„Western Iheatre Ballet treedt op in Middelburg Zei KikkeL. me OP RUK Hulp vot Tilburg st textiel op komst LUCKY LUKE: DE NAIJVER Moederdag Neelemans Bescheiden Zeeuwsche culturele agenda Dagblad De Stem FONS JANSEN Hoogwater INDIA TELT 520 MLN. MENSEN AXEL Uitslag optocht koninginnedag BRESKENS HULST Kloosterzande VANDAAG MORGEN Meei nieuws uit stad en streek op pag 3-5 middelburg. Congres Zeev bejaarden tehuizen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 2 MEI 1968 Drie leden van het Londen- se Western Theatre Ballet in de „Dance Macabre". Dit stuk verhaalt over de Dood die een jonge vrouw uitkiest als zijn werktuig en haar ertoe brengt uit jaloezie haar minnaar te ver moorden. Kloetinge Oranjefeest De Oranjevereni ging had voor koninginnedag 'n aan trekkelijk programma voor de jeugd vastgesteld dat vlot is afgewerkt. Om tien uur brachten de leerlingen van de kleuterschool en de laagste klas sen van de lagere school een aubade aan het gemeentebestuur voor het gemeentehuis. De leerlingen van de twee hoogste klassen der lagere school maakten een puzzel-oriënta- tierit per fiets over een afstand van 12 km. Voor de kleuters was er een balonnenwedstrijd. 's Avonds was er balonwedstrijd. 's Avonds was er evenementen met medewerking van de muziekvereniging „Excelsior". Rilland-Bath Actieve winkeliers De winke liersvereniging van Rilland-Bath hield voor de tweede maal een win kelactie. Tijdens deze actie werd bij iedere bestede rijksdaalder één gratis lot uitgereikt aan de klant. De actie werd afgesloten met een drie daagse show in het Dorpshuis te Ril land. Na een welkomstwoord van voorzitter C. Lobbezoo, bood deze mevrouw Jobse een mand fruit en versnaperingen aan om uit te de len onder de leden van de bejaar densociëteit. Hierna opende burge meester J. C. W. Jobse de show met het doorknippen van een lint. Voor deze show was uitermate veel belangstelling en waardering bij de bezoekers. Onder de 73 prijzen was als le prijs een driedaagse reis voor twee personen. Deze show gaf een duidelijk beeld van datgene wat de Rillandse middenstanders hun cliën ten kunnen bieden. De winkeliers vereniging ziet terug op een bijzon der geslaagde actie- Sfeer op koninginnedag Ter ge legenheid van koninginnedag werd Dagblad voor Zeeland KANTOREN: SteensPaat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breifnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstrsat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breifnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. door de Oranjevereniging Juliana een druk programma afgewerkt. 's Morgens werd begonnen met een optocht van kinderen, die sprookjes figuren voorstelde, of Pipo, Mama- lou. Dikke Deur of iets dergelijks, 's Middags werd door alle kinderen feestgevierd in de hervormde kleu terschool. Ook werd een puzzelrit gereden op fietsen voor klasse 4, 5 en 6. 's Avonds werd er een lam pionoptocht gehouden. Bij alle festi viteiten was veel deelname en be langstelling. De muziekvereniging Rillandia en drumband zorgden bij dit alles voor de vrolijke muzikale noot. 50 Jaar trouwe dienst Door burge meester J. W. W. Jobse is aan de heer J. v. d. Klooster uit de Burg. van Gorselstraat de medaille ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau overhandigd, omdat de heer Van de Klooster 50 jaar werkzaam was bij het waterschap De Brede Wa tering Zuid-Beveland. De bronzen medaille was reeds in zijn bezit. Bur gemeester Jobse sprak felicitaties en waardering uit voor het werk van de heer Van de Klooster. Het be stuurslid I. J. Smallegange sprak na mens het bestuur van het waterschap woorden van dank en waardering voor zijn nauwgezet werk aan de uitwateringsgeul. Biljarten - Biljartvereniging RBC vierde in 't Wapen van Rilland haar tienjarig bestaan. Op deze feestelijke bijeenkomst waren vele genodigden van verschillende verenigingen aan wezig. Voorzitter, de heer J. Riemens, sprak van een goede geest en een bloeiende vereniging en hij vond het bijzonder verheugend dat vele bil jartclubs op deze avond aanwezig wa ren. Naast bloemstukken werden ook enveloppen met inhoud aan het be stuur overhandigd. Met gezellige mu ziek en passende voordrachten werd deze zeer gezellige avond gevuld. 's-Gravenpolder Raadsvergadering. In de raads vergadering heeft de gemeenteraad gezorgd voor de afronding van de financiering van het in aanbouw zijnde dorpshuis. Van J. Maat en de Erven Anthonise werden de woningen Peperstraat 5 en Raadhuisstraat 9 aangekocht voor resp. 5.160,- en 5.580,-. Zowel de heer De Kraker als de heer Tram per waren van mening, dat de prijs van de woningen aan de hoge kant was. Burgemeester jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford wees er op, dat een taxatie moeilijk is en dat er wel enige differentiatie in de prijsbepa- ling is. Aan de heer Th. de Klerk werd per 1 mei 1968 eervol ontslag ver leend als ambtenaar van de burger lijke stand. Per gelijke datum wer den als zodanig benoemd de heren A. Hoogesteger, W. F. Vogelaar en H. C. Mulder. Het gevolg hiervan is, dat voortaan de aangiften van ge boorten, overlijden, enz., kortom alle zaken de burgerlijke stand betreffen de, ter gemeentesecretarie worden afgehandeld. Het kantoor van de bur gerlijke stand zal geopend zijn gedu rende de uren, dat de secretarie voor het publiek geopend is. Burgemeester jhr. mr. L. P. Quar les van Ufford en wethouder W. A. Hoogesteger werden resp. als afge vaardigde en plaatsvervangend af gevaardigde in het algemeen bestuur van de centrale werkplaats „De Be- velanden" gekozen. Adhesie werd betuigd aan de motie van de gemeenteraad van Terneuzen, waarbij bezwaren tegen de opheffing van de veerdienst Hoedekenskerke- Terneuzen werden ingediend. Aan het begin van de vergadering had de burgemeester meegedeeld, dat ter gelegenheid van de geboorte van de prins een gelukstelegram was ver zonden naar de ouders en de groot ouders, (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. De agenda met culturele evenementen in Zeeland in de maand mei is be scheiden. Desondanks zijn er een paar „uitschieters" in opgenomen. Zoals een uitvoering van het Wes tern Theatre Ballet uit Londen bij voorbeeld. Dit ballet zal één voorstel ling in Zeeland geven en wel op woensdag 15 mei in de Middelburgse schouwburg, aanvang 8 uur. Het Western Theatre Ballet werd in 1957 te Bristol door wijlen Eliza beth West opgericht. Het is 'n klein gezelschap dat een unieke plaats in het Engelse ballet heeft verworven. De groep bestaat uit klassiek getrain de dansers en danseressen die spe ciale hedendaagse balletten brengen. De balletten worden gekenmerkt door hun betrekking met de diverse aspecten van de huidige samenleving. Dit bjjzondere gebeuren is georga niseerd door de te Middelburg samen werkende culturele instellingen. Belangstellenden buiten Middel burg kunnen bij voorrang telefo nisch plaatsen bestellen op maandag 13 mei tussen 5 en 6 uur bij P. J. Bos dijk in Middelburg onder nummer 01180—2700. Voor léden van de Stichting Alge mene Kunstkring Middelburg wordt een aantal plaatsen gereserveerd, die eveneens op 13 mei, op hetzelfde adres en dezelfde tijd, telefonisch be steld kunnen worden. Vaste-plaatshouders, couponhou- houders, C.J.P.-houders en dienst plichtige militairen kunnen plaatsbe spreken op dinsdag 14 mei aan de kas sa van de schouwburg. Woensdag 15 mei is daar de vrije verkoop van kaarten. Verder geeft de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit op woensdag 8 mei een filmvoorstelling in hert City-thea ter te Middelburg. Vertoond zal wor den Antonioni's „II Deserto Rosso" Deze openbare voorstelling begint om 8 uur. Kaartverkoop uitsluitend bij het City Theater op de gebruike lijke tijden. Zaterdag 25 mei wordt, ook in Mid delburg een Nederlands-Belgisch jeugdmuziekconcours gehouden. Dit vindt plaats in de Nieuwe Kerk en begint 's middags om 2 uur. Dit con cours is bestemd voor jeugdige orga nisten. De organisatie is in handen van Jeugd en Muziek afdeling Mid delburg-Vlissingen. De jury wordt gevormd door de heren Jan Rijn, stadsorganist van Middelburg en Anton de Vries, or geldocent aan de Zeeuwse Muziek- schóol. De toegangskaarten zijn op de dag van het concours aan de kerk te krijgen. Voor woensdag 29 mei staat op het programma van de te Middelburg samenwerkende culturele instellin gen een optreden van toneelgroep Centrum. Dit gezelschap brengt het blijspel „Slippers" van Alan Ayck- bourn. Bij het plaatsbespreken voor deze voorstelling is dezelfde regeling ge troffen als voor de voorstelling op 15 mei. Maandag 27 mei is het telefo nisch plaatsbespreken voor belang stellenden buiten Middelburg en voor leden van de S.A.K. Middelburg, dinsdag 28 mei voOr vaste plaatshou ders, couponhouders en C.J.P.-hou ders en dienstplichtige militairen en woensdag 29 mei is de_ vrije verkoop van kaarten. Tenslotte staat er op de Middel burgse agenda een voorjaarsconcert door de vereniging voor Instrumen tale Muziek onder leiding van Jan Out. Dit concert wordt gegeven op vrijdag 31 mei in de Concertzaal en begint 's avonds om 8 uur. Kaarten zijn o.a. op de avond van het con cert aan de zaal verkrijgbaar. In Vlissingen is er deze maand alleen muziek en cabaret. Het Resi dentie-orkest geeft, zoals gemeld, dinsdag 7 mei in de Sint-Jacobskerk een voórjaarsconcert. Dirigent is Willem van Otterloo, solist, Herman Krebbers, viool. Er is geen plaatsbe spreking, wel voorverkoop van kaar ten bij boekhandelaren in Vlissingen en Goes en bij de heer Bosdijk in Middelburg. Verder zijn er in Vlissingen feeste lijkheden in het kader van het 150- jarig bestaan van het Nutsdeparte- ment met als hoogtepunt een optre den van Fons Jansen. Op zaterdag 11 mei brengt hij in Britannia zijn ca baretprogramma „Hoe meer zielen". Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bikker in de Badhuisstraat. De Zierikzeese agenda vermeldt alleen een concert door de Verent ging voor Instrumentale Muziek te Middelburg op donderdag 30 mei. In de concertzaal wordt hetzelfde con- eert gegeven als in Middelburg op 31 mei. De leiding berust ook weer bij Jan Out. Solistische medewerking wordt verleend door pianist Gerard Henge- veld. Toegangskaarten zijn o.a. te verkrijgen op de avond van het con cert aan de concertzaal. Morgen, vrijdag 3 mei is het hoog water te Hansweert om 6.19 en 18.33 uur; Terneuzen 5.42 en 18.00 uur; Vlissingen 5.09 en 17.33 uur; Wemel- ringe 6.54 en 19.14 uur. NEW DELHI (Reuter) India telt thans 520 miljoen inwoners. Dit heeft het ministerie voor gezinszaken in New Delhi gisteren bekendgemaakt. Men verwacht dat dit aantal eind 1968 tot 530 miljoen zal zijn geste gen. De uitslag van de optocht die op koninginnedag werd gehouden was: Grote wagens: 1 Toet Anch Amon, 2 Noormannen, 3 Voorwaarts, 4 Kunst op wielen, 5 Kleuters, 6 Lente boden. Grote lopende groepen: 1 School van Karei Appel, 2 Hugo de Groot, 3 Jachtstoet met meute, 4 't Grote avontuur, 5 St.-Joris, 6 Jaargetijden. Kleine groepen: Service de la Süreté, 2 Oosterse kooplieden, 3 Oranje breidt uit, 4 Bloemenmeisjes, 5 Voddenboeren, 6 Twee wijzen en de Prinses, 7 voetballers. Individuelen: 1 Spaanse muzikant, 2 Zigeunerinnetje, 3 E.H.B.O., 4 Goo chelaar, 5 Vliegende Non, 6 Donald Duck, 7 Slangenbezweerder, 8 My Fair Lady, 9 Bruidspaar, 10 Chi neesjes. Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 21 april tot en met 27 april aan gevoerd: 1149 kg export garnalen 3,24 - 5,58, 67 kg bot 0,16, 989 kg schar 0.33 - 1,01, 2249 kg schol 0,30 - 0,60, 50141 kg tong 2,11 - 5,50, 927 kg tar bot 3,13 - 6,76, 1011 kg griet 2,06 - 2,65, 7646 kg gul 0,34 - 1,23, 1179 kg wijting 0,24 - 0,46, 152 kg rog 0,89 - 1,53, 17 kg kommeraal 0,61 - 0,73, 69 kg tongschar 1,38 1,78, 44 kg poon 0,40 - 0,54, 89 kg haai 0,17 - 0,61, 129 kg onverkochte bot, 4421 kg onver kochte schol, 24 kg onverkochte gul. Dodenherdenking Zaterdag 4 mei wordt de nationale herdenking gehouden. Vanaf het gemeentehuis wordt een stille tocht naar de be graafplaats gehouden, welke om 19.40 uur vertrekt. Op de begraaf plaats is gelegenheid tot het leggen van bloemen op de graven en bij het monument. De zangvereniging „God is mijn Lied" zal een toepasselijk lied zingen, waarna om acht uur twee minuten stilte in acht zal wor den genomen. Hierna wordt de Last Post ten gehore gebracht, waarna de zangvereniging nog zal zingen. Brand In de garage van de heer Vroon is brand uitgebroken in een auto die daar in reparatie was. Gedurende de dag had men laswerk zaamheden uitgevoerd aan de cabi ne. Vermoedelijk heeft het kussen vlam gevat en is blijven smeulen. Het vuur bereikte de motor, waar door er een enorme rookontwikkeling ontstond. Dit maakte het voor de ijlings gealarmeerde brandweer moeilijk de auto te bereiken. Met schuimblussers heeft men tenslotte de brand weten te bedwingen- De schade was aanzienlijk. Koninginnedag. Ondanks het slechte weef was er te Hulst toch een grote belangstelling voor het zeer uitgebreide feestprogramma bij ge legenheid van koninginnedag. Er werd een kinderoptocht gehouden met versierde fietsen en wagens, er was een fietsenrally en er werd een autorally gehouden. Winnaars wer den J. Kerckhaert - P. Frankeveyle. De tekenwedstrijd op de markt moest wegens de hevige regenval voortijdig worden afgebroken. Ook het trampo linespringen op het marktplein door de Nederlandse kampioenen uit Er- melo, waarvoor veel publiek was op gekomen, moest wegens de slechte weersomstandigheden vroegtijdig worden gestaakt. Om 18.30 uur was er een muzikale rondgang door de stad, die werd ver zorgd door de Koninklijke Stedelijke Harmonie en die een uur duurde. Biljarten De topbiljartclub de Lustige Toepers speelde in het club lokaal café A. Lijbaart een wedstrijd tegen 't Anker. Na een spannende strijd eindigde de wedstrijd in een nipte 8-6 overwinning voor de Lusti ge Toepers. De verschillende partijen J. Kool- T. Rodrigo 1-1, W. Dobbelaer-U. v. Dorselaer 1-1, A. de Cauwer-P. v.d. Wiele 1-1, J. Lijbaart-P. de Bilde 2-0, W. Willekens-E. Wauters 1-1, Ed. Blommaert-G. Herrewegh 1-1, P. Blommaert-W. Woginger 1-1. Eind stand Lustige Toepers-'t Anker 8-6. Verkeersdiploma's In de Bur gerzaal van het stadhuis te Hulst werden door burgemeester P. Molt- hoff aan de leerlingen van de r.-k. meisjesschool „St-Joseph" de r.-k. jongensschool „St.-Willibrordus" en de chr. nationale school, die geslaagd waren voor het Veilig-Verkeers-exa- men, de diploma's uitgereikt. Maximaal waren 40 punten te be halen. Diegenen, die het maximum behaalden, ontvingen buiten het di ploma nog een speldje van de Bond voor Veilig Verkeer. Geslaagd zijn: R.-k. meisjesschool St.-Joseph: 40 punten: A. Rensen, A. Blommaert, M. Peters, N. Ivens, M. Buise, M. Reunis, L. Kas, M. L. Speleman, F. Zaman, M. Schuurmans, A- Lêen- knecht, E. Mulders, M. Lockefeer, A. de Krijger, M. Broekmans, M. v. Lierop, M. v. Osselaer, M. Th. Bruggeman, R. Timmerman. Ove rige geslaagden: A. Blommaert, J. Reijns, M. de Wijn, B. Kerckhaert, J- d'Hooghe, E. Vlassenrood, P. v. d. Klooster, S. Albregts, G. Weijers, M. Blommaert, E. Hermans, M. Mu- ris, D. Seij, M. Boddaert, N. Aarts, J. Adriaansen, M. Koks, L. de Rij- cke, M. Rissoort, K. Picavet, L. de Schrijver, R. Beulaert, Ph. Franke- vijle, V. Riské en B. v- Opstal. R.-k. jongensschool St.-Willibror dus: 40 punten: R. Gremmen. Ove rige geslaagden: P. v. Oosterhout, R. Biesbroeck, C. Schuurman. J. Gran- sard, R. v. d. Brande, M. v. d. Voorde, L. Kool, P- Wentzler, W. de Maat, P. Lauwers, R. v. d. Walle, I. v. Dam, C. de Waal, F. Pieters, M. de Bleijser, J. Arens, F. Baart, F. Segers, E. Bejaart, E. de Rijck, F. v. Kemseke, A. Emeleer, I. Kuij pers, Ch- Stofferis, E. v. Driessche, F. Picavet, R. Bakx, F. Lammens, W. Acke, J. Meerschaert, W. Burm, H. de Krijger, F. Reijns, P. Ver- straeten, R. Meuldijk, P. v. Voren, M. Fassaert, B. Bogaert, L. Schille mans, E. Luycks, M. v. Geijt, P. v- d. Branden, W. Mens. M. v. Dor selaer, R. van Rie, T. Molthoff, K. v. Dorst, J. L. de Gucht, P. Taal man en A. v. Eekelen. Chr. nationale school: 40 punten: E. Lauwers. Overige geslaagden: R. Josiassen, K. de Zwart, K. Hame linck. Tevens werd door de burgemees ter een wisselbeker beschikbaar ge steld aan die school, die het hoogste gemiddelde per 'eerling heeft. De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door de r-k. meisjesschool St.-Joseph met gemiddeld 38,7 punten. Biervliet Bisschop op bezoek Zondag zal monseigneur H. Ernst, bisschop van Breda, aanwezig zijn als de r.-k. kerk weer in gebruik genomen wordt Deze dag zullen protestanten en ka tholieken eikaars gasten zijn. Om 10 uur begint in de Ned. herv. kerk een woorddienst. Daarna gaan allen naar de r.-k. kerk waar men ver volgt met de offerdienst. Gedurende de tijd, dat de kerk hersteld werd, mocht de r.-k- parochie voor de zon dagsdiensten gebruik maken van het Ned. berv. kerkgebouw. Clinge Weldoen door Vermaak De fan fare Weldoen door Vermaak zal za terdag 4 mei 's avonds om negen uur in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder haar jaarlijkse algemene ver gadering houden. Het bestuur treedt in zijn geheel af. doch stelt zich meteen weer herkiesbaar- De voor zitter van de fanfare de heer F. Blommaert, zal de vergadering lei den. Hoofdplaat Koninginnedag Ook te Hoofd plaat werd de verjaardag van koning in Juliana feestelijk gevierd, ondanks de slechte weersomstandigheden. Om 10.00 uur werden spelen gehouden op het schoolplein van de r.k. lage re school, o.a. blokken rapen, zakken lopen, hardlopen voor de kleuters en de lagere schooljeugd. Om 14.00 uur werden spelen ge houden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar, n-1. hindernis rijden tussen flessen voor jongens en meisjes, daarna hindernis rijden tussen fles sen voor jongens van 16 jaar en ou der. Deze spelen werden in de Dorps straat gehouden. Daarna vertrok de jeugd naar het sportveld, waar een kruiwagenrace gehouden werd voor meisjes van 12 jaar en ouder, daar na hindernislopen voor jongens en meisjes en doelschieten in 6 banen, 's Avonds rukte de plaatselijke mu ziekvereniging „Oefening Baart Kunst" uit om de gehele gemeente in een extra feestelijke stemming te brengen. IJzendijke Prijsvlucht De duivenvereniging „Steeds Sneller" hield een prijsvlucht De uitslag was: 1 Ed. Meulebroeck 2 en 11 L. Claeys, 3 J. de Smet, 4 en 9 Fr. Dieleman, 5 en 18 C- Geernaert 6 en 7 Iz. van de Slikke, 8 R. Thomaes, 10 B. Tanghe, 12 W. van de Slikke 13 W. Mussche 14 L. de Jaeger. Zeehengelwedstrijd Zeehengel- club „De Vogel" te Kloosterzande heeft haar 10e internationale zeehen- gelwedstrijd gehouden in de Wester- schelde nabij Walsoorden. Er waren ongeveer 550 hengelaars uit binnen- en buitenland verschenen. De vangst was redelijk. Mooie prijzen waren beschikbaar, waaronder een' koelkast, 'n rijwiel, diverse huishoudelijke ar- tiekelen en visserij benodigdheden. De uitslag was: le prijs: M. De- buck. Noordzeevissers, 913 punten; le Nederlandse visser: F. Janssen, Glymesvissers, 815 p.; le buiten landse visser: R. van Cauter, Blan- kenberghe, 694 p.; grootste aantal vissen: K. Vederman, Sluiskil, 27 stuks; best geklasseerde dame: me vrouw Potvliege, Ganda, 630 p.; le buitenlandse vereniging: OFC Oost ende. Het persoonlijk klassement luidt: 1. M. Debuck, N.Z.V., 913 p., 2. F. Janssen, Glymesvissers, 815, 3. R. van Cauter, Blankenberghe, 694 p., 4. mevrouw Potvliege, Ganda, 630 p., 5. J. Dieleman, Sluiskil, 618 p., 6- H. Bakker, Terneuzen, ONI, 617 p., 7. A. Hoefeijzers, De Vogel, 520 p., 8. J. Vermeulen, OFC, 498 p., 9. A. Smolenaars, ZHC, Sas van Gent, 485 p., 10. P. Geelhoedt, te Zaamslag, 484 p. Sluis Biljarten De biljartclub -Krijt op tijd" hield een wedstrijd voor de eigen leden in clublokaal Wilhelmina De uitslag was 1 Alf Clyncke en P. Quateaert, 2 J. P. J. Wage en M, Grahame. Tijdens een gemeenschap pelijke maaltijd maakte voorzitter F. Dusarduyn de behaalde gemiddelden bekend. Hij feliciteerde het lid J. P. J. Wage die een koninklijke onder scheiding heeft gekregen. Terhole Schieten Aan de schieting op' de liggende wip, georganiseerd door de schuttersvereniging „de Kraai", na men 84 schutters deel. Er werd ge schoten op twee wippen. De uitslagen waren: Wip 1: hoogvogel R. Guitenare, Ra penburg; le zijvogel P. Schelfout, Zandberg; 2e zijvogel niet afgescho ten; meeste kleine vogels C. de Waal Lamswaarde. Wip 2: hoogvogel W. Brand, Ter hole; le zijvogel E. de Bakker, Zand berg; 2e zijvogel W. Brand, Terhole; meeste kleine vogels A. de Wit, Hulst Duivenvluchten Combinatie Ter- hole-Lamswaarde. Onderling Con cours Beaumetz- le duif 1594 m- G. Vioen, 2 H. de Roek, 3 W. Lau- rensens, 4 10 Jos Bisschop, 5,8. Leo d'Hondt, 6 Lo Seghers, 7 Alb. On- genae, 9 Jos Alselman. Koninginnedag Ter gelegenheid van de verjaardag der koningin heb ben voor de schoolkinderen spelen plaats gehad. De kleuters hadden reeds in de morgenuren onder leiding van de kleuterleidster hun spelletjes tevens werden zij getracteerd op ijs en andere versnaperingen. In de na middag was het de beurt voor de lagere school. Hierbij kwamen bur gemeester Van Hootegem en secre taris de Waal, beiden met echtgenote en wethouder Everaert op bezoek, hetgeen door het feestcomité zeer op prijs werd gesteld. Dezen waren ook aanwezig, toen in de avonduren door de muziekvereniging „Excelsior" de muzikale rondgang door het dorp werd gemaakt. Na afloop hiervan werd nabij de kleuterschool het Wil helmus ten gehore gebracht. Vogelwaarde Sluiting bibliotheek De leesbibli otheek Vogelwaarde, die gevestigd is in het Verenigingsgebouw te Stop peldijk, sluit op zondag 5 mei. Er zijn in het afgelopen winterseizoen meer dan duizend boeken uitgeleend. Het ligt in de bedoeling om tijdens de zomervakantie de jeugdafdeling enkele weken open te stellen. Westdorpe Schieting Aan de schieting op de staande wippen, georganiseerd door „St.-Sebastiaan" werd deelge nomen door 101 schutters. De uitslag was: Wip I: le hoogvogel: A. Stevens, Overslag; 2e hoogvogel: F. Everaert Zelzate; le zijvogel: F. Kamoen, Westdorpe; 2e zij vogel: M. Lentak- ker. Zeveneken; le kal: O. Saay, Sluiskil: 2e kal: J. Fopma, Sluiskil. Wip II: le hoogvogel: C. van O- verloop, Zuiddorpe: 2e hoogvogel: E. Kaas, Zandstraat; 3e hoogvogel: A. Rotthier, Koewacht; le zijvogel: C. van de Velde, Zelzate; 2e zijvogel: L- Ongena, Watervliet; le kal: R, Neijt, Zelzate; 2e kal: R. Duyvet- ter, Watervliet; meeste kleine vogels (5 stuks): F. Kamoen, Westdorpe. De volgende schieting van „St.-Se bastiaan" vindt plaats op 26 mei. Men houdt dan een jubileumschie- ting ter gelegenheid van het 50-ja- rig lidmaatschap van de heer E. Verhelst. (ADVERTENTIE) 'n Goed idee voor Geef haar 'n leuke foto van haar kind (eren). 't Kan nu nog! FOTO STUDIO Bierkaaistraat 10 - Hulst Tel. 01140 - 3084 Van onze adverteerders NIEUWE SUPERMARKT MIDDELBURG In het nieuwjls winkelcentrum aan de Lange Zelkeii gistermiddag een nieuwe IFA-super. markt officieel in gebruik genomei De opening werd verricht door mr. M. Slodter, directeur van IFA-N^ derland. Voor deze markt is eer, speciale vennootschap gesticht -nl. di IFA-markt Vlissingen N.V. waarvan de heer G. de Vries directeur is. De supermarkt beslaat drie win- keieenheden op de begane grond var, het grote flatgebouw aan de Lange Zelke. De totale verkoopruimte heel; een oppervlakte van 420 vierkante meter. Er worden levensmiddelen in de meest ruime zin van het woori verkocht en voorts een aantal ander, artikelen zoals schrijfbehoeften ent De opening werd door veel genc- digden bijgewoond terwijl versclil. lende relaties door het zenden van bloemen blijk van hun attentie ga ven. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: n- opend van 918 uur Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 bui Spoorwegen in Zeeland ANTWERPEN Rex Playtime met Pati, a.l. 9.30, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Odeon Vivre pour vivre, 18 j. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit balgneur, a.l. 12. 14, 16, 18. 20 en 22 uur Rubens De getemde feeks, a.. 12, 15. 18 en 21 uur Ambassade In de hitte van de nacht 18 j.; 12, 14.30, 16.50. 19.10 en 21.30 uiL'j Savoy Helga, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin Frankenstein schiep de vrouw 18 j.; 14, 16, 18, 20 ed 22 uur Capitole De vuurdoop, al 12. 14, 16, 18. 20 en 22 uur KVO 20 uur Salome en ballet La Peri KNS 20 uur De meeuw (Tsjechow) GENT Capitole Camelot, 14 J. Majestic De weg naar het westen, H j, Plaza De jonge wilden, 14 j. Select Een man voor de eeuwigheid, tl Savoy Alexander de gelukzalige, 14 BRUGGE Memlinc Een man voor de eeuwighei' alle leeft. Zwart Huis Osear Vaudeville, 18 Forum De avonturiers, 14 j. Capitol The Last Lady, 18 j. Scala De bloedige tocht, 18 j. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 re Tentoonstelling Spoorwegen in ZeelaaJ Miniatuur Walcheren, Molenwater: gt- opend van 9-18 uur VLISSINGEN Bomvrije Toren 19—21.30 uur Expositie 150-jarig bestaan Nutsdeper- tement GOES Frins van Oranje 20 uur Teaeh-in over toekomst van Zeeland KOEWACHT A. de Schepper 19.30 uur Vergadering ter oprichting zweniver- OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Casino Royal 14 jaar DE KLINGE „Op de Heide" 19.30 uur Schietmg Zeeland, heeft in een p op rijksweg 58 circa snelheidsbepalingen g< ernstige schendingen t heid, waarbij het tries! km per uur reed. De uren. (VERVOLG VAN VOORPA Als het bedrijfsresultaat onvoldoende zou zijn, kan e tuele kwijtschelding van worden overwogen. In prin gen echter geen offers uit i kist worden verwacht, als d ken bedrijven een norma kunnen opbrengen. Een ni roep op steun van de EEG leen worden gedaan, als aar een plan voor de herstru van de industrie wordt aar waaruit blijkt dat ook op o steun kan worden gerekend. De regering heeft de textielindustrie die eveneens lijkheden zit, al eerder steu. zegd. Deze steun is gebaseer rapport-Knoester, dat, ever rapport Goldschmidt voor aandringt op herstructurerin; Twentse textielindustrie. D ring heeft Twente 150 milje den toegezegd. In Twente ze' eenzelfde bedrag aan de c van de moeilijkheden in dc besteed. (Van onze corresponde ARNEMUÏDEN Vandaa derdag) wordt in het jeugd ..Het zilveren schor" te Arn< een congres gehouden, dat g aan de problematiek rond de se bejaardentehuizen. van ^C°2gres dat het groot InJii j ,ag ln beslag neem) ingeleid door de heer W.M. 5 ge™eeP directeur van het dentehuis „Favente Deo" „aa§ Er zullen groepsd worden gehouden, die moeten ien in een samenvattend ges i nodlëe conclusies. Het sprek wordt geleid door de fn J™an' directeur van c PehüT ,sti.chting voor ma; seoiLi ^erk ln Zeeland én de wrKn Varn de eongresco de heer P. j. van der Lind

de Stem | 1968 | | pagina 2