EG Alleen het Engeland heeft kansen op succes Hevige strijd Post-Duyndam Recordtijd kon niet erkend worden Acht overwegingen om uw salaris te storten op een AMRO-Privé-rekening: 1 2 3 4 5 6 7 8 AMRO BANK Rudi Altig raakte gele trui kwijt ATLAS VERLOOR VAN ZUIDWESTERS II gspolis de AEG iafzetting OPSTAAT Gepasseerd Aan de kant GEEN UITZENDING CUP-DUEL OP T.V. RONDE VAN SPANJE Hajer verloor in 10 minuten een ichten, fen. zen, tel. 01150 - 2710 IDAM dieJe huis-X MjrivadetM ibeter! hoe j reis mjiitiro^l Twee A oordamerikaanse records in Vancouver Gerrit Muhren gaat Volendam verlaten AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Davis Cup-toernooi Noorwegen in de tweede ronde Sterke rijders gecontracteerd voor Axelse motorcross SPANJE VERDER Uitslagen ie DAOBLAD DC 3rcM VAN DINSDAS 7 MEI 1968 Jen van 1845. tu itn vandaag, j-zekering ir met |in de winst gezin, want maand. er deze polis, latienummer aat 2, Den Haag. eden de -18 C. Maar n speciale uitneembare lat afspoelen onder de ebt u natuurlijk de vier 3-thermostaat, de grote 'oordelen die u van een len AEG enthousiasten :e voordelen belangrijk Jan Janssen voert hier het peloton aan in de Ronde van Spanje. RAMSEY VREEST SPANJE (Van onze sportredactie) MADRID In het Bernabeu-stadion te Madrid vindt morgen het tweede treffen plaats tussen Spanje en Engeland voor de kwart finales van de Europa Cup voor landenteams. Een wedstrijd dite een indrukwekkende affiche waard is, alleen al omdat hier weer de Euro pese kampioen 1964 en de wereldkampioen 1966 tegenover elkaar staan. Begin april konden de Engelsen in Wembley slechts een vrfj moeizame 10 zege behalen en in de Spaanse hoofdstad zal nu moe ten blijken of het late doelpunt van Bobby Charlton voor de Engel sen voldoende zal zijn om tot de halve finales door te dringen. De Engelsen staan er om bekend dat zij onder alle omstandigheden hun zelfbeheersing bewaren. Het is een van hun beste eigenschappen, die hen in tal van grote internatio nale sportevenementen al vaak de overwinning heeft geschonken en ook nu een factor van betekenis kan zijn. Nog steeds spelen ze briljant voet bal, maar van de vorm die zij in de eindronde van de wereldbeker demonstreerden, is niet zo veel meer overgebleven. Bovendien is het in deze competitie nu eenmaal zo dat de Engelsen niet al hun wed strijden op Wembley kunnen spelen. De krachtnivellering in het Euro pese voetbal is overigens al in en kele wedstrijden voor de Europese landenbeker tot uitdrukking geko men. Reeds in de voorronden wer den West-Duitsland en Portugal, de nummers 2 en 3 van de wereldbe ker 1966, uitgeschakeld. Voor de kwartfinales plaatsen zich Frankrijk Joegoslavië, Bulgarije, Italië, Hon garije, Rusland, Engeland en Spanje. Italië en Joegoslavië bereikten reeds de halve finales. De „Squandra Azzura" klopten de Bulgaren na een 2-3 nederlaag in Sofia met 2-0, Joe goslavië had weinig moeite met Frankrijk (5-1 en 4-1) en zal nu in de halve eindstrijden moeten aantre den tegen Engeland of Spanje. Het ligt voor de hand dat de Engelse ploeg er op uit zal zijn om zo snel mogelijk een tweede doelpunt te ma ken en daardoor de uitgangsbasis voor verder succes wat te verste vigen. Miljoenen Britse supporters vragen zich af of dit zal lukken, want vooral aanvallend hebben de wereldkampioenen niemand kunnen overtuigen. De formatie van sir Alt Ramsey heeft een goede verdediging en in telligente spelers op het middenveld maar een opwindende finish ont breekt. Bobby Charlton, de al wat kalende 30-jarige aanvoerder en onge twijfeld de meest begaafde Britse voetballer van dit ogenblik, is nog steeds de man die de motor draaien de moet houden. Opnieuw is hij de man die Engeland hoop moet geven. Bobby Charlton viert nu zijn 84e selectie voor Engeland en één raak schot kan hem het interlandschutters- record bezorgen, dat op het ogen blik nog op naam staat van Jimmy Greaves- Heel wat Engelsen hebben zich de laatste weken weer voor een herop treden van Greaves uitgesproken, want Tottenhams goalgetter schijnt weer in topvorm. Zij menen dat een „ouderwets" spelende Greaves een grote troef kan ^.ijn in de nog res terende wedstrijden voor de Europa Cup. Een man die hun mening deelt, ls Peter Lorenzo van de Londense „oun Een dezer dagen schreef hij: „weaves, momenteel Engelands beste doelpuntenmaker met 44 tref fers voor de nationale ploeg en meer aan 300 voor de competitie, ver- ment op dit moment weer een plaats ut de nationale ploeg". Bij de eerste wedstrijd tegen Span je werd hij buiten de ploeg gehouden ten voordele van de niets lukkende t like Summerbee, die dan ook aan ae kant is gezet. Wie dacht dat Jimmy Greaves die sinds zijn on ,come-back in februari 1966 tegen West-Duitsland niet meer werd opgesteld een nieuwe kans krijgen is bedrogen uitgekomen. Opnieuw is Ramsey niet voor de mitse sportpers gezwicht en heeft nu Greaves buiten het elftal gehou- «f,~ afwezigheid van spelers als bummerbee en Greaves betekent, aat bondscoach sir Alf Ramsey or wat betreft het middenveld en vniiaaïVa' blijkbaar weer voor de one honderd procent op „zijn" w< reldkampioenen rekent. VANCOUVER (ANP) Tijdens h„ in Vancouver zijn jwee Noordamerikaanse records ge- 'n het 25 meterbad zwom de merikaanse Susan Pedersen de 100 meter vrije slag van 1.00.0 en was aarmee 0,2 seconden sneller dan "et oude record. on a Debbie Meyer zwom i'VU'je slag bijna én minuut 133T0 oude record: 17"36'9 teSen (Van onze sportredactie) BREDA Het is voor de der de maal binnen een jaar de Spanje en Engeland tegenover elkaar staan. Tweemaal bleven de Engelsen aan de winst en dat ligt ook in hun bedoeling voor de komende wedstrijd, die helaas door verschillende Europese te levisiestations waaronder de NTS niet op het scherm ge bracht wordt. Volgende week woensdag komt er wel een volledige en directe reportage uit het Bernabeu-sta dion, doch dit is dan het tweede treffen tussen Real Madrid en Manchester United in het kader van de halve finales van de Europa Cup der landskampioe nen. Deze uitzending begint om 20.25 uur. Drie dagen later kunnen de voetballiefhebbers opnieuw hun hart ophalen, want zaterdag 18 mei zal de NTS op Nederland II de finale van de Engelse voetbalbeker in de huiskamers brengen. Voor de strijd om de cup zullen in Wembley aantre den het Londense Everton en West Bromwich Albion. Het duel om de F.A.-cup begint om 2.55 uur. (Van onze sportcorrespondent) VOLENDAM Het staat vast dat de beste speler van Volendam, Ger rit Muhren aan het eind van dit sei zoen de club gaat verlaten. Muhren die vorig jaar behoorde tot de se lectie van Jong-Oranje kreeg een jaar geleden reeds aantrekkelijke aanbiedingen, die hij toen nog wei gerde. Nu zegt hij, dat is nog niet zeker welke club ik kies, maar ik heb al verschillende aantrekkelijke aanbie dingen gehad. Sparta lijkt momenteel de meest serieuze kandidaat voor de 22-jarige linksbuiten. Tot de andere kandidaten behoort Ajax. Het trans ferbedrag zal ongeveer een ton be dragen. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Terwijl Peter Post en Leo Duyndam van wie met stellige zekerheid wordt verwacht, dat zij volgend jaar in de zesdaagsen een vast koppel zullen vormen elk aar vriendelijke woorden toeroepen, woedt er intussen een hevig duel tussen deze twee Nederlanders In de zesdaagse van Rotterdam. Gisteren nog zei Peter Post: „Leo is een heel aardige jongen en hoewel dat natuur lijk niet het voornaamste is hij moet tenslotte ook nog kunnen fiet sen is dat al een behoorlijk plus punt. We kunnen prima met elkaar opschieten en dat heeft een goede invloed op de prestaties," Duyndam, optimistisch gestemd, nam dezo com plimenten glimlachend in ontvangst, kromde zijn rug nog eens extra en stootte Post naar diens kroon in deze zesdaagse. In de late uren van zondag nivel leerde het koppel Bugdahl-Duyndam de ronde achterstand, die het had op gelopen. Het was een forse streep door de rekening van Post en Sercu, die gedacht hadden zich rustig op de overwinning te kunnen voorbereiden. Zij waren het immers geweest, die tn de voorgaande dagen de dienst hadden uitgemaakt. Duyndam was in die tijd de opvallende tweede ge weest. Uitstekend gesteund door de geroutineerde Bugdahl, veroverde hij zich een groot gedeelte van de popu lariteit door fris en onbevangen in de strijd te gaan. Het verraste Post zondagnacht voor de eerste maal. Gistermiddag stond het sein voor Sercu en Post op rood. Wéér was het Leo Duyndam die voor „gevaar" zorgde. In de koppelwedstrijd schoot de jonge Westlander zeer snel van de rest van het veld weg. Voor het leidende koppel, dat overigens een niet geringe puntenvoorsprong heeft, er erg in had, hadden Bugdahl en Dit zijn de mensen die Goes terug brachten in de derde klas. Alleen M. de Kok ontbreekt op deze foto, waarop verder alle spelers, de trainer en het bestuur van Goes staan. Goes speelde een huldi gingswedstrijd tegen Breskens. Duyndam een ronde voorsprong ge pakt. Maar dat was te veel. Naar het leek met vrij weinig moeite trok Post de zaken even recht. Voor de slot- avond vandaag, staat er in ieder ge val een veelbelovend einde te wach ten. Duyndam „Ik wil in de winter wel met de groten meedraaien, dat doe ik nu tenslotte ook al..." re kende zelf al op een tweede plaats. Maar: „Misschien zit er zelfs wel een eerste in...." De stand was: 1. Post-Sercu (Ned.- Belg.) 426 punten; 2. Duyndam-Bug dahl (Ned.-W.-Dld) 327. Op twee ronden: 3. Renz-Knel (W.-Dld-Ned.) 140. Op vijf ronden: 4. Van der Lans- Lawrie (Ned.-Austr.) 457. Op zes ronden: 5. Seeuws-Verschueren (B) 215. Op acht ronden: 6. De Wit-Bon- gers (Ned.) 392. 7. De Roo-Severeyns (Ned.-Belg.). Op dertien ronden: 8. Hill-Eugen (G.B.-Den.) 212. (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN Met een romme lige en matig georganiseerde wed strijd is te Vlissingen zondag het at- gemakkelijkcontant geld opnemen (ook door uw echtgenote b.v.); geen kosten. Alle giro-mogelijk heden. En iedere boeking ziet u op het dagafschrift; 3^2% rente. En spaar-mogelijk- heden met 4 t/m 6% rente; een voorschot is mogelijk. Maar belangrijker mogelijkheid: de AMRO-Lening; Betaalcheques, om contant te be talen zonder contant geld op zak; u kunt de bank de betaling van huur, verzekeringen, electriciteit e.d. laten verzorgen; alle overige diensten van de AMRO Bank staan tot uw be schikking; uw geld is veilig en voordelig bij de AMRO Bank. Maak daar ge bruik van. letiek-baanseizoen in Zeeland geo pend. De deelname was voor deze eerste atletiekwedstrijd goed te noe men. Zelfs kwamen reeds enkele atleten tot goede prestaties. De 400 meter jongens leverde een nieuw Zeeuws record op, maar de tijd werd helaas slechts met één chronometer opgenomen. Tobie Visser van Zeeland Sport kwam op deze afstand tot een goede tijd van 51.9 sec. Hij moest echter een felle strijd leveren met Nick Flipse van A.V. '56 die op de tweede plaats eindigde met 52,3 sec, Het is bijzonder jammer dat door de minder goede organisatie een nieuw record niet erkend kan wor den. Bij de dames kwam Ella Deurloo van A V. '56 eveneens tot een goede prestatie op het verspringen. Zij overbrugde een afstand van 5.59 me ter en behaalde hiermede de eerste plaats. De 1500 meter heren gaf een aantrekkelijke strijd te zien tus sen Cas Mulder van Dynamo en Wim de Grave van Zeeland Sport. Laatstenoemde kwam echter toch snelheid te kort om de meer gerou tineerde Cas Mulder de laatste 100 meter te passeren. Op de 100 me ter viel Kees Kodde van Dynamo, die de centrale training van de bondscoach te Breda volgt, tegen. Cees Wiezer van Olympia Gouda finishte hier als eerste in de tijd van 11.3 sec. met Kees Kodde op de tweede plaats in 11.5 sec. Na een jaar kwam Esther Goed- nart-Schot weer eer.s in de ring voor het discuswerpen dames. Zij deed het na een jaar rust weer goed en kwam met een afstand van 40.62 m. op de eerste plaats. Opvallend was de grote deelname in de allerjongste groepen, hetgeen tot gevolg had dat de wedstrijden reeds vroeg begon nen. Reeds om 11 uur begon men met het kogelstoten meisjes C en discuswerpen meisjes A. en om on geveer 5 uur sloten de dames met de 100 meter de wedstrijden af. Jam mer was het dat verschillende ver enigingen nog steeds niet op de hoog te zijn van de nieuwe leeftijds-inde- ling bij de meisjes, hierdoor zijn en kele uitslagen bjj de D-meisje» niet Juist. GIJON, Spanje (A.P.) De Span jaard José Perez Frances heeft giste ren de etappe van de Ronde van Spanje gewonnen en de leiding in het algemeen klassement overgeno men van de Westduitser Rudi Altig. Perez Frances maakte een tijd van 7 uur 5 minuten en 24 seconden (in clusief de 40 bonificatiemin.) voor de etappe van 236 kilometer van Va lencia naar Gij on. De Belg Jos Spruyt van de Italiaans-Belgische ploeg Faema, werd tweede in 7.05,44 (20 sec. bonificatie). De verdere uitslag was: 3 José Lopez Rodriguez (Sp.) 7.06,51; 4 Felice Gimondi (It.) z.t.; 5 Jan Janssen (Ned.) z.t.; 6 Vittorio Adorni (It.) z.t.; 7 Vicente Lopez Carril (Sp.) z.t.; 8 Vetura Diaz (Sp.) z.t.; 9 José Goyeneche (Sp.) z.t.; 10 José Amnuel Lasa (Sp.) z.t. Rudi Altig kwam ongeveer 4 minu ten na de winnaar binnen. LUXEMBURG (ANP) Noorwe gen heeft zich geplaatst voor de vol gende ronde van het Davis Cup-toer nooi, Europese zone, door Luxem burg te verslaan in de laatste twee enkelspelen van de wedstrijden uit de eerste ronde. De wedstrijd werd zondag onderbroken. De twee reste rende enkelspelen werden toen gister middag gespeeld. De uitslagen wa ren: Prydhz, Noorwegen wint van Frank Baden met 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 6-2, Nils Martin Elvik, Noorwegen won van Thierry Brasseur met 6-3, 6-3. West-Duitsland heeft de Davis Cupwedstrijd tegen Zwitserland met 4-1 gewonnen. Wilhelm Bungert won in Freiburg het laatste enkelspel te gen Dimitri Sturdza met 1-6 6-2 2-6 8-6 7-5, nadat dit duel zondag door de regen moest worden gestaakt bij 3-3 in de vierde set. Zweden heeft in de wedstrijd tegen Rhodesië, die in Badol gespeeld wordt, met 2-1 de leiding genomen. Bengtsson en Erell versloegen in het dubbelspel Bey en Salomon met 6-2 6-3 6-0. (Van onze motoreportmedewerker) AXEL De deelnemerslijst van de motorcross te Axel op zaterdag 15 ju ni bevat nu reeds een aantal interes sante namen. De organisators zijn er in geslaagd om naast de Neder landse toprijders Sigmans, Karsma- kers en Lammers enkele buitenlan ders met naam te contracteren. De inschrijvingen van de Engelse ve detten Christ Horsfield voor de so loklasse en Dave Trelaeven voor de zijspannen evenals deze van de Bel gische internationalen Walter Beaten en Frans Slechten zijn reeds binnen. Buiten de grote internationale crossen gebeurt het niet zo vaak dat men in ons land een dergelijk ren- nersveld aan de startlijn ziet. Vooral de nationale vedetten van dit ogen blik met aan het hoofd Sigmans en Karsmakers trekken steeds duizen den motorsportliefhebbers naar de circuits. Ook de zijspanklasse krijgt een internationaal tintje door de deel name van de Engelse stuntrijder Da ve Trelaeven die op alle West-Eu- ropese circuits steeds een graag ge ziene gast is. Cor Van Heugten, Ben Snijder, Jan ten Tije en Ben van de Goorbergh zullen het dan ook niet gemakkelijk krijgen. De supportersclub van Xerxes/ DHC doet een poging Delft het be taalde voetbal te laten behouden. Door het verkopen van steunbonnen en door steun te vragen bij de ge meente en de industrie wil men trachten hierin te slagen. Binnen tien dagen wil de supportersvereniging proberen een ton op tafel te bren gen. Indien het voortbestaan van Xerxes/DHC niet mogelijk is zullen de steunbonnen kunnen worden inge wisseld. VALENCIA (ANP) Tien minuten slechts heeft Juan Gisbert op de ex tra-dag van de Davis-cupontmoeting Spanje-Nederland nodig gehad om de voor de hand liggende zege te grij pen en daarmee zijn land te kwali ficeren voor de tweede ronde van de Europese zone. Hij beëindigde de partij tegen Hajer, die zondag wegens de regen was afgebroken bij de stand 7-5, 6-1, 1-0 en 40-40 in zijn voordeel met een overtuigende set: 6-0. Hajer scoorde slechts zes slagen, Gisbert twintig. „Ach, ik had alles mee", mees muilde Hajer: „Twee sets voor, windstil weer, een mij sympathiek publiek. „De werkelijkheid was na tuurlijk heel anders. De Nederlander werd „koud geraakt", hij kreeg geen kans meer om in zijn spel te komen. Wel had hij van te voren nog met Evert Schneider getraind, maar toen was al komen vast te staan dat de vorm van de dag van de Eindhove- naar In feite nog te zwak was om als oefenpartner te fungeren. Hij had geen lengte in zijn slagen, hij miste het gevoel voor de bal. „Het volgend jaar zal het moeten komen van Hemmes en Hordijk, twee Jongens, die de hele dag op de baar staan. Evert Schneider stopt en Jan Hajer heeft zijn sportschool", aldus aanvoerder Van Dalsum. „Maar dan zullen zij veel meer wedstrijden moeten spelen- Hemmes is misschien nu al voor Okker de beste sparring- partner, die wij hebben. Hij heeft alle slagen, maar in wedstrijden komt het er nog niet uit. En toch zal dat vlug moeten komen, anders wordt het niets". In dat laatste ge val zal dan waarschijnlijk toch wee een beroep op Hajer moeten worden gedaan, zoals de laatste drie jaar steeds is gebeurd. JAN HAJER 10 minuten (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Er werd in de eer ste klasse Z.K.B. niet gespeeld. In de 2e klasse B was het een goede dag voor het Breskense BKC, dat zelf niet speelde. Het achtervolgen de Atlas moest in Zuidwesters 2 met niet minder dan 102 de meerdere erkennen. Hierdoor kwam Animo 3, dat TOP met 9-3 versloeg weer op gelijke hoogte met Atlas. Het ziet er echter wel naar uit, dat BKC het vorig jaar verloren eerste klas seschap gaat heroveren. Stand BKC 11-16, Atlas 12-14, Animo 3 12-14, Zuidwesters 2 11-11, TOP 11-9, Ondo 2 11-4. In 2B werd slechts één wedstrijd gespeeld, maar deze had het leider schap als inzet. Olympia versloeg Elto enigszins geflatteerd met 7-1. Voor rust waren de partijen aan elkaar gewaagd en er werd dan ook gerust met slechts 2-1. Na rust was Olympia iets sterker en schoot be ter. Stand: Olympia 10-16, Elto 10-14, Blauw Wit 2 10-13, Volharding 9-8, Tjoba 3 10-7, Luctor 2 10-7, Togo 2 11-5. In de derde klasse ging BKC 2 Animo 4 niet door. Olympia 2 kreeg Atlas op bezoek en incasseer de een 2-6 nederlaag- Vedo 2 en Stormvogels 2 ontliepen elkaar niet veel. Stormvogels trok met 3-4 aan het langste eind. KVL ging voort op de goede weg en maakte tegen Tjo ba 4 het dozijn vol. Dat ze er nog 7 moesten toestaan getuigd wel dat het geen eenzijdige wedstrijd was. Stand: KVL 12-20, Animo 4 11-15, Atlas 2 9-14, Stormvogels 2 13-10, Tjoba 4 8-8, Vedo 2 8-5, Olympia 2 10-4 BKC 2 5 - 4, 4 winstpunten in mindering. 2A: Top Animo 3 3-9. Atlas 1 Zuidwesters 2 2-10, 2B: Olympia l Elto 1 7-1, 3: BKC 2 Animo 4 afg.; Olympia 2 Atlas 2 2-6, Ve do 2 —Stormvogels 2 3-4; KVL Tjoba 4 12-7, Adspiranten A: Storm vogels A Volharding A 0-4; D: Volharding B Elto 3-0,

de Stem | 1968 | | pagina 15