iWarschau niet onder indruk van interland KOEKEN KWAM TWINTIG CENTIMETER TEKORT Baronie verplettert AGOVVna rust: 11-1 Steevens won in Geleen SOLARO EN PIJNEN IN KOPGROEP NAC vecht Toto 44 zondag voor laatste kans tegen NEC LUCTOR nam leiding over in le klas Grond verzakt Zes goals tegen Manchester Utd VAN HASSELT WON ORANJERONDE Fraai herstel Programma VIJF GOALS VAN DEYKERS Teleurgesteld Gr eaves wéér niet Engelse selectie Negen goals Uitslagen Ronde van België Ronde van Spanje Guerra winnaar zesde etappe Uitslagen op een wille ns u 'm nodig wie er tegen- vil zijn. extra slaatje tk in handen |koffiemeIk die dan 1,68. En ndien nog een nee u o.a. een elkaar kunt brdelig. of Santomei iunnen wij u Volgens som- Koffiemelk die zegt: het is elkhandel. Dor voelde z'n lien? i DAGBlAD OBSTtM VAH WOmSPAO I WEI, 1968 (Van een speciale verslaggever) WARSCHAU De eerste mei is in Warschau bij lange na niet de dag van Polen - Nederland. De talloze rode en roodwitte va nen en vlaggen wijzen uit dat de dag van de arbeid - waarop fa brieken en winkels gesloten zul len blijven' - voor de ruim een miljoen inwoners van de Poolse hoofdstad aanmerkelijk meer be tekent. Volgens vice-voorzitter Novak van de Poolse voetbalbond zal het kleine stadion van Legia, met een capaciteit van 35.000 toe schouwers, tot de laatste plaats zijn bezet. Dat lijkt echter op zijn minst zeer twijfelachtig, want gistermiddag waren er voor alle rangen nog volop kaarten te koop. Kessler's verwachting dat in het nieuwe hoofdstadion zou worden ge speeld werd niet bewaarheid. De bondscoach van de KNVB vond een van de weinig positieve punten van deze vriendschappelijke interland wedstrijd, dat zijn spelers behalve met de Poolse nationale formatie en het publiek ook kennis zouden ma ken met het wijdse stadion, dat en kele jaren geleden werd gebouwd en waar in 1969 de ontmoeting Polen Nederland voor de voorronden van het wereldkampioenscaph 1970 zal worden gespeeld. Toen de aanplakbiljetten al waren gedrukt bleek dat de grond er enigs zins was verzakt, waarop werd uit geweken naar het veld van de eerste klasser Legia. Een accommodatie die qua opzet in Nederland amper vol doende zou zijn voor een bescheiden eerstedivisieclub en eigenlijk alleen opvalt door de acht grote rode brand- blusapparaten op de kleine overdek te houten tribune. Op de grasmat waar vanavond de eerste wedstrijd tussen Nederland en Polen zal worden gespeeld, heeft Oranje gisteravond even getraind. De slagregens die kort tevoren een on weer vergezelden, maakten dat dé oefeningen die George Kessler zijn spelers liet uitvoeren weinig zin had den. Slechts de vermoeidheid van de reis naar Warschau kon worden ver dreven. In deze ontmoeting zal Kessler noch de Poolse coach Koncewicz overigens zijn kaarten op tafel leg gen. Voor beide ploegen zijn de wed strijden voor de voorronden van het wereldkampioenscnap van aanmer- LONDEN (ANP) Manchester United is na de nederlaag van 36 tegen West Bromwich Albion door plaatsgenoot Manchester City van zijn toppositie in de Engelse league verdrongen. West Bromwich, dat zaterdag finalist voor het Engelse bekertoernooi werd door een over winning van 20 op Birmingham City, maakte zijn eerste doelpunt al in de negende minuut door Jeff Ast- Ie en zes minuten voor rust ver grootte Rees de voorsprong tot 20. Het verzet van de Mancunians werd tien minuten na de hervatting gebroken door Brown, die uit een strafschop het derde doelpunt voor ..West Brom" maakte. Vier minuten later maakte Astle zijn tweede en West Bromwich vierde treffer. Man chester United kwam nog even te rug door Denis Law. die scoorde uit een strafschop, maar Hartford en weer Astle bezorgden de lijstaan voerder de bijna beschamende ach terstand van 16. In het laatste kwartier maakte Brian Kidd de ne derlaag iets meer aanvaardbaar: 36. Manchester City trok het maxima le profijt uit de nederlaag van zijn stadgenoot door Everton met 20 te verslaan. De beide ploegen uit Man chester hebben nu 54 runten uit 40 wedstrijden. Leeds United, dat een wedstrijd minder sDeelde dan de bei de ploegen uit Manchester,- heeft met een punt achterstand ook weer alle kansen op het kampioenschap. kelijk groter belang dan deze vriend schappelijke ontmoeting. In de avond waren spelers en of ficials aanwezig op de ontvangst van ambassadeur mr. A. F. Calkoen, de vader van de oud-skikampioen Wil lem Calkoen, die dit jaar door een val kansloos werd. Op de receptie voor de Nederlandse kolonie in War schau, gegeven ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana, waren de spelers van het Oranje team duidelijk de eregasten. Een klein half uur toefden zij bij een onschuldig glas jus d'orange in de overvolle feestzaal. Toen kwam na een snel gedronken laatste glaasje in het domein van kellners en keukenpersoneel het onverbid delijke sein van vertrek van bonds coach Kessler, die na de teleurstel lende resultaten van de laatste wed strijden in deze vriendschappelijke interland de zege node kan missen. Tiny van Hasselt (rechts) wordt toegesproken door de voorzitter van het organisatie-comité, de heer Verdaasdonk (ANP) Bondscoach sir Alf Ramsey heeft in Londen de 16. spelers bestaande Engelse voetbalselectieploeg bekend ge maakt, waaruit het nationale elftal zal worden gekozen, dat op 8 mei m de tweede wedstrijd van de Kwartfinales van het toernooi om het europees kampioenschap voor lan denploegen, in Madrid tegen Spanje uitkomt. Op het lijstje van Ramsey ontbreken de namen van Mike Suni- merbee, die wel in de eerste wed strijd tegen Spanje meedeed en Jimmy Greaves, die al sinds twee Jaar niet meer voor het Engelse elf tal is uitgekomen. De 16 gekozen spelers zijn: Banks, Bonetti, Know- les, Newton, Wilson. Mullery, Stiles, Jack Charlton. Hunter. Moore, Ball, Hunt, Hurst, Bobby Charlton, Ball an Peters. Drie van de elf doelpunten van Baronie in beeld. De AGOVV-keeper was kansloos. (Van onze sportredactie) BREDA Baronie-spitsspeler Gerrie Deykers is hard op weg top- scorer in de tweede divisie te wor den. Gisteren verbeterde hij zijn po sitie in de competitiewedstrijd tegen AGOVV (111!) niet onaanzienlijk. Van de elf doelpunten van de Bre- danaars nam hij er maar liefst vijf voor zijn rekening. Ook invaller Hey- boer die zich zijn plaats zeker waard toonde was zeer produk- tief met zijn drie goals. Cees van Ierssel, deze middag op het midden veld in een uitblinkende rol, back Van Zundert en de soms ongrijpbare Brouwers maakten de elf vol. AGOVV, dat zelfs nog de leiding nam, kon hier maar één treffer te genover stellen. De Bredanaars, die nu na Ajax en Feijenoord de pro- duktiefste ploeg in het betaalde voetbal hebben, hadden bij rust nog slechts een 21 voorsprong. Na de pauze echter, benutte de Bredase voorhoede bijna alle kansen die men zich schiep. AGOVV, weliswaar geen sterrenploeg, maar toch ook weer niet zo erg zwak, kon tegen deze „stoomwals" niets anders doen dan zich overgeven. De Apeldoornse ploeg probeerde zijn gezicht nog te redden door tegen het einde twee spelers uit te laten vallen. Maar ook daar kon deze grote nederlaag na tuurlijk niet aan toegeschreven wor den, want Baronie scoorde daarna geen doelpunten meer. Reeds na zeven minuten bracht Van Straalen AGOW op een voor sprong. Het maakte Baronie wakker, dat nu weer alles op de aanval gooi de en tot doelpunten probeerde te komen met hoge voorzetten in het doelgebied, waar de Apeldoornse doelman nog meester was. Pas na 37 minuten kwam de gelijkmaker. Heyboer schoot de bal na een voor- van de weer zeer zwak plaatsen de Ad van Ierssel achter Wieg mink: 11. De twaalfde Bredase hoekschop van voor de rust bracht de bal bij Cees van Ierssel, die met een ver schot voor 21 zorgde. Broer Henk had nog voor rust voor 31 kunnen zorgen, maar doelman Wiegmink stopte de ingeschoten strafschop fraai. Toen Deykers Baronie binnen vier minuten na de hervatting op aan geven van Cees van Ierssel op 31 had geschoten, werd het duidelijk dat de Bredanaars op een grote ze ge uit waren. De Apeldoornse ach terhoede moest wijken en deed dat binnen vijf minuten na Baronie's derde doelpunt nog drie keer: Hey boer 41 (50e minuut), Heyboer 5 1 (54e minuut) en Brouwers 6I (55e minuut), AGOVV probeerde nog wel wat te rug te doen daarna, maar het lukte niet, omdat Meulemans een harde vrije trap van Van Straalen onscha delijk maakte. De Bredase doelpun- tenmachine ging echter door. Na een doelpunt van Brouwers, dat wegens buitenspel werd afgekeurd, scoorde Deykers vier treffers achter elkaar: 101. Zijn laatste doelpunt maakte hij uit een penalty, nadat invaller Cornelissen de bal met de hand had weggeslagen. Drie minuten voor tijd zorgde back Van Zunderi na een pass van Ad Brouwers nog voor 11 1. ATLETIEK De Westduitser Se- gieth heeft op koninginnedag in Schoonhoven een 25 kilometer weg wedstrijd gewonnen. Hij had voor deze afstand, die door Vlist, Berg ambacht en Schoonhoven voerde, 1 uur, 27 min. en 02,8 sec. nodig. Als tweede eindigde de Gouwenaar Stol'k. Hij had ruim drie min*ten. achterstand. Van Oorschot van Olym- pia (Halsteren) werd vijfde. (Van onze sportredactie) BREDA Na een snelle race van 120 kilometer kwam Kees Koeken slechts 20 centimeter te kort om zich winnaar van de zevende Bredase Oranjeronde te mogen noemen. In een felle eindsprint werd de Acht- maalse renner geklopt door Tiny van Hasselt, die pas in de laatste twee omlopen van ongeveer 2 kilo meter naar voren kwam en tenslotte met de eindoverwinning te gaan strij ken. In de lange eindsprint bleef Van Hasselt tevens voor zijn gevaarlijkste rivaal op de sprint Ton Barten. De coureur uit Achtmaal bezette na Koeken de derde plaats. Tot op 12 kilometer van de finish lagen de papieren van Koeken beter. Op dat moment -naakte hij nog deel uit van een kopgroep van vijf man, die mede door zijn inspanningen tot stand was gekomen. Dat gebeurde na 18 omlopen. Toen maakten Ad van Overveld en Cees Koeken zich los uit de hoofdmacht. Na twee kilo meter kregen zij versterking van G. Paridaen, wiens voorbeeld na één ronde werd gevolgd door J. Kemps en Gerard van Dongen. Dit vijftal ging eens flink op de pedalen staan en dat resulteerde in de eerste geslaagde vluchtpoging van de koers. Ronde na ronde werd de voorsprong regelmatig uitgebouwd, totdat de vluchters kort na half-koers het peloton ongeveer 45 seconden achter zich hadden gelaten. Het leek er op dat moment op dat de beslis sende slag geslagen was. Temeer omdat het reeds flink uitgedunde pe loton alle hoop scheen te hebben op gegeven en de snelheid aanmerke lijk verminderde. Er bleek bij de achtervolgers ech ter meer fut te zitten dan men had aangenomen, want met nog 24 kilo meter voor de wielen bracht de, in middels in twee groepen uiteengeval len, hoofdmacht de achterstand terug tot 25 seconden. De coureurs in de achtervolgende groep kregen weer hoop en bleven jagen. Iedere ronde werden er weer enkele seconden van de achterstand afgeknabbeld. Onder aanvoering van Ton Barten, P. van de Bergh en Cees van Dorst dichtte de jagende meute het gat tot op en kele seconden. G. van Dongen was de eerste ren ner uit de kopgroep, die zich over gaf. Hij viel terug in de grote groep. Maar de vier overgebleven leiders capituleerden nog niet. Hun verzet hield echter niet lang meer stand. Na zestig ronden werden zij ook in de hoofdmacht opgenomen. Achttien man begonnen nu eendrachtig aan de laatste kilometers. Alleen D. Po lak uit Willemstad deed met nog twee ronden te rijden een ontsnap pingspoging. Hij werd echter weldra weer teruggehaald door een zestal renners onder aanvoering van Ton Barten en Tiny van Hasselt. Dit ze vental bleef in de laatste ronde enige tientallen meters op de concurrenten voor. Negentienduizend toeschouwers iets minder dan verleden jaar, rek- (Van onze sportcorrespondent) GELEEN De Limburger Harry Steevens uit Elsloo heeft gisteren de Ronde van Geleen voor beroepsren ners gewonnen. Hij zegevierde in een massasprint van 34 renners. Voor de 100 km had hij 2 uur, 34 minuten en 29 seconden nodig. Eef Dolman ein digde op de tweede plaats, vóór Harm Ottenbros en Jo de Roo. In de beginfase van de strijd had den Brouwer en De Roo lange tijd (20 van de 70 ronden) de leiding met een voorsprong, schommelend rond dertig seconden. De Belgen Merekx, Godefroot en David bereikten geen plaats in de voorhoede. De uitslag is: 1 Harry Steevens (Elsloo) de 100 km in 2.34.29; 2 Eef Dolman (Weustenrade) z.t.; 3 Harm Ossenbros (Alkmaar) z.t.; 4 Jo de Roo (Kruiningen) z.t.; 5 Cees Zoon- tjens (Tilburg) z.t.: 6 Gerard Vianen (Kokenge) z.t.; 7 Henny Peters (Heemstede) z.t.; 8 Cor Schuuring (Amsterdam) z.t.; 9 Jan Harings (Sib be) z.t.; 10 Maarten Breure (Rotter dam) z.t.; 23 Eddie Merekx (België) z.t.; 25 Walter Godefroot (België) z.t.; 30 Wilfried David (België) z.t. Een wielerronde voor amateurs le verde een zege op voor Jan Krekels uit t Born. Hij legde de 70 kilometer af in 1.43.04. Op de volgende plaat sen kwamen Chris Pepels uit Stein en Hans Lucassen uit Geleen. ten hun halzen om getuige te kun nen zijn van de strijd op het laatste rechte stuk. De coureurs zorgden er zelfs op die laatste paar honderd meters nog voor dat het publiek niet voor niets naar het parcours was ge komen. Met een lange spannende eindsprint besloten zij deze koers, waarin v. Hasselt zich tenslotte toch de snelste toonde. 1 T. van Hasselt, Roosendaal, 120 kilometer in 3 uur 1 minuut en 16 seconden; 2 K. Koeken, Achtmaal; 3 T. Barten Klundert; 4 C. van Dorst, Roosendaal; 5 P. van de Bergh Rucphen; 6 A. van Overveld Zegge; 7 D. Polak Willemstad; 8 J. Kemps Sprundel; 9 G. Paridaen St. Kruis; 10 J. Joosen Made; 11 H. van Hooy- donk Zundert; 12 C. Brooijmans Hoo- gerheide; 13 K. Dielemans Prinsen beek; 14 L. Goossens Woensdrecht; 15 G. van Don-gen Made; 16 A. Ko- nings Sprundel; 17 L. Rokx St. Wil- lebrord; 18 J. Corvers Dordrecht; 19 P. Roovers Oosterhout; 20 L. Schauwen Ossendrecht. OOSTENDE (A.N.P.) De Belg Flory Ongenae heeft gisteren de der de etappe van de Ronde van België voor amateurs gewonnen. Hij was de snelste in de sprint van een kop groep van negen renners, die de 143 kilometer van St.-Niklaas naar Oos tende in 3 uur 26 min. en 30 sec. af legde. Twee Nederlanders maakten deel uit van deze kopgroep, Bart So- laro werd derde en René Pijnen ze vende. De uitslag is: Derde etappe (St.- Niklaas-Oostende, 143 km): 1 Onge nae (Belg) 3.26,30 (met bon. 3.26,00); 2 Nielsen (Den.) z.t, (met bon, 3.26,15); 3 Solaro (Ned.) z.t.; 4 Si- monetti (It.) z.t.; 5 Van Roosbrouck (Belg) z.t.; 6 De Vlaeminck (Belg) z.t.; 7 Pijnen (Ned.) z.t.; 8 Pechielan (It.) z.t.; 9 Scheirs (Belg) z.t.; 10 Jo- chems (Belg) 3.27,42; 15 Rentmeester (Ned.) z.t.; 52 Zoetemelk (Ned.) z.t.; 63 Frijters (Ned.) 3.31,40; 66 Harings (Ned.) 3.35,15; 68 De Groot (Ned.) z.t.; 69 De Witte (Ned.) z..; 70 Baars (Ned.) z.t. Het klassement is: 1 De Vlaeminck (Belg) 7.56,10 (9 punten); 2 Van Roosbrouck (Belg) z.t. (12 punten); 3 Pijnen (Ned.) z.t. (16 punten); 4 Pechielan (It.) z.t. (21 punten); 5 Van de Vijver (Belg) 7.56,42; 6 Ver- straaten (Belg) 7.57,07; 7 Jockmans (Belg) 7.57,22; 8 Peelman (Belg) z.t.; 9 Rentmeester (Ned.) z.t.; 10 Claes (Belg) z.t.; 17 Solaro (Ned.) 8.00,06; 40 Hogerheide (Ned.) 8.01,18; 46 Zoe temelk (Ned.) z.t.; 48 De Groot (Ned.) 8.04,55; 49 Frijters (Ned.) 8.06,16; 50 Harings (Ned.) 8.08,51; 51 De Witte (Ned.) z.t.; 76 Baars (Ned.) 8.28,06. VALENCIA (ANP) De Italiaan Pietro Guerra heeft gisteren de zesde etappe van de Ronde van Spanje ge wonnen. Hij legde de 148 kilometer van Vinaroz naar Valencia af in 3 uur, 38 min. en 11 sec. De Spanjaard Saez eindigde met vier seconden ach terstand als tweede. De Belg De Vlaeminck won de sprint van het voltallige peloton, dat zeven secon den na de winnaar door de finish ging. De Duitser Rudi Altig bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag is: 1 Guerra (It.) 3.38.11; 2 Saez (Sp.) 3.38.15; 3 De Vlaeminck (België) 3.38.18; 4 Verlinde (Belg) z.t., 5 Grain (Fr.) z.t. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1 Altig (W-Dld) 21.13.32; 2 Wright (GB) 21.13.58; 3 Jansen (Ned) 21.14.13; 4 De Pra) (It) 21.14.27; 5 Momene (Sp) 21.14.44; 6 Van de Kerkhove (Belg) 21.14.47; 7 Aimar (Fr) 21.14.56; 8 Lopez Ro- driques (Sp) 21.15.00; 9 Errandonea (Sp) 21.15.01; 10 Gimondi (It.) 21.15.09. (Van onze sportredactie) BREDA Het einde van de slij tageslag in de eredivisie nadert. Het einde van een slopende com petitie zowel voor de clubs in de kopgroep als onderaan de rang lijst. Met nog slechts vier wedstrij den voor de boeg zijn er nog maar liefst zes degradatiekandidaten. Daarbij behoort ook het Bredase NAC, dat zondag zijn laatste kans op behoud kan grijpen. Dan komt NEC op bezoek. De club uit Nij megen staat veilig en kan vrijuit spelen. Voor NAC een zeer zware opgave, want NEC heeft bewezen dat het in de eredivisie thuis hoort. Bij winst voor de Bredanaars en dat is beslist noodzakelijk is er nog een kleine kans aan degra datie te ontsnappen. Bij verlies is de zaak praktisch bekeken, want van de uitwedstrijden tegen GVAV en Ajax mag weinig posi tiefs voor NAC worden verwacht. Slechts tegen Fortuna '54 zit er op eigen terrein nog een overwinning in. Vier punten kunnen dus zeker worden behaald ais NAC de no dige inzet heeft. De rustdag van de afgelopen zondag heeft NAC mo gelijk de nodige energie geleverd om in de laatste wedstrijden toe te slaan. VoIendam-DWS DOS-MW Telstar-FC Twente Go Ahead-PSV ADO-Xerxes/DHC Fortuna '54-Sparta NAC-NEC Ajax-GVAV Eindhoven-RBC Heracles-AZ '67 Den Bosch-Haarl. HVC-Holland Sp. Roda JC-Fort. VI. In de eerste divisie vecht FC Den Bosch nog steeds voor een plaats in de eredivisie. De Bossche formatie herstelde zich zondag te gen het sterke Cambuur uitste kend van de teleurstellende resul taten van de laatste weken. Toch krijgt FC Den Bosch het zondag opnieuw moeilijk. Haarlem is een niet te onderschatten tegenstan der en kan via een overwinning een gunstige klassering bereiken. Willem II gaat naar Haarlem waar het zijn promotiekansen verdedigt tegen degradatiekandidaat RCH. RCH moet winnen wil het nog een kans maken op behoud van het eerste divisieschap. Willem II is echter favoriet. De Tilburgers zul len zich wel hebben hersteld van de nederlaag in de bekerwedstrijd tegen Veendam. Voor RBC staat er weinig meer op het spel. De Roosendaalse eer- ste-divisieploeg heeft zich veilig gesteld en het gaat er nog slechts om een zo goed mogelijke klasse ring te bereiken. RBC kan zondag een paar plaatsen stijgen op de ranglijst als het in Eindhoven de ploeg van. die naam verslaat. In de tweede divisie staat er een Interessante ontmoeting op het programma tussen Wageningen en Baronie. De Baronnen, die uitge schakeld zijn voor een promotie plaats zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen kampioenskandi daat Wageningen een nederlaag te bezorgen. De Bredanaars, die zwakke met sterke wedstrijden afwisselen mogen in staat worden geacht voor een verrassing te zor gen. Hetzelfde recept voor Telstar dat een zware opgave te wachten staat nu FC Twente op bezoek komt. De Noordhollanders zullen waarschijnlijk zondag weer wat dieper in de zorgen gedrukt wor den. PSV, dat zich de laatste we ken uitstekend opgewerkt heeft heeft van de zes degradatiekandi daten nog de beste winstkansen. Go Ahead is wel een sterke tegen stander, maar PSV in de vorm van de laatste weken kan zegevieren. Dat de Eindhovenaren uit de be kercompetitie werden gewipt is geen duidelijke aanwijzing voor een prognose. PSV hecht meer waarde aan de competitiewedstrij den dan aan de bekerduels in dit stadium. Fortuna '54 zal er niet in slagen twee kostbare punten aan zijn totaal toe te voegen. Spar ta is daarvoor een te sterke tegen stander. Bovenaan de ranglijst is het ze ker zo spannend als onderaan. Ajax leidt nog steeds met het kleinst mogelijke verschil: een punt. Eén misstap van de Amster dammers is voldoende om Feijen- noord weer voorbij te zien steve nen. De Rotterdammers krijgen het zondag gemakkelijker dan Ajax. Tegen Sittardia, de enige ploeg in de eredivisie, die al zo goed als zeker is van degradatie, zal Feijenoord geen fout maken. Voor Ajax liggen de zaken an ders nu GVAV op bezoek komt. De Groningers zijn altijd lastige tegenstanders geweest voor de lei dende ploegen in de eredivisie. Vooral de defensie van GVAV is bijzonder sterk en de kans is groot dat Ajax zondag een punt zal verspelen. ADO - Xerxes/DHC is van weinig belang meer. ADO kan door te winnen zijn derde plaats verstevigen en dat zal ook wel gebeuren. In de eerste divisie gaat promo tiekandidaat AZ '67 naar Heracles, waar het zijn kansen op de titel kan vergroten. Hetzelfde geldt voor concurrent Holland Sport, dat weinig moeite zal hebben met HVC. Roda JC en Fortuna VI. ten slotte zijn aan elkaar gewaagd in de tweede divisie. Een gelijk spel lijkt hier de juiste uitslag. Voor wat betreft de prognoses voor sporttoto nummer 44 het vol gende: Volendam ontmoet thuis DWS, dat deze competitie bijzon der teleurgesteld heeft. Volendam kan zijn positie op de ranglijst weer wat verbeteren door te zege vieren. Op eigen terrein zijn de wijdbroeken favoriet. Heel wat moeilijker krijgt het Utrechtse DOS het. DOS, met Sittardia, NAC Fortuna '54, Telstar en PSV tot de degradatiekandidaten behorend speelt thuis tegen MVV. De Maas trichtse formatie is te kloppen, maar of DOS daartoe in staat is blijft een groot vraagteken. Voor DOS geldt hetzelfde als voor NAC: het is een van de laatste kansen op behoud. Het programma luidt: Eredivisie: Volendam - DWS, Feijenoord - Sittardia, DOS - MW Telstar - FC Twente, Go Ahead - PSV, ADO - Xerxes/DHC, Fortu na '54 - Sparta, NAC - NEC en Ajax - GVAV. Eerste divisie: VW - Vitesse, Eindhoven - RBC, RCH - Willem II, Heracles - AZ '67, FC Den Bosch - Haarlem, SVV - Elink- wijk, SC Cambuur - Velox, Blauw Wit - DFC en HVC - Holland Sport. Tweede divisie: Wageningen - Baronie. Helmond Sport - Hee renveen, ZFC - Gooiland, EDO - Limburgia, Zwolse Boys - PEC NOAD - AGOVV, Roda JC - For tuna VI., Hilversum - Excelsior, Veendam - SC Drente en De Graafschap - Hermes DVS. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas ZKB zijn enkele belangrijke wijzi gingen in de stand gekomen. Het Terneuzense Luctor nam de eerste plaats over van Animo II. Het ver sloeg een zwak Blauw Wit met 73. De ruststand was 51. Stormvogels leverde een zeer goede prestatie door Tjoba 2 op eigen veld met 35 te overwinnen. Hier was het bij de rust al 04. Tjoba had geen antwoord op het energieke spel van de Westka- peiienaren. Dezen speelden zich hier door praktisch in veiligheid. Swift 3 speelde tegen Zuidwesters een goede wedstrijd. Weliswaar won Zuidwes ters met 46, maar het iiet geen grootse indruk achter. Stand: Luctor 1 1317, Zuidwes ters 1 1216, Animo 2 1316, Tjoba 2 1212x, Stormvogels 1 1110, Blauw Wit 1 13—9, Swift 3 12—8, Ve- do 1 128; x) 2 winstpunten in min dering. In 2 A moesten Animo 3 en Atlas 1 onderling uitmaken wie van hen BKC kan blijven bedreigen. Atlas won met het kleinst mogelijke ver schil: 34. BKC had geen enkele moeite met Ondo 2 en haalde zelfs de dubbele cijfers, 123. Stand: BKC 11—16, Atlas 1 11—14, Animo 3 1112, Zuidwesters 2 109, TOP 1 10—9, Ondo 2 11—4. In 2 B kwam Elto via een 82 zege op Tjoba 3 op gelijke hoogte met Olympia 1, dat zelf niet speelde. Volharding werkte zich wat naar bo ven door Togo 2 zonder punten te la ten. De uitslag 68 was echter niet overtuigend. Stand: Olympia 1 914, Elto 1 8— 14, Blauw Wit 2 10—13, Volharding 1 9—8, Tjoba 3 10—7, Luctor 2 10—7, Togo 2 11—5. In de derde klas slechts één wed strijd. Koploper KVL bond Olympia 2 met 133 aan de zegekar en ste vent recht op het kampioenschap af. Stand: KVL 11—20, Animo 3 11 15, Atlas 2 812, Tjoba 3 78, Stormvogels 2 11—7, Vedo 2 64, BKC 2 54 x. x) 4 winstpunten in mindering. Bij de junioren stelde Blauw Wit haar 2e plaats veilig door een duide lijke 15 zege op Animo. Bij Togo - Swift 1 kwam laatstgenoemde ploeg niet op. I: Tjoba 2 - Stormvogels 1 25, Swift 3 - Zuidwesters 1 46, Luctor I - Blauw Wit 1 7—3. IIA: Animo 3- Atlas 1 34, BKC 1 - Ondo 2 12—3. II B: Elto 1 - Tjoba 3 8—2, Togo 2 - Volharding 1 6—8. Ill; KVL 1 - Olympia 2 133. Junioren: Animo - Blauw Wit 1—5, Togo - Swift 1 Swift n.o. Aspiranten: A: Volharding A - Animo A 2—0. B: Atlas - Animo B 60. C: Zuidwesters B - Swift rap. 08, Ondo B - Stormvogels B 05. D: Blauw Wit A - Volharding B 41, Olympia A - Luctor A 3—1. E: Togo B - Luctor C 12. Pupillen: A: Ondo - Atlas 3—3. B: Swift - Stormvogels C 0—1. C: Tjoba A - Volharding 0—7, Togo A - Blauw Wit A 0—4. D: Blauw Wit B - Storm vogels E 20.

de Stem | 1968 | | pagina 9