Overdekt zwembad in Vlissingen krijgt in '69 zijn beslag B. en w. Goes ook tegen industrie op Yoorne-Putten Hoofdagente Roete (400 gulden) geëist tegen Relgische loods De eerste van de vijf Tarieven keurlonen verhoogd Zware eisen in zaak St.-Willebrord Jeneverbende' gebruikte 70 ton suiker Touwtrekken om Zeeuwse grindschat Smokkelboter (500 kilo) onderschept M. Nagelkerke TRG'S BANK MAANDAG SLECHTS DEEL VAN PLANNEN WORDT UITGEVOERD Ruim denken oogwater Meer nieuws uit] stad en streek °P Pag- 3 - 5 Gouden O.N. voor G. van den Hemel VERZWARING WEEMOED Eén orgaan Ondanks protestbrief Luchtverontreiniging in raad Wolphaartsdijk KAREL PZEM RESCHADIGD In Borkel en Schaft: Drs. Tilanus Op lange duur naar één christelijke partij NTIE) 'rende rentetarieven Tel. «1140 - 3456 3 - Tel. 01150 - 3553 Overloop 15 uur Kermisschietin» de Schepper 15 uur de Bock 15 uur Kermisschietïni de Guchteneire 17 uur Kermisbai iTBURG del Theater 14, 16.30 en 20 uur asino Royal 14 jaar tNEUZEN ïxor 14.30 en 20 uur slag om Khartoum 14 jaar uur Invasie op Ambush Bay 14 jaj! iST Ljjbaart 15 uur Bekerschietini loseoopgebouw 14.30 uur 10.000 dollars voor Ringo 14 jaar uur De vampier van Parijs 18 ja,. 3CHKAPELLE Stallaert 15 uur Schieting KLINGE lp de Heide" 15 uur Schieting IGSTDIJK Ig. de Kort 15 uur Gaaibolling ÏNDIJKE afzicht Theater 15 uur Schieting SSINGEN [hambra 15 uur inge Beine lange Finger 14 Jaa, uur Operatie Lady C 18 jaar ÏS *and 15, 19 en 21 uur ntembare Angélique 18 Jaar aauw de Caluwé 15 uur Schieting Ie Friezen" 15 uur Schieting 30STERZANDE de Waal-Baart 15 uur Schieting TWERPEN loscopen: Als onder vandaag. VO 14 uur De mantel uur Die Lustige "Witwe NS 15 en 20 uur De humorist KT 20.30 uur lelie van de donkere dalen tNHOUT ursaal: Le grand meaulnes 14 Jaar oorlopend van 13.3017 30 uur orum: De sheriff van Abilene 18 jaai oorlopend van 13.3017.30 uur IGGE ioscopen: Als onder vandaag. «T loscopen: Als onder vandaag. NS 15 en 20 uur getatoeëerde roos NIKLAAS oscopen: Als onder vandaag. DELBURG iniatuur Walcheren, Molenwater: ge lend van 918 uur. ijksarchief 9.3012 en 13.3017.30 u, voorwegen in Zeeland, eeshal: Kunstexpositie ty 20 uur de greep van de Mafia 18 jaar SSINGEN >mvrüe Toren: 1417 uur :positie jeugdwerk, vrije expressie hambra 20 uur mge Beine lange Firoger 14 Ja: 5WACHT de Vliegher 16 uur uzikaal optreden Marcel Verbiest de Schepper: 15 uur dieting St.-Sebastiaan de Bock 15 uur KermiisschiefctatSf de Bock 15 uur Kermfeschieting iTBURG del 20 uur Casino Royal 14 jaar .neuzen ïxor 20 uur vasie op Ambush Bay 14 jaar ,ST oscoopgebouw 20 uur vampier van Parijs 18 jaar ;s ■and 20 uur itembare Angélique 18 Jaar -werpen oscopen: Als onder vandaag. gge oscopen: Als onder vandaag, irrekelder 20.30 uur Lady Godiva TT oscopen: Als onder vandaag. VIKLAAS oscopen: Als onder vandaag. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 4 MEI 1968 IWOW-KvA-.V.V.V.-.-.W.W.-.V.V.V Boven het Rotterdamse Waterweg gebied hangt permanent een vuilgrijze wolkenlaag: luchtver ontreiniging is de prijs die daar voor een geconcentreerde industrialisatie moet worden betaald. Het is niet de enige prijs. Het hele leefklimaat in de Randstad wordt nadelig beïn vloed door de opeenhoping van in dustriële en andere activiteiten. Alleen al vanwege het leefbaar hou den van het westen des lands zou van rijkswege een veel actiever spreidingsbeleid gevoerd moeten worden. De noodzaak daarvan is on langs in de Eerste Kamei benadrukt. N.K.V.-voorzitter Jan Mertens heeft nu ter zake een concreet voorstel ge daan: de regering moei de bouw activiteiten in de Randstad afrem men en daardoor de industrie dwin gen zich elders te vestigen. Voor deze spreidingsdwang is tot dusverre in het parlement geen meerderheid te vinden geweest. Toch zal het er van moeten komen. Niet alleen vanwege het leefklimaat in de Randstad, maar ook omdat daardoor de welvaartsontwikkeling van gebieden buiten de Randstad, als Zeeland en West-Brabant, wordt bevorderd. Met spreidingsdwang vangt men dus twee vliegen in één klap Zeker als de verbindingen in Zuidwest-Neder land in versneld tempo verbeterd worden, voldoet dit gebied aan de aan een harmonieuze industriële ontwikkeling te stellen eisen. Van de ondernemers in de Randstad wordt ruim denken gevraagd. Zelf hebben zij daar alle belang bij. Morgen, zondag 5 mei. Hansweert: 9 en 20.28; Terneuzen: 7-26 en 58; Vlissingen: 6.54 en 19.31; We- Idinge: 8.25 en 20.51. Maandag 6 mei. Hansweert: 9.06 21.39; Terneuzen: 8.36 en 21.11; ssingen: 8.04 en 20.44; Wemeldin- 9.29 en 22.01. (Van onze corresDondent) SAS VAN GENT Bij een fees telijke bijeenkomst ter gelegenheid van de viering van het veertigjarig ambtenaren jubileum van de gemeen tesecretaris G. A. van den Hemel werd hem door burgemeester R. A. J. den Boer de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Deze uitreiking vond plaats tijdens een speciale zitting van de gemeen teraad van Sas van Gent. Op dit feestelijk gebeuren komen wij nog nader terug. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. In de loop van 1969 zal het overdekt zwem bad in Vlissingen zijn beslag krij gen. Dit deelde burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen gis termiddag in de raadsvergadering mede nadat eerder een principe besluit tot bouw en exploitatie van een zwembadcomplex zon der stemming door de raad was aangenomen. Wethouder Ch. Gillissen-Verschage zei in dit verband dat zodra dit zwem bad gereed zal zijn de twee open luchtzwembaden aan het Kanaal door Walcheren te Vlissingen en Souburg zullen worden gesloten. Hiermede zal niet alleen de hygiëne gediend zijn er kpmen regelmatig klachten over vervuiling van het ka naalwater maar ook een hinder voor de steeds drukker wordende scheepvaart zal worden weggeno men. Burgemeester Roemers deelde de teleurstelling door een aantal raads leden uitgesproken, dat om financi ële redenen voorshands slechts een deel van de plannen kan worden uit gevoerd. Zo wordt het overdekte bad een in- structiebad. Dit betekent dat daarin wel onderlinge maar geen officiële zwemwedstrijden zullen kunnen wor den gehouden. Voorts moet ook nog worden gewacht met de bouw van een groot buiten bad bij het complex- Burgemeester Roemers wees erop dat uitvoering hiervan thans een te zware belastingverzwaring voor de gemeente zou betekenen. Wethouder Gillissen Verschage zei in antwoord op een suggestie van de heer G. van Sluijs (P.Ch.) dat het college met de zwemverenigingen in de gemeente zal praten over wat wei en wat niet in het bad kan. Van een actie onder de burgerij om aan de nog benodigde gelden te ko men, verwachtte het college, gelet op ervaringen destijds met de sport hal, niet al te veel. Aan het begin van de vergadering zei de heer Van Sluijs naar cijfers te hebben gezocht waarmee hij had kunnen protesteren tegen het besluit om de hulpsecretarie te Souburg op te heffen. Hij heeft zich echter bij de cijfers van b. en w. die uitwezen dat het voormalige gemeentehuis van oost en west-Souburg per morgen ge middeld door zeggen en schrijven vier mensen werd bezocht, moeten neerleggen. Toch voelde de heer van Sluijs enige weemoed omdat hiermede tegelijker tijd een bewogen stuk geschiedenis wordt afgesloten. Hij zag in de slui ting een symbool van de integratie van Souburg en Vlissingen. Als aandenken bood de heer Van Sluijs burgemeester Roemers een boekje aan dat werd uitgegeven ter gelegenheid van de opening van het Souburgse gemeentehuis in 1939. Tn zijn antwoord wees de burgemees ter er op dat het gebouw toch in (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wet houders van Goes zijn er van overtuigd dat de ontwikkeling van zeehavenprojecten in Zeeland in ernstige mate zal stagneren, wanneer wordt beslist tot een verdere ontwikkeling van het zeehavengebied rond Rotterdam, wet name op Voorne en Putten. Dit schrijft het college van b. en w- in een raadsvoorstel waarin het rapport „inzake de verkenning van enkele aspecten van de ontwikke lingsmogelijkheden voor zeehavens komt' ^e^a®ehie<ï" aan de orde B. en w. voegen eraan toe, dat wanneer een beslissing ten guste van net Rotterdamse havengebied valt, o.a de gedane investeringen in het eehavenproject Vlissingen-Oost veel ater rendabel kunnen worden ge maakt. w. vragen zich verder af, of n dergelijk besluit het meest econo- con™ ,Z0V 7-'in- »In Zeeland zijn nu nmaal door de zeer gunstige lig- aan, diep vaarwater meer dan mogelijkheden voor zeeha- ,.enl°'dw'kkeiing aanwezig, die elders m u? van hoge investeringen ge- moeten worden", aldus het se college van b. en w. Het college is het eens met het overlegorgaan zeehavenontwikkeling Zuid-West Nederland dat de zeeha venactiviteiten een stimulerende fac tor zullen blijven vormen voor de totale economische groei van Neder land. Naar de mening van het college is het dan echter noodzakelijk dat de beleidsbeslissingen, met name ten aanzien van de uitvoering van een operationeel ontwikkelingsprogram ma voor wat betreft de gehele ont wikkeling van de zeehavens, worden genomen op veel hoger dan gemeen telijk niveau en wel vanuit één be stuursorgaan. Eerst dan zal het volgens het col lege mogelijk zijn op verantwoorde en slagvaardige wijze de noodzake lijke investeringen te doen. Verder vinden b. en w. het ge wenst dat, teneinde op het juiste tijd stip het gemeentelijk beleid op de ontwikkeling van midden-Zeeland te kunnen afstemmen op korte termijn duidelijk zal worden wat de inspraak zal zijn van de betrokken gemeenten in de samenstelling van het eerder genoemde operationeel ontwikke lingsprogramma. Het rapport zal in de vergadering van woensdag 15 mei door de raad worden behandeld. De vergadering begint om zeven uur. dienst van de gemeenschap zal blij ven u.m. als politiebureau en moge lijk als sociale werkplaats. De raad ging unaniem akkoord met een voorstel tot subsidieverlening aan de stichting vaste oeververbin ding Westerschelde. Burgemeester Roemers maakte hierbij de opmer king dat het belangrijk is dat Vlis singen invloed op deze stichting heeft door er „bij te zijn" om zodoende het beste voor de stad te kunnen bereiken. (Van een onzer verslaggevers) (AXEL) De keurloontarieven in de vleeskeuringskring Axel zullen met 44 procent worden verhoogd. Dit werd in de gister avond gehouden raadsvergadering te Axel besloten. Hiermee is een protest van de zijde van de vleesverwerkende bedrijven in de kring Axel, waarover wij deze week reeds uitvoerig berichtten, af gewezen. Als directeur van de vleeskeurings dienst is benoemd de heer JF de Haas, dierenarts te Axel. Wij komen nog nader op deze raadsvergadering terug. (Van een onzer verslaggeefsters) WOLPHAARTSDIJK Burge meester en wethouders van Wol phaartsdijk zullen de raad woensdag 8 mei voorstellen mee te werken aan een gemeenschappelijke rege ling inzake de bestrijding van lucht verontreiniging. Zoals bekend werd vorig jaar be gonnen met het verrichten van me tingen ter bepaling van de zoge naamde nul- of beginfase- De bedoe ling is deze metingen op uitgebrei der schaal voort te zetten. Om hier aan een definitieve grondslag te ge ven is door Gedeputeerde Staten van Zeeland een gemeenschappelijke re geling ontworpen. De bedoeling is dat hieraan, be halve de provincie, alle gemeenten en andere rechtspersonen deelne men. Verder komen o.a. een aantal sub sidie-aanvragen aan de orde. Voor gesteld zal worden om de muziek vereniging A.D.V.E.N.D.O. een sub sidie te geven van ruim 850 gulden voor de aanschaf van een nieuwe saxofoon. Voorgesteld wordt ook de Stichting Zeeuwse Visserijschool in Vlissingen een bijdrage van 62 gulden te ver lenen voor de ene leerling uit Wol phaartsdijk die de school bezoekt. Tenslotte komen voorstellen aan de orde betreffende het bestemmings plan jachthaven en omgeving en de bouw van een nieuwe openbare la gere school in Oud-Sabbinge. De raadsvergadering begint 's- avonds om half acht. Mej. Nagelkerke tijdens de beëdiging door burgemeester J. Drijber. (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Van negen uur 'smoT- gens tot zes uur 's avonds heeft de meervoudige kamer van de Bredase rechtbank zich bezig gehouden met de tien verdachten, die gearresteerd waren in verband met de Wille- brordse „rellen". Er vielen zware eisen: tegen A. C. K. vijf maanden waarvan twee voorwaardelijk, H. van G. vier maanden, waarvan een voor waardelijk, M. H. vijf maanden (twee voorwaardelijk), P. M. G. drie maan den, In de middagzitting werden de eisen nog hoger: tegen A. R. werd 12 maanden geëist, waarvan drie voor waardelijk, tegen L. C. K. negen maanden (drie voorwaardelijk), te gen C. J. M. M. zes maanden (drie voorwaardelijk), tegen J. G. zeven maanden (twee voorwaardelijk). Drie verdachten verschenen ter zit ting achter gesloten deuren, omdat zij minderjarig waren. De rechtbank zal 16 mei uitspraak doen, behalve in de zaak tegen C. M., die maandag 6 mei reeds te horen krijgt wat hem wacht. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vrijdagmorgen om half elf vond in de kantine van de brandweerkazerne in Middelburg de beëdiging plaats van de hoofd agente van politie mej. M. M. A. L Nagelkerke. Mejuffrouw Nagelkerke (27 jaar) trad zes jaar geleden In dienst bij de gemeentepolitie van Am sterdam. In 1964 kwam zij bij de af deling kinderpolitie van de gemeente politie in Voorburg. Mej. Nagelkerke is de eerste geüniformeerde politie agente in Zeeland. Tegelijk met deze beëdiging werd als parkeercontroleur en parkwachter voor Middelburg voorgesteld de heer J. J. Heeren. De heer Heeren, die werd aangesteld door het college van b. en w., is ook de eerste in Zeeland die een derge lijke functie gaat bekleden. Direct na de beëdiging van de hoofdagente door burgemeester J. Drijber werd het woord gevoerd door de heer D. van Ooyen, commissaris van politie te Middelburg. De heer Van Ooyen noemde de aanstelling van een vrouwelijke hoofdagente voor het Middelburgse korps en de benoeming van een parkeercontro leur en parkwachter een historisch moment. Ook burgemeester J. Drijber toon de zich verheugd over de nieuwe aanwinst van het Middelburgse po litiekorps. De burgemeester zag de taak van een vrouwelijke politie ambtenaar vooral in het licht van het scheppen van een betere sfeer tussen politie en burgerij. Ook noem de de burgemeester een „sterk con tact met de jeugd" een belangrijke factor voor een vrouwelijke hoofd- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wie is verant woordelijk, de loods of de kapitein? De wet zegt de kapitein. De kapitein kan echter in veel gevallen niets an ders doen dan de raadgevingen van de loods opvolgen. Deze voor rechtbanken steeds weer terugkerende kwestie was gisteren kernpunt van de zaak die diende voor de arrondissementsrechtbank te Mid delburg. Daar werd de Belgische rivierloods J. B. ten laste gelegd dat door hoogst onvoorzichtig handelen van zijn kant f (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag arri veerde de eerste van de 1000 ton we gende vijf sluisdeuren welke in de nieuwe grote Zeesluis ten westen van Terneuzen zullen worden aange bracht Deze eerste sluisdeur die met goed gevolg na enige uren van precisie werk door hen die er bij betrokken waren was geplaatst, is één van de belangrijkste. Deze deur zal nl. de buitenhaven (Schelde) van het ka naal scheiden. een kabel van de P.Z.E.M. in de Wes terschelde was beschadigd. Beschadi ging was ontstaan doordat het Poolse vrachtschip Gdynia II, waarop hij zich als loods bevond, ten anker was gekomen op een plaats, bij het Gat van Ossenisse waar dait, wegens de aanwezigheid van kabels, niet mocht. Toen het anker boven werd ge haald bleek dat inderdaad een kabel van de bodem te hebben opgepikt. Een steekvlam verraadde spoedig de schadelijke gevolgen. De loods voerde vrijdag aan, dat het schip machineschade had gekre gen. De vaart liep uit het schip, zo dat hij, om stranding of aanvaring met een ander schip te voorkomen, wel voor anker moest gaan. Het vaar tuig „Directeur-Generaal Harmsen" van de rijkswaterstaat, dat spoedig ter plaatse was, waarschuwde dat het schip in een kabelgebied lag. Via de megafoon antwoordde de loods, dat hjj dat wist. Volgens hem lag het schip tussen twee kabelplaatsen in en hadden ook peilingen, door hem ver richt, uitgewezen dat de plaats veilig was. De rijkswaterstaat vroeg later te wachten op duikers, om eerst vast te stellen of het anker werkelijk een kabel had gepakt. Ook daar voelde de loods niets voor: „Wie betaalt het oponthoud van het schip?" zo vroeg hij. De officier stelde m zijn requisitoir dat de veiligheid van de elektriciteits voorziening uitgaat boven de belan gen van een reder. Hij eiste een boete van 400,De uitspraak is op 17 mei. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De „jeneverben de" die drie weken geleden onder d° gemeente Dint-Oedenrode zijn ille gale jeneverstokerij ontdekt zag door de douane blijkt in de anderhalf jaar dat de stokerij operationeel is ge weest, hard gewerkt te hebben. De douanerecherche heeft name lijk vastgesteld dat de bende 50 tot 90 ton suiker heeft gebruikt en 5000 kg gist, de belangrijkste grondstof fen voor hun ethyl-alcohol. De belas tinggelden die hierdoor zijn ontdoken lopen diep in het miljoen. agente. Verder zag de heer Drijber de uitbreiding van het Middelburgse korps met een hoofdagente die kan bogen op een ervaring in twee korp sen als zeer belangrijk. Wat de parkeercontroleur en park wachter de heer Heeren betreft merkte de burgemeester op: „Als parkeerwachter zal het uw taak zijn scherp toe te zien en op te treden. In het algemeen is streng optreden onvermijdelijk om de grote toevloed van auto's in de stad te kunnen be perken. „Ook als parkwachter moet u de jeugd ervan weerhouden om schade toe te brengen aan de plant soenen. Wellicht de moeilijkste taak van uw beroep daar het hier vooral gaat om veel tact en het behouden van een zekere mildheid tegenover de jeugd". Commissaris Van Ooyen besloot de plechtigheid met een korte toe spraak waarin ook hij de nadruk legde op de taak van de vrouwelijke hoofdagente. „Het scheppen van een betere verhouding politie publiek". (Van een onzer verslaggevers) GOES De vraag wie aanspraak kunnen maken op de eigendomsrech ten en het vindersloon van de Zeeuw se grindschat is nog verre van op gelost. De N.V. Merwede, die het grind enkele maanden geleden uit de Maas bij Roermond opbaggerde, acht zich eigenaresse, maar dat doen ook de handelaren die, eveneens onwe tend van de schat, die het grind ver borg, dit doorverkochten aan een aantal aannemings- en betonbedrij ven. Tot de laatste behoort de Waco Betonmaatschappij uit Krimpen aan de IJsel. Zoals bekend werd bij de vestiging van dit bedrijf in Goes voor het eerst ontdekt, dat het grind zil veren munten uit de zevende en achtste eeuw bevatte. Aangenomen wordt, dat zolang alle partijen niet tot elkaar zijn gekomen over de verdeling van de opbrengst de gevonden munten niet zullen wor den geveild. Dat betekent, dat de Goese vinders voorlopig nog niet op een beloning behoeven te rekenen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Drie mannen, twee auto's en twintig pakken van 25 kg boter waren donderdagavond de vangst van de douane in Borkel en Schaft. Enkele uren lang hadden douaniers daar een boerderij be waakt voor zij tot handelen overgin gen. In de loop van de middag hadden mannen van de douane gezien, hoe bij een botergrossier in Aalst 500 kg boter in een auto werd geladen. De auto reed daarna naar Borkel en Schaft, naar een boerenschuur nabij Het Witte Paard. De omgeving van de boerderij werd afgegrendeld en 's avonds om kwart voor negen daagde er een Belgische auto op, dia met gedoof de koplampen kwam aanrijden en in de schuur van de boerderij ver dween. De postende douaniers vroegen as sistentie van de vliegende brigade in Valkenswaard en van de douane uit Budel en Eindhoven. Toen de ver sterking rond half tien was gearri veerd werd een inval in de boerderij gedaan, met bovenvermeld resultaat. De Belgische auto bleek valse ken tekenplaten te hebben en motor- en chassisnummer waren verwijderd. Gearresteerd werden de 37-jarige P. V. uit Eersel, de 32-jarige F. S. uit Eersel en de bewoner van de boer derij. de 46-jarige H„ een zwager van P.V. Vrijdag is het drietal In Den Bosch voorgeleid. De twee mannen uit Eer sel zijn in verzekerde bewaring ge steld, de boer uit Borkel en Schaft is voorlopig op vrije voeten. Boter en auto's zijn uiteraard in beslag geno men. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „Ik geloof wel, dat we op de hele lange duur toegaan naar één christelijke partij. Maar op het ogenblik acht ik een voorbestaan van de drie christelijke partijen aantrek kelijk, en één overlegorgaan voor deze partijen, dat voortdurend de vinger aan de pols houdt, voldoen de". Tot deze, samengevatte, uitspraak kwam drs. A. D. W. Tilanus, tweede kamerlid en landelijk voorzitter van de Christelijke Historische Unie op een vergadering van de kamerkring C.H.U.-Middelburg in de Prins van Oranje te Goes. De heer Tilanus wees erop dait het niet de bedoeling is, noch van de C.H.U., noch van de K.V.P., noch van de A.R., te streven naar één grote rechtse of christelijke machts concentratie. Hij meende dat de drie christelijke partijen nu nog niet toe zijn aan 'n samengaan en dat een vormen vari één christelijke partij niet moet worden geforceerd. „Maar duidelijk is", zo stelde hij, „dat de gesprek ken binnen de ..groep van 18" moe ten doorgaan." Hij bracht ook de groep Radika- len aan de orde. De heer Tilanus noemde deze groep alleen een al ternatief voor christenen binnen niet- christelijke partijen, maar niet voor de progressieven binnen de christe lijke partijen. ,JK vond het echt fijn om naar Zee land te komen en ik geloof wel dat het werken me hier zal bevallen" zegt Mej. Nagelkerke (27 jaar) die vrij dagmorgen beëdigd is als hoofd agente van het Middelburgse politie korps. ,Ja het is wel een grote ver andering voor me ook al omdat ik weer een uniform zal moeten aan trekken. Maar dat went wel weer heel vlug, want in Amsterdam heb ik ook geüniformeerde dienst gehad. Ik ben blij hier in een geheel nieuwe omgeving te beginnen. Het is vooral de afwisseling die toch ook een ze kere aantrekkingskracht heeft. Hulst is mijn geboorteplaats en ik ben dus van Zeeuwse afkomst maar veel kan ik me er niet meer van herinneren want ik was tien jaar toen ik de pro vincie uitging. „JA ik ben terechtgekomen bij de gemeentepolitie in Amsterdam en Voorburg. Het zit een beetje bij ons in de familie het politievak, en ergens zal mijn vader het wel leuk vinden dat ik die Zeeuwse benoeming heb gekregen. Ik geloof ook met het oog op de ontwikkeling in Zeeland dat er genoeg perspectief in het werk zit. „Neen, wat de dienst betreft, geloof ik niet dat er veel verschil bestaat met de wijze waarop de mannelijke collega's het uitoefenen. Misschien ben je als vrouw meer geneigd een zaak niet alleen ambtelijk maar met gevoel te benaderen." JA, wat de collega's van het Mid delburgse korps betreft, daar kan ik natuurlijk nog weinig over zeggen. Alles is hier volkomen vreemd voor me en ik moet er echt inkomen." Mejuffrouw Nagelkerke is momen teel druk bezig haar flatje te instal leren aan de Statenlaan in Middel burg-zuid. „Ik heb wel geboft met dit fijne huis. In Amsterdam zou ik dit nooit vinden, al moet ik erbij zeggen dat ik het altijd een heerlijke stad zal vinden waar ik met veel plezier heb gewerkt. LIEFHEBBERIJEN heb ik genoeg maar ook daar kan ik momenteel nog weinig over zeggen. Wat ik heerlijk vind, is paardrijden en zei len. Sporten waar hier echt wel ge legenheid voor is. Maar je moet er tijd voor hebben en ik geloof voor lopig echt wel genoeg aan de dienst te hebben.

de Stem | 1968 | | pagina 3