Bisdombladen gaan samen r orénoto Kom kijken naar een uniek nieuw type bungalow "Clematis" Tê Zeeuwse jaarbeurs gaat maandag 6 mei open Waterlandkerkje niet achter voorstel G.S. (BiyfW TëB J Te veel toeschouwers bij Duiifermline-Celtic Avuarii si: bijblijft Naam „Onderweg" verdwijnt Vliegtocht boven Deltawerken voor gehandicapte jeugd Zestien mensen in ziekenhuis Veel exposanten uit diverse branches SHOW NON-STOP Delmotte nog op de eerste plaats Gemeenschappelijke regeling bestrijding luchtverontreiniging Luchtverontreiniging I f f J Deze blijetijdskleding en gratis gids kunt u ook bestellen bij: Prénatal Postservice, Postbus 2051, A'dam. EEN ERVAREN HEFTRUCK- CHAUFFEUR M. den Doelder Teb, voor een got figuur. Want praktisch zonder calorieën. Consumentenbond Bed dat meegro Eetuurwerkje vo snelle schrokker DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 MEI 1968 BREDA Binnen afzienbare tijd streefdatum 1 juni zal er een concentratie tot stand komen van de bisdommenbladen van Breda, Den Bosch en Roermond. Dat betekent dus één diocesaan weekblad voor de provincies Zeeland, Noord-Brabant, Limburg en een deel van Gelderland. Gemeten naar de oplage van de drie thans verschijnende bladen zal het nieuwe blad een oplage bereiken van circa 100.000 exemplaren. De naam zal luiden ..Bisdomblad" onder welke naam tot nu toe het blad van het Bossche diocees ver schijnt. De namen van het Bredase blad „Onderweg" en van het Lim burgse „Credo" komen dus te ver vallen. Behalve een aantal algeme ne redactionele pagina's zal de nieuwe uitgave drie speciale pagi na's bevatten, die per bisdom ver schillend zijn. Voor wat het Bredase betreft blijft de perschef van het bisdom, de heer Frans Oudejans, voor die drie pagina's verantwoor delijk. tevens zal hij de-1 uitmaken van de kernredactie van de nieuwe uitgave, waarin voorts zitting zul len hebben hoofdredacteur Van Kem pen van „Credo" en T. Dorenbosch, redactiesecretaris van het Bossche Bisdomblad, alsmede de drie pries ters H. Beek, thans hoofdredacteur van het Bossche Bisdomblad, J. Beex en J. Dukker o.f.m. Als deze concentratie van bladen een feit zal zijn, zullen er in ons land nog twee bisdombladen ver schijnen. Naast de uitgave van de drie zuidelijke bisdommen is er na melijk nog een weekblad in de bis dommen Rotterdam en Haarlem, voortgekomen uit het Haarlemse dio cesane blad .,Surcum Corda". In het grootste deel van het bisdom Rotter dam heeft dat blad sinds enige maanden de naam „Onderweg" aan- DEN HAAG (ANP) De in 1956 opgerichte stichting „Vreugde voor gebrekkige jeugd" heeft voor gehan dicapte kinderen een drietal vluch ten georganiseerd boven de Delta werken. Met medewerking van de Koninklij ke Luchtmacht (8 mei Ypenburg), Martins Air Charter (12 mei Schip hol) en de NLM (19 mei Schiphol) zullen respectievelijk 27, 32 en 25 kinderen in staat worden gesteld van uit de lucht te zien hoe de Delta werken vorderen. Een medewerker van het ministerie van Verkeer en Waterstaat zal de kinderen vertellen waarom en hoe dit werk wordt ver richt. De deelnemende kinderen zijn aan gewezen door het Zeehospitum Kijk duin, de Haagse Mytylschool, de Bond ter Bevordering van de Belangen van Spastici (BOSK), het Haags Mytyl- Vormingscentrum en het Revalida tiecentrum Delft en Omstreken. Het is voor de eerste maal dat „Vreugd voor Gebrekkige Jeugd" dergelijke vliegtochtjes voor de ge handicapte kinderen organiseert. Tot nu toe trachtte men de kinderen uit hun isolement te halen door bus- en boottochtjes te organiseren of hen in de gelegenheid te stellen naar in terlandvoetbal- en hockeywedstrij den te gaan kijken. Particulieren dragen hun steentje bij door de gehandicapte kinderen per auto naar het vertrekpunt te brengen en de kinderen na de vliegtocht weer thuis af te leveren. genomen. De bisdommen Utrecht en ?rfiin®en h^ben geen blad Tnwor, maanden L een vorm' 6nige SneT Ge worden 'nadat 'besfoten wT^nle't langer de dekenale kerkberichten in op te nemen. DUNFERMLINE (ANP) Zes tien toeschouwers moesten naar ziekenhuizen worden vervoerd en dertig anderen konden na een medische behandeling met be trekkelijk lichte verwondingen naar huis gaan, nadat gister avond enkele duizenden toe schouwers een hek hadden ge forceerd van het stadion in de Schotse stad Dunfermline Het stadion was al propvol met toeschouwers, hoewel de wed strijd van geen enkel belang was. Celtic, de tegenstander van Dun fermline, was zaterdag al kam pioen geworden doordat Glasgow Rangers, de enige concurrent, zijn laatste wedstrijd van Aber deen verloor. Maar het was een prestigeduel nu de ploeg uit Dunfermline, een plaatsje op ruim zestig kilometer ten noord oosten van Glasgow, zaterdag de Schotse beker had gewonnen. De meeste toeschouwers raak ten gewond doordat steunhekken in de tribunes bezweken onder de druk, die van achteren werd uitgeoefend door de „zwarte" toeschouwers, die het stadion wa ren binnengekomen nadat zij een buitenhek hadden geforceerd. De meesten van de gewonden, die in ziekenhuizen werden opge nomen, hebben gebroken armen of benen. De wedstrijd tussen Dunferm line en Celtic werd twee keer onderbroken door de incidenten op de tribunes. Al na acht minu ten lag de wedstrijd voor acht minuten stil en in de twintigste minuut verdwenen de spelers weer van het veld, nu voor ne gen minuten, nadat er moeilijk heden op de tribunes waren ont staan. Celtic besloot zijn seizoen met een overwinning van 2-1 op Dun fermline. VOETBAL. Saint Etiénne, dat op de eerste plaats staat van de Franse eerste divisie, heeft zich in Bor deaux geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Franse voetbalbeker, door met 21 van tweede divisieclub Angouleme te (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De tweede Zeeuwse Jaarbeurs, die zijn tenten opslaat op het terrein aan de Achter de Houttuinen, achter de Kloveniers doelen in Middelburg zal maandag 6 mei door de burgemeester van Mid delburg, mr. J. Drijber, worden ge opend. De tentoonstelling, waaraan door een groot aantal exposanten uit verschillende branches wordt deel genomen, duurt tot 11 mei. Aan de officiële opening gaat een muzikale wandeling door het Middel burgs muziekkorps door de stad voor af. Fanfares, die om kwart voor zeven staan opgesteld voor de ingang van de Kloveniersdoelen, zullen de komst van de burgemeester aankondigen. Na een begroeting door de beurs- directie en de commissie van toezicht zal door de heer R. Gütlich, een dei- directeuren, een welkomstwoord worden uitgesproken. Nadat ook de burgemeester het woord zal hebben gevoerd, volgt een rondgang door de genodigden langs de stands. Om acht uur volgt een modeshow im de zogenaamde modehal. De eerste avond worden voorts demonstraties gehouden op het thema „modern huishouden" zoals bakdemonstraties, muziek- en meubelshows, er zijn nieuwe keukeninrichtingen te zien evenals nieuwigheden op het gebied van vakantie, tuin, horeca, voeding, verlichting, Doe-het-zelf, sport, tech niek, automatisering, financiering, woningbouw, cosmetica, delicatessen, vervoersmiddelen. Ook maakt het ministerie van defensie propaganda voor het vak van technisch specialist terwijl het Wielercomilté Middelburg home-trainerwedsitrij den organiseert. Dinsdag 7 mei gaan de poorten van de tentoonstelling 's middags om twee uur weer open. Tot elf uur des avonds vinden er doorlopende huis- houdshows en industriële en techni sche demonstraties plaats. Verder worden om drie, achit en negen uur modeshows met volledig programma gehouden. Woensdag geldt hetzelfde program ma terwijl donderdag 9 mei de beurs 's morgens als om tien uur opengaat. Het programma is dan non-stop tot 's avonds elf uur. Ook die dag zijn er modeshows om drie, acht en negen uur. Vrijdag is het programma weer als dinsdag terwijl zaterdag 11 mei de toegang mogelijk is van 's mor gens tien uur tot 's avonds tien uur. FAMILIE-BERICHTEN (uit andere bladen) Ovrleden: W. Mul ler, 46 jr. ev. M. P. Mul- ler-Houtekamer, te Wol- faartsdijk, 27 april 1968; J. C. C. Welleman, 74 jr. ev. J. H. Welleman-van Ham. te Vlissingen, 27 april 1968; A. Abrahamse-de Ridder, 74 jr. te Koudekerke, 30 april 1968; J. van Rooijgn, 75 jr. wv. E. van Rooijen- Koets; M. J. L. Balast, 84 jr. te Vlissingen, 28 april 1968; P. van der Meer, 87 jr. ev. L. B. van der Meer-, Berwald. te Vlissingen, 29 april 1968; M. M. Roth- Geldof, 88 jr. wv P. Roth. te Koudekerke, 29 april 1968; M. A. Geleijn-Klijn- zoon, 93 jr. wv. J, F. Ge le ij n, te Vlissingen, 29 april 1968. (Van onze sportredactie) GOES Bij de verkiezing van de voetballer (s), scheidsrechter en club van het seizoen, georganiseerd door 't weekblad Voetbal Internatio nal in samenwerking met de VARA, staat Delmotte van Middelburg bij de amateurs nog steeds stevig op de eerste plaats. Mel van DCG heeft Groener (DOS '19) van de tweede plaats verdron gen. Bij de profvoetballers voert Cruyff de ranglijst aan. Van Beve- ren blijft hem goed volgen. Van de clubs geniet Ajax verreweg de mees te populariteit, terwijl bij de scheidsrechters Roomer tot nu toe de meeste stemmen kreeg. De einduit slag van deze verkiezing zal op 10 mei bekend zijn. (Van onze correspondente) WATERLANDKERKJE Tijdens de raadsvergadering, voorgezeten door wnd. burgemeester C. J- Bron, wegens ziekte van burgemeester M. J. Verbrugge, deelt de voorzitter mee dat het herstraten van een gedeelte van de kom van de gemeente en de verbouwing van het dorpshuis aan besteed zijn. Op het dorpshuis komt een nieuw dak en het interieur wordt verbeterd door het aanbren gen van een nieuw plafond en nieu we verlichting. De voorzitter memoreert de goe de prestaties van de plaatselijke E. H.B.O., nl. Ie in het kampioenschap van West-Zeeuwsch-Vlaanderen en daarna een 2e prijs bij het kampi oenschap van Zeeland. Dokter Lie- vens uit IJzendijke en zuster Bur ger van het Groene Kruis te Schoon- dijke hebben als docenten eer met hun werk behaald. De begrotingen 1967 en 1968 wor den, gewone en kapitaaldienst gewij zigd. De Intercommunale IZA-rege- ling Zeeland, inzake verzekering ziektekosten gemeenteambtenaren wordt met enkele wijzigingen in haar geheel opnieuw vastgesteld. Er worden twee nieuwe onbezol digde ambtenaren van de burgerlij ke stand benoemd, nl. mej. R. E. Boerjan, adjunct-commies ter secre tarie, en de heer C- J. Bron. Op hun verzoek worden als zodanig eervol ontslagen de heren J. C. van de Walle en J. Robijn. Aan b. en w. wordt machtiging verleend om aan het architectenbu reau Rothuizen en Van 't Hooft te Goes opdracht te geven tot het ma ken van een plan voor uitbreiding van het terrein in het bestemmings plan ten behoeve van vestiging van bedrijven, e.d. Dat terrein ligt langs de Ketelaarstraat tegenover het reeds in het bestemmingsplan opge nomen industrieterrein. B. en w. hebben aanleiding ge vonden een verordening voor te stel len regelende het verlenen van op tie op bouwgrond in de gemeente, Het college krijgt dan, onder be paalde voorwaarden, het recht die optie te verlenen aan verzoekers. De desbetreffende ontwerp-verordening wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Er wordt een nieuwe instructie voor de gemeente-ontvanger vastge steld, omdat de bestaande verorde ning verouderd is. Het algemeen Ambtenarenreglement wordt gewij zigd betreffende het overleg met de ambtenarenorganisatie in personeel]J aangelegenheden. Het voorstel van G.S. tot deelne.1 ming In de gemeenschappelijke re.j geling inzake de bestrijding van <j( I luchtverontreiniging ontmoet bezwa. I ren bij de raad. Men is het niet I eens met de kostenverdeling. Er j geen maximumbedrag voor de ge,i meenten genoemd, zoals dat voor de I provincie wel het geval is, waar.l naar de bijdrage wordt berekend. Deze bijdrage door de gemeente is ooi I te afhankelijk van 't aantal gemeen. I ten dat tot de regeling toetreedt en I bovendien is er de vraag, of en ai I welke mate bedrijven zullen bijdra.I gen. De raad is verder van meninj l dat er bij de kostenverdeling onder scheid dient gemaakt te worden tui-1 sen industrie- en agrarische gemeen. I ten. Daarom is de raad voorlopig nCg I niet bereid de regeling te aanvaar. I den zoals die wordt voorgesteld. I Tenslotte wordt nog besloten eer. perceeltje grond, ter grootte van on! f geveer 24 m2 aan de heer Iz, Ver. I meulen uit Waterlandkerkje te ver. kopen, die dit stukje grond aan zijn I erf wil toevoegen. De Heer en Mevrouw Van Adrichem geven met vreugde kennis van de geboorte van hun zoon en broertje ROBERT Axel, 24 april 1968. Handelstraat 43. Op vrijdag 3 mei a.s. ho pen onze ouders Alp. Schaut-de Bock hun 40-jarig huwelijks feest te vieren. Hun dankbare kinderen: Irene - Marcel De kleinkinderen: Arno - Christclle. Koewacht, Hazelarenstraat 20. Met veel leedwezen geven wij u kennis dat op 30 april op 64-jarige leeftijd is overleden onze stafmedewerker en chef de heer H. J. HEYLIGERS Gedurende 37 jaar, was hij voor ons bedrijf een steunpilaar en een lichtend voorbeeld van plichtsbetrachting en werklust. Zijn nagedachtenis zal ons een steun zijn om het werk in zijn geest voort te zetten. De uitvaartdienst, zal plaats hebben op vrij dag 3 mei om 10.30 uur in de parochiekerk van Christus Koning, Pastoor Pottersplein te Breda. Directie en personeel Machinefabriek Brabant D. van Opstal N.V., Zevenbergen - Breda. Heden nam de Heere plotseling van ons weg, onze geliefde broer, zwager en oom ADRIAAN WEELAND in de leeftijd van ruim 79 jaren. Breda: P. Weeland Hooge-Zwaluwe: M. Weeland-Blom Nëven en nichten. Hooge-Zwaluwe, 30 april 1968. Korteweg 13. De begrafenis is bepaald op zaterdag 4 mei a.s. des namiddags om 14.30 uur. Rouwdienst wordt gehouden in de Ned. Herv. kerk te Hooge-Zwaluwe, om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in het jeugdhuis „De Rank", Juliana- straat. Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze dierbare meter, zuster, schoonzuster, nicht en tante, eerwaarde zuster ROMUALDA in de wereld Marie IJsebaert geboren te Koewacht 8 februari 1893, overleden te Roosendaal 29 april 1968, begrafenis te Ouden bosch vrijdag 3 mei 1968. Koewacht: Em. IJsebaert M. IJsebaert-Delsacrt, kinderen en kleinkinderen Sas van Gent: M. van Eetveldt-IJsebaert Ph. van Eetveldt, kinderen en kleinkinderen. Oudenbosch, 30 april 1968. Geluk. Baby komt. 27.50 Collectie Populair: blijetijdsjaponnen voor hoogzomerse dagen. 1.100% katoen met multinop. Mt: extra S. S. M. Zéér voordelig: 27.50 2. Zweeds katoen. In marine/groen, groen/geel,blauw/rood. Mt: S.M.L. Zéér voordelig: 36.50 17.50 79.50 Om zélf snel en simpel in elkaar te zetten: 2 blijetijdsjaponnen, geknipt-naar-maat. Leuk verpakt. 1. Model Antoinette. Vrolijke dessins. Katoen. Mt. S. M. L. Slechts17.50 2. Model Agnes. Katoen of rayon. Mt: extra S. S. M. Slechts: 22.50 Collectie Exclusiefblijetijdsjaponnen, hartveroverend charmant. 1. Badstoffen strandjurk met bijpassende tas. Blauw of oranje, Mt: extra S. S.M. 56.- (incl. tas), 2. Doorknoopjapon met speciale coupeverwerking. Gevoerd. 100% wol. In rood, geel, blauw of bruin. Mt: S. M. L. 79.50 Gratis „Gids voor die 9 maanden en de volgende 2 jaar" aanvragen bij: Prénatal Postservice - of halen bij één van de filialen: A'dam, Kalverstr. 166, P. C.Hooftstr. 44; Arnhem, Ir. J.P. van Muylwijkstr. 27-33; Breda, Veemarktstr. 24; Enschede, Markt 6-7; Groningen, Stoeldraaierstr. 52; ben Haag, Hoogstr. 11; Haarlem, Barteljorisstr. 12; H'sum, 's Gravenlandseweg 30; Leeuwarden, Nieuwestad 158; R'dam, Keerweer 21; Rijswijk (Z.H.), Winkelcentrum „In de Boogaard" Tilburg, Heuvelstraat 85; Utrecht, Oudkerkhof 32. DANKBETUIGING Bij het beëindigen van mijn bedrijf danken wij allen voor de gunst, die wij ja renlang mochten ontvan gen. A. Jacobs-Eggermont Stoppeldijk, Sasdijk 3 DANKBETUIGING Langs deze weg dank ik allen die meegeleefd heb ben, zowel H.H. Doktoren en geestelijken, zusters, fa milie en het grote aantal bekenden, bij het overlij den van mijn innig gelief de echtgenote CORDULA PAULINA v. d. AA Joseph van Hecke, Hulst GEVRAAGD Zagerij Houthandel Langeweg 3, Axel Tel. 01155-1591 Kom denieuwe Bouwfonds showbungalowaan de vanMiddelho- venstrjat in Axel eens zelf bekijken.Overtuig u van de ruimte en de comfortabele indeling van dit geheel nieuwe type. Geopend op 2 en 3 mei van 14.00 -17.00 en van 19.00 - 21.00 uur en op 4 mei van 11.00 -17.00 uur. Deze en nog diverse andere typen bungalows kunnen in de meeste gemeenten van Zeeuws-Vlaanderen op korte termijn voor u gebouwd worden. Vraag eens uitvoerige inlichtingen door onderstaande coupon op te sturen. (ADVERTENTi GEDEP.MO Esn produkt van Tha Coca-Cola DE GRIEKSE oud-minist Rallis, die dinsdag in een kritiek had geleverd op h militairen gesteunde bewi; aangedrongen op de teru koning Constantijn, is ond rest gesteld. NV BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN Het meinummer van de C tengids staat in het teken vijftienjarig bestaan van i landse Consumentenbond, historisch getinte inleiding memoreerd wat er sinds veranderd is. Hoezeer het o werk is toegenomen, wordt delijke cijfers geïllustreerd. Zo werd in 1959 een der; hele jaargang door vergelijk liteitsonderzoek in beslag j in 1967 werden in die ondera vijfhonderd merkartikelen tegen ruim 2500 in de hel( van vijftien jaar. Behalvp het werk waarv: sultaten hun weerslag hebb Consumentengids, nam ook achter de schermen advi formatie aan individuele lec laatste tijd sterk toe. In 1! op meer dan zestienduizeni geantwoord. Baby's horen in de wei kind tegen een jaar oud, de wieg naar de zolder inmiddels weer een wereldl verschenen of op stapel sta krijgt Jantje of Ansje een bed. Maar ook daar groeit vrij snel uit. Na een paai een groter model nodig, t( kind als tiener in een „gr van zijn nachtrust kan gas ten. Kan het niet anders? Aid zich een ondernemend ma: hij biedt thans de ouders i en groot een bed aan, dat n Het kan in eerste instantie worden gebruikt. Door eni grepen is deze wieg om te t( een lagere en langere verb voor de kleuter. Vervolgen: er delen tussen worden gei naar gelang van de behoe bed dus van de wieg tot niet tot het graf, maar we volwassenheid! Sommige mensen eten langz deren vlug. Er zijn er, die de m een zodanig tempo verwe men meer van verslinden eten kan spreken. De nad een zodanig voedingspatroon dent en laten zich dan ook, r ze methode van voedselopnai jaren is gevolgd, meestal get voelen in de vorm van ong den en erger van de spijsve organen. Goed kauwen is er niet bi snelle opnemen van voedsè om andere redenen niet bev voor een goede vertering. Ei se arts heeft zich gespeciaV, dit euvel. Om de al te snell helpen heeft hij een uurwerk Pen dat, aangezet, door een schema de eter tracht te bewt normaal tempo aan te houden ste tien minuten geel gek deze wekker zijn bestemd soep of het hapje vooraf. Da vijf minuten pauze, aangege' een wit vlak. De „patiënt" v>el intussen een glas wijn maar niet eten. Voor het hoofdgerecht is 25 Uitgetrokken in rood. volgt een pauze van vijf fien minuten worden best het nagerecht (groene zone)

de Stem | 1968 | | pagina 4