IN KREEKRAKPOLDER EEN KILOMETER SCHELDE-RIJNKANAAL VLISSINGS OPENLUCHTSPEL oderne keukens Sinds gisteren is Glinge aangesloten op aardgas Grondbeleid Braakman fel bekritiseerd Even uitblazen mevrouw Middelbnrg-T.S.C. ROND DE SCHELDE Belangrijke werken nu ook aanbesteed IEDERE SECONDE EEN BLOEMEN- CROET DE AARDBOL ROND winnaressen (OF: BETHESDA-BALLADE) LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. Zeedijk Opritten Topduel in IIB Olympia - EIto Interdep. commissie Binnenkort zal Shell Chemie industrieterrein aanwijzen TRAINER STEHOUWER VERLAAT AZVV van de week „Beroeps"-toneel AOW-leed VII Koninginnedag Weer minder geld voor ruimtevaart in V.S. BAG6LAB BE STEM VAN ZATERBA6 4 MS 1968 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/RILLAND-BATH In Den Haag heeft Rijkswater staat een aantal werkzaamheden in verband met de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal aanbesteed. Een van de projecten, die is aan besteed, omvat de aanleg van het eerste stukje van het werkelijke kanaal over een afstand van on geveer één kilometer ten zuiden van de Kreekrakdam. Andere projecten, die tegelijker tijd zijn aanbesteed, zijn het leggen van een drie kilometer lange zeedijk in het schorrengebied tussen Bath en Ossendrecht, het maken van een werkhaven en een bouwput voor uit wateringssluizen bij Bath, het maken van grondlichamen voor de opritten van de drie nieuwe bruggen (twee verkeersbruggen en een spoorbrug) (ADVERTENTIE) bezoekt onze showroom BredaCiogtdijk58,Tel.(016001-2374* Middelburg: Vlissingsa Singel 16-13, Telefoon (01180) - 5055 over het Schelde-Rijnkanaal ter hoog te van de Kreekrakdam en het ma ken van grondlichamen voor de op ritten van de tweebaans autosnel weg, die straks ongeveer drie kilo meter ten zuiden van de Kreekrak dam komt te liggen. Deze werkzaamheden zijn overi gens nog niet gegund. De laagste in schrijvers zijn de gebroeders Van 't Verlaat uit Hardinkxveld (17,7 miljoen gulden en Jac. van Oord uit Utrecht, die inschreef voor 18,3 miljoen gulden, het op een na laagste bedrag. Waarom het eerste stukje van het Schelde-Rijnkanaal wordt gegraven in de Kreekrakpolder ten zuiden van de Kreekrakdam? Dit stukje kan ge heel binnendijks worden aangelegd, zodat men niets te maken heeft met invloeden van eb en vloed op Oos- ter. of Westerschelde. Om straks verder te kunnen gaan met de aanleg van het Schelde-Rijn kanaal in de richting Antwerpen moet er op het schorrengebied tus sen Bath en Ossendrecht een zeedijk worden aangelegd, die voorlopig drie kilometer lang zal zijn. De schorren worden ingepolderd om straks geen last te hebben van de getijbewegin gen. In een later stadium zal de zee dijk nog een kilometer worden door getrokken. Dat men de dijk nu niet meteen vier kilometer lang maakt komt omdat men dan meteen de waterlozing van de polders van Os sendrecht en Woensdrecht op de Wes terschelde onmogelijk zou maken. In verband met de afwatering van de ze polders moet straks, parallel aan het Schelde-Rijnkanaal, een afwate ringskanaal worden aangelegd. Het water van dit afwateringskanaal gaat dan even ten zuiden van de aan te leggen tweebaans autosnelweg on der het Schelde-Rijnkanaal door naar de uitwateringssluizen, die nabij Bath gebouwd moeten worden. Omdat men Hoe onwaarschijnlijk het ook klinkt: het is mogelijk dat een bloemengroet vandaag besteld, gisteren elders op de wereldbol werd afgeleverd Het is de Fleurop-Interfiora-organi- satie, die dit bijna onmogelijke rea liseert, al heeft de betrokken bloe mist liever enkele dagen méér tijd om de order aan zijn collega, die aan het andere einde van de aardbol woont, door te geven Ruim 34.000 bloemisten in 120 lan den zijn bij Fleurop-ïnterflor a aan gesloten. De bloemist, die als op dracht krijgt binnen de eigen lands grenzen of daarbuiten een bloemen groet te laten bezorgen, geeft deze order per post, telefoon, telegraaf of vaak per telex door naar een col lega, wiens naam hij in de ruim 1000 pagina's tellende Interfloragids vindt. De verrekening tussen hem en ^tjn uitvoerende collega vindt plaats in Jleurins", de „eigen valuta" (waar de f 0.80) van de organisatie, via de centrale verrekenkantoren die elk aangesloten land kent. Te Züricii is het Europese hoofdkan toor gevestigd waar d.m.v. een clea- ting-systeem de internationale ver rekening plaatsheeft. Bij de omvang rijke administratie wordt ook in Ne derland gebruik gemaakt van de mo dernste elektronische apparatuur. Als een cliënt een bloemengroet wil verzenden, zal de Fleurop-bloemist deze een catalogus voorleggen, waar uit men per land een. aantail kleu renfoto's van bloenienarrangementen kan kiezen. De cliënt ziet met welke bloemen hij zijn relatie gaat verras sen! Vele Nederlandse Fleurop-bloemis- ten beschikken tevens over een al bum met foto's van bruidsboeketten, Waaruit de bruidegom zijn keuze kan doen. Fleurop (samentrekking van „Flores Europa") werd op 25 maart 1927 op gericht. Thans zijn alle Europese lan den lid, en zelfs, enige Oosteuropese. Tijdens een congres in Kopenhagen werd in 1946 de Interflora-organisa- tie opgericht met als hoofdzetel De troit in de V.S. Naast Fleurop wer ken in Interflora samen de Ameri kaanse F(lorist) T(elegraph D(eli- very A(ssociation) en de British Unit met de landen van het Gemenebest. rleurop-Nederland omvat ruim 1400 leden, bloemist-winkeliers, die aan een reeks eisen van vakbekwaamheid moeten voldoen. Om deze vakbe kwaamheid voortdurend uit te brei den worden bloemschikwedstrijden du -demonstraties georganiseerd. Daarnaast wordt het vakonderwijs aan bestaande instituten gestimu leerd en gesteund, terwijl voorts d. n.v. voordrachten het economisch in- ^van de leden stelselmatig wordt J-r bestaat een voortdurend contact tussen het hoofdkantoor in Den Haag waar de centrale administratie en ^"dkening binnen- en buiten- orders geheel mechanisch rdt gevoerd, en de Fleuropleden. t contact wordt nog versterkt door oe Heurop-consul, tot wiens taak het behoort om nieuwe leden te tes. en voordat zij worden toegelaten, oorts licht hij de leden voor over e gang van zaken bij hun organisa tie en hij adviseert hun tevens hij de meest uiteenlopende problemen. Door middel van een semafoon staat hij permanent in verbinding met Fleurop's hoofdbureau voor Neder land: Koninginnegracht 135. Zodra hier b.v. een klacht van een cliënt of van een collega elders op de we reld binnenkomt, wordt de Fleurop- consul „semafonisch" verzocht deze klacht op te nemen met de betrok ken bloemist en/of met de cliënt. Om het vertrouwen van de consu ment in de organisatie van Fleurop- Interflora nog te versterken en de zwakke plekken in eigen gelederen op te sporen, worden jaarlijks door het bestuur vele zogenaamde testor ders geplaatst, waarbij de wijze van afwikkeling door de betrokken Ne derlandse bloemisten nauwlettend wordt gecontroleerd door het bestuur. Fleurop-Nederland mag dan met ruim 807.000 orders ter waarde van 10 miljoen fleurin jaarlijks een ogen schijnlijk bescheiden bijdrage leve ren tot de wereldomzet van Fleurop- Interflora, die in 1967 24 miljoen or ders met een waarde van 640 mil joen fleurin bedroeg, het is een ster ke organisatie, die voortdurend de ontwikkeling van de wereldorganisa tie heeft gestimuleerd. Nederlandse initiatieven waren o.a. de binnen landse cadeaubon in bloemvorm en de internationaal geldige Flora-che que, die steeds aan populariteit win nen. Elke dag worden meer dan 80.000 op drachten uitgevoerd! Elke minuut sturen de bij deze service-organisatie aangesloten bloemisten maar liefst 56 orders rond de wereld! Het streven is er op gericht om elke seconde een bloemengroet om de aardbol te zenden! alleen bij eb via deze sluizen kan lo zen, zal voor de sluis een grote boe zem van ongeveer 25 hectare ge maakt worden. Of dit grote meer straks ook in het kader van de re creatie gebruikt zal kunnen worden, valt te bewijfelen omdat men hier een z.g. spuiboezem wil maken, van waaruit het water met grote snel heid in de Westerschelde wordt ge loosd. In het bestek van de aanbestede werkzaamheden is ook opgenomen het maken van grondlichamen voor opritten van de drie bruggen ter hoogte van de Kreekrakdam en voor opritten van de grote autosnelweg, drie kilometer zuidelijker. Ook zit in dit bestek de aanleg van een werk- haven bij Bath ten behoeve van de bouw van de uitwateringssluizen. Zij deze sluizen klaar, dan zal de werk- haven tot een 25 hectare grote boe zem worden uitgebreid- De werk zaamheden, die nu zijn aanbesteed, moeten eind 1970 gereed zijn. Bij de aanleg van het Schelde- Rijnkanaal vordert het werk aan Ne derlandse zijde gestaag. In België is men nog steeds bezig met het werk op papier voor te bereiden. Hierte genover staat dat de Belgen heel wat minder hebben te doen dan hun Nederlandse collega's. In augustus gaat men nabij Tho- len beginnen met het maken van opritten voor de nieuwe brug, die iets ten noorden van het stadje Tho- len komt te liggen. Omdat het Schelde-Rijnkanaal stukjes van pol ders op Halsters en Tholens grond gebied afsnijdt, zullen hier nieuwe zeedijken moeten worden gelegd. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Slechts een klein programma in de korfbalcompetitie dat toch enkele belangrijke ontmoe tingen telt. In 2 A de laatste kans voor TOP tegen Animo 3 m aan degradatie te ontsnappen. Eveneens voor Zuidwesters 2 dat tegen Atlas 1 speelt en dus weinig kans heeft. In 2 B de strijd om de leiding tussen Olympia 1 en Elto. Wellicht geeft het terreinvoordeel de door slag. In de derde klas zal BKC 2 geen moeilijkheden opleveren voor Animo 4. Olympia 2 zal de punten wel aan Atlas 2 moeten laten, ter wijl Vedo 2 Stormvogels 2 waar- schijmlijk 'n kleine voerwinning voor de vogels op zal leveren. KVL kan tegen Tjoba 4 op het goede pas voort gaan- Bij de junioren 1 en 2 tegen elkaar Swift 2 en Blauw Wit. Ge zien de resultaten zal Swift 2 zege vieren. Programma: 2A: TOP 1 Animo 3 2; Atlas 1 Zuidwesters 2 1; 2B: Olympia 1 Elto 1; 3: BKC 2 Animo 4 2; Olympia 2 Atlas 2 2; Vedo 2 Stormvogels 2 2; KVL 1 Tjoba 4 1; Junioren: Blauw Wit Swift 2 2; adspiranten A Storm vogels A Volharding A 1; B: BKC Animo B 1; C: Stormvogels B Animo C 1; D: Tjoba Blauw Wit A 2; Volharding B Elto 2. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het midden van dit jaar kan de beslissing wor den verwacht, bij Shell Chemie Ne derland n.v. over de plaats van ves tiging voor nieuwe industrieën van dit bedrijf. Het is de vraag of het terrein in het Moerdijkgebied, dat voor de Zekluza-gemeenten in samen werking met het Rotterdamse Ha venbedrijf wordt ontwikkeld, tijdig gereed zal zijn om in aanmerking te komen. Dé kandidaten voor ves tiging zijn momenteel Antwerpen (dichtbij andere petrochemische in dustrieën) of het gebied van het In dustrieschap Moerdijk- (Van onze correspondente) BIERVLIET Het algemeen be stuurslid van het Beheerschap Re creatiegebied De Braakman, de lieer J. van der Peijl, toonde zich in de vergadering, die het beheerschap in het gemeentehuis te Biervliet hield, zeer hoos over het het ont kennend antwoord van de voorzit- van Hoek op zijn vraag of er in het recreatiegebied nog grond voor zo merwoningen beschikbaar was. Hij noemde het jammer dat er door aannemers gebouwd is. Deze hebben volgen., de heer Van der Peijl met de verkoop van de bungalows, waar voor zij f 31.000 berekenden woeker winsten gemaakt. Hij adviseerde het dagelijks be stuur dringend indien er nog grond beschikbaar mocht komen, deze niet meer uit te geven aan aannemers, doch aan particulieren. Burgemees ter A. P. Kostense van Biervliet en de secretaris, de heer M. Bombelijn, zagen het toch wel anders. De eer ste herinnerde eraan, dat aanvanke lijk niemand een bouwperceel wilde hebben en de secretaris vulde dit aan met de mededeling dat er in het begin twee particulieren waren (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De suppor ters van de voetbalvereniging Middelburg kunnen zondag in Middelburg zelf met hun favo rieten meeleven. Op deze dag wordt in Oosterhout de wedstrijd TSC-Middelburg gespeeld, die beslissend is voor het kampioen, schap in de eerste klasse E van de KNVB. In café Benelux, Turf- kade 19, zal Dagblad De Stem de belangstellenden op de hoogte houden van het verloop van deze wedstrijd. Om 't kwartier wordt daar gebulletineerd, tenzij eer der een doelpunt mocht vallen. Dat wordt direct gemeld. die wel wilden bouwen, doch niet vol gens de voorschriften die voor zo merwoningen gelden. Juist omdat en kele aannemers de bouw op gang brachten kwam dit bungalowpark dat volgens deskundigen het mooiste is van Zeeland, van de grond. De heer Van der Peijl kon zich evenmin verenigen met het voorstel tot verpachting van de kampwinkel voor het seizoen 1968, omdat volgens hem de voordracht te laat werd in gediend en er maar één naam op voorkwam. Op de vraag van burge meester Hanssens of hij zelf soms nog een gegadigde wist, antwoord de hij ontkennend, „doch ik wist al in maart, wie er in de winkel zou komen". De voorzitter wees op de moeilijkheden die er voorheen met het vinden van een pachter geweest waren. Hij zei, dat het dagelijks be stuur vorig jaar blij was iemand ge vonden te hebben die de winkel en kele achtereenvolgende jaren wilde exploiteren. De heer Van der Peijl zei niet in een dwangpositie te willen worden geplaatst door met het seizoen voor de deur met een voorstel tot ver pachting te komen, terwijl eigenlijk de hele zaak al in kannen en krui ken was. Met de stemmen van de heren Van der Peijl, Jansen en Ram- meloo tegen werd aan mevrouw C. Verschelling te Hoek te pacht ge gund. De verpachting van kantine en toko voor het komend seizoen aan de heer E- Hendriks te Biervliet die ook vorig jaar de pacht had, ont moette geen bezwaar. SAS VAN GENT A.Z.V.V.'s trai ner de heer H. Stehouwer uit Sas v n Gent, heeft het A.Z.V.V.-bestuur medegedeeld zijn trainersfunktie op te zeggen. De heer Stehouwer zal waarschijnlijk het volgende seizoen de plaats innemen van de heer J. Meesters bij de voetbalvereniging Terneuzen. Slechts één seizoen is de oud-Papendrecht-speler aan 't Axel- se A.Z.V.V. verbonden geweest. A.Z.V.V. heeft inmiddels contact ge zocht met de heer J. Francken uit Terneuzen. (Van onze correspondent) CEINGE Met vreugde bracht burgemeester Vercauteren in de keu ken van mevrouw O. Bours-van der Kelen in Clinge het gastoestel tot ontbranding, (zie foto). Hij zei dat het hem zeer verwon derde dat het aardgas zo spoedig in de gemeente was gekomen. Vervol gens ontstak de burgemeester de geyser. De rayonchef van de Zegam, de heer F. Willes zei dat alles in Clinge vlot verlopen was. Er waren geen moeilijkheden en de medewer king van het gemeentebestuur was voortreffelijk. Mevrouw O. Bours- van der Kelen werd gelukgewenst met haar aansluiting op het aard- gasnet. De hoofdleiding van het aardgasnet zal tegen het einde van deze maand in alle straten aangelegd zijn. Met ingang van nu zullen iedere week veertig huisaansluitingen worden klaargemaakt. (ADVERTENTIE) Mevr. F. Brik-Keuning, Patrij- zenhof 43, Amersfoort; Mej. C.M.H. van Staveren, Leidse- straatweg 19, Woerden; Mevr. A. Alberts-Wi] deren, Straelse- weg 200, Venlo; Mevr. Bras, Thorbeekestraat 46, Kampen; Mej. D. v. d. Kolk, West-Side- linge 16 A, Overschle. Doe óók mee aan het 3 Ster- renspel.Win óókf 100.-.Vraag nw leverancier! Hij weet er alles van! Proeve van een toneelspel in twee taferelen, op te voeren bij het haventje van Meyer te Vlissingen, op de dag dat de ziekenhuiskwestie definiitef on oplosbaar blijkt. (Het toneel stelt een operatiekamer voor. Op de snijtafel ligt een man in Walchers kostuum, het fundament ontbloot. Chirurgen, met hun borst een naamplaatje met het woord „Bethesda" erop, buigen zich over hem heen. Door een venster in de achterwand kijken andere chirurgen naar binnen. Op hun borst zijn naam plaatjes met „St.-Joseph" bevestigd). EERSTE TAFEREEL Rij van wijkverpleegsters Wat een weelde wat een glorie voor de oude Scheldestad! Vlissinigen schrijft hier historie Verpleegster van St.-Joseph (met Vlaams accent): Nonsens dokter, die karbonkel is zo katholiek als wat! Net als die van onzen nonkel; ofschoon die ergens anders zat Chirurg van Bethesda (ongerust): Hoort gij dat, geëerd collega? Dit is hier een roomse puist! Voor ik met die boer in zee ga, dient dit zaakje eerst gekuist (De boer op de snijtafel) Maar ten koste van MIJN gat Rij van wijkverpleegsters Ziet deez' man. Hij is bijzonder! Zulke typen worden zeldzaam: Een gereformeerde bonder (Boer op de snijtafel): Met een steenpuist op zijn naam. Chirurgen van Bethesda (hun messen ontblood): Wij cureren, opereren, tamponneren uur na uur. Mocht de mensheid iets mankeren: het is nooit van lange duur! Ziet deez' boer! Nog slechts een stonde en dan mag hij weer naar huis. Hij heeft hier zijn heil gevonden De hoer (een chirurg aan de jas trekkend): Haal weg die steenpuist, verlos me van dit kruis! De chirurgen van „St.-Joseph"! Kijk collega! Ziet confrater! Deze dingen zijn frappant! „Onzin", denk je, maar het staat er: „Steenpuist-van-een-protestant!" Chirurg van St.-Joseph: Het is waar, doch te betreuren! Het is juist wat zuster zag. Kijk: de steenpuist heeft de kleuren van de pauselijke vlag DOEK TWEEDE TAFEREEL Rij van narcotiseurs Wij anaesthesisten, wij zwijgen stil omdat wij wel wisten: dit is een paskwil De boer (gekwelde stem): Wat kan mij confessie schelen? 'k Wil gewoon die steenpuist kwijt! Dit geklets gaat me vervelen. 'k Lig voor aap hier, al die tijd Chirurg van Bethesda: 't Spijt me hevig, maar wij péssen I Dit is 'n zaak voor het bestuur. Komt collega's, uit de jassen! Stafbespreking om tien uur! Rij van wijkverpleegsters (gedragen sprekend) Thans beraden zich de heren of de steenpuist die daar gloort, zich ter plaatse moet bekeren, eer de dokter hem doorboort! Wee! Zo'n steenpuist heeft te vrezen Beste boer, heb wat respijt! Want confessie moet er wezen en dat kost nu eenmaal tijd! De boer (nijdig) Breng me dan maar naar de buren, katholiek of protestant; ik kan de pijn niet meer verduren! Lieve hemel, wat een land! Chirurgen van St.-Joseph: Ieder huisje heeft zijn puistje. Denk daar steeds aan, beste man! De boer (weifelend): Lachen jullie in je vuistje? De chirurgen van St.-Joseph: Ach wel nee, geen sprake van! Chirurgen van Bethesda (len.ig binnentredend): Beste man, ge moet vertrekken. De regentenraad staat pal! Hij is bang, dat uit zal lekken dat dit dubieus geval, niet naar ere en geweten en confessie is bezien, Dus komaanWjj gaan nu eten De boer (schreeuwend) En mijn puist? De chirurgen Dat wentmisschien! Rij van regenten Blaast trompetten en schalmeien! Het prinoipe bleek weer juist! Hier geen onbezonnen snij en! Maar rechtlijnigheid De boer; Krijg een puistI TOMASO Met betrekking tot het artikel „On rust onder de Zeeuwsch-Vlaamse post- duivenhouders" van l-5-'68, zou ik graag het volgende opmerken: Naar mijn. mening ben ik enige tijd terug met een soortgelijk geval gecon fronteerd geweest. Op zekere dag nl. trof ik een duif dood aan in mijn tuin. Ik zag hierin echter géén voorteken van wat later Iets verschrikkelijks zou worden. In de loop van twee weken verloor ik op mysterieuze wijze een twintigtal uitstekende vliegduiven; aan de dode duiven zélf was niets te be merken, doch bij nader onderzoek bleek de krop van de dode duiven yol te zitten met een of ander zeer licht groene substantie, waartussen enkele graansoorten. Voorts vond ik mijn duiven op aller lei ondenkbare plaatsen, doch met op hun hok zelf. In diezelfde tijd deed ik eveneens mee aan wedvluchten, waarbij ik de volgende merkwaardige gebeurtenis meemaakte: een duif kwam naar bene den (even na de prijzen) en ging op een ren zitten, zakte vervolgens m elkaar en ging hevig zitten hijgen. Ter stond nam ik de duif in mijn handen om een preparaat toe te dienen, doch de duif stierf na enkele ogenblikken. Voorts verloor ik een duif op de zelfde manier als mijn collega's in Sluiskil. Deze duif nl. vloog op een open terein zonder enige hindernis en stortte op een gegeven ogenblik neer, zonder maar met iets in aanraking ge weest t'e zijn. Mijn duiven zijn geen noemenswaar dige „veldratten", doch in die periode nam ik een grotere trek naar het veld waar. Verder was erg merkwaardig dat de duivensterfte na die bewuste twee weken plots ophield en nimmer meer is teruggekeerd. Naar mijn mening heeft er in die periode op het Veld iets gelegen wat de duiven erg aange trokken heeft, hetwelk evenwel in zwaar vergif gedrenkt geweest moet zijn, anders kan ik de dood van een duif tn enkele ogenblikken niet ver klaren. BREDA F. W. V. M, Na mijn. bezoek aan de Stadsschouw burg van j.l. maandag moet mij het volgende van het hart: De Haagse Comedie schijnt van het standpunt uit te gaan dat, in het zui den een kinderhand gauw gevuld is, door zich vrijheden te veroorloven, zo als in Yerma van Garcia. De scène van wasvrouwen b-v. was tntaal beneden peil. Als beroepsspe lers zich zo weinig gedisciplineerd gedragen dat ze iri een ernstig stuk hun gezongen tekst niet kunnen bren gen zonder stuk voor stuk in de lach te schieten is d'it meer dan erg. Zo'n gezelschap mag er wel dege lijk rekening mee houden, dat het een naam heeft te verliezen (de goedwil- lenden natuurlijk niet te na gespro ken). Als de Haagse Comedie het soms bezwaarlijk vindt om in ,,de provincie" te gaan spelen, laten ze dan wel be denken dat het op deze manier hele maal niet hoeft. Met de recensie in De Stem ben ik het dan ook roerend eens en ik vraag me af hoe het in hemelsnaam moge lijk is dat een overgroot deel van het vrij schaarse publiek voor een ê*r- gelijke opvoering een staande ovatie kan brengen. Voor mij persoonlijk kon er zelfs geen beleefdheidsapplaus op overschieten. Hoe moet ditzelfde publiek reageren als er op het toneel iets van werke lijk uitzor 'erlijke kwaliteit wordt ge bracht? BREDA Mevr. A.C.M. Sips-Diepstraten Ik zou de heer Bergers erop willen wijzen, dat hij een paar juiste stand punten in zijn betoog weer geheel af breekt door fouten eni onjuiste tegenstel lingen. Hij verwart rechtvaardige din gen met onrechtvaardige, hij maakt wiskundige berekeningen die met een rechtvaardige sociale verdeling geheel in strijd zijn. Hoe durft hij te spreken van een tekortkoming van een zeer bejaarde groep door hen te wijzen op dingen, waar hij geen kennis van heeft en ook niets van begrijpt? Weet hij dan niet dat bedoelde groep lang en hard moest werken om hun gezin het hoog nodige levensonderhoud te verschaffen. Sparen was dus uitgesloten, zij hebben door een tekort aan verdiend, maar niet ontvangen loon, voor meer premie be taald dan de heer Bergers of wie dan ook op heden behoeft t'e betalen. R'VEER C. J. v. d. Kieboom Ik voel me gestoord en ook vele an deren in Westdorpe door het feestpro gramma dat uitgegeven is door het feestcomité; dit is als volgt samenge steld: 1. H. mis om acht uur. 2. Kinderspelen, na de h. mis kin derspelen op het voetbalveld tot 12 uur 3. Seriekaarting, na de h. mis bil M. Piuijm 4. St"rrït. Van 9 tot 10 uur inschrij ven voor de sterrit bij M. Pluijm (gra tis). 5. Voetbal, 's Middags om 2.30 uur voetbalwedstrijd tussen „Lindemaan" en de ,.De Kreeke". 6. Schieting. 's Middags om 3 uur schieting op de liggende wip bij M- Pluijm. 7. Dansen, 's Avonds om 7.30 uur dansen in ,,'t Oudt Raedhuis" met me dewerking van het uit 15 man bestaan de ,.De Westzeller Blaaskapelle" ('t Oudt Raedhuis is M. Pluijm; dit is er vergeten bij te zetten?!? Mij. als ingezetene van de gemeente West dorpe moet het van het hart, dat het feestcomité haar activiteiten niet moet houden in 1 café maar in of bij alle cafés van Westdorpe. WESTDORPE A. de V. WASHINGTON Het Amerikaan se huis van afgevaardigden heeft don derdag het bedrag, dat door president Johnson voor het begrotingsjaar 1969 voor ruimtevaart is gevraagd, met 339miljoen dollar verlaagd en op 4 miljard dollar vastgesteld. Het is het vierde achtereenvolgende jaar dat er minder geld voor ruimtevaart wordt toegewezen.

de Stem | 1968 | | pagina 25