1 J ungalow ïwfonds Kleurig vertoon bij opening jachthaven Kamperland Jarige man, blije man, Bambasman! Méér viess. Balletjes» Kip. En krachtige, echte bouillon. Voor hetzelfde geld een betere soep. Be Nieuwe Soep: TêB OP 24 MEI jBUjfwyiMj Even uitblazen mevrouw altijd 'n verfrissende verrassing. 0 chtverontreiniging avuüi'iisIüiiI; b|j hiijVt Teb.voor een goed figuur. Want praktisch zonder calorieën. NEPTUNUS Consumentenbond 15 jaar Bed dat meegroeit Eetuurwerkje voor snelle schrokkers Zwarte biezen op witte fonds BEGIN Botsing in Rilland-Batli Omzet „Dow" 383 miljoen dollar 99,983 ha ingezaaid Grotere garantie voor suikeroogst Bambus 2-in- shave lotion Arrestanten Molotov cocktail vrijgelaten garantie. Honig is de maker. Dat garandeert een échte krachtige soep. Niet goed? Geld terug! Honig Consumenten Service. Koog aan de Zaan. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 MEI 1968 arenorganisatie In personeel», genheden. yoorstel van G.S. tot deelne. n de gemeenschappelijke re. inzake de bestrijding van <)B rontreiniging ontmoet bezwa. j de raad. Men is het niet et de kostenverdeling. Er is laximumbedrag voor de ge. n genoemd, zoals dat voor de :ie wel het geval is, waar. bijdrage wordt berekend. jdrage door de gemeente is ook nkelijk van 't aantal gemeen, t tot de regeling toetreedt en lien is er de vraag, of en in mate bedrijven zullen bijdra. e raad is verder van mening bij de kostenverdeling onder' dient gemaakt te worden tus- lustrie- en agrarische gemeen- larom is de raad voorlopig nog ïreid de regeling te aanvaar- lals die wordt voorgesteld, lotte wordt nog besloten een tje grond, ter grootte van on- 24 m2 aan de heer Iz. Ver- i uit Waterlandkerkje te ver. die dit stukje grond aan zijn toevoegen. (ADVERTENTIE) sclusiefblijetijdsjaponnen, end charmant, pn strandjurk met ide tas. Blauw of oranje. S. S. M. 50.» (incl. tas), ipjapon met speciale werking. Gevoerd. In rood, geel, blauw Mt: S.M.L. 79.50 snbij: Ice - of halen bij één kstr. 27-33; Breda, igstr. 11; Haarlem, lam, Keerweer2i; it, Oudkerkhof 32. vbungalowaan de van Middelho ven. Overtuig u van de ruimte en it geheel nieuwe type. Geopend m van 19.00-21.00 uur en op 4 ypen bungalows kunnen in de Vlaanderen op korte termijn voor ns uitvoerige inlichtingen door én. NEDERLANDSE GEMEENTE* TêB GEDEP.MERK tan produkt van Tho Coca-Cola Company DE GRIEKSE oud-minister George Rallis, die dinsdag in een verklaring kritiek had geleverd op het door de militairen gesteunde bewind en had aangedrongen op de terugkeer van koning Constantijn, is onder huisar rest gesteld. (Van een onzer verslaggevers) KAMPERLAND. De opening van de nieuwe jachthaven van Kamperland zal met feestelijk en kleurig vertoon plaatsvinden. Zo als gemeld, wordt deze nieuwe jachthaven op 24 mei a.s. officieel in gebruik genomen, waarbij de openingsceremonie zal worden verricht door de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. De watersportvereniging „Noord Beveland" zal bij deze gelegenheid voor het eerst in het openbaar op treden. Het bestuur heeft een aan trekkelijk programma samenge steld, waarvoor de medewerking van bevriende watersportverenigin gen is ingeroepen. De openingsceremonie zal bestaan uit het binnenvaren van de „Zuid- vliet", de voormalige veerboot van Kamperland, welk schip escorte krijgt van een twintigtal motorsche pen- Het is de bedoeling, dat op het moment dat de „Zuidvliet" binnen loopt, zoveel mogelijk schepen in de jachthaven liggen. Zaterdag 25 mei komt Neptunus de jachthaven inwijden. De water sportvereniging „Noord Beveland" heeft een vaarschema voor de deel nemende watersporters opgesteld, dat culmineert in een massaal bin nenvaren van een jachtvloot in de haven van Kamperland, op zater dagmiddag circa 2 uur. Behalve de 35 schepen die tot de vloot van „Noord Beveland" beho ren, zullen er platbodems, zeezei- Het meinummer van de Consumen tengids staat in het teken van het vijftienjarig bestaan van de Neder landse Consumentenbond. In een historisch getinte inleiding wordt ge memoreerd wat er sinds 1953 zoal veranderd is. Hoezeer het onderzoek werk is toegenomen, wordt met dui delijke cijfers geïllustreerd. Zo werd in 1959 een derde van de hele jaargang door vergelijkend kwa liteitsonderzoek in beslag genomen; in 1967 werden in die onderzoekingen vijfhonderd merkartikelen genoemd, tegen ruim 2500 in de hele periode van vijftien jaar. Behalve het werk waarvan de re sultaten hun weerslag hebben in de Consumentengids, nam ook het werk achter de schermen advies en in formatie aan individuele leden de laatste tijd sterk toe. In 1967 werd op meer dan zestienduizend vragen geantwoord. Baby's horen in de weg. Is het kind tegen een jaar oud, dan gaat de wieg naar de zolder tenzij er inmiddels weer een wereldburger is verschenen of op stapel staat en krijgt Jantje of Ansje een kinder bed. Maar ook daar groeit het kind vrij snel uit. Na een paar jaar is een groter model nodig, totdat het kind als tiener in een „groot" bed van zijn nachtrust kan gaan genie ten. Kan het niet anders? Aldus vroeg zich een ondernemend man af, en hij biedt thans de ouders van klein en groot een bed aan, dat meegroeit. Het kan in eerste instantie als wieg worden gebruikt. Door enige hand grepen is deze wieg om te toveren in een lagere en langere verblijfplaats voor de kleuter. Vervolgens kunnen er delen tussen worden geplaatst al naar gelang van de behoefte. Eén bed dus van de wieg tot neen, met tot het graf, maar wel tot de volwassenheid! Sommige mensen eten langzaam, an deren vlug. Er zijn er, die de maaltijd in een zodanig tempo verwerken, dat men meer van verslinden dan van eten kan spreken. De nadelen van een zodanig voedingspatroon zijn evi dent en laten zich dan ook, nadat de ze methode van voedselopname enige jaren is gevolgd, meestal geducht ge voelen in de vorm van ongesteldhe den en erger van de spijsverterings organen. 6 Goed kauwen is er niet bij en het snelle op nemen van voedsel is ook om andere redenen niet bevorderlijk voor een goede vertering. Een Deen se arts heeft zich gespecialiseerd in dit euvel. Om de al te snelle eter te nelpen heeft hij een uurwerk ontwor pen dat, aangezet, door een kleuren schema de eter tracht te bewegen, een normaal tempo aan te houden. De eer ste tien minuten - geel gekleurd op deze wekker zijn bestemd voor de soep of het hapje vooraf. Dan volgen JJ minuten pauze, aangegeven door een wit vlak. De „patiënt" mag dan wei intussen een glas wijn drinken maar niet eten. Voor het hoofdgerecht is 25 minuten uitgetrokken in rood. Opnieuw volgt een pauze van vijf minuten, rien minuten worden besteed aan net nagerecht (groene zone). En dan moet de patiënt nog vijf minuten rus tig blijven zitten., alvorens weer naar zijn werkzaamheden of liefhebberijen te hollen. Dat Is óók goed voor de spijsvertering, weet u. Op het ogenblik zijn biezen in af stekende kleur langs en op allerlei kledingstukken mogelijk en zelfs wenselijk als je in de mode wil zijn. Voor de modemakers is het een sport zelfs in biezen variaties te bedenken, „Kom, ik appliqueer een zwart suède biesje op een beige suède hand schoen", zei de accessoire-ontwerper van Dior. Al doende zag hij in ge dachte madames slanke pols waar aan zij haar horloge draagt. Daarom knipte hij de bles in de vorm van een fors herenhorloge, sneed het midden eruit (en ook uit de hand schoen) waarna het madame moge lijk bleef voortdurend het oog op de tijd te houden. Voor het even wicht kreeg de andere handschoen een blind uurwerk opgenaaid. De hoedenontwerper Jean Barthet doet in vindingrijkheid niet onder voor Dior. Hij maakt een nauwslui tend hoedje van vuurrode wollen stof dat eenvoudig smeekte om een bies van marine ripslint, waarom recht toe rechtaan als het ook anders kan? Jean naaide het lint in de vorm van een bril aan het hoedje vast. Iers, motorkruisers en allerlei klei nere boten te zien zijn. De schepen die aan het program ma meewerken, verzamelen zich op zaterdag om 12 uur in Veere. De nadering van de pleziervloot via „De Haringvreter" belooft een mag nifieke aanblik op te leveren. Dezelfde zaterdagmiddag zullen er demonstraties worden gegeven, o.a. van het admiraalzeilen. 's Avonds zal er waarschijnlijk een watersport bal voor de deelnemers worden ge houden. Met de ingebruikneming van de nieuwe jachthaven, die ligplaats biedt aan 220 scheepjes, beleeft de recreatie in het zuidwesten van Noord-Beveland zijn eigenlijke „start". De jachthaven vormt de eerste fase van een serie grootscheepse projecten voor de recreatie te wa ter, die gevolgd worden door niet minder grote projecten voor de so ciale recreatie. Tot deze laatste ca tegorie behoren twee bungalowpar ken, waarvan de opzet zich al be gint af te tekenen. De jachthaven begint al een aar dige accommodatie te krijgen. De gemeente heeft een helling met een giek laten bouwen; er staat een jachtwerfje met reparatieloods; men vindt er een zeilmakerij en het res taurant onmisbaar attribuut is nagenoeg voltooid. In de toekomst zal er ook logiesgelegenheid zijn. Op het nieuw aangelegde parkeerter rein is plaats voor honderd auto's. Voor het zomerseizoen aanbreekt zal er een benzinestation bij de haven worden gevestigd. Met de aanleg van de jachthaven was een bedrag van f 750.000 ge moeid, waarvan tweederde door het rijk werd gesubsidieerd- De gemeen te heeft de exploitatie in handen. De gemeente Wissenkerke, waar toe Kamperland behoort, doet ai sinds enkele jaren aardig mee in de recreatie in Zeeland. Het aantal overnachtingen kwam vorig jaar bo ven de driehonderdduizend uit, welk aantal bijna driemaal zo groot is als dat van het seizoen 1964. Er wordt een nog sterkere groei verwacht. Een symptoom vormt het aantal aanvragen voor een ligplaats in de haven van Kamperland. De haven meester noteerde in de eerste maan den van dit jaar driemaal zoveel aanvragen als in 1967 het geval was, toen de haven nog geen bekendheid genoot. Op de kruising Mairestraat-Hoofd- weg reden een personenauto, be stuurd door A. J. v. B. uit Amster dam en een bromfiets, bestuurd door P. F. P., uit Rilland, op elkaar. Oorzaak was dat de personenauto, die uit de Mairestraat kwam, geen voorrang verleende aan de bromfiets, die over de Hoofdweg naderde. De bromfiets werd vernield, de auto liep lichte materiële schade op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van onze correspondent) MIDLAND (V.S.) „Dow" heeft in het eerste kwartaal van 1968 een omzet bereikt van 383,3 miljoen dol lar en een nettowinst van 32,4 mil joen dollar of 1,08 dollar per aan deel. Over dezelfde periode van 1967 bedroeg de omzet 331,3 miljoen dol lar en de nettowinst 30,8 miljoen dol lar of 1,03 dollar per aandeel. Bovenstaande cijfers zijn door de directie van The Dow Chemical Com. pany in Midland, Verenigde Staten, bekendgemaakt. Dow verklaart dat een deel van deze stijgingen, t.w. 34 miljoen dol lar van de omzet en 1,5 miljoen dol lar van de winst, een gevolg is van de consolidatie in 1967 van activitei ten 'van bedrijven waarin kort gele den meerderheidsbelangen werden verworven. Er is niet voorzien in een mogelij ke verhoging - met terugwerkende kracht - van de belastingen voor 1968 in de Verenigde Staten. Bedrijven die voor de eerste maal in het kwartaaloverzicht van Dow worden genoemd zijn: Lepetit, Italië; Dow-Unquinesa, Spanje; Bio-Seience Laboratories, Los Angeles; CSRC- Dow Pty. ltd., Australië; Distrene Ltd., Engeland; Laboratories Indu- striales Farmaceuticos Ecuatorianos, Ecuador; La Domincia en Dow Qui- mica Mexicana, beiden in Mexico. AMSTERDAM (ANP) Hoewel het effect van de inwerkingtreding van de EEG-suikerregeling nog niet volledig valt te overzien, kan wel reeds worden geconstateerd dat het Nederlandse basisquotum voor de eerstkomende jaren een iets grotere garantie inhoudt dat het oude Ne derlandse systeem, zo meldt het ver slag van de n.v. Centrale Suiker Maatschappij (C.S.M.) over het per 30 september 1967 geëindigde boek jaar 1966-'67. De gegarandeerde hoeveelheid ge durende de EEG-overgangsrege- ling is 575.000 ton (1 juli 1967 1 juli 1968). Het definitieve basisquo tum in de EEG zal per 1 juli 1968 550 000 ton bedragen. Het saldo ex ploitatierekening is in 1966-'67 geste gen tot f 15,8 min. (f 14,2 min.). Na afschrijving en betaalde interest resteert een hoger winstsaldo en wel van f 3,1 min. (f 2,9 min.) Zoals bekend wordt voorgesteld het divi dend van 16 pet. of f 48 per aan deel te verhogen tot 18 pet. of f 54,- per aandeel. Voor de oogst 1967 wer den in ons land 99.983 ha bieten uit gezaaid (1966: 91.949 ha.) Deze uit breiding van ca. 10 pet. was deels te danken aan de relatief gunstige bietenprijs. Als gevolg van het bijzonder gun stige weer in de zomer van 1967, is er een recordoogst gegroeid van ca. 5,2 miljoen ton. De suikerproduktie bedroeg ca. 695.000 ton, d.i- de hoog ste suikerproduktie die ooit in Neder land werd behaald en bijna 120.000 ton meer dan het garantiequotum voor het EEG-overgangsjaar. De fa- bricagemarge in de EEG-suikerre geling zal krapper zijn dan de laatste jaren in het Nederlandse systeem het geval was. Voor de suikerindu strie is derhalve een kostenbespa ring geboden. De Nederlandse bietenteler heeft gemiddeld slechts 2 ha tot zijn be schikking. In de grote buitenlandse teeltgebieden (vnl. Noord-Frankrijk en België) ligt de gemiddelde opper vlakte zeker tweemaal zo hoog als in Nederland. Dit werkt bedrijfseco nomisch gezien ten nadele van de Ne derlandse telers. Het gezinsverbruik van suiker gaf een verdere daling te zien. Het totale suikerverbruik is desondanks gestegen. (ADVERTENTIE) Nu met GRATIS handige verstuiver (waarde f 3,25) Idee voor cadeau v.a. f5.95. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Mr. K.M.A. Thjjssen, officier van justitie in Breda heeft twee van de drie Bredanaars die vrij dag en zaterdag waren gearresteerd in verband met het werpen van een molotov-cocktail gistermorgen vrij gelaten. Ze hebben bekend in de nacht van 22 op 23 april voor het station in Breda een brandbom gegooid te heb ben in een bestelauto van „De Tele graaf". De 22-jarige kunstenaar W.F. de werper van de fles met benzine is nog niet vrijgelaten. Mr- Thijs- sen kon in verband met het feit dat het vooronderzoek niet is afgeslo ten, niet zeggen wat het trio ten las te zal worden gelegd. De officier van justitie deelde voorts mee dat enige snelheid zal worden betracht bij het verdere afhandelen van deze zaak.

de Stem | 1968 | | pagina 5