99 BEDRIJFSLEVEN PROTESTEERT Een grote berg confetti Honderden dode forellen in Veer se Meer Tegen verhoging keurloontarieven en benoeming van nieuwe directeur mrnm pmh wjsvew*m lom. PAKKET RUSSIA© Dow voorziet in eigen behoefte aan elektriciteit Kinderwagen-duwers met record bekroond Leeuwen op weg naar Beekse Bergen Per 1 juli in bouw KWARTIER KORTER WERKEN GOUD Th. de Klerk s'/2 GULDEN wit-kood bruin-brood KOPEN IND? oebekenb voor een lormaal gezin elke week (SULDEN OVERHOUDEN 10 bot IN GULOEN DIT Z'JN PRIJS VOORSEELOeN MfóftttöM KDRtyElS „pondsp^k ezfrsbeker MC.MIUAN9] is IMONADEEIRDOP Qez.iin<ap-le£> JAVtTA-StASAUS *C.HERMANf>, Order van 20 miljoen flJTi Verontwaardiging Mundiana tapijt-informatie met handige kleurenkiezer gratis! VANUIT ZWEDEN Veerhaven bij Perkpolder bijna voltooid STERFTECIJFER NIET ALARMEREND Erasmus genootschap Studiereis naar Deltagebied en Europoort Raad Rilland-Batli debatteerde over opvoeren woningcomfort (ADVERTENTIE) het gemiddelde, uurloon voor een „kostwinner1 bedraagt in Nederland PER WEEK esneder (w^toirdibverêakt esneden luohtdichb verpakb iat strooit voordel fa.' 'alc hcë.lèioe€>" iet dëdrfè leröll Plee opIfcr r a s - pra m boos evi clcroen i tol ik prait gesorteerd ROiEN OP ZOOM«MADE-<3oeS I EEN Bea^EN-AYeufTemBgEN j i&siNGieN-MiDDeoBaiz&i r In Vlissingen namen veel kinderen aan de festiviteiten deel. (Van onze verslaggevers en correspondenten) MIDDELBURG Flarden fanfaremuziek, sprankelende ca rillonklanken en overal vlaggen die stug wapperden in de koude wind; dat was het beeld dat Zeeland gisteren bood op de 59e verjaardag van onze vorstin. Het waren overal de kinderen die het hem deden. In tientallen steden en dorpen waren er spe len, wedstrijden en andere at tracties voor de jeugd. De meest omvattende festiviteiten had Vlissingen dit jaar. Daar had een vindingrijk comité een pro gramma opgesteld, dat zowel jong als oud de straat vermocht op te lokken. Jammer was het, dat de zon af en toe verstek liet gaan. Koninginnedag is nu een maal een typisch „burengebeu ren", dat een warm lentezon netje niet kan ontberen. Het is praktisch onmogelijk een volledig overzicht te geven van wat er in alle Zeeuwse gemeenten aan Koninginnedagfestiviteiten plaats vond. Om toch een algemeen sfeerbeeld te kunnen geven, maakten wij een rondreis over Zuid-Beveland, Wal cheren en door Zeeuwsch-Vlaande ren. Wat wij van koninginnedag za gen leek wel iets op een berg ver waaide confetti. Maar zo hoort het eigenlijk ook te zijn. In Goes klonk het „Oranje boven" uit honderden kinderkeeltjes in de vroege och tend. De jeugd trok naar „Schutters hof", waar onder andere een poppe- kastvoorstelling werd gegeven. De stad had iets extra-feestelijks door de weekmarkt, die altijd een kleu rig beeld biedt. Op weg naar Walcheren zagen wij hoe de bloesemplacht van de fruitbomen en de bloeiende tulpen (bewijzen van de opkomende sier- gewassenteelt in Zeeland) dapper meededen om de feestvreugde te verhogen. Vooral als de zon door brak kon men zich op rijksweg 58 in Zuid-Europa wanen. Middelburg was getooid als een bruid. Van de Lange Jan wapperde de driekleur, van kilometers ver al zichtbaar en op de Markt, waar kinderspelen werden gehouden, rinkelde de bel van een echte draai molen. Het was druk in de straten. Vlissingen was op zijn zondags. De feestelijkheden concentreerden zich op het Stadhuisplein. Op de veren voor de gelegen heid ook van wapperende vlaggen voorzien (een enkel schip in de haven was compleet gepavoiseerd) bleek, dat heel wat mensen deze ko ninginnedag hadden uitgekozen om de bekende ANWB-routes te rijden. Vooral de Westerschelderoute was deze keer in zwang. In de salons zei iemand schert send. dat de PSD op deze dag hele maal in stijl was, omdat er in de kombuis tomatensoep, inplaats van de traditionele snert werd bereid... Zeeuwsch-Vlaanderen bood, al- thans op de doorgaande routes, een beeld van ongekende rust. Vracht verkeer ontbrak geheel en het aan tal autotoeristen kon men op het traject Breskens-Hulst op de vin gers van één hand tellen. Wel werd er overal gevlagd. Zaamslag spande de kroon, vonden wij. De veerdiensten Kruiningen- Perkpolder voeren met de helft van de normale capaciteit, hetgeen meer dan iets anders de rustige, zondagse sfeer van deze koninginnedag te kende. Op deze en andere pagina's in de krant van vandaag treft u de vro lijk gekleurde confettisnippers aan, die te zamen het beeld van konin ginnedag 1968 vormen. Het minder gunstige weer heeft niet kunnen verhinderen, dat de viering van koninginnedag dank zij het Comité Organisatie Feestelijk heden in Vlissingen op voortreffe lijke wijze geslaagd is. Het dagpro gramma begon 's morgens om negen uur met muzikale rondwandelingen waaraan twee drumbands en twee muziekkorpsen deelnamen. Om tien uur werd op het stadhuisplein een muzikale aubade gebracht door de Brassband St.-Caecilia aan burge meester D. Roemers. De aubade werd voorafgegaan door het hijsen van de Nederlandse vlaggen. Erg leuk was de Beiaard-luisterwed- strij d die om kwart voor elf plaats vond. De stadsbeiaardier speelde op het carrillon 10 melodieën die door de deelnemers moesten worden her kend. Jong en oud nam hier deel aan en er vielen vele fraaie prijzen. Verder waren er nog marsen van verschillende gymnastiekverenigin gen tot 's middags twaalf uur. Een enorme drukte was er tijdens de kinderspelen op het stadhuisplein die duurden van half twee tot vijf uur. Vooral de behendigheidsritten met versierde fietsen deden het erg goed bij het publiek. Tijdens het avondprogramma was er na de be kende lampionoptochten en volks feesten voor de jeugd een muzikale show en taptoe op het Stadhuisplein verzorgd door de Kon. Harmonie „Ons Genoegen". Wat voor Vlissingen vooral deze dag opviel was de grote publike be langstelling die ondanks het regen achtige weer vrijwel de gehele dag duurde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar het Financiële Dagblad meidt, heeft Dow-chemical bij AEG een order geplaatst voor de levering van vier industriële gastur bines, waarvan de eerste reeds eind van dit jaar zal worden afgeleverd. Drie van de vier bestelde turbines zijn bestemd voor de opwekking van elektrische energie, voorlopig tot een vermogen van 45 Megawatt. Met dit vermogen kan Dow voorlopig voor het grootste deel in zijn eigen ener giebehoefte voorzien. De PZEM blijft evenwel nog belang rijke bijleveringen verzorgen en er |s ook een overeenkomst gesloten, op basis waarvan de PZEM bijspringt, indien de eigen stroomleverantie van Dow defect raakt. De brandstof voor de gasturbines is aardgas. Deze brandstof heeft een hoog thermisch rendement, omdat het mogelijk is, de afgassen van de gasturbines terug te winnen en te benutten voor de opwekking van stoom. Daardoor levert één gastur bine, behalve ongeveer 15.000 Kilo- Watt aan stroom, nog eens een me chanisch vermogen van 18.600 pk, dat wordt opgewekt in een stoom turbine. Omstreeks 1970 zullen alle gasturbi nes geïnstalleerd zijn. De „restwarm- teketels", die op de gasturbines wor den aangesloten, worden geleverd door de n.v. Machinefabriek „Breda", v.h. Backer en Rueb. Met de installatie van de gasturbines voor elektriciteitsopwekking is een bedrag van nam schatting twintig miljoen gulden gemoeid. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gezamenlijke vleesverwerkende bedrijven, die ressorte ren onder de vleeskeuringsdienst Axel (ZuMdorpe, Overslag, Koe wacht en Zaamslag met Axel als centrum-gemeente) hebben het college van burgemeester en wethouders van Axel een protestbrief gestuurd. Hierin spreken zij hun ongenoegen uit over twee voorstellen van burge meester en wethouders, die vrijdag avond tijdens de raadsvergadering zullen worden behandeld. Het eerste voorstel betreft een verhoging van de keurloontarieven (voor het laatst in 1965 herzien) met ongeveer 44 pro cent, om een sluitende exploitatie te krijgen; het tweede betreft de be noeming van de heer J. F. de Haas, dierenarts te Zaamslag, tot directeur van de vleeskeuring» kring Axel, ten einde te voorzien in de vacature die is ontstaan door het vertrek van die renarts J. Janssen. De brief is ter kennisgeving gezon den aan de veeartsenijkundige dienst, het landbouwschap, het produktschap voor vee en vlees en de bond van veehandelaars. Burgemeester M. K. van Dijke te Axel, voorzitter van de vleeskeurings kring, zei ons desgevraagd een der gelijk schrijven te hebben ontvan- gen. Het bedrijfsleven wijst in de brief o.m. op de oneconomische en ineffi ciënte werkwijze van de keurings diensten in het algemeen en van de vleeskeuringsdienst in Axel in het bijzonder. Men is verbaasd over het voorstel van b. en w. om een nieuwe direc teur te benoemen, terwijl de direc teur van de kring Terneuzen zich in Axel gaat vestigen. Het zou, zo wordt gesteld, veel eco nomischer zijn als de directeur van de kring Terneuzen thans ook deze functie zou krijgen in de vleeskeu ringskring Axel, en dat beide krin gen zouden gaan samenwerken. In dit geval, meent men, zou een zo drastische verhoging van de keur loontarieven niet nodig zijn. Het districtenstelsel acht men uit de tijd. Verontwaardiging wordt ook uit gesproken over het feit, dat nooit overleg met het bedrijfsleven heeft plaatsgevonden en dat ook in deze omstandigheden van geen overleg sprake is. Het is onbillijk, aldus de strek king van de brief, de hoge kosten steeds af te schuiven op het bedrijfs leven. Bij handhaving van de bestaande keurloontarieven is voor de alge mene dienst van de vleeskeurings kring Axel een exploitatietekort te verwachten van 17.700, Burgemeester Van Dijke wilde zich liever onthouden van commentaar op deze kwestie. Hij zei de brief nog te kort In zijn bezit te hebben om nu (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Wie zich geroe pen voelt het wereldrecord kinder wagen-duwen te gaan verbeteren, zal meer dan 115,8 kilometer moeten 'open. Want wisten drie jongens uit Sit- tard dit wereldrecord enkele dagen geleden te brengen op 109 kilometer, de vier Vlissingse HTS'ers die maan dagavond vol goede moed aan een dergelijke wandeltocht zijn begon nen, hebben er nog een paar kilo meters „bijgeduwd". Het viertal, Hans Izebout, Bas Mieras, Cees van Sluis en Onno de Vries, begon de tocht achter de kin derwagen bij het station in Roosen daal. Gisterenmiddag omstreeks vier Zo welgemoed als het viertal hier bij de start in Roosendaal was, zo was het ook bij aankomst in Vlissingen, dat het zegevierend binnentrok. uur kwam het in Vlissingen aan. De recordhouders werden feeste lijk Ingehaald door hun medescholie ren. Pech onderweg kenden de kin' derwagenduwers ndet. Wèl trokken ze veel bekijks. Vooral in Vlissingen, bij het passeren van het stadhuis waar de koninginnefeest-festiviteiten in volle gang waren. Het succes van dtc HTS'ers zal, voor zover dat gisteren nog niet is ge beurd, ongetwijfeld a.s. donderdag en vrijdag worden gevierd, wanneer het vierde lustrum van het HTS- corps in Vlissingen te vieren valt. Mundiana is kamerbreed tapijt van Balamundi. In 4 kwaliteiten: Paros, Milos, Calypso en Ceres. Vier meter breed. Voor een kamer van 4x5 meter hebt u al Mundiana van wand-tot- wand voor 500 gulden. (Exklusief leg- kosten). Wilt u meer weten? Vraag even het komplete Mundiana infor matie-pakket met heel veel wetens waardigheden over tapijt. Met staaltjes en de praktische kleurenkiezer, om u thuis te helpen bij het vinden van har monieuze kleuren voor uw interieur. Briefkaartje naar Balamundi Nederland N.V., Huizen N.H. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Vijftien leeuwen zijn uit Zweden onderweg naar Tilburg. Ze zullen over enkele dagen hun nieuwe tehuis, het leeuwenpark in de Beekse Bergen, betrekken. Daar wordt met man en macht gewerkt om de kooien klaar te hebben als ze komen. Het terrein, ongeveer veertig hec tare, zal de woonplaats worden van zo'n vijftig leeuwen. Het wordt door dubbele afrasteringen in verschillen de sectoren verdeeld. Het buitenste hekwerk wordt drie en halve meter hoog, het binnenste twee meter. Be- Bezoekers kunnen van de ene sector naar de andere rijden via een weg tussen de hekken. De rijweg in het leeuwenpark krijgt een lengte van ongeveer 3500 meter Het tracee wordt op het ogenblik uitgezet. Een deel van de toegangs weg is reeds geasfalteerd. Het is de bedoeling dat het leeuwenpark 1 juni voor het publiek opengaat. al zijn visie te kunnen geven. In de vergadering van burgemeester en wethouders, hedenmorgen, zal de brief worden besproken. Wel verzekerde hij, dat het schrij ven alsnog bij de ingekomen stuk ken zal worden gevoegd, zodat de gemeenteraadsleden hiervan kennis kunnen nemen om, zo nodig, hierover vragen te stellen tijdens de vergade ring vrijdagavond a.s. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De onderhandelings delegaties voor de bouw-c.a.o.'s heb ben overeenstemming bereikt over een kwartier arbeidstijdverkorting per 1 juni en over de verhoging van de pensioenpremie met één procent, eveneens op 1 juni. Men verwacht met deze resultaten wel de instem ming te kunnen verkrijgen van mi nister Roolvink van Sociale Zaken. De resultaten van de delegaties moeten eerst nog goedgekeurd wor den door de werknemers- en de werkgeversorganisaties van de bouw nijverheid. Zoals bekend was in de eerste over eenkomst door werkgevers en werk nemers besloten een half uur korter te werken met ingang van 1 novem ber en de pensioenpremie te verho gen met 1,5 procent op 1 januari 1969. Minister Roolvink wees deze over eenkomst af, waarna een massale de monstratie in Den Haag gehouden werd, terwijl een groot deel van de Tweede Kamer het de minister lastig maakte. Na de kamerdebatten be schuldigden de katholieke bouwvak kers een deel van de KVP-fractie van partij-politieke handelingen, be schuldigingen die later door fractie voorzitter Schmelzer van de hand ge wezen werden. (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER. In de veerhaven te Perkpolder zal in de loop van de week worden begonnen met de montage van de stalen opritten, die toegang tot de nieuwe dubbeldeks veerboot „Prinses Christina" zullen geven. De stalen constructies zijn bijzon der ingenieus uitgevoerd. Zij moeten de op en neer gaande beweging van de veerboten zonder bezwaar kunnen volgen (de getijbeweging), maar ook de bewegingen die het schip over' langs en overdwars maakt. De dek ken van de opritten worden in de winter verwarmd, om gladheid door sneeuw of ijzel te voorkomen. Binnen korte tijd zal het uitgebrei de complex van werken aan de Zeeuwsch-Vlaamse kant van de Wes- terschelde geheel voltooid zijn. De nieuwe betonnen fuik zal dan ge bruikt kunnen worden voor de wal- proeven met de nieuwe veerboot. De werken te Kruiningen vorderen iets trager, maar de aanvankelijk ge noemde datum (eind mei) voor in- dienststelling van de dubbeldekker zal toch beslist kunnen worden aan. gehouden. (Van onze correspondent) VROUWENPOLDER Ongeveer negenhonderd tot duizend van de ne genduizend regenboogforellen die in de nacht van maandag op dinsdag in het Veerse Meer zijn uitgezet, rijn dinsdagmorgen dood aangetrof fen bij de Veerse Gat-dam. Deze forellen zijn in tanks aange voerd uit Denemarken en hebben vermoedelijk teveel van de reis te leiden gehad. In totaal zijn nu 24.006 van de 40.000 forellen uitgezet. In de loop van deze week zullen de res terende 16.000 forellen worden uitge zet. De 15.000 Nederlandse forellen blijken de uitzetting in hun nieuwe omgeving overleefd te hebben. Er zullen nog 18.000 Deense forel len worden uitgezet. Een sterfte van maximaal tien procent wordt als normaal beschouwd. Bij de levering wordt hiermee rekening gehouden door het bestelde aantal vissen met 7 tot 10 procent te verhogen. De dode vissen zijn inmiddels uit het Veerse Meer verwijderd. De voor. zitter van de Delta-federatie, de heer (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Erasmusgenoot- schap, afdeling van het ANV voor 't land van Waes en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, organiseert een studie reis naar het Deltagebied en de Euro poort. Men vertrekt in de loop van morgen vanaf de Markt te Lokeren (België). Om tien uur verwacht men te arriveren te Roekan je (Oost- Voorne) op de Volkshogeschool. Hier zal een inleiding worden gegeven over de Botlek, Europoort, Delta gebied en de Deltawerken. Het zomerprogramma ziet er als volgt uit: op vrijdag 10 mei a.s. is er een toneelavond, verzorgd door het Zeeuwsch-Vlaams Reizend Volks Toneel uit Hulst. Gespeeld wordt „Harten 2, harten 3" van Paul Ro- denko. De uitvoering vindt plaats om 22.00 uur te Daknam (België). Op vrijdag 24 mei om 20.00 uur is er te Zele-Dijk een jazzavond ver zorgd door het Guido-Ros-Kwartet. Op vrijdag 7 juni eveneens om 20.00 uur te Daknam: poppentheater „Op- sinjoorke" uit Mechelen met Reinaart de Vos van Gerard Walschap. Ten slotte vindt op 21 juni a.s. te Loke ren de algemene ledenvergadering plaats. G. J. J. Neels, zei: „Toen ik ervan hoorde schrok ik me dood. Ik heb direct contact opgenomen met de heer Van Dremmelen van de Organisatie tot verbetering van de Binnenvisserij". De heer van Dremmelen heeft hem gezegd dat de sterfte niet abnormaal is. De heer Neefs /ertelde dat een aantal forel len na een tikje op de rug weer wegzwom. De Delta-federatie geeft de vergunningen voor de forellen- visserij uit. Met de uitzet is maandag een offi cieel begin gemaakt. Bij Delta-Ma rina te Kortgene ging dit met enige feestelijkheid gepaard. De O.V.B. in vesteert in deze uitzet minstens veer tigduizend gulden. De heer Geels zei voorts non dat hij 50 dode forellen in de diepvries heeft gedaan om de oorzaak van de sterfte te kunnen achterhalen. De heer J. Petter, visserij-assis tent bij de directie Visserij van het Ministerie van Landbouw en Visse rij gaf een soortgelijk commentaar. Ook volgens hem was de dood van de forellen te wijten aan vervoers problemen. Hij noemde de sterfte zeer beslist niet alarmerend. Overi gens wees hij erop dat men hier te doen heeft met een proef. Hij zei: „Men moet niet vergeten dat het voor de eerste maal is dat forellen in zout water worden uitgezet. Pas over enige tijd zal men kunnen zeg gen of de vissen zich goed hebben aangepast." Wel is gebleken dat de Nederlandse forellen er zijn er ongeveer 15.000 uitgeze. het ivontuur goed zijn doorgekomen. Er zijn tot nu toe slechts twee dode Nederlandse fo rellen gevonden. (ADVERTENTIE) bewijst weer de hoge waarde van het Centra spaarsysteem 10 gram baar goud verkoop prijs van banken aan particulieren vorige week ƒ52,-) voor 4 Centra spaarkaarten 40,- gespaard, of 1 spaarkaart ƒ37,50 bijbe taling. altijd verhandel baar bezit. Gehalte 999,9/1000, met Internationaal essayeurs- stempel. Levering door de Nederlandsche Middenstands- bank N.V., via uw Centra win kelier die u graag alle bijzon derheden over deze tijdelijke aanbieding vertelt. (Van onze correspondent) Ril LAND-BATH In de raad van Rilland-Bath is het punt over de aanleg van centrale verwarming in vier woningen in de Kerklaan op nummers 1, 2, 3, 5 en 7 opgeschort tot de volgende vergadering. Burge meester J. C. W. Jobse zei hierover: „We moeten een begin maken met het opvoeren van het woningcom fort". De heer C. Coremans (K.V.P.) was het er helemaal niet meen eens, een bedrag van f 23 600,- beschikbaar te stellen voor dit doel, als het niet verhaalbaar is op de huurder. „De huur van f 147,50 per maand opvoe ren tot f 180,- per maand vind ik al hoog. Indien nu het bedrag geheel wordt doorberekend komt de huur op f 200,- per maand. Indien de f 180, zou worden gehandhaafd dan moet de gemeente er elk jaar f 1056,- bij passen". De hele raad schaarde zich achter het voorstel van het raadslid Coremans en wilde doorberekening. Voor voorzieningen bij het bejaar dencentrum werd een bedrag van f 84.350,. beschikbaar gesteld. Ver der ging men akkoord met het be schikbaarstellen van een krediet van 8.622,- voor voorzieningen aan de openbare lagere school. BIJ de heer Th. de Klerk van de Goessestraatweg in 's-Gravenpolder is het thuis zo'n 30 jaar lang een kantoor van Jantje van alles geweest, zoals hij dat zelf uitdrukt. Vandaag komt daar officieel een eind aan. De 65-jarige heer De Klerk wordt eervol ontslagen als ambtenaar van de bur gerlijke stand in de gemeente. „Der tig jaar is op zich zelf wel een hele tijd natuurlijk, maar het bijzondere van de zaak is eigenlijk wel dat ik praktijk aan huis had, om het zo maar eens te zeggen. Alles gebeurde bij mij thuis. De mensen kwamen op mijn kantoor voor de ondertrouw en voor het aangeven van geboorten en sterfgevallen. Eigenlijk is dat niet goed zo hoor. Zaken in verband met de burgerlijke stand dienen op een gemeentesecretarie te worden afge handeld." „MAAR in de tijd dat ik werd be noemd, kon dat gewoon niet. Ik zal vertellen hoe het allemaal zo ge komen is. Ruim 30 jaar geleden was er maar één man op de secretarie, de burgemeester. Die was tegelijker tijd gemeentesecretaris. De toenma lige burgemeester bedankte als amb tenaar van de burgerlijke stand. Ik was toen raadslid. Ik werd tot amb tenaar benoemd, zonder dat ik had gesolliciteerdEr waren drie ambte naren van de burgerlijke stand, dat is normaal. Twee daarvan waren vrijgezel. Ik alleen had kinderen en men besloot mij te benoemen tot be zoldigd ambtenaar." „IK heb een administratiekantoor aan huis, dus het werk dat aan het amb tenaar-zijn vastzat, deed ik ook thuisDat leverde geen problemen op. Alles ging tussen het dagelijks werk door. Er waren vaste uren voor het aangeven van geboorten of an dere zaken, maar daar trok men zich niet altijd veel van aan. De mensen uit het dorp wisten wel dat ze bij mij terecht konden. Om maar eens wat te noemen, ik heb ongeveer 600 geboorten ingeschreven. En goed 350 huwelijken voltrokken. Dat laatste gebeurde op het gemeentehuis. Veel kinderen, die ik bij de geboorte heb ingeschreven heb ik ook getrouwd." VOOR alle paartjes had ik een per soonlijke toespraak. Ik ken iedereei. in het dorp, je weet welke kerkelijk) richting ze zijn toegedaan, daar hieló ik rekening mee. Bij de eerste huwe lijksvoltrekking heb ik ontzettend gezweet. Oh, wat heb ik in de ze nuwen gezeten. Veel mensen, die ik getrouwd heb, wonen nog in s-Gra venpolderEn de huwelijken die ik heb voltrokken, zijn op enkele na allemaal goede huwelijken gewor den. Dat is toch wel plezierig. Maar het mooiste wat ik heb meegemaakt vind ik wel dat ik ook mijn drie kinderen heb getrouwd." ,IK heb het altijd fijn werk gevonden. Ik zou er mee door kunnen gaan tot mijn zeventigsteMaar ik ben nu 65 en d'r is een tijd van komen en een tijd van gaan. Zo langzamerhand moet je toch allerlei baantjes aan de kant doen. Met mijn administratie kantoor blijf ik doorgaan. Ik ben nog veel te jong om op een bankje te gaan zitten en niets te doen. Op 1 mei hoop ik al mijn spulletjes die bij een ambtenaar van de burger lijke stand horen, aan mijn opvolger oyer te doen. Buiten het administra tiekantoor blijft er trouwens nog ge noeg werk voor me over. Ik heb in ongeveer alle besturen van vereni gingen en instellingen hier in de gemeente gezeten. En in verschillen de zit ik nog. Zodoende. En wat de burgerlijke stand-zaken, betreft, die zullen voortaan op de gemeentese cretarie worden afgehandeld,"

de Stem | 1968 | | pagina 3