V George Kessler: een tevreden man Aristo 'n veilig idee Gelijk spel in matige wedstrijd ATLETIEKTOP ZONDAG IN BERGEN OP ZOOM meer belangstelling voor hun auto dan voor hun vrouw uw smaak! Rotterdamse Zesdaagse is begonnen Weinig klasse IRELLI J222ÏS222S1! Overwicht Oproep tot herziening boycot van Mexico Beugels zegevierde in West-Dnitsland Altig behield leiderstrui INTERTEST wyers oioblouses, ipers, vesten, tjes, broekjes en rokjes Optimisme Meer wedstrijden Ronde van Spanje Circuit des Mines Fedor den Hertog behield de leiding Fraaie zege van AC Milan om op wyers te bouwen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 MEI 1963 17 7*» •tgoed-Delana beter! rachtige kleurenfoto's in Wonen". GRATIS bij de ibleem, of per briefkaart ostbus 83, Veenendaai. Pech voor organisatoren... ■p» THEO VERSCHUEREN „Ik heb er echt zin in" (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Pas gisteren te gen het avonduur brak de spanning in de Rotterdamse Energiehal een beetje. Tot het uiterste opgevoerd hadden maandagavond de schuur- machines, die nodig waren om de baan voor de Rotterdamse zesdaag se gereed te maken, het begeven. Een tegenslag die volgens organisa tor Charles Ruys „nooit voorkomt, maar nu natuurlijk wel". Op konin ginnedag hebben Charles Ruys en mede-organisator Simon Waarden burg toch nog een paar schuurma- chines kunnen bemachtigen, waar door de werkzaamheden aan de baan voortgezet konden worden. De vertraging die men opgelopen had was echter groot. Pas gisteravond begon er enige tekening in de „strijd" te komen. Slechts een paar uur voordat de eerste naoorlogse Rotterdamse Zes daagse van start zou gaan, kon K.N.W.U.-official Cor Blekemolen vertellen dat hij de baan in orde vond: de proefritjes van gangma ker Noppie Koch en Piet van der Lans hadden geen mankementen aan het licht gebracht. De gebroken schuurmachines wa ren de tweede moeilijkheid, waar mee de heren Ruys en Waarden burg te kampen kregen. De baan, die ook gebruikt wordt voor de Zes daagse van Londen en in drie fases naar Nederland was getranspor teerd, had de organisators al eer der hoofdbrekens gekost. Vrijdag middag, toen alle segmenten in Rot terdam gearriveerd waren, kwam er bij de toch al zo druk bezette organisators „We zijn tenslotte maar twee arme jongens, we moe ten veel zelf doen" het bericht binnen dat de douane wel even over invoerrechten wilde praten. De baan zou vanwege de commer ciële doeleinden het lieve som metje van 135.000 op moeten brengen. Ruys en Waardenburg wisten de douaneautoriteiten ech ter te overtuigen van de uitsluitend sportieve doeleinden, waarvoor de ze piste gebruikt zou worden. „We hebben gezegd en dat is ook zo dat er voor ons echt maar heel weinig aan vast zat. Dat heeft hen overtuigd", aldus Charles Ruys, die ook de Londense zesdaagse organi seerde. En daarmee was de zoveel ste moeilijkheid uit de weg ge ruimd. Bijna niets stond de zesdaagse nog in de weg. Op de schuurmachi nes en enkele andere kleine schoon heidsfoutjes na Maar toch sprak Charles Ruys optimistische woorden, gisteravond. De baan was klaar. De renners zou den voor de rest moeten zorgen. „De datum is bepaald geen nadeel. Als er iets goeds geboden wordt ko men de mensen toch wel en ik weet dat de renners er wat voor willen doen. Ik zelf heb ondanks de kracht van het koppel Peter Post- Patrick Sercu een heilig geloof in Leo Duyndam en Elaus Bugdahl en Norbert Seeuws heeft nu toeval lig in Theo Verschueren een goede ploegmaat gekregen. Ik verwacht daar ook wel wat van". Theo Verschueren heeft er in ieder geval zin in. Na zijn over winning in de zesdaagse van Ant werpen heeft de Zeeuwsch-Vlaming niet zo erg veel meer gekoerst. Hij prepareerde zich op de uitdagings wedstrijd tegen Peter Post en daar na hield hij rust. „Tot voor enkele weken. Toen ben ik speciaal gaan trainen voor deze zesdaagse in Rot terdam. Ik vind het namelijk gezel lig om weer onder coureurs te zijn. Ik heb er echt zin in". En dat be tekende volgens Theo Verschueren dat hij gaat „vlammen", wat Peter Post wel niet zo leuk zal vinden. Verschueren was immers in het winterseizoen ongenaakbaar achter de derny. „Keizer" Post „Het is net of ze een stukje aan deze baan hebben gemaakt, hij lijkt zo lang" werd diverse malen verslagen. Post is daar nu weer bang voor. Seeuws is geen onbekende voor Theo Verschueren, die in België steeds met hem rijdt. Voor de on genaakbare Patrick Sercu en Post een lastige opgave, omdat iedereen op een eindzege van dit koppel re kent. Maar daarnaast is er ook nog een ploeg als Lykke-Eugen, die dit g seizoen reeds vijf zesdaagsen ge wonnen heeft. „Het veld is zeer sterk en ik ben er daarom erg te vreden mee. Ik denk dat er zo'n koppel of zeven is dat uiteindelijk om de zege gaat vechten". Daarbij behoren in ieder geval niet Johnny Brouwer „Het is mijn eerste zesdaagse. Ik probeer het maar. Misschien zit er wat aan vast voor mij deze winter" Ver doorn, die nadat hij drie jaar niet gekoerst heeft speciaal voor deze zesdaagse prof is geworden. Voor hem is deze zesdaagse een even grote gok als voor de organisators, die al blij waren toen K.N.W.U.» voorzitter dr. Van Dijk om tien uur het startschot loste PETER POST „Deze baan lijkt zo lang" ORANJE IMPONEERDE NIET (Van onze sportredactie) WARSCHAU. Het Nederlands elftal heeft gisteren in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Polen de eerste officiële interland tussen beide landen niet kunnen imponeren. In het met 30.000 toe schouwers bezette kleine stadion van Legia in Warschau kwamen de Oranjehemden in een zeer matige wedstrijd niet verder dan een doel puntloos gelijk spel. Met deze puntenverdeling kan 'Nederland nog het meest tevreden zijn, want Polen had gedurende het grootste deel van de wedstrijd een groot veldoverwicht. De inzet van de Polen volgend jaar tegenstander van Oranje in de voorronde van het wereld kampioenschap voor landenteams was groter. Polen kreeg betere kansen, maar een afwerker ontbrak bij de gastheren. Wellicht dat Kessler en zijn Poolse collega deze ontmoeting zuiver als „vriendschappelijk" wilden zien, om de werkelijke krachtsverhouding pas volgend jaar voor de veel belang rijkere wedstrijden te bewaren. Kessler smaakte in Warschau in elk geval het genoegen nog een punt over te houden. Dit maakte de pil na de teleurstellende nederlaag tegen de Belgen enkele weken geleden wat minder bitter. De eerste helft was van weinig klasse. Er werd door beide teams zeer matig gespeeld. De Polen had den in deze periode nog het beste van het spel. Hun aanvallen waren iets geraffineerder, werden wat snel ler uitgevoerd en het verrassingsele ment, dat bij deze periode ontbrak was er bij Polen wel. Bij Nederland moest het voornamelijk van Johan Cruyff komen, die zich op het glad de veld in Warschau goed thuis voelde. Zijn passes op de DFC'er Klijnjan werden niet altijd goed begrepen. Klijnjan tippelde wat al te graag in de buitenspelval, die knap door Gmoch en Latocha werd opgezet. Aani'allend ging er bijzon der weinig uit van de Oranjehem den, die kennelijk van bondscoach Kessler de opdracht hadden gekre gen het accent op de verdediging te leggen. Het 4-3-3-systeem voldeed echter niet. De aansluiting van de middenlinie met de voorhoede werd te veel verwaarloosd. Wat dat betreft was er weinig ver- schil tussen het spel van de Oranje- ADVERTENTIE) U kent ze wel. Meer belangstelling voor hun auto dan voor hun vrouw. Weten alles van wegligging en vei lig rijden - en zijn bereid er uren over te praten. Ja, praten! Want als ze aan nieuwe banden toe zijn, dan doet die wegligging er plotseling niet meer toe. "Geef maar wat" zeggen ze. Gek is dat. Dat er automobilisten zijn die alles van auto's afweten maar niet weten op wat voor ban den ze rijden. Zouden het dan toch de betere automobilisten zijn dia met name naar Cinturato radiaai- banden van Pirelli vragen? CINTURATO [voor de man die van BANDEN weet) hemden met dat van de ontmoeting tegen de Belgen enkele weken gele den. Er zat te weinig lijn in het spel van de Nederlandse elf. Alleen de defensie voldeed goed. Tegen de stormlopen van de Polen, die aan zienlijk sneller opereerden hadden Israël, Eijkenbroek, Suurbier en War- nas hun antwoord klaar. Zmyewski, veruit de gevaarlijkste Poolse aan valler voor rust zorgde met rechts buiten Faber voor enkele hachelijke situaties voor het Nederlandse doel. De eerste keer schoof Zmyewski het leer op de rand van buitenspelposi tie door naar de goed meegekomen Jarosik. Op de doellijn kon Israël redding brengen door een corner weg te ge ven. Polen leek vlak voor rust een voorsprong te gaan nemen toen Lubanski de bal scherp voortrok. Een moment van paniek in de Oran je-verdediging deed aanvoerder Eijkenbroek de bal bijna in eigen doel belanden. Nederland kwam in die eerste helft niet verder dan enkele fraaie solo acties van Johan Cruyff, die een dub bele bewaking kreeg. Beide teams deden het rustig aan niet erg naar de zin van het Poolse publ'iek dat guller was met fluitconcerten dan met applaus. Fluitconcerten met na me voor Nederland, dat het werke lijk als een vriendschappelijk duel scheen op te vatten, al was er voor Oranje nog al het een en ander goed te maken na de teleurstellende re sultaten van de laatste interland wedstrijden. Na de hervatting nam het Poolse se overwicht dat ook voor rust al duidelijk tot uiting kwam nog toe. Denya, vervanger van Masczyk, was een versterking in de Poolse voor hoede, die nu meer gaten sloeg in de Oranje-defensie dan in de eerste 45 minuten. Dankzij het voortreffe lijk verdedigen van aanvoerder Hans Eijkenbroek en halfspeler Bennie Muller kwam Nederland enkele ke ren goed weg bij doorbraken van Lubanski voetballer van 't jaar in Polen en Jarosik. Van Beveren moest al zijn talenten tonen bij een keiharde kopbal van Jarosik uit een voorzet van Zwyewski. De Poolse druk bleef aanhouden Nederland, sterk verdedigend spe lend beperkte zich slechts tot en- Doelman Jan van Beveren ligt op de grond tijdens een van de vele Poolse aanvallen. Verder van links naar rechts: Israël, Jarosik, Faber (achtergrond) en Suurbier. kele sporadische uitvallen, meestal geleid door de beweeglijke Cruyff, van wie ook gisteren weer het meeste gtevaar uitging. Na twintig minuten zette Cruyff Oranje bijna op 01, met de grootste moeite kon keeper Kostka de inzet van de Ajacied tot corner verwerken. Veel meer opwin, dends gebeurde er niet in de slot fase. Pijs verving hierin Israël en Phalplatz Swart waarin Oranje meer op balbezit speelde dan aan opbou wend aamvalsspel diacht. Kessl-er be schouwde de 00 uitslag blijkbaar als een eervol resultaat. Toch zal er nog heel wat moeten gebeuren wil Nederland een kans maken zich straks in de voorronden waarin het uitkomt tegen Polen, Bulgarije en Lu xemburg te plaatsen voor de eind strijd. Met spel zoals Oranje dat gisteren demonstreerde komt het er zeker niet. Daarvoor ging er van de Nederlandse elf te weinig positiefs uit. JAUNDE (ANP) De overkoepe lende sportraad van Afrika heeft de Afrikaanse landen, die aankondigden de Olympische Spelen in Mexico te zullen boycotten, aangeraden hun be sluit te herzien nu Zuid-Afrika als nog niet toegelaten wordt. Een beeld uit de vriendschappelijke ontmoeting tussen Polen en Neder land. Suurbier (links) in duel met Jaroskin, (Van een speciale verslaggever) WARSCHAU „U heeft een fan tastische prestatie geleverd", zei am bassadeur mr. Calkoen, toen hij in de kleedkamer van het ouderwetse Le- gia-stadion van Warschau afscheid nam van het Nederlandse elftal. „Ge lijkspelen tegen Polen in Warschau vind ik groots". Lang niet alle Nederlanders die op de eerste mei de vriendschappelijke ontmoeting in de Poolse hoofdstad bijwoonden zullen die mening volle dig delen. George Kessler onder schreef de woorden van de sportieve diplomaat geheel. „Ik neem die uit spraak graag over", zei hij nadat hij had aangekondigd dat voortaan na een tiental minuten na afloop van de wedstrijd de deur van de kleedkamer zal opengaan voor de vertegenwoor digers van de pers. „De organisatie van onze verdediging was opvallend goed. In de eerste helft zijn we in taktisch opzicht geslaagd. In de twee de helft minder". De bondscoach was daarover niet al te teleurgesteld. „Dat is logisch. Onze tegenstanders waren als ploeg sterker en er werd te veel van de conditie van onze spelers ge- eist. Daarom heb ik Sjaak Swart ver vangen door Pahlplatz. De bedoeling was de bal langer in bezit te houden en daardoor de verdedigers te ont lasten. Gedeeltelijk is dat gelukt". Bij herhaling benadrukte Kessler dat slechts een intensivering van trai ning en oefenwedstrijden het Neder landse elftal tot een sterker combina tie kan maken. „Deze wedstrijd heeft het aangetoond", betoogde hij, „we moeten vaker samen spelen om tot een hechte ploeg te kunnen komen. De jongens hebben er recht op. Het vinden van elkaar in de combinatie Het te wensen over. Maar het Neder landse elftal heeft een hart. Dat heeft deze wedstrijd ook aangetoond. Al waren we aanvallend en opbouwend te zwak, de mogelijkheden zijn er". Met gematigd optimisme en uit zijn woorden zou enkele malen kun nen worden opgemaakt, dat die term te zwak was ziet Kessler de wed strijdenreeks voor de voorronden van het wereldkampioenschap 1970 tege moet. „Tegen elk land in onze groep hebben ze een kans. De voorberei dingen zijn onvoldoende en niet ge lijk aan die bij de Oostbloklanden", zei hij, „ze groeien echter toe naar een explosie die moet komen als ze in september voor het wereldkam pioenschap tegen Luxemburg spelen. Die zal er komen. Daarvan ben ik nu overtuigd". Beugels in de bloemen na zijn fraaie zege. FRANKFURT (ANP) De 22- jarige Eddy Beugels heeft de belang rijkste wielerwedstrijd voor profs in West-Duitsland, „Rund om den Hen- ninger Turm", gewonnen. Hij had aan het eind van de 230 kilometer lange rit met start en finish in Frankfurt een voorsprong van enkele tiental len meters op een achtervolgende groep van zes renners, van wie de snelle Belg Valeer van Sweefelt de sprintzege voor zich opeiste vóór zijn landgenoot Herman van Springel en Wim Schepers. Beugels ontsnapte halverwege de koers met Gerard Vianen, de Belg Willy Bockland en de Fransman Jean Marie Leblanc uit het peloton. Via nen en Leblanc konden het tempo niet volhouden, dat Beugels bepaalde. In de slotfase kon ook Bockland de Limburger niet meer volgen. De uitslag luidt: 1 Beugels (Ned.) 230 km in 6.09.16; 2 Van Sweefelt (Belg.) op 5 sec.; 3 Van Springel (Belg) z.t.; 4 Schepers (Ned.) z.t.; 5 Seis (Belg.) z.t.; 6 Huysmans (Belg) z.t.; 7 Planckaert (Belg.) op 45 sec.; 8 Zimmermann (W.-Dld.) z.t.; 9 Van Rijckeghem (Belg.) z.t.; 10 Bolley (Fr.) z.t. BENIDORM (ANP) De West duitser Wilfrled Peffgen heeft giste ren de zevende etappe van de wieler ronde van Spanje gewonnen. De rit voerde van Valencia naar Benidorm over een afstand van 144 kilometer. Rudi Altig behoudt de leiderstrui. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1 Peffgen (W.-Dld.) 3.45.26 (m. bon. 3.44.46), 2 Momene (Sp.) z.t. (m. bon. 3.45.06), 3 Canet (Sp.), 4 Etter (Fr.), 5 Farisatto (It.) z.t, 6 Den Hartog (Ned.) z.t., 7 Janssen (Ned.) 3.45.32. Vervolgens het gehele pelo ton in dezelfde tijd als Janssen. Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1 Altig (Did.) 24.59.04, 2 Wright (GB) op 26 sec., 3 Janssen (Ned.) op 41 sec., 4 Mo mene (Sp.) op 46 sec., 5 De Pra (It.) op 55 sec., 6 Van de Kerkhove (Belg.) op 1.15, 7 Guerra (It.) op 1.16, 8 Aimar (Fr.) op 1.24, 9 Lopez Rodri- quez (Sp.) op 1.28, 10 Errandonea (Sp.) op 1.29, 23 ex aequo: Weckx (Belg.) en Den Hartog (Ned.) op 1.40. O VERDUN (ANP) De Fransman Gervason heeft de negende etappe van het Circuit des Mines, een rit over 115 kilometer van Longwy naar Verdun, gewonnen. Gervason had een voorsprong van vijf seconden op een groep renners, van wie Schrauwen derde werd en Jansen zevende. Den Hertog kwam 22 seconden na de win naar binnen. Hij behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de negende etappe luidt: 1 Gervason (Fr.) 3.21.50 (met bonificatie 3.21.20); 2 Noo (Fr.) 3.21.55; 3 Schrauwen (Ned.) z.t.; 4 Martinez (Fr.) z.t.; 5 Jankoski (Fr.) z.t.; 7 Jansen (Ned.) z.t.; 25 Den Her tog (Ned.) 3.22.12. VOETBAL Feijenoord heeft in Rotterdam de vriendschappelijke wedstrijd tegen de zaterdagclub Zwart Wit '28 met 1-0 gewonnen Boskamp scoorde vlak voor de rust. Bij Feijenoord speelde Theo Laseroms, die vorig seizoen in de Verenigde Staten voor Pittsburgh Phantoms uitkwam, voor het eerst mee. MILAAN (ANP) In het Milaan- se San Siro-stadion hebben gisteren 85.000 Italianen een zege met 20 kunnen bejubelen van hun favorite club AC Milan op Bayern München, bekerhouder van het toernooi voor bekerwinnaars. De 5000 Duitse sup porters, die van roodwitte vlaggen, koebellen en toeters waren voorzien, dropen af met de wetenschap, dat de tweede halve finale wedstrijd op 8 mei voor Bayern zeer moeilijk gaat worden. De ploegen begonnen in een hoog tempo. AC Milan was wat meer in de aanval, maar de Duitsers trok ken zeven spelers voor doelman Maler samen en de Italiaanse spits- spelers waren vooralsnog niet bij machte openingen te creëren. Bij de rust was nog niet gescoord. De doelpunten kwamen op naam van Sormani (51e minuut) en Prati (73e minuut). SV Hamburg heeft door een 3-2 zege op Cardiff City de eindstrijd van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars bereikt. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen in Hamburg was in een gelijk spel 1-1 geëindigd. Het scoreverloop van de ontmoeting in Cardiff was als volgt: 11 Dean 0-1, 16 Honig 1-1, 57 Seeler 1-2, 80 Harris 2-2, 90 Honig 2-3. FC Dundee heeft op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de halve fi nales van het toernooi om de Jaar- beursstedenbeker gelijkgespeeld met 1-1 tegen Leeds United. Oostenrijk heeft gisteren in Linz gelijk gespeeld met 11 tegen Roe menië. De Roemenen namen reeds na acht minuten de leiding door Cal- lo, de gelijkmaker viel pas zes minu ten voor tijd door Siber. b Het Italiaanse amateurelftal heeft in Belluno gelijk gespeeld tegen West- Duitsland. De 3.000 toeschouwers za gen geen doelpunten. (ADVERTENTIE) (Van onze sportcorrespondent) BERGEN OP ZOOM De atletiekvereniging Spado organiseert op zondag 5 mei op sportpark Rozenoord te Bergen op Zoom internationale baanwedstrijden. Spado is er in geslaagd om het neusje van de zalm naar Bergen op Zoom te krijgen, want onder de meer dan 300 deel nemers Allen A-B-klassers bevinden zich vele kampioenen. Bij het nummer 100 meter heren wordt het een spannende strijd tussen Steenbergse Ad. de Jong en zijn grote rivaal Wim Blom; beide lopers hebben 10,3 seconden op hun naam staan. Op de 800 meter duelleren de Nederlandse kampioen H. Scharn en zijn Belgische collega A. Boonen. Boonen heeft een 800 metertijd van 1 minuut 49 seconden op zijnconto. Favoriet op de 3000 meter is de Belg A. Poortman; zijn beste tijd 8 min. 22 sec. Op de 1500 meter komt aan start Bergen op zoomse Henk Snepvangers, reeds zeven maal Nederlands kampioen op de 1500 meter en tevens recordhouder. at SP ?e "^gebreide deelnemerslijst staan ook vermeld Mia Gommers, Nederlands crosskampioene en wereldrecordhoudster op de 1500 me ter; Er. de Noorlander, kampioen op de 110 meter horden; de beide crosskampioenen Gijs de Bode en Egbert Nijstadt en de snelste 800 meter loopster Uja Laman. Ook Piet van de Kruk, Nederlands kampioen kogelstoten is van de partij. Een grote KNAU-delegatie komt naar Hergen op Zoom om bij deze eerste „grote" baanwedstrijden aanwe zig te zijn M1 mm llilB Ipl GORDIJNSTOFFEN TAPIJT

de Stem | 1968 | | pagina 7