Zeeuwsch-V Walcheren VEE Rennie Fruitui Delegatie uit Folkstone weer terug naar huis M. van ridders JeugdmuMconcours met feestelijk concert afgesloten LUCKY LUKE: DE NAIJVER Vlissingse HTS gaan 115 km ZUID-BEVELAND Auto te water NA BEZOEK VAN 3 DAGEN GOES Raadsagenda Dagblad De Stem „Vlissingsch Schouwspel": v goed toneel OOSTBURG AXEL SAS VAN GENT mantelkostuums mantels MIDDELBURG Vijf inwoners koninklijk onderscheiden VLISSINGEN Burgerlijke Stand F amiliestichting op bezoek Maoneblussersrit in Sclioondijke was niet makkelijk Veteranencompetitie van Hontenisse Raad Sluis moet beslissen over kampeerterrein Burg. Godshuizen VANDAAG Top of flop van KWJ in Kloosterzande MORGEN Hoogwater Brandend maas DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 30 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) t MIDDELBURG De delegatie van de gemeenteraad en ambte naren van de Engelse plaats Folkestone, heeft maandag na een bezoek van drie dagen Middel burg weer verlaten Het gezelschap heeft zich tijdens het bezoek als onderdeel van een reeds vele jaren bestaande uitwis seling tussen de twee steden zeer ge- interesseerd getoond in de verande ringen die zich in de Zeeuwse hoofd stad sinds hun laatste bezoek, vijf jaar geleden, hebben voltrokken. De burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, heeft de gasten in een lezing een overzicht van deze ontwikkeling gegeven. Een hoogtepunt van het bezoek was een diner in de schouwburg, waaraan door ongeveer 110 perso nen werd aangezeten. De bijzonde re gast was daarbij de 87-jarige „Alderman" Williams, die als een soort wethouder in Folkstone o-m. het bibliotheekwezen onder zijn ver antwoording heeft. Geheel onver wacht gebruikte Mr. Williams dit (ADVERTENTIE) Gemeente St.-Jansteen Burgemeester en wethouders van SINT JANSTEEN maken bekend dat i.v.m. Koninginne dag (op dinsdag 30 april) GEEN HUISVUIL WORDT OPGEHAALD. De ophaaldienst op dinsdag is verschoven naar woensdag 1 mei a.s. Burgemeester en wethouders voornoemd Mr. J. I. M. Reuser, burgemeester F. E. Francken, secretaris. Onderscheiding Gisteren ontving de heer A. Engelse, besteller der PTT te Goes uit handen van burgemeester, mr. F. G. A. Huber, de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Engelse is reeds meer dan 40 jaar bij de PTT in dienst. Hij heeft verder verschillende verdiensten op kerkelijk gebied. Driewegen Jubileum De coöperatieve Raif- feisenbank bestaat 50 jaar. Ter ge legenheid hiervan wordt op woens dag 15 mei een herdenkingsbijeen komst gehouden. Deze begint 's mid wags om 3 uur in het dorpshuis. Yerseke Vrijdagavond komt de raad in openbare zitting bijeen. Voornaamste punt van de agenda is het aangaan van een vaste geldlening bij de Bank voor Ned. Gemeenten groot f 196.000 Het geld is bestemd voor het uitbag geren van de toegangsgeul naar de Prinses Beatrixhaven, f 80.000,-; aanleg riolering Breeweg f 65.000, restauratie schoolgebouw Kerkhoek- straat f 51.000,-. Verdere agendapun ten zijn de aankoop van pand Hoof- straat 6 van de erven J. Nijssen voor f 1900,. pand Dominicusstr. 1 van S. de Koeyer voor f 3000,-. Het aangaan van een erfpachtso vereenkomst met het Waterschap be treffende een perceel grond in de Burenpolder waarop het clubgebouw van de padvinders staat. Vaststel ling nieuwe verordening begraafrech- ten, die neerkomt op een belangrijke verhoging van verschillende tarieven Bespreking deelname aan een ge meenschappelijke regeling voor me tingen van luchtverontreiniging. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstiaat 14, Hulsl, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.-. L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstr aal 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraai 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. HOsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. diner als een gelegenheid om een afscheidsrede tot zijn mede-gemeen tebestuurders te houden. De heer Williams besluit namelijk in een van de komende weken zijn activi teiten op bestuurlijk terrein. Tijdens een bijeenkomst in de schouwburg bood burgemeester Drijber namens de gemeente aan de „Mayor" D. Setterfield en diens echtgenote een Zeeuws sieraad aan. De heer Setterfield bood op zijn beurt een schaal met inscriptie aan. Op het drukke programma van het bezoek kwam o.m. nog voor een kerkdienst in de Engelse kerk, die werd geleid door ds. Van Santen, het bijwonen van het klank- en lichtspel in de Abdij met een toelich ting in het Engels en bezoeken aan een bloemkwekerij en de nieuwe industrie van Hercules n.v. VLISSINGEN In een matig ge vulde zaal van Brittania heeft Het Vlissingsch Schouwspel een opvoe ring gegeven van „De waarheid en niets dan de waarheid", geschreven door Philip Mackie. Deze thriller vergde veel van de spelers en het pleit dan ook voor hun talenten dat de opvoering een succes was. De voortdurende herhalingen, het lang gerekte verhaal en de uitlopende dia logen waren er de oorzaak van dat de spanning niet naar een climax kon worden opgevoerd. Waar schijnlijk heeft de regisseur zich door gemis aan spanning laten verleiden tot het produceren van angstaanja gende geluiden achter het toneel. De hoofdrollen werden echter overtui gend gespeeld. De bijrollen waren niet onverdienstelijk. Het publiek ap plaudisseerde langdurig voor deze goed verzorgde voorstelling van een niet al te sterke thriller. A. H. Om libre-kampioenschap De strijd om het kampioenschap biljar ten libre georganiseerd door de B.V. KOT te Oostburg is gestreden. Na enkele sterke partijen plaatste de kampioen '66-'67 zich weer aan de kop en werd ook kampioen '67-'68. Ie A. v. d. Gazelle, 2e A. Ver sprille, 3e Ir. Verhage, 4e Ed. Hin- neman. In de overgangsklasse produ ceerde J. te Fouw in die eindstrijd zoveel carramboles dat L. de Sutter het loodje moest leggen. Derde werd Ir. Verschage. 4e J. Kareis. Zwembad open Zaterdag 11 mei zal om 1 uur n.m. het gemeentelijk zwembad weer geopend worden. De openingsuren zijn: op zondagen van 10 tot 18 uur, op weekdagen van 8 tot 20 uur. De abonnementen zijn verkrijg baar in voor-verkoop (met reductie tot 18 mei) bij mevrouw Mattelée, Kanaalkade 96, en na 11 mei aan het zwembad. Programma koninginnedag Het Oranjecomité is er in samenwerking met de buurtvereniging St. Albert, de voetbalvereniging Corn Boys en buurtvereniging De Marollen in ge slaagd een zeer gevarieerd konin ginnedagprogramma te presenteren, Om 9.15 uur wordt begonnen met een steltwedstrijd op het Keizer Ka- relplein voor jong en oud; om 13.30 uur is er een autorally; om 14.00 uur komt een poppentheater de leerlin gen van de kleuterscholen en de eerste klassen van de lagere scholen amuseren in de grote tent die op de Kleine Markt staat. Om 15.00 uur is er een gemengde bolwedstrijd op de bolbaan bij P. Kalfsel en van 15.30 tot 17.30 uur is er een jeugdvariété- programma eveneens in de grote tent op de Kleine Markt. Om 18.30 uur wordt dan een internationale voetbalwedstrijd gespeeld op het ge- meenteterrein tussen een elftal van de Corn Boys-veteranen en de Star- fighters uit België, Om 20.00 is de (ADVERTENTIE) P M vein «Ie Wcsllc HULST IllllMlljf gentsestraat (Van onze correspondent) De jaarlijkse „lintjesregen" heeft vijf koninklijke onderscheidingen in Middelburg doen „neerdalen". Maan dagochtend werden twee daarvan door burgemeester mr. J. Drijber uitgereikt. De heer H. van Langevelde ont ving de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. Hij is bijna 42 jaar werkzaam bü het onderwijs. Daarnaast vervult hij van af 1947 enige functies in de Christe- lijk-Historische Unie, waarvoor hij tussen 1958 en 1966 raadslid was in de gemeente Sint-Laurens. Geduren de de oorlogsjaren maakte hij zich verdienstelijk met het verspreiden van berichten die hij via de Engelse zender opving. In het „Nederlands Koffiehuis" ontving de heer C. Wouters de ere medaille in zilver. Hij is sinds 1927 werkzaam bij de Middelburgse druk kerij Altorffer, waar hij begon als leerling-drukker. Sinds 1962 is hij chef van de drukkerij. De drukkerij is een van de oudste bedrijven van Middelburg. Voorts zijn onderscheiden: Mej. zr. H. Zuierveld met de ere medaille in zilver. Zij is van 1942 tot 1967, het jaar dat ze de pensioen gerechtigde leeftijd bereikte als dia cones werkzaam geweest. Aange zien zij momenteel in Friesland ver blijft, waar zij haar zieke vader ver pleegt, werd zij telefonisch van de onderscheiding in kennis gesteld. De onderscheiding zal haar op een later tijdstip worden uitgereikt. De gouden eremedaille in de orde van Oranje-Nassau was voor de heer A. van den Berge, rijkshoofdcontro- leur van het verkeer in Middelburg. De heer J. de Kuijper, ambtenaar bij het rijksarchief, kreeg de ereme daille van Oranje-Nassau in zilver. Geboren Pieter zv J. Glerum en M. Krul; Jacobus zv J. Back en A. de Groote; Monique dv J. Post en J. Reijnhout; Margaretha dv H. Koetsier en J. van der Linde; Sven- Erik, zv R. Sielaff en J. de Croo; Marjan dv R. de Ridder en M. Tie- nesen; Maria, dv C. Verzijlbergh en E. Leijnse; Etienne zv A. de Vos en A. Hesseling; Marianne dv A. van den Berge en M. de Decker; Maria dv F. Wisse en M. Janse; Robeka, dv N. Latupasinalo en C. Pentury; Wendy dv R. Schot en J. de Rijke; Janna dv J. Wisse en J. van der Reest; Pieter zv W. Schroevers en T. Post; Mark zv A. Hubregtse en M. Houthuijzen: Monique dv F. Jille- ba en A. de Pan; Abraham zv J. Schoe en M. Hoitsma; Ronald zv J. den Boer en H. Abrahamse; Annet dv J. de Graaf en L. Flipse; Marieke dv J. van Hees en A. Heesakkers; Catharina dv J. Jacobse en M. Paar- dekoper; Daniëlla dv J. Lamars en P. van den Broeke; Gep. zv C. Na- vest en J. Provoost. Ondertrouwd J. de Wit 22 jr en J. M. Ornée, 21 jaar; H. Roosen- maallen 25 jr. en L. de Bakker, 19 jr.; T. de Vries 22 jr. en M. de Vries, 19 jr; H. Mastenbroek 23 jr. en M. Reis, 22 jr.; P. van Loenen 23 jr. en S. Wijkhuisen 23 jr. Gehuwd M. Geelhoed, 23 jr. en E. van Gelderen, 20 jr.; P. Bal, 21 jr. en D. Valkier, 19 jr.; G. Plan soen, 22 jr. en M. Maas, 19 jr.; J. Parent, 60 jr en J. Roelse, 27 jr.; B. Elve, 26 jr en H. Vosijn, 19 jr.; T. Thiel 21 jr enM. Schenkel 17 jr.; K. de Vries 23 jr. en G. Flipse, 25 jr.; M. Fondse 19 jr en E. Valkier 17 jr.; C. Willemse, 22 jr. en Y. de Graaff. 22 jr.; L. Kleinjan, 20 jr. en L. de Ridder, 22 j. Overleden S. C. Maas-Rieteco, 84 jr., wv A. Maas; A. de Kaart- Mos, 73 jr., ev F. A. de Kaart. Westkapelle Viswedstrijd De hengelsportver eniging „Westkapelle" organiseerde zondag j.l. een wedstrijd in zee. Hier aan namen 35 leden deel, die teza men 57 vissen vingen. De prijzen werden gewonnen door: 1. W. Wate ringen 7 vissen, 674 punten, 2. G. van Berkum, 4 vissen, 384 pnt., 3. K- de Witte, 5 vissen 344 pnt., 4. P. Poppe, 2 vissen, 236 pnt.. 5. J. Doene, 2 vissen, 228 pnt. Onderscheiding Burgemeester F. A. Bulder heeft aan de heer K. Lie- vense, kantoorhouder der PTT te Westkapelle, de eremedaille in zil ver, behorende bij de Orde van Oran je-Nassau, uitgereikt. De heer Lieven- se is al meer dan 40 jaar in dienst bij de PTT. Hij vervult vele functies in het verenigingsleven. (ADVERTENTIE) Gemeente Terneuzen TIJDSTIPPEN VOOR KOSTELOZE HUWELIJKS VOLTREKKING In afwijking van de bestaande regeling wordt met ingang van 1 mei a.s. gelegenheid gegeven tot kosteloze huwelijksvoltrek king te Terneuzen, op woensdag en donderdag van 9.15 tot 9.45 uur en van 14.30 tot 15.30 uur, en te Sluiskil op dinsdag van 9.15 tot 9.30 en van 14 tot 14.15 uur. Deze regeling geldt niet op alge meen erkende feestdagen als be doeld in artikel 3 van de algeme ne termijnenwet. Terneuzen, april 1968. De ambtenaar van de bur gerlijke stand belast met het voltrekken van huwelijken, A. J. DEES traditionele lampionnenoptocht, voor afgegaan door de harmonie De Ver enigde Vrienden. Tevens begint om 20.00 uur in de grote feesttent op de Kleine Markt een enorme feest avond waaraan medewerken Cees de Lange als conferencier en Group Sas, die de muziek zal verzorgen. Om 21.00 uur worden in het buurt centrum van St. Albert de prijzen uitgereikt van de autorally, waarna een gezellig samenzijn zal worden gehouden. Hoofdplaat EHBO-examen Te Hoofdplaat werd het EHBO-examen afgelegd door 16 kandidaten, die allen slaag den. Het examen werd afgenomen door dokter Boland uit Terneuzen. De geslaagden waren: Mej. R. van de Vijver uit Biervliet; de heren C. de Smit, R. Haers en P. C. Hamelinck; mevr. M. Bleijen- bergh-Sijnesael; mevr. L. Martens- Dierick; Mevr. F. Pielaet-Blaakman Mevr. C. Steijaert Tanghe; Mevr. G. Scherbeijn-Temmerman: Mej. L. de Vilder; mej. E. Sijnesael; mej. M. de Poorter; mej. C. Lense; mej. J. Verstraete; mej. L. de Waele en mej. M. Thomas. Sluiskil Benoeming Mejuffrouw J. van der Slikke uit Den Haag is met ingang van 1 augustus benoemd als onderwijzeres aan de christelijke nationale school in Sluiskil. Zij komt in de plaats van de heer A. W. J. Tetstra. die leraar tekenen en handenarbeid wordt aan de ulo in Coevorden. Kloosterzande Feestprogramma. Het feest programma voor de viering van ko ninginnedag ziet er als volgt uit: 13.30 uur aanvang fietsenrally met attracties voor de schooljeugd van de vijfde en zesde klassen en de klasse VGLO. 14.00 uur: vertrek feestelijke optocht van de jongens- school van de klassen 1 t.e.m. 4 la gere school begeleid door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia naar het sportveld. 14.30 uur aanvang spe len op het sportveld voor de klassen 1 t.e.m. 4. 16.30 uur uitreiking der prijzen door de burgemeester van Hontenisse op het sportveld. 16.50 uur toespraak door de burgemeester op de muziektent op het Marijke- plein. 17.00 uur concert door de muziekvereniging Con Amore onder leiding van directeur C. van Dam me. 18.45 uur concert door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia o.l.v. direc- teur J. Meijers. 20.00 uur muzikale rondwandeling, start op het Hof te Zandepleln. HeikanT Pri.jsvlucht De duivenvereniging „De Postduif' hield zondag een dui venvlucht uit Beaumetz. Bij de oude duiven werden er 145 ingekorfd. De uitslag was: L. v. Dorsselaer, gem. snelheid 1525,5 meter, 2, 3 en 8 gebr. Sturm, 4, Fr. v.d. Velde, 5. G. de Rechter, 6 en 10. L. Her- wegh, 7. Aug. Bosman, 9. C. Haze- voet. Bij de jonge duiven werden er 115 jaarlingen ingekorfd. De uitslag was: 1. J. Gysel, 2. Ed. v. Goethem, 3. A. Sturm. 4. J. Boeckling, 5 en 7. L. v. Dorsselaer, 6. Fl. de Maayer, 8. Joh. v. Houten, 9. Gebr. Ver- straeten, 10. J. v. Bunderen. Koewacht Zwemvereniging Vrijdagavond zal worden gehouden een vergade ring in de zaal van A. de Schepper, voor het definitief oprichten van een Koewachtse zwemvereniging. Enke le jongeren hebben hiervoor het ini tiatief genomen. De heer Remery uit Sas van Gent zal hier aanwezig zijn voor het beantwoorden van vragen. IJzendijke Zwembad Het zwembad zal dit jaar geopend zijn van 20 mei tot 15 september. Evenals voorgaande jaren is er gelegenheid tot het vol gen van zwemlessen voor 't officië le diploma van de KNZB. Tevens zul len van de zomer zwemwedstrijden worden georganiseerd. Ook is op gericht de zwemvereniging Z.IJ. ge naamd, die als zij over voldoende getramde zwemmers beschikt, wil deelnemen aan officiële wedstrijden Boerenleenbank Vrijdag wordt in Hotel Lievens de algemene verga dering van de Boerenleenbank gehou den. De agenda vermeldt o.a. ver kiezing van een lid van het bestuur en van een lid van de Raad van Toezicht. Het aantal leden bedraagt momenteel 435. Geslaagd Te Den Haag slaag de voor het diploma gasfitter - in stallateur de heer Albr. Groosman, uit IJzendijke. Sluis Op bezoek In de raadszaal van het stadhuis ontving burgemeester P. F. van Hootegem een afvaardiging van de stichting: „Familie Duvekot" Tijdens deze ontvangst vertelde hij een en ander over de historie van Sluis en de toeristische trek naar de oude Zwinstad. Namens de deelnemers sprak de heer J. van Disch uit Naarden een woord van dank, waarna de deelne mers Sluis bezochten en daar een koffiemaaltijd gebruikten in hotel: „De Korenbeurs". Koninklijke onderscheiding Gis termorgen overhandigde de burge meester P. van Hootegem de ereme daille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau aan de heren J Wage, voorzitter van de zwemvereni ging Het Vrije, R. Grahame (pen ningmeester) en H. Bogaard (be stuurslid). Zij zijn 40 jaar achtereen samen bestuurslid van de zwemver eniging Het Vrije geweest. Burge meester P. van Hootegem merkte bij de uitreiking op dat deze onderschei dingen niet alleen gezien moeten worden als een waardering voor de zwemclub alleen, maar ook voor de vele werkzaamheden die het drietal op ander terrein in de gemeente heeft verricht. Interdoelschleting Het hand boogschuttersgilde Willem Teil zal 3 mei deelnemen aan de interdoel- schieting in Oostende. Hieraan wordt ieder jaar deelgenomen door schut tersgilden uit West-Vlaanderen en Sluis. Het toernooi vond vorig jaar in Sluis plaats. Jubileum Donderdag 2 mei is de heer A. A. Baert 40 achtereenvol gende jaren werkzaam als meubel maker in dienst van het meubelbe drijf du Fossé aan de St.-Annastraat in Sluis. SV Sluis kampioen De voetbal club: „S.V. Sluis" werd voor de tweede achtereenvolgende keer kam pioen van haar afdeling. Deze titel werd behaald in een thuiswedstrijd tegen Hoek II, die met 41 werd gewonnen. De ruststand was 20. Openstelling speeltuin De speel tuin: „De Grooten Of" werd dezer dagen weer voor de jeugd toegan kelijk gesteld en reeds in het begin was er van de zijde van de jeugd een grote belangstelling. Het ligt in de bedoeling dat in de naaste toe komst de speeltuin en het kampeer terrein onder één beheer worden ge steld. Ook de tennisbanen op het ge meentelijk sportterrein werden weer in gebruik genomen. Tractatie Voor de verjaardag van H. M. de Koningin werden de leer lingen van de lagere en de kleuter scholen getracteerd door het plaatse lijk oranjecomité. Iedere school ont ving daartoe een geldbedrag, dat naar eigen inzicht t.b.v. de kinderen kon worden aangewend. (Van een correspondent) SCHOONDIJKE Te Schoondijke werd voor de vierde achtereenvolgen de keer de Maoneblussersrit verreden onder auspiciën van de WZA. De nettorevenuen van de rit waren be stemd voor het Zeehospitum ^Zon neveld" te Oostkapelle. Daar deze rit verreden werd volgens het nieu we reglement bezorgde hij aan vele zelfs geroutineerde deelnemers heel wat zorgen. Na afloop gaf de heer H. van Geffen, een der uitzetters met behulp van dia's commentaar op de gemaakte fouten. De heer J. Fremouw reikte, namens de Schoon- dijkse Belangengemeenschap de prij- zijn uit en bracht dank aan allen die tot dit succes hadden meegewerkt De uitslagen luiden: Bromfietsen: P. de Greve Biervliet 106 strafpunten, 2. F. Haverbeke, IJzendijke 123 str., 3. F. Sturm Wa terlandkerkje 125 str., 4. G. Dhondt Sint Kruis 126 str. Automobilisten: 1. A. de Bart Schoondijke 49 str., 2. R. Heijboer Zuidzande 68 str., 3. H. van de Viver jr. IJzendijke 70 str., 4. T. de Jonge Schoondijke 73 str., 5. C. Kolijn Ter neuzen 77 str., 6. A. de Bruijne Ter neuzen 82 str., 7. A. van Hijfte Hoofdplaat 84 str., 8. C. Cuelenaere Hulst 96 str., 9. C. Bron Waterland kerkje 106 str., 10. H. Camaert Hulst 107 str,, 11. Hazelager Koewacht 109 str. 12. L. Dierick Schoondijke 109 str., 13. B. van der Slikke Ijzen dijke 110 str., 14. A. van Engelen burg Groede 110 str., 15. A. van Tig gelen Biervliet llstr. (Van een correspondent) HONTENISSE Op een voorstel van de Veteranen der RKVV Honte nisse, zal op zaterdag 15 juni a.s, een veteranen bekercompetitie begin nen. De deelnemende verenigingen zijn: HVV '24: Terneuzen; Steen en Hontenisse. Het programma is als volgt samengesteld: 15 Juni Steen-Hontenisse en Ter neuzen-HVV '24. 22 juni HVV '24- Steen en Hontenisse-Terneuzen. 29 juni Hontenisse-HW '24 en Steen- Terneuzen. 6 juli Steen-HVV '24, en Terneuzen-Hontenisse, 13 juili Ter- neuzen-Steen en HVV '24-Hontenisse 20 juli Hontenisse-Steen en HVV '24 Terneuzen. De wedstrijden zullen telkens aan vangen om 5 uur n.m. en 2 x 35 minuten duren. De minimum leeftijd van de spelers is 30 jaar. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het jeugd- en muziekconcours in Middelburg werd in de foyer van de concert- en ge hoorzaal feestelijk afgesloten met een concert, dat werd verzorgd door de prijswinnaars van het provinciaal concours, dat op 6 april te Middel burg plaatsvond. Aan het slot van deze avond wer den er over en weer vriendelijke woorden gesproken. De voorzitter van Jeugd- en Muziekafdeling Mid delburg - Vlissingen- de heer G. W. Bergman sprak ze tot de prijswin naars, die uit handen van hem naast een bloemenhulde ook hun prijzen in ontvangst konden nemen. Op zijn beurt werd de heer Berg man gehuldigd voor het vele werk achter de schermen dat hij vele ja ren reeds voor jeugd en muziek doet en hij ontving een geschenk van de leerlingen en de docenten van de Middelburgse afdeling van de Zeeuwse Muziekschool. Leendert de Broekert opende dit hoofdzakelijk uit pianowerken sa mengesteld programma met twee sonates van Scarlatti. Ook Cees Sanderse bleek een grote dosis mu zikaliteit te bezitten en dia werd tot uitdrukking gebracht in een Allegro en Presto uit Sonatine in C groot op. 13 van Kabalewski. Piet Dek ker, de winnaar in de B-groep excel leerde in een Impromptu van Schu bert en was verder nog te horen in de eerste Arabesque van Debussy en een schitterend gespeelde Pavane van Hendrik Andriessen. Maarten Kloosterman met drie dansen van Jurriaan Andriessen was de zoveel ste jonge pianist die zich geheel uit leefde in tamelijk moderne composi ties, die met verve werden gespeeld. Bij de dames was het prijswinna- res In°ke Altena die zich vooral deed gelden bij „Petites Litanies de Jésus" van Grovlez; minder geluk kig was zij in een wals van Chopin. Annette Theunis bleek ook uit het muzikale hout gesneden getuige twee werkjes van Jacques Ibert. Twee blokfluittrio's aan het slot van de avond completeerden deze avond vol van muziekgenot. (Van onze correspondent) SLUIS De gemeenteraad v® Sluis komt donderdagavond in open. bare zitting bijeen. Er is een voorstel van b. en w. om aan de Burgerlijke Godshuizen te Sluis in erfpacht uit te geven, voor een periode van 41 jaar, de benodigde terreinen ten kj. hoeve van inrichting en exploitatie van een kampeerterrein, speeltuin, etc. en in de aanloopperiode van dt exploitatie, indien noodzakelijk, ten financiële bijdrage te verlenen. 0f verzoek van b. en w. gaan de Gods huizen over tot het oprichten van een kampeerterrein met de daarbij beho. rende voorzieningen. In verband Met toekomstige investeringen is het noodzakelijk, dat de terreinen voo; een lange periode in gebruik zijn bij de Godshuizen. De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan. deren van het Ned. Rode Kruis heeft een bijdrage van f 0,50 per inwoner gevraagd ten behoeve van de exploi. tatie van de ambulancedienst. In overleg met het provinciaal ke. stuur moet een nieuwe salarisveror. dening worden vastgesteld voor dj vacante functie van gemeentebode, KLOOSTERZANDE De afdeling Groenendijk van de KWJ Kring Hulst otganiseerde in de zaal van hotel Van Leuven te Kloosterzande de 8e culturele dag, die geslaagd mag he ten. Medewerking verleemden, de afdelingen Clinge en Boschkapelle. Met een hartelijk woord van welkom opende de voorzitter van het kring- bestuur de middag. Vervolgens werd opgevoerd „Marionetten" een schets door de afdeling Groenendijk; de clamatie door de afdeling Clinge, Vaarna dans volgde door de afdeling Boschkapelle. Vervolgens kwam nog imitatie door de afdeling Groenendijk een toneelstukje door de afdeling Boschkapelle en een declamatie met zangvoordracht door de afdeling Groenendijk. Na de pauze kwamen de Marionet ten weer aan de beurt gevolgd door een dans van de afdeling Groenen dijk en een declamatie met zang voordracht door de afdeling Clinge en een toneelstukje met declamatie en imitatie door de afdeling Groe nendijk. Tot slot werd een muziek stuk ten gehore gebracht door de af deling Clinge. Te 18 uur werden de behaalde prijzen uitgereikt. De dag werd besloten met een bal waarbij medewerking werd verleend door het Belgisch orkest The Sheiks. MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: te- opend van 9—18 uur Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Spoorwegen in Zeeland TERNEUZEN Luxor 20 uur Harem Holiday al. HULST J. D. Vogel 15 uur Schieting Koning van Engeland 19.30 uur Instuif Oranjebal SAS VAN GENT „Rooien Oedt" 15 uur Schietlna KLOOSTERZANDE Krokodil bar: Bal ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting staande wip A. de Block 15 uur Schieting WESTDORPE Oudt Raedhuys 15 uur Schieting lig. gende wip 20 uur Dansen HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Schieting ST.-JANSTEEN 't Kuipke 15 uur Schieting KOEWACHT A. de Kind 15 uur Schieting ANTWERPEN Rex Playtime met Tati, a.l. 9.30, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 u« Odeon Vivre pour vivre, 18 j. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Rubens De getemde feeks, a.l. 12, 15, 18 en 21 uur Ambassade In de hitte van de nacht, 18 j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Savoy Helga, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin Frankenstein schiep de vrouw, 18 j.; 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capitole De vuurdoop, a.l. 12. 14, 16, 18, 20 en 22 uur GENT Capitole Camelot, 14 j. Majestic De weg naar het westen, U). Plaza De jonge wilden, 14 j. Select Een man voor de eeuwigheid, al Savoy Alexander de gelukzalige, 14 j, BRUGGE Merolinc Een man voor de eeuwigheid, alle leeft. Zwart Huis Oscar Vaudeville, 181. Forum De avonturiers, 14 j. Capitol The Last Lady. 18 j. Scala De bloedige tocht, 18 j. Korrekelder 20.30 uur Lady Godivj MIDDELBURG. In de nacht van zondag op maandag is te Mid delburg een auto, bestuurd door J. C. van W. uit Vlissingen uit de koers geraakt en in de Vlissingse Singel terecht gekomen. Van W. kwam met zijn wagen met grote snelheid de Poelendaelekruising op gereden en moest daarbij uitwijken voor een bus van het Streekvervoer Walcheren. Hierbij heeft Van W. die bovendien gedronken had en later een bloedproef weigerde, de macht over het stuur verloren en is door de afrastering in het plaatselijk on diepe water terechtgekomen. De Vlissinger J. de Wispelaere hielp de twee medepassagiers van Van W., de dames K. en H. uit Vlis singen op het droge. (Canolle) MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 W Tentoonstelling Spoorwegen in Zeela»» Miniatuur Walcheren, Molenwater: ge opend van 9-18 uur KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag GENT Bioscopen: Als onder Vandaag HOOGWATER Morgen, woensdag 1 mei: Hansween 5.06 en 17.22 uur; Terneuzen 4.24 en 16.42 uur; Vlissingen 3.51 en 16.12 uur» Wemeldinge 5.47 en 18.06 uur. Comment Stop-cont; De contactavond van I tebestuur met alle van Hulst heeft nie: wenste resultaat geleid. Op velerlei manieren is de burgers te kennen in met name tot betrekkin stadssanering, die in het huis werden geboren werkt. Aanvankelijk were interesse getoond en I spontaan met problemer soonlijke en algemene aa dag. Tijdens de laatste serie c< den is evenwel duidsHjl dat of de interesse is ver de zaak thans zo duide langer vragenstellen ove worden is, waardoor spra van een stop-contact, of i contact-stop. (Van een onzer versla; ROOSENDAAL. H korps te Vlissingen vit derdag en vrijdag zij: lustrum. Dit feest zal niet onopgemerkt voo want vier koorleden zij(_ ren in Roosendaal gest' te pogen het wereldreco dervtagenduwen te verl De duwers opereren i groepen. Het eerste te: staat uit Hans Izeboud Mieras, terwijl het tweec pel wordt gevormd doe van Sluis en Onno de Het viertal zou in eer stantie de afstand Roose: Vlissingen volgens de route lopen. De plannen ten echter gewijzigd omdat drie jongens uit het afgelopen weekein wereldrecord op 109 kil hebben gebracht. De Zt moeten nu een omweg om een afstand van 115 te leggen. Ze zijn ong en hebben zelfs geen enk varing in het kinderwa wen. Toch hopen de laars" hun tocht in 24 volbrengen. (ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblaz*-»1 (Van onze correspond. VLISSINGEN Bij de van Goghschool in Vlissin; het maandagmorgen omstr uur een drukte van bela: scholieren, het onderwijzen neel en vele belangstellend verzameld op het schoolplei grootscheepse fruituitdeling nen. Door de stichting het Ivo: de Nederlandse verenigi mond- en tandhygiëne wer'

de Stem | 1968 | | pagina 2