Plannen voor sporthal in Goes zijn thans rond Dl We b< de h; slaap gezon drinl< ICQFFI Welfarewerksters in Zierikzee geïnstalleerd Voor de H£3E% ALLEEN FINANCIERING NOG PROBLEEM HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN MIDDELBURG Frère Benoït met enkele confraters uit het klooster LUCKY LUKE: DE NAIJVER Beëdiging 25 officieren in COAK-kazerne Na Man die bijten zuur gooide gearresteerd Schoondijke krijgt nieuw sportcomplex BOSCH OPTIEK RESTAURANT Dagblad De Stem MANIFESTATIES Raad wil plan voor gymnastieklokaal en overdekt zwembad Kind tegen auto Eigentijdse vormgeving religieuze staat Hoogwater wat tn waar? MORGEN Meer nieuws uitj stad en streek op pag. 3-5 5? u echte koffieboner COFFEÏNEVRIJ 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 3 MEI 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. Er is een heel redelij ke kans dat nog dit jaar, of anders begin volgend jaar, met de bouw «tjyan de Goese sporthal kan wor- f jflen begonnen. Met de plannen er- vVoor is men nu ongeveer 6 jaar j&ezig. Het sporthalplan als zoda- $ng is rond en wordt binnenkort 'besteksklaar gemaakt. Wat de ;ijfechnische kant van de zaak be seft zijn er geen problemen. Maar <de grote moeilijkheid op dit mo- '.Jnent is de financiering. „Technisch gezien zouden we zo tnet de bouw kunnen beginnen", al- 4ïus de heer W. A. van Bochove, di recteur van gemeentewerken in Goes •"Maar: „Het grootste probleem is de financiering", aldus de heer H. C. >yan de Vreugde, secretaris van de Sportstichting in Goes. „Bepaalde Subsidies die zullen komen, zijn er '.hog niet. De stichtingskosten van de sport hal worden geraamd op 8-9 ton. Van de zijde van de provincie is in prin cipe subsidie toegezegd. Via de lan delijke subsidieregeling overdekte sportaccommodaties is er min of meer recht op een subsidie van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Voor het verkrijgen van deze sub sidie moet worden voldaan aan een aantal voorwaarden, zoals het instu ren van een bestekklaar plan met een globale kostenbegroting. Aangezien het bestekklare plan er nog niet is, kunnen dus ook nog geen definitieve subsidie-aanvragen inge diend worden. Bovendien, voordat er gebouwd kan worden, zal ook de ge meenteraad zijn fiat aan het plan moeten geven. Bouwer van de sporthal wordt Pel- likaan's Bouwbedrijf uit Tilburg, waarmee op het ogenblik druk wordt overlegd. De hal wordt aan de oos telijke zijde toegevoegd aan 't zwem- badeomplex. Dit heeft verschillende Voordelen- De bedoeling is bijvoor beeld êen klein restaurant op te ne men in het sporthalcomplex. Hier zullen uiteraard ook de „natte-sport"- beoefenaars plezier van hebben. Ge dacht wordt aan de mogelijkheid dit restaurant tevens dienst te laten doen als vergader- en ontspanningsruimte voor de sportwereld. De eigenlijke sporthal, de ruimte dus waar wordt gespeeld, heeft de standaardafmetingen van 28 bij 42 meter. In de hal komt waarschijnlijk een schuiftribune in verband met de mogelijkheid het vloeroppervlak op timaal te benutten. Deze hal wordt omgeven door een aantal bijgebou wen. De hoofdingang aan de westzijde van de hal zal uitkomen op de al bestaande parkeerplaats. Via deze in gang komt men in een ruimte met loketten, toiletten en garderobe en achterzijde van de hal, die zal aan sluiten op de eveneens bestaande zon- newei, komen bergruimten. De oostelijke vleugel is bestemd voor de spelers. Zij krijgen daar een eigen ingang en de nodige kleedac- commodatie. De speelruimte' zal door middel van een trekgordijn in tweeën kun nen worden gedeeld. Op deze wijze ontstaan 2 gymnastieklokalen, zodat overdag door de scholen een opti maal gebruik kan worden gemaakt van de sporthal. Uiteraard wordt op deze wijze ook de exploitatie van de hal aantrekkelijker. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraaf 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81. Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. De hal wordt koepelvormig en krijgt stenen wanden. Het dak wordt tot halverwege het gebogen vlak voor zien van bouwplaten met een rub berbekleding. Het bovenste dakge deelte zal bestaan uit polyester. Aan de binnenkant wordt het dak afgewerkt met een houten betimme ring- Bekeken moet nog worden wel ke vloer in de hal zal komen. Men wil namelijk de mogelijkheid open houden, zo vertelde de heer Van Bochove, de hal ook voor andere dan sportmanifestaties te gebruiken. Kan eenmaal met de bouw van de sporthal worden begonnen, dan hoeven de sportlieden niet lang te wachten op het moment waarop de hal in gebruik kan worden genomen. „De bouwtijd van de hal vergt hoog uit 3-4 maanden", aldus de heer Van de Vreugde. „Veronderstel dat er eventueel dit jaar september nog kan worden be gonnen, dan is het mogelijk dat de hal ook dit jaar nog in gebruik kan worden genomen. Maar zover zijn we nog niet. We moeten eerst een definitief plan hebben om daarna de finitieve subsidieaanvragen te kun nen indienen". W. A. VAN BOCHOVE Jeugdcommissie Door de jeugd commissie van HVV '24 wordt zaterdag 11 mei een ouderavond gehouden voor pupillen en junioren. Tijdens deze avond zal een grote verloting gehouden wor den. 's Middags zal door de bovenge noemde jeugdgroepen een tienkamp wedstrijd worden gehouden. Jubileum Morgen is de heer J. Gering 25 jaar werkzaam bij Morres Meubelbedrijven n.v. te Hulst. Hij kwam bij het bedrijf, toen er nog slechts zes personeelsleden waren, als leerling meubelmaker. De heer Gering heeft de zaak zien uitgroeien tot een bedrijf, waar momenteel 140 mensen werkzaam zijn. Thans is hij chef-expeditie. Door zijn sympathieke wijze van omgang met de collega's en zijn plichtsbetrachting is hij een. zeer gewaardeerde medewerker. De receptie zal morgenavond plaats vinden in café De Ster vanaf 19.30 uur tot 21.00 uur. Prijssehieting In het Beatschuur- ke bij de heer D. Vogel werd een grote prijssehieting gehouden op de liggende wip. Er namen 55 schutters deel. De uitslag luidt: de hoogvogel werd geschoten door J. Picavet te Hulst; de le zij vogel werd geschoten door F- Schelfaut te Hulst; de 2e zijvo gel werd geschoten door C. Mahu te Lamswaarde. De meeste kleine vo gels werden geschoten door G. Blom- maert te Hulst. Biljarten De topbiijartclub 't Centrum speelde in het clublokaal, café C. Nagtzaam een wedstrijd te gen de Steensche Toepers. Het werd een gemakkelijke overwinning voor 't Centrum, dat zijn tegenstander met groot verschil, 22-6, versloeg. De uitslag der verschillende partij en was: C. Nagtzaam-O. Wijnackers 1-1, P. v. Cauteren-Windleij 2-0, H. Mennen-L. de Bruijn 2-0, N. Nagt- zaam-W. v. d. Velde 1-1, E- Taal- man-J. der Weduwe 2-0, G. Polfliet- W. v. d. Velde 2-0, H. v. d. Broecke- F. Braem 0-2, T. Hillaert-F. Ver- braecken 2-0, J. Rombout-L. Braem 1-1, W. de Nijs-R- v. Haveren 2-0. G. Olieslager-P. Braem 1-1, W. de Kindt-W. v. d. Velde 2-0, P. v. Kerk- hoven-J. de Weduwe 2-0, M. Vlas- senrood-J. de Weduwe 2-0. Eindstand 't Centrum-Steensche Toe pers 22-6 (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Oostburg be noemde de heer W. M. J. Haars als gemeentewerkman in vaste dienst. Medewerking zal worden verleend aan de besturen van de christelijke lagere en de christelijke ulo-school voor de vernieuwing van sanitaire installaties. Extra gelden voor bui tenschilderwerk konden niet beschik- baar worden gesteld, omdat dit valt onder het normale onderhoud voor de gebouwen. Eervol ontslag met in gang van 1 augustus werd verleend aan al het onderwijzend personeel van de openbare ulo-school en de van 't Koningin Wilhelmina Lyceum omdat deze scholen in rijksbeheer overgaan- Op een vraag van de heer P. van Hee antwoordde wethouder D. Geuze dat geen financiële gevol gen gevreesd moeten worden voor het personeel dat in rijksdienst over gaat. Wel was men van mening dat het beter geweest was als het rijk reeds nu met een aanstelling geko men was. Overigens speelt dit pro bleem zich af in geheel Nederland na de invoering van de mammoet wet. In het bestemmingsplan Veerhoek- polder komen enige nieuwe straten die de volgende namen zullen krij gen: Verhoeklaan, Schuttebochtlaan, Pastoor van Genklaan en De Blik ken. Aanvaard werd een voorstel van het college om de koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij op dracht te geven een plan op te stel len voor de bouw van een overdekt zwembad annex gymnastieklokaal in de Veerhoekpolder. Reeds op 29 de cember 1966 werd een dergelijk voor stel behandeld, maar dit werd aan gehouden, omdat het bestemmings plan nog niet definitief was goedge keurd. Nu is dit wel gebeurd en men is bezig met het bouwrijp ma ken van de gronden. Het college gaf de voorkeur aan een plan, dat even tueel in etappes kan worden uitge voerd, waarbij dan de gymnastiek zaal prioriteit krijgt. De heer W. de Coene zag dit liever andersom. „Wij ook", aldus de voorzitter, „maar dit is niet mogelijk, omdat we ge bonden zijn aan een urgentieverkla ring voor de bouw van een gymnas tieklokaal voor de scholen". Van de financiële mogelijkheden zal het dan afhangen wanneer een zwembad ge bouwd kan worden. Voor de herbestrating van enige straten werd f 46.191 beschikbaar gesteld. Een voorstel van b. en w. om f 12.000 beschikbaar te stellen voor de verlichting van het raadhuis werd met 5-4 stemmen verworpen- De tegenstemmers waren in het al gemeen de mening toegedaan dat er urgenter zaken wachten. Alleen de heer Mijs was een warm pleitbezor ger voor de verlichting. Jubileum Zondag 12 mei is het 50 jaar geleden dat de heer W. Veenstra in dienst trad bij de zui velfabriek „Eensgezindheid" te IJzen- dijke. Hij begon daar zijn loopbaan als monsternemer. De laatste 12 jaar was hij chef van de melkin richting. Tienermis Zondag zal in de parochiekerk opnieuw een ritmisch begeleide en gezongen eucharistie viering worden gehouden. Evenals aan de vorige jongerenmissen zal aan deze tienermis het orkest The Blue Devils medewerking verlenen. De heer Henri Vermast is organist. Onder leiding van dirigent de heer G. Hoste zullen het jongerenkoor uit Debbautshoek (België) en het jon- gerenkerkkoor uit Sas van Gent de gezangen voor hun rekening nemen, MaroUenfcest De buurtvereni ging De Marollen vierde haar vijf jarig bestaan met groots opgezette feesten in een grote amusements tent op de Markt. Op Koninginnedag was de tent 's middags helemaal vol met kinderen van half twee tot zes uur. Ondanks de minder drukke start van zaterdag en zondag kan het bestuur op een geslaagd feest terugzien. Boiling Zaterdag zal de bolver- eniging Ons Genoegen uit Sas van Gent de bolders uit de Zand straat ontvangen. Er wordt een wed strijd gespeeld bij P. Kalfsvel, het eigen terrein van Ons Genoe gen." Volgende week zal de vereni ging een tegenbezoek brengen aan de Zandstraat. Gisteravond om zes uur verliet de 6-jarige H. W. in de Oranjestraat plotseling het trottoir en liep met zijn step de rijweg op tegen een op dat ogenblik passerende auto van L. A. S. uit Terneuzen. Het kind liep verwondingen op en werd ver zorgd door dokter Hoving, die het voor verdere behandeling naar het Julianaziekenhuis liet overbrengen. Graauw Jaarvergadering Raiffeisenbank In het gemeenschapshuis werd de jaarlijkse vergadering van de Raif feisenbank gehouden. Een van de voornaamste punten op de agenda was de verkiezing van een bestuurs lid, wegens periodiek aftreden van de heer P. F. van Campen. De heer A. F. Mangnus werd bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer P. F. van Campen werd met alge mene stemmen de heer Th. van Cam pen gekozen in de raad van toe zicht Vervolgens werd een spreek beurt gehouden door de directeur van de bank, de heer J. J. M. Kips, gaf een jaaroverzicht. Het afgelo pen jaar voor de bank is gunstig geweest. Het spaargeld is in 1967 met een half miljoen toegenomen. Het aantal spaarekeningen bedroeg op 31 december 1298. Het aantal lo pende rekeningen 173. Het balansto taal zal spoedig vijefeneenhalf mil joen bereiken. De omzet in 1967 be droeg 32 miljoen. Het aantal dag- boekposten 29.000. Alles bij elkaar waren de directeur en het bestuur zeer tevreden over de gang van za ken op de bank. Kloosterzande Duivenvlucht op Beaumetz De postduivenvereniging „Herleving" te Kloosterzande nam deel aan de dui venvlucht op Beaumetz, afstand 157 kilometer, met 163 oude en 63 jaar lingen. De uitslag was als volgt: Oude duiven: J. Stouthamer, Kui taart; 1. R. Boogaert, Kloosterzande 2; R. Hendriks Walsoorden 3; A. Vervaet, Waloorden 4; C. Bischop Kloosterzande 5. A. de Rooy, Wals oorden 6; Gebr. VAn Poorten Osse- nisse 7; F. Roctus, Kloosterzande 8; en B. van Goethem, Kloosterzande 9 en 10. Jaarlingen: C. Warrens Kloosterzande 1 en 9; J. Sponsele, Walsoorden 2- R. Hendriks, Wals oorden 3 en 5; J. de Kort, Ossenis- se; 4. W. Boogaart, Kloosterzande Roctus, Kloosterzande 8 en S. Nee- teson, Kloosterzande 10. Koewacht Schieting Aan de handboog- schieting bij A. de Kind namen 52 schutters deel. De uitslag was: hoog vogel: A. Herman, Zuiddorpe; 1ste en 2e zijvogel: R. Buys, Koewacht; hoogste aantal kleine vogels: R. Cee- laert, Koewacht (4 stuks). Vogelwaarde Examen E.H.B.O. Voor het di ploma EHBO zijn geslaagd de da mes A. Compiet - Meijs, M. Lam bert - Compiet, J. de Maat, E- Lam bert, R. Remorie, T. Vink, R. Maas, L. Polfliet en de heren P. van Dam me, P. Duerinck, G. van Goethem, A. Gelderland, P. Remorie, J. Nieu- wenhuizen en R. Jonkheijm. Westdorpe Schieting In „Het oudt Raed- huys" werd een schieting gehouden op de liggende wip. De uitslag was: hoogvogel: J. Wijffels, Biervliet; le Vlak (B); 2e zijvogel: L. de Maaijer Sas van Gent. De meeste kleine vo gels werden geschoten door M. Hae- mers te Westdorpe (4 stuks). Voetbal Op het sportterrein van R.I.A. werd voor de tweede maal een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen bewoners van de Singel en de Lindenlaan. Nadat de speeltijd was verstreken, was de stand 1-1, maar aangezien voor deze ontmoeting een beker beschikbaar was gesteld, wer den door beide partijen strafschop pen genomen. De beker ging tenslot te naar de Singel. Boogschieten De handboog- maatschappij St.-Sebastiaan opende het seizoen met een wedstrijd op twee staande wippen. Er was grote belangstelling voor. Ook van Belgi sche zijde. De uitslag op de eerste wip was: eerste hoogvogel: A. Stevens, Over slag (B.)tweede: F. Everaert, Zei- zate; zijvogels: F. Kampen, Westdor pe en Lentacker, Zeeveneecken (B.); kallen: Om. Saey, Sas van Gent en J. Fopma, Sluiskil. Voor de tweede wip was de uitslag: eerste hoogvogel: C. v. Overloop, Zuiddorpe: tweede: E. Kaas, Zand straat; derde: A. Rotthier, Koewacht; zijvogels: C. v. d. Velde, Zelzate (B.) en Ongenae, Watervliet (B.)kallen: R. Neijt, Zelzate en Dhuyvetter, Wa tervliet (B.). Zuiddorpe Rondvaart De activiteiten van het feestcomité zijn thans overge dragen aan de Stichting Jeugdraad Zuiddorpe. Door het niet tijdig be schikbaar zijn van de rondvaartboot van de fa. Muller uit Terneuzen kon een geplande trip in de paasvakantie niet doorgaan. Getracht zal worden deze in de pinkstervakantie te doen plaats hebben. Voorlopige speeltuin Op het stuk grond aan de Bernhardstraat Beatrixstraat zal binnenkort een voor lopige speeltuin worden ingericht. Fa. van Wijk uit Genderen zal de nodige grondwerken gratis uitvoe ren. Zomerfeest Het ligt in de bedoe ling om in het kader van het jeugd werk een groot zomerfeest onder de linden te vieren. nr<i1r\ (Van onze correspondent) ZIERIKZEE In de voormalige modevakschool aan de Mosselstraat te Zierikzee heeft de installatie plaats gevonden van de eerste twaalf wel farewerksters van De Zonnebloem. Voor de katholieke gemeenschap van Schouwen-Duiveland was dit een be langrijk gebeuren, omdat hiermede voor de zieken en bejaarden op het eiland, ook de niet-katholieken, de mogelijkheid binnen het bereik komt meer dan tot dan toe, deel te heb ben aan het maatschappelijk le- leven. De voorzitster van de plaatselijke afdeling van De Zonnebloem, me vrouw A- van Geesbergen-Adema herinnerde aan het enthousiasme waarmee de cursussen door de da mes (twaalf uit Zierikzee en vier uit Lewedorp) waren gevolgd. Het re sultaat van die cursus was overda dig te zien in de vorm van een ten toonstelling in de modevakschool. Spreekster dankte alle instellingen, die het op gang komen van de cur sus financieel mogelijk hadden ge maakt, in het bijzonder de charitas- instellingen van Lewedorp en Zierik- Afscheid In de vergaderzaal van het postdistrict Middelburg werd afscheid;, genomen van de heer J- de Vries, die, na zijn 30-jarige loopbaan bij de P.T.T. met pensioen gaat. De heer C.S. Vis, directeur van het postdistrict, overhandigde hem een afscheidsoorkonde. Namens het personeel werd hem een verre kijker aangeboden. De heer De Vries was 24 jaar besteller in Nieuw- en St.-Joostland. De laatste acht jaar was hij werkzaam in Middelburg. Opening Maandag 6 mei zal de officiële opening plaatsvinden van het verkoopkantoor van de Techni sche Unie N.V. Het kantoor is aan de Loskade. De opening wordt ver richt door burgemeester mr. J. Drij- ber van Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) SLANGENBURG Frère Benoit, bekend als kunstschilder en oorspron kelijk monnik van de Paulusabdij te Oosterhout heeft de Willibrords Ab dij te Slangenburg verlaten en zich te Apeldoorn gevestigd. Gelijk met enkele andere leden der abdij wil hij proberen te komen tot heroriën tering van zijn religieuze gerichtheid en tot vernieuwing in eigentijdse vormgeving van de religieuze staat. In een rondschrijven aan zijn ken nissen en vrienden schrijft Frère Be noit o.m. „Gezien het duidelijk waar neembare verschijnsel in de katho lieke religieuze wereld, dat velen we derom hun kloosterlijke afzondering verlaten om zich opnieuw als chris telijke, religieus denkende en wer kende mensen in de samenleving te vestigen waardoor zij ieder op ei gen wijze gehoor geven aan de stem, die ons vanuit het laatste Vaticaans Concilie bereikte, meen ook ik er goed aan te doen mij op deze weg te begeven. Zodoende kan ik gehoor geven aan de uitnodigingen tot nau were samenwerking zowel op 't vlak van het artistieke, het geestelijke als het religieuze leven". zee en het bestuur van het bejaar dentehuis „De Kraayert" te Lewe dorp, waarvan de voorzitter, mr. M. Somers, eveneens aanwezig was. Voorts riep zij op tot aanmelding van de Zierikzeese afdeling. De heer Martens, districtshoofd voor de Zonnebloem voor Zeeland en Brabant, stak zijn vreugde over het resultaat van de cursus niet onder stoelen of banken". Nu kan een be gin worden gemaakt met het zieken bezoek, de basis van het Zonnebloem- werk", aldus de heer Martens. Hij gaf de dames een aantal goede wen ken voor het contact met de zieken en wenste hen, mede namens Alex van Waayenburg, een ,.houd-de-zon- zij" toe. Nadat de heer Martens de dames 'n welfarespejdje had uitgereikt, ver klaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Vele van de tentoongestelde werkstukken waren beschikbaar voor een verloting ter versterking van de uitgeputte kas. De heer P. van de Linde, adjunct-directeur van de Katholieke Raad voor Maatschappe lijk Werk in Zeeland, sprak ook nog enkele gelukwenswoorden. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE De raad van Schoondijke heeft besloten het be stemmingsplan Molenkreek zodanig te wijzigen, dat het mogelijk is daar de noodzakelijke sportaccommodatie aan te leggen. De huidige sportac commodatie omvat één sportterrein, een instructiezwembad en een gym nastiekzaal. Met het oog op het gro te aantal scholen dat van deze ge legenheden gebruik maakt, hebben burgemeester en wethouders de raad voorgesteld om een geheel nieuw sportcomplex aan te leggen. De Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij heeft een voorlopig schetsplan opgesteld. Het plan omvat een voetbalveld, twee tennisbanen een zwembad (familiebad) met een basin van 425 m2 en een diepte van 30 tot 200 cm, een oefenveld annex ligweide en een gebouw waarin de diverse kleedkamers en de filterka mer voor de zuiveringsinstallatie zul. len worden ondergebracht. Het ge heel zal worden omzoomd door een groenstrook. Om dit plan te kunnen realiseren zullen enkele percelen grond moeten Worden aangekocht. Daarover wor den dan ook onderhandelingen ge voerd- Een gedeelte van het huidige bestemmingsplan, namelijk de be stemming openbare gebouwen, zal ook moeten worden gewijzigd. De openbare gebouwen zullen nu een plaats krijgen op het huidige sport terrein. Voorts besloot de raad de uitga ven van het openbaar onderwijs over 1966 voorlopig vast te stellen. De heer J. I. Verkruijsse werd benoemd tot lid van het bestuur van het indu strieschap. De heer Verkruijsse, die benoemd was met 6 stemmen voor en 1 blanco wilde de benoeming aanvankelijk niet aannemen.. De voorzitter meende dat de heer Ver kruijsse de nodige belangstelling voor het industrieschap had en dat het daarom wel juist was hem in het bestuur te benoemen. Voor deze argumentering zwichtte de heer Ver kruijsse en nam alsnog de benoe ming aan. Verder besloot de raad om de ramen van de openbare school met luxaflex zonnewering te voor zien. Aan het Rode Kruis werd een subsidie verleend van f 0,50 per in woner toegekend. Enkele voorstellen over 1967 en 1968 werden aangeno men. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 meubel Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR (ADVERTENTIE) Behoud Uw schoon heid met 'n modern montuur. Wij heb ben 'n keuze uit vele U passende montu ren. Hulst - Terneuzen Morgen, zaterdag 4 mei weert: 7.02 en 19.28 uur, Ternes 6.28 en 18.54 uur, Vlissingen 5,ïj 18.27 uur, Wemeldinge 7.35 en 1| MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater' opend van 9—18 uur. Rijksarchief 9.30—12 en 13.30-17.# Spoorwegen in Zeeland. VLISSINGEN Bomvrije Toren 19—21.30 uur Expositie 150-jarig bestaan Nutsdea tement GOES Prins van Oranje 20 uur Teaeh-in over toekomst van Zeel KOEWACHT A. de Schepper 19.30 uur Vergadering ter oprichting vurn OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Casino Royal 14 jaar DE KLINGE „Op de Heide" 19.30 uur Schietinj MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: opend van 918 uur. Rijksarchief 9.3012 en 13.30—17,3 Spoorwegen in Zeeland. Vleeshal: Kunstexpositie GOES Prins van Oranje 9.30 uur Zevibel-vergaderlng VLISSINGEN Bomvrije Toren 9.3017 uur Expositie 150-jarig bestaan NuMsp»;- tement AXEL Pools monument, Oranjestraat 19.55r Nationale dodenherdenking Ons Vermaak 15 uur Schieting staande wip IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur J ongerensociëteit KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Kermisschieting ST.-JANSTEEN Staande Wip 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur 100.000 dollars voor Ringo 14 Jaar P. Leeraert-Nijs 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur De slag om Khartoum 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Casino Royal 14 jaar SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting 20 uur Clubkaarting KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Schietmg CLINGE L. de Vyider 15 uur Schieting Wolphaartsdijk Viswedstrijd Zaterdagmiddag hield de Visserij- en Hengelsportver eniging De Zandkreek haar eerste wedstrijd in dit seizoen. Hieraan na men 50 leden deel. Clubkam pioen werd de heer W. van Ruiten, die daardoor in het bezit kwam van de wisselbeker. Bü de jeugdleden werd Sjaak Walhout kampioen. De tulband voor de eerst gevangen vis was voor de heer J. Slabbekoorn. De volledige uitslag was: 1 W- v. Ruiten 2 Joh. den Toonder, 3 C. Sinke, 4 Sjaak Walhout, 5 A. Walhout Sr., 6 mevr. J. Verschuure, 7 C. v. d. Kree- ke, 8 A. C. Schuit. 9 F. Gevers, 10 M. Fokke, 11 L. v. d. Kreeke, 12 Anth. Schuit, 13 M. van Loo- (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Op de binnen plaats van de generaal majoor Berg- huyskazerne te Middelburg zal van daag een beëdiging plaatsvinden van 25 officieren. Na de beëdiging, die om half 12 begint, is er een défilé. ffl (Van een onzer verslaggc STOPPELDIJK Als d| fabriekshal (2400 m2) op dustrieterrein te Stoppeldi ■woensdagavond geheel is brand (de kleine hal bleef i den) wordt herbouwd, dan caravanbedrijf van de N.V. te Axel met de ruim veert: soneelsleden de produktie hetvatten. Dit verklaarde g: de bedrijfsleider van de Meijer, de heer Th. van L ven. Hij verzekerde, dat d B. van Doesburg te Zeist naar van de fabriekshal, ir cipe bereid is tot herbouv en ander hangt af van de as: tieregeling. Intussen, aldus dc lieer VanJ hoven, wordt gezocht naar e' drijfsruimte, waar de fabrika caravans doorgang kan vinde kele bedrijven in Terneuzen hun medewerking toegezegd, ravanbedrijf heeft orders vo heel jaar. De heer Van Laarhoven zei da-t aan de werknemers het lo maal zal worden doorbetaald.) Tot gistermiddag twee uu brandweer bezig geweest met 1 blussingswerk. Om half zes ro< brandde het nog tussen de trie ines. Grote schade is ook aan aan de aangrenzende (ingef landerijen. Een vijftiental werklieden (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslagger BREDA De Bredase ret heeft de man opgespoord, dit dag j-i. tijdens het beatfestr de Grote Markt met een sti tend zuur heeft gegooid. Daarbij liepen twee mense beschadiging aan het netvlie hun ogen op, terwijl zes ai klaagden over brandwondjes i gezicht. De 21-jarige G. O., stig van Curasao en woonacl Terheijden, heeft bekend. H weert niet geweten te hebbe het een bijtende vloeistof wa: ®ens zijn zeggen had hij allet «tank willen verspreiden. Hij de vloeistof uit een plastic die hij gebruikte als een wa tooit] e. t

de Stem | 1968 | | pagina 2