. van Acker, Ed. de Caluwé, C. Buys, T. van Mosselvelde, G. Poppe en K. van Mossevelde. Waar geen plaats naam achter vermeld staat zijn allen van Koewacht. Er werden twee kandidaten afgewezen. Morgen, woensdag 8 mei. Has,, weert 11-37 uur; Terneuzen 11.09 e. 23.34 uur; Vlissingen 10.37 en 23.0J uur; Wemeldinge 12.02 uur. AMSTERDAM Vrije Universiteit arts, J. Meindersma, Goes. 1 UTRECHT Rijksuniversiteit, kan. I didaats Nederlandse taal- en letter, kunde, A. Maljaars, Goes. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: I opend van 918 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.30~17.3o w Spoorwegen in Zeeland. 1 Vleeshal: Kunstexpositie City 20 uur In de greep van de maffi. 18 jaar 1 VLISSINGEN St.-Jacobskerk 20 uur Voorjaarsc», I eert door Residentie-orkest Bomwije Toren 14-17 uur Expositie jeugdwerk, vrije expressie Scheldekwartier 20 fur Cabaret Job Lamting Alhambra 20 urn- Lange Beine - lange Finger, 14 J. KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Kermisschb I ting A. de Schepper 15 uur Sebastiaan. schieting V. J. Thijs 14 uur Bejaardensehiefltj I OOSTBURG Ledel 20 uur Casino Royale, 14 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur Invasie op Ambush Bay, 14 j. GOES Grand 20 uur Ontembare Angélique, 18 j. ANTWERPEN Rex 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 t I The secret war of Hairy Frigg 14 jaar I Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur j Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Le petit baigneur 14 jaar Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Custer of the west 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 f) I 21.30 uur In de hitte van de nacht lat Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Helga 18 jaar Quellin 10, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Frankenstein schiep de vrouw. 18 jaar Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De grens staat in brand 14 jaar BRUGGE Zwart Huis: Tony Rome is gevaarlij I 18 jaar I Forum: Geheime agenten gevraagd III jaar Scala: Bloed in het gebergte 18 jaar I Capitool: Arizona Bill 14 jaar Korrekelder 20.30 uur Lady Godiva ST.-NIKLAAS Eden: Het oudste beroep ter wa-dll 18 jaar Century: Assepoester a.l. Palace De komedianten, 18 jaar Scala: Echtscheiding op z'n Ame| kaans 18 jaar GENT Capitole: De vijf oproerzaaiers 18 Jit| Majestic: Blootvoets in het park 18', Plaza: De dag van de vissen 18 jaa| Select: Een man voor de eeuwighei a.l. Savoy: Alexander de gelukzak» «.if' MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: opend van 918 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.30—17,301 Spoorwegen in Zeeland. Vleeshal: Kunstexpositie City 20 uur II deserto rosso VLISSINGEN Bomvrije Toren: 1417 uur Expositie jeugdwerk, vrije expressil Scheldekwartier 14.30 uur Feestmiddaf kinderen Nutsleden ST. PHILIPSLAND Gemeentehuis 19.30 uur Raadeverg, WOLPHAARTSDIJK Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. GOES Grand 20 uur Ontembare Angélique 18 Jaar NTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. brugge Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag. "AL KWAMEM ZE 'T ME. B&EHGEM/KA ML GE£M WATER VAM ZEt VER-

de Stem | 1968 | | pagina 2