Vier jaar geëist voor messteek J Kijken naar kunst in de supermarkt IN ALLE KOELKASTEN ZITTEN WEL EEN PAAR EXTRA'S, MAAR IN ERRES KOELKASTEN ZITTEN Lan niet Kritie op bo de magneet H. Krediet Vandaag beslissing over vrijheid Rucphens raadslid Leiding Alpais in Roosendaal verdacht van verduistering 7E Al l EMA Al (en dat v00r hetzelfde geld LZ MLLlIVIMHL vergelijk maar eens als u de stad ingaatn DAGBLAD DE STEM TEXTIEL-DIEFSTAL Belgische bende in Putte aan het werk? Verdediger niet zeker van doodsoorzaak f afwezig Tilburg als eerste Test verplicht voor oefen vergunning rijbewijs A „Ze hebben de eieren verplaatst Geen aangifte ate'tj moet Samenwerl KABINET BES! VANDAAG O KANDIDAT EXPO-1976 Nederland n< steeds goedk voor textiel DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 MEI 1963 (Van een correspondent) PUTTE In de nacht van dins dag op woensdag is uit een uit Ber gen op Zoom afkomstige vracht auto, die geparkeerd stond op een terrein aan de Dorpsstraat in Putte een grote partij textielgoederen ge stolen. Deze waren afkomstig uit België en bestemd voor een tweetal grote Nederlandse modemagazijnen. De chauffeur had de goederen reeds ingeklaard, en heeft daarna de auto op een vrij parkeerterrein achter gelaten. De daders van deze diefstal hebben om de goederen te kunnen bemachtigen het zeildoek van de auto stuk gesneden. De lading van de auto was verzekerd. Verondersteld wordt, dat men hier met een bende te doen heeft. In de laatste weken zijn namelijk reeds meerdere malen op dezelfde manier goederen uit gedurende de nacht ge parkeerde auto's gestolen. Dit is voor de rijkspolitie aanleiding een breed opgezet onderzoek in te stel len. Rekening wordt er mee gehou den, dat de bende vanuit België Opereert- (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA C. S. uit Tilburg had tijdens een ruzie op 19 januari j.l. met een broodmes tegenover zijn buurman (A. v. IJ gestaan. De ander had een hamer in de hand en was daarmee gaan zwaaien. Zo stonden ze, kokend van drift en woede. Tot C. S. zich niet meer beheersen kon en zijn tegenstander het mes in de borst stootte. De man werd ernstig ge wond naar het ziekenhuis gebracht en overleed later aan een indirect gevolg van de steek. De officier van justitie, mi1. E. Bauwens legde een causaal verband tussen de dood en de tevoren toegebrachte steek en eiste vier jaar met aftrek. De verdachte gaf toe met het mes te hebben gestoken. Er was ruzie ontstaan, toen v. I. het firmabord van verdachte vernielde. De officier van justitie meende dat niet gesproken mocht worden van een noodsituatie voor verdachte. Hij heeft zijn zelfbeheersing verloren. Mr. Bauwens wilde het primair ten laste gelegde (doodslag) laten val len, maar hij achtte hem wel schul dig aan wat hem secundair ten laste was gelegd. Mr. B. Drion constateerde dat de eis niet adequaat was aan de daad en hij vroeg aan het einde van zijn pleidooi een aanzienlijk mildere straf voor zijn cliënt. Hij betwijfelde ook of de steek met het broodmes de dood van het slachtoffer ten gevolge heeft gehad, waarom hjj vroeg ver dachte te veroordelen wegens het tweede subsidiair ten laste gelegde: opzettelijk toebrengen van zwaar li chamelijk letsel. Uitspraak 16 mei. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Academische ziekenhuis te Leiden onze lieve dochter, zuster, behuwdzuster, tante en a.s. ver loofde JANNETJE MAATJE MARGRIETA KARELSE op de jeugdige leeftijd van 24 jaar. Schorei J. Karelse A. D. Karelse-Kopmels Waarde i M. P. C. Karelse J. Karelse-Rouw Anne Seharendijke: M. J. Borsje-Karelse L. Borsje Wim Diana. Schore: Kortgene: P. W. Karelse E. H. van der Moere. Schore, 2 mei 1968. Haaimeet 5. Condoleantie-adres: Haaimeet 5, Score. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 6 mei om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Schore. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig gedragen ziekbed, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, in volle overgave aan Gods heilige wil, mijn lieve vrouw, moeder en grootmoeder EMELIE v. d. HAUWE echtgenote van Petrus Johannes Doolaege geboren te Biervliet, 27 augustus 1888 en over leden te Oostburg, 1 mei 1968. Oostburg Petrus Johannes Doolaege, kinderen en kleinkinderen Familie v. d. Hauwe Familie Doolaege Oostburg, 1 mei 1968. Mr. J. Risseeuwstraat 9. De plechtige uitvaartdienst zal geschieden op zaterdag 4 mei a.s. om 11.30 uur in de parochie kerk van de H.Eligius te Oostburg. Op vrijdagavond om 19.00 uur zal de H. Mis wor den opgedragen tot zielerust van de overledene. Op woensdag 8 mei a.s. hopen onze geliefde ouders B. J. Schigt en H. Schigt-Meeusen hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Receptie op zaterdag 11 mei a.s. in Hotel van Leu ven te Kloosterzande, van 16.30—17.30 uur. Boschkapeile, Wilhelminastraat 5. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en overlijden van mijn man en zorgzame va der GERARD LAMMENS betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank aan Z.E.H. Pastoor, H.H. doktoren, verplegend per soneel St.-Elisabethzieken- huis te Sluiskil, familie, vrienden en buren. M. Lammens-v. Hoecke en kinderen Westdorpe, mei 1968. Graaf Jansdijk B 61. FAMILIE-BERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Barbara, dv. de heer en mevrouw Oey-Dreissen, te Middel burg, 29 april 1968; Jas per z.v. L. A. Nobels en M. Nobels-Wilgehof, te Goes, 30 april 1968. Gehuwd: R. Moer man en E. Verrijzer, te Wolfaartsdijk, 2 mei 1968 Overleden: A. Hoebe- -ke-de Kok, 91 jr., te Wolf aartsdijk, 1 mei 1968; A. Schouten-Reitsma, 71 jr., te Goes, 30 april 1968; L. Wattel, 65 jr., te Middel burg, 1 mei 1968; T. Kik, 67 jr., te Wolfaartsdijk, 1 mei 1968; M. M. Luitwie- ler, 52 jr., te Gapinge, 30 april 1968; H. van Gelde ren, 64 jr., ev. M. A. van Gelderen-van der Sluis, te Middelburg, 27 april 1968. -J- Met grote droefheid geven wij u kennis dat na een geduldig ge dragen lijden, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, in het St.- Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil is overleden, onze geliefde moeder, oma, zuster en schoon zuster ANNA MARIA EGGERMONT weduwe van Petrus de Feber in de leeftijd van 73 jaar. Bussum: G. F. de Feber M. de Feber - De Graaf Marian en Gerard Sas van Gent: P. M. Dophemont- De Feber A. Dophemont St.-Jansteen: Ph. R. Weemaes- De Feber C. Weemaes Ingrid- Paul en Karin Etten: A. J. M. de Feber E. R. de Feber- Van de Lavoir Peter en Irmgard Familie Eggermont Familie De Feber Sas van Gent, 2 mei 1968. Firenstraat 22. De uitvaartdienst zal plaats hebben op zater dag 4 mei a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Maria He melvaart te Sas van Gent, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd. Rozenkransgebed vrij dagavond 3 mei om 7 uur in vornoemde kerk. Zij, die door vergetel heid geen uitnodiging hebben ontvangen, ge lieve deze advertentie als zodanig te beschou wen. Orthopaedisch chirurg van 4 mei t.m. 12 mei Spoedgevallen worden waargenomen door H. Steenhuis Orthopaedisch chirurg te Goes. Tel. 01100-8558. Als u ep een advertentie onder nummer schrijft adviseren wij u geen officiële stukken in te sluiten, daar wij geen verantwoordelijkheid nemen voor het niet terugontvangen daarvan Mipoc is de nieuwe Terfenka stof voor elegante regenmode. Laat geen druppel water door, maarwèl veel lucht. Is ademend, ventilerend. Bovendien is dS model verkrijgbaar in (bijna) atte kleuren van de regenboog. En... flatteus in alle matert! 793S GOES - Klokstraat 9 MIDDELBURG Lange Noordstraat 10-12 een reclame-medium waar uw zaak beslist niet buiten kan (Van onze correspondent) TILBURG De Tilburgse politie zal voortaan adspirant bestuurders van twee- en driewielige motorrij tuigen, waarvoor een rijbewijs A is vereist (o.a. motor en scooter) pas een voorlopige oefenvergunning ge ven als zij op het politiebureau een theoretische en praktische proef heb ben afgelegd- Een voorlopige oefenvergunning geeft het recht op bepaalde wegen, door b. en w. voor hun gemeente aangewezen, voor rijbewijs A te oe fenen. De vergunning geldt voor een maand. Vermoedelijk als eerste ge meente in ons land heeft Tilburg nu gebruik gemaakt van de mogelijk heid die het nieuwe reglement voor biedt om gegadigden voor zo'n oe fenvergunning een bepaalde proef af te nemen. Het lijkt waarschijnlijk dat andere gemeenten dit voorbeeld zullen volgen. In Tilburg wordt de proef op ie dere eerste en derde zaterdag van de maand afgenomen. Hij neemt een half uur tijd in beslag en omvat een theoretisch en een praktisch ge deelte. Wordt deze test met goed ge volg doorstaan, dan wordt, als de gezondheid van de aanvrager goed is, onmiddellijk een oefenvergunning voor dertig dagen afgegeven. Zo no dig kan die vergunning daarna, zon der test, worden verlengd. Een oefenvergunning kan worden verstrekt op grond van artikel 101 van het wegenverkeersreglement. Maar in sommige verkeerskringen vraagt men zich af of de Tilburgse politie op grond van dit reglement voorwaarden in de vorm van boven genoemde proef aan de vergunning kan stellen. Deze kringen kunnen zich overigens wel voorstellen, dat er instanties zijn, die een zekere terug houdendheid ten aanzien van de oe fenvergunningen in acht zouden wil len nemen. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM In de su permarkt van Albert Heijn aan de Parade in Bergen op Zoom kan men tot en met volgende week zaterdag nog wat anders beleven dan gewoon maar boodschappen doen. Men kan er en passant ook kijken naar 38 schilderijen van de Bergse kunste naars Martha en Anton van Meurs, die er, hangend boven of tussen de levensmiddelen, tentoongesteld wor den. De winkelende huisvrouwen keken er gisteren op de eerste dag van de tentoonstelling wel even van op. Voor zover dat tenminste huis vrouwen waren, die het niet druk hadden en roetsj-roetsj door de win kel moesten gaan of die de schilde rijen aanzagen voor „reclame-affiches of zoiets". We vroegen verschillende huisvrouwen naar hun reacties op deze, wat bedrijfsleider J. Rovers en Anton en Martha van Meurs noemen, experimentele tentoonstelling. Of mevrouw iets opgevallen was. „Ja, nu u het zegt, ik heb daar achter bij het fruit een groot schilderij zien hangen. Maar je moet me niet vragen wat het voorstelt". En een andere huisvrouw: „Ja, er hangen hier alle maal schilderijen. Het idee is erg leuk. Er zijn namelijk zoveel mensen, die nooit naar tentoonstellingen gaan, omdat ze drempelvrees hebben. In vind dit soort tentoonstellingen een waardevolle bijdrage aan het helpen opheffen van die drempelvrees". Weer een andere mevrouw: „Ik heb het te druk om naar die onzin te kijken". Haar gezellin: „Ik kom nooit zoveel met kunst in aanraking, Maar het is plezierig, dat je tijdens het boodschappen doen in de vlucht ook even naar schilderijen kunt kij ken. Want dat zijn het toch?" Een heer, die zijn winkelende vrouw vergezelde: „Mijn vrouw win kelt. Ik kijk naar de schilderijen". Leuk, dat ze zoiets doen". Een vrouw: „Ik heb niets gezien. Wat is er dan aan de hand? Wacht eens; ze hebben de eieren verplaatst. Is het dat?" Bedrijfsleider Rovers zegt over de tentoonstelling: „Natuurlijk heeft de expositie ook een beetje een commer cieel tintje. Maar het voornaamste is toch wel, dat wij eraan willen mee werken, dat de kunst wat meer bij en onder de massa komt. Voor West- Brabant is dit, geloof ik, een primeur, maar in het westen van het land doen ze het wel vaker, met veel succes trouwens". (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het Rucphense raads lid L. G. uit St.-Willebrord is gis teren voor de officier van justitie in Breda, mr. P. van Benthem, ge- op verdenking va TH ARTH leid. Het raadslid is gearresteerd op verdenking van opruiing en het niet voldoen aan ambtelijke bevelen. Mr. Van Benthem heeft na het verhoor gevorderd dat het raadslid in verzekerde bewaring blijft. De rechter - commissaris zal daar van daag een beslissing over nemen. Bij nader inzien, zo heeft het raads- blid P. Vroegrijp ons meegedeeld, blijkt hij een half jaar geleden in een rief aan B. en ff. niet te hebben ge klaagd over het optreden van de wachtmeester, waartegen thans in Willebrord veel kritiek is te beluis teren, maar tegen een andere poli tieman uit die plaats. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De sluiting van het verpakkingsbedrijf Alpak N.V te Roosendaal heeft een staartje ge kregen. Zoals thans blijkt, zijn de dl rectrice en de bedrijfsleider enige t® geleden aangehouden op verdenkinj van verduistering van Unilever, artikelen. Het gaat hier om 16.0(1 pakjes Royco-tomatensoep en 5 tot zeep van de merken Lux-, Rexona- en Carlton toiletzeep. Bij Alpak zijn deze artikelen var. een andere dan de normale verpak, king voorzien. Via een opkoper zijn de artikelen voor een veel te lag. prijs terecht gekomen in een zelfbe- dieningswinkel te Rotterdam. Direc. trice en bedrijfsleider zijn inmiddels voorgeleid en weer op vrije voetet gesteld. Bij Unilever ontdekte men gang van zaken nadat een onderzoek was ingesteld bij het Rotterdamss zelfbedieningsbedrijf, waar bekends artikelen zeer goedkoop van de hand werden gedaan. De opkoper heeft een goede naam en blijkt verder niets met deze zaak te maken te hebben. Hij meende alleen een gunstig har. deltje te hebben afgesloten. Het verpakkingsbedrijf kwam vo rige week in het nieuws, toen doos een gebrek aan orders 26 man perso neel op staande voet moest words: ontslagen zonder uitbetaling van loon en zonder vakantiegeld. Voor het me- rendeels jeugdige ongeschoolde per- soneel konden geen voorzieningen worden getroffen, terwijl ook bij he: Roosendaalse NKV geen aangifte werd gedaan. Inmiddels blijkt een groot aantal werknemers via het ar beidsbureau reeds ander werk te hei ben gevonden. Er wordt wel eens beweerd, dat koelkasten allemaal eender zijn. Het ideel Nee, er zijn koelkasten en Erres koelkasten. Let u maar op. Erres past ieder jaar zijn serie koelkasten aan bij de koop- en leefgewoonten in Nederland. Gezinnen waar men vaak voor meer dagen tegelijk inkoopt. Waar men meer vraagt naar diepvriesprodukten. Kortom: voor een gemakkelijker leven. En daar past Ertes zich bij aan. Met een zo efficiënt mogelijke indeling, een zo klein mogelijk .oppervlak voor zijn kasten en een solide en nette afwerking. U zult bemerken dat hoe groot of hoe klein uw budget ook is, hoe groot of hoe klein uw keuken ook is: er is een Erres koelkast voor gemaakt. Neem hijvoorbeeld het 155 L tafelmodel. Evenals de andere modellen een zeer dunne wand, waardoor weinig staruimte nodig is. ultschuifbare draadrekken 2 groentebakken verdamper over de volle breedte thermostaat met automatische ontdooiing rekken waar enorm veel op kan en een deur waar enorm veel In kan één van de draadrekken met opklapbaar deel deurstop verstelbare pootjes automatische binnenveriichting magnetische deursluiting over de volle breedte en hoogte oerdegelijke, verstelbars scharnierconstructie MINISTER LA (Van een onzer versla DOORN Tijdens een „Vakbeweging en reli N.V.V.-voorzitter KIoos lijk Nationaal Vakverbon remmend te werken in samenwerking van de trales. In feite ontstaat enorme verspilling van buties, aldus de heer Klo om op praktisch terrein samenwerking van de trales te komen, worden C.V.V. geboycot. De toenemende concen fusies van ondernemingen slagvaardiger beleid van trales. Bij concentraties va van de vakbeweging kunn< meer dienstbetoon geven heer Kloos. Voorzitter Mertens van lands Katholiek Vakverboi' met de N.V.V.-voorzitter i probeerd moet worden to were samenwerking van i" (Van onze parlementaire DEN HAAG De minist vandaag een beslissing ni de vraag of ons land een kandidatuur zal indienen v ganiseren van de wereldte ling te Amsterdam in 1976. Het gaat om een voorlop tie-verklaring, waarop Nee ter altijd nog kan terugk men bij nader inzien liev kandidatuur wil afzien. De voorlopige beslissing kabinet is thans vereist, om ternationale Expo-comité uiterlijk 9 mei wil weten den voor de organisatie mee welke landen het nu tersto tief laten afweten. DEN HAAG (A.N.P.) 1 j? m de E.E.G. nog steeds er duur land voor auto's en voor textiel, huisraad en bi Voor levensmiddelen 1 goedkoper in Italië terech Frankrijk en de Duitsers goedkoop uit bij aan elektrische huishoudelijke en televisietoest blykt uit het jongste onde net bureau voor de statistic c^H°?lse gemeenschappen Sr.? naar de tvinkelprij: zes lid-staten. Smds het onderzoek in „JL 'a2r er geen opzie <(.i j™8en Maar wel <lat de prijzen in e landen zich nar zwegen. In Nederland b-v- iets °mh. rankrijk

de Stem | 1968 | | pagina 4