GROOT OPGEZETTE TAPTOE IN GOES Zu id- and Zeeuwsch-Vlaanderen "7 uU V C GOES VLISSINGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 AXEL HULST TERNEUZEN ZIERIKZEE LUCKY LUKE: DE NAIJVER Geen koude oorlog meer tussen Goese muziekgezelschappen Sobere viering koninginnedag Dagblad De Stem WALCHEREN Poolse oud-strijders Jaarlijks Hoogwater Goed gevuld programma voor koninginnedag Veel belangstelling op koninginnedag Schouwen-Duiveland Weer order Fokker MORGEN KA\/A (Van een onzer verslaggeefsters) In de Ganzestad is koninginnedag vrij sober gevierd. De festiviteiten rond het feest beperkten zich in hoofdzaak tot de morgenuren. De langslapers werden om een uur of half negen gewekt door marsmuziek. De muzikale bijdrage werd geleverd door het tamboer- en trompetterkorps „Excelsior", de harmonie „Eupho- nia" en het muziekgezelschap „Ho sanna". De muziekgezelschappen begeleid den de lagere schooljeugd naar 3 ver schillende punten in de stad, waar sportwedstrijden werden georgani- ganiseerd. Omstreeks dezelfde tijd werden in het Schuttershof voorstellingen gege ven door een marionettentheater uit Den Haag. Dit evenement was geor ganiseerd voor ruim 700 kleuters. De zaal bood tijdens de voorstel lingen een feestelijke aanblik. De kleuters, maar waarschijnlijk nog meer hun juffrouwen, hadden ge werkt aan fleurige feestpetten en mut sen, waarbij lege boterpotten en kar tonnen bekertjes goede diensten heb ben bewezen- Gistermiddag was het ook nog feest in Zuid, waar een kinderoptocht door de straten trok. De binnestad bood een aanblik, een der als op iedere andere dinsdag marktdag. De meeste winkels in de stad waren open. Het programma is opgezet door de stichting „Goes vooruit", in samen werking met onderwijzend perso neel. Kwadendamme Schieting van Victoria De hand boogvereniging Victoria hield haar schieting op de staande wippen. 63 schutters van 15 verenigingen wa ren aanwezig. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: M. G. de Baar van Victoria te Kwadendamme. 1ste zij vogel: C. Timmerman van Vios te 's-Heerenhoek. 2de zij vogel: P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek. 1ste bo- venkal: M. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme. 2de bovenkal: Mevr. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme. 1ste onderkal: P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwa dendamme. 2de onderkal: A. van 't Westeinde van Willem-Teil te Ove- zande. 1ste klep: A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand. 2de klep: Jac. Doene van Victoria te Kwaden damme. 3de klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: M. G. de Baar van Victoria te Kwadendamme, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip; waar op voor elke schutter een poularde was te schieten. Hoofdvogel: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwadendamme. lste zijvogel: G. M. Geense van Ede- le-Handboog te Oudelande. 2de zij vogel: P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwadendamme. lste kal: L. Ver donk van Concordia te 's-Heeren hoek. 2de kal: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels: M. Steenbakker van Victoria te Kwa dendamme, 6 stuks. Ovezande Schieting De handboogverenl- Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, fel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraa» 11, rerneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraa» 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Pr. v. Waesberghestr. 37 Hulst, tel. 01140-3168. M. 8ogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraa» 81 Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraa» 17, Goes, tel. 01100-5689. gmg „Willem-Teil" hield op haar wippen, de eerste schieting van dit seizoen buiten. 58 schutters waren aanwezig en het mooie weer maakte deze schieting zeer aantrekkelijk. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvo gel: L. Rentmeester, lste zijvogel: A, de Jonge-Rijk. 2de zij vogel: J. Doene allen van Willem-Teil te Ovezande De beide bovenkallen waren voor P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwa dendamme, de laatste verkreeg hij bij loting, lste onderkal: Job. Koens van Victoria te Kwadendamme. 2de onderkal: M. Allemekinders even eens van Victoria maar bij loting, lste klep: J. A. Rijk van A.D.L.M, te Kwadendamme. 2de klep: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil te Ove zande. 3de klep: Jac. Doene van Vic toria te Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogel: L. Rentmeester van Willem-Teil te Ove zande. 2de hoofdvogel: A. v. 't West einde van Willem-Teil te Ovezande. lste zij vogel: Mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. 2de Ztlvogel: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek. 3de Zijvogel: Mevr. v. Loo voornoemd. 4de zijvogel: Wee le van Juliana te Oudelande. lste kal: A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande. 2de kal: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek. 3de kal P. Rentmeester en 4de kal: A. v. 't Westeinde beide van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: C. Westdijk en Ant. Martens ieder 7 stuks en beide van Vios te 's-Heeren hoek. (Van een medewerker) De Kring Vlissingen van de Ver- enlging van Poolse Oudstrijders heeft in hotel-restaurant „Delta" haar jaar vergadering gehouden. De opkomst was gering. De voorzitter, ir. J. Min- kiewicz, bracht het jaarverslag uit. De Kring Vlissingen telt 40 leden. De vereniging organiseerde in het afge lopen jaar een geslaagde busreis naar Monschau en Aken, alsmede een ge slaagde „oplatek" een gecombi neerde feestelijke kerst- en nieuw jaarsbijeenkomst en een carna valsavond. Op uitnodiging van het gemeente bestuur van Axel, de vereniging „Axel-Polen" en de wandelsportver eniging „Emma" te Axel, namen ver schillende Poolse oudstrijders utl Vlissingen deel aan de herdenking van de bevrijding van Axel op 16 sep tember j.l., waarbij door hen bloemen en kransen werden gelegd op de gra ven van gesneuvelde Poolse militai ren en voorts bij het Poolse monu ment te Axel en het Poolse kruis aan de weg Axel-Hulst. De heer B. Strenk, secretaris van de Kring en tevens redacteur-uitge ver van de „Kombatant Polski w Be- neluxie" en „De Poolse Oudstrijder" de gezamenlijke Pools- en Neder landstalige organen van de verenigin gen van Poolse oudstrijders in de Be- neluxlanden bracht een beknopt verslag uit over de verspreiding en de lasten en baten van de uitgave van beide tijdschriften. In een door de vergadering met al gemene stemmen aangenomen reso lutie werd aan Billy Strenk waarde ring betoond voor zijn vele werk (in zijn vrije tijd) besteed aan het redi geren, het drukken, verzenden en administreren van de „Kombatant Polski" en „De Poolse Oudstrijder'. Per acclamatie werd ir. J. Minkie- wlcz herkozen als voorzitter van de kring, de heer B. Strenk als secretaris en de heer T. Grabik als penning meester. Voorts werden in het be stuur herkozen de heren J. Paczek en T. Szczepan. In de kascommissie werden herkozen de heren P. Szyd- lowski (voorzitter), J. Narloch, T. Fialkowski en J. Lerke. Als afgevaardigden van de Kring Vlissingen naar de algemene lande lijke jaarvergadering van de Vereni ging van Poolse Oudstrijders in Ne derland, die op 25 mei a.s. in Amster dam zal worden gehouden, werden gekozen de heren T. Fialkowski en T. Klosinski. Vrouwengilde Het r.-k. Vrou wengilde afdeling Vlissingen hield onlangs haar maandelijkse bijeen komst in Het Buut. Na de opening door voorzitster mevrouw Wiesner- De Bruijne sprak mevrouw Van de Hemel-Schelfhout. Zij hield een vlot te causerie over parels, het ontstaan er van en hoe deze sieraden met elan gedragen moeten worden. Na een de monstratie werd aan iedere aanwe zige een parel uitgereikt, een geste waardoor velen een wens in vervul ling zagen gaan. Op de volgende bijeenkomst, in mei, zal officieel afscheid van de winter worden genomen met de tra ditionele nasi-maaltijd. Bisamrat De heer B. Langen- donk uit Vlissingen heeft aan de Ka- naalweg te Middelburg een bisam rat door slagen om het leven ge bracht en aan de politie te Middel burg overgeleverd. De rat, die een lengte van ruim 40 cm heeft, zal aan de Planteziektekundige Dienst te Wageningen worden opgezonden. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „De koude oorlog tus sen de muziekgezelschappen in Goes is afgelopen. Dat mag het publiek best weten", concludeer de de heer L. J. Hillebrand, voor zitter van het muziekgezelschap „Hosanna" uit Goes tijdens een persconferentie over samenwer king tussen het tamboer- en trom petterkorps „Excelsior", de har monie „Euphonia" en „Hosanna". Dat die samenwerking niet een kwestie is van alleen maar woor den, maar ook van daden, zal men op zaterdag 22 juni in Goes kun nen horen. Op initiatief van de drie gezelschappen zal dan een groots opgezette taptoe worden gehouden. Het wordt een moderne show-tap toe op de Grote Markt. Behalve de drie muziekgezelschappen werken drie sportverenigingen plus de brand, weer mee. De sportverenigingen zijn de gymnastiekclubs OKK en Volhar ding en de gymnastiek- en volksdans vereniging Kasporgo. Dit grote, hele maal Goese gezelschap zal een drie uur durende non-stop-grogramma brengen. Het eerste positieve resultaat van de samenwerking tussen „de drie" zal spoedig hoor- en zichtbaar worden, Volgens de heer Hillebrand heeft het nogal wat voeten in aarde gehad tot het zover was. Eerlijk gezegd boterde het nooit zo best tussen de drie ge zelschappen. Maar door de (financi ële) nood gedreven zochten zij elkaar op. „Het wordt tijd dat de muziek verenigingen zakelijker gaan optre den" verzekerde de heer Hillebrand, nadat hij had voorgerekend hoeveel het een muziekvereniging kost wan neer het uit liefdadigheid een voor stelling geeft. Er moeten circulaires worden gemaakt, Bumarechten wor den betaald en zo zijn er meer van dergelijke zaken. Maar ook wanneer één van de muziekgezelschappen me dewerking verleent aan een commer cieel opgezette activiteit, draait dat meestal uit op een financiële strop voor het muziekgezelschap. De drie gezelschappen willen der gelijke problemen voortaan gezamen lijk gaan aanpakken en proberen op te lossen. De gezelschappen zullen voortaan bij medewerking aan com mercieel opgezette activiteiten of fes tiviteiten redelijke eisen gaan stellen. Bij een liefdadig optreden zal alleen een vergoeding van de gemaakte kos ten worden gevraagd. De gezelschappen móéten wel, an ders komen ze financieel in de knoop. De inkomsten, die voor het grootste deel bestaan uit (bescheiden) subsi dies, zijn zodoende beperkt. Er is bij voorbeeld geen sprake van het heffen van entreeprijzen, wanneer een uit voering op straat wordt gegeven. De muziekgezelschappen zullen meer aan de weg gaan timmeren. Binnen kort door middel van de taptoe. De taptoe is zodanig ingepast in de festiviteiten van de jubilerende Zeeuwse Landbouw Maatschappij dat het muzikale gebeuren de afsluiting vormt van de grote driedaagse ZLM- tentoonstelling in de Wilhelminapol- der. De bedoeling is, van de taptoe een jaarlijks terugkerend evenement te maken, zo mogelijk in het kader van een of ander groot gebeuren. De taptoe begint die avond om kwart over acht. Daaraan vooraf zullen al le deelnemendg groepen in een lange stoet door de stad trekken. Deze mars begint om half acht op de Dam. Aan gekomen op de Markt zullen de groe pen zich door middel van afgevaardig den aan het publiek voorstellen. Ver volgens krygen de deelnemende groe pen een kwartier tijd voor een optre den. Behalve de brandweer, die een half uur voor een demonstratie is toe bedeeld. Om kwart voor elf begint de finale die door de drie muziekgezelschappen wordt verzorgd. De organisatie van de taptoe is in handen van een overkoepelend or gaan van de drie muziekverenigingen. Dit orgaan bestaat uit vertegenwoor digers van Hosanna, Excelsior en Eu phonia en is onderverdeeld in een dagelijks bestuur, een werk- en een muzikale commissie. Het dagelijks bestuur bestaat uit voorzitter L. J. Hillebrand, tevens voorzitter van Hosanna, secretaris P. J. Rijn, de secretaris van Excelsior en penningmeester J. Schlllemans, com missaris van Euphonia. De bedoeling is dat deze top blijft bestaan voor een gezamenlijke aanpak van problemen en activiteiten, ook in de toekomst. Morgen, donderdag 2 mei: Hans- weert: 5.41 en 17.58 uur, Terneuzen: 5.03 en 17.18 uur, Vlissingen: 4.29 en 16.49 uur, Wemeldinge: 6.18 en 18.39 uur. (Van onze correspondent) Het Oranjecomité had voor een goed gevuld feestprograma gezorgd dat op een vlotte wijze werd afge werkt. De dag werd begonnen met het inschieten van het feest en een lawaaistoet om de bevolking te wek ken. Door de drumbands werden de leerlingen van de scholen op gehaald voor de aubade welke op de Markt werd gehouden. Burgemeester M. K. van Dijke sprak ei zijn blijdschap over uit dat ook dit jaar weer een grootse zangaubade werd gehouden bij de verjaardag van de koningin en dankte hiervoor hartelijk. In de kleuterschool Roodkapje werden voor de kinderen van de verschillende kleuterscholen voorstel, lingen gegeven. Op het Szijdlowski- plein werden voor de leerlingen van de lagere scholen spelen georgani seerd. Te twee uur vertrok vanaf het Szijdlowskiplein de optocht, hier bij waren verschillende mooie wa gens en groepen aanwezig. Op het Kennedyplein was een gevarieerd programma met o.a. de volksdans groep Mozaïek en het kampioens team trampolinespringen uit Ermelo. Te 7 uur werd op het Szijdlowski plein een partij schaak gespeeld met levende figuren. Om 8 uur trok de stoet door Axels straten nu fleurig verlicht. De dag werd besloten met een taptoe door de plaatselijke mu ziekverenigingen en drum-bands. Het was ondanks dreigende regen wolken een geslaagde feestdag. Uitslagen kinderspelen: Knieblokrace jongens 67 jaar: 1 Adrie Overdulve, 2 Mario de Wil. 3 Eddie Kersbuik, 4 Peter Roe- lands, 5 Adwin Cortvriendt. Lagsteken meisjes 67 jaar: 1 Hei di Michaels, 2 Annemieke de Pooter, 3 Mariska Dieleman, 4 Astrid Roes, 5 Rosita Steel. Zaklopen jongens 89 jaar: 1 Charles Hanny, 2 Jan v. d. Velde, 3 Cor Reminsen, 4 Kees van Alten, 5 Martijn Bakker. Touwblokken race meisjes 89 j.: 1 Corrie de Pooter, 2 Yvonne Brugge, 3 Marja Van Aart, 4 Anja Bakker, 5 Ineke Verschelling. Fopbril race jongens 10 jaar e.o.: 1 Jos Langerak, 2 Jan van Nierop, 3 Theo Hanny, 4 Frans Lensen, 5 Freddy van Britsom. Ringsteken meisjes 10 jaar e.o.: 1 Ineke van de Berge, 2 Nelly Schee- Ie, 3 Pleuny Arenthals, 4 Ineke Geel- hoedt, 5 Marian Bolleman. Jaarvergadering KABO Voor de jaarvergadering van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel, welke gehouden werd in de Koning van Engeland te Hulst waren 21leden opgekomen. Het jaarverslag van de penningmeester werd zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden van de heer J. Meerstadt werd tot lid van de kas commissie gekozen de heer De Witte uit St.-Jansteen. Nog zittende leden zijn de heer Th. Vermast en mej. M. Pauwels. Vervolgens werd een be stuursverkiezing gehouden wegens periodiek aftreden van de heren Fr. Plasschaert, L- Weemaes en H. Ber- kelmans. Allen werden herkozen. Door de districtsbestuurder de heer Vaes werden de verschillende alge mene problemen besproken, o.a, het overleg tussen de organisaties en de regering, aangaande de salarisverho ging van het overheidspersoneel, het bevriezen van de kindertoelage, de spaarregeling en de verplaatsings kostenmaatregelen. Tot slot van de vergadering werden twee afgevaardigden gekozen die de afdeling Hubt van de KABO zullen vertegenwoordigen op de Bondsver gadering op 28 juni a.s. te Utrecht. Afgevaardigd werden de heren Ruymbeke en Eeman. (Van onze correspondent) Met een zeer gevarieerd program ma, dat laat in de avond werd beslo ten door een schitterend vuurwerk, heeft een comité uit de samenwer kende personeelsverenigingen Ter neuzen koninginnedag doen vieren. Om 8.00 uur 's morgens werd Ter neuzen gewekt door een reveille van het tamboer- en pijperkorps Irene. Aan de optocht van versierde fietsjes, steppen, wagentjes en alles wat maar rijden kon, deden honderden kinde ren mee. Zij kwamen tenslotte op de markt, waar zij werden toegesproken door burgemeester Aschoff, die met het college en vele notabelen op de ere-tribune zat. Voor de jeugd was er verder een bromfiets- en fietsenrally, op de markt presenteerde de Harmonie Ter neuzen voor de eerste maal het in stralend wit en rood geüniformeerde majorettenpeloton, luid toegejuicht door de vele honderden belangstellen den. De muzikale clowns uit Bergen op Zoom, De Leutige Krabben, gaven een show en zeer veel succes had de Dames-showband Zundert bestaande uit 65 leden, de enige Nederlandse showband, die uitsluitend door dames wordt gevormd. De atletiekvereniging Scheldesport organiseerde op het Zuidersportpark wedstrijden voor de leerlingen van de lagere en de middelbare scholen. Enorm was de belangstelling voor de skelterwedstrijden op de markt, om het kampioenschap van Terneuzen 1968. Een enorm aantal prijzen, waar onder een 10-daagse reis voor twee personen, allemaal geschonken door het HCT kon men winnen aan het rad van avontuur. Er waren tenslotte een lampionnenoptocht, een muzikaal sluitstuk en een prachtig vuurwerk, dat vele honderden ook van bui ten de stad naar de Scheldedijken trok. Clubwedstrijd ONI Van de Terneuzense hengelaarsvereniging „Ontspanning na Inspanning" namen 85 leden deel aan de eerste club- hengelwedstrijd, die in de Wester- schelde werd gehouden. Er werd veel ondermaatse en weinig bovenmaat se vis gevangen. De laatste was door slaggevend voor het winnen van een van de bijzonder fraaie prijzen. De dames weerden zich uitstekend: mevrouw Van der Muren uit Sluis kil zag kans niet minder dan 32 (helaas ondermaatse) exemplaren te vangen. De heer J. Harms uit Hoek ving er 33, waarvan 6 bovenmaatse hetgeen hem de eerste prijs oplever de. De uitslag: 1. J. Harms, 158 pnt., 2. Ab. Hamelink, 114 pnt., 3. R. van Waes, 104 pnt., 4. J. Kiel, 94 pnt., 5. J. J. Federmann, 84 pnt., 6. F. van Tatenhove 81 pnt., 7. F. Gaelens, 80 pnt., 8. J. Hamelinck, 75 pnt-, 9. P- v.d. Hooft, 74 pnt., 10. K, Federmann, 74 pnt. De volgende clubwedstrijd heeft plaats op 29 juni op de Otheense kreek. Clinge De Zwaluwen Onder grote be langstelling werd het twintigjarige bestaan van de jeugdvereniging De Zwaluwen, en tevens het zilveren jubileum yan mej. Tilly Bracke op feestelijke wijze herdacht. Het begon met een plechtige eucharistieviering in de parochiekerk. Pastoor A. Fick celebrant, verrichtte ook de feestpredikatie, waarbij hij wees op het evangelie van de roe ping. In het Verenigingsgebouw kon den de feestvierenden aan de koffie tafel aanzitten. Bij het recipiëren bracht pastoor A. C. J. Fick op de eerste plaats hulde aan de jubila- resse mej. Tilly Bracke. Ook kapelaan Verhaege prees de jeugdleidster voor haar voortreffe lijke werk. De diocesaan leidster mej. R. de Kort uit Breda wees op de vele prestaties van de jubilerende jeugdleidster. Namens alle oudleid sters sprak zr. Ludovica een dank woord. De Zwaluwen vermaakten de aanwezigen met zang, spel, dans en toneel. St.-Jansteen Schieting Aan de schieting op de staande wip, welke gehouden word in het café Sport werd door 55 schutters deelgenomen. De uilslag was als volgt: le hoge vogel: L. de Koek te Kloosterzand; 2e hoge vogel: A. Haegeman te Clinge; le zijvogel: J. Bleyenbergh te Nieuw-Namen; 2e zijvogel: C. de Wolf te Hulst; 3e zij- vogel: G. Savooy te St.-Jansteen; 4e zij vogel: N. Goossens te Kloosterzan- de; le kal: P. v. d. Voorde te St.- Niklaas (B.); 2e kal: R. Rademakers te Kloosterzande; 3e kal: P. Weemaes te St.-Jansteen; 4e kal: P. de Rob te Nieuw-Namen. Zaterdag 4 mei zal wederom een schieting op de staande wip worden gegeven. Benoeming Tot hoofd van de r.-k. kleuterschool werd per 1 mei benoemd mej. Jolanda Smet te St.- Jansteen. Terhole Prijsschieting In café Rust Wat bij W. Willekens werd een openings- prijsschieting gehouden op de liggen, de wip. Er namen 35 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door A. de Koster van Veronica Paal; de eerste zijvogel werd geschoten door J. Hermans van Graauwsche Poort te Hulst; de tweede zijvogel werd ge schoten door J. Pauwels, Hengstdijk. De meeste kleine vogels werden ge schoten door Fr. Freyzer te Hulst, hij schoot 4 stuks. Een prachtige beker, geschonken door mevr. Willekens, werd gewon nen door J. Hermans. Schieten District 16 van de Ne derlandse Bond van Handboogver enigingen hield haar jaarvergadering in het Huis van Nassau. Deze werd heel goed bezocht. Hierna had een vriendenschieting plaats op de doe ien, waarvan hier de uitslag. Meeste punten: P. de Koeyer van St.-Sebas tiaan te Yerseke. Meeste rozen: Jac. v. Stee. Meeste negens: Bob Glerum allen van St.-Sebastiaan te Yerseke. Meeste achten: C. Koopman van St.- Jan te Zierikzee. Meeste zevens: P. Daalman van Juliana te Kwaden damme. Meeste zessen: C. J. Koop man van St.-Jan te Zierikzee. Meeste vijven: K. Röghner van St.-Jan te Zierikzee. Meeste vieren: Mevr. Keu- ning van T.O.G. te Zierikzee. Meeste drieën: P. Steketee van St.-Sebas tiaan te Yerseke. Meeste tweeën: Mevr. Huneman van T.O.G. te Zie rikzee. Meeste enen: W. Broer van St.-Jan te Zierikzee. SEATTLE (Washington) (AP) De Boeing company heeft bekendge maakt subconitraoten ter waarde van 506.000 dollar te hebben gegeven aan Fokker vliegtuigenfabriek in Am-ster dam en voor 804.000 dollar aan Sie- belwerke te DonauwÖrth in West- Duitsland. Boeing deelde mee dat Fokker 100 staartonderdelen zal leveren voor de 727 Trivet. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Miniatuur Walcheren, Molenwater: ge opend van 9-18 uur KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting ANTWERPEN Rex Playtime met rati, a.l. 9.30, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Odeon Vivre pour vivre, 18 i. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, a.l. 12, 14. 16, 18, 20 -m 22 uur Rubens De getemde feeks, a.l. 12, 15, 18 en 21 uur Ambassade In de hitte van de nacht, 18 j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Savoy Helga, 18 j. 12, 14. 16. 18, 20 en 22 uur Quellin Frankenstein schiep de vrouw, 18 j.; 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capitole De vuurdoop, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur gent Capitole Camelot, 14 j. Majestic De weg naar het westen, 14 j Plaza De jonge wilden, 14 j. Select Een man voor de eeuwigheid, a.l, Savoy Alexander de gelukzalige, 14 j BRUGGE Memiinc Een man voor de eeuwigheid, alle leeft. Zwart Huis Oscar Vaudeville, 18 j. Forum De avonturiers, 14 j. Capitol The Last Lady, 18 j. Scala De bloedige tocht, 18 j. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: ge opend van 918 uur Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Spoorwegen in Zeeland ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 20 uur Salome en ballet La Peri KNS 20 uur De meeuw (Tsjechow) BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag GENT Bioscopen: Als onder Vandaag TURNHOUT Kursaal: Jerry blijft er buiten /MT Z/E DAT CS WE? MET E£SS ZWAAZ P&OBEEEM 27 T TE HODWEfJ, BtSEGE MEESTEE /E PVEMS l/EEL GELOP

de Stem | 1968 | | pagina 2